NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 22 JUNI 1926 DAG-AGENDA. Dinsdag 29 Juni, „Jemël", Middels stegracht 3. Samenk. Spr. Ds. C. J. Hoekendijk uit Indië. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Ivempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags geopend. De avond-, nacht en Zondagdienst dei' apotheken wordt van Maandag 21 Juni tot en met Zondag 27 Juni waar genomen door de apotheken der hee- ren F F. Reyst, Steenstraat 35, Tel. 136 en A. J. Donk, Doezastraat, 31, Tel. 1313 Radio-nachtvorstbei'ichten. Aan belanghetohen:1 en wordt mede gedeeld, dat de nachtvorstberichten, welke van 19 April 1926 af door het radio-station van het Kon. Neder 1. Meteorologisch Instituut te De Bilt en door het militair radio-station „Vösse- gat" werden geseind, na 19 Juni 1926 tot het komende najaar zijn gestaakt. BUITENLAND. DG FRANSCHE CRISIS. De besprekingen van Briand. Briand heeft gistermorgen achter eenvolgens Pierre Laval, Jean Durand, Louis Perier, Levasseur, Raoul Peret en Soulie ontvangen. Te voren had hij een onderhoud met Poincaré. In den middag heeft Briand de vol gende verklaring afgelegd: Vanmid dag zal ik wederom een onderhoud met Poincaré hebben en daarna mijn besprekingen voortzetten. Mijn ideeën zijn niet veranderd. Ik wil een republikeinsch concentratie- kabinet tot stand brengen, dat alle per sonen vereenigt, die in staat zijn het land te toonen, dat de politieke kwestie op den achtergrond is gedrongen e.i dat men een regeering met republi keinen van verschillende nuance kan vormen. Hoe ernstig de toestand ook zij, ik blijf van oordeel, dat hij niet als on ontwarbaar moet beschouwd, op voor- Vaarde, dat men hem niet door over wegingen van politieken aard vergif tigt. De financieele toestand beheers ht op het oogenblik alles en ook de sa menstelling van het kabinet. Daarna kómt eerst de personenkwestie. Poincaré aan financiën. Uit Parijs wordt gemeld, dat briand gistermiddag tot driemaal toe. eer. on derhoud met Poincaré gehad heeft. Bij het laatste heengaan zeide Poincaré aan de journalisten, dat er nog eenige moeilijkheden voorhanden waren. Na zijn onderhoud met Briand he oft Poincaré een bespreking gehad met Péret en Sergent. Hieruit maakt incu op, dat de portefeuille van financiën aan Poincaré aangeboden is. Poincaié is nog steeds bereid met Briand samen te werken. Briand heeft Doumergue om half ze ven op de hoogte gebracht van zijn stappen. Hij gaf te kennen, dat hij hoopte, na eerst nogmaals met Poin caré te hebben gesproken, vrij spoedig het nieuwe ministerie bijeen te hebben De radicale en socialistisch-radicale groep heeft het debat, dat een der le den wilde ontketenen over een moge lijke opneming van Poincaré in het ministerie, uitgesteld De kansen op een kabinet-Briand onzeker. Een later bericht meldt, dat Poin caré na herhaald beraad definitief ge weigerd heeft de portefeuille van fi nanciën te aanvaarden. De reden daar van schijnt vooral te zijn, dat hij het niet eens is met het plan der deskun digen, waarvan de voornaamste oplos sing bestaat in een terhandstellen van alle bons der nationale verdediging aan een consortium van banken, die met steun van het buitenla'ndsch kapi taal en op de basis van de Duitsche spoorweg- en industrie-obligaties, voor rentebetaling en inwisseling zou den zorgen. Met velen oordgeit blijk baar Poincaré, dat de Staat zich hier door veel te veel binden zou. Hoe dit zij, de oud-president wees Financiën af, doch verklaarde zich be reid Briand te steunen door een ande re portefeuille te aanvaarden, met na me van Justitie of Onderwijs. De uiting