NIEUWE LÉIÖSCHE COURANT VAN VRIJDAG 25 JUNI 1926 DAG-AGENDA. Dinsdag 29 Juni, „Jeruël", Middel- 'tegracht 3. Samenk. Spr. Ds. C. J. hoekendijk uit Indië. Oegstgcest. Apotheek „De Vijzel" fempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags geopend. De avond-, nacht en Zondagdien3t Ier apotheken wordt van Maandag 21 ,uni*tot en met Zondag 27 Juni waar- renomen door de apotheken der kee pen F F. Reyst, Steenstraat 35, «Tel. 136 n A. J. Donk, Doezastraat, 31, Tel. 1313 ae medewerking van het Bondsbureau, .erug. Na een verwarde discussie werden le gewijzigde conclusies in stemming ';ebracht in de zeer verloopen verga- lering en aangenomen, ie invoer van vreemd vleesch in ons land. Op de vragen van den heer Weit- kamp betreffende tijdelijke sluiting van onze grenzen voor den invoer van vreemd vleesch, in verband met de sluiting der Engelsche markt voor on ze vleeschproducten heeft de heer Kan, Minister van Binnenlandsche 'Zaken en Landbouw het volgende geant woord 1. Gelijk blijkt uit verschillende maatregelen door den ondergeteeken- dé getroffen en stappen door hem ge daan, is hij ten volle overtuigd van de hoogst ernstige gevolgen, die de slui ting der Engelsche markt voor onze veeteelt en daarmee verband hou dende -kan meebrengen. 2. Artikel 12 der Veewet opent slechts gelegenheid den invoer van buitenlandsch vleesch te verbieden, als dit noodzakelijk is tot wering van besmettelijke veeziekten. Het spreekt van zelf dat thans uit dezen hoofde zeker geen invoerverbod zich laat mo- tiveeren. Troüwens 't motief dat de vraag schraagt, is van gansch anderen aard; het beoogt tegemoetkoming in haar bedrijf aan een bepaalde klasse der burgerij. Het geldt hier dus een kwestie van handelspolitiek die c.q. tot oplossing zou zijn te brengen door een speciale wet. Zoolang de mogelijk heid niet is uitgesloten, dat Engeland op zijn verbod terugkomt, bestaat er reeds uit dezen hoofde niet de minste aanleiding om stappen te doen teneiu de tot zoodanige wet te geraken. BUITENLAND^ de negende arbeidsconfe- RENTIE. De 'conferentie geëindigd. Haar resultaten. De negende internationale arbeids- conferentie heeft gisteren eenstemmig aangenomen de ontwerp-conventie in zake de monsterrol, die vaststelt wat de inhoud van de monsterrol moet zijn en bepalingen bevat omtrent aan vang en einde van de dienstbetrekking der schepelingen. Ofschoon de conventie in menig op zicht ten achter staat bij de moderne wetten van verscheiden, landen en in menig opzicht beneden de wenschen der zeeliden gebleven is doordat de conventie meer algemeene beginselen dan concrete gedetalleerde voorschrif ten inhoudt, wordt de aanneming de zer conventie toch algemeen als de belangrijkste uitkomst dezer interna tionale arbeidsconferentie beschouwd. De conventie is ook het eenige besluit waaraan ook de wetgevers hun instem ming geschonken hebben. Na de eenstemmige aanneming de zer ontwerp conventie met 95 stemmen tegen nul, kwam de Vraag aan de orde of de conferentie de den vorigen dag niet de vereischte tweederden-meer- derheidverkegen hebbende ontwerp- conventie inzake de straffen tegen zee lieden in den verslapten vorm eener aanbeveling nog zou willen doen her leven. Groote eenstemmigheid bestond er thans echter bij de werkgevers en bij de werklieden. Geen van beide groepen wilde hiervan iets weten. De .werkge vers waren tegen de aanbeveling zoo als zij tegen de conventie waren, de werklieden motiveerden hun tegenstem .bij monde van onzen landgenoot het Ka merlid Brautigam, die verklaarde, dat de werklieden de ontwerp-conventie als een compromis hadden willen aan vaarden, doch stellig niet met minder tevreden konden zijn. De werklieden hopen, dat een conventie op de eerst volgende zeelieden-conferentie in 1928 ■opnieuw aan de orde zal worden gesteld en vreezen de kans hierop te vermin deren door zich thans met een aanbe veling te#vergenoegen. Ofschoon de meeste regeeringsgede- legeerden en o.a. ook de Nederlandsche ^vertegenwoordigers mgr. Nolens en prof. Molengraaff voor de aanbeveling stemden, verkreeg deze onder deze om standigheden zelfs niet de gewone stemmenmeerderheid en werd met 50 tegen 38 stemmen verworpen. De positieve resultaten der thans ge sloten negende internationale arbeids conferentie zijn dus een conventie in zake de monsteiTol, een conventie in zake de repartrieering van zeelieden, een aanbeveling inzake de algemeene beginselen der arbeidsinspectie aan boord van schepen én het besluit in 1928 den arbeidstijd der zeelieden te behandelen. HET KABINET-BRIAND. Caillaux de sterke man Men is geneigd het nieuwe ministe rie naar Caillaux te noemen wegens het belang van de financieele kwestie en de omstandigheden, waaronder hij tot minister gekozen is. Briand staat op de tweede plaats. Er is een tendens, om de gebeurte nissen af te wachten, voor er gejuicht wordt. Het publiek is zoo dikwijls te leurgesteld, in zijn hoop en de moei lijkheden van d© situatie worden thans heter begrepen dan vroeger. Men is er van overtuigd, dat de moeilijkheden niet zonden ernstige inspanning zullen kunnen worden overwonnen. Boven alles voelt men, dat Caillaux nog iets voo het land in het vat heeft, vandaar dat er geen enthousiasme is. De algemeene indruk, dien het nieu we ministerie in zakenkringen gei- maakt heeft, is zeer gunstig. De wissel koers wist verscheidene punten te her winnen en de Franche franc sloot, op 168.50 ten aanzien van het pond. Niet-belanghebbende opmerkers ech ter, ofschoon toegevend, dat de ideeën van Caillaux gezohd zijn enédat hij de beste man voor de positie van minister van Financiën is, spreken er hun twij fel over uit, of hij met al zijn vastbe slotenheid en helder inzicht er de Ka mer toe zal kunnen brengen, hem ge heel te volgen. Caillaux is in het ministerie van Fi nanciën gekomen met het air van een dictator. Het blijft te bezien of de Ka mer hem zal veroorloven te dicteeren. Caillaux had de gelegenheid, om een dictator-positie in te nemen, toen hij in den afgeloopen zomer minister van Financiën werd. Hij benutte ech ter die glegenheid niet en maakte de fout met de politieke groepen te gaan parlementeeren, in stede van met af treden te dreigèn, als zij niet wilden doen, wat hij wenschte. Hij moet vermijden thans dezelf.le fout te maken, maar de maatregelen die hij zal hebben te nemen, zullen thans minder gemakkelijk door te voe ren zijn, dan toen en het mag betwij feld worden, of de Kamer thans meer meegaande is. Dat zijn de redenen, waarom uien er de voorkeur aan geeft te wachten met toejuichingen, tot men weet, dat hij de man is, die den franc uit het moeras zal halen. DE BUI7SCTF S<ÏWAT*ELOOS$TET,- LINGSWET. Een socialistisch amendement aangenomen. In de juridische commissie var Duitschen rijksdag hebben de sociaal emocraten gisteren voor een hunner amendementen bij artikel 8 van hof wetsontwerp inzake de schai(-ïoosstel ling een meerderheid kunnen vinden. Bedoeld artikel, zegt, dat civiii© lip ten en renten voortvloeiende uit kroon fidel-conimis in bepaalde geva1irn a> particulier eigendom der vorsten dient te worden beschouwd en dan voor schadeloosstelling in aanmerking komen. De sociaal-democraten striden echter hunnerzijds voor dergelijke rechten in elk geval te schrappen en de regeeringspartijen, die, met uitzon dering van d© Beiersche volkspartii een zeer tegemoetkomende houding aan den dag legder*, stemden voor bet amendement, dat daarop aanvaard werd. Aan deze steming was een lang de bat voorafgegaan. Dr. Wunderlieh van de Duitsche volkspartij verklaarde ton slotte, dat zijn fractie tot een offer be reid was en daarom, hoe zwaar het haar ook viel, voor het sociaal-demo cratisch© amendement zou stemmen. 