NIEUWE LEiDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 24 JUNI 1926 DAG-AGENDA. Dinsdag 29 Juni, „JeruëlMidJel- stegracht 3. Samenk. Spr. Ds. C. J. Hoekendijk uit Indië. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel' Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags geopend. De avond-, nacht en Zondagdienst dor apotheken wordt van Maandag 21 Juni tot en met Zondag 27 Juni waar genomen door de' apotheken der hee- ren F F. Reyst, Steenstraat 35, Tel 136 en A. J. Donk, Doezastraat, 31, Tel. 1313 Oudegeest en Engeland. De heer Oudegeest heeft verklaard, dat hij in het geheel niet het voorne men heeft gehad, naar Engeland te gaan tot bijwoning van het interna tionale landverhuizingscongres, en dus geen toegang tot Groot-Brittannië heeft gevraagd. De Gouverneur van Suriname. De Gouverneur van Suriname, Ba ron van Heemstra, die met verlof hier te lande is aangekomen en te Bloemen' daal vertoeft, heeft vorige en deze week bezoeken afgelegd bij den Minis ter van Koloniën en verschillende Jo den van het kabinet. Nederlandsch Jongelingsverbond. Het Nederlandsch Jongelingsverbond hoopt het volgende jaar op Hemel vaartsdag zijn bondsdag te Enschede te houden. De vergaderingen zullen in een groote tent plaats vinden, aange zien geen der zalen daar ter stede vol doende groot is. De nood in Drente. De N.V. Het Landschap Drente heelt een complex heideveld groot 300 H.A gelegen tusschen Wijster en Drijber aangekocht voor ontginning. Radio-distributie. Naar de „Tel." verneemt, is het aan tal deelnemers, dat zich'tot heden op gegeven heeft voor aansluiting bij de gemeentelijke radio-distributie te 's- Gravenhage thans gestegen tot negen honderd. Van het aanvankelijk plan om in Juli te beginnen, heeft men afgezien, 'daar men nog technische onderdeelen uit het buitenland wachtende is en er met. de betreffende internationale ra dio-organisatie te Genève in zake de programma's nog onderhandelingen te voeren zijn, waartoe zich binnenkort de directeur van de Haagsche gemeen tetelefoon, de heer Snijders, naar Ge nève zal begeven. De valuta-reisjes beginnen opnieuw. De Limburgsche redacteur van de ,,Msb." schrijft aan zijn blad: Sinds enkele dagen wordt in Zuid- .Limburg door een Luiksch reisbureau reclame gemaakt voor goedkoope reis jes in het land van Luik en de Arden nen. Zondagmiddag trok een Belgische harmonie met volle muziek Maastricht Innnen en tevens werden circulaires verspreid, waarop de aanlok kei ijkhe den der reizen, in goed Vlaamsch wa ren uiteengezet. De programma's doen sterk denken aan de reisjes uit de Duitsche inflatie periode. Zoo wordt aanbevolen: een pleziertocht door Luik en omgeving voor frs. 57.50 met inbegrip retour Maastricht of in Nederlandsch geld ruim 4 gulden; een driedaagsche ex cursie 60 K.M. stoomboot (met orkest), 30 K.M. auto, enz. 150 franken of wel 11 gulden; een vierdaagsche reis, 260 K.M. per spoor, 38 K.M. per stoomboot, 207 K.M. per auto, 7 K.M. per roeibooi. (geen vliegmachine) plus Nederl. spre- kende gidsen en goed verzorgd „pen sion" 250 franken, zijnde 18 guldens. In Nederland reist ge voor resp. 4, 11 en 18 guldens resp. 60, 160 en 315 K.M. retour 3e klasse, en pensioen krijgt ge enkel bij catastrophenl De Gooische opgravingen. Deze week is volgens de „Msb." het onderzoek der Gooische graven met 'n drietal grafhuvels voortgezet en het voorloopig resultaat heeft meer histo rische gegevens opgeleverd dan vond sten aan oudheden, die blijkbaar reeds vroeger zijn weggehaald. Thans stond echter het historisch determineeren op den voorgrond, zoo- Jat met groote zorg een kruisdoorgra- ving werd uitgevoerd en de oorspron kelijke leemlaag blootgelegd. Met deskundig oog is daarna uitge maakt, dat men hier 't merkwaardig geval heeft, dat het geheel eerst 'n klein koepelgraf is geweest, van de oorspronkelijke bevolking, pl.m. 800 v. Christus. Naderhand hebben de Germanen hierboven 'n tweeden grafheuvel ge maakt. Daarin is een arm gevonden uit 't late steentijdperk, wel erg bescha digd, doch geheel volledig. Ook de tweede grafheuvel bevatte 2 graven boven elkaar. Op deze plaats nabij ,,'t Blukzijn nu nog 'n paar aan de beurt. De heer Remouchamps deelde nog mee, dat met 't oog op klachten, t vo rig jaar ingekomen omtrent in desola- ten staat achterlaten der opgravingen er ditmaal zorg voor zal worden ge dragen, alles in den oorspronkelijken toestand terug te brengen. BUITENLAND. DE FRANSCHE CRISIS OPGELOST. Het Nieuwe Kabinet-Briaud. Briand is er „eindelijk" in geslaagd .jen kabinet te vormen. Het is als volgt samengesteld: Premier en 'Buitenlandsche Zaken iiriahd. Financiën en het vice-prcsidentschap van den'Ministerraad: Caillaux. justitie: Pierre Laval. Binnenlandsche Zaken: Jean Du- rand. Oorlog: generaal Guillaumat. Marine: Georges Leygues. Openbaar Onderwijs: Nogarro'. Handel: Chapsdal. Openbare Werken: Daniel Vincent. Landbouw: Francois Binet. Pensioenen: Jourdain.. Koloniën: Léon Périer. Arbeid: Durafour. Onderstaatssecretarissen: - - van het presidentschap: Daniélou. van Financiën: Piétn. van de Schatkist: Dubois. Er moet nog een onder-secretans voor Post en Telegrafie worden be noemd. Levasseur is benoemd tot hoogen commissaris voor de huren. De partij verhouding in het kabinet. Plet nieuwe kabinet telt vier leden van de „Gauche republicaine démocra- tique" (democratisch republikeinsche linkerzijde; uit den Senaat, vijf radi caal-socialisten, twee republikeinsche socialisten, vier leden van de „Gau che radicale" (.radicale linkerzijde;, vier leden van de iinksche republikei nen, een, dat tot geen enkele groep behoort, en een niet-parlementariër, (GuillaifmatJ. Caiilaux minister van financiën. Briand heeft de volgende verklaring afgelegd: „De politici, waarmede ik fiede.- morgen besprekingen voerae, ar n- gen.er allen op aan Poincaré opnieuw te verzoeken, de portefeuille van fi nanciën te aanvaarden, i'oincaiv had echter bezwaren, welke met üi: den weg konden ruimen Daarom be- gaf ik mij naar het Elysë-e om pre sidertf: Doumergue mee te dee.en, da. ik in de kabinetsformatie n.e: na. geslaagd. President Doumergue dion., er echter ten sterkste op aan, dai ik mijn pogingen, op een'andere ba sis zou voortzetten. Ik meende ver plicht te zijn al het menschelijk mo gelijke te moeten doen om een regee ring te vormen. Derhalve verzocht ik Caillaux te portefeuille van financiën te aanvaarden. Nu deze de portefeuille aanvaard 'heeft, kan he;: kabinet ge vormd worden". Briand verklaarde verder nog: „Het is zeer gerechtvaardigd, dat Caillaux, die een zeer zware verant woordelijkheid op zich neemt, de be lofte eischte, -dat hij geen tegenstand zou ontmoeten van den kant der leden van het kabinet. Ik zal hem met al mijn gezag helpen". EET BRITSCHE MIJNCONFLICT. De mijnwet in het Lagerhuis ingediend Bij de indiening van de „wee op de mijnindustrie" in het- Britsche Lager huis, zei kolonel Lane Fox, de minis ter van mijnwezen, dat de we. enkele van de meest onmiddellijk in de prak tijk te brengen aanb v-Taigen van de kolencommissie uitvoerde. Het wetsontwerp