van Caillaux, dat hij niet geneigd is financiën te aanvaarden, in dien hij niet volle bewegingsvrijheid krijgt, d.w.z. tevens premier wordt, maakt het onwaarschijnlijk, aat Briand hem bereid zal vinden opnieuw Finan cien te leiden. Men spreekt thans van Doumer, die reeds door Briand ontboden is, zonder dat men zekerheid heeft of dit was om hem de portefeuille van Financiën aan te bieden. Als minister van Financiën lijkt hij wel gehandicapt.door de her innering aan de mislukking vaii zijn pogingen, met de Kamers tot overeen stemming te komen omtrent zijn fi nancieel plan. Mocht Briand niet slagen in de vor ming van een Kabinet (wellicht omdat hij daarvoor niet veel meer voelt on Ier deze moeilijke omstandigheden en nu zijn streven tot vorming van een kabi net van nationale eenheid mislukt is), dan acht men het mogelijk, dat aan Caillaux opdracht tot vorming van een kabinet wordt gegeven, al zal Doumer gue daartoe zeker niet dan in de uiter ste noodzakelijkheid overgaan. HET DUITSCHE REFERENDUM. Geen succes voor de monarchisten. Hoewel het Zondag in Duitschland igehouden referendum voor de voor standers der onteigening zonder scha deloosstelling een negatief resultaat heeft opgeleverd, kan men den uitslag toch ongetwijfeld beschouwen als een nederlaag voor de monarchistische ge- Jdachte. Het aantal stemgerechtigden in Duitschland bedraagt c.a. 39.G00.0CK) De ervaring, bij vorige verkiezingen opgedaan, leert evenwel, dat hiervan hoogstens 80 procent van hun stem recht gebruik maken. De grootste deel [neming tot dusverre vond plaats bijl de jongste presidentsverkiezingen, toen in totaal omstreeks 30.500.000 stem men werden uitgebracht. Het thans bereikte cijfer van ruim 14.o00.000 leert, dat omstreeks 50 pet. van alle kiezers, die in het politieke! leven van Duitschland belang stellen, zich hebben uitgesproken ten gunste eener onteigening zonder schadeloos stelling van de bezittingen der voor malige vorstenhuizen. Neemt men voorts in aanmerking, dat zooiwei de katholieke als de pro- testantsche kerken haar leden hebben geadviseerd tegen de onteigening te stemmen, alsmede dat talrijke kiezers thuis zijn gebleven, niet uit liefde voor de voormalige vorsten, maar omdat zij1 hun stem niet hebben willen geven voor een ontwerp, dat oorspronkelijk van communistische huize was en zij bevreesd waren voor het scheppen van een precedent voor de vijanden van! allen particulieren eigendom, dan blijkt wel, dat er voor de aanhangers der voormalige vorsten geen reden bestaat om van een overwinning te spreken. Het regeeringsontwerp. De sociaal-democratische fractie hield gisterenmiddag een bespreking in verband met de commissoriale be handeling van het regeeringsontwerp inzake de regeling met de vorstenhui zen. In de vergadering kwam tot uitdruk king, dat ae sociaal-democraten zich' niet zullen onttrekken aan de zake lijke medewerking en tot spoedige at doening zullen meewerken, doch dat zij aan den anderen kant geen afstand kunnen doen van het indienen van amendementen tot verbetering van het wetsontwerp. .Van een volledige aanvaarding van het regeeringsontwerp kan dus gee.i sprake zijn. De Duitsche en de Beiersche volks partij hielden eveneens vergaderingen waarin vastgesteld wordt, 'dat een zoo snel mogelijke afdoening van het wets ontwerp noodzakelijk is. Om 7 uur gisteravond ontving rijks kanselier Marx achtereenvolgens graaf Westdorff (Duitsch nationalgnj, Muel ler Franckea (sociaal-democraten) en Drebitz (economische vereenigmgj. De afgevaardigde Mueller Fraacken stel de den rijkskanselier in kennis van de beslissing van zijn