Overwerkte Zenuwen NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 28 JUNI 1926 DAG-AGENDA. Dinsdag 29 Juni, „Jeruël", Middel- stegracht 3. Samenk. Spr. Ds. C. J. Hoekendijk uit Indië. Oegstgeest. Woensdag 30 Juni, 's av. half negen Café-Rest. „Central", Ge versstraat 42, Jaarl. Alg. Vergadering der Oranje Vereen. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags geopend. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Juni tot en met Zondag 4 Juli a s. waargenomen door de apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 1.2. Telefoon 594. 2o. zich in beginsel bereid te verkla ren in de kosten van restauratie dier beide monumenten, mits die in totaal een bedrag van f300.000 niet teboven gaan, een vierde gedeelte bij te dragen, zulks onder voorwaarde, dat: a. de restauratie geschieden zal vol gens nader in te dienen, door het Rijks bureau voor de Monumentenzorg en door Ged. Staten goed te keuren plan, teekeningen en ramingen, en voorts in overleg met genoemd bureau, b. dat de helft der kosten zal wor den gedragen, door het Rijk, een acht ste door de gemeente Schoonhoven en een achtste door de Ned. Herv. Kerk voogdij, aldaar. Dienstregeling spoorwegen. In de „St.-Crt." wordt de aandacht van belanghebbende "personen en li chamen erop gevestigd, dat ten aan zien van de op 15 Mei j 1. ingegane dienstregeling der N[:derland3che Spoorwegen wénschcn en bezwaren, teneinde voor de vaststelling van de volgende dienstregeling in overweging te kunnen komen, vóór 1 Aug. a.s. die nen te worden medegedeeld qan den voorzitter v. d. spoorwegraad, Lange Voorhout 38 te 's-Gravenbage. Bandelooze sigaren en de Tabakswet. „Trots de ellende, die deze Ran^eroi- lewet over onze hoofden b-engt, zullen 'wij doorgaan, tot het bittere einde met onze actie", aldus sprak do heer S. Os sendrijver op de protestvergadering te gen de Tabakswet, uitgesclueven door den bond van Kleinfabrikant.en in de Sigarenindustrie. Elke Tabakswet doet kwaad aan de industrie, meende spreker. De directe aanleiding tot deze ver gadering waren de hooge bo»;en, die voor den politierechter tegen een 20- tal overtreders van de Tabakswet wa ren geëischt (en Zaterdagmorgen opge legd). De minimum boete, die staat op het vervoeren van sigaren of tabak, niet voorzien van banderolles, of zonder ge leidebiljet, is f 100. Het uitslaan van sigaren onder dezelfde omstandig heden moet met minstens f 50 gestraft worden. Aldus kon aan iemand die met 10 ongebanderolleerde sigaren uit zijn winkel kwam, geen andere boete worden opgelegd dan f 150; de mini mum straf. De vergadering na*m een motie aan. waarin zij een beroep doet op den mi nister van Financiën om zoo spoedig mogelijk het Banderolle-s^elsel te doen veranderen in een belasting bij de bron. De vullverwijderingscommissie. Naar „Het Volk" verneemt zal de rijkscommissie, welke tot taak heeft iet bestudereen van de doelmatigste /ijze van vuilverwijdering, in het nidden van de volgende maand haar - oorloopig eind-rapport bij den Minis- sr van Binnenlandsche Zaken en het laagsche college van B. en W. kunnen .iienen. Dezer dagen zullen de heeren De iroot, directeur van den Haagschen leinigingsdienst, Van Sonsbeek, bur- emeester van Breda, Quant, wethou- er van Openbare Werken te Den laag, Harder administrateur van Bin- enlandscbe Zaken, Dr. Koeberg, hoofd nspecteur van de Volksgezondheid, iudig, directeur van het Landbouw- roefstation te Groningen, Van Manen, irecteur der Heidemaatschappij cn .1. de Vries, secretaris der commissie en bezoek van eenige dagen aan Dren e brengen, ten einde te onderzoeken, f het land aldaar voor bemesting met tadsvuil in aanmerking kan komen Het Schoonhovensche Veer. B. en W. van Schoonhoven hebben, afwachting van goedkeuring van sn gemeenteraad én van Gedeputeer- a Staten, aangekocht* een stuk grond ior f 7000 ter verbetering van den op- i van het Schoonhovensche Veer n de zijde van