NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAM VRIJDAG 18 JUNI 1926 landsch vleesch, en hiermede rekening wordt gehouden bij' aanbesteding van leveringen van versch, dus ook ge" koeld of bevroren vleesch. Ik vermag hierbij opmerken, dat door de maatregelen van de .Engel" sche regeering de prijzen van het ■vleesch hier te lande wellicht zullen, Halen, en mitsdien het verschil tus" schen die prijzen en de buitenland" sche prijzen zal verminderen, waar' door wellicht aan een nie, onbelang" rijk bezwaar 'tegen den aankoop van bmnenlandsch vleesch wordt tegemoet gekomen. Openbare middelen van vervoer. Verschenen is het voorloopig verslag van de Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot wijziging van de wet van 23 April 1880 betreffende de oepnbare middelen van vervoer, met uitzondering van de spoorwegdiensten. Vrij algemeen werd dit wetsontwerp toegejuicht. Sommige leden meenden evenwel, dat de ondernemers van auto busdiensten, welke tot het in werking treden van deze wet hun bedrijf hadden uitgeoefend, met grootere tegemoetko ming hadden kunnen zjjn behandeld. An dere leden konden deze meening niet deelen en waren van oordeeh dat de termijn ,van zes maanden voldoende is voor de bestaande onderneming om zich aan te passen aan den nieuwen toe stand. Verder werd de wenscheljjkheid uit gesproken, dat de wet niet zoo zou worden toegepast, dat de particuliere concurrentie al te zeer zou worden be lemmerd. Tenslotte wenschen enkele leden er bjj den minister op aan te dringen, dat deze zijn aandacht zoude schenken aan het vraagstuk der verzekering van de personen en goederen, die worden ver voerd. Zij vroegen zich af, of het niet mogelijk zoude zijn, de verzekering Je centraliseeren en alle ondernemingen van vervoer daarin te doen bijdragen. UIT ONZE INDIEN. Muzikale G. G's. De redacteur in Nederland van het „Soer. Hbld." schrijft: Van den tegenwóordigen Gouverneur (Generaal Mr. Fock weten wjj, dat hj) 'n groiote beminnaar is .van de muziek. En de opvolger van Mr. Fock. Jhr. Mn de Graefi is .ook muziekkenner en mu ziekminnaar. Hii heeft het op de piano tot een belangrijke hoogte gebracht., SDeelde hier zelf tiiciens een verlof, met orkest begeleiding het C moll concert van Beethoven, een prestatie voor een niet- Indië krijgt dus wederom en G. G met een gevoelig oor voordisso nanten. Franse-de vertegenwoordiging in den Archipel. De „Loc." verneemt, dat het einde lijk tot uitvoering zal komen van de Fransche plannen tot verbetering dej consulaire vertegenwoordiging in Ned ijndië. In October a.s. kan te Batavia als Fransch consul-generaal worden ver wacht de heer Boddard, thans in Frank- rqk en tot voor kort Fransch consul te Yunnan Fu bp de grens van China en Indo-China, in üe Fransche invloeds sfeer. De heer Boddara zal deel "uitmaken van het Fransche consulaire corps, doch de kosten verbonden aan dit consulaat komen voor rekening van Fransch Indo- China. Aan hem worden toegevoegd een con sul en een kanselier. Ruiling van professoren. Voor den tijd van één studiejaar zul len de hoogescholen van Delft en van Bandoeng wederom een hoogleerarenruil aangaan. Naar het A. B. D. verneemt, gaat Prof. H. C. P. de Vos, gewoon hooglee raar in de waterbouwkunde, hydraulica en irrigatie aan de Technische hooge- school te Bandoeng, op zijn vroegst in 1928 met buitenlandsch verlof, terwpl de bekende Delftsche professor J. Ha ringhuizen hem in Bandoeng zal ver vangen. In Delft zal' Prpf. de Vos uitsluitend colleges over Indische irrigatie