NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 28 JUNI 192B De Werkverschaffing In Groningen. Namens de N.V. De Vereenigde Gro ninger Gemeenten, gezeteld to Ilooge- zand, ten behoeve der werkverschaf fing, werd Vrijdag door ruim GO per sonen een excursie gehouden naar de ontginning in het Weendervelc! Be halve Wildervank waren de 13 aange sloten gemeenten door de burgemees ters en wethouders en enkele secreta rissen vertegenwoordigd. Mede aanwezig waren vertegenwoor digers van de commissie van werkver schaffing, de gedel. commissaris, de heer H. Reinders te Hoogezand. en na mens de regeeriiig de heeren mr Haa- ders, chef van het Departement Kake- beeke, inspecteur van den landbouw en Meyer de Vries, van de afd. Steun- verleening. Verschillende heerer. voer den het woord, die allen vol lof waren over de exploitatie en den stand der gewassen. GEMENGD NIEUWS. ELECTRISCHE TREIN ONTSPOORD BIJ ROTTERDAM. Veel materleele schade. De electrische spoor, die te half één gistermiddag uit Rotterdam van het Hofplein naar Den Haag ver- (trok, is even buiten het station nabij! 'de Zomerhofstraat op het viaduct door onbekende oorzaak ontspoord. De trein bestond uit 5 wagons: wagons 'derde klasse_ en 2 wagons 2e klasse. !Toen de trein over den eersten wis sel ging zijn op het aisluitstuk'de 'achtertruck van den 2en wagon en de voortruck van den ben wagon uit de rails geloopen, Beide wagons hadden .uitsluitend compartimenten 2e klasse Idiè hoewel niet overvuld, toch tame lijk veel passagiers bevatten. Door (het wisselstroomsysteem heeft de Elec (trische tegenwoordig onmiddellijk na ihet vertrek al een vrij: groote vaart. IDe ontspoorde wagons liepen met groote kracht tegen een der electri sche masten, die geheel ontworteld 'werd en bovenop den ben wagon kan telde. De verbindingsslangen tusschen de wagons braken, zoodat automatisch 1de remmen werden aangezet en de trein onmiddellijk stopte. Het ijzeren hek aan de rechterzijde van den weg knapte als een draadje af. En juist aan (den rand van het viaduct kwam de trein tot staan. De botsing met den (electrisohen mastpaal is de gelukkige (oorzaak, dat de wagons niet van het viaduct zijn geloopen. Zoodra de trein tot staan kwam, (heeft een seïnhuiswachter de tegen woordigheid van geest gehad den ver schrikten reizigers luidkeels toe te troepen: „dat zij 'in de wagons moes ten blijven". Daaraan werd voldaan. Het gevaar was groofj dat er draden afknapten jen deze met de reizigers in aanraking fcoudan komen. Ordelijk zijn de pas sagiers even later uitgestapt en naar Ihet station-Hofplein teruggewandeld. (Van daar begaven zij' zich naar het station D.P., vanwaar zij met den ge lwonen Amsterdamschen trein van 1 luur 10 naar Den Haag vertrokken. iHet station-Hof plein werd tijdelijk gesloten en alle reizigers verwees men naar het station D.F. De inkomende treinen stopten aan het station Berg weg, vanwaar later op den middag een stoptrein-dienst georganiseerd werd. Het drukke Zondagsverkeer met den IHaag en Scheveningen was door het pngeval danig gedesorganiseerd. Uit Leddscheiidam werd onmiddel lijk een reparatie-trein ontboden. Bij onderzoek bleek, dat de wissel volko lmen in orde was geweest. Het sein, stond veilig. Men staat hier voor een fraadsel. Wiant het komt slechts zeer gelden voor, dat een uitgaande trein bij een wissel ontspoort. Voor een inkom enden trein is dat eerder te ver klaren. De ontsporing geschiedde op