dag-agenda. buitenland. uit de omgeving. gemengiTnieuws. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 4 JUNI 1926 Woensdag 9 Juni 's avonds 8 uur. Stadsgehoorzaal. Openb. feestverg. van de Chr. Jongelingsvereen. „Prediker 12 la". Spr. Ds. H. Thomas, Zang en muziek. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempen,aerstraat 4, des nachts en des Zondags geopend. De avond-, nacht- en Zond ag&i oust der apotheken wordt van Maandag 31 waargenomen door de apotheek '-an den heer C B. Duyster Jr., Nieuwe Rijn 18, Telef. 523. zal bedragen. De uitkeering gaat in op den 13den dag eener staking of den 7den dag eener uitsluiting. Uitkeering wordt slechts verstrekt, wanneer een organisatie met minstens twee procent harer leden in een conflict betrokken is. De eerste twee jaar worden geen uitkeeringen uit het fonds verstrekt, terwijl men eerst twee jaar bij het fonds moet zijn aangesloten, om aan spraak op uitkeering te kunnen ma ken. Van de inkomsten wordt jaarlijks 10 procent gereserveerd en gestort in een speciale reservekas. Dei© speciale re serve heeft een speciale, nader in het reglementtfcomschreven, hes temming. Het fonds is een vrijwillig fonds. Al de bij het C.N.V, aangesloten organisa ties kunnen als lid toetreden. Geen der organisaties is daartoe echter ver plicht. DE BRITSCHE MIJNWERKERS STAKING. Een profest van Cook. De voorzitter van het bestuur der vereeniging van mijneigenaars, Adam Williams, heeft een brief gezonden aan Herbert Smith, den voorzitter der mijnwerkersbonden, waarin hij Smitn een persoonlijk onderhoud voorstelt om daarna tot een hervatting der on derhandelingen te geraken. Tegen dezen stap van de mijneige naars heeft secretaris Cook met groe ten nadruk geprotesteerd. Hij zeide dat officieele stukken tusschen de twee strijdende partijen gewisseld, aan den secretaris behooren te worden ge richt. Nu dit niet geschied is heeft het allen schijn alsof de mijneigenaars willen beproeven de beide voornaam ste vertrouwensmannen der arbeiders, Smith en hijzelf, van elkaar te ver vreemden met een bedoeling die slechts één uitleg toelaat. Een dergelijke grove inbreuk kan niet anders dan wantrouwen bij de ar beiders wekken, maar bovendien is de gesloten brief aan het secretariaat be zorgd me thet persoonlijk adres van Hei-bert. Smith, maar de eigenaars hadden meteen gezorgd, dat de inhoud openbaar was gemaakt. Hij, Cook, heeft niet lad recht om particuliere brieven voor Smith te openen en hij zal den brief mee naar Brussel nemen en daar aan Smith overhandigen. Of ficieel wist hij, Cook, echter niets van den inhoud en hij wenschte het aan het oordeel van de mijnwerkers over te laten of zij zich een dergelijke laatdunkende handelwijze van de zij de der eigenaars zouden laten#welge- val'len. De houding der regeering. In het Lagerhuis heeft Churchill verklaard, dat de regeering inzake de staking in de mijnen haar volkomen vrijheid van handelen heeft hernomen Deze beslissing sluit echter niet uit, dat zij binnen de limiet van 3 millioen pond met het subsidie aan den mijn bouw zal voortgaan. Op een vraag naar wettelijke maat regelen om in de toekomst een alge- meerie staking te beletten zeide Chur chill, dat de regeering natuurlijk deze zaak zal overwegen. De eerste minis ter kon er echter op het oogenblik geen verklaring over afleggen. Baldwin heeft gister overleg ge pleegd omtrent de staking in de mij nen met enkele ministers en leden van de regee*ingscommissie voor het mijn wezen. MacDonald over Lloyd George. MacDonald