'Centrum en democraten sloten zich daarop bij deze woorden aan. Dr. Ro- senfeld van de sociaal-democraten had overigens voor de stemming nog te kennen gegeven, dat zijn geestverwan ten nog met verdere amendementen voor den dag zouden komen. Kans op de vereischte meerderheid. De houding der Duitscb-nationaler». die van geen toegeven, willen weten schijnt thans de regeeringspartijen te hebben bewogen te trachten het eens te worden met de sociaal-democraten. Het feit, dat zelfs de Duitsche volks partij voor de sociaal-democratische amendementen te vinden was, betee- kent dat deze partij inziet, dat er met behulp van de Duitsch-nationalen geen regeling van d© kwestie is te vin den. Vermoedelijk zullen de regeerings partijen nu nog bereid zijn om aldus de verdischte meerderheid van 2/3 voor het wetsontwerp te helpen verze keren, zoodat deze meerderheid toch nog zal kunnen worden gevonden, als tenminste een deel van de Duitsch-na. tionalen zich onthoudt. Men is thans weer zeer optimistisch in den rijksdag en vermoedt, dat de meeste Duitsch- nationalen zich wel zullen laten bewe gen op het oogenblik van de definitie ve behandeling uit de zaal te verdwij nen. Over een dreigende ontbinding werd gisteren in de wandelgangen vrij wel niet meer gesproken. Een dreigende economische crisis in Sovjet-Rusland, Handelslieden, die in de laatste paar weken uit Rusland zijn teruggekeerd, melden, dat de Sovjet-republiek zFh sinds April in een financieele crisis be vindt. Hoewel dergelijke berichten met groote voorzichtigheid beschouwd moeten worden, daar zij niet te contro leeren zijn, is het toch een feit. dat dé herhaalde waarschuwingen van voor aanstaande Russische economen in den laatsten tijd er op wijzen, dat het economisch leven van Rusland door een algemeene crisis wordt bedreigd. Het officieel© economische orgaan der Sovjet-republiek meldt, dat de in- dustrieele crisis een gevolg is van het onthouden van credieten door de Sov- jetbanken en van den eisch der staats bedrijven, dat uitsluitend contant zal worden gehandeld, waardoor een cor.imeVcieclc stagnatie is ontstaan. In Mei verminderile de invoer met 13 pet., de uitvoer met 9 pet. Veikortiag van den mil. diensttijd. Lit Parijs wordt gemeld: Volgens de „Journal" is de nieuwe minister van oorlog een voorstander van den 1-jarigen diensttijd, en zal hij hij het ingediende wetsvoorstel tot hervorming van het leger zoodanige bepalingen voorstellen, dat rekening wordt gehouden met den wensch van hefland tot vermindering van de mili- taaire uitgaven, terwijl tevens de vol ledig© veiligheid van Frankrijk zal worden verzekerd. Het Belgische in des-cijfer. Het Belgische index-cijfer neemt met devoortdurende inzinking van den franc natuurlijk in aantal punten toe. Een week geleden bedroeg het, be rekend volgens de provincies: Antwer pen 592, Brabant 592, West-Vlaanderen 562, Oost-Vlaanderen 577, Henegouwen 597, Luik 578, Limburg 573, Luxem burg 570 en Namén 574. Voor de voornaamste steden des lands bedroeg het: Brussel 622, Ant werpen 614, Gent 5^9, Luik 580 en Char leroi 597. KORTE BERTCHTEN De „Temps" meldt, dat Italië de kwestie* van Duitschland's toelating tot den volkenbond weer in studie wil doen nemen. De Engelsche regeering beeft een blauwboek gepubliceerd, waarin tal rijke documenten over de samenwer king der- Engelsche communisten met Moskou worden gepubliceerd. De deelneming aan de grootsche plechtigheid van de sluiting van het 28ste Internationaal Eucharistisch congres te Chicago hebben alle ver wachtingen overtroffen. Aan ds proces sie namen millioenen personen deel. De Spaansche minister van bui- tenlandsche zaken Yanguas, heeft op nieuw verklaard dat Spanje uit den volkenhond zal treden indien dit land geen permanenten zetel krijgt. De federale senaat te Melbourne (Australië) heeft in derde lezing de ver zoenings- en arbitragewet, welke