Hoofdhuid PUROL NIEUWE LEIDSCHE COURAN T VAN MAANDAG 7 JUNI 1926 DAG-AGENDA. Woensdag 9 Juni 's avonds 8 uur. Stadsgehoorzaal. Openb. feestverg. van de Chr. Jongelingsvereen. „Prediker 12 la". -Spr. Ds. H. Thomas, Zang en muziek. Koudekerk, (begin Lage Waard). Woensdag 9 Juni 's midd. twee uur: Ooenluchtmeeting van de Jongel. en Meisjes Ver. op G. G. Sassenheim. Geref. Kerk. Donderdag 10 Juni' 's av. acht uur Uitvoering v. d. Chr. Zangver. „Looft den Heer." De avond- nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 7. tot en met Zondag 13 Juni waargeno men door de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags geopend. Mlli|IBII|i|||iilW—— De aandacht van het publiek wordt, er op gevestigd, dat het strand eerst dan weer veilig is, als de vlaggen, waarmede de onveiligheid wordt aan geduid, zijp ingehaald. BUITENLAND. DE BRITSCHE MIJNWERKERS STAKING. De arbeiders onverzettelijk. De leiders der mijnwerkersfederatie zijn Zaterdag uit Brusel te Londen teruggekeerd en, hoewel Cook van Herbert Smith den brief der mijneige naars ter beantwoording heeft ontvan gen, zullen er geen onderhandel in gij plaats hebben, voordat de executieve van do mijnwerkersfederatie hierover vergaderd heeft. Dit uitstel tot Dinsdag is op zichzelf van minder beteekenis, hoewel elk uit stel in de gegeven omstandigheden ongerechtvaardigd schijnt. Belangrij ker is, dat de mijnwerkersfederatie blijkbaar haar houding opnieuw wil vaststellen, voordat zij luistert naar de mededeelingen der eigenaars. Een verklaring, door Cook na zijn terugkomst afgelegd, wijst er op, dat .die houding niet tegemoetkomend zal zijn. Hij zeide: De mijnwerkers en hun leiders zijn eensgezind wat betreft de handhaving van loonen en werktijden. De strijd kan alleen geëindigd worden, wanneer de regeering en de eigenaars erkennen, dat het werk hervat moet worden op de oude voorwaarden, ter wijl alle reorganisatievoorstellen, waarover zooveel gesproken wordt ten uitvoer moeten worden gebracht. Een tegenzet der eigenaars? De „Sunday Express publiceert een bericht, waaruit een even hardnekkige houding der mijneigenaars geconclu deerd moet worden. Volgens dit bericht zouden de mijn eigenaars het plan hebben, hun natio nale associatie op te heffen, waardoor verdere onderhandelingen tftsschen de nationale vereeniging van mijneige naars en de nationale mijnwerkers fe deratie onmogelijk zouden worden. Er zouden dan slechts districtsassociaties van .mijneigenaars overblijven om de onderhandelingen voort te zetten. Up deze' wijze zou de invloed van de lei der;-; der mijnwerkersfederatie, Smith enCoók, aanmerkelijk verzwakt wor den. Löb stemming onder de mijnwerkers voorgesteld. De ongustige ontvangst, die den brief van de vertegenwoordigers der mijneigenaars ten deel is gevallen, wórdt gekenmerkt door de opmerking van een der leden van de executieve der federatie, die op de vergadering van a.s. Dinsdag zal voorstellen, dien brief,, met verachting" te behandelen, omdat die brief een directe poging is om tweedracht te zaaien tusschen de leiders. De brief was, tegen de gewoonte in, afgezonden door den voorzitter der as sociatie van«mijneigenaars aan den voorzitter der mijnwerkersfederatie, Smith, waarover de secretaris der fe deratie, Cook, zich zeer verontwaar digd heeft getoond. Opmerkelijk is, ,dat Smith den brief niet zelf beant woord heeft, doch hem aan Cook ter beantwoording heeft