Gelkenes. Toeristen die van dit zeer drukke eer gebruik moeten maken, weten Te steil de belling thans is en kunnen as begrijpen, dat het zeer veel beter .1 worden, als de veranderingen zijn ingebracht. De thans bestaande op- t heeft een lengte van 48 meter, ter- ijl de nieuwe oprit een lengte van 90 eter zal hebben. Ook zijn plannen in 3 maak om een motorpont te doen juwen, waardoor bet snelverkeer .inzienlijk gebaat zal zijn. ware auto's ln de Haarlemmermeer. Ufe wegen in de Haarlemmermeer jden zeer door het zware en snelle oorgaan de verkeer. De politie heeft leb nu genoodzaakt gezien proces-ver aal op te maken tegen den besluur- er van een zeer zware vrachtauto uit .msterdam. De Kruisweg, waarup de uto reed, mag slechts bereden wor Jen oor motorwagens, ledig niet zwaar- er dan 1700 K.G, De aangehouden .uto woog ledig 2930 K.G., terwijl de RECLAME. kalmeeren en worden gesterkt door de zenuwstillende en zenuwsterkende MIJNHARDT'S zenuwtablefien Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten bestuurder geen ontheffing bezat van de verbodsbepaling van Ged. Staten. BUITENLAND. AARDBEVING OP KRETA. Vele dooden en gewonden. Een aardbeving van buitengewone hevigheid en langen duur heeft Zater dagavond om tien uur plaats gehad op Kreta. Er werd een enorme schade aangericht en onder de inwoners brak een paniek uit. Er ontstonden aard- schuivingen, die tal van slachtoffers maakten. Ook werden velen gedood door het instorten der huizen en de tal rijke branden, die op alle punten der stad Kandia ontstonden. Naar het observatorium te Athene meldt, had de aardbeving, die over een* groot gebied is waargenomen, haar centrum tusschen de Cycladen en Kreta. Men vermoedt, dat de aard beving in verband staat met de wer king van den vulkaan .Santorim. Jn den geheelen Peloponesus, op de Spo- radon en op de Jonische eilanden is dc aardbeving eveneens geconstateerd. Het is tot dusver nog niet mogelijk gebleken, de totale aangerichte schade en het aantal slachtoffers op te geven. De vulkaan Santorini ligt op een eilandje ongeveer 120' K.M. ten noor den van Kreta. Nadere berichten uit Kreta melden, dat de aardbeving geheel onv-'rwacht kwam. Zij werd door geen enkele aan wijzing voorafgegaan en hield vijf mi nuten aan. Het beroemde archeologische muse um te Kandia is geheel verwoest. Ook elders aardschokken. Van het eiland Rhodos wordt gemeld dat daar Zaterdagavond eveneens een aardschok werd gevoeld. Er werd schade aangericht in een aantal dor pen. Verscheidene hui'en benevens een vuurtoren ziin ineengestort. De vuurtorenwachter werd gedood; eenigen werden glewond. De schok werd eveneens gevoeld op de eilanden van den Dodekanesos. maar schade werd daar niet aange richt. Ook te Nareis, Bari, Catan'a en Ave! lino werd Zaterdagavond een lichte aardgolving gevoeld Schade werd evenwel niet aangericht. In de Nijl-delta is, op betzelfde oogenblik als in Griekenland, 'n aard beving van buitengewoon langen duur geconstateerd. Te C.aïro, Alexandria, Port-caid en in andere steden werd de bevolking door een naniek aangegre pen. Fr werd erbter betrekkelijk wei- ui0, schade aangericht, al zim van vele buizen de muren gescheurd. De tele foonverbindingen waren een tijdlang verbroken. Volgens een telegram uit Jeruzalem werden eveneens in geheel PalesMna lichte aardschokken waargenomen. ENGEL AND EN RUST-AND. Ruslands anfwoord aan Chamberlain. Het Russische Volkscommissariaat voor Buitenlandclie Zaken publiceert een communicnié in verband met de verklaringen van zekere Britscbe mi nisters en met betrekking tot het Wit boek der Britsche regeering. Daarin wordt verzekerd, dat de Soviet-verte- genwoordigers in bet buitenland zicli niet mengen in de buitenlandsche po litiek der betrokken landen. Voorts wordt verklaard, dat de vakvereenigin gen der Sovjet-Unie volkomen onaf hankelijk zijn. Ook wordt verzekerd, dat de Soviets nimmer de verplichtin gen hebben