fractie. De Duitsch-nationaie tractie hield gisteravond nog een bespreking, ter wijl de fractie der economische ver- eeniging heden zou beraadslagen. Ook de sociaat-demociatiscne fractie houdt vandaag nog een bespreking. De leiders der regeernigspartijen hebben gisteren na afloop van de rijksdagzitdng over de afdoening van het regeeringsontwerp beraadslaagd en met algemeene stemmen besioten, dat zij aan het regeeringsontwerp zul len vastnouden en alle amendemen ten zullen verwerpen. DE ONTWAPENINGSBESPRE- - KINGEN. Het levende en het as-ode materiaal. Een Zweedsch-Nederlandsch voojsiel aangenomen. De militaire sub-commissie uit de voorbereidingscommsse voor de ont wapeningsconferentie te Genève heeft besloten aan 'temde van deze maand eenige weken welverdiende rust te ne men en dan einde Juli opnieuw bijeen te komen voor de verdere beantwoor ding der haar voorgelegde technische kwesties. De grondigheid harer be sprekingen toont, dat de militaire le den der commissie zich bewust zijn van den ernst en het groot belang van dit werk, hetgeen ons troosten moge over den slechts langzamen vooruit gang. Gisterochtend vond een belangrijke principieele gedachtênwisseling plaats naar aanleiding' van de moeilijke kwestie, welke de criteria moeten zijn voor de vergelijking der strijdkrach ten in vredestijd. Van het antwoord op deze vraag zal grootendeels afhan gen, hoe later de internationale con ventie tot bewapeninigsverminuering zal worden ingericht, n.l. of de bowa- peningsveraiinderingsvoorschriften zich hoofdzakelijk bepalen zullen tot het effectief der levende strijdkrach ten, dan wel tot het oorlogsmateriaal of het bedrag der militaire begroo tingen. De Fransche delegatie had nu het voorstel gedaan, dat de marine- en luchtvaartstrijdkrachten zouden be oordeeld worden naar het doode ma teriaal, terwijl daarentegen met be trekking tot de landmacht uitsluitend zou gekeken worden naar vredesef- fectief aan levende strijdkrachten. De Nederlandsche delegatie heeft bij monde van generaal van Tuinen zich hiertegen verzet en er op gewezen, van hoe overwegend belang de hoeveelheid en de hoedanigheid der uitrusting der troepen kan zijn. Sommige staten heb ben een reusachtige hoeeveelheid ma teriaal van de allerbeste hoedanigheid andere moeten zich op grond hunner financieele middelen met een beperk te uitrusting vergenoègen. 1-Iet zou zeer onbillijk zijn, meende generaal van Tuinen, dat twee landen, doch met een zeer uiteenloopend materiaal, in een gelijke bewapeningsverminde ring van het effectief zouden moeten toestemmen zonder dat ook met het doode materiaal wordt rekening ge houden. De Zweedsche delegatie sloot zich volkomen bij generaal van Tuinen aan en maakte er zelfs een officieel voor spel van, dat hij de vergelijking dei- sterkte der landmacht der verschillen de landen niet alleen met de vredes- effectievcn, doch ook mt het materiaal zou worden rekening gehouden. Nadat ook de militaire deskundigen van Engeland, Chili en Roemenië zich bij deze meening hadden aangesloten, legden de Franschen zich bij het Z wee dsch—Nederlan d s che voors tel neer, waardoor het thans vrijwel is uitgemaakt, dat de later te sluiten conventie tot bewapeningsverminde ring bepalingen zal bevatten, niet slechts tot vermindering van het of- fectief aan levende strijd krachten, doch ook .tot vermindering van het doode materiaal bij de landmacht. Frankrijk, dat een groote hoeveel heid eerste klas materiaal bezit, in veel grootere mate dan de andere lan den, is met de getroffen beslissing na tuurlijk slechts matig tevreden. JOODSCH-GULTUREELE AUTO NOMIE