NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 8 JUNI 1926 DAG-AGENDA. Woeusdag 9 Juni 's avonds 8 uur. Stadsgehoorzaal. Openb. feestverg. van de Chr. Jongelingsvereen. „Prediker 12la". Spr. Ds. H. Thomas, Zang en muziek. Koudekerk, (begin Lage Waard). Woensdag 9 Juni 's midd. twee uur: Openluchtmeeting van de Jonge!, en Meisjes Ver. op G. G. Sassenheim. Geref. Kerk. Donderdag 10 Juni 's av. acht uur Uitvoering v. d. Chr. Zangver. „Looft den Heer." De avond- nacht- en Zondagdien st. der apotheken wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 Juni waargeno men door de apotheek van den heer P.- du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807. Oegsigeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags geopend. Dat in die kringen, waarin de zor gen soms meer zijn dan menigeen ver' moedt, de^ wet met weinig enthousr asme werd" ontvangen, is te verstaan. Eveneens dat menige werkgever een boos en hard woord zich liet ontval" len, toen voor het eerst van hem een beduidend bedrag voor deze wet werd gevraagd. Maar dat de arbeiders er onver schillig tegenover stonden en de wet en^ de uitvoerders ervan vervloekten is noch te verklaren, noch goed te keu ren. We zijn van de uitvoering van die wet een slachtoffer geweest in dien zin, dat we dag aan dag als ambtenaar werden uitgescholden. Het gemeenste woord was niet ge" meen genoeg om aan te duiden hoe gemeen wij' wel waren. En het grofst en het felst werden we gescholden door de werknemers. Wij waren de heeren die goede sier maakten van hun centen. Altijd weer werd ons de verachting in het aangezicht gespogen, zelfs door menschen, met wien we jaren lang prettig hadden samengewerkt. Onze ervaring is gelijk' aan die van 'de meeste controleurs, al waren wij' misschien wel geplaatst in het hoekje waar inzonderheid de slagen vielen. Nu komen de vruchten. Boontje komt om zijn loontje. We werden dezer dagen geroepen bij een verzekerde, die ons de vraag stelde of.'hij ook ouderdomsrente zou kunnen krijgen bij de intrede van het 66ste levensjaar. Wij herinnerden ons zijn vroegere oppositie. Hij had maling aan de wet. We konden niet nalaten er even aan te herinneren. We controleerden de kaart en wat bleek: de man moet na het bereiken van den 65jarigen leeftijd nog 60 ze gels plakken en dus zestig weken wachten. Had hij niet geopposeerd, maar op de kaarten de patroons laten plakken, ot op iedere kaart 10 zegels van 25 cent voor de werklooze weken bijge plakt, dan had hij nu op 65-jangen leeftijd zijn rente kunnen krijgen. Hij bespaarde daarmee in den loop der jaren 60 X f 0.25 f 15. Hij verliest nu 60Xf3=fl8(). BUITENLAND. DE ARBEIDSCONFERENTIE OVER ZEELIEDENKWESTIES. De opening. De negende internationale arbeids- conferentie, die zich uitsluitend met zêeliedenkwesties zal bezig houden is gisteren te Genève geopend en koos lord Burnham, die reeds in 1921 en 1922 de internationale arbeidsconfe- renties heeft gepresideerd, tot voor zitter. In zijn openingsrede huldigde lord Burnham zijn voorgangers Eranting, Adatci, Benesj en Nolens en zeide daarbij Tan onzen landgenoot, dat hij een ware macht achter den troon van Holland is. De verkiezing van mgr. Nolens was te beschouwen als een er kenning van de algemeene hoogach ting, die hij bij zijn collega's geniet. Men verwacht, dat over de drie ont- werp-conventies, betrekking hebber.de op de monsterrol, op het terugvervoer van zeelieden en op de disciplinaire en strafrechtelijke sancties, die ten aan zien van zeelieden toepasselijk zullen zijn, heel wat meer strijd zal ontstaan dan de agenda van de achtste confe rentie de vorige week heeft veroor zaakt. Intusschen vreest men, dat het groot ste gevaar voor het succes van de con ferentie dreigt te spruiten uit het voor stel van den Nederlandschen arbei dersvertegenwoordiger Brautigam en diens Belgischen collega, dat de con ferentie besluiten zal, het vraagstuk van, den werktijd op zee op de agenda te plaatsen van een bijzondere, in 1927 te houden, internationale arbeidscon- ferentie. In de kringen der werklie- dengroep beweert men, dat de arbei ders de conferentie zullen verlaten, in dien deze dit voorstel verwerpt, ter wijl men anderzijds zegt, dat de werk gevers zullen vertrekken, indien het voorstel wordt aangenomen. Onder deze omstandigheden zullen natuurlijk de leiders van het arbeids bureau en verschillende regeeringsge- delegeerden wel weer de beproefde taktiek toepassen van te pogen, de be handeling van het voorstel zoodanig te vertragen, dat het eerste togen het einde der conferentie in behandeling komt. Misschien zal men ook een com promis trachten tot stand te brengen in dien zin, dat het vraagstuk van den werkijd in de zeevaart uiterlijk voor 1930 zal moeten worden behandeld. RECLAME. L. VAN ESCH Wzsi., DONKERSTEEG S. Wille Tennisschoenen, Leder zooi 30 36 10,75 LET OP JUIST ADRES. 4523 DE VOLKENBONDSRAAD WEDER BIJEEN. Een sensationeel begin. De eerste zitting der gistermorgen om elf uur geopend© Volkenbonds- raadsv ergadering is met een geheel onverwachte sensatie begonnen. De plaats van den Braziliaansclien gedelegeerde bleef namelijk leeg. Een kennisgeving aan den secretaris-gene raal van den Volkenbond, sir Eric Drummond, dat de Braziliaansche ge delegeerde Mello Franco ziek was, kon de verbazing over deze plotselinge ziekte van het geheele Braziliaansche gezantschap slechts verhoogen. Want het stond Mello Franco natuurlijk vrij, zich door een zijner legatieraden te doen vertegenwoordigen, zooals zulks zoo dikwijls geschiedt. Waar hij dit niet deed, Wilde hij demonstreeren. Al dus werd ook zijn wegblijven, dat naar men zegt, zich tot gisteren zou beper ken, algemeen opgevat. De jeugdige Spaansche legatieraad de Tuerboijle, die de plaats van den Spaanschen gezant te Parijs, Ouinones de Leon, slechts moeilijk vermocht te vullen, was de tweede sensatie der hij- eenkomst van gister, daar men ver nam, dat Quinones gedurende deze ge heele, bijeenkomst van den Volken bondsraad niet naar Genève zal komen Onder deze omsandigheden is het zoo. goed als uitgesloten, dat tijdens deze zitting de kwestie der Raadsze- tels ter bespreking zal komen, hoewel particulier© besprekingen natuurlijk mogelijk blijven. De Éngelsche minister van Buiten- landsche Zaken, Chamberlain, zou het voornemen hebben, over het sluiten van het Mossoelverdrag tusschen En geland en Turkije een openbare ver klaring af te leggen en den Raad te verzoeken, alsnog- zijn toestemming te hechten aan een kleine wijziging der z.g. „linie van Brussel Er oestaat geen twijfel aan, dat de Raad deze toe stemming zal verleenen. DE BRITSCHE MIJNWERKERS STAKING. Rond de besprekingen. Naar verwacht wordt zal de execu tieve der mijnwerkers, die "hedenmor gen bijeen kwam, de uitnoodigii'ig van Even Williams, den voorzitter van den hond van mijneigenaars om een ge meenschappelijke informeele verga dering te houden teneinde de onder handelingen te hervatten, aannemen. Cook, de secretaris van den mijn- werkersbond verklaarde, dat hij ne- reid was om aan de executieve oer mijnwerkers de aanvaarding van de uitnoodiging aan te bevelen. Hij her haalde echteri zijn reeds dikwijls ge dane verklaring, dat de mijnwerkers slechts over een grondslag van een nieuwe overeeenkomst zullen beraad slagen, welke'geen'langeren werktijd of loonsverlaging meebrengt. Aan den anderen kant wordt na mens de mijneigenaars medegedeeld, dat zij geen nieuwe voorstellen zullen doen en dat een oplossing slechts ge vonden kan worden door een regeling betreffende het loon of den werktijd of door een districts-overeenkomst. Ondanks deze verklaringen ver wacht men, dat de onderhandelingen zullen worden hervat en in kringen van buitenstaanders veronderstelt men, dat de staking, welke thans de zesde week is -ingegaan, tot een einde zal worden gebracht. HET NIEUWE POOLSCHE KABINET. Bartel kabinetsformateur. De President der Poolsche republiek heeft de opdracht tot kabinetsvorming verleend aan Bartel. Men Verwachtte, dat het kabinet groote wijzigingen zou ondergaan. Intusschen eischen de rechtsche partijen, dat de landdag eerst nadat gestemd is, ontbonden zal worden terwijl de boerenpartijen en links willen onmiddellijke ontbinding van den landdag en nieuwe verkiezing in September. Een bericht uit Warschau meldt, dat het Bartel gelukt is een nieuw ka binet samen te stellen. Volgens een officieuse Poolsche mededeeling zou het kabinet-Dartels hebben besloten, den Amerikaanschen professor Kemmerer, die reeds vroeger te Warschau vertoefde teneinde al daar de Poolsche financiën te bestu- deeren, de functie van „financieel ad viseur" der Poolsche regeering aan te bieden. Ook wordt beweerd, dat Kem merer einde Juni met eenige deskun digen in Warschau zou komen. De Poolsche regeering hoopt door aldus te handelen een dreigende bui- tenlandsche controle op de Poolsche financiën te kunnen voorkomen. NA DE REVOLUTIE IN PORTUGAL. De intocht van Da Gosta in Lissabon. De troepen onder commando van ge neraal Da Costa, den leider van de re volutie, die gedurende drie of vier da gen in de buitenwijken van de stad waren geconcentreerd, zijn Zondag en gisteren de stad binnengetrokken en ondergebracht in een kamp. 11.000 man, waaronder begrepen de troepen van het garnizoen te Lissabon, namen aan den intocht deel. Generaal Da Costa arriveerde te 4 uur en om 5 uur begon de inspectie. Hij werd zonder enthousiasme door de menigte ontvangen doch ordever storingen hadden niet plaats. Alle strategische punten rondom Lissabon tot op ongeveer 35 mijl af stand, zijn door de troepen bezel. Generaal Da Costa heeft verklaard, dat hij de noodige hervormingen zal aanbrengen. Intusschen zal hij het land voorloopig zonder parlement regéeren en de verkiezing van een pre sident zal tot later worden uitgesteld De ontbinding van het Parlement. De nieuwe Portugeesche regeering heeft een decreet onderteekend, waar bij de Kamers en alle parlementaire commissies worden ontbonden. Echtscheidingsproces. Ludendorff gaat scheiden. Zij wouw vindt dat hij teveel door de politiek en andere zaken in beslag werd genomen. Heden zou de zaak voor de rechtbank van Münsclien komen. Het zcu een zit ting met gesloten deuren worden. Mevrouw Ludendorff was voor de tweede maal gehuwd. Uit haar eerste huwelijk had zij twee zoon:- waarvan de oudste in den oorlog is gesneuveld en de jóngste, die thans bankbeambte is, bij de „putsch" van Hitier, adju dant van Ludendorff was. Hij was la ter, naar aanleiding van de rol die hij toen gespeeld had tot 1 jaar gevange nisstraf veroordeeld. Een land vol immigratie. Het is wel zeer eigenaardig, dat men' hier te lande wel veel spreekt van land verhuizing naar Canada, cc-.» zeer ar moedig land waar slechts weinigen succes hebben, doch dat mc.i niet het oog heeft gevestigd op Argentinië, een buitengewoon vruchtbaar land en dat nog veel immigranten kan gebruiken^ Voor energieke landbouwtrs' ligt daar een toekomst. De Argentijnsche pers vestigt den laatsten tijd herhaaldelijk met eenige bezorgdheid de aandacht op de aan houdende daling van de immigratie. Het record-cijfer van 1912, in welk jaar zich 379.117 immigranten in Argenti nië vestigden, is sindsdien nooit meer bereikt het hoogste cijfer van de jaren na den oorlog is 1923 met 232.501 im migranten. Sedert dat jaar heeft men een regelmatige daling kunnen waar nemen, n.l. tot 191.169 in 1924 en 107.131 in 1925. Het is niet te verwonderen, dat deze staat van zaken ongerustheid wekt en dat de achteruitgang en de middelen, die men ertegen wil toepas sen allerwegen besproken worden. Dat de huidige immigratie zich bij voorkeur niet richt naar de dun be volkte landstreken, doch voor het grootste gedeelte naar de toch reeds zoo dicht bevolkte steden staat slechts in verwijderd verband met het moeilij ke vraagstuk om de uitgestrekte vruchtbare streken van het land te be volken. Men kan de menschen natuur lij niet dwingen en het middel om landverhuizers te t?*ekken lijkt hierin gelegen om hun gunstige levensvoor waarden en vooruitzichten te bieden -en alle mogelijke faciliteiten te verlee nen. De huidige bevolking des lands be draagt iets meer dan 10 millioen zie len, hetgeen een toeneming betcekent van slechts 2 millioen in tien jaren tijds. Al moge dit op zichzelf bevredi gend worden genoemd, zoo dicni men toch in het oog te houden, dat deze vermeerdering voor een land ais Ar gentinië geenszins bijzonder groot is, te meer daar deze toeneming grooten- deels voor rekening komt van Buenos- Aires, terwijl 'de bevolking van de :n het' binnenland gelegen provinden slechts weinig vooruitgang toont. KORTE BERICHTEN De controlecommissie inzake Oostenrijk heeft geen bezwaar tegen de opheffing der Volkenbondscontrole. In den Raad van den Volkenbond dient Frankrijk een voorstel in, om nog een punt aan de.agenda toe te voe gen: De internationale bestrijding van cle*valsche munter ij. De Belgische regeering heeft be sloten van de Duitsche herstelkolen, welke haar te duur komen, af te zien. De Fransche regeering zal bin* nenkort aan de Kamer vragen om de Fransch-Amerikaanscke schulden- overeenkomst te ratificeeren. De Belgische minister Francqui, .die lieden naar Londen vertrekt voor he{ houden van een conferentie met bankiers zal vervolgens naar Farijs gaan, waar hij van gedachten zal wis selen met Péret. De nieuwe Zweedsche minister president wees in zijn regeering9vcr- klaring op het belang van verscherpte bezuinigingsmaatregelen in de ver schillende staatsdiensten. UIT DE OMGEVING! BODEGRAVEN. Zaterdagmiddag had de heer B. het ongeluk met zijn auto tegen een boom te rijden, waardoor de a.uto zeer werd beschadigd, De inzittenden kwa men met den schrik vrjj, De heer H. J. Kouwenhoven alhier had Qtj het concours te Wassenaar sue cus met de onder zijn leiding staande kinderzangvereeniging „Hosanna" te Al phen aan den Rj]n. Genoemde vereeni ging wist een eersten prijs te behalen. Op den geaarlvijken hoek Brug straat Noordstraat is weer een ongeluk gebeurd. Een ïpelkwagen kwam in botsing met een particuliere auto, waarbij de bus sen van den melkwagen vielen en het kostelijk nat over de straat wera ver spreid.' Vorige week werden op de vee markt dfv volgende premie's uitgereikt. Voor den grootsten aanvoer Herm. van Rijn en W. Hoogendoorn, en voor den grootsten kooper Joh. Koole te Naar- aen. In de maand Mei is alhier op den Postcheque en Girodienst gestort de som van 123113,09 en uitbetaald f 68991,75 Een jeugdige wielrijder fietste op de Zuidzjjde, toen plotseling zijn rijwiel het opgaf en aoor midden brak, waar door de jongen vrij onzacht met de straatsteehen in aanraking kwam en aan de handen werd verwond. Op de in 's Gravenhage gehouden vergadering van aandeelhouders van de N. V. Werktuigenfabriek v. h. Hero B. de Groot alhier, werden balans en verlies- en winstrekening goedgekeurd Het dividend werd vastgestel op 5. pet. Verelden jaar was er geen dividend uitgekeerd. Aan het postkantoor alhier en de (laaronder ressorteerende hulppostkam toren wei gedurende de maand Mei ingelegd 3985,25 en terugbetaald de som van d 1.1.2 4. Verleden week heeft de conefren tie plaats gehad tusschen B. en W. en de adressan'" 1 rjiolbeslniten De heer P. van Nes Czn zette het standpunt der adressanten uiteen, waar- in hi] o.m. liet uitkomen, dat door de toepassing der rioolbesluiten, velen on billijk zullen worden getroffen. Spr. was van oordeel, dat er een overgangsbepa ling moest gemaakt worden, opdat de genen, die lrort geleden een riool op eigen kosten hebben aangelegd, nu weer niet zouden worden getroffen, want dan zouden die menschen dubbel moeten be talen. De burgemeester bleef echter bij zijn meening volharden en zeide, dat, als de bewoners van Bodegraven Zuid de rioolbesluiten van 1903 op zich zagen toegepast, zij er nog heel wat slechte: af zouden komen dan nu. De bespre kingen duurden van 8 uur tot 11.30 uur. Of het nu nog resultaat af zal wer pen'/ KATWIJK AAN DEN RIJN. Eenige jongens hadden zich Zon dagmiddag betast met het vervoer van een koe van den landbouwer v. D. naai den landbouwer v. P. Bij het dorp kon den de jongens de -koe niet houden en ging er 'van door. Een algemeene jacht in het dorp tot groot vermaak van de jeugd. De koe ging het Veereinde in de Bazar door en kwam in de Daan waar zij liet aardappelenveld inging Daar richtte de noodige schade aan, ging door een sloot en kwam weer in de weilanden terecht. Gp Donderdag 10 Juni, nam. 3 uur zal er in het gemeentehuis gelegen- hed zijn voor kostelooze inenting en herinenting door Dr. Lodder. Gewenscht Is het, het trouwboekje mee te brengen B. en W. maken bekend dat van 2 Juni af, gedurende dertig dagenter Secretarie ter inzage ligt een opgave van uitkomsten, verbeteringen enz., als bedoeld die bij artikel 15, 23 en 43 de: wet op de Grondbelasting. KATWIJK AAN ZEE. Als werkloos stonden ingeschreven de volgende groepen van personen: Acht arbeiders, drie kuipers en een opperman. Aan het postkantoor met de hulp- postkantoor werd gedurende de maand Mei op de KijkspostspaarDank ingelegd f 0004,11 en lerugDetaaid f 7093,34 Het nummer van net laarst uitgegeven is 3719. OEGSTGEEST. De heer A. J. Coljee te Voor schoten is voor den tijd van een jaai benoemd als plaatselijk Deurwaarder (lezer gemeente. De poliiie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen J. vvolters uit Deiden terzake baiaauigneid. Het jongmensch was in de gaslantaarns geklommen en nau ze uitgeoraaia, wat nu eenmaal me. inag. NOOR0WIJK. Burgerlijke stand. Geboren: Anna Maria, dochter van C. F. Tromp Mees ter en S. C. W. Danzing. Pieter, zoon van H. Plug en M. Waasdorp. Piet, zoon van P. v. d. Heuvel en C. 0. E. Meijer. ^Susanna, dochter van P. Noppe en Cv Demson. Willem Petrus, zoon van J. Zwarts err C. P. Vink. Geertje, dochter van J. Hoekstra en H. Storm. Petrus Cornelis, zoon van O. P. Smit en A. Mank. Wilhelmina Maria Martina, dochter van P. L. O. v. d. Meer en A. van Wieringen. Alida Engelina Maria, dochter van J. G. L. de Bidder en P„ Waasdorp. Ondertrouwd: Gerardus Wassenaar, 43 jaar en Clara, Slots 32 jaar. Jacob JJuiiidam, 23 jaar en Lena Johanna Dangemuur 22 jaar. Getrouwd: C. J. de Groot 22 jaar en- C. van Zijp, 20 jaar S. Roorda, 31 jaar en D. Ammeraal 26 jaar. K. J. Verduin 25 jaar en N. van Roon 22 jaar. Overleden: Dirk Laurens jongerhelti 39 jaar, gehuwd met M. G. Weelde» burg. Ruben Meijer 10 jaar. Theodorus van Rhijn 77 jaar, wedr. van Adriana Vink. Levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van P. v. -d Heuvel en C. 0. E. Meijer. J. C. D. Oei- meijer, 15 jaar. Petronella van Dam, 33 jaar, gehuwd met H. van Leeuwen. Ghriatolfel Hendrik Menck, 72 jaar, ge huwd met A. v. Steijn. Cornelis Theodo rus Westgeest 11 maanden, zoon van C. Westgeest en C. H. Duivenvoorden. Gisteren is de oud3te ingezetene onzer gemeente plotseling overleden. Het is de heer H. Admiraal, die den leeftijd van 92 jaren bereikte. Velen zullen zich den krachtigen gijjs aard wel herinneren, vooral in zqn func tie als deurwachter der Ned. Herv. Kerk RIJNSBDRG. Doordat het paaru van een tram schrok, botste gistereifavond een wa gen aan de Sandtlaan tegen een boom De voerman werd van den wagen ge trokken, doch bekwam geen letsel. Het paard, dat met het onderstel van den wagen er vandoor wilde, kon spoe dig worden gegrepen, zoodat dit onge val nog zeer goed afliep. WOUBRDGGE. De Raad dezer gemeente zal a.a. Donderdag, de3 voormiddags te 10 urn vergaderen. Gemeentelijke Aankondigingen Afsluiting passage Noordeinde. Burgemeester en Wethouders vs.ïi Leiden brengen ter algemeene kennis, dat het gedeelte van het Noordein'.e gelegen tusschen dé Wittepoortsbrug on de Varkenmarkt, wegens het legg-ni van een asphaltbestrating, vanaf Woensdag 9 Juni a.s. tot nadere aankon diging voor het verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afgesloten. Leiden, 8 Juni 1926. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Punten ter behandeling 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Aanbieding Balans en Verlies-en Winstrekening van het Gemeentelijk Êlectriciteitsbedrijf. 5. Als voren van het Gemeentelijk Waterleidingbedrijf 6. Comptabele regeling. 7. Aflossing Rrjksvoorschot__Womng- wet (voor aanköo'p gemeentelijk bouw land.) TT 8. Aanvrage R.-Kath. School te Hoog- made om gelden voor aankoop van nieu we Schoolbanken. 9. Bouw noodslac-htingslokaal inge volge de Vleeschkeuringswet. 10. Verzoek Naai- en Knipcursus ii> zake gebruik gemeentegebouw. 11. Reclame Hondenbelasting. HAZERSWOUDE. De 'heer Mr. J. B. Sens, iste amb- tenaar ter secretarie alhier is benoemd tot secretaris der gemeente Hillegorn. Burgerlijke stand. Bevallen: M. J. v. Wieringen, geb. Verseboot, d. S. A. Endeveld, -geb. Binnendijk, z. Overleden: IJ. C. M. van de Kastee- ten, echtg. van Chr. G. de Groot, 34 j. overl. te Leiden. J. W. Rietkerk, echtg. van J. C. van Kuilenburg, 43 jaar, over leden te Leiden. Gehuwd: A. Kasbergen, 28 jaar en A. H. Windhorst, 29 jaar. B. den Braver, 31 jaar en D. Wille, 23 jaar. GEMENGD NIEUWS. De ramp van de „Bru 24". - Joh. van Gilst, de eenige overlevende van^de scheepsramp van de „Bru 24' op cle Zuiderzee, is in de ouderlijke! woning teruggekeerd. Zaterdagavond voeren de tramhaven te Zijpe binnen, met de vlag half in den mast gehe" schen, de' motorvaartuigen „Bru 29" „Bru 90" en „Bru 163" met opsleep touw het verongelukte vaartuig, dat nu bestuurd werd door Leendert van Gilst, eveneens een zoon van denn ver ongelukten schipper A. v. Gilst, die zich aan boord van de „Bru 29" be' vond toen het ongeluk op de Zuider zee gebeurde. De „Bru 24" voerde' mede het stoffelijk overschot van de beide slachtoffers, vader en zoon, die onder groote belangstelling aan wal werden gebracht en naar de woning vervoerd. Gistermiddag werden de oir gelukkigen aan den schoot der aarde toevertrouwd. Door een boom verpletterd. Te Den Bosch is gisteren aan. het station een zekere V an Roosmalen uit Orthen, bij het lossen van boomen onder een der boomen geraakt en verpletterd. Ma 11 doodgedrukt. Te iVlis* sin gen is op de fabriek „De Schelde" gistermorgen door het breken vani twee stoelen, waarop een groote scheepsketel stond, eeii 27-jarige werk man bekneld geraakt, dat de dood on middellijk intrad. Een kwade dronk. Te Gro" ningen heeft de 21-jarige P. H. vani M., die dronken thuis kwam, zijln 35" jarigen broeder, die reeds te bed lag, met een mes gestoken. Gelukkig wa' ren de verwondingen aan hals en pol" sen niet ernstig, een gevolg van het dikke dekbed, waar de gewonde onder lag en dat de messteken opving. Een spelletje poker. Op een klacht van ontevreden echtgenoo* xen heef' de New Yorksdhe politie Zaterdagmorgen een inval gedaain in' een vertrek waar een groot aantal da" mes van deftigen stand poker speel" den voor grof geld. De dames dachten eerst met bandier ten te doen te hebben, die het op den pot voorzien hadden. De sclhrik maakte evenwel plaats voor ontzetting' toen den speelsters bleek dat zij' tegen" over politie stonden, die handelde m opdracht van haar echtvrienden. Een dood ens prong. sensationeele gebeurtenis heefc Zater" dagmiddag plaats gehad in den vierde klassewagon van een sneltrein, die om! 3.36 te Mannheim binnenloopt. Te (Worms was een ongeveer 4ö-jarige vrouw ingestapt. Toen zij op ham vraag of de trein in Oggershenn stop" te, van de passagiers een ontkennend' (antwoord kreeg, toonde zij' zich gedu rende de verdere reis bijzonder zenuw achtig. wilde niet gaan zitten, maar bleet Dij de deur staau. Tusschen Bo* benheim en Frankenthal opende zijl plotseling het portier, en sprong, zon der dat men het haar verhinderen kon.' uit den trein. Ze was op slag dood. De trein had een groote vaart, zoodat door den val het hoofd der vrouw geheel verpletterd was. .Volgens da medepassagiers moet de vrouw, die blijkbaar uit Oggersheim afkomstig is, den indruk gemaakt hebben, dat haar geestvermogens gestoord waren, ren. Om de Pool. In hun artikelen" reeks in de New York Times" be schrijven Amundsen en Ellsworth hunj aankomet aan de Noordpool als volgt:, >„De snelheid der „Norge" werd ver}

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2