Ihet sluitstuk van den wissel, dat als leen draad is afgeknapt. De treeplan ken der wagens zijn gebroken en de verbindingen in elkaar geschoven. Het (dradennei is ter plaatse geheel ver ward en verwoest, terwijl zooals ge beld de mast voor de electrische dra- Jdeii omver geworpen is. Het zal ge- tniimen tijd duren eer de weg vrij is. Voor den gebroken mast, zal een (noodmast worden opgericht. De electrische trein is na de om vorming van gelijkstroom in wissel stroom niet gelukkig geweest. Talrijk Waren de klachten over de bekrom pen inrichting der wagens en het meer |dan normale schudden der wagons. :Kort na de omvorming heeft te neid- Ischendarn een ontsporing plaats ge had, waarbij eveneens door stooten op (het sluitstuk van een wissel een trein ontspoorde. En eigenaardig: ook daar rijn de achtertruck van de tweede en tie voortruck van den derden wagen Uit de rails geloopen. Deze overeen stemming geeft zeker te denkdh. Zondagavond te 8 uur is voor _en- kelspoor het verkeer RotterdamDen (Haag per elect ris enen trein weder her vat. In den loop van den nacht zou de baan geheel vrij worden ge.naakt, zoo dat heden een geregelde treinenloop (weder verrekend is. De hotelbrand te Middel burg. Omtrent den brand in het Granjd Hotel te Middelburg kan nog het volgende worden gemeld: De brand is vermoedelijk reeds Vrij dagavond ontstaan in de keuken, waar het waarschijnlijk den geheel en nacht gesmeuld heeft. Zaterdagmorgen vijf Uur raken de omwonenden een brand lucht. Qoik de directeur van het ho tel werd wakker en wekte zooveel mo gelijk de logeergasten, die ten ge tale van 18 in het hotel overnachtten- [Enkele hunner waren reeds zelf door tien rook en het geknetter wakker ge worden en moesten ten deele met ach terlating van allo kleedings tukken» geh) end. «na goed htymknrryn zoe ken. Een der heeren sprong uit het raam en verwondde zich aan de hand. Anderen wisten over de gang door den Took heen weg te komen. Een der heeren, die aan een jonge dame den weg naar den uitgang had gewezen, kem bij terugkeer naar zijn eigen kamer niets meer redden. In zijn nachtkleeren is hij "op een plat gevlucht, waar zich reeds de lamilie van den directeur met de kinderen tbevond. Van dit plat zijn de menschen door een buurman met een ladder gered en in veiligheid gebracht. Doordat de brandweer vriji "laat ter plaatse kwam, en de waterleiding aan vankelijk weinig druk had, breidde de brand zich steeds meer in het ach terhuis uit. Zaterdagmorgen ongeveer negen uur was men den brand zoover meester, dat kon worden vastgesteld, dat al leen het achterhuis, de keuken, de eet zaal en de daarboven liggende vertrek ken, een prooi dér vlammen waren feworden. In het overige deel van het otel is hier en daar belangrijke wa terschade aangericht. Het mag een geluk worden genoemd' dat alles zonder persoonlijke ongeval len is afgeloopen. Onbesuisd rijden. Zondag middag omstreeks twee uur reed een motorrijder met zoo'n snelhéid op den Middenweg te Diemen, dat hij zijn motor op den hobbeligen weg niet meer in bedwang kon houden. Hij kwam te vallen en werd ongeveer 50 M. over den grond gesleurd, in zijn val een jongen op de fiets tegen den. grond gooiende. Fiets en motor wa ren totaal vernield. De jongen liep eenige schrammen op, doch de mo torrijder moest bij Dr. Timmermans aan beide handen verbonden worden. Hij kon verder de reis naar Amster- idam te voet voortzetten. UIT ONZE INDIEN. De relletjes op Poeloe Tello. Uit P&eloe Tello wordt aan de Si- nar Sumatra bericht, dat sedert de aankomst der militairen reeds 21b ar restanten werden opgevat, waaronder een groot aantal door de kwaadwilli gen uit de gevangenis los galat en ge vangenen. Toen door de djahats het plan ge opperd werd den gezaghebber te ver moorden, stelden zich onmiddellijk 50 Niassers als wacht ter beschikking. Men zou eerst hen moeten dood en. om het voornemen tot den moort op om het voornemen tot den moord op ren. Het derde geval! Het „Bat. Nwsbl." publiceert al weer een nieuw geval van fraudeleuze douane-aangiften. Ook dit geval gaat om belangrijke bedragen. De justitie heeft het onderzoek reeds in handen. Naar de KaJaKaJa's. De „Loc."-correspondent te Makas ser meldt Dezer dagen is van Makassar naar Merauke vertrokken de officier van gezondheid 2e klasse dr.. Kalthofen, teneinde onder de Kaja-Kaja's te gaan arbeiden ter bestrijding van de ge slachtsziekten. De keuze is gevallen op dr. Kalt hofen, omdat deze arts by zijn lang durig verblijf te Long Ngawang, in ae diepste binenlanden van Borneo, be wezen heeft een groote belangstelt)ling te bezitten voof ae hygiënische proble men voor de achterlijkste natuurvolken van den archipel. \roorl^opig is tjiii voor twee jaren bij den burgerlijken geneeskundigen dienst gedetacheerd voor zijin werk op Zuid-Nieuw-Guinea Het nieuwe bestaar ter Oostkast. Naar de „Sum. Post" verneemt, zal bij de indeeling der bestuursreorgani- satie ter Oostkust van Sumatra aan den gouverneur worden toegevoegd, écu resdient en drie assistent-residen ten ter beschikking. Bh de afdeeling. secretarie zal als hoofld optreden een referendaris, terwijl de Oostkust zal worden verdeeld, in drie residentiën, n.l. Medan, Tandjong Balei en Beng- kalis. De onderaf deelingBoven1- en Ber neden-Deli, Boven* en Beneden-Ser- dang, Boven-. Beneden" en Midden- Langkat, Paaang en Bedagei, Karo- Landen, Asahan, Batoe-Bara, Laboer an, Batoe, Marbau, Simeloengoen en Siak krijgen aan met hoofd een as sistent-resident en de onderafdeelm- gen Benkalis, Selat Pandjang, Bagan Si Api-Api Rokan, Kampar Kiri, de Indragiriscne Boven- en Benedenian den en de Koeanten districten zullen onder rechtstreeks bestuur staan van gezaghebbers. Oliebron ontdekt. Uit het ZJO. deel van de afdeeling, Bandjarnegara, residentie Poerwakar- ta wordt aan de „Crt." gemeld, dat in de desa Pinggit anderaiaeel ing Ge- tas in de kan Gintoeng een petro leum-wel is gevonden. Het mijnwezen is met de vondst in kennis gesteld en zal nader doen uit maken, of de bron wat te beteekemepi heeft voor exploitatie in de toekomst.. Japanners naar Borneo. lUit Tokio meldt de United Press: IHet Bureau voor Emigratie van het Tapansche departement voor buiten- landsche zaken heeft, aJs een der maat regelen tot aanmoediging- der vestiging van Japanners in den vreemde offici eel medegedeeld, dat het zes Japan- sche gezinnen naar Borneo zal zeu lden teneinde daar cultures te ope nen op een tot dat doel gepacht ter rein. Alle eerste Onkosten van de kolonie zullen gedragen worden, door de Ja- pansche regeering. De vestiging op Borneo geschiedt als proef teneinde té besluiten at emigratie van Japan ners naar Nederlandsch-Indië en naar de Zuidzee-eilanden goede vooruitzich ten biedt. Ook naar Brazilië worden, boven de iaarlijksche emigratie van 4000 menscnen, zulke test colonies uit gezonden. De Billlton Maatschappij. Den 28sten Juni zal