NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 21 JUNI 1926 DAG-AGENDA. Dinsdag 29 Juni, „Jeruël", Midclel- stegracht 3. Samenk. Spr. Ds. C. J. Hoekendijk uit Indië. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags geopend. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 21 Juni tot en met Zondag 27 Juni waar genomen door de apotheken der hee- ren F F. Reyst, Steenstraat 35, Tel. 136 en A. J. Donk, Doezastraat, 31, Tel. 1313 pen van de gematigde nationalisten te krijgen, om in staat te zijn zonder de socialisten te marcheeren. Het volgen van het socialistisch program zou namelijk een fataal effect op de vor ming van een kabinet en op den franc hebben gehad. Herriot stipuleerde de lijnen van een onafhankelijke financieele politiek en legde het program aan de gematigden voor. De financieele vertegenwoordigers aanvaardden dit program, daar het in hoófdzaak gezond was, maar zij ver trouwden de uitvoering niet toe aan Herriot, en wilden geen vertrouwen stellen in een kabinet, dat krachtens zijn voorstellen onder controle van de radicalen geweest zou zijn. Daarom weigerden zij hun steun eri zonder dien steun kon Herriot nut in zee gaan. Briand weer kabinetsformateur. Gistermiddag riep president Dou- mergue Briand opnieuw naar het Ely- sée en droeg dezen de kabinetsforma tie op. Briand gelooft dezen keer dat hij wel slagen zal en rekent er op, van daag zijn kabinet in elkaar te hebben. Hij is nu bezig een nieuw kabinet op te bouwen óp basis van de driehon derd stemmen, die bij in de laatste weken als meerderheid achter zich heeft gekregen. Zijn ministerie zal veel verder naar rechts zijn, dan het vorige door hem voorgestelde kabinet. Men kan de vraag stellen, waarom hij deze mogelijkheid niet direct»in het oog vatte. Het antwoord is, dat deze driehonderd voorstemmers een zeker aantal dissidente radicalen en republi- keinsche socialisten insluit. II ij wenscht dien steun te behouden en in dien mogelijk, hun aantal op te voeren Zijn kans om hiertoe te geraken zou veel geringer zijn geweest, indien Her- riot's falen niet bewezen had, dat een regeering, die alle radicalen en repu- blikeinsche socialisten kan vereeni gen, op dit oógenblik onmogelijk is. Briand is met kleine stapjes naar de rechterzijde gegaan en in de laatste acht maanden heeft hij zorgvuldig iederen stap overwogen. Hij volvoert nu dezelfde manoeuvre als in Novem ber j.l. Tot die maand was zijn regee ring meer of minder afhankelijk van de socialisten. Briand, die de socialis ten van de radicalen gescheiden heeft liet het aan Herriot over te trachten, deze beide opnieuw te vereenigen. Toen hij faalde, trad Briand op den voorgrond en vormde een ministerie, gebaseerd op de radicalen, een beetje meer naar rechts. In de laatste verloopen weken heeft hij gezien, wat er overblijft van een cartel, dat in twee helften gesplitst is. Een dezer helften wil wel met de reeft terzijde werken. Hij heeft aangetoond, dat een ministerie van de nationale eendracht onmogelijk was. Toen liet hij het aan Herriot ovér te toonen, dat er niet gebouwd kan worden op het wrak van het cartel. Nu dat gebeurt is, en ieder ander al ternatief geprobeerd, zocht hij steun bij de rechterzijde. Poincaré financiën. Het moet in de bedoeling van Bri and liggen, bijna alle leden van het demissionaire kabinet te behouden. Hij zou echter heden een onderhoud hebben met Poincaré, die gister niet te Parijs vertoefde, en hem voorstel len de portefeuille van Financiën te aanvaarden. Men zegt, dat Briand er ook aan denkt een beroep op Caillaux te doen. Poincaré en Caillaux in hetzelfde kabinet, zou voor korten tijd nog on denkbaar zijn geweest. Maar men be weert, dat in deafgeloopen week Poin caré schijnt verklaard te hebben, dat, indien de redding van Frankrijk van een ramp op het spel stond, hij er niet om gaf met wien hij werkte. Ook Cail laux was gisteren niet te Parijs, zoo dat Briand hem nog niet kon consul- toeren. HET DUlTSCHE VOLKSREFE RENDUM. De onteigening verworpen. Zaterdag bereikte de propaganda voor de gisteren in Dudtsöhland te hou den volksstemming inzake de regeling met de vorstenhuizen, te Berlifh haar hoogtepunt. Van vele particuliere hui zen woed de zwart-roodgouden vlag. De socialistische en communistische partijhureaux hadden de roode vlag uitgehangen. Groote bedragen moet de propagan- da-actie voor en tegen de onteigening gekost hebben. De-.partijen van Jinks zouden ca. twee millioen, de partijen van rechts ongeveer 20 millioen heb ben uitgegeven ter bewerking van de kiezers. In het geheel zou deze propa- ganda-actie dus 22 millioen hebben verslonden. De stemming zelve heeft over het geheele land een tamelijk kalm ver loop gehad; alleen te Halle en Maag denburg hadden bloedige botsingen plaats. Om 1 uur hedennacht was een voor- loopig totaal-resultaat der 35 kies kringen bekend. Volgens dit res-.iltaat werden 14.889.703 stemmen vóór on 542.311 tegen 'de onteigening uitge bracht, terwijl meer dan 500.000 stem men ongeldig waren. Uit enkele districten in sommige kieskringen zijn de cijfers nog niet be kend. Men mag dus aannemen dat er in totaal rond 15 millioen stemme,o vóór de onteigening zijn uitgebracht, wat heteekent, dat het onteigen ings- voorstel verworpen is. Voor de aanneming zouden 19'? mil lioen stemmen vereischt zijn gewet st. HET BRITSCHE MIJNCONFLICT. Liever loonsverlaginq dan werktijd- veilenging. De mi jnw-Advcrsl eiders Smith en Cook, hebben iif hun verschillende „Weekend-redevoeringen wel hun ca tegorische wedge ringen, om langer ar beidstijden te aanvaarden, gehand haafd, doch beiden gaven de mogelijk heid aan,van een regeling, welke loons verlaging zou meebrengen. Zoo zeide Smith gisteren te Barns- ley, dat indien hij te kiezen had tus- schen loonsverlaging en langer ar beidsduur, hij het eerste zou aanhe- veleh. ONTZETTENDE TREINRAMP IN AMERIKA. 18 dooden, tientallen gewonden. Reizigers levend verbrand. In de nabijheid van Pittsburg heeft een ernstig spoorwegongeluk plaats gevonden. -n De sneltrein naar Cincinnati 'liep met een snelheid van meer dan 110 KjM- per uur op den laatsten wagoni van den Washington expresstrein mi. De schok was zóó ontzettend, dat drie wagons (alle slaapwagens; van den expresstrein geheel en al in el" kaar werden gedrukt. Tot overmaat van ramp vlogen de puinhoopen van twee der versplinterde wagons onmiddellijk na de botsing in brand. De gloed was zóó geweldig, dat hij mijlen in den omtrek was te zien. Onmiddellijk snelden van alle zijden reddingsbrigades, doktoren en ambu" lances te hulp, terwijl de reizigers uit de andere wagons der beide treinen heldhaftige pogingen in het werk stel den, om den brand te blusschen. In- tusschen stegen uit de puinhoopen der drie slaapwagens de schrille kreten der bedolven slachtoffers op. Met inspanning van alle krachtesn werd aan de bevrijding der rampzalige slachtoffers van den niet-branaendeni slaapwagen jjevverkt. Inderdaad