tW- tvooi BAD COSTUUMS Kinderen PUR0fc@ NIEUWE LEIDSCH.E COURANT VAN WOENSDAG 23 JUNI 192# DAG-AGENDA. Dinsdag 29 Juni, „Jeruël", MiddeF- stegracht 3, Samenk. Spr. Ds. C. J. Hoekendijk uit Indië. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags geopend. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 21 Juni tot en met Zondag 27 Juni waar genomen door de apotheken der hee- ren FF. Reyst, Steenstraat 35, Tel. 136 en A. J. Donk, Doezastraat, 31, Tel. 1313 11 maanden. M. van DamGijzenij, we duwe 72 iaar. G. Nessen, zoon 30 i. C. G. M. W. Montanus, dochter 3 mnci. E y„ d. VosFavier, vrouw 59 jaar. G. J. Gros, zóón 20 jaar. J. P. Sensing Koree, vrouw 44 jaar. K. M. A. Rne& - iMartijn, vrouw 57 jaar. IBINNENLAND^ NATIONAAL MIDDENSTANDS CONGRES. Nadat gisteravond een begroetings samenkomst was gehouden, werd van daag te Bussum het Middenstandscon gres geopend. Aan de openingsrede van den voor zitter van den Nederl. Middenstands bond, den heer Ed. G. Schürmann out- leenen wij het volgende: Wellicht is er nimmer een tijd ge weest waarin het in het latijn bekeiue opschrift van den tempel van Delphi „Ne quid nimis'1 (niets te veel) met meer recht kon gelden, als eene ern stige waarschuwing tegen overdreven eischen en staatsbemoeiing, als in den tijd, welken wij thans beJeven. Nauwelijks is de eene eisch ingewil ligd of de andere wordt geformuleerd. De eene fiscale heffing is nauwe lijks van kracht, of eene reeks nieuwe ontwerpen worden ingediend bij het parlement. Men is overtuigd, dat de directe be lastingen den top hebben bereikt, dat deze in het belang der algelieele volks welvaart moeten dalen, en tegelijker tijd volgt de eene indirecte belasting de Andere. Het heeft er veel van of het gelieele inkomen van ons volk zal, in den vorm van directe en indirecte belastin gen, aan den fiscus moeten worden af gedragen. Wat blijft er over voor de van staats wege zoo aanbevolen „Kapitaalvor ming", die voor handel en industrie onontbeerlijk is, en zonder welke een volk als het onze zou ten gronde gaan. Het leger is gedemobiliseerd, in plaats van op staatskosten te worden onderhouden, draagt bijna ieder gede mobiliseerde in meerdere of mindere mate bij in het onderhoud van den staat. Eveneens verviel de steun aan hun gezinnen, de groote werkloozenuitkee- ring, de rijkssteun aan woningbouw, en tal van andere uitgaven, die sedert de grenzen weder geopend zijn, over bodig waren. Aan den' eenen kant eene groote vermeerdering van het aantal, belastingbetalers, eene opbrengst aan belasting, die de raming verre over treft, en als resultaat van dit alles, geen belastingverlaging, maar nieuwe belastingwetten in aantocht. Een greep uit vele: De Weeldeverte- ringsbelasting; De Ziektewet; De We genbelasting, om niet te spreken van sociale wetten, die het bedrijfsleven steeds meer aan banden leggen. De belastingen staan op den top; hooger kunnen zij niet gaan, en toch blijft men-nieuwe heffingen ontwer-. pen. Wgar moeten deze hun draagkracht vinden? Verdient het Delphisch opschrift „niets te veel" niet de volle aandacht, zoowel van het volk, als van de regee ring? Ons congres biedt eene welkome "ge legenheid om den volke te tooncn, dat de handeldrijvende en industries e middenstand eene landelijke organisa tie van zelfstandige ondernemers, als grootste werkgever in den lande, op den bodem der realiteit staat, niet bij een komt om utopieën te besprek :n, maar als practische mannen, in het belang van het gansche volk wil me dewerken aan den economischer! op bloei van Nederland. De onderwerpen, die op dit congres zullen worden behandeld, zijn actueel en van practischen aard. „Niets te veel 'vragen wij den Staat. Wij vragen slechts „laat ons arbeiden", Jaat ons ongestoord de maatschappelijke taak verrichten waarvoor wij in het belang van onze natie zijn aangewezen. Geef ons de gelegenheid dê organi satie te versterken, een 'krachtigen middenstand te vormen, waarop