CHRISTELIJK DAGBLAD voor LEIDEN EN OMSTREKEN 7de JAARGANG WOENSDAG 23 JUNI 1926 NUMMER 1854 LIIDU COURANT ABONNEMENTSPRIJS In Leiden en buiten Leiden waar agenten gevestigd zijn Per kwartaal 2,50 Per week 0.19 Franco per post per kwartaal f 2.90 Oit nummer bestaat uit TWEE Bladen. EERSTE BLAD. V Het Schelde vraagstuk. Een van de punten die bij de be spreking van het Verdrag met België de aandacht trekken, betreft de souve- reiniieit over de Scnelde. Bij het verdrag van 1839 was be paald, dat de haven van Antwerpen bij vococduring ailoon ten handelsha ven zou blijven. Deze haven mocht dus niet voor oorlogsdoeleinden wor den gebruikt. Na den grooten oorlog werd deze bepaling door België en ook door de groote mogendheden uit den tijd ge acht en zoo constateert het nieuwe Verdrag dan ook, dat deze Beperken de betaiing vervallen is. Wordt dit verdrag goedgekeurd, dan kan Antwerpen en dat is ook de bedoeling van België dus als oor- logshaven worden gebruikt. Zal men echter van deze haver, voor dit ,doel. profijt trekken, dan i3 het ook noodig dat men beschikt over een toe gangsweg. Wat heeft men aan een oor logshaven indien ze niet dooi oor logschepen kan worden bereikt niet slechts in vredestijd, maar ook in tijd van oorlog? Toch schijnt het niet in de bedoeling te liggen zoover te gaan. Het Verdrag bevat n.l. tevens een bepaling, dat de Westerschelde en ha re toegangen vanuit volle zee voortdu rend vrij en open zullen «zijn voor de vaart van alle vaartuigen van alle na ties, uitgezonderd oorlogsschepen. Willen oorlogsschepen de Schelde passeeren, dan zal daarvoor noodig zijn de toestemming van Nederland, terwijl bij het uitbreken van een oor log waarhij België betrokken is. en Nederland een neutraal standpunt in neemt, de vaart geheel gesloten zal zijn. Oogenschijnlijk is dus alles in orde en dreigt hier geen enkel gevaar. Maar dan mag toch de vraag wor den gesteld wat de reden is, waarom België de vrijheid begeert Antwerpen tot een oorlogshaven te maken. Men kan zeggen dat het baas wil zijn in eigen huis en dat het in een verbod als tot nu toe bestaat een aan tasting ziet van zijne souvereine rech ten. Opzichzelf is dat juist. En in zoo verre kan dan ook tegen de opheffing van het verbod geen bezwaar word m gemaakt. Temeer daar België het volle recht behoudt om b.v. een kanaal te graven van Antwerpen naar de Noord zee en zoo de gewenschte verbinding tot stand te brengen. Maar dat is hier toch de zaak niet. België, dat is reeds meermalen ge bleken, heeft andere bedoelingen. En de eisch om van Antwerpen een oorlogshaven te mogen maken en het plan om daarvoor groote sommen te besteden, heeft, zooals onlangs de heer B. Nierstrasz betoogde, alleen zin, wanneer het België er om te doen is zich op een gegeven oogenblik aan den bestaanden dwang te onttrekken, en zich goedschiks of - kwaadschiks met of zonder hulp van buitèn, de vrije vaart voor zijne oorlogsschepen op de Schelde en hare toegangen te verze keren. Mocht dit gebeuren, dan is de sou vereiniteit van Nederland ernstig aan getast, terwijl wanneer het plaats vindt in oorlogstijd, onze onzijdigheid geschonden i9 en wij tegen onzen wii in den strijd betrokken worden Immers, watergebied staat' gelijk met grondgebied en wanneer de Schel de voor het vervoer van troepen ge bruikt werd, dan zou dit evengoed een schending van de neutraliteit beteeke- nen, als wanneer b.v. Belgische of Duitschetroepen hun weg door Lim burg namen. Hierbij mag ook niet uit het opg worden verloren, dat de toelichtende Memorie hij het Verdrag een bepaling bevat, die niet zonder bedenking is. De tekst, zoo heet het daar, sluit oorlogsschepen uit. Maar