slaag de men reeds vrij; s«poedig erin velen hunner uit de puinhvoopen los te wrik ken, doch de meesten bezweken aan hun wonden, voordat men hen n maar zelts op de draagbare i kón u strekken. - Intusschen brandden de beide ande re slaapwagens als rossige toortsen in den donkeren nacht en het bleek alras volstrekt nutteloos, h er reddings pogingen in het werk te stellen. De ontzettende gloed belette een ieder de brandende wagens te naderen en de ongelukkigen, die zich nog levend daarin beklemd vonden, stierven een ellendigen dood. .Verschrikkelijk was hun gegil, terwijl de redders machte loos stonden. Langzaam verstomden hun noodkreten en ten slotte steeg uit deze beide wagens nog slechts het knetteren der vlammen als eenig ge luid naar dein nachtelijken hemel. De ongelukkigen waren levend tus' schen de puinhoopen verbrand. Niet één hunner kon aan dit ontzettend uiteinde ontsnappen. Tot dusverre zijn reeds 18 reizigers gedood; tientallen zijn gewond, van wie velen zóó ern stig dat men vreest, dat het aantal dooden tot meer dan vijftig zal stijgen. Onder de dooden bevinden zich de machinist en de stoker van den snel trein naar Cincinnati. Sneltrein in Frankrijk gederailleerd. De sneltrein ParijsBordeaux is gis ternacht om drie uur nabij Vouvray uit de rails geloopen. De locomotief de tender en twee wagons werden omvergeworpen, terwijl drie volgende wagons derailleerden. Er zijn in het geiieel vijf dooden, twee ernstig gewonden, en een 30"tal lichter gewonden. De Grieken moeten in Griekenland blijven. Gistermorgen is te Athene een de creet gepubliceerd, dat belasting op legt aan Grieksche burgers, die het land tussphen April en October ver laten. Zij zullen een bedrag, gelijkstaan de met zestig gulden, moeten betalen: dames, die alleen reizen, moeten 120 gulden betalen, voor kinderen tot veer tien jaar moet 36 gulden betaald wor den, met een limiet van 180 gulden voor gezinnen boven de drie perso nen. Uitgezonderd zijn degenfta, die om gezondheidsredenen reizen, ambtena ren, studenten, Grieken, die in het buitenland wonen en personen zonder middelen van bestaan. Deze maatregel heeft men genomen om de Grieksche burgers er toe te brengen, gedurende de zomermaanden in het land te blijven, inplaats dat zij in het buitenland geld uitgeven. KORTE BERICHTEN. Meer dan 40 personen zijh gear resteerd in verband met het complot tegen Moestaia Khemal, o.w. 10 af gevaardigden der oppositie. Met grooten luister, zooals nooit te voren in de .Vereenigde Staten is gezien, is gistermorgen te Chicago het Eucharistisch Congres geopend. In de afgeloopen week is het aantal werkloozen te Berlijn weder ge. stegen met ongeveer 6.000, zoodat het nu 280.826 bedraagt, waarvan 169.325 mannen en 91.1501 vrouwen. Onder steund worden in het geheel 199.'539 personen, namelijk 134.955 mannen en 64.584 vrouwen. Op de internationale aibeidscoii ferentie heeft zich weer een heftig, debat ontsponnen over de toelating van den Italiaanschen arbeidersafge- vaardigde Rossoni, die ten slotte is toegelaten. De Indische dichter Rabindra-i natli Tagore heeft een bezoek aan Rome gebracht, waarbij 'hij feestelijk werd ontvangen. Uit Rome wordt het overlijden gemeld van de vroegere koningin van Griekenland, Olga. UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN OEN RIJN. Burgerlijke stand. Bevallen: W. Groos, geb. I'emeling, d. M. Wouters, geb. van Leeuwen, d. .1. C. de Ridder, geb. van Dam, d. J. Lekkerkerker, geb. van Hof, z. P. van der Waal, geb. Wol- fert, d. J. Oudshoorn, geb. Burggraaf, d. P. Snel, geb. Hoegee, z. C. Verkerk, geb. Kling, z. H. Duivenvoorden, geb, Burgmeijer, d. W. van Kampen, geb. Straver, z. S. E. Raaphorst, geb. van Egmond, d. Gehuwd: M. J. Matze j.m. 20 jaar en M. den Brave j.d. 18 jaar. C. v. d. Laken j.m. 26 jaar en M. Groot jd. 27 jaar. Overleden: H. Bakker, wedn. van O. van Egmond 80 iaar. J. M. Wiet jd. 3 jaar. J. M. van Velzen 7ojaar. C. Bons, weduwnaar van J. Prins 84 jaar. A. Brouwer, eehtgenoote van A. N. Sijts- ma 43 jaar. Ingekomen van Goes, J. J. Wolf en gezin, techn. ambtenaar, v. Boetzelaer- straat 49. Woubrugge La. Bracht, dienst bode, Woubr.weg 5. Haarlemmermeer, Je. de koker, eehtgenoote van K. den Daas, Raadhuisstraat 117. Warmond, W. C. Overes, Gnephoek 80, Bodegraven G. v. d. Bjjl en gezin, houtdraaier, Dorp straat 88. Soest, H. G. Hasken, kleer makersknecht, Raadhuisstraat 249.Lem- sterland, L, Oranje, Hulpprediker, Bloem hofstraat 1. Boskoop, E. Hagen'en ge zin, boomkweeker, Groeneweg 35. Voor schoten, Gerarda Th. Overes, Raadhuis- str. 135. Koudekerk, L. Hogenes, dienst bode, Heerenweg 7. Haarlemmermeer, H." D. Doeleman, kleermaker, Oranje- str. 51. Hazerswoude, H. Plomp smids knecht, Hoorn 204. Driebergen, M. v. d. Hoven en gezin, Steekterweg 2. Vertrokken naar: Montfcort, G. v. d. IJssel en gezin, schipper. 's-Graven- hage, Copernicusstraat 43, Maria A. de Grauw. Dtrecht, Bosboom Toussainstraat 4 bis a, Anna C. van der Wel. Wou brugge, A. den Hertog, scheepmakers- knecüt. Woubrugge, Jacoba de Rijns- burger. Rotterdam, Ttje. van Staveren. Purmerend, R. van 't Holf, winkelbe diende. 's-Gravenhage, Koningstraat 441 -Korna. Th. van Zanten. Amsterdam, Ka- penb.str. 65 I, Rachel H. de Jong, dienst ue. Leiden, Havenplein ia, Thera. J. L. baaijens, dienstbode. Utrecht, Fred Hendriüstraat 72, Johanna van dePot s-Gravenhage, van de Veldestraat 29, Leuntje Hus, Wed. D. van der Zwart, bodegraven, Annigje de Vaal, dienst bode. Bodegraven, J. Belander, Kou dekerk, Martina Kapteijn. ALKEMADE. Burgerlijke stand. Geboren: An na Alida, dochter van Johannes van deï Meer en Geertruda Koot. Jacobus Hen- ricus Ignatius, zoon van Johannes Pe trus Hogenboom en Antonia Petronella Straathof. Petrus Cornelis Johannes, z van Johannes Hendricus Gregorius Wortman en Cornelis van der Zwet. Ma ria Quirina Anthonia, dochter van Ge- rardus van Hameren en Hendrica Mar- garetha Beugelsdijk. Cornelis Theodora Maria, dochter van Gerardus Frederi- cus Koot en Jacoba Maria Borst. Jo hannes Bernardus, zoon van Franciscus Johannes van Veen en Margaretha Wil helmina Agatha Beumer. Overleden: Lena Edeling, eehtge noote van Hendrik van Wilgenburg, oud 77 jaar. LEIMUIDEN. De Raad dezer gemeente is tegen hedenavond 8.30 bijeengeroepen. Punten van behandeling, o.m.: Voorstel van B. en W. tot regeling van de jaarwedde van .den ambtenaar ter secretarie. Beëediging nieuwbenoemde Gemeen te-ontvanger. Uitloting van een aandeel, groot 100 gulden van de geldleening, oorspronke lijk groot f 3000. Opnieuw vaststelling rekening-courant overeenkomst in verband met het bij voegsel van het Provinciaal brad van Zuid-Holland no. S. Vaststelling pensioensgrondslag v. d. Gemeente-ontvanger en van J. Dijk stra. Noodslachtplaats. RIJFWETERING. Zaterdagmorgen werden we uitga- noodigd tot bijwoning der demonstra tie van het nieuwe bemalingssysteem Erikisson aangebracht in den ■vijzelmo len van den Yeender- en Hjkerpoïder al daar. Het ingenieursbureau der firma Fr. Eriksson uit Rotterdam, dat dit sy steem reeds in een drietal molens heeft toegepast en nog vier molens ondei bewerking heeft was bij de proefbema- ling tegenwoordig, evenzoo het polder en gemeentebestuur, benevens een aan tal ingelanden. Nadat de motor was in geschakeld bleek ons, dat de waterver plaatsing buitengewoon groot was. Wanneer men weet, dat het water tot 4.70 M. moet opgevoerd worden en de waterverplaatsing 36 kub. M. per minuut bedraagt, dan kan een ieder begrijpen dat bij windstilte en hooge waterstand dit systeem een ware uitkomst is. y De normale motorbelasting bedraagt 48 K.W. of 60 P.K.; terwijl de motor een sterkte heeft van 80 P.K. Het to taal rendement der bemalingsinrichting bedraagt 56 pet. Het molenwerk is ver vaardigd doo rden heer Dekker uit Hazerswoude. Het polderbestuur eu de ingelanden •"aren vol lof over de werking van dit systeem, hetwelk bovendien deze voor- deelen heeft, dat bij wind de motor buiten werking wordt gesteld en de molen zijn gewonen dienst verricht, zoo dat de onkosten tot een minimum wor den gereduceerd, terwijl in geval van staking, oorlog of andere buitengewone omstandigheden de molen niet afhan kelijk is van electriciteit. Voorts wordt aan den wensch van de vereeniging „De Oud-Hollandsche Mo len' voldaan, daar de molen uit het oogpunt van natuurschoon behouden blijft. 'Polderbesturen, die aan machinale be maling denken, geven we ernstig dit be- malingssyateem der firma Erikson in in overweging. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke stand. Geboren: Wilhel mus Henncus, z.v. P. C. van den Raadt en E. M. Duivenvoorden. Lucia Alber- tina, d.v. A. J. F. Hooning en A. E van Duyvenbode. Maria d.v. M. Rits en L. Bakker. Maria Cornelia, d.v. J. de Heij en M. C. Rijgersberg. Nicolaas A- drianus Maria, z.v. N. Stokman en P Rutte. Jozephus, z.v. J. Robijn en II. M. Laarman. Gerritje, d.v. B. H. Struik en P. Dekker. 'Hendrikus, z.v. Q. G Kamp en G. Heemskerk. Johannes Jo- sephus, z.v. J. J. Meijer en A. C. Hui- berts. Bertha, d.v. P. Raams en E. Schutte. Wilhelmina, d.v. A. van Vuuren en W. Resoort. Pieter, z.v. A. Lanser en A. Grevenstuk, Jan Barend Unico Al lardt, z.v. J. B. uit den Boogaard en M. M. van Heijkoop. Take Johannes, z.v. J. van Harskamp en H. Rosenberg. Johan Marinus, z.v. J. H. Faber en A. J. Koster. Samuëi, z.v. M. Oppelaar en K. van der Zwan. Christina Maria d.v. C. A. de Koning en A. O. H. van Schie. Ondertrouwd: Johannes de Koker, 24 j. en Annigje van der Linden, 24 jaar. vVillem Timmer, 22 jaar en Klasina Keessen, 20 jaar. Arie Elenbaas, 26 j. en Gerarda Pol, 20 jaar. Hendrik Wil lem Broers, 24 jaar en Anna Maria Ver sluis, 25 jaar. Adriaau Pieter Vogelaar 29 jaar en Hiliegonda Biesheuvel, 31 jaar. Geurt Franken, öo jaar en Maaike van' Rijs, 31 jaar. Antlionie Wink, 27 jaar en Catharine, Buurman, 21 jaait Getrouwd: Nicolaas den Koojjeu, 32 jaar en Marretje Kabout, 27 jaar. klaas Baas, 27 jaar en Johanna Smit, 24 jaar, Willem Johannes Wakker, 22 jaar en Johanna Gerarda Verheul, 21 jaar. Cor neiis Petrus Mesman, 26 jaar en Jo hanna Cathanna Driessen, 18 jaar. Jan Cornelis Leen, 29 jaar en Pleuntje Hen- drika Tolenaars, 22 jaar. Joost Café, 28 jaar en Neeltje Zor'ge, 22 jaar. Bartho lomeus Griekspo'or, 24 ajar en Adrians Spaargaren, 18 jaar. Cornelis van War merdam, 23 jaar en Anna Citharm'a Bak ker, 23 jaar. AdrianUs Hendrikus de Vlieger, 31 jaar en Maria Gerarda Adn- ana Mesman, 23 jaar. Overleden: Neeitfje' Hanse, 77 jaar, wed. van A. Bakker. Matje Bauser, 49 jaar, geh. wet ,W. Spaans. Hermanus 'Granueman, 57 jaar, geh. met A. M. Sprangers. Catharina Tneodora Heddea 47 jaar. geh. met G. Ruiter. KOUDEKERK. Burgerlijke stand. Bevallen; B. Schellingerhout, geb. van Ommering, z, N. Rademaker, geb. Kort, d. Ondertrouwd: Willem Johannes 0udss hoorn, 27 jaar en Jozina de Lignv, 26 jaar. Roeland Uithol, 24 jaar en Trijntje Ravensbergen, 23 jaar. KATWIJK. Burgerlijke stand. Geboren: Adri- aan, z.v. G. J. Burggraaf en G. Parle- vliet. Wilhelmina, d. v. G. Verdoes en M. van Dijijn. Dirk Cornelia, z. v. G. Schuitemaker en J. Kunt. Maria, d.v C-. Peeman en M. den Haas. Adriana Johanna, d.v. W. Botermans en A. J van der Zwart. Ondertrouwd: W. F. Broers en A Verdoes. H. van Beeten en C. Vlieland Overleden: .Josiena Gurjt, 1 jaar. d.v W. Gurjt eu M. van der Bent. Riena, v. d. Luijt, 60 jaar, echtg. yan G. Haasnoot. Jacoba de Reus, 68 jaai,, echtg. van J. Haasnopt. Jannetje dl Haas, 86 jaar, wed. van Willem van Beelen. WASSENAAR. Burgerlijke stand. Geboren: Willem, z.v. L. van Egmond en A« Goor. Ja cob, z.v. J. F. Kohier en M. M. Gans Cornelia Johanna Gerarda, d.v. L. Q Vogels en A. J. Benersbergen. Marti- nus Jozef, z.v. M. J. v. d. Ploeg en C. A. M. de Waal. Cornelia Barbara, d.v. M. C. N. Brederode en E. de Groot. Ondertrouwd: L. S. de Bode, en G van Keppel. R. C. Burlage en M. van Schaik. H. Th. W. van Sehaik en A. M. Knijnenburg. Gehuwd: J. Th. Hogervors't en A. v. de Lelij. H. A, Noordover en M. W. Th. Jacobs. Overleden. A. van 't Slot 77 jaar, wed. van E. van 't Slot. M. Demmer, 29 jaar, d.v. A. Demmer en H. van Ruissen. RIJNSBURG. Burgerlijke stand. Geboren; Griet je, d.v. J. h. de Vries en G. Hoogland Geertje Margje, Henrietta, d.v. J. R. J. Oosthoek en H. G. W. van Klaverea Daniel Arend Johannes, z.v. D. Ouds hoorn overleden, en M. J. Vianen. Arie z.v. W. van Tilburg en G. M. van 'tHoog Samuel, z.v. M. van Egmond en CatU Star. Cornelis, z.v. T. Noort en N. Krom hout. illem, z.v. A. de Visseren Col Beursum. Getrouwd: G. van Delft, jm. 23 jaar en E. Mos, jd. 21 jaar. T. van der Plas, jm. 26 jaar en L. van Egmond, jd. 24 jaar. J<- den Duik, jm. 29 jaar en M. Star, jd. 20 jaar. Ondertrouwd: L. van der Weyden, jm. 26 jaar en Joh. van Amsterdam, jd. 20 jaar Corn. Ravensbergen, 35 jaar 'wedr. van A. M. Hogewoning en G. V. Egmond, 27 jaar, eerder geh. met U. Verkaik. Overleden: Bregtje van den Eykelj 59 jaar, echtg. van D. Schoaeveld, Gemeentelijke Aankondigingen Lenner van wegen en voetpaden. Bui'genie es ter en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis dat de Jeggei' van wegen en voetpaden in deze gemeente, als bedoeld in art. 3 van het Reglement op tie wegen en voetpaden in de provincie Zuid-Hol land, in hunne vergadering van '14 Juni 1926 voorloopig is vastgesteld en dat bedoelde legger gedurende ééne maand na heden voor och ieder op de Secretarie (Kanier No. 10), ter lezing is npdergelegd. Bezwaren tegen den legger kunnen gedurende den tijd der nederlegging, door belanghebbenden schriftelijk bij den Gemeenteraad worden ingebracht. Burgemeester en Wethouders voor noemd, AUG. L. REIMERINGER, Weth. lo. Burgemeester.: VAN STRIJEN, Secretaris. Grondbelasting. De Burgemeester der gemeente Lei den, ontvangen hebbende den staat No. 75, de uitkomsten aanwijzende 'dei' meting en schatting van gebouwde en ongebouwde eigendommen bedoeld bij de artt. 19 en%23 der wet van den 20en: Mei 1870 (Staatsblad No. 82) betrekke- lijk de Grondbelasting; Brengt ter kennis van belanghebben den, dat die staat gedurende 39 dagen ter Secretarie dezer gemeente ter inza ge is nedergelegd. Leiden, den 21 en Juni 1926. AUG. L. REIMERINGER, VAN STRIJEN, Secretaris. Inschrijving van leerlingen voor de Openbare scholen. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis: le. dat voor de toelating mei Sep tember a.s. van nieuwe leerlingen tot de jongensschool voor U.L.O. vaan de Pieterskerkstraat), de Meisjesschool voor U.L.O. (aan de Breestraat),'de Op-' leidingsschool voor Gymnasium on Hoogere Burgerschool (aan de Aal markt), de Opleidingsscholen voor uit gebreid lager onderwijs (aan de Lan- gebrug, de Heerenstraat, den Maiesin- gel, de Oude Vest en de Boomtnarkt) en de openbare lagere scholen wier leerlingen bestemd zijn om na zes ja ren over te gaan naar de Centrale school voor het 7e leerjaar (aan het Schuttersveld, de Duivenbodestraat, de Ha verstraat, de Paul Ivruger straat, den Zuidsingel, de Medusastraat en de Vrouwenkerksteeg, tijdelijk gevestigd in het schoolgebouw aan de Mare) ge legenheid tot inschrijving zal worden gegeven aan die scholen tot en met 26 Juni e.k., dagelijks, behalve Zondag, van des voornriddags halfnegen tot ac- gen uur en op Maandag, Dinsdag, Don derdag en Vrijdag bovendien van liaiü- twee tot twee uren des namiddags: 2e. dat bij de inschrijving het bewijs van geboorte-inschrijving moet wor den vertoond; 3e. dat de kinderen, met uitzo nde» ring van die waarvoor toelating tot de voormelde U.L.O.-scholen wordt ge vraagd, op 1 September a.s. den le^f-i tijd van 5JS jaar moeten bereikt heb-' bert. Leiden, 19 Juni 1926. AUG. L. REIMERINGER, Weth. loco-burgem.' VAN STRTJEN, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter kennis van- be langhebbenden, dat aan de Openbare 'Bewaarscholen in bet Elisabethshof, aan de Van der Werfstraat en in de Groenesteeg 'tot en met 26 Juni a.s. ge-| legenheid zal worden gegeven tot het' doen inschrijven van leerlingen en wel des voormiddags van kwart vóór 9 tot half tien en uitgezonderd Woens dag en Zaterdag des namiddags van kwart vóór 2 tot kwart over 2 uur. Leiden, 19 Juni 1926. AUG. L. REIMERINGER. loco-burgem; e VAN STRIJEN, Secretaris. Hinderwet. B urgem e es t e r en W-et houders v a n brengen ter algemeene kennis, aat door hen vergunning is verleend, aan N.V. Sajetfabrieken P. Clos en Leem bruggen, tot het uitbreiden van de briek van wollen garens in het perc. 3e Binnenvestgracht No. 3 en 4. kadas traal bekend Gemeente Leiden. Sectift B No. 2846. Leiden, 19 Juni 1926. AUG. L. REIMERINGER^ Weth. lo. Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van D. de Roode, om vergunning tot het oprich ten van een inrichting voor het berei den van vleeschwaren in het perceel Sieboldstraat No. 14, kadastr. hek end gemeente Leiden, Sectie K No 1957. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinder* wet; Geiven kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter vi sie gelegd is; alsmede dat op Zateriag den 3en Juli e.k. des voormiddags te half elf uren op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat. niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentelbes turn* of een zijner leden zijn versohenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Leiden, 19 Juni 1926. AUG. L. REIMERINGER, Weth. lo. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2