doorgezonden. Cook verklaarde bereid te zijn, deze week een stemming onder de mijnwer kers en hun vrouwen uit te schrijven, om uit te maken of hij en Smith, dan wel Varley en Hodges de voorstan ders van een verlenging van den werktijd hun vertrouwen hebben. Cook verbindt daaraan echter de voor waarde, dat de regeering zich hij den uitslag dezer stemming zal neerleggen en dat de volgende week de mijnwer kers het werk zullen kunnen hervat ten; Een stemming, onder die voor waarden gehouden, kanalleen ten gun ste van de voorstanders van ongewij zigde loonen ca werktijden uitvallen, De houding der mijnwerkers leiders in de eerstkomende dagen zal van groeten invloed zijn op de sympathie, die men nog steeds, en na het einde van de algemeene staking weer op nieuw (en terecht) jjoor de zaak der mijnwerkers gevoelt. Clynes waar schuwde er Zaterdag voer, dat die sympathie alleen kan blijven bestaan, wanneer de leiders een opbouwende politiek voeren. HET INTERNATIONALE ARBEIDS- PALEIS. De opening. Gistermorgen in te Genève het In ternationaal Arbeidspaleis als zetel van de internationale arbeids-orgamsatiein gewijd. Het gebouw bevat honderden bu reau-vertrekken, een bibliotheek, klei- pe zittingszalen voor de commissies, en een met geschenken van Engeland Frankrijk, Indië en Nederland versier de zittingzaal voor de groote raads* bijeenkomsten, maar een zaal voor de groote internationale arbeiders-confe rentie zelt 'heeft het reusachtige ge bouw niet. Daaroili had de plechtige inwijding plaats in een zaal in de stad, waar tot nu toe alle besprekin gen der internationale conferentie ge" houden werden. Zwitserland, dat als gastheer fun" geerde, had ae eer de. plechtigheid te openen voor een publiek van ruim dui zend personen. De Zwitsersche bonds president, Haeberlin, hield de ope* n'ings-toestpraak als uitgangspunt ne mende het devies van het nieuwe ge bouw: Als gij den vrede wilt, beoefen dan de gerechtigheid. Hij sprak den wenscji "Tut, 'cTat 'de besprekmgen in het gebouw steeds zouden geleid worden in den geest, die tot de stichting er van aanlei ding gegeven had. Rede van Mgr. Nolens. Vervolgens was het woord aan den Nederlandschen gedelegeerde Mgr. No- lens. Spr. verklaarde verheugd te zijn, de openingsplechtigheid te kunnen bij wonen, niet alleen als voorzitter der achtste conferentie, maar vooral als een der leden van de constitueeremde vergadering der Association Internati onale pour la Protection Légale des Travailleurs, waarvan de nieuwe or ganisatie de voortzetting en volma king is. 'Mgr. Nolens ziet in het nieuwe ge bouw het symbool van de eenheid der vele pogingen, die in d°. verschillende landen der wereld gedaan zijn, hetzij door particulier initiatief, hetzij kloor de kerken en de regeeringen voor het materieel welzijn, dat de noodzakelij ke basis voor het zedelijk en intellec tueel bestaan van de arbeiders der ge- heele wereld is. Moge weldra in har monie met die reeds gerealiseerd® ma- terieele eenheid de juridische en zede- Tijke eenheid van alle naties zich ont wikkelen. Den geweldigen omvang van dit werk kan men moeilijk overschatten. Hoe veel t,d is er niet noodig geweest om in de publieke opinie en in de overtui ging van hen, voor wie zij in de eer ste plaats bestemd was, de heilzame leering en de directieven van de ency cliek Rerum Novarum, waarvan dezer dagen de 35ste verjaardag gevierd is. te doen doordringen. Spr. hoopt dat