het 75 jaar fel eden zijln, dat de grondleggers van e Tin-Mijnbouw Bedrijven op Bili* ton, te Tandjong Panaan voet aan wal hébben gezet. Zij werden van Ba tavia daarheen overgebracht door Z.M Etna. Naar het Bat. Nbl. verneemt, zal dit feit door de Mijnbouw Maatschap- Eij Biliton op feestelijke wijze worden er dacht; het ligt in het voornemen de marine bij 'deze herdenking door een onderzeeboot te doen vertegen woordigen. UIT DE OMGEVING. KOUDEKERK. Gemeenteraad. (Slot). Ter tafel kwam daarna bat aangaan van een kasgeldleening f 8000. bij ae C-oop. Boerenleenbank tegen 5 pot. rente Be leening is noodig voor de kosten van de doktei sgarage, de speelplaats der bijz. school, de brug in de Lage waard en de wegverbreeding in de Gnephoek. Liever hadden B. en W. tevens een rekening-courant geopend bij de Coop Boerenleenbank, omdat zij .plaatselnk is, maar Ged. Staten willen bet niet hebben, zoolang jleze Bank geen effecten geeft als onderpand, terwijl zij dit juist niet wil doen, omdat zij coöperatief is en de persoonlpke aansprakelijkheid der leaeu altijd baar grootste waarborg is geweest en blijven moet. iHet lastige van de zaak is nu, dat van iedere belegging en opneming een begrootingspost moet worden ge maakt. In het grootboek der gemeente zullen er nu twee enkelvoudige reke ningen voor worden geopendi De raad keurde de leemng goed, die later in een vaste zal worden omge zet. Hierna werd de vernieuwing van het bovendek der Lagewaardsbrug bespro ken. B. en W|. hadden gaarne het dek van beton gemaakt, zijnde goedkoop en duurzaam, maar architect Reijne- vcld uit Leiden ried dit at met het oog op de schoeing, die nog veel jaren mee tan, doch geen betonnen dek kan dragen. Geprojecteerd is nu een dubbel eiken dek met ijzeren ligger nevens een nieuwe leuning. He: geheél zal met 80 c.M. worden verbreed naar den Rijnkant. Een groote verbetering dus. Naar aanleiding van een opmer king van den heer Oppelaar zal wor den getracht om bij de constructie van het dek het traditioneeie, maar vooral voor wielrijders gevaarlijke zij gootje te laten vervallen. Zouden de kosten eener nieuwe schoeiing de f 2000 naderen, thans kan alles met een paar honderd gulden zijn betaald. De raad ging met het plan geiheel accoord. Tevens werd B. en Ween aanvul lend crediet van f 500.toegestaan voor de garage van Dr. Vlaando ren. De som van de laagste it> schriiving (v. Diggelen voor f1845) is billijk, maar het werk is iets uitge breider geworden. O.m. is op advies van arch. Reijtieveld een beter pro fiel verkregen door den ouden muur geheel te vervangen, terwijl de kos- ten hiervan niet hopg zijn. Het groot ste gedeelte van het nieuwe crediet wordt door Dr. Vlaanderen geresti tueerd. Een teer puntje was nog de aan schaffing van de motorbrandspuit, waarvoor op de begTooting f 8000 is uitgetrokken. In pnncipe is tot aan schaffing besloten. De voorzitter zei onverwijlde aankoop met het oog op het groote belang wel verantwoord te achten, doch het zich om andere re den ook te kunnen voorstellen, wan neer men nog wat wilde wachten. De kwestie is ot men de jaarlijksche koe tan van f275 voor rente en aflossing (in het tweede jaar worden die la- §er| dit jaar of het volgende op de egrooting wil brengen. Opschieten is eenter gewensoht met het oog op de door particulieren toegezegde bijdra ge. Voor rekening der gemeente zou sleclus f2500 blijven. Eét particulier heeft zich reeds teruggetrokken, maar er is ook een ass. Mij bijgekomen. Tot iheden zijn bijdragen toegezegd door de fabrikanten Oppelaar (2), Gebr. v. iLeeuwcu, Klant, en 2 ass. Mlj.'eriv Na breedvoerige bespreking werd besloten den voorzitter uit te noo- digen om de particulieren te vragen ot zij niet een jaar willen wachten en hun woord gestand doen. Bij ae rondvraag polste de voor zitter de leden ten aanzien van hu* gehechtheid aan de traditie dat 's- middags de klok wordt geluid. Spr. hecht wel aan oude gebruiken, maar dit is nogal lastig omdat de luiders er vroeger voor uit hun werk moeten stappen, dat soms verai 'ligt. Het resultaat kon meevallen. Meer dere leden bleken de twaalt kloksla gen op het middaguur genoeg te vin den, terwijl de heer v. d. Berg nog opmerkte, dat het luiden bij den zo mertijd toch geen beteekenis meer heeft. Besloten werd dan ook de klok niet meer te laten luiden. Ten slotte werd op voorstel vani dan heer Oppelaar nog besloten om te trachten den naam der gemeente ge wijzigd te krijgen in Koujdekerk a. d. Rijn, zulks om aan de onaangename en nadeelige verwarring met het Zeeuwsche Koudekerke een eind té maken. Daarna sluiting. NOOHDWIJK BINNEN. Zooals wjj reeds meldden, zal Don' derdag as. de nieuwe Geref. Kerk in gebruik worden genomen. De kerk is gebouwd aan de Vinken- laan, even buiten de kom der gemeente Het geheele gebouw, zooals het daar staat, omgeven door natuurschoon, bloembollenvelden en uitzicht op Noord wnks duinen, is een lust voor het oog. De buitenmuren, gesteund door zwa- re beeren, het voorportaal, een sieraad in lijn en stijl, is gemaakt van geel-brui ne steenen, donker afgevoegd, welke 'n zeer juiste qombinatie vormen met de blauwe Hollandsche pannen, waar het gebouw piee gedekt is. Midden op het dak staat een kleine toren met wind vaan, die bet eentonige van het groote dak geheel weg .neemt, Wfl komen door twee zware eiken deuren, gehangen aan sierdnimhengsels. in het voorportaal, waar ons oog valt op de glas-in-loodramen boven de deuren, •6n den tegelvloer. Door twee deuren, die het voorportaal afscheiden, komen we in het eigenlijke kerkgebouw, welks oppervlakte pl.m. 210 vierk. M. beslaat. Het ronde plafond is bruin gebeitst, terwijl de spanten warm rood geschil derd zijn. In de kapruimte, waarvan de over spanning 11 M. bedraagt, bevinden zich geen trekstangen of iets dergelijks. Deze constructie is ia deze streek voor het eerst toegepast en geven aan den kap een sierlijke lijn, zoodat zij met hei gebouw een prachtig geheel vormt. De ramen zijn bezet met glas in lood, terwijl de muren in crèmekleur uit gevoerd zijn, met een terra-cotta lam- brizeering. Achter in het kerkgebouw is een plat form aangebracht, waarop eiken spreek gestoelte en banken voor de amotsdra gers. Ook dp eiken banken, die totaal 33a zitplaatsen bedragen, zien er keurig af gewerkt uit. Over het platform komt men in de consistorie, welke ook gezellig inge richt is, met tegelschoorsteentje, eleo trisch licht, boekenkasten, -enz. Verder vinden we nog een achter- portaal, waarin kassen, waterkranen, W. C„ en kolenbergplaats. Rondom het gebouw is een flinke tuin, afgezet met hekwerk. Alles ziet er keurig netjes en afge werkt uit. Vermelden we nog, dat het geheel ge bouwd eu uitgevoerd is door den heet 'G. Vogelaar, aannemer te Noerdwjjk- li innen. LEIDERDORP. De raad dezer gemeente zal ver gaderen op Dinsdag 29 Juni a.s., des avonds te 7.45 uur. Agenda: 1. Mededeelingen. 2. Aankoop grond noodslachtplaats 3. Wjjziging begröotlngen 1925 en '26 4. Toelating assistente tot de open bare lagere school, in verband met ver leend verlof San de onderwijzeres. 5. Poli lie verordening. 6. Vaststelling vergoeding lager on derwijs aan de bijzondere school over 1922, 1923 en 1924. BOSKOOP. Den isten Juli a.s. zal het 25 jaar feleden zjjn, dat de heer P. A. v. d. roek, koster der Ned. Herv. Kerk, als zoodanig iu functie trad. Merkwaardig is het, dat al dien tijd niet één dienst door hem is verzuimd en h| steeds trouw op zijn post is ge- Aan den heer A. G. Vreeburg, aannemer alhier, is gegund, als zijnde de laagste inschrijver, den bouw van een nieuwe R. K. pastorie te Wad- ilinxveen. Tegen een inwoner uit het naburig Hazerswoude is proces-verbaal opge maakt wegens overtreding van het vloek verbod. De sluis van den polder Hoog-Bo& koop zal wegens reparatie gedurende de week van 28 Juni tot en met 3 Juli gesloten zijn Burgerlijke stand. Geboren: Wilhel mina Johanna, d.v. P. Rosbergen en W. J. v. Wilgen. Overleden: Lena Keijzer, wed. v. Gelderblom, 53 jaar. ALKEMADE. Burgerlijke stand. Geboren: Corne lia Clazdna, d.v. Cornelis van der Werf en Margaretha Rietveld. Theodorus Pe trus Aloysius, z.v. Adrianus van Vel- zen en Johanna Cornelia Pouw. Anna Cornelia, d.v. Cornelis Petrus de Haas eu Anna Cornelia Heemskerk. Overleden: Theodorus van der Meer 73 jaar. Klara Verklij, wed. van J. Vink ROELOFARENDSVEEN. Dezer dagen slaagden voor het exa men onderwijzer onze plaatsgencoten d. heeren J. Wi. van der Meer en P. W. Domen. Land- en Tuinbouw. Eeu rampjaar voor de Betuwsche kersen. Den grootèn verwachtingen, die men had ten opzichte van een goed en gunstig fruitjaar is, naar uit Eist ge meld wordt, wel spoedig en afdoende de bodem ingeslagen. Wat betreft de vooruitzichten van dea kersenoogst, immers het meest be langrijke voor de Betuwe, nag in welhaast gaan spreken van een ramp jaar; door de kersenbazen en boom- gaardbezitters, die het fruit niet op het •hout hebben verkocht, zullen groote verliezen worden geleden. Reeds op den dag van de publieke verkoopingen bespraken wij de moge lijkheid, dat men dit jaar wel eens te maken zou kunnen krijgen met belang rijken tegenslag wat de prijzen betrof, hoewel wij daarbij de hoop lieten door schemeren, dat het groote beschot een aanzienlijke daling van de prijzen zou verzoeten. Het eerste is volledig bewaarheid, maar de omstandigheden en in 't bij zonder bet weer hebben op het beschot zelve een zeer ongun9tigen invloed ge had. Nu men tegen zeer hoog plukloon de hoornen is ingegaan, blijkt de vrucht buitengewoon van het weer ge leden te hebben; naar men mededeel de is driekwart van de kersen ondeug delijk en hangt te rotten. Aan de veilingen komt dan ook bij na geen goede partij, mooie kersen ziet men zeer sporadisch, 't is bijna alles óf rood (en daarbij kan men met een dergelijk beschot buitengewone hoe- veelhden verwachten), óf z.g. „rijp", wat met groote moeite uitgezocht werd doch lang niet feilloos is. Geen wonder, dat de prijzen sterk ge kelderd zijn, zóó zelfs dat sommige ter veilingen aangevoerde partijen f als waardeloos worden beschouwd.' Een dergelijk nadoel heeft men in de Betuwe de laatste 20 jaren niet ge kend. Hoe bewaarheidt zich nu het gezeg de dat m enbeter een half gewas kan hebben, dat „binnenis te krijgen, dan een vol beschot, 't welk aan de hoornen moet blijven. Ook de export van kersen