IN ESTLAND. Hebreeuwsch of Jiddisj als schooltaal? Toen begin 1925 het Estlandsche par lement een wet betreffende cultureel zelfbestuur der nationale minderhe den had aangenomen, waren de eer sten die hiervan gebruik maakten de Duitschers, die in het parlement ook het vurigst voor deze wet hadden ge streden. In den herfst van het vorige jaar kwam de eerste Duitsche ctiltu- reele raad bijeen, die o.a. de Duitsche scholen ook de op Staatskosten le vende openbare beheert en de zorg draagt voor de overige culture ?le Jje- hoeften der Estlandsche Duitschers. Thans is ook de Joodsche minder heid in Estland gevolgd, zoo wor.lt aan de „Frankfurter Ztg." gemeld. Zij heeft haar eigen cultureele belangen in handen genomen. Einde Mei waren de verkiezingen voor den Joodsehen cultureelen raad, en deze is op 5 Juni plechtig geopend. De president van den Duitschen raad kwam den Jood- schen raad gelukwens.chen en in zijn antwoord zei de voorzitter van dezen laatsten, dr. Klompus, o.a., dat de Zionistische organisatie in Estland be sloten had, de Estlandsche regeering als dank voor de verleende cultureele autonomie in het „Gouden Boek" te Jeruzalem te doen inschrijven. De competenties en taak van den Joodschen cultureelen raad omvatten, behalve dezelfde punten als die van den Duitschen, ook nog het beslissings recht in de belangrijkste vraag, weike de onderwijstaal in de Joodsche scho len zal zijn. Er zijn n.l. ook hier twee stroomingen; de eene wil oud-He- breeuwsch, de andere het Jiddisj als voertaal. Waarschijnlijk zal hier een compromis gevonden worden, daar- anders gevreesd wordt, dat een deel der kinderen naar niet-Joodsche scho len wordt gestuurd. De belastingkwes tie geeft geen moeilijkheden, daar reeds sinds lang het Estlandsche Jo dendom een goed functionneerend eigen belastingstelsel heeft. De overige minderheden in Estland, de Russische en de Zweedsche, scnij- nen vooreerst nog niet aan gebiuiit- making van het recht op cultureel zrdf bestuur gebruik te willen maken. Het Belgische bezuinigingsplan. De ministerraad heeft zich gister- mddag, na een uteenzetting van den .stand van de buitenlandsche politiek door Van'd'ervelde, nogmaals langdu rig beziggehouden met de verdere uit werking van het bezuinigingsplan. De dienst der pensioenen zal worden gecentralseerd en de ingekrompen mijnraad wordt afgeschaft en vervan gen door een raadgevende commissie Op de gewone en buitengewone b&groo tingen van de kolonie is nog 7 millioen uitgespaard. De staatsambtenaren en -bedienden zullen voortaai; door mid del van opstchèques worden betaald. De meeste gebouwen van het departe ment o-economische zaken ziillen bin nen vier weken worden ontruimd. Tot 1 Januari 1929 zal geen enkele nieuwe benoeming of promotie van ambtenaren of bedienden meer gedaan worden, anders dan dooi' den minister raad, op voordracht van het comité der schatkist. Gevecht in Britsch-Oost-Afrika. Volgens een bericht uit Nairobi, heeft een Britsche patrouille 40 Abes- siniëërs en 300 negers verstrooid, die bezig waren met een strooptocht op de grens van Kenya (.de nieuwe naam voor Britscli Oöst-Afrika). Zij' had" den 29 inboorlingen vermoord en 5000 kameelen geroofd. De bandieten verloren 14 dooden en de buit is terugveroverd. KORTE BERICHTEN. Pilsoedski heeft een week verlof genomen, omdat hij overwerkt is. In Londen is de thermometer gis teren voor de eei'9te maal van het jaar boven de 70 gr. 73 precies geste gen. Naar verluidt heeft de koning van Enge,land aan koning Alfons van Spanje een mededeeling doen toeko men, waarin hij de hoop uitspreekt, dat Spanje geen gevolg