de eenheid in het pogen van de leden der organisatie zal beantwoorden aan rle eenheid, .tie in hét gebouw tot uitdrukking komt Het valt niet te ontkennen dat het beste deel onzer tij d yen o of en gekweld wordt door dorst naar eenheid. Pit komt tot uitdrukking in wetenschap, kunst en godsdienstige ideeën, verza digd door de analyse, jagen zij naar synthese. Dit zien we ook op sociaal gebied. Verzadigd rloor individualisme streven zij naar solidariteit, die in we zen identiek met de christelijke liefde is en de rechtvaardigheid in zich bergt Zii streven naar solidariteit in de betrekkingen tusschen individuen, gemeenschappen en sociale groepen om het ideaal der eenheid te naderen door middel van rechtvaardigheid en de bezielende banden der liefde. Mgr. Nolens spree"kt uit naam van millioenen, die, hoewel verschillend in leer, niettemin één zijn-jdoor hetzelfde geloof in de Goddelijke Voorzienigheid die. menschelijke bestemming leidt en regelt en die door alle menschelijke pogingen me en en nederig de rol van medewerker Gods te vervullen. Na mens de millioenen. voor wie de Al machtige het begin en het einde is alsmede het centrum en de spil der eenheid, spreekt mgr. Nolpns de hoop uit dat de zegen van den Afmachtigen God op het gebouw en op den arbeid voor den socialen vrede, waarvan het voortaan een der centra zal zijn, zal rusten. Nadat nog de Tsjecho Slovaaksche minister van Buitenl. Zaken Benesj het woord gevoerd had, .reikte de ar chitect van het nieuwe gebouw, Epo- taux, vervolgens den president van den raad van beheer. Lafontaine, de sleutels van het gebouw over, waarvan er een als symbool aan den president van de groep van werkgevers, den Belg Jules Carlier en een aan den pre sident van de werk lie den groep, den Nederlandschen gedelegeerde, Oude geest, werd overhandigd. DE FRANSCHE FINANCIEELE CRISIS. Beperking van den invoer? De val van den franc op Vrijdag j'.I. was een groote schok' voor de Fran" sdTie regeering. Den geheelen Zaterdag zijd bespre kingen gevoerd over de te nemen maatregelen. De ministerraad is Za terdagmorgen bijeengeweest. Minister Péret gaf te kennen, dat het hem vol komen onmogelijk is, ©en verklaring te geven van de zwakke stemming van den franc, daar de regeering van alle zijden de bewijzen heeft gekre gen, dat men verdouwen heeft in! haar financ;ecle politiek. i De ministerraad heeft een besluit genomen, om in principe te trachten de Fransche handelsbalans te herstel len door den invoer te beperken. De ministers van Openbare Werken, Han del, Landbouw en Binnenlandsche Za ken hebben opdracht gekregen, rap: porten samen te stellen over de bezui nigingen, welke alsnog kunnen wor den tot stand gebracht. Het Mossoel-verdrag geteekend. Naar uit #Constantinopel gemeld wordt, is het Mossoelverdrag Zater dagmiddag door Lindsay en Nouri Pasja Said onderteekend. De voornaamste punten van het ver drag zijln de volgende: Beide partijen aanvaarden de te Brussel ontworpen grenslijn, met een feringe wijziging tem gunste van Tur* ije in de nabijheid van Alimoun; een gedemilitariseerde zone van vijfenze ventig KM. aan beide zijden van de grenslijn blijft gehandhaafd. Een Tursch-Iraksche militaire commissie, met edn Zwitserschen voorzitter, zal de grenslijn afbakenen. De bewoners van het afgestane gebied mogen, in dien zij dat wenschen, de Turksche na tionaliteit behouden. Aan Turkije wordt een tiende deel toegekend van de royalties, welke de regeering van Irak zal ontvangen van alle olie, wel ke op het gebied van Irak wordt ge* wonne; Turkije heeft de bevoegdheid, deze toekenning te kapitaliseeren. De Luxemburgsche premier in de minderheid. De 22 katholieke Luxembürgsche Ealementsleden hebben een open. net aan den premier Pruem ge richt, waarin gezegd wordt, dat zij' tlqans minder aan ooit vertrouwen in de regeering kunnen hebben. Twee andere afgevaardigden hebben even eens hun wantrouwen in het regee- ringsbeleid te kennen gegeven. Pruem heeft dus een meerderheid van 24 op de 48 leden tegen zich. Tragische dood van een Egyptoloog. Naar uit New York gemeld wordt, is de Egyptoloog dr. Aaron Ember, van de John Hopkins Universiteit ge storven aan brandwonden, .opgedaan bij een brand, die Zondagnacht in zijn woning 'uitbrak. Toen dr. Ember in 't brandend 'huis ontwaakte, snelde hij naar de biblio theek, waar 't manuscript lag van een boek, waaraan hij tien jaren had ge werkt over den samenhang van de Egyptische en Semiedsche talen. Men zag hem even later op het dak verschijnen met eenige bladen van zijn manuscript in de hand. Een deel daar van werd 'in den tuin teruggevonden. Dr. Ember's vrouw en kind kwamen in de vlammen om. Hijzelf stierf Dins dag tengevolge van de bekome,n ver wondingen. 'W'-r KORTE BERICHTEN. Zaterdag is te Brussel onder de arbeiders in de bouwvakken een sta king uitgebroken. Zij eischen 15 pro cent loonsverhooging, terwijl de pa troons 5 procent .'aanbieden. Dé Internationale Arbeidsconfe' rentie heeft de conventie inzake de emigranten-inspectie in tweede lezing aangenomen. In Zweden zal naar alle waar schijnlijkheid een vrijzinnige minder* heiasregreriiig optreden. Over de Pooische provinciën Po" sen en Mommerèllen ïs opnieuw de uit onderinnptoesta d afgnk-,inuigd. De Anicr.kaniiiCiiC' Kamer heelt de schuldenregeiing met Zuid"Sla'vië goedgzk :ui d Chamberlain i* op zijn reis naar Geiièvé gistere ie Parijs aangeko men, waar hij een langdurig onder houd had met Br and. Lloyd Dear ge heeft de Manches ier een reü gehoude i, waar n hij zich. tegen de aan va 1 en van Asqunh's aan hangers, te weet stelde. UIT "DE Omgeving OEGSTGEEST. Hedennacht; zijn door de politie op den Duinzichfcweg alhier, een drie tal personen aangetroffen die op ver dachte wijze bezig waren met een 2- wielig motorrijwiel, waarvan later bieek dat zij het uit een garage ontvreemd hadden en dat het toebehoorde aan den heer G. N. De drie daders zijn aangehouden, het zijn: J. v. E., N. P. en L. S. te Rijns- burg. RIJNZATERWOUBE. De gemeenteraad heeft het hef fingspercentage voor de plaatselijke in komstenbelasting verhoogd van 2 tot 2.7. BOSKOOP. De heer J. II. Boogert, onderwij zer aan de Ned Herv. School alhier, 'is in gelijke betrekking benoemd aan de Chr. School te Y/emeldinge. Tegen zekeren W. V. d. S. alhier is proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden op een rijwiel zonder dat dit voorzien was van een belastingplaatje. Vanwege de Boskoopsche Red dingsbrigade wordt een poging gedaan 0111 de zwemkunst populair te maken. Aan een 40-tal leerlingen der hoogste klassen van de lagere scholen alhier laat ze gratis zwemonderwijs geven. Van 7 tot en met 13 Juli zal in de groote zaal van hotel „Klaassen" eene tentoonstelling -^gehouden worden van boek- en plaatwerken, betrekking hebbende op het boomkweekers vak. Burgerlijke stand. Geboren: In- getje