geschonden, welke voor hen voortvloeiden uit het verdrag met Engeland. Het communicnié maakt met voldoe ning melding van de verklaring van Chamberlain, waarin gezegd wordt dat een breuk tusschen de twee landen ongewenscht is: het acht verder Cham berlain's meening ongegrond, dat de betrekkingen niet kunnen worden ver beterd. Scherp wordt echter geprotesteerd tegen de uitlatingen van den Britschen minister van Buitenlandsche Zaken, Churchill, wien men verwijt dat hij aanstuurt op het afbreken van de eco nomische betrekkingen tusschen En geland en Rusland en een hervatten der economische blokkade tegen de Sovjets. Het communiqué wijst er verder op, dat tusschen beide landen normale betrekkingen nooig zijn. De Sovjet- regeering, die zich haar wereld-poli tieke beteekenis bewust is, zal zich door 't grove optreden van leden van vreemde regeeringen niet laten afbren gen van haar afgebakenden weg. HET BRITSCHE MÏJNCONFLICT. Een verklaring van Cook. Cook, de secretaris van den mijn- wei kersbond, heeft in een onderhoul met vertegenwoordigers van de pers te k-m.nen gegeven, dat de mijnwer kers bereid zijn een wapensti'sian i te slu'tpn. om onder de oude voorwaar den het werk te hervatten, opdat de onderhandelingen dan verder in een gunstige atmosfeer gevoerd kunnen wor u en. De mijnwerkers wensohnn echter, dat een definitieve oplossing /al wor den gevonden, zonder de toevlucht tot gedwongen arbitrage te moeien nemen Volgens de „Times" hebben de- lei ders der mijnwerkers de- noodzakelijk heid ingezien van houding te verande ren, daar na de publicatie van de nieu we loonvoorwaarden door de mijn werkers vermoedelijk een groot aantal arbeiders tot hervatting van het werk zou zijn overgegaan. Het voorstel van "den secretaris der mijnwerkersfederatie, Cook, voor een wapenstilstand in den kolenoortog, heeft de situatie tot dusver niet gewij zigd Zoowel de regeering als de eige naars schijnen van oordeel te zijn, dat het thans te laat is, om enkel de< loons vermindering te overwegen, zonder tot verlenging van den werktijd te ko men. Het kan als zeker worden be schouwd, dat de regeering de 8 uren- wet niet zal intrekken. De Minister van Arbeid aan het woord. De Britsche minister van Arbeid, sir Arthur Steel Maitland, heeft te Saffron (Essex) gesproken over het ko len vraagstuk. Hij zeide, dat er slechts één oplos sing was, namelijk tijdelijke verlen ging van de werkuren. Er zijn menschen, aldus vervolgde de minister, die gelooven, dat dit een eerste beweging is voor een algemee- nen aanval op de loonen en- de werk uren. Ik kan namens de regeering ver klaren, dat zulks in strijd met de waarheid is. De kelen-industrie verkeert in spe ciale moeilijkheden en om deze op te iossen, moeten speciale maatregelen genomen worden. Wij hebben de fei ten gezien en deze hebben ons gedre ven tot ons besluit in het belang van de mijnwerkers zelf en van het geliee- le land. EEN ELBE-DIJK DOORGEBROKEN. De hoci-cogst geheel vernield. De Elbe is nog steeds stijgende. In de omgeving van Schnackenburg is-een dijk doorgebroken, waardoor de geheele arbeid der bewoners en der hulptroepen ongedaan is gemaakt, die den dijk over'een afstand van 13 K.M. 70 c.M. hadden opgehoogd. Men ver wacht, dat ook het overige deel van den dijk zal wegzakken. Het water staat gelijk met de kruin van den dijk. De hulptroepen zijn teruggetrokken en het gebied wordt aan het water over gelaten. Te Barby (ten Z. van Maagdenburg) bedraagt de schade reeds anderhalf millioen mark. De monding van de Havel in de Elbe vormt een groot meer van 68000- meter breedte. De oogstvooruitzichten in «de Alt mark zijn, zeer ongunstig en uit het rapport van de kamer van Landbouw blijkt, dat de eerste hooi-oogst geheel vernield is .Een deel van den graan- aardappel- en beetworteloogst is ver loren. HET COMPLOT IN SPANJE. Een mcdrdoeling de rsgeering. De Spaansche minister-president heeft een lange bekendmaking