zal geven aan zijn voornemen, zich uit den volken bond terug te trekken. De zeeliedenconferentie te Genève heeft de conventie op de repatrieering van zeelieden aangenomen. Het Engelsche Lagerhuis ver werpt een voorstel tot het afschaffen van de suikerrechten. De president der Ver. Staten Coo- lidge dringt aan op constructieve be zuiniging op staatsuitgaven en ver klaard geen verdere belastingverla ging in het vooruitzicht te kunnen stellen. UIT DE OMGEVING KATWIJK. Gemeenteraad. Vergadering van hedenmorgen onder leiding van den burgemeester J. H. de WaalMalefijt. Aanwezig alle leden, ook de heer R Ouwehand, die van zijn ziekte hersteld was en zijn plaats als wethouder weer had ingenomen. De Voorzitter constateerde met vo- doening, dat de heeV Ouwehand weet aanwezig was, met den wensch, dat da heer 0. zijn weer herkregen gezondheid zou mogen behouden en dat hjj tot heil der gemeente zijn arbeid zou kunnen voortzetten. Tevens dankte spr. den heei P. Meerburg, die zich beschikbaar ljacl gesteld om tijdelijk zijn plaats in te n« men. (Applaus). Weth. Ouwehand dankte daarop den voorzitter en den raad voor de teekenen van instemming. Na opening met gebed, en goedkeu ring van de notulen der twee vorige ver gaderingen beantwoordde de voorzitter eenige door raadsleden gestelde vrager. Op de vraag van den heer Houwaard betreffende den toestand, waarin de Herv. begraafplaats te Katwjjk aan Zee verkeert, antwoordden B. en W., dat ook zij van meening zijn, dat deze ver betering vraagt. Het toegangspad- be hoort toe aan de gemeente, en nu ad viseert het college om het afsluithek aan de Oostzijde door te trekken tot het pad van den smid Schalkers. Tevens dient hier en aan de westzijde een ge deelte te worden bestraat! mede om het keeren der lijkkoetsen te verge makkelijken. Op dé vraag van den heer v. Tonge ren antwoorden B. en W. dat tot be strating van de Noordstraat dient te worden overgegaan. De kosten zijn ge ramd op| f 220,terwijl er op de De- Srooting f 400,vcor uitgetrokken is et restant kan worden aangewend voa de bestrating van het pad. dat de Haven en de Noordstraat verbindt. De heer v. Tongeren zei de be strating v,an dit pad ook wel gewenscht te'vinden, nu'hem gebleken is dat het slechtste gedeelte zich juist vooreen drietal woningen bevindt. Betreffende' verbetering van de brug bij „de Roskam" te K. a. d. R.. deelde de voorzitter mede dat Gel Staten zich. op verzoek hebben bereid verklaard heb ben te bevorderen dat Prov. Staten voor 50 pet zullen bijdragen in de kosten van aen bouw eenèr geheeL nieuwe brug, indien de verkéersbreedte op' s.50 M. wordt gebracht. B. en W. wachten thans nog slechts op een rapport van het bureau v. civiele ingenieurs, di recteur Ir. Bongaerls te Den Haag. Van Ds. J. J. Impeta te K. a. Zee was bericht ingekomen dat hij wegens vertrek ontslag neemt als lid der com missie van toezicht op het L.O. Z.Eerw. dankte voor het genoten vertrouwen en weasehte commissie en gemeente Gods zegen t oe. Besloten werd het ontslag eervol te veïleengn en Ds. Impeta te danken voor de aan de gemeente bewezen diensten. Ingekomen was voorts de rekening der bedrijven, die in handen der he- reffende commistsie zal worden ge steld. Hierna was de benoeming aan de orde van een lid der Berghaven-commissia in de vacature ontstaan door het overif, den van Dr. A. J. v. Walsem. Voorgedragen werden de heeren 1 Dubbeldam en W. Wouda. Benoemd de heer Dubbeldam met 11 van de 14 gel dige stemmen. Voor de benoeming van een lid der belastingcommissie in de vacature li C. v. Leeuwen werden voorgedragen de heer G. v. Duyn en J. Houwaard Benoemd de heer Houwaard met 8 van de 15 geldige stemmen. Voor de benoeming van een lid der commissie van toezicht op het L.O. in de vacature Ds. Impeta, werden voor- gedrage nde heeren Jac. Wassenaar en P. Slingerland. Benoemd de heer Jan Wassenaar-met 11 van de 14 geldige stemmen. Grondverkoop. Besloten werd aan C. Zuiderduyn, visehhandelaar te Katwijk a. Zee, een strookje grond, groot 9 M2., liggende aan de Noordstraat te verkoopen voor f 25,—. 