Wilhelmma, dochter van B. W. Koomen en S. Kinkel. Gerard, zoon van J. v. (d». Heiden en P. Pellekooren. Getrouwd: P. J. Couvee, 37 jaar en J. C. Koster 21 jaar. F. Kuiper, 35 jaar en C. G. de Mol, 26 jaar. NOORDWIJK. Dat men alhier streng de hand houdt aan de bepalingen, betreffende het geven van verlof, voor alcoholvrijen drankverkoor, ondervond een ingezete ne. Nadat hij zijn perceel geheel naar de eisten des tyd had ingericht, en z(jn verzoek had ingediend om verlof, werden door deskundigen afmetingen gedaan naar de grootte van het' perceel (localiteit). Men kwam tot de ontdekking, dat zjjn lokaliteit 5 c.M. (zegge 5 c.M.) te laag was. Door een kleine verbouwing wordt hier thans in voorzien, zoodat de loka liteit aan de eischen de wet voldoet. Voor die 5 c.M. moet de eigenaar nog kosten voor verbouwing betalen. Eerst gedaan en dan gedacht ALPHEN AAN DEN RIJN. Burgerlijke stand. Bevallen: C. M. van Loenen, geb. van der Koojj, zoon. W. Nagfcegaal, geb. Rijksen, z. M. Hen driks, geb. Versteegen, z. T. Buis, geb. de Best, z. W. W, Redegeld, geb.de" Roos. d. C. van Brussel, geb. van der Mik, d. J. Paling, geb. van 't Wout, d. Overleden: A. Vlasveld, echtg. van M. Wiltenburg. 82 j. jM. van Dongen, jd. 44 j., 0veil. te Leiden. Gehuwd: N. van Leeuwen, jm. 24 j. en M. D'. Haak, jd. 18 j. N.' C. v. d Meer, jm. 25 j. en-P. Rijsdam, jd. 28 j. Ingekomen van: Pijnacker, Catharina G. van Niekerk, Gouwsl. weg 2. Berkel en Rodenrijs, J. P. van Vliet, arbeider, Steekterweg 8ï. Woubrugge, A. Roos, dienstbode, Hooft- straat 140. Woerden, C. A. R. Graa- mans en gezni, koopman, Verl. Aar kade 14. Apeldoorn, R. Busser en gezin ën gezin, arbeider, Grijpensteinstr. 34. Amsterdam, Gerritje L'ooxnoord, ver pleegster, Conradstraat 4. Hazerswoude, J. Heen en gezin, Otweg 14. De Bilt, C. van der Burgh en gezin, Prinsen laan 19. Ter Aar, Maria J. van der Meer dienstbode? Hoorn 436. Boskoop, Sijtie M. Kapteijn, Torenstraat 12. Baarn, J. D. Zoutman, reiziger, Oranjestraat 63. Arnhem, J. Band, techn. teekenaar, Pr. Hendrikstraat 23b. Amsterdam, Trijntje Rergshoeff, Prinsenlaan 14. Bodegraven, Eeltje Gentenaar, echtg. van W. Kwa- kernaak, 's Molenaarsbuurfc 51. Leiden, Margtje de Brave, woonschip. Bussum, Clasina S. M. Hoogendoorn, Jaagpad 1. Apeldoorn, G. J. ,Stegeman en gezin, spoorwegarbeider, 'Jan Nieuwenhuijzen- straat 12. Ermelo, J. H. J. Kerkhoven, electricien, Oudsh.weg 7. Doesburg, H. Vossers, smidskn., Jan Nieuwenhuijzen straat 25. Zeist, Arieda Sypestein, Hooft straat 321. Vetrokken naar: Hazerswoude, Helena M. Boere, dienst bode. Leiden, Acad. Ziekenhuis, Christna Alblas. verpleegster. Koudekerk, Aal tje Touw. Leiden, Hooge Rijndijk 152. Agnes H. de Heij, dienstbode. Leiden, fiooge Rijndijk 96, Wilhelmina J. de Heij, dienstbode. Kaamsdonk, G. Aulman en gezin, brugknecht. Rotterdam, Vesta- straat 19, G. VV. J. Heiversteijn, metaal draaier. Bodegraven, Alida ."Verhoef, KATWIJK. Burgerlijke stand. Geboren: Corne- lis, z.v. O. Remmerzwaal en T. van der Plas. Leenuèrt Willem, z.v. W. Schaap en A. Vooijs. Leuntje, d.v. IJ. van Rijn en H. Varke'visser. Jacob, z.v. J. Ar- noldus en G. M. Maafcende. Ondertrouwd: C. Kuijt en H. van der Plas. L. A. Maagdeirjn en A. van Duijn. Getrouwd: A. A. H. Dijksman en A. C. den Haan. N. van der Bent en C. W assenaar. Overleden: Margaretha Wassenaar, 64 jaar, echtg. van G. Ravensbergen. A.s. Woensdagmiddag te 3 uur zal in het