heeft aangaande de mo gelijkheid, dat Lloyd George zich bij de labourpartij aansluit, verklaard, dat de labourpartij te bezadigd en te practisch is voor iedereen, die zich te buiten gaat aan demónstraties van wis pelturigheid, doch dat zij leden der liberale partij zou welkom heeten, die geloofden in de labour-beginselen. Lloyd G#>rge heeft intusschen offi cieel ontkend, dat hij het plan zou hebben, zielf bij de labour partij aan te sluiten. DE INT. ARBEIDSCCONFERENTIE. Criiiek op Italië. De Internationale Arbeidsconferen- tie heeft met 70 tegen 31 stemmen h'et mandaat van den fascistischen arbei dersafgevaardigde Rossini geldig ver klaard. Bij de voorafgaande beschouwingen had Jouhau» critiek geoefend op het fascistisch syndicalisme en de Itali- aansche wetgeving, waaraan Rossini aanstoot nam, daar hij meende, dat critiek op regeeringssystemen in deze conferentie ontoelaatbaar zijn. Mgr. Nolens antwoordde geen reden te zien waarom hij als voorzitter in het debat had moeten ingrijpen, aan gezien hier alleen critiek was geoefend op zekere wetten van het syndicalis- tisch-sociaal stelsel en geenszins op Lhet regeering9regiem. Nadat Rossini verklaard had het standpunt van den heer Nolens niet te deelen, sloot de voorzitter de discussies. Later werd nog door den arbeiddrs- afgevaardigde van Australië geprotes teerd tegen de samenstelling der Ita- laansche delegatie, die feitelijk uitslui tend uit regeoringsgedelegeerdcn zou bestaan. Mgr. Nolens beschouwde deze opmerking als een aardigheid en ver wees spr. naar het reglement. DE FRANSCHE FINANCIEELS CRISIS. Péret's plannen. Minister Péret heeft gisteren voor de financieele Kamercommissie den toestand van de schatkist uiteenge zet, zooals die zich na betaling van den vervaltermijn van 20 Mei en van de betalingen op het einde der maand, voordoet De minister verzekerde, dat het vertrouwen terugkeert, zooals blijkt uit de vernieuwing van de bons van de nationale verdediging De be lastingen komen bevredigend binnen. Tot 31 Mei vormden zij een totaal van 11.500 millioen. Over de intergeallieerde schulden sprekend, zeide Péret, dat zijn plan is op het eind der maand naar Londen te rug te keeren, nadat hij de financieele ontwerpen bij de Kamer zal hebben ingediend. De minister is verder voornemens de onderhandelingen op de volgende basis te hervatten: een annuïteit van 12 millioen pond onder voorwaarde van een moratorium voor de eerste jaren. Wat de begrooting voor het volgend jaar aangaat, zeide de minister, dat het bedrag, daarvan niet de berooting van 192G zal overschrijden. Hij voegde et aan toe, dat de regeering de con clusies van het rapport der enquête commissie voor de bezuinigingen over genomen heeft en dat hij die per de creet zal ten uitvoer brengen. Wat de indiening der' financieele ontwerpen betreft, zeide hij, daarmede den grootsten spoed te zullen be trachten, zoodra de beraadslagingen van de commissie van experts tot een bepaalde oriënteering geleid" zullen hebben. Deze ontwerpen zullen betreffen de consolidatie, de conversie en de amor tisatie. opdat de Fransche schuld zal worden verminderd. De minister voor ziet een amortisatie op langen termijn omdat het onrechtvaardig zou zijn, dat de generaties, die den oorlog heb ben ondergaan, ook alle^lasten daar van zouden moeten dragen. De consolidatie van de vlottende schuld zou waarschijnlijk verwezen lijkt worden door een leening in het buitenland. De' vrijwillige bijdragen hebben in Parijs 67 millioen opge bracht, benevens een