gepu bliceerd,. waarin hij o.a zegt: Een beperkt aantal personen, zonder twijfel door eerzucht verblind, hebben sinds eenige weken gepoogd, een com plot te oganiseeren. onder voorwend sel, dat ze sinds lang beroofd waren van de vrijheid en tot het zuiver con stitutioneel regime. De- directie van den ,algemeenen veiligheidsdienst heeft de beweging doen mislukken. De samenzweerders vormden een be terogene groep, waarin syndicalisten en anarchistisch-gezinde intellertuee- len verbonden waren met zekere per sonen, wier leeftijd en positie niemand zouden hebben doen vermoeden, dat ze met hen zouden kunnen samengaan. Onder de samenzweerders bevonden zich eveneens eenige tientallen onte vreden en ongedisciplineerde mili tairen. De regeering heeft ten opzichte van de samenzweerders persoonlijke maat regelen getroffen, doch geen enkelen maatregel van algemeen© strekking genomen, want ze heeft absoluut ver trouwen in het volk en het leger en de organisaties, belast met de handha ving der orde. De regeering zal op het geschikte oogenblik de administratieve maatre gelen mededeelen, die zij jegens de schuldigen zal* toepassen, onafhanke lijk van de straffen, door de rechtbank op te leggen. Barcelona en Valencia in handen der opstandelingen? Het Brusselsche blad „Le Peuple" meldt, dat volgens een telegram, door de Liga voor de rechten van den mensch (die te Brussel vergadert) ont vangen. Barcelona en Valencia in han den van de opstandelingen zouden zijn De Liga juicht dit bericht toe DE FRANSCHE FlNANCIEELE CRISIS. Caillaaz' plannen. De nieuwe Fransche minister van financiën, Caillaux, is van meening, dat de regeling der Fransche schuld aan 1e Vereenigd© Staten en Gvoot- Britaannië beschouwd moet worden als de eerste stap in de richting der stabilisatie van de Fransche munteen heid. Hij zou derhalve willen aandrin gen op ratificatie der overeenkomst van Washington, mits de Fransche regeering formeele toezeggingen ver- kriigc wat betreft het verleenen van buitenlandsche credieten-. Het schijnt derhalve, dat nieuwe on derhandelingen vermoedelijk zuilen worden aangeknoopt. Krijgt de Banqno de France de leiding? Naar aanleiding van de benoeming van Moreau tot gouverneur van de Banque de France zegt de „Echo de Paris" dat Caillaux van plan is de Banque de France te vragen zich aan het hoofd'te stellen van de Fransche financieel© wereld en een eerste rol te spelen in de operaties voor de stabili satie. Wat het accoord van Washington betreft, zou Caillaux wenschen, dat de Vereenigd e Staten afzien van de ver handelbaarheid der Fransche schuld. Er zou sprake van zijn een nieuwen onderhandelaar naar Washington te zenden, in verband^waarmee de naam Bokanowski wordt genoemd. Slechte hygiënische toestanden in Siberië Uit een officieel rapport, waaraan de „Izwestia" eenige bijzonderheden ontleent, blijkt dat de hygiënische en medische toestanden in Siberië hoogst onbevredigend zijn. Het ziekte-cijfer is de laatste jaren sterk gestegen; vooral de epidemische ziekten nemen toe, evenals de tuber culose. Op de 10.000 zielen worden thans 76 tuberculose-lijders aangetrof fen tegen 45 in 1908. Het aantal lijders aan geslachtsziekten is sedert 1923 bij na verdubbeld. De sterke uitbreiding van verschil lende ziekten wordt in de eerste plaats toegeschreven aan de slechte hygiëni sche omstandigheden en voorts aan het bestaande tekort aan artsen. Een merkwaardig proces. Blijkens het Roomsch-Katholieke handboek is, althans in de Duitsch sprekende kerkelijke wereld, een merk waardig proces zich aan het voltrek ken en wel dit, dat het aantal bestu deerde theologehpriesters voortdurend afneemt en het aantal ordens-pries- ters die in ordensseminafies zijn opge leid, voortdurend toeneemt. Zoo liep in vijf jaren tijds het aantal niet-ordepriesters-candidaten 'van 3161 tot 2898 terug, terwijl in dezelfde tijd ruimte het aantal kloosters voor mon niken met 34 klom tot 'n