geven. De nood der oud-strijders. Volgens het „Alg. Ind. Dgbl." heeft op verzoek der regeering het departe ment van oorlog een voorstel opgemaakt ter verhooging van de pensioenen van 60-jarigen, die voor 1920 zijn gepensio neerd. Verwacht wordt, dat dit alge meen bevrediging zal scnenken. De aan gelegenheid worat in de voorajarszitting van aen Volksraad behandeld. Ook de „Java-Bode" meldt, dat de regeering een voorstel gereed heeft, om een regeling te treffen, die in den nood der oud-strpders voorziet. Het voorstel beantwoordt aan den bp de Kamer-motie-JVekes met overgroote meerderheid van stemmen geformuleer- dan wensch tot het treffen eener af doende regeling. Van gelijkstelling der pensioenen voor en na 120 is uiteraard feen sprake. In dien geest sprak de mo- e izch ook niet uit vanwege de be staande principieele bezwaren. Ook de Java-bode verneemt echter, dat de beoogde regeling alleszins af doende genoemd mag worden. GEMENGD NLEUWsT Noodlottig vreugde-schot. (Even over de grens bil Eibergen na- Iderde een bruidsstoet. Met de bedoe ling door de inzittenden, volgens oud gebruik, te worden getracteerd, los te een Duitsch grens commies een vreugdeschot. Het tweede schot trot (helaas een 17-jarig meisje uit deze (gemeente, dat eemge minuten later aan de bekomen verwondingen over leed. De commies is onmiddellijk 111 verzekerde bewaring gesteld. Dit schieten bij "het passeeren van een bruidsstoet is een oude traditie, dienende 0111 de „booze geesten" va,n den bruidswagen te weren. Overreden en gedoo d. Gis* teravond halt acht heeft op den Rot" terclamschen dijk te Schiedam een ern stig ongeluk plaats gehad. De lo-jarige J. J. A. S., gewoond; jhebbeade IN ieuw el laven 88, aldaar,, reed met zijïi rijwiel .tegen een auto bus, waai;door hij kwam te vallen en op de tramrails terecht kwam. Op hetzelfde oogeablik passeerde een tram uit de tegenovergestelde richting. De bestuurder had geen gelegenheid, tij dig te stoppen. L>© knaap werd door de tram overreden en gedood. Noch den bestuurder van de autobus, noch dien van de tram treft eenige schuld. Een vróuw verbrand. Bu ren van de alleenwonende 81-jarige Grietje de Groot, wed. Jan Fik, te Hollvelci, hoorden Woensdag gekerm uit haar woning. Bij onderzoek bleek, dat de oude vrouw zich deerlijk ge brand in buis bij het vuur bevond. Zij is naar het ziekenhuis Bethesda vervoerd, waar zij' gistermorgen is overleden. Overvaren. In de Waalhaven te Rotterdam heeft gisteren de sleep boot „Nemo" van ae S. H. V. een roeiboot overvaren. Daarin bevond zich de 29-jarige eerste stuurman H. S. G. van het Fransche stoomschip „Phrène", die naar zijri schip wilde roeien. De man geraakte te water en verdronk. Het lijk is later door de rivierpolirie opgehaald. Door de tram gedood. Te Schiedam is Woensdagavond de 15* jarige W. J. H. Stanaaart, die met zijn fiets achter een autobus reed, door dat die plotseling stil hield op de tram baan. gevallen. Een passeerende tram greep den jongen, die onmiddellijk ge nood werd. Tragische redding. Giste ren stoma iemand te kijken naar het la den van boomen in een schip, in dej haven van Sluis. Door onoplettend heid kwam hij' in aanraking met een der boomstammen, waardoor hij zijn 'evenwicht verloor en te water ge raakte. Men smaakte evenwel het ge noegen, hem spoedig op het droge te brengen, Thuis gekomen kreeg hij een beroerte van den schrik en overleed kort daarna. Een romantisch meisje. Gisteravond had de 17-jange dienst bode S., in betrekking bij 'den banket bakker D. aan de Hooitskade te 's- Gravenhage, telefonisch bij de politie aangifte gedaan, dat zij, alleen thuis zijnde, plotseling op het binnenplaatsje twee mannen met baarden zag loopen, die daarop den winkel binnendrongen. Na minder dichterlijke taa. tegen haar gebezigd te hebben zouden beide man nen door de voordeur weer verdwenen zijn, met medeneming van een bedrag aan geld uit de wïnkelcassa. Bij de politie heeft het meisje nu bekend, het verhaal verzonnen en het geld zelf te hebben ontvreemd. Met 1 stem gekozen. Eeni* gen tijd geleden meldden wij, dat de gemeenteraad van Kortgene, een flink dorp op Noord-Beveland, tot Sept. 192/ onvoltallig moet blijven, daar alle candidatemiijsten uitgeput zijn. De raad bestaat officieel uit 5 le den, maar één dezer vijf heeren, heeft al geruimen tijd geleden ontslag ge nomen, doch blijft zijns ondanks lid, omdat de geloofsbrieven van zijn op volger niet kunnen worden goedge keurd, wijl er geen opvolger is. In de Raadsvergaderingen zijn dan ook ten hoogste 4 leden tegenwoordig. Nu was 't Maandagavond wethou dersverkiezing. Bij1 eerste stemming verkregen de heeren Dees (A.R.j en Salomé. (V.D.j ieder 2 stemmen, bijl tweede stemming eveneens en bij' der de stemming, toen beide zich onthiel den ieder 1 stem. Toen moest het lot beslissen en werd laatstgenoemde tot wethouder gekozen verklaard. Hij! nam, ofschoon dus met 1 stem geko zen, de benoeming aan. Een heel eiland u i g e h 10 n* ferd. Tapansche en Russische laden melden, dat op een eiland ten N. van Nova Zembla (in de IJszee) gedurende de wintermaanden alle be woners zijn verhongerd, doordien het hun onmogelijk was, de verbinding met het vasteland gaande te houden en zich aldus levensmiddelen te ver schaffen. Eerst door een toeval werd de tra gedie ontdekt. Dat was n.l. toen een schip aanlegde om, zooals gebruiker lijk, in het voorjaar met de vissdhers van het eilana handel te drijven. De bemanning van bet scihip ver baasde zich, dat geen bewoner zich vertoonde, ofschoon zij! in vroeger ja ren steeds als eerste bode van het vas teland mét vreugde was begroet. De mannen gingen daarom aan wal. Tot hun ontzetting vonden zij alle eilanders door gebrek aan voedsel onv feikomen. Een in een der hutten ont" ekt dagboek onthulde hun in al zijn ijselijkheid betgeen zich had afge speeld. Eerst was door de steeds nij pender sohaarsohte ziekte onder de vis schers ingetreden, waaraan velen be zweken. De dagboekaantekeningen begin nen met een beschrijving van de ver-, hongerden: „Wij hebben geen voor raden, wij vangen niets, of hoogstens een klein vi sein je. Een schip scheeni naderbij te komen, maar wij hebben ons bedrogen... Het is afschuwelijk, te moeten zien hoe onze kinderen ver hongeren. Zij smeek en, dat wij hen helpen, maar hoe?... Wiji eten de wol uit onze kleeren en hopen op spoedige redding.,.. De kinderen zijn allen dood Er leven nog maar vier visschers en twee vrouwen... Ontzettend lijden wij... Twee visschers zijn gestorven, rij had den vleésch van de lijken gegeten... Ik, Senof, ben nog alleen in het le ven en schrijf dit, ofschoon ik zwak, vreeselijk zwak ben... Ik beef al mijn oogen trillen en ook mijn handen..." Rijke „arme". Bi) het gerech telijk onderzoek_omti-0nt clen dood .van den 62-jarigen Frederick Jon.es teLon den, die door een paard en wagen overreden werd, bleek, dat de onge lukkige in zeer armoedige omstandig heden geleefd had. In deze armoede verkeerde hij1 ech ter uit vrjje verkiezing. Hij leidde een •ellendig bestaan in een kleine woning te