hoeveelhe:d edel gesteenten Péret besloot met de mededeeling, dat indien men de spaarders niet on gerust maakt, hij zeker is voor den ver deren duur van het jaar aan alle ver valtermijnen het hoofd te kunnen bie den, zonder tot inflatie zijn toevlucht te moeten nemen. De toestand van de schatkist is goed, mits het op het oo genblik heersehende vertrouwen ge handhaafd blijft. UIT DEN FRANSCHEN SENAAT. D^Hratificatie van Locarno. De Fransche senaat heeft gister middag beraadslaagd over de ratifica tie van de verdragen van Locarno, waarhij het tot zeer levendige woorden wisselingen kwam. Na een uitvoerig debat werden twee moties, om de ratificatie uit te stellen, verworpen. De senatoren Lenery en Frangois Albert verklaarden zich tegen de rati ficatie, zoolang de kwestie van het Duitsch-Russische verdrag niet is op gehelderd. De ratificatie moet volgens hem eerst plaats hebben, nadat Duitsch land tot den Volkenbond zal zijn toe.- geireden. Senator Lenery betoogde, dat zuiver technisch beschouwd, het ver drag van Locarno geen vooruitgang tegenover het verdrag van Versailles heteekent. De dubbelzinnige houding van Duitschland doet twijfel koeste ren, of Duitschland wel door den geest van Locarno wordt bezield. De onderteekening van het Duitsch- Russische verdrag noemde de "senator een uitdaging van den volkenbond. Na Lenery besteeg Briand het spreekgestoelte,om de motie tot ver daging van de ratificatie te bestrijden. De Luxemburgsche Kamer gesloten. De eerste minister heeft gisteren op machtiging van de groot-hertogin de gewone zitting van de Kamer gesloten. Deze sluiting wordt beschouwd als een dictotorale daad, daar de Pruem niet meer over de meerderheid in de Ka mer beschikt. Een pendant van Hand. 19 19. Te Florence heeft zich het volgende voorval afgespeeld: Pater Leonardo Daprato had cvn reeks preeken tegen de onzedelijkheid gehouden. Na zijn slot-predicatie verzamelde zich vóór het portaal der kerk van Ma ria .Boodschap een volksmenigte, die een hoogen brandstapel, waarop im- moreele boeken en geschriften, op richtte en dien onder gezang in brand stak. Daarop zond de pater in naam der menigte aan Mussolini een telegram, waarin, onder verwijzing naar ae on langs uitgevaardigde politiemaatrege len tegen het vloeken, ook maatrege len tegen de onzedelijke lectuur ge vraagd worden. Komt Turkije in den Volkenbond? De diplomatieke medewerker van de „Daily Telegraph" is niet optimis tisch inzake de berichten, dat Turkije in verband m. de regeling der Mossoel kwestie een aanvraag zou doen om RECLAME. Mag.„cLe Z&OYWJzWixë' <&tae6faaat 126 1036 tot den Volkenhond te worden toege laten. Angora verzoekt misschien wel om toelating, maar dan zal dit van ingrij pende voorwaarden vergezeld gaan. Evenals Duitschland, zou Turkijë ver klaren, dat zijn verplichtingen als Bondslid niet in strijd mogen komen met die, welke het reeds jegens Sov- jet-Rusland en Perzië heeft aange gaan bij neutraliteitsverdragen, die aanmerkelijk verder gaan dan het Rus sisch-Duitsche. En dan nog: Angora zou eischen alvorens om toelating te verzoeken, verzekerd te zijn van eèn niet-perma- nenten zetel in den Raad. Azië moet, zegt de Turksche regeering, naast den permanenten zetel van Japan nog 3 van de negen voorgenomen niet-per- manente zetels in den Ijaad innemen, welke moeten ten deel vallen aan Chi na, Perzië en Turkije. De medewerker van de „D.T." voegt daaraan toe: „Achter dit optreden moet men wel de hand van Moskou veronderstellen." De ondergang van den Kinderwagen. Het