hij regelt niets omtrent de doorvaart van Bel gische oorlogsschepen over tie Schelde en hare toegangen in tijd van vrede en van oorlog. Tot op zekere hoogte is dat volko men lqgisch, omdat volgens de rege len van internationaal recht alleen Nederland hier zeggenschap heeft, maar terecht kan hiertegenover wor den opgemerkt dat deze bepaling toch niet zonder beteekenis is en dat daar uit volgt, dat deze zaak nog nader onder de oogen moet worden gezien. Het is duidelijk dat hier de bron kan liggen voor allerhande moeilijk heden. Als er niets geregeld is, dan heeft België immers het volle recht op een voor dit land bevredigende rege ling aan te dringen? En kan het dan niet met eenigen schijn van recht betoogen, dat uit het recht om van Antwerpen een oorlogs haven te maken ook volgt de bevoegd heid om van den toegangsweg tot die haven gebruik te maken? BUREAU: Hooigracht 35 Leiden Tel. 1278, Postgiro 58936 I. Postbox 20 't Behoeft dan ook niet te verwon deren dat er bij velen bezwaren rijzen en dat men in het Verdrag een dui delijke bepaling wenscht waardoor alle aanspraken van België reeds bij voorbaat worden afgewezen. Het betreft hier een uiterst precaire aangelegenheid die met de grootste voorzichtigheid dient te worden behan deld. STADSNIEUWS. Egyptische schilderkunst. In het Rijksmuseum van oudheden napenburg alhier, is Maandag geo pend een tentoonstelling van Egypti sche schilderijen, gecopieerd door Mie Marcelle Baud in opdracht van het Institut frangais d' Archéologie te Ka- iro. Deze schilderijen en teekening^n zijn gemaakt naar schilderingen op de graven der Thebaansche necropolis, gelegen aan den linker Nijloever, te genover Karnak en Luxor. Wat den tijd betreft waaruit dezo kunst dateert, zouden we dezen het best aldus kunnen karakteriseeren: de drie of vier eeuwen die volgden op den uittocht der Israëlieten uit Egyp te. Dit land had onder de Hyksos een tijd van verval doorgemaakt; na de verdrijving dezer vreemde indrin gers kwam het tot nieuwen bloei. Er stond, zoo lezen we in Exodus, over Egypte een nieuwe koning op, die Jo zef niet gekend had en toen begon voor de Israëlieten een tijd van ver drukking, maar voor Egypte een pe riode van meerdere welvaart. Dit is het z.g. Nieuwe Rijk (15801100 voor Ghr.), toen Tlietoe de hoofdstad was. Uit cle tweede periode van dit Nieuwe Rijk (na 1400), tijdens de regeering der 18de, 19de en 20ste dynastie, da teert de kunst, die thans tentoonge steld wordt. Niet slechts in politiek opzicht, maar ook wat de kunsten en wetenschappen betreft, stond Egypte destijds op een hoogen ontwikkeling'- trap. Natuurlijk is deze Egyptische schil derkunst heel iets anders dan b.v. de schilderijen van Jan Steen. We moe ten haar ook niet afmeten naar de moderne kunstbegrippen. Ieder tijdvak heeft zijn eigen opvat ting Van kunst. Zoo is b.v. de schilder kunst van Rembrandt en zijn tijdge- nooten heel anders dan die der moder nen. Zij is veel objectiever, zij geeft de dingen meer zooals ze zijn; de tegen woordige kunst geeft meer haar in druk, haar impressie van de dingen. En over dit laatste is het moeilijk te oordeelen; als een cubist een koe vier kant ziet, wie zal hem verbieden haar aldus op het doek te stellen: het is de „allerindividueelste expressie van zijn allerindividueelste emotie." Zoo moeten we ook de Egyptische 'schilderkunst zien in verband met de bedoelingen, die de kunstenaar in dien tijd en in dat land had. Perspectief bv. geeft de Egyptische schilder niet weer, hij zou dit beschouwd hebben als een ongeoorloofd toegeven dan fou ten van den indruk, welken ons oog van de werkelijkheid der dingen ont vangt. De Egyptenaar