Old Ford. Een oude vrouw, dia zijn huis schoon hield, vertelde, dat zijn middagmaal op Zondag bestond uit wat aardappelen en groenten. Zij had moeite 0111 van hem een stui ver los te krijgen voor kachelpotlood;. In de week bestond zijii dagelijksch voedsel uit brood en kaas. De man scheen geen bloedverwan ten te bezitten, hetgeen in zoo verre jammer was, daar hij een fortuin be zat, dat in Nedc-rlandsche geldwaar de uitgedrukt tusschen de 120.000 en 140.000 gulden bedroeg. Hij was echter te „zuinig" om van; zijn geld behoorlijk te profiteered. Luchtschip verbrand. Te Giampino bij Rome is gisteren een soortgelijk luchtschip als de Norge, waarmee Amundsen en Nobile over de Noordpool gevlogen zijn, in brand ge raakt en totaal vernield. .Vrouwenhandel. Naar luid van een R. C.-bericht, is te Warschau een bende handelaars in meisjes, die uit de zeven broeders Mizel bestond, in hechtenis genomen. De slachtof fers van deze lieden werden met auto's ob vliegtuigen uit het 'land wegge voerd en aan bordeelen te Parij's, Buer mos Aires en Antwerpen versjacherd). De prijs bedroeg 2000 tot oóüü dol lars per meisje. Het aantal slachtof fers wordt op en om bij de duizend; geschat. Een pseud o-g o 111 i 11 e e. Naar de „Schev. Kerkbode" vertelt, ging vorige week in Scheveningen rond een persoon, die zich noemt Do miné Ver bergen en die vertelde, dat hij' predi kant is bij de Ned. Herv. Gem. te Eindhoven. Hij verzamelt geld v.g.n. voor Evangelisatielectuur, ter versprei ding onder hen, die van het Evangelie vreemd zijn. Bij onderzoek is gebleken, dat deze man een oplichter is en het heele ver haal, dat hij' meesterlijk weet te doen, is verzonnen. De politie zoekt hem al meer dan een jaar. Men zij dus gewaarschuwd Land- en Tuinbouw. Christelijke Boereu- en Tnindersbonil. Te Enkhuizen heeft Woensdag de Christelijke Boeren- en Tuinders]} ond zijn 8ste algemeene vergadering ge houden onder leiding van prof. mr. P. A. Diepenhorst te Amsterdam. De vergadering werd onder andere bijgewoond door den rijkszuivelconsu- lent ir. S. Smeding, vertegenwoordi gende den minister van binn.mland- sche zaken en landbouw en den bur gemeester van .En^huizen, den heer J. R. A. Bosma. In zijn openingsrede besprak prof. Diepenhorst het nationaal en interna tionaal karakter van den landbouw. De tijd, dat de hoer zich alleen op zijn bedrijf terugtrok, is lang voorbij. Ook de landbouwer heeft zich te be moeien met allerlei nationale en in ternationale vraagstukken. Zoo baalt spr. de bemoeiingen van prof. Laur aan om tot een internatio nale landbouw-organisatie te geraken, het internationaal landbouwinstituut te Rome en het internationaal ar beidsbureau te Genève, waar men de laatste jaren steeds weer aandacht heeft geschonken aan den arbeids duur in den landbouw. Ook het internationale karakter van den handel in onze landbouwpro ducten maakt, dat de landbouwer zich niet alleen met zijn eigen belangen kan bemoeien, in verband hiermee wijst spr. op het Engelsohe invoerver bod van alle vleesch, waardoor de boer zich dient af te vragen, of ons land geen maatregelen van tegenweer heeft te treffen, om het hoofd te bie den aan de belemmeringen, welke al lerwegen aan onze landbouwproduc ten in den weg worden gelegd. Spr. wijst op ons lage uniforme ta rief, waarmee ons land geheel alleen staat temidden van allerlei landen met hooge tarieven en allerlei verdra gen betreffende internationalen han del. In verband hiermede vraagt spr. zich af, of ook ons land niet van koers dient te veranderen; ook met het oog op onze handelsbalans, welke de laat ste jaren zeer ongunstig is, en de on mogelijkheid om behoorlijke handels verdragen te sluiten. Ons land kan nooit behoorlijk als partij optreden, doch moet steeds afwachten wat men tenslotte ontvangen zal. Bovendien wordt door het buitenland niet geap precieerd, dat Nederland steeds den vrijhandel in zijn vaan blijft voeren. In de practifk blijkt n.l. dat de buiten- landsche onderbande1!aars eenvoudig vragen wat ons land aan te bieden heeft tegen de voordeelen, welke men met zijn handeistractaat denkt te be reiken, terwijl wordt aangenomen, dat ons land alleen vrijhandelaar is, om dat het daarin het meeste voordeel ziet. Aan het jaarverslag, uitgebracht door den secietaris, Mr. J. W. Goéd- li 1 o e d, te Goes, is het volgende ont leend: Het ledental dat de laatste ja ren achteruitgaande was, is in 1925 van 2778 op 2957 gekomen. Uitvoerig worden de bemoeienissen ten opzichte van liet landbouwonder wijs besproken. Zoo wordt opgemerkt, dat meer aandacht kan worden ge schonken aan het landbouwhuislioud- onderwijs. Daarna worden gememoreerd de verschillende belangrijke vraagstuk ken, waaraan liet bestuur in het ver slagjaar zijn aandacht heeft geschon ken. Uit de rekening en verantwoor ding van den penningmeester blijkt, dat de ontvangsten hebben bedragen f7069, waarbij f6220 uit contributie. Uitgegeven is voor-propaganda i 1818 en voor administratie f1823. In verband met het jaarverslag wordt gewaagd welk standpunt het bestuur heeft ingenomen tegenover hot weder benoemen van een direc teur-generaal. De secretaris deelt me de, dat het bestuur de vervulling van die functie gewenscht acht, doch dat zij het overleg met de centrale orga nisaties in elk geval gehandhaafd wiel zien. Gevraagd wordt welk standpunt de hond inneemt tegenover de oprichting van een centrale van laiidbouwboek- houdbureaux. De secretaris merkt op, dat alleen Zuid-Holland zich met boek houding bezig houdt, doch men heeft daar neg geen voldoende ervaring van zoodat het bestuur' zijn houding nog niet heeft bepaald. Naar aanleiding van een vraag be treffende liet bindend verklaren van het arbeidscontract deelde de secre taris mede, dat de commissie, welke deze zaak heeft bestudeerd, eenstem mig voor het ontwerp-Aalbarse is. De lieer Drev el voerde nog het woord namens den Christel ijken Land arbeidersbond. Spr. wees er op, dat nog zeer vele christelijke werkgevers niet zijn .aangesloten bij den Cliris- te lij ken Bond van Werkgevers. Spr. betreurde dit, daar deze menschen niet begrijpen in welke organisatie zij thuisbehooren. Mr. Goedbloed werd herkozen als secretaris penningmeester en prof. Diepenhorst ziet zijn mandaat als voorzitter hernieuwd. Na de pauze sprak dr. J. A. Noder- bragt, chef van de economische af- deeling aan het minsiterie van buiten- landsche zaken over den export van de Nederlandsche tuin- en. landbouw producten. Ds. M. J. A. de Vrijer te Amster dam sprak het slotwoord. Heden wordt per motorboot een ex cursie in de omstreken van Enkhui zen gehouden waarbij diverse zaad cultures in den polder Grootslag en de groentenveiling De Tuinbouw te Boven karspel zullen worden bezocht. Het eigen gebonw van Bloembollen cultuur. Onlangs deelden wij mede, dat het hoofdbestuur waarschijnlijk op 21 de zer een algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur bijeen zou roepen ter verdere bespreking van de plannen van een eigen gebouw der veroeniging.