de orde in den Staat kan rusten. Achtereenvolgende ministers noem den ons, den ruggegraat der maat schappij. Laat dien ruggegraat niet krom groeien, en daardoor het geheele 11 chaam misvormen. Na dan de middenstanders te heb ben opgewekt zich te organiseeren ver volgde spreker: Wanneer de arbeidswetten worden verscherpt, inplaats van soepeler te worden toegepast, loopt ons land groot gevaar dat vele vakken geen beoefe naars zullen vinden. Moeten wij terug naar de toestanden van. het oude Ro me, waar niemand bakker wsrischte te worden, omdat dit beroep door de wet te bezwarend was gemaakt, cïi waar de overheid eeif bakkerszoon dwong het vak zijns vaders uit te oeïc- ïen, en eveneens hem, die eene bak- RECLAME. voor Dames en Heeren 160 140 130 110 105 74 dito voor Jongens en Meisjes 125 105 85 72 60 jq 52 39 29 1" Zeer groote keuze fantasie Badhanddoeken en Badlakens - kersdochter huwde, verplichtte bakker te worden. De wereld is sedert het oude Rome voortgegaan, maar zij moet ook voor uitgaan. Het vrije bedrijf heeft ons land wei- varend gemaakt; deze les putten wij uit het verleden, en op clien weg meet worden voortgegaan. Men kan, in on verschillig welk bedrijf, alleen dan sla gen, wanneer men zijne taak met op gewektheid vervult En daar de taak van den middenstand eene economi sche taak is, rust op de overheid de plicht alle belemmeringen op te heffen die het bedrijf knotten. Op ons rust de plicht de overheid onze rechtmatige wenschen kenbaar te maken, en -Je overheid fe steunen in hare pogingen tot verbetering. Alleen met organisa ties wordt rekening gehouden. Daarom moeten wij zoo georgani seerd zijn, dat de middenstandsorgani saties een volledig beeld geven van on ze economische groep, en van hare be- teekenis voor de samenleving. Wat voor ons, neutraal georganiseer den, geldt, geldt ook voor de confessio- neele bonden. Een ieder organiseere zich volgens zijn overtuiging, maar georganiseerd moet hij zijn, om den middenstand niet op kunstmatige wijze te zien uit schakelen.- Laten, zoo eindigde spr., onze beraad slagingen te Bussum het stempel dra gen van eensgezindheid en vertrouwen in de toekomst, en laat het parool van den Middenstand zijn, wanneer in het belang der geheele natie een beroep wordt gedaan op-iedere medewei king, op ieders krachtigen steun, op ieders offervaardigheid, het opschrift van den tempel van „Delphi" voor onze organi satie is ons „Niets teveel. Op het congres waren 79 veresnigin- gen met 173 afgevaardigden en ver schillende Kamers van Koophandel met 74 vertegenwoordigers tegenwoor- dig.^ De Minisóer-président en de andere kabinetsleden hadden bericht van ver hindering gezonden. De zoon van Baron van Wijnbergen deelde namens zijn vader mede, dat deze wegens ziekte tot zijn leedwezen niet aanwezig kon zijn. De Eonngin weer naar Amsterdam. Naar de „Standaard" uit betrouw bare bron verneemt, ligt het in het voornemen van H. M. de Koningin, om 4 September-naar de hoofdstad te ko men teneinde bet Kol. Museum te ope nen. Tevens ligt het in het voornemen van H. M. dien dag hij gunstig weer den grqoten rijtoer door de stad te maken, dien zij bij haar vorig bezoek heeft moeten uitstellen. Onze gezant te Weenen. De nieuw benoemde Nederlandsche gezant, jhr. Van Nispen tot Sevenaer, heeft gisteren aan den Oostenrijk- schen Bondspresident Haimisch zijn geloofsbrieven overhandigd. Hij werd met het gebruikelijke ceremonieel door ambtenaren van de kanselarij van den president afgehaald, waarbij een eere-compagnie, onder het spelen van het Volkslied de militaire eer be wees. Bij de overhandiging, waarbij vriendschappelijke toespraken werden gehouden, was ook de Bondskanselier Ramek tegenwoordig. De Communistische actie in Indië? Op de vragen v&n het Kamerlid Jce- kes betreffende een circulaire van den procureur-generaal bij het Hoogge rechtshof van Nederlandsch-Indië met het oog op mogelijke acties van com munistische