heeft nooit de weergave van den gezichtsindruk ge wild. Zijn kunst bedoelt het opbouwen van een algemeene voorstelling, door meetkundige principes belïeerscht, uit de details, welk hem aan zijn onder werp het meest karakteristiek schij nen. Of die details zich in $e natuur zelve aan ons gezicht wel gelijktijdig kunnen voordoen, of hij één bepaald gedeelte van een figuur en face, het andere in profiel zet, is hem volmaakt onverschillig; hij vraagt niet naar den gezichtsindruk, maar naar wat het best uitdrukking geeft aan de voor stelling, welke zijn eigen geest be waart. Hetzelfde geldt van de schaduw; de ze behoort niet tot de figuren zelf en wordt dus ook niet weergegeven. De hoofdzaak zijn voor den Egyptenaar de omtrekken en als kleuren gebruikt hij slechts' de vlakke tinten. Wie zich deze dingen goed inprent, zal de thans tentoongestelde kunst kunnen begrijpen en genieten en dan loont een bezoek zeker de moeite. De 55 schilderijen zijn over een drie tal zalen verdeeld, twee beneden en één boven. Wij kunnen natuurlijk niet alle af zonderlijk vermelden, doch willen op enkele karakteristieke bijzonder de aandacht vestigen. Zeer levendig is b.v,, de voorstelling van de Bloemenhulde aan den koning, gevonden in het graf van Noferrenpet, den chefkok des konings (Nr. 13); ook nr. 27: Klaagvrouwen en offers aan den overledene, dat tevens uitmunt door zijn mooie kleurschakeeringen Een andere voorstelling van klaag vrouwen (nr. 33) geeft duidelijk aar de smart-uitdrukking. Wat wij daareven opmerkten, dat de Egyptische schilderkunst niet onzen indruk, doch de figuren zelf wil weer geven, zien we heel duidelijk bij: „De godin Noet in den syoomorenboom" (nr. 38): iéder blaadje is afzonderlijk geteekend. De impressionist zou hier een groene vlek schilderen: zoo zien wij den boom op eenigen afstand. Merkwaardig is ook, hoe realistisch de Egyptenaren, die zulk een groote liefde, ja vereering voor de dieren hadden, de dierfiguren weergaven. Hiervoor zie men: Ezelkudde (nr. 19), visschen en ganzen (nr. 20), Run derkudden (nr. 21) e.a. De tentoonstelling zal geopend zijn tot 30 Augustus a.s. De Jan Steententoonstelling. De Jan Steententoonstelling blijft nog steeds veel bezoekers trekken. Aan den 250Csten bezoeker werd Ti boekwerk uitgereikt, n.l. het boek van Prof. Martin over Jan Steen, dat ca deau werd gedaan aan Mevr. Adèle Litwe uit Amsterdam. De 5000ste bezoeker zal eveneens 11 dergelijk geschenk ontvangen. Doctor Gerlacns Royen O. F. M. Zooals wij gisteren kortelijk onder academie nieuws reeds meedeelden, heeft de door zijn lezingen en tijd schrift-artikelen in vakkringen sinds lang bekende Pater Gerlacus Royen, leeraar aan de Franciscaansche Hoo- gere Burgerschool te Heerlen, gistei- middag aan de Universiteit alhier den doctorsgraad behaald in de letteren en wijsbegeerte op een proefsclirfit, dat een deel vormt van een werk. dat in 1922 begonnen, reeds voor 1925 vol tooid werd, maar nog niet in zijn ge heel kon worden uitgegeven wegens het verhaasten der promotie. Een eenigszins oriënteerende inleiding over het vraagstuk der naamwoorde lijke groepeering gaat nu eenige para grafen van het derde hoofdstuk der eigenlijke over alle talen der wereld uitgebreide studie vooraf, welke nu ge deeltelijk onder de titels „De jongere veranderingen van het Indogermaanse drieklassensysteem" en „Nieuwe groe peringen in het Indogermaans" als proefschrift werd aangeboden. De promotie geschiedde cum laude. Aan de dissertatie zijn toegevoegd 22 stellingen, waaronder verschillende die in enger of wijder kring opzien zul len baren. Wat denken de onderwij zers b.v. van de eerste der volgende stellingen (de overige zijn alleen voor vakgeleerden van belang): De z.g. akkuzatief-n in het mannelik enkehrtmd, is in strijd met het nedér- land9e taalsysteem. „Vergelijkende taalwetenschap" op het Gymnasium en bij middelbare ek- samens, bevordert de oppervlakkig heid. Popularizering der wetenschap komt noch het 'populus', noch de weten schap ten goede. Het Departement van Onderwijs is o.m. ten enenmale onbevoegd, om over vraagstukken de nederlandse taal ra kende te oordelen. Het' is intrinziek onmogelik, dat een 'waarheid' van lagere orde in tegen spraak zou komen met een waarheid van een hogere orde. Pater Royen is niet de eerste R.-K. geestelijke, die te Leiden in de letteren heeft gestudeerd. Ook Nederlands grootste taalgeleerde, Prof. Dr. Jac. v. Ginneken S. J. heeft hier gestudeerd en is hier gepromoveerd. Prof. Van Eysinga naar Genève. Prof. Mr. W. J. M. van Eysinga, hoog leeraar in het Volkenrcht aan de Universiteit alhier, vertoeft voor onge veer 8 dagen te Genèvp, waar hij voor1- zitter is van de volkennbondstommis- sie voor de kalenderh er vorming, die nedenvhaar voorloopige laat.-te zitling zal houden en tot vaststelling van haar rapport aan den volkenbondsraad overgaan. Het volkenbondssecretariaat ont ving gisteren een telegram van het ka tholieke lid der commissie, dat deze tot zijn spijt verhinderd is ook deze vergadering bij te wonen, hetgeen vooral betreurd wordt, omdat de com missie hoopte een gunstig advies in zake de vaststelling van een vasten datum voor het Paaschfeest te kunnen opstellen, doch deze hervorming na tuurlijk niet kan worden verwezen lijkt zonder'medewerking der katho lieke kerk. Van een verder ingrijpende kalender hervorming zal vooralsnog wel niets kunnen komen, al zal de commissie waarschijnlijk den wensch uitspieken, dat het volkenbondssecretariaat ook aan dit vraagstuk zijn aandacht zal blijven schenken. Prof. Roegslngh's verzamelde werken. Prof. G. J. Heering deelt in De Her vorming van 19 dezer mee, dat gedu rende de laatste weken de intcekenin- gen in zoo ruime mate binnenkomen dat de uitgave van wijlen prof. Roes- singh's verzamelde werken thans ver zekerd is. Met September zal liet 1ste deel verschijnen; daarna, met tus- schenpoozen van enkele maanden, de volgende. Tevens wordt vermeld, dat er nog verschillende manuscripten gevonden zijn, zoodat de inhoud der verzamelde werken niet onbelangrijk is verrijkt. 26e Classicale Zendingsdag. Zooals wij reeds eerder meldden, zai de jaarlijksche zendingsdag der Gerei. Kerk in de Classis Leiden gehouden worden op VVoensdag 21 Juli as op het landgoed „Oud-Poelgeest". De bijeenkomst vangt aan des mor gens te 11 uur en wordt geopend door Ds. N. H. Koers van Noordwijk. Voorts zullen verschillende sprekers het woord voeren. Ook zal er dit jaar een spreekster zijn, n.l. Mej. H. H e m- m e s, Directrice van de Koningin Wil- helminiaschool. (Holl. Tav Meisjes school met internaat) te Solo. Mej. Hemmes zal spreken over: „Lof uit kindermonde n". Dr. D. K. W i e 1-e n g a van Voor schoten spreekt over: ,;De Zending en het eind e". Ds. D. S c h e e 1 e van Oudewater over „Heilige Geestdrift. De heer N. B a a s uit Amsterdam over „M ensch van den Z e 1 f k a n t", terwijl eveneens als spreker optreedt, Ds. J.deWaar I van Rijnsburg, wiens onderwerp ech ter nog niet bekend'is. Ds. W. Bouwman van Leiden spreekt het slotwoord. Een keur van redevoeringen dus, welke ongetwijfeld tot een druk be zoek noodigen. Leiasche dekens en de weeldebelas ting. Het groote belang, hetwelk inzon derheid de Leidsche Dekenindustrij bleek te hebben bij de voorgestelde Weelde verteringsbelasting, was voor liet Bureau der Kamer van Koophan del aanleiding om zich onmiddellijk in verbinding te stellen met dè betrok ken industrieëelen, zoodat Maandag 14 Juni vóór nog de oniwerpen in de afdeelingen waren behandeld, 'n adres aan «Ie Tweeue Kamer der Staten- Generaal afgezonden kon worden. Reeds kan medegedeeld worden, .lat dit adres een gunstig onthaal vond, zoodat het gevaar voor de Dekenimlus- trie allicht afgewend zal kunnen wor den. Aan dit adres ontleenen wij het volgende: Ofschoon door de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland te Leiden de ontwerpen Weeldeverte- ringsbelasting nog niet aan een gede tailleerd onderzoek zijn onderworpen, veroorlooft de Kamer zich reeds nu uw Hoog College beleefd te verzoeken aandacht te willen schenken aan on derstaande opmerkingen. „In de tabel, voorkomende in Bijlage 325 6 komt o.a. voor de volgende ru briek: „Karpetten, kleeden, tapijtpn, loopers, waarin wol is verwerkt, tafel en beddegoed van andere dan katoe nen weefsels, damast." Nu is het de Kamer onbekend of het de bedoeling is geweest om oncjer de benaming beddegoed ook dekens te willen laten vallen. Naar de meening der Kamer zal het echter moeilijk zijn om vol te houden, dat bij de<ze formu- leering dekens niet onder de rubrieV behooren. Het groot belang, hetwelk het district onzer Kamer heeft bij de dekenindustrie, is oorzaak, dat de Ka mer zich veroorlooft ernstig tegen de 'gebuikte formuleering te prolesteeren. Wollen dekens zijn in ons vochtig wispelturig klimaat voor alle lagen en standen in de maatschappij, zelfs ook voor de bedeelden, een ten eenen- male onmisbare behoefte. De in her buitenland gebruikte dekbedden heb ben hier te lande met geen mogelijk heid burgerrecht kunnen verkrijger. Het zal niet noodig zijn uw Hoog College uitvoerig in te lichten over de groote hoeveelheden wollen dekens, welke van Rijkswege ingekocht wor den voor militaire doeleinden, tot voor de Koloniën en zelfs voor de gevange nissen toe. Ook gewatteerde dekens, met name goedkoope volksdekens, waarin als versiering een smal satijnen bandje voorkomt, zouden mogelijk onder het wettelijk begrip gebracht kunnen wor den. Ook dit acht de Kamer ten eener male niet aanbevelenswaardig, daar dit artikel voor het volk dan te duur zou worden. Ook de min of meer ou- derwetsche bedtijken, welke van lin nen moeten zijn, kunnen evenmin als weeldeartikelen aangemerkt worden. .De Kamer richt derhalve tot uw Hoog College het dringend verzoek maatregelen te treffen, waardoor de kens niet onder de Weeldeverterings- belasting gebracht kunnen worden. Examen Algemeene Ziekenverpleging. Voor het examen Algemeene Zieken verpleging, afgenomen In het Acade misch Ziekenhuis alhier, op 26 Mei, 2 Juni, 9 Juni en 10 Juni 1926, rijn ge slaagd de volgende dames: P. Bantjes, A v. Biezen, A. T. Boer- mans, L. C. Fritzius, J. L. de Graaff, E. Hartman, H. Hazewindus, M. A. de Jager, S. E. Ipenburg, G. A. van Leeu wen, M. Oosterbeek, A, T. Paardekoo- per, A. E. Petri, L. Pit, J. H. Prina, N. ADVERTENTIE-PRIJS Gewone adrertentiSn per regel 221/» cent Ingezonden Mededeelingen, dnbbel tarief. Bij contract, belangrijke redactie. Kleine adrertentiSs bij vooruitbetaling ▼an ten hoogste 30 woorden, worden dage lijks geplaatst ad 40 cent Belanorijkste nieuws in dit Nummer. Binnenland. De opening van het nationaal Mid denstandscongres te Bussum. Buitenland Briand is nog steeds niet geslaagd in de vorming van een kabinet. De negende internationale Arbeids- conferentie zal morgen gesloten wor den. Het Luxemburgsche kabinet is afge treden. Guelhorst, E. E. K. M. Rohde, G. C. Roos, G. Verbeek, F. Westra, H. Wis- kerke; opgeleid in het Ziekenhuis