het •hof grootere bevoegdheden geeft tij dens -industrieele geschillen, aangeno men Volgens een bericht uit An gore duren de arrestaties van personen, die betrokken zijn bij dén voorgeno men aan-lag op Mustapha Kenial voort Alle progress! stisch© afgevaar digden Vijn in arrest gesteld. RECLAME. Orsoie Prljsveriiirderiiig van ZOMERSTOFFEN. UöüsseÉes, Crêpes, Zephyrs 10 23 25 20 21 Uit het Sociale Leven. Ontslag van arbeiders. Aan ruim 100 arbeiders in dienst van de Maas-kanaïisatie- en Haven werken van de N. V. Betonmaatscliap- pij te. Maasbragt, is gisteren plotseling het werk opgezegd. Handelsver. van Mefaalindnstrieeien. Dezer dagen is te 's-Gravenhage de jaarlijksche algenyeene ledenvergade ring der handelsvereeniging van me- taal-industrieeferi gehouden. In de onmiddellijk aan de ledenver gadering voofaf gaande vergadering van het algemeen bestuur koos dit uit zijn midden tot alg. voorzitter de hee- ren ir. T. Elshout, directeur van de Vries Robbé en Co., te Swinchem; den heer ir. H. C. Wèsseling, directeur dei- Kon. Maatschappij „De Schelde", te Vlissingen; tot vice-voorzitter, den heer ir. A. de Kanter, directeur der Mij. voor Scheeps- en Werktuigbouw „Feyenoord", te Rotterdam, tot alge- meenen penningmeester. In het jaarverslag wordt melding gemaakt, dat de algemeene, economi sche toestand in ons land eenigszins beter wordt en zooals uit de statistie ken blijkt, bad een verbetering' van de handelsbalans plaats. Ook in de me taal-industrie is de toestand verbeterd Over bet algemeen zijn de grootere fa brieken behoorlijk van orders voorzien al laten de prijzen nog wel wat te wenschen over. Arbeidswet voor Kantoorbedienden. Het R. K. Werkliedenverbond heeft aan den directeur van Arbeid een adres fezonden naar aanleiding va*i de mede- eeling dat de invoering der bepalingen omtrent den arbeid in kantoren voor alsnog afstuiten zou op tekort aan per soneel bij den Dienst der Arbeidsinspec tie. Het moet uwe excellentie toch be kend zjjn, aldus het adres, dat op dit terrein beperking van den arbeidsduur lang geen overbodige weelde mag heo- ten. m de laatste jaren dringender is geworden, dan ze ooit was,( nu ook het werk op de kantoren veel meer dan voorheen gemechaniseerd is, welk pro ces nog voortdurend vorderingen maakt Daardoor is de kantoorarbeid meer af mattend en zenuwsloopeii'l geworden. Met deze feiten voor oogen moet het voor uwe excellentie vaststaan, dat re gelend optreden hier niet kan en mag worden belemmerd door gebrek aan per soneel bij de Arbeidsinspectie. Voor liet kantoorpersoneel dringt be perking nog meer, omdat dit personeel rich door' studie in zijn vrijen tijd een behoorlijke toekomst 'moet waarborgen. Met bet oog op een en ander hebben rred> eer uwe excellentie dringend te verzoeken de maatregelen te nemen, welke noodig zijn om ook de bepalingen der Arbeidswet ten opzichte van aen arbeid in kantoren te kunnen doorvoe ren, dus de noodzakelijke uitbreiding te geven aan den Dienst der Arbeids inspectie. Mocht dit op zoodanige bezwaren stui ten, dat daardoor de uitvoering der be doelde bepalingen vooralsnog onmoge lijk worden zou, dan verzoeken wij uwe excellentie beleefd, nog eens ernstig te willen overwegen of cle hulp der vak- vereenigingen voor de controle niet is te aanvaarden. Dreigende slaking. In een te 's-Gravenhage gehouden vergadering van de hoofdbestuurders der vakbonden is besloten, indien de directie der Lijm- en Galatinexaonek Delft de aangekondigde loonsverla ging invoeert, op 5 Juli a.s.. de arbei ders het werk zullen staken. Aan de .directie is mededeeling van dit be sluit gedaan. UIT DE OMGEVING. VOORSCHOTEN. De Raad deze rgemeente zal ver gaderen op Maandag .38 Juni 1926, des avonds te 8 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Besluiten Comptabiliteit. 3. Aangaan geldleening. 