ondergaat den nadeeligen invloed van de s'r hte% kwaliteit. De vrucht kan niet tegen reizen en komt in zulk een desolaten toestand aan, dat zelfs Engeland, na voor de Fransche kersen de grenzen gesloten te hebben, eveneens, omdat deze van onvoldoende kwaliteit waren van ons fruit certificaat van oorsprong wil hebben. Een veeg teeken, dat voor de naaste toekomst weinig goeds be looft En nog zit men niet midden in de kersencampagne zoodat het lang niet onmogelijk wordt geacht, dat verdere prijsdalingen zich zullen voordoen, waardoor ten leste de kersen, de hoofd schotel van het Betuwsche ooftlaud uitmakend, vrijwel waardeloos zullen zijn. Ook de aardbeien ondergaan den ongunstigen invloed van het afwisse lende weer. De laatste jaren zijn groote aanplantingen verschenen, tal van warmoezierderijen zijn ingericht op de teelt der aardbeien. Maal de slak ken hebben er thans het hunne aan ge daan om de opbrengst tot ver onder het normale te doen zakken, ook treedt „rot" in vrij sterke mate op. I'e prijzen zijn eveneens ver beneden do noteeringen van vorig jaar. LICHAAMSOEFENING. K or f bal. Pernix II—V.E.O. II 7—4. Door deze overwinning. Zaterdag be haald. hebben de Pernix-reserve'? zich üdeester gemaakt van het kan pio-in- schap hunner klasse, afdeeling Noord. Was bet eerst door het te kort komen van eenige dames onzeker, of dit 12- t&l wel mee zou spelen en moest in het begin eenige keeren uitstel wor den gevraagd, toen de ploeg eenmaal voltallig was, heeft zij getoond goed spel te willen leveren en ziet dit stre ven nu met succes bekroond. V.E.O. komt slechts met 4 dames en 5 heeren op; Pernix laat uitvallen. Al wordt er geprobeerd nog wat moois van het 9pel te maken, de vakken zijn te gebroken, om dit te doen gelukken. Het begin .is voor Pernix en al gauw staat zij 4—0 voor. Dan komt de.heór- alleen in den aanval en is het met het opvoeren van den stand gedaan. V.E.O. maakt een tegenpuntje, het eerste, dat in dit seizoen tegen Pernix II is gemaakt. Dat geeft den Voorbur gers moed en al blijft Leiden, in de meerderheid, toch wordt er van nu aan om de beurt gedoeld, zoodat de uitslag 7—4 is, als scheidsrechter van Wezel einde blaast. Scheepstijdingen. HOLLA ND-AMERIKA LIJN. ROTTERDAM, van Rotterdam naar N. York,_pass. 26 Juni Kaap Race. BILDÉRDIJK, 23 Juni van Rotter dam te Baltimore. BINNENDIJK, van Rotterdam naar Montreal, 25 Juni 70 mijl W. van Land's End. LOCHKATRINE, van Rotterdam n. Vancouver. 24 Juni 124 mijl Z.O. van Land's End. RIJNDAM, van Rotterdam naar N. York, 24 Juni 150 mijlZ. van Valentia. VOLENDAM, van N. York naar Rot terdam, 25 Juni 960 mijl W. van Va lentia. STOOMV. HIJ. NEDERLAND. KANGEAN, 26 Juni van Amsterdam naar Java. BINTANG, 26 Juni van Amsterdam naar Hamburg. JAVA, 25 Juni van Batavia naar Am sterdam. ROTTI, thuisreis, 27 Juni te Am sterdam verw. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. AMSTELLAND, uitreis, 25 Juni ta. Montevideo. GELRIA 24 Juni van B.-Ayree n, Amsterdam. MAASLAND (thuisreis) 2{ Juni van Rio. WATERLAND, 25 Juni van B.-Ayrea naar Rosaria. ROTTERDAMSCHE LLOYD. RINDJANI, (thuisreis) passeerde 26 Juni v.m. Suez. KAWI (thuisreis) 28 Juni (4 uur v.m.) te Rotterdam verwacht. PALEMBANG, (thuisreis) passeerde 25 Juni Gibraltar. SIANTAR. (uitreisl passerde 25 Ju ni Kaap del Armi. -DJAMBI, (uitreis) 26 Juni van Sa- ^_TE^lI^j(uitr«ds) 26 Juni ta PortSaidJ

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6