zijde en daartegen te ne men voorzorgsmaatregelen antwoordt minister Koningsberger, dat van de in een der vragen bedoelde dagbladbe- richten door hem is kennis genomen. De beantwoording van de anbe.e vragen moet de Minister zich nog voorbehouden, totdat de ter zake van den Gouverneur-Generaal ingewonnen inlichtingen zullen zijn ontvangen. Luchtpost voor Indië. De directeur-generaal der Posterijen en Telegrafie maakt bekend, aat met ingang van 24 Juni a.s. des Donder dags om de 14 dagen gewone en aan- geteekende 'briefen en briefkaarten (uitgezonderd brieven met aangegeven ,waarde) voor Nederlandsch-Indië, wel ke niet meer in de nazending per trein kunnen worden opgenomen met den luchtdienst AmsterdamRotterdam Parijs zullen worden overgebracht zonder heffing van een extra-recht (luchtrecht) en zonder dat de afzen ders uitdrukkelijk verzending per luchtpost hebben verzocht. Het vliegtuig vertrekt van Amster dam Schiphol te 8 v.m. en van Rot terdam Waalhaven te 8.50 v.m. Het vervoer van Parijs naar Marseille ge schiedt per trein. Op deze wijze is in normale omstandigheden de aan slui ting verzekerd met het stoomschip van de Rofclerdamsche Lloyd, dat des Vrij- dagsmiddags te 12 uur vau Marseille afvaart. De aandacht wordt er op gevestigd, dat aan verzoeken om brieven en brief k&arieii voor Nederlandsch-Indië niet per'luchtpost over te brengen wordt volaaan. Indien deze correspondentie derhalve van een duidelijk opschrift „i.iet per luchtpost" of van een soort gelijke aanwijzing is voorzien, vindt verzending per trein plaats. Om koopjes naar België. Sedert eenige weken, zoo wordt uit Rocimond gemeld, is de groote trek van kooplustigen uit dezo streek naar Belgie begonnen. Dagelijks trekken honderden naar de naburige Belgische grensplaatsen waar men ten gevolge van den lagen frankënkoers koopjes tracht te maken. De gekochti goederen wore en dan meestentijds over de IIol- lan ische grenzen weder binnen ge smokkeld. Het behoeft geen betoog, dat de ne ringdoende middenstand, wak-» ten geycige van den lagen markenkoers toen de trek naar de andere zij^e der grens fpng, juist een zwaren rijd ach ter f'en rug heeft, door dezen hernieuw den trek erg gedupeerd is. Hei gebeurt dikwijls, dat men. de ge- sr.'nki-'f 1de koopwaren op de. week markten te koop aanbiedt tegen prij zen, waartegen eerlijke concurrentie tón t enenmale onmogelijk is. De politie en kommieztii eden °"e- sfrcnp ep. Vele personen, welke de aan cle oveizijde gekochte goederen frau duleus wilden invoeren, licfen hooge gel dhof ten op, terwijl de-go "deren ver beurd verklaard werden. De markten women streng gecontroleerd. Ook de transitohandel, vooral in bloemkool, is hier levendig. Nat. Ghr. Gall. Onth. Vszeon. Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine, voorzitter van de Nat. Chr. Geheelont houders Vereen., heeft aan het hoofd bestuur dezer organisatie bericht, dat er voorloopig op hem als voorzitter niet te rekenen valt, in verhand met zijn Ministerschap. Tot tijdelijk voorzitter is benoemd Ds. P. Veen, Ned. Herv. predikant te Utrecht. Minister Slotemaker hoopt wel, in dien mogelijk, in Augustus a.s. ie Am sterdam het Enkrateiacóngres te pre- sideeren en in dè wijdingssamenkomst in de Nieuwe Kerk aldaar, een ope ningswoord te spreken. De algemeene vergadering der N. C. G. O. V. zal Dinsdag 25 Aug. a.s. in „De Werkende Stand" te Amsterdam ge houden worden. In de morgenvergaie- ring komen de huishoudelijke zaken aan de orde. In de middagvergade ring zal de secret&ris, Ds. D. v. Kreve len, van Lichtenvoorde, refereeren over het stelsel v. d. Lande (geleide lijke beperking van drankproductie door middel van draiikrantsoeneering en drankmonopoiie). Bijzondere Vtijw. Landstorm. Nadat de officieele genoodigijen van den landdag van den Bijzonderen Vrij- willigen Landstorm uit Zuid-Holland- West, a.s. Zaterdag te Delft te houden, om juist 12 uur door het Gemeentebe stuur van 'Delft zullen zijn ontvangen, zullen zij zich hegeven naar hotel Wil- helmina, op de Nieuwe Plantage, waar door de Nationale Landstorm commissie aan deze genoodigden ,ecn noenmaal zal worden aangeboden. Precies om half twee zullen de ge noodigden zich naar het feestelijk ver sierde terrein van den landdag bege ven. De Delftsche burgerij, die zoozeer met dezen landdag meeleeft, stelde hier reeds een 20-tal auto's voor ter beschikking. Deze stoet zal voorafge gaan worden door een eere-escorte van ruiters (cavaleristen en veldartelis- ten), aan het hoofd van welken stoet eenige trompetters zullen rijden. De stoet zal dezen weg volgen: Nieuwe Plantage, Oost-plantsoen, Oostsingel, naar het feestterrein. Nog zij vermeld, dat de directie van de Oliefabrieken Calvé-Delft voor den landdag haren oliebollenwagen ter be schikking heeft gesteld. De bedoeling, is, voor zoover de voorraad strekt olie bollen gratis ter beschikking te stellen voor den gaanden en komenden man. RECLAME. Als Uw. zich bezeerd hebben gebruik dan dadelijk BUITENLAND. DE FRANSCHE CF.fSIS. Briand wil een stevig kabinet. Doumer en Pod nearverklaar den fisteren biji hun vertrek van den Quai 'Orsay, aat zij den financieelen toe stand haddein bestudeerd en om 5 uur zouden terugkeer en. Na hen kwam Briand. Hij' zeidei: „Wij hebben het financieel herstel be sproken, en het onderzoek vrij ver voortgezet. 'Hedenmiddag zullen wijl het hervatten. Ik wil geen ministerie samenstellen, even broos als de vorige maar ik streef naar een kabinet, dat verzekerd is van een vaste meerder heid, welke gezag aan de regeering geeft en de mogelijkheid van -hande len, sender welke nic.s daadwerkelijks ondernomen kan worden, hetgeen vóór alles noodig is ter verkrijging van het vertrouwen van het buitenland!.. Ik wil, dat de leden van het kabinet, verzekerd zijlii van hun al geheele over eenstemming omtrent het program, op dat wij' krachtig kunnen optreden. Ik wil, dat de parlementaire groepen em stig wenschen ons te steunen en een politiekefl godsvrede sluiten, opdat wijl ae zekerheid krij'gen, de ons gestelde vraagstukken te kunnen oplossen1, wel ke vraagstukken opgelost kunnen wor den. Ik wil liever geen kabinet vor men, dat niet verzekerd is van' de mo gelijkheid van een langdurig bestaan. Ik neem er den.tijld voor, het samen, te stellen en zeer zeker zal ik nioig (hedenavond een resultaat bereiken' Wie zal financiës krijgen? Om kwart over 7 gisteravond is Briand naar Doumergue gegaan om hem op de hoogte te stellen van de stappen, die hij gedaan had. Het on derhoud duurde 25 minuten.. Toen hij wegging, verklaarde hij', dat hij niet dacht, in den loop van den avond. naar het Elysée terug te keeren, tenzij er iets bijzon'ders gebeurde. Na zij'n bezoek aan Doumergue ont ving Briand onmiddellijk Caillauxk In de bespreking van gistermiddag tusschen Bfiand, Poincare, Doumer en verschillende leden van het aftreden de kabinet is men het niet eens kun nen worden over het financieels pro gramma. De meening van Doumer vooral stuitte op tal van tegenwer pingen. Het schijnt dus twijfelachtig, dat Doumer de portefeuille van finan ciën zal aannemen. Met het oog op de weigering is Cail- laux gepolst dóór Pierre Laval-, maar het schijnt, dat Caillau die meer dan eens te kennen heeft -gegeven, dat hij de portefeuille' van financiën alleen zou aannemen, op voorwaarde, dat hij tevens hoofd van de regeering werd, zich ook terugtrekt. Men verzekert, dat Briand, bij ge breke van hem, eraan zou denken, een beroep te doen op een financier bui ten he; parlement, Dat zou Rist, hoog- leeraar in de rechten en lid van de commissie van deskundigen zijn. Hoe komt snen aan. do noodige mid delen? Een onoverkomeniijke moeilijkheid voor de nieuwe regeering is, aat zij zich direct voor de taak geplaatst ziet om de middelen te vinden voor de half-jaarswisseling noodig. In December wistenBriand en Lou- cheur de voor Januari'benoodigde mid delen