4. O ah af Zing onbewoonbaar verklaring. J. Verkoop O. L. school en onder wijzers woning. Inrichting terrein Raadhuis. WOUBRüGQE. Een interessante vondst de len de werklieden J. Schreuder de Jong en \V. va 11 Fegten van Koudekerk bij graaf werk nabij Mieuwerbrug. Op een diep i e van i3o M. ontdekten zij een^ pot en een kannetje, welke vol- rens den directeur van het Oudheid kundig Museum te Lej !en. Dr. J. H. - 1 verda, aardewerk uit de« 14de eeuv? zijn. in de pottenbakkerij te Brunsum werd volgens de aclas van genoemden direc- teur^ „Nederlands vroegs'e g sehiede- nis in beeld' dergelijk eigenaar lig .ge kleurd aardewerk gebakken, dat, nog ii3r zijn bolvormen en hoekige randen de oude typen van Franken en Saksers bewaart. De pot met geknepen voet en het kannetje van bruin aardewerk van glazuur voorzien, zijn nog .gaaf en zul len bij cle oudheid verzameling ten raad huize alüier een plaats vinden. WASSENAAR. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem Dorp. Voorm. 10 uur, Ds. G. Mans- velt yan Amsterdam, nam. 6.30 uur, Ds. Donszelmann. Kïevitskerk. Voorm. 10 uur, Ds. Dons zelmann. nam. 1.302.30 uur, Jeugd dienst. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5 uur, Ds. v. d. Heijden.' Burgerlijke stand. Geboren: Leo nardus Adrianus, z.v. C. Schoorl en S. M. van Dijk. Petrus Adrianus, z.v. A. van den Barselaar en H. van Tilburg. Overleden: F. A. Dollefnan,72 jaar, ongeh. Ondertrouwd: G. A. J. Veen en W. J. vanAJpjk. M. J. Meester en M. E. Looij estein. YV. G. Alblas en J. Vermeulen. L. P. A. Mi. Trjssen en H. M. M. Pe ters. Gehuwd: D. W. Knaap en H. J. Rem merswaal. L. S. de Bode en C. van Keppel. LEIDERDORP. t Predikbeurten. Ned. Herv. Gem Yoorm. 10 uur, Ds. Mulder van Zoe- fcerwoude, nam. 6.30 uur, cancl. R. J. D. Beerenkamp, van Zoeterwoude. Geref. Kerk. Voorm. 9,30 uur, Bed. Heilig Avondmaal en nam. 6.30 uur, Heilig Avondmaal en Nabetrachting, Ds. Woudstra. De heer J. Bos alhier is aan de Vrije Universiteit te Amsterdam voor het candidaats-examen in de theologie GEMENGD NIEUWS. Hoogoven ingestort. Te V^lzen is het metselwerk van den bovenmantel van den nieuwen hoogoven in elkaar gestort, doordat de ovenhitte rechtstreeks met den mam tel in aanraking kwam. •Met een groot aantal stralen op de "waterleiding heeft men ontwrichting van de^bovenconstructie weten te voor komen, doch niettegenstaande dat, is de bedrijfsschade zeer groot, omdat de oven langen tijd buiten werking ge steld moet worden. Door de geweldige hitte, zal het nog wel eenige weken duren, voordat met het herstellen kan worden be gonnen en bovendien zal dit herstel len langen tijd vorderen. Doodrat het bedrijf thans niet meer op volle kracht kan werken, is reeds een groot aan tal arbeiders ontslag aangezegd. Dit is binnen korten tijd reeds het tweede ernstige ongeval. Men zal zich herinneren, dat eenige maanden gele den een groote ertstransportkraan, die fBOO.OOÜ had gekost, in elkaar stort te. Met veel moeite heeft men het aanvoeren der beide ovens in stand weten te houden. Ook voor de thans nog werkende oven zal een speciale) 1 Radio-Programma. Wat er vanavond te booren ls. DAVENTKY, 1600 M. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 7.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 7.45 Pianocomposities. 8.Lezing. 8.20 Concert. 9.50 Weerbericht, nieuws. 10.20 Zang en muziek. HILVERSUM, 1050 M. 5.Concert. 0.30 Fransche les. 7.Politiebericht. 7.45 Persberichten. 8.10 Kurhausconcert in Scheveningea 10.Persberichten. KöNIGSW USTERH., 1300 M. 8.20 „Orpheus in. der Unterwelt". Daarna nieuws. PAKIJS (Radio-Paris), 1750 M. 5.05 Concert. 5.55 Persberichten. 8.20 Koersen en Havasberichten. 