der Rijks-Universiteit alhier; en C. Tol- lig, opgeleid in het Diakonessenhuis alhier. Afgewezen geen. Inbraak. Vanmorgen werd bp de politie aan gifte gedaan dat er was ingebroken in Hotel du Commerce aan den Stations weg. Verschillende laden en kasten wa ren opengebroken. Er werd echter n. f* vermist. De politie stelde dadelijk'een onder zoek ih en trof onder de logeergasten, die daar den nackc hadden doorgebracht aan een beruchien inbreker, aen 41- Arigen H. 0. uit Amsterdam. Verschillende inbrekerswerktuigen werden bij hem gevonden. Hoewel hij ontkent iets met den inbraak te maken te hebben, is hij in verzekerde bewaring gesteld. Op 3 October j.l. is deze zelfde per soon eveneens gearresteerd, toen even eens verschillende inbrekerswerktuigen op hem werden gevonden. Nieuwe attiacUe. Ons postkantoor wordt langzamerhand hypermodern. In de vestibule is men than9 bezig een etalage op te stellen, waar in den vervolge Doeken, couranten, tijdschrif ten, sigaren, chocolade, enz. verkrijg baar zullen zijn. Een aardig verkoopstertje zal daarbij het publiek bedienen. Jhr. Mr. Dr. W. J. M. v. Eysinga alhier is herbenoemd als lid van het college voor de visscherijen. De heer H. D. M. K n o 1, accoun tant alhier, za\ ter gelegenheid van de tentoonstelling op het gebied der open bare en particuliere Bedrijfsadmini stratie (T.O.P.A.) op 26 Juni te Anisic- dam te houden, een lezing houden over „De kostprijs in verband met de prijsvorming". De heer J .H. van Girte.' alhier tot arts bevorderd, is bestemd tot reser ve-officier van gezondheid 2e kl. bij het personeel van het leger hier to lande. Burgerlijke etend. Geboren: Leendert Johannes, z.v. A. v. Haarlem en B. E. Sleiiser. Joan na. d.v. J. J^ogerd en V. Pont. Wilhs. Jons. Maria z.v. F. T. Goddpn en l\ C. Peeters. Agatha Hinke, d.v. A. Bijls ma en G. Leeuwis. Anna Cornelia, d.v. H.' A. Aanhaanen en A. M. v. Ass. An- tonius Jacobus, zoon, en Petronella Jo hanna, «d'.v. B. A. Devilee en C. v. Wijnen. Jannetje, d.v. H. L. van Ka: 4 penkout en J. v. d. Berg. Jannetje Hen- drika, d.v. T. W. Elfert en M. Ben. Geertra. Hela. Maria, d.v. T. T. M. Zilverentant en J. v. Oosten. Geertruida Susanna, d.v. G. Kokkedee en G. Thigl Hendrik, z.v. H. Koorman en-J. Fakkel Geertruida, d.v* S. W. v. Leeuwen en J.' Jasperse. Maria Theresia, d.v. P. J. F. Montanus en T. M. v. d. Berg. Jo hannes, z.v. J. de Vos en J. de Boer. Nicolaas Ants. z.v. W. A. Blom en G. J. Koene. Christina Maria, d.v. T. r. J. v. Volderen en J. A. y. d. Klauw. Wil- lempje, d.v. H. v. d. Luit en T. Vermerj. Bernardus Hens. Herms.,' z. v. H .A. A. Mars en EL J. Kampman Ge- rarduB Franciscus, z.v. C. A. Kcijue»* burg £n G. J. v. Dorp. Bouwe, z.v. B. Broers en G. Slegtenhorst. Johanna, d. v. ^V. v. Hoeve en J. Jager. Elizabeth, d.v. W. Kuijer en E. M. Kriek. Guurtje, d.v. J. Pelt en G. K. Been. Simon Hen drik, z.v. J. v. Iter son en F. Arnold us. Jan, z.v. H. J. Koet en H. van Gelderen. Gehuwd: M. L. J. Groffie, jm. en C. A. v. i Steen, jd. A. G. L Wijk. im. en M. D. v, d. Linden, jd. G. v d Wijngaard, jm en J. Ober, 3d. J. Mieloo im en M.P. de Wit, id. I). Koot, jm en AL de Vrind, jd. N. Holswüder, jm. en J. A. Spierenburg jd. P. Fuoka, gee<U en A. den Hoed, jd. J. de Jong, lm. en M. J. Kukler. jd. T. Ouwehand, jm. an K. v. d. Kloot, jd. N. W. Optendroee jm. en X CL Diepeobaoh, jd. r. v. Bui tenen, jm. en A. U Reinoud, jd. P. J. v .<L Zeeuw. jm. en B. Smita, jd. Overleden: G. Koudns, sn 60 iaar. J. H. Visser, m. 74 janr. U J. Cuvelier- Schalk vrouw-41 jaar. weduwe 56 jaar. J. dn WifcKabboord, weduwe 8< jaar- IX D^>b«faar, fSL

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 1