6. Wijziging verordening straatpoliii'. Overeenkomstig het voorstel van 11 en W. werd besloten tot wijziging der artikelen- 54 en 57. In het eerste zal een door Waterstaat vastgesteld model waarschuwingsborden worden voorge schreven, terwijl in art. 57 de omschrij ving zal worden opgenomen van wat onder een voetpad moet worden ver staan. Bjj dit punt werd een korte bespre king gevoerd over de nieuwe verkeers regeling, die evenwel een zeer voorloo pig karakter droeg. De heer Grimbergen gaf in over weging, de grocte Steeg te Katwijk a. d_. Rijn af te sluiten voor het auto mobielverkeer, waarop de voorzit ter mededeelde dat dit inderdaad in de bedoeling van B. en W. ligt. Het college overweegt tevens, het auto- en rijwiel verkeer naar Noordwjjk te leiden dooi de Dorpstraat, Moleneinde en Veerein de, en van Noordwjjk over den Achter weg en door de Karnemelksbuurt. Definitef is deze regeling echter nog niet vastgesteld. Naar aanleiding van het schrjjven van Ged. Staten waarin dit college er be zwaar tegen maakte dat een bedrag f 3000. de opbrengst van een aan mey Broeksmit verkocht stuk grond uit het grondbedrijf was geboekt onder de ont vangsten op de gewone rekening, ad- viseeren B. en W. alsnog te trachten het betreffend raadsbesluit goedgekeurd te krflgen. B. en W. geven Ged. Staten toe, dat het een buitengewone ontvangst betrof, doch slechts in zekeren zin. Meer n.l. in den zin van toevallige baten. De rekening van het vorig dienstjaar had ook wel een buitengewone ontvangst noodig voor het gewenschte evenwicht Overeenkomstig het advies der bo treffende raadscommissie werd besloten tot wijziging der overeenkomst met Rijns burg pn Valkenburg' inzake den vleesph keuringsdienst. In verband met de verminderde werk zaamheden der commissie tot wering van schoolverzuim door het vervallen van het huisbezoek, stelden B. en W. voor, de vacature Dr. A. J. v. Wal sem niet te vervullen. Aldus besloten. Goedgekeurd werden eenige wijzigin gen in de begrootingen voor 1925 én '26 nevens een ettaat van oninbare posten In verband met eenige niet voldane sehoolgeldaanslagen, die op de lijst van reclames voorkwamen, maakte de heer L. v. d. Zwan de opmerking, dat, om onnoodig reclameeren te voorkomen wel op het aanslagbiljet lean worden ge plaatst naar welken maatstaf de aanslag is vastgesteld. 7 De voorzitter zei eveneens de wen- schelrjkheid daarvan in te zien. De aan slag voor 1926 is berekend naar de be- lasting in 1925, en die is op haar beurt geheven naar het inkomen, in 1924. Het wordt dus inderdaad wat gecoro- pieeerd. De rondvraag bracht een klacht van den heer J. Houwaard over het ontao- tisch optreden van eenige politieagente» bij de toepassing van art. 27 der Straat verordening te Katwjjk aafi Zee, ver- gezeld van een drietal schriftelijke vra gen. De Voorzitter liet zijn verwondering blijken over dit optreden van den heer Houwaard daar politiezaken hem, zco- als bekend is, anders dan in de ge meenteraadsvergadering ter zjjner keo nis moeten worden gebracht, en hij zich j steeds bereid heeft getoond om bij even tueele klachten een ernstig onderzoek in te stellen. Verder merkte