8. so Concert. waterkoeling moeten worden toege past. Forensen-belasting. Een autobus-chauffeur van den auto- dienst Maarssen- Utrecht heeft men te Utrecht in de inkomstenbelasting ais fo rens aangeslagen. De raad van Maarssen heeft besloten tegen dezen aai^lag een bezwaarschrift in te dienen. Hij meent, dat men zoo doende treinconducteurs, bo/en, schip^ pers en anderen, die geregeld heen en weer van Maarssen naar Utrecht Jrek- ken, wel kan gaan aanslaan. De record reis om de aarde. De twee Amerikanen Liston Wells1 en Edward Evans, die in dertig dagen; de reis om de wereld willen maken, zijn Dinsdagmorgen per „Aquitania" uit New York te Cherbourg aange komen. Daar wachtte hun de eerste te genvaller. Het vliegtuig, dat hen zou opnemen, had wegens den mist een noodlanding mpeten maken en was daarbij beschadigd. In plaats van het vliegtuig bracht nu een auto, die door vrienden was: besteld e:i aan de haven op hen wacht te hen naar het vliegveld Le Bourget te Parijs. Om alle o aangenaamheden -te vermijden, die hei. gevolg van te groote snelheid zouden kunnen zijn, was naar alle steden tusschen Cher bourg en Parijs getelefoneerd, dat men de auto ongeninderd zou laten pas- seeren. Om vijl minuten over half vier kwamen de Amerikanen op het vlieg veld te Le Bourget aan en tien «mi nuten later waren zij in een ex tra-vlieg, tuig naar Berlijn onderweg. Na een korte tijd rust te Berlijn werd naar Koningsberg doorgevlogen, waar zij gistermurgen 0111 haif zeven landden. Een uur later vlogen zij per Fokker al weer in de rictiting van Moskou. Volgens de .Duitsche bladen waren de beide wereldreizigers enthousiast over het luchtverkeer in Duitscniandi door welks voortrein olijke organisatie zij anderhalven dag zeiden te hebben uil gewonnen, zoodal ae kans bestaat dat zij hun reis rond den aardbol in*nog minder dan 30 dagen zuilen vol brengen. Van Moskou uit zullen zijl verder vliegen naar Tomsk, om daar den Maandag uit Moskou vertrokken transsiberiscnen expres te nemen. Daarmee bereiken ze weder een tijd winst van vier dagen en zullen zij te; .Wladiwostok en Yokohama directe stoomboot-aansluiting hebben. Een toornige zeeleeuw. Waarover moet men praten in Etretat, het Normandische badplaatsje? Er zijn natuurlijk dingen, die er altijd zijn; maar een kleine buitensporigheid valt: niet te versmaden. Zoo dacht een: menschlievende zeeleeuw er over, en hij verscheen voor de haven, der be manning van een kleine visschersboot aanvankelijk een doodsschrik, doch later een schoon verhaal bezorgend. „W,e hebben, zoo vertelden de vis- schers,, ijlings naar den wal gestoven een geweldige visch gezien, meer dan 5 meter lang, en met een kop, die iets had van dien van een varken. De rug was heelemaal 'bovenop blauw, de rest blauwachtig grijs,. Eerst dach teil we er oVer het dier te vangen, maar we hadden daarvoor niet de goe de gereedschappen, en het beest nad onze boot trouwens gemakkelijk kun nen omkeeren. De visch-keek ons een oogenblik aan en zwom toen toornig weg". Aldus de bemanning. Daar het zeeslang-seizoen nog niet is aangebroken, staat wel vast, dat men hier met denzelfden zeeleeuw te doen heeft, die in April ter. hoogte van Cherbourg werd waargenomen.. Het Kenaai-klimaat schijnt heilzaam voor het dier te zijn, want zijn lengte werd' toen op ruirn 4 meter geraamd. Het- geen neerkomt op een groei van een meter in twee maanden tijds. Plotselinge dood. De 48- jarige reiziger M. M. uit de Scheeps timmermanslaan te Rotterdam werd Dinsdag, toen hij: 'hard liep om liet veerbootje van Heijplaat naar den Schiemond te lialen, plotseling onwel. Na binnengedragen te zijn bij de Rot terdamsche Droogdok Mij. bleek hij yeeds te zijn overleden. D ie r e 11 b e u 1. Uit baloonghcid over een kleine terechtwijzing, die hij van zijn patroon, nad bekomen, heelt de 33-jarige boerenknecht B. te Bar* ineveld bij het melken, een koe vanj iden landbouwer P. Molenaar, zooda nig met een mes in den buik gesto ken, dat het beest eenige oogenblik^ ken later dood neerviel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2