- Thans deelt het hoofdbestuur mede, dat het antwoord van liet gemeentebe stuur van Haarlem betreffende be schikbaarstelling van. maximaal 100 duizend gulden voor het geval dat van de aanbieding van Heemstede van terrein op de buitenplaats Spaar en. Hout zou worden gebruik gemaakt nog nadere bespreking eisoht, tenein de de algemeene vergadering volledig in te lichten. In verhand hiermede kan .nog geen datum worden vastgesteld, doch de meest mogelijke spoed wordt beloofd. In elk geval zal er van een verga dering in Juni nu geen sprake meer kunnen zijn, alhoewel het aanbod van Heemstede maar geldt tot 30 Juni. De mededeelinig rept hierover niet, zoodat het ons niet bekend is of het bestuur van die gemeente met langer uitstel genoegen neemt. Of de afgevaardigde van Sassen- heim ook verstandig deed, toen hij een dadelijke beslissing ontraadde en een motie tot uitstel van behandeling in diende. België en bet Amerika.anscbe blcero- bollenverbod. De Brussel sche redacteur van de Maasb. meldt: In de Kamer hébben gistermiddag de heeren Maenhout en de Saegher (deze laatste in de plaats van den heer Buijsse, die ongesteld was) den minis ter van Landbouw geïnterpelleerd over den nadeeligen toestand van de Belgische boomkweekerijen tengevol ge van bet onlangsdoor ons in een correspondentie uitvoerig behandelde „guarantine order" waarbij de Ver- eenigde Staten de import1 verbieden van uit Europa komende planten en bloemen. Minister Baels antwoordde, dat door bedoelde bepaling de Belgiscne en de Nederlandsche plantenkwekers werke lijk rnstig getroffen zijn en dat ach ter de Amerikaansche motiveering van', de vrees voor parasieten, eigen lijk niets anders moet gezocht wor den, dan protectionistische oogmerken De minister zei nog, dat voonoopig niet aan een veranderng in dien toe stand te denken is en hij zette de kweekers aan, hun desinfectiemetho- des zoodanig te perfectionneeren, op dat nog duidelijker dan thans het ge val is aan de Ver. Staten zou kunnen bewezen worden, dat hun parasieten- motief niet opgaat. De heer Maenhout drong ten slotte aan op het bijeenroepen van een inter nationale conferentie, om over deze aangelegenheid uitspraak te doen. AANBESTEDINGEN. Bij de door Dijkgraaf en Hoogr heemraden van Rijnland gehouden) aanbesteding van: het schoonmaken! van wateren en het onderhouden vani wateren en het onderhouden vansloo" ten en greppen, in 31 perceelen, waren jXfeekomen 15 inschrijvingen. De laagste inschrijvers, aan wie het werk tevens werd gegund zïjhl: pero. 1 C. v. d. Berg, Hoogmade f 699, perc. 2 B. Borreman, Leiderdorp f395, perc. 8 S. Baars, Leiderdorp f295, perc. 4 G. F. v. d. Ploeg, Hoogmade! r 865, perc. 5 B. Borrenla'n, Leider dorp f 810, perc. 6 C1. v. d. Berjg, fHoogmade f 184, perc. 7 J. J. v. Lij den, H oogmade f175, perc. 8 A'. van (Velzeti Pzn., Koudekerk f195, perc. 9 G. L'. van Goozen; Hoogmade r'160, perc. 10 J. J. van Lijden, Hoogmade f490, perc. 11 A'. van Velzen Pzn'. Koudekerk f247; perc. 12 G. L\ van Goozen Hoogmade f127, perc. 18 G. F. v. d. Ploeg, Hoogmade f146, perc 14 C. v. d. Berg Hoogmade f 184, perc 15 )J. J. van Lijden, Hoogmade f 250, perc. 16 B. Borreman, Leiderdorp, i255, perc. 17 G. L'. van Goozen, (Hoogmade f248, perc. 18 dezelfde, f 810j perc. 19 C. de Blaey, Nieuw iVennep f 210, perc. 20 A. v.' d. Pouw Kraan, Hoogmade f125, perc. 21 B. Borreman, Leiderdorp f 60; perc. 22 L. Lieverse, Hoogmade f 129, perc. 283 C. de Blaey, Nieuw Vennep, f'308, perc. 24 J. Visser, Spaarndam, t '85; perc. 25 J. B. Jansen, Haarlem f265; perc. 26 J. Visser, Spaarndam f 45, perc. 27 C. de Blaey Nieuw Vennep 142, perc. 28 J. B. Jansen, Haarlem f80, perc. 29 J. Visser, Spaarndam1, f85; perc. 30 K. M. v. d. Berg, Reeu- wijk i42, perc. 81 J. Boezaard, Kat wijk aan aen Rijn, f200. Bij de door Dijkgraaf en Hoogt •heemraden van Rijnland gehouden aanbesteding voor: het opruimen van' de oude en het maken van "nieuwe 'ducdalven aan de Wiestelijke binnen"' zijde (Spaarnzijde) van de groote sluis te Spaarndam, waren ingekomen 19 biljetten, n.l. van P. van Wijngaar den Dordrecht f10700. J. A. Verheul Rotterdam f9900. H. Pleersma, Haaf lemmerliede en H. Bakx en Steenkust, (Haarlem, beide f9700. N.V. v. Wien" hoven's Aanneming Mij. te Utrecht f9217. J. P. A. Nelissen, Haarlem f9180. J. de Vries Heemstede f9063. G. Schermers Nieuwendijk, gemeente Almkerk f8960; Firma Wl. van Splun- der, Ridderkerk f 8678. S. W;. de jong Lemmer f8590. Firma Hoohhout en Brouwer, Schoten f 8500. N.V. Aan nemersbedrijf v.h. W|. 'tKoen, Alblas- serdam f8490; Gebrs. vanLuiing, -te Woubrugge f8460. B. Smallegangl (Haarlem f8390. A. Kelfkens, Dor drecht f8350. J. B. Uitslagen Amster dam f8247. Th. Smeelers, Dordrecht f8100. J. Parel, Sliedrecht f'8045. J. (Huiberts, Alkmaar f 7984. Door den commandant van het 6e Reg. Veld-Artillerie werd ten zijnen bureele aanbesteed de levering van (hooi, stroo en turfstrooisel voor de paarden van genoemd regiment over liet tijdvak van 1 Aug. tot en met 31' (October 1926. Ingekomen waren 9 inschrijvingen, tjw. van W. Wille, Koudekerk turf strooisel f 18.49 p. 1000 kg., P. Oort Den Haag, f17. W, v. Maanen, Arn hem 116.90. P. v. Beveren Den Haag f 16.80. A. Scholten Amersfoort f 16.50 ien NiV. Verkoop bureau van turf strooisel eveneens f 16.50. P. v. Beve ren Den Haag stroo 28 ct. per 10 kg. Huysman en Lankhuyzen, Geer- truidenberg hopi 'f0,689 p. 10 kg. A. Oerleman Vrijhoeve Kapelle hooi f 0J669 p. 10 kg. A. P. Taselaar, Rot terdam hooi f 0.653 p. 10 kg. Scheepstij dingen. HOLLAND-AMEIMKA. LIJN. BOSCHDIJK, 16 Juni, van Baltimore naar Rotterdam. BREEDIJK, van Rotterdam naar New York. pass. 17 Juni Vlissingen. BURGERPIJK, van Rotterdam naar New Orleans, 15 Juni te Vera Cru^ EEMDIJK, 15 Juni van Rotterdam te San Francisco. LEERDAM, van Rotterdam naar K Orleans, 14 Juni te Bilbao. LEERDAM, van Rotterdam naar New Orleans, 14 Juni te Bilbao. NIEUW AMSTERDAM, van Rotter: dam naar New York, pass. 15 dual Cape Race. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. BATOE, uitreis, pass. 16 Juni Perim. KONINGIN DER NEDERLANDEN, thuisreis, pass. 15 Juni Gibraltar. RONDO, 17 Juni van Amsterdam te Batavia. VONDEL, uitreis, 17 Juni te Genua BOETON, uitreis, 16 Juni te Securai KAMBANGAN, thuisreis, 15 Juni v. Singapore. RADJA, uitreis, pass. 16 Juni Gibral tar. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. EEMLAND, 16 Juni van Rotterdam te Hamburg. SALLAND, 17 Juni van Antwerpen te Rotterdam. ZEELANDIA, .uitreis, 17 Juni van Las Palmas. ROTTERDAMStiHE LLOYD. SIANTAR, uitreis, pass. 17. Juni G» braltar. DJEMBER, 17. Juni van Hamburg te Bremen. BLITAR, uitreis, 16 Juni te Belawaa INSULINDE, uitreis, 16 Juni van $uez. MEDAN, thuisreis, 17, Jum te Ka« rachi. PALEMBAN'G, thuisreis, 16 Jum van Port Said. BANDOENG, thuisreis, 17. Jum Ft- nisterre gepasseerd. TAB AN AN, uitreis, 17. Juni te South pmpton. HOLLAND-AF RI KA-LIJN. MELISKBRK, thuisreis, 17, Juni te Antwerpen. RANDFONTEIN, thuisreis, 16 Jum van Kaapstad. 3 'i SPRINGFONTEIN, uitreis, 16 JujuJ van Mozambique.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6