getal van 520 (in Duitscliland) en het aantal monni ken met 1027 toenam tot een getal van 9724. En onder dezen zijn 3014 priesters (een toeneming van 122) en 1374 clerici en scholastici (toeneming van 291). Vooaral de Jezuïtpn en de Redempto risten beleven een bloeitijdperk. Seipel en Soderblom. Naar de „Diaspora" bericht, heeft voer de eerste maal sinds de Kerkher vorming der ióde eeuw een R. K. gees telrjke aan de Universiteit van Üpsala in Zweden een le«ing .gehouden. Deze „pionier" was de bekende Oostenrijksche prelaat, mgr. Seipel, die daar sprak oven maatschappij-leer. Hij was daar op uitnoodiging van den protéstantschen aartsbisschop Dr. Na than Söderblom, te wiens huize hij lo- KORTE BERICHTEN. In Portugal zijn verschillende per sonen, die zich met politiek bezig hou den, gearresteerd, o.w. kolonel Kibeiro, oud-minister van oorlog en Espana, oud minister van financiën, beiden behoo- renü tot de memocratische linkerzijde. Naar aanleiding van het Eqgelsche witboek over de Engelsch-Russische be trekkingen, is ook dé sovjetregeering voornemens verschillende documenten te publiceeren. Het aantal werkloozen te Berlijn is in de afgelcoipen week met 6qoo toe genomen tot 206.000. De Zwitsersche bondsraad heeft besloten, Ivan de Justh strafrechterlijk 1 te vervolgen wegens beleediging en aan randing van graaf Bethlen en wegens beleediging van een^vreefnde mogend heid. Uit Londen wordt gemeld, dat de uitgifte van de Australische leening van 6 millioen pond sterling geen succes heeft gehaa. Het garantie-syndicaat is met ongeveer 61 pet van het aangebo den bedrag blijven zitten. Naar de Izwestia meldt, zullen in verschillende Oekrainische steden en dor pen 600 nieuwe bioscopen gebouwd wor den, waar uitsluitend gekeurde en beslist revolutionaire films zullen worden ver toond. Naar uit Peking gemeld wordt hebben Mandsjoertjsche soldaten de uni versiteit te Peking bezet, omdat de rec tor ervan werd beschuldigd, met de sovjets in contact te staan; en zelfs al geldsommen te hebben ontvangen voor propagandistische doeleinden. Hij werd gearresteerd. De Duitsche rijksdag besloot tot opheffing van de verordening over de prijsopdrijving en de daarmee samen hangende verordeningen. Het Roemeenscii parlement is ge opend. De agrarische en nationale nar- trj zijn demonstratief weggebleven. Men verwacht een heftig verloop van „de eerstvolgende vergadering. In Zuid-Roemenië hebben groote (overstroomingen plaats. Te Galatz en Braïla is zware séhade aangericht. UTT DE OMGEVING. VOORSCHOTEN. In de vanavond te houden genieen- teraadsverg. zullen B. en W. den raad voorstellen, een gAdleeniug aan te gaan ten behoeve van den houw van het nieuwe raadhuis en de nieuwe school hij de Levensverzekering Mij. „Arnhem", groot f 150.000 tegen een koers van 99 en een rente van 12/8 pet. KATWIJK. Burgerlijke stand. Geboren: Dirk, ■2.v. L-. C. de Jong en M. de Koning. Agatha, d.v. A. van der Plas en B. vau Duijvenbode. Jacob, z.v. M. Mos en A. van Dujjvenbode. Neeltje, d.v. Huig Hazenoot en N. Kijgh. Pieter, z.v. w. van Duivenvoorde en A. van der Plas. Ondertrouwd: D. Stavleu en A. vau Khijn. M. Vroljjk en C. E. van Duijn. Getrouwd: J. vau deu Oever en L. Gutjt. A. G. Haasbroek en M. de Wal. N. van üuijvenvoorde en D. van Beelen L. van Duijn en G. iL de Jong. 0verleden: Mariitie van Duim. ïK.i Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van: a. do N.V. Leidsch Dagblad, om ver gunning tot het uitbreiden van de drukkerij en zetterij in het perceel Witte Singel No. 1, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie M No. 3669; b'. de N. V. Stoomfabriek van Ver duurzaamde levensmiddelen „De Ster" om vergunning tot het uitbreiden van de fabriek van verduurzaamde levens middelen in het perceel Hoogewoerd No. 183, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie D No. 1521. Gelet op de artt. 6 én 7 der Hinder wet; Geven kennis aan bet publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede, dat op Zaterdag den lOen Juli e.k. des voormiddags te half elf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn, zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne bzwaren mondeling toe te lichten. Leiden, 26 Juni 1926. N. C. DE G1JSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Afsluiting Pelikaanstraat. E. en W. van Leiden brengen ter alge meene kennis, dat het gedeelte van de Pelikaanstraat, gelegen tusschen de Haarlemmerstraat en de Oude Vest, vanaf Dinsdag 29 Juni a.s. tot nadere aankondiging, in verband met het ma ken van een rubberbestrating, voor het verkeer met rij- ,en voertuigen zal ziin afgesloten. Leiden, 28 Juni 1926. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. echtg. van P. Harteveld. Dirkje HuSy 86 jaar, wed. van Gerrit Ouwehand. KATWIJK AAN DEN RIJN. Er is in den tuinbouw nog geen buitengewone drukte te bespeuren. Oor zaak hiervan is wel voornamelijk, dat de prijzen voor de vroege aardappelen te laag zijn. De uitkomsten zijn niet loonena. Het beschot is in dezen tqd nog onvoldoende. Vcor peen worden re delijke prijzen betaald. Door het koude voorjaar, vooral de maand Mei,- staat het gewas te dun en is het beschot ook- kleiner dan men dit gewoon is._ De kwa liteit der vroege aardappelen is al zeer goed. HAARLEMMERMEER Burgerlijke stand. Geboren: Agnes, d. v. W. v. Gelderen en W. Jagt. Ja cobus Nicolaas, z.v. T. O. Los en M. Houtkooper. Gerardus Maria, z.v._ G. Al ders en C. A. Tr.omp. Jacob Teunis, z.v. J. A. Slooten en A. M. Kooij. Jan, z.v. E. van Asselt en J. Kranenburg. Ondertrouwd: Jan van der Groen, 26 jaar en Adriana Maartje den Dekker, 21 jaar. Johannes Cornells Hilgersonv 27 jaar en Geertrui Theodora Hurjsmans 23 laar. Eliza Wesdorp, 27 jaar en Wit lemma V*.»e Vries, 22 jaar Hobbe per- bens Arjen van der Laan, 23 jaar en Maartie Brouwer, 22 jaar. Getrouwd: Hendrik Vvillem Broers, 24 jaar en Anna Maria Versluis, 2^ jaar. Antonius Jacobus Marinus Bruining, 25 jaar en Anna Maria de Block, 22 jaar. Willem Timmët, 22 jaar en Klasina Kees sen, 20 jaar. Arie Elenbaas, 26 ja^r en Gerarda Pot, 20 jaar. Johannes de Ko ker, 24 jaar en Annigje van der Linden, 24 jaar. Adriaan Pieter Vogelaar, 29 jaar en Hillegonda Biesheuvel, 31 jaar. OverledenGeertje öetje ,Verwey, 17 jaar. d.v. G.. Verwerj en G. Struik. Pie- tert]e Verschoor, 74 jaar, wed. van J. Smits," Bernardus Hendricus Jacobus Schenkel, 79 jaar, wed. van T. Schalk wijk. ZOETEKWOUDE. Burgerlijke^ stand. Geboren; Anto nius Jacobus, z.v. N. Th. Romijn en O. J. Zoetemelk. Eiisabeth Antonia, d. v. M. Bakker en W. J. v. d. Ploeg. Ondertrouwd: Johan van Velsen, 2S jaar en Corn. Marg. Maria Hoogzaad, 23 jaar. 1 Getrouwd: Gerardus Wilhelmus van der Poel en Catharina Cornelia van der Voort. Overleden: Gerardus van "Velsen, 63 jaar. Leonardus van der Hoeven, 35 jaar. LISSE. Vrijdagavond had op de vuilnisbelt een carbid-ontploffing plaats, doordat kinderen uit den daar gestationneerden woonwagen speelden met neergeworpen bussen. De kinderen kregen de vlammen 111 het gelaat, waardoor al het haar ver schroeide en zij deerlijk verbrand werden zoodat ze zich onder geneeskundige be handeling moesten stellen. Het bleek:, dat het geval nog bijzon der goed was afgeloopen. Wanneer zal er een3 een eind aan dezen ongewenschten toestand komen, want zooals hier vindt men het nergens Zaterdagmiddag zakte de te zwagr feladen vrachtauto van den graanhan- elaar V. aan de Kanaalstraat in den zachten wegberm, doordat zjj moest uit wijken voor een stilstaanden auto van •B. Een groot gedeelte van de bovenlast schoof de sloot in en werd daardoor waardeloos, zooals meel, graan, lucifers, (brokken, enz. De jeugd genoot van het ballen-eten De last, die behouden bleef, werd op twee auto's geladen, waarna de vracht- auto gelicht werd en de klanten te j N oor d^jk

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2