te vinden met behulp van een extra i nkomstenbelasting, clie 2Va mil liard opbracht en een verder voor schot van de Banque de France van zes milliard. Het grootste gedeelte, van deze 8Va milliard is echter reeds verbruikt en de nieuwe regeering zal zich geplaatst zien voor de noodzake lijkheid, machtiging te vragen aan het parlement, voor een nieuwe verhoo ging der voorschotten der Fransche Bank. 4 De pers en de openbare meening wil echter een dergelijken impopulai- ren maatregel tot eiken prijs verhin deren. DE NEGENDE ARBEIDSCQNEE- RENTIE. Morgen sluiting. De negende internationale arb-eids- conferentie loopt thans ten einde en zal, onvoorziene omstandigheden voor behouden Donderdag gesloten worden Twee ontwerp conventies, namelijk (betreffende de repatrieering van zee lieden en de tegen zeelieden té treffen disciplinaire en strafrechtelij ke maatregelen, zij'n gisteren in eerste iezing aangenomen, terwijl de aanbe veling inzake de algemeene beginse len van de inspectie van de arbeids- t oéstainden in het zeelieclenbedrijf reeds in tweede lezing definitief is goedgekeurd. Bij deze aanbeveling stemden slechts zes werkgevers tegen en alle anderen voor, ook de Neder landsche werkgever Goudriaan. De ontwerp-couventip inzake de re" patrieering van zeelieden .stuitte alleen op den tegenstand der readers, of schoon de conventie aanmerkelijk slap per is dan het ontwerp van het interna tiojnale arbeidsbureau, terwijl de ont- werp convent ie inzake de straffen te gen zeelieden^bij de eerste stemming slechts met 60 tegen 29 'stemmen werd goedgekeurd en dus nog met zeker, is, 'morgein de vereischfe meerderheid van twee derden in \tjweeds lezing te verkrijgen. Doordat de conferentie het Britsche voorstel heeft verworpen dat 'de conventie in het geheel geen betrek king op desertie van zeelieden zou heb ben, stemden de regeeringsvertegen- woordigers van Engeland, Britsch In dië en Noorwegen met de werkgevers tegen deze ontwerpconventie. De Nederlanders namen bij' de be handeling van deze conventies een le vendig aandeel aan de discussies. De heer Sandberg was rapporteur over de conventie in zake de straffen, terwijl mgr. Nolens, prof. Molengraaf! en het Kamerlid Brautigam herhaalde lijk met succes in de discussies ingre pen. De Fransche regeeringsvertegen- woordiger Giraultae voorzitter van de commissie voor de straffen, bracht een woord van bijzondere hulde aan het zeer verdienstelijke aandeel, dat prof. Molengraaff bij de commisso riale besprekingen heeft gehad om 'de taak der commissie tot een goed ein de te brengen. KABINETSCRISIS IN LUXEMBURG. Eet ministerie-Prüm neemt ontslag. Een telegram uit Luxemburg meldt, dat de regeenng-^rüm is afgetreden. Over de voorgeschiedenis dezer cri- sisVi"het volgende: Staatsminister Prüm, leider der klei ne nationale partij1, een liberale frac tie, die echter om tactische redenen het woord „liberaal" vermijdt, be schikte in het parlement slechts pyer 'een meerderheid van 1 stem, 24 te fen 23. Deze meerderheid was boven ien zeer heterogeen; zij bestond ir hoofdzaak uitsociaal-democraten eri radicalen', voprts uit Priim's eigen frac tie, benevens twee onafhankelijke vooï uitstrevende Katholieken. Daartegen over stond een zeer homogene Katho lieke oppositie van 23 man. Aanvankelijk was Priim's meerder heid iets grooter, 25 tegen 22, maai één aanvankelijk „onafhankelijke" Ka tholiek voegde zich eenigen tijd ge leden bijl het oppositie-blok. Thans schijnt de meerderheid door verdere afbrokkeling in een minderheid te zip lómgezèt. [Voor de houding der nieuwe oppo santen is ongetwijfeld beslissend ge weest de abrupte wijze, waarop Prüm gebruik-makend van een volmacht van groothertogin Charlotte, 3 JunTj.l. de Kamer, midden in haar .werkzaamhe den naar huis zohd. Deze maatregel, gemotiveerd met de wenscheiijkiieid van een rustige atmosfeer om moei lijke economische onderhandelingen met België te kunnen voeren, had