hij op, dat de raadsvergadering niet de plaats is J om van een geval als het onderhavige allerlei bijzonderheden mede te deele'iL Op de tweede vraag, waarin een be oordeeling werd uitgelokt, zei de voor- zitter in deze omstandigheden niet te kunnen antwoorden, terwijl op de derde ontkennend werd beantwoord. De heer J. v. Duyn maakte er aan- 1 merking op, dat het schoonmaken der 1 straatlantaarns voor 20 cent per stuk geschiedt door gemeentewerklieden, die et in hun vrijen tijd doen. Spr. gaf in overweging dit aan de werkloozen over te laten. De vooraitter zegde bespreking in P. en W. toe. De heer W. v. Beelen Wzn. vestigde er de aandacht van B. en W. op, aat in weerwil van het besluit, waarbq een andere-standplaats werd aangewezen, de autobusseri nog steeds stand houden voor den winkel .van mej.Wagenaas, J hoek Sluisweg. Ook hiervan werd nota genomen. Op een vraag van den heer V. Tonge 1 ren deelde de Voorzitter mede, dat het 1 concept van het request dat aan de re- geering zal worden gezonden naar aan leiding van den onevenredig hoogen 1 druk der onderwüslasten in deze ge meente nog niet gereed is. Er moet een overzicht van de 5 laats.te belasting jaren aan worden toegevoegd. Het ge- heel zal binnenkort den raad worden aangeboden, voordat het wordt verzon- f den. Een vraag van hetzelfde lid inzake den afrit van de Boulevard bp de W^ j Beukelszoonstraat werd genoteerd, alk zijnde niet tijdig ingezonden. De heer G. v. Duyn vroeg of het niet mogelijk 'is,dat Rijnland uit den weg naar Noordwjjk bij da sluizen eenige gevaarlijk staande palen verwndert. Weth! R. Ouwehand zei, dat B. en W. 1 reeds eenige jaren geleden over deze kwestie m. Rijnland hebben gecorrecpon 1 deerd. Met veel moeite is toen bereikl, 1 dat het waterschap de inderdaad ge vaarlijke palen heeft teruggeno- men, maar voldoende is de oplossing niet. De vergadering werd daarna gesloten De heer E. Schoneveld van de Kal- wijkschê Burgerwacht behaalde op den i scnietwedstrijd de L., S. V. op den Jur- bileumlaan, max. aantal punten ba, het 1 hoogste aantal punten, en wel 59. BODEGRAVEN. De heer F., boekhandelaar alhier, j had het ongeluk met zijn fiets, waarop, een pak boeken was geladen, ia .e sloot terecht te komen. Wielrijder en; rijwiel kwamen ongedeerd uit bet koe-, le nat, maar de boeken waren niotl meer te gebruiken. - Naar wij vernemen bestaan er; pla nnen om tot de stichting te komen J van een Beursgebouw, waarin dan te vens enkele zalen zouden komen voor vergaderingen. Het gebouw zou go-\ -plaatst worden bij de Nieuwe Markt., Het benoodigde geld tracht men door! aandeelen bij elkaar te krijgen. Onze plaatsgenoot, de beer J. D. Kleijne slaagde aan de Rijksuniversi- J teit te Utrecht voor het propaedeutiscb' examen in de Godgeleerdheid. -Een dochtertje van de weduwe M.( fietste by het Marktplein, toen zij door. verkeerd uitwijken in hotsing kwam) met den winkelruit van den heer B. De! ruit was tegen zulk een botsing niet bestand en verdeelde zich in kleine, stukjes. Maar de schilder verhielp het ongeluk en zette een nieuwe ruit in. De heer A. M. in Buitenkerk zak te Zondagavond plotseling in eikaar, en gaf na enkele oogenblikken denj geest. De oorzaak is hartverlamming.' De duod wenkt ieder uur. OEGSTGEEST. De Raad dezer gemeente zal a.s. Vr'J-' dag 25 Juni des namiddags te 7 Uur vergaderen. Onderwerpen ter behandeling: Mededeeling ingekomen stukken;: Wijziging verordening tot invorderingj leges; Voorstel tot overname Ahspoeijjj weg in Poelgeest; Aanvrage Bestuur.' Duinzicht om gelden voor nieuyva

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2