analyseerend, zei de minister, dat net eerste déél zich bezighield met de samensmelting, de ^belangrijkste der aanbevelingen van de Steenkoolcommissie. De commis sie had het betrekkelijke succes van grootere ondernemingen vergeleken met de kleinere. Zeer noodig en van het grootste nut voor de i'.ndustrie is de geleidelijke uitschakeling van de kleine, ouderwet- sche mijn, die in deze dagen vangroot bedrijf niet kan liopen, "niet volledig succes te worden geëxploreerd en die in vele gevallen met andere kan sa mensmelten. Het wetsontwerp geeft de bevoegdheid om vrijwillig samensnie.- tingsplarnien uit te werken. De on dernemingen, die vrijwillig met an dere wenschen samen te smelten, zul len ee.r eenvoudiger, korter en goed kooper methode daartoe verkrijgen dan bij de bestaande'wet. Het tweede deel van de wet zal de spoorweg- en kanalencommissie het recht geven iedereen het recht tot het venverken van mineralen te verleenen als zij zulks in het belang des landsi acht. Iedereen kan zich dus tot de commissie wenden om verandering te brengen in een bestaande concessie, belemmerende bepalingen weg te ne men enz. Dit zijln ongetwijfeld drasti sche bevoegdheden, die zorgvuldige waarborgen vereischen, doch men on dervangt er alle moeilijkheden mee, die voortvloeien uit het particulier be zit der delfstoffen, zonder tot kostba ren aankoop van royalties te moeten overgaan. Ten - slotte merkte de minister op, dat de nationalisatie herhaaldelijk door het Lagerhuis is verworpen en ook door het land bij de algemeene verkie zingen. Ook de kolencommissie heeft, het denkbeeld verworpen. De thansi ingediende wet is practisch en nuttig en kan de industrie tot groeten steun zijn. Het amendement tot verwerping. Hartshorn, arbeidersaigevaardigde voor eeen der mijlndistrictem van Zuid (Wales, diende het amendement in tot verwerping van de wet. Dit amendement geeft uidrukkmg aan het gevoelen, dat een veelomvat tende politiek van eenheid onder par ticulier bezit en toezicht met een toe nemende ontwikkeling van steenkool noodzakelijk is om den bloei der nij verheid te verzekeren en dat de onder havige wet niet alleen geen stelselma tige eenheid brengt, doch tevens de aanbevelingen van cle kolenoornmissio voorbijgaat door de samensmelting vrijwillig te laten en geen bepalingen, te treffen voor de overdracht" van da delfstoffen aan 'den staat en voor de instelling van verkoopsorganisaties én (gemeentelijken verkoop. Hartshorn betwijfelde of de wet ook maar van den germgsten invloed zou zijn op ae mijnindustrie en haar moei lijkhedeu. RECLAME. Voor Alien, dia Sukkelen met Verstopping of moeilijken en onregel- matigen Stoelgang, zijn Mijnhardt's Laxeer- tabletten onmisbaar. Zij werken vlug en radicaal en veroorzaken niet de minste kramp. Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Wat de samensmelting betreft, Jaaf de wet alles over aan het initiatief van de eigenaars, die reeds verklaard hebben er niet aan de denken dezen, weg te volgen. Hij zette met klem uiteen, dat het scheppen van eenheid de noodzakelijkste vereischte is. Nadat hij uitvoerig het heele vraag stuk bezien had, drong hij aan op een, vrije bespreking tusschen de leiders der arbeiderk en die aan de zijde der regeering, welke er naar zou moe ten streven een oplossing te vinden en een einde te maken aan den strijd die zulke treurige gevolgen heeft voor de industrie des lands en voor mil- lioenen der bevolking. Het standpunt van Lloyd George. Lloyd George, de leidei' van de libe ralen, was van meaning, dat Harts horn's beroep op een conferentie een nieuwen toestand heeft geschapen, welke hij hoopt, dat de regeering zal overwegen, voordat dc behandeling van het ontwerp len einde is. Een ernstig verzuim in de wet is, dat zij geen bepalingen bevat over den aankoop van de royalties. Als de regeering aile minerale rechten kon bezit.en, zou zij heel wat dwang kun nen uitoefenen op weerbarstige mijn eigenaars en zou zij ook machtiger sta ten opzichte van de samensmel ting a.ai nu er metr honderden ver- scitiil'.iiue eigenaars te rekenen vait. De regeling met C.e Vorstenhuizen. De juridische commissie van den rijksdag heeft gisteren over het wets ontwerp voor een vergelijk met de vor stenhuizen beraadslaagd. Naar aanleiding van een sociaal-de mocratisch amendement, verklaarde Dr. Marx, dat de regeering nog steeds op het standpunt staat, dat deze wet een wijziging van de grondwet betee- kent, en derhalve de aanneming met een meerderheid van 2/3 vereischt is. De comfiüssie besloot de kwestie van het karakter van de wet uit te stellen tot nu afdoening van de zake lijke beraadslagingen. Daarop begon het debat over para graaf 1, welke de samenstelling van de speciale rechtbank regelt, waarvan de voorzitter van het rijksgerechtshof voorzitter zal zijn, terwijl de rijkspre sident op voorstel van de rijksregee- ring den plaatsvervangende voorzitter en verder 8 leden benevens hun plaats vervangers zal benoemen. Van de sociaal-democratische en Duitsch-nationale zijde waren amen dementen ingediend. Deze amendemen ten werden echter verworpen, en daar om par. 1 met 11 tegen 3 stemmen en 12 onthoudingen (Duitsch nationalen, sociaal-democraten aangenomen. Een nieuwe arbeiderspartij in Japan. Te Osaka is voor de tweede maal een Japansche „arbeiders- en boerenpartij opgericht. De eerste partij van dien naam werd onmiddellijk na haar stichting in December van vorig jaar door de regeering ontbonden wegens haar communistische tendentie. De nieuwe partij staat onder leiding van den boerenpriester Motojiro Soe- giyama, die reeds in 1823 in zijn toEïi opgerichten boerenbond 350.000 leden wist te vereeïiigen. De nieuwe partij, die streng anti- bolsjewistisch wenscht te zijn, heeft den steun van het Japansche vakver- hond, dat zeer ver rechts staat. Haar program is: agrarische hervorming, algemeen en gelijk kiesecht voor man nen en vrouwen boven de 20 jaar, staatsonderhoud voor invalide mili tairen en hun gezinnen, beperking der bewapening en democratiseering van het offficierencorps, achturendag, ver bod van nachtarbeid en gevaarlijken arbeid voor vrouwen en kinderen, vast stelling van minimum-loonen, verbod van vrouwenhandel en een volledig stelsel van sociale verzekering. Petroleum in Palestina? In een sinaasappelplantage hij Jaffa heeft men bij het horen van een water put ter diepte van 150 M. aanwijzin gen van de aanwezigheid van petro leum gevonden. Deskundigen achten de ontdekking van belang, aangezien men tot dusver bij boringen alleen sporen van petroleum in de Doode Zee had gevonden. KORTE BERICHTEN. voor den sluitingsdag van het Internationaal Eucharistisch Congres te Chicago wordt een geweldige deel neming verwacht. Er zijn ordemaatrege len voor een menigte van 750.000 men- schen getroffen. Zaterdag a.s. zal te Praag een in ternationaal congres van bibliothecaris sen en boekenvrienden worden geopend Tegelijkertijd wordt een tentoonstelling van het moderne boek gehouden. De groothertogin van Luxemburg heeft met de voorzitters van de Kamer en den Raad van State overleg gepleegd Over de oplossing van de ministerieele crisis. Alle bladen achten den toestand uiterst ingewikkeld. Italië dreigt geen afgevaardigde meer te zullen zenden naar Volkenbonds conferenties in Zwitserland, als de re geering fascistische relletjes niet weet te voorkomen. De regeering van de Maleische statenfederatie (Malakka) heeft er in toegestemd/ twee millioen dollar beschut baai* te ^tellen wjk de Marinebasis te Singapore. De maritieme arbeidsconferentio heeft de ontwerpconventie inzake de monstering van zeelieden aangenomen. - Hodges, de secretaris der Mijnwer kers-internationale heeft verklaard, ei aan te twijfelen, of een internationale mijnwerkersstaking wenschelijk of nood rkeltik wordt geacht. In Irak heerscht een ernstige ma laria, veroorzaakt door het enorme aan tal muggen, dat zich in de moerassen heeft ontwikkeld. Deze moerassen heb ben zich na de jongste overstrcomingen gevormd. UIT DE OMGEVING. LE1MUIDEN. Gemeenteraad.' Vergadering van den Raad dezer gemeente op Maandagavond half 9. Tegenwoordig de heeren P. Rietdijk, J. van Dam, W. Koot, J. A. Bernard, J. de Rijk, H. Heenk en H. J. Visser, Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, Burgemeester der gemeente. De voorzitter opent de vergade ring met gebed. De notulen worden door den Secre taris voorgelezen, goedgkeurd en na een opmerking van den heer de Rijk gewijzigd en ge teekend. •De Voorzitter doet mededeelmg van de navolgende ingekomen stuk ken: Een schrijven van Gedeputeerde Staten dezer provincie, d.d. 11 Juni j.l. waarbij wordt medegedeeld, dat voor kennisgeving is aangenomen 't Raads besluit van 19 Aprii j.l. betreffende aanvulling van de instructie van den Gemeenteontvanger. Is ingekomen ae maandstaat van den stand der ka» op 15 Juni j.l. van d. Gemeenteontvanger. Is ingekomen een adres van J. van Veen, waarin hij verzoekt alsnog toe stemming tot het bouwen.van een er ker aan een nieuw te bouwen perceel aan den Nieuwen weg. In dit adres wordt door adressant de reden op gegeven, waarom hij opnieuw op zijn verzoek terugkomt. De Voorzitter deelt mede, dat van Veen overleg gepleegd heeft met ziju buurman van Harten en thans onder ling de bezwaren zijn opgelost. In de vorige Raadsvergadering werd op een dergelijk adres afwijzend beschikt, daar toen anders een onbillijkheid zou worden gepleegd, maar nu van Veen een aceoord getroffen heeft met van Harten, aclit spreker geen bezwaar meer aanwezig om het verzoek -thans toe te staan. Aangezien niemand hierover 't woord verlangt, wordt zonder hoofdei, stern- men besloten goedgunstig op het ver zoek te beschikken. Aan de orde komt punt 3 der agenda en wei het voorstel van Burgemeester en Wethouders om de jaarwedde te regelen van den ambtenaar ter secre tarie. Wij hebben, aldus de voorzitter, thans een onbezoldigd ambtenaar ter secretarie, de lieer J. W. de Ren, die benoemd is tot Gemeenteontvanger de zer gemeente op een minimum jaar wedde van f 8lf0 met de verplichting om in deze gemeente te wonen. Het is natuurlijk niet mogelijk 0111® voor f 8GU alhier te kunnen leven en hij zou dan aan Gedeputeerde Staten -kunnen ver zoeken om in loeiden te mogen blijven wonen ten iiuize van zijn ouders. Onze ontslagen Gemeenteontvanger had een tractement van ruim f 1100. Over deze kwestie is in den breede gesproken in ons College en wijzouden den Raad iii overweging willen geven den heer de Ren een tractement toe ie kennen van f 350 per jaar als ambte naar ter secretarie. Spreker meent dat de Raad het op prijs zal» stellen wanneer de Ontvanger alhier woonachtig is.. Ook is het nood zakelijk, dat de Secretaris zijn hulp niet verliest. De secretariewerkzaam heden breiden zich steeds uit en de hr. de Ren is een bekwaam ambtenaar en heeft steeds blijken gegeven de belan gen van de gemeente te behartigen. De heer R i e t d ij k vraagt of in die jaarwedde ook begrepen is het bedrag der reiskosten, die de Raad vroeger heeft toegestaan. De Voorzitter merkt op, 'dat de jaarwedde vastgesteld wordt op f 350 en dat dan het uitgetrokken bedrag voor de reiskosten vebvait. De Raad besluit daarna zonder hoof delijke stemming de jaarwedde te be palen op f350. Daarna wprdt de nieuw benoemde Gemeenteontvanger, de heer J. W de Ren door den genie entesecretaris bin nengeleid en legt hij in handen v. den voorzitter de voorgeschreven eeden ui. De voorzitter richt thans het woord tot den heer de Ren en zegt o.a. het navolgende: Het is mij een voorrecht u te mogen feliciteeren met uw benoeming tot Ge meenteontvanger. Ik hoop, dat gij lan ge jaren in deze gemeente werkzaam moogt zijn en in alle opzichten zult toonen een flink ambtenaar te zijn Wij zullen hopen, dat het met u uiet zal gaan als met uw voorganger, die wij tot ons verdriet en teleurstelling hebben moeten laten heengaan. Toen ik in 1922 als burgemeester werd geïn stalleerd, heb ik o.m. gezegd, dat de ambtenaren die hun plicht deden al tijd op mijn steun konden rekenen en hun belangen zou voorstaan. Spreker hoopt dat gij op dezelfde wijze zult voortgaan met het innen der achter stallige belastingen, zooals thans uw vader gedaan heeft, die tijdelijk Ge meenteontvanger is geweest. Van af deze tafel brengt spreker gaarne hulde en een woord van dank aan hem. De heer de R e n dankt den voorzit ter voor zijn hartelijke woorden en den Raad voor het in hem gesteld vertrou wen, en hoopt dat vertrouwen nimmer te beschamen. De Voorzitter deelt thans nog den heer de Ün mede, dat de Raad hem eene jaarwedde van f 350. heeft toegekend als ambtenaar ter secreta rie. Overgegaan wordt tot uitloting van een aandeel groot f 100 van de geldlee- ning, oorspronkelijk groot f 3000, Door den heer Bernard wordt ge trokken No. 28, aflosbaar op 1 Juli a.e. Aan de orde komt: Opnieuw vaststel lin van de rekening-courant-overeen komst niet. de Bank voor Nederland- sche gemeenten, in verband met het bijvoegsel van het Provinciaal blad van Zuid-Holland No. 8. Er werd door «den gemeenteraad in zijne vergadering van 12 Februari '24 en 2G Maart 1924 een rekening-courant overeenkomst gesloten met de Bank voor Nederlandsche gemeenten Dit be- sluit werd goedgekeurd door Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland, d.d. 7 April 1924. Thans is een schrijven ingekomen van Gedeputeerde Staten dezer provin cie, dat zij eenige bedenkingen hebben tegen de bestaande overeenkomst; zij geven een nieuw model aan, opgeno men in het bijvoegsel. Na voorlezing daarvan besluit dé Raad zonder hoofdelijke stemming het Raadsbesluit van 26 Maart 1924 in te trekken 0111 een nieuwe rekening-cou rant-overeenkomst aan te gaan met de Bank voor Nederlandsche gemeenten, overeenkomstig bovengenoemd bij voegsel. De Voorzitter deelt mede, dat binnen een paar weken de dienst 1925 moet worden afgesloten en nog enkele comptabele besluiten aan den Raad ter vaststeling moeten worden aange boden. De verschilende comptabele beslui ten worden daarna voorgelezen en door den Raad goedgekeurd. Naar aanleiding van een schrijven van den Pensioenraad worden de ver schillende pensioensgrondslagen vast gesteld van J. Dijkstra, in zijn functie als bode, schoonhouder van het Raad huis, opzichter van een brandspuit en als pl. deurwaarder. Ook wordt Vastgesteld de pensioens grondslag van den nieuw benoemden gemeenteontvanger op f 800 en als ambtenaar ter secretarie op f 350. Naar aanleiding van een verzoek van het bestuur van de gewestelijke Landstorm-Commissie Stelling Am sterdam, om bij gelegenheid van het tienjarig bestaan gelden beschikbaar te stellen voor de te houden schiet?, wedstrijden stelt de Voorzitter namens B. en W. voor een gouden medail le beschikbaar te stellen namens het genjttniebestuur èn tevens een gulden per lioofd voor de leden uit deze ge meente voor zoover zij aan de wedstrij dendeelnemen en een gulden voor reiskosten. De Voorzitter zegt, dat wij met trots op dit korps kunnen neerzien. Bij. eveiilueele binnenlandsche onlusten heeft dit korps zich beschikbaar ge steld de orde ie. helpen handhaven en de Kroon te beschermen. Van on ten kant dic-nf waardeering uit te gaan. De Voorzitter vraagt of een der le den bezwaren hiertegen heeft. Aangezien geen der leden bezwaren, heeft wordt aldus besloten. Alvorens tot behandeling van punt 9 der agenda over te gaan, gaat_ de Raad op voorstel van den Voorzitter in geheime vergadering over. Na helopening komt punt 9 aan do orcle en wel Noodslachtplaats. De Vo 0 r zltt er .deelt mede, dat Burgemeester en Wethouders met een voorstel komen tot het houwen van een noodslachtplaats. In deze gemeen te 'S ger.11 gelegenheid om dat te doen bij/een slager. In 1927 wordt Me gem. door de wet. verplicht een noodslacht plaats te hebben. De Gemeenteópzich- ter heeft een plan ontworpen. De leng te van het. gebouw zal ongeveer 12 M. bedragen en de breedte 5H M. Wan neer de Raad dit plan kan goedkeuren dan vragen Burgemeester en Wethou ders een blanco crediet hiervoor en machtiging tot het aangaan van een ruiling van grond met den heer G. Bernard. De P.aad besluit een blanco crediet te verleenen en de noodigé machtiging tct ruiling van grond. Aangezien niets meer aan de orde is en niemand meer het woord verlangt, wordt de vergadering gesloten. Motorbcoten, beladen met groen ten voor de veiling;, worden bij het pas- seeren der Leidsclie vart vaak aange roepen door arme kinderen, die een handvol groente vragen. De vierjarige A. v. L. kreeg zoo een handje peulen toegeworpen: 'het meisje boog zich te ver voorover en viel in het water, Op 't hulpgeroep der kinderen kwBSL de moeder toesnellen, doch toen was het meisje reeds .gezonken. Na eeni- gen^tijd dreggen werd het lijkje opga- VOORSCHOTEN. Burgerlijke stand. Geboren: Hal men Wubbe, zoon van S. de Vries eu B. Stam. Gehuwd: C. van Meurs en D. Lucas. G. R. Falkenreck en C. J. va:i de? Hoek. Overleden: C. B. van der Peet, 04 3. ZOETERWOUDE. De ingelanden van den Roonv eli Meerburgerpolder waren gisterelii- avond in^ Cafe 't Witte Huis alhier,, bijeen, ten einde hun jaarlijksche ver gadering te houden. Besloten werd, hét bunder geld Wj' verhoogen van 112*50 op f 15, met' Ihet oog op de groote reparatie die, aan den watermolen zal moeten ge schieden. f Inkomsten en uitgaven over 1926 werden goedgekeurd, tevens de voor- festelde inkomsten en uitgavest vaU. et jaar 1926, ten bedrage V¥W!\ 11916.88. De collecte voor den Gepmpw* (den Dienst heeft alhier opgqfoiWVt 1 125.05. HAZEKSWOUDB. De boomkwoaker G. H» KwaW* fen alhier behaalde te Amsterdam op co euriüg van de Ned. Mij. var. Tuinbouw

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2