bij] velen kwaad bloed gezet. Reeds sprak men van een dictatuur-Prüm. De moeilijkheden van het kabinet stonden in verband met de scherpe daling van den Belgischen frank, waar van ook Luxemburg, dat geen eigen frank heeft, de gevolgen ondervond. DE DUITSCHE SCHADEVERGOE DINGSKWESTIE. Naar een compromis. De vooruitzichten, dat een compro mis bereikt zal worden inzake de scha- devergoedingskwestie betreffende de|. vorstelijke eigendommen worden in den Duitschen rijksdag gunstig beoor deeld. De. regeenngspartijen zijn voor een snelle oplossing dezer kwestie. De rijkskanselier heeft gistermiddag bespreking-én met de leiders der so ciaal-democratische en der Duitschv- nationale rijksdagfractie gehad. Naar verluidt hebben deze besprekingen nog' geen resultaat gevoerd en verwacht men eerst meer duidelijkheid in den. parlementairen toestand als de beraad slagingen in de juridischë commissie van den Ajksdag meer gevorderd zul len zij'n. Een Engelsch oordeel. Kapitein Jra Rp.uk, die een réis gemaakt heef;, langs de kusten van de. Beringzee, heeft volgens -e-ein bericht uit Nome, Alaska, verschrikkelijke ver halen gedaan over den hongersnood en het kannibalisme in het uiterstel Oosten van Siberië. De bolsjewistische autoriteiten, bö vreésd voor oproeren, hebben de be woners dier.streek, die slechts van d-e jacht leven, hun geweren ontnomen, zoodat zij thans geen enkel middel van bestaan hebben en bij honderden ster ven. De overlevenden maken zich vani de Tijken hunner kameraden meestér, en het komt zelfs voor, dat zij in wan hoop hun kinderen ot hun vrienden dooden, om met het vleèsch hun hon ger te stillen Hongersnood en kannibalisme in Oost Siberië. De Engelsche bladen nemen stel ling inzake het resultaat yan het Duit- sche volksreferendum. Algemeen is men de opvatting toe gedaan, dat de resultaten niet ver rassend genoemd kunnen worden. De algemeene stemmenointhouding heeft getoond, aldus, de „Times", dat de breede volksmassa niet voor zulk een ruwe daad als de onteigening te vin den was. Maar het heeft toch groote beteekenis, dat meer dan 14 millioen vrouwen ten mannen van een be schaafd land zulk een schending van de historische zeden gesteund hebben. KORTE BERICHTEN. Te Londen is gisteren een ar beidersconferentie inzake de landver huizing geopend. De Engelsche minister van koop handel verklaart, dat er kans bestaat op het tot stand komen van een in ternationale overeenkomst te-gen d-e verontreiniging van het zeewater zon der verdere conferentie. De Belgische Kamer-commissie voor Buitenlandsche Zaken zal a.s. Donderdag het Ned. Belg. verdrag bespreken. .Volgens de* laatste officieele ge gevens bedraagt het aantal werklos- zen in Engeland 1.629.900 man, de stakende mijnwerkers niet inbegrepen. iHet cijfer is 549.530 hooger dan eén jaar geleden. De Engelsche regeering heeft haar twee wetsontwerpen betreffende den arbeidstijd in de mijnen en de reorganisatie ingediend. De militaire commissie van de voorbereidende ontwapeningsconf-eren tie zal in drie ondercd'mmissies de vraagstukken betreffende leger, vloot 'en luchtvaart afzonderlijk benandelen.. Het aantal werkloozeii in Dene marken steeg in de afgeloopen week tot 48.f?70t egen 27.90U in de corres- pqndeierande week van het vorig jaar en 56.000 in 1921. Wijl de gemeenteraad aan de taxi-verhuurders slechts toestond da tarieven met 30 pot. te verhoogen, is er te Antwerpen een algemeene taxi staking uitgebroken, De verhuurders eischten een verhooging van 50 pet. UIT DE OMGEVING. BIJN8BURG. Hoewel wat laat in den tijd, waar voor echter de voorzitter de heer S. Schoneveld, in zqn openingswoord een verklaring gaf, vergaderde Dinsdag avond bg den heer Verbree alhier de groenten-veilingsvereenigïng Rijnsburg De vergadering mocht zich niette min in een druk bezoek verheugen. Na opening door den voorzitter volgde R°± jaarverslag van den secretaris, det

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2