Weeshuis ie Katwijk aan Zee en Donderdagmiddag, eveneens te 3 u. in het Gemeentehuis te Katwijk aan den itijii door Dr. T. Lodder kosteloos wor den ingëent. HÏLLEGOM. In het verslag van de Vrijdag gehou den raadsvergadering komt' een fout voor, die yerbetering vraagt. - Wij lieten daar den heer v. Houten een minder gepaste uitdrukking bezigen. Niet hij evenwel, maar de heer v. Loo was hei, wien door den heer Hoogmoed iets werd verweten en die daarop in minder gelukkige termen reageerde. RECLAME. Uw Hoofdhuid wordt vrij van roos en Uw haar wordt zacht en handelbaar indien U de gewoonte aanneemt om er des morgens een weinig doorheen te wrijven GEMENGD NIEUWS. De onbewaakte overwegen. Zaterdagavond heeft een onbewaakte overweg nabij' Meppel bijna een slacht offer geëischt. De heer Wpldman reed met zij!n knecht huiswaarts. Nog maar nauwe lijks op de spoorbaan, bemerkte de kriecht den sneltrein uit Groningen in de onmiddellijke nabijheid. Fluks sprong hijj van dön wagen, en trok het paard'zijwaarts, waardoor de wagen zwenkte. Op 't zelfde oogenblik greep de lo comotief het voertuig, dat geheel ver splinterd werd. Wpldman werd van den wagen ge slingerd en bekwam, behalve enkele hoofdwonden, een hersenschudding. Knecht en paard bleven ongedeerd. Overreden en ge doiod. Za terdagmiddag is op den hoek van de 2de Schuytstraat en Groot Herto- ginnelaan te 's Gravenhage een droe vig ongeval gebeurd, dat aan een ()- jarig jongetje het leven gekost heeft. Omstreeks 2 uur reed daar een auto van den Gem. Reinigingsdienst, be stuurd door H. v. B., wonende m de Gerard Doustraat. Op een gegeven oogenblik was het nooaig, dat ae auto achteruit reed. De chauffeur gaf signa len en reed vervolgens zeer langzaam achteruit. Hij kon natuurlijk niet we ten, dat de 6-iarige Willem F., wo nende in de Obrechtstraat, die ach ten de wagen aan het spelen was, op den auto was geklommen. Toen de chauffeur den auto in beweging zette viel het knaapje door den schok er af en kwam onder dein zwaren wagen terecht. Het wiel ging hem over net hoofd, het ventje bekwam zoodanige verwondingen, aat het bijha op slag dood was. De Gen. Dienst vervoerde het lijkje naar het ziekenhuis aan den Zuidwal. De moord te Spekholzer" heide. Omtrent den gepleegden moord te Spekholzerheide, vernemen Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van: a. J. C. van der Wiel, om vergunning tot het oprichten van een ondergroncl- schen bewaarplaats voor 4000 Liter benzine in het perceel Haarlemmerweg No. 7, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie K. No. 105, met aftapin- richting op den Haarlemmerweg voor dat perceel. b. de Ansor. Harford en Co. Limited, om vergunning tot het oprichten van een bottelarij voor levertraan in het perceel Zoeterwoudsche weg No. 7, ka dastraal bekend gemeente Leiden, Sec tie O. No. 159. c. A. L. Leegenaars Jr., om vergun ning tot liet uitbreiden van de brood- en koekbakkerij in het perceel Oude Heerengracht No. 20, kadastraal be kend gemeente Leiden, Sectie C. No. 43. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinder- wet; Geven kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede, dat op Zaterdag den 19en Juni e.k. des voormiddags te half elf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zij ner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lich ten. Leiden, 5 Juni 1926. N C. DE GIJSELAAR, Burgem, VAN STRIJEN, Secretaris. Inschrijving van leerlingen voor de Openbare bewaarscholen. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengén ter kennis van belang hebbenden, aat aan de Openbare Be waarscholen in het Elisabethshof, aan de Van der Werffstraat en in de Groe- nesteeg tot en met 26 Juni a.s. gele genheid zal_ v/orden gegeven tot het doen inschrijven van leerlingen en wel des voormiddags van kwart voor 9 tot halftien en uitgezonderd Woensdag en Zaterdag des namiddags van kwart voor 2 tot kwart over 2. Leiden, 5 Juni 1926. N C. DE GIJZELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Inschrijving van leerlingen voor de Openbare Scholen. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis ie. dat voor de toelating met Sep tember a.s. van nieuwe leerlingen tot de Jongensschool voor u.l.o. (aan de Pieterskerkstraat), de Meisjesschool- v. u.l.o. (aan de Breestraat), de Opleidingds school voor Gymnasium en Hoogere Bur eerschool (aan de Aalmarkt), de Op leidingsscholen voor uitgebreid lager onderwijs (aan de Langeprug, de ÏÏee- renstraat, den Maresingel, de Oude Vest en de Boommarkt) en de openbare lage re scholen, wier leerlingen bestemd zijn om na zes jaren over te gaan naar de Centrale school voor het 7de leerjaar (aan het Schuttersveld, de Duivenbode- (straat, de Haverstraat, de Paul Kruger straat, den Zuidsingel, de Medusastraat^ en de Vrouwenkerksteeg, tijdelijk ge vestigd in feet schoolgebouw aan da Mare) gelegenheid tot inschrijving zal worden gegeven aan die scholen, tot en met 26 Juni e.k., dagelijks, behalve Zondag, van des voormiddags half negen tot negen uur, en op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag bovendien van half twee tot twee uren des namiddags; 2e. dat bij de inschrijving het bewijs van geboorte-inschrijving moet worden vertoond; 3e. dat de kinderen, met uitzondering van die, waarvoor toelating tot de voor melde u.l.o.-scholen wordt gevraagd, op 1 Sept. a.s. den leeftjjd van 5 Va jaar moeten bereikt hebben. Leiden, 5 Juni 1926. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. wij' nog, dat de politie te Voer endaal, waar de verdachte een relatie met een getrouwde vrouw onderhield, een mili tair zakboekje en een portret van hem heeft gevonden. De directeur van het opvoedingsge sticht „Avereest" heeft aan de politie medegedeeld, dat hij vermoedt, dat de moordenaar A. [Wakker heet en niet A. Wakken. Hijf is geboren in Septem ber 1904 en meldi tot 1928 in het opvoedingsgesticht verblijf. Tevens koin een zuiver signalement van"Wak ker worden opgegeven. De justitie heeft heden verlof gege ven tot de begrafenis van het slachtof fer. .Vrouw Borghans was m October 26 jaar geworden en was moeder van drie kinderen, waarvan het jongste vier maanden is en het oudste arie jaar. Men meent ten slotte heden een spoor ontdekt te hebben, dat naar België leidt. A an r jj1 ding. Zaterdag is nabij" het militaire kamp te Milhngen op den Amersfoortschen straatweg een auto, bestuurd door den heer L. M. van Asoh van Wijk, in aanrijding ge komen met den huzaar L., die te paard fezeten, zich ojp dien weg bevond. De erijider bleef gelukkig ongedeerd doen het paard werd zoodanig ver wond, dat het moest worden afge maakt. Noch den heer van Asch van Wijk noch den huzaar treft in deze eenige schuld, daar het paard, schich tig geworden, op het laatste moment voo* den auto sprong.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2