is een teelten des tijds: de Ame- rikaansche kind erwagen-f abrikanten klagen, dat de zaken zoo slecht gaan. Zij hebben daarover onlangs officieel vergaderd. Geen mensch koopt meer kinderwagens. Maar iedereen koopt auto's. Als tweede oorzaak van de kinder- wagenmalaise wordt wel is waar aan gevoerd, dat de moderne Amerikaan- sche Eva's dochteren niet zooveel kin deren meer willen hebben als voor heen. Doch de auto-race legt .ongetwij feld véfel meer gewicht in de schaal De lezer weet, dat men in Amerika voor het koopen van een auto geen geld behoeft te hebben Van de tién koopers kunnen zich misschien drie de weelde veroorloven. De rest gaat „op de pof". Maar wat hebben de babies daarmee te maken? Dat is duidelijk. Mama schuift voortaan geen kinderwagen meer door de straten; in den auto gaat dat toch veel gemakkelijker! Trouwens, zelfs degenen die de ''o- mantiek van een kinderwagén boven cle nuchterheid van een „tin Lizzy stellen, zien zich door het geweldige moderne straatverkeer der Araeri- kaansche steden verhinderd in het botvieren hunner sentimenteele ge noegens. Kinderwagens op Fith Avenue te New York of Michigan Boulevard te Chicago? Dan had de verkeersagent dagwerk. Neen, dat gaat niet. Boven dien bieden de Amerikaansche wonin gen geen berging voor kinderwagens Vandaar de bezorgde gezichten der kinderwagen-fabrikanten. Zij moeten maar van branche veranderen. KORTE BERICHTEN De kiesrecht-commissie van de" Fransche Kamer heeft het wetsont werp der regeering betreffende het ar rondissementskiesrecht verworpen en besloten, bij de kamer een ontwerp in te dienen voor onbeperkt evenredig kiesrecht. Er is een nieuwe opstand der Koerden tegen de Turken uitgebroken. Het Mossoel-accoord is gisteren te Angora onderteekend. De verhouding tusschen Engeland en Egypte is nog steeds zeer gespan nen. De Engelsche regeering heëft een oorlogsschip naar Kaïro gezonden. Mgr. Seipel is gisteren te Pai;ijs. op buitengewoon eervolle wijze ont vangen. Henri de'Jouvenei is in Frankrijk teruggekeerd. Zagloel ziet af van het Egyptische premierschap terwille van den libera len leider Adly-Pasja. Het internationale mijnwerkers comité komt heden te Brussel bijeen in verband met de staking in Enge land. LISSE. Burgerl. Stand. Geboren: Theodora Elisabeth Agnes, d. v. G. Smit en M. A. Lammers; Elisabeth Johanna, d. v. H. v. Kolfschoten en A. W. Noordhoek, Hermanus, z v. J. J. Noordermeer en G v. Dijk; Gijsbertus Bastiaan, z. v. L. M. Roodenburg en M. Bouma; Agatha Gerarda, d. v, P. Kortekaas en van G. Baag; Laurens, z. v. A. Vaneveld en M. J. Sjardin; Jeane Reinalda Jacoba, d. V. J. W. A. Lefeber en J. C. Pijn- Ckel WASSENAAR. Burgerl. Stand. Geboren: Albertina Francina Andrea, d. v. J. W. F. Duijn- stee en M. A. Hoffman; Cornells The odoras, z. v. J. C. A. Wisse en G. J. Hillebrand. Overleden: C. Til. Westgeest, 11 md. A. A. Knijnenberg, 32 i. echtg. van W. Elfers; H. Wessel, -19 j. echtg. van J. A. SneldenvaardC. M. Parlevliet 5 j. Ondertrouwd: H. A. Noordover en M. W. Th. Jakobs. Gehuwd: R. G. Verboog en M. Schol ten. Herv. Kerk Dorp. Zondagvoorin. 10 en nam. 6K uur Ds. Dönszelmann. Kievitskerk. Zondagvoorm. 10 uur Ds de Bie van 's-Graventiage, nam. 1K-2K Jeugddienst. Geref. Kerk. Zondagvoorm. 10 en nam. 5 uur Ds. v. d. Hoyden. Uitgeuoodigd door de Wassenaar- sche schaakclub heeft de heer Mr. Os kam uit Rotterdam alhier een simul- taanmatch gehouden. Om ongeveer 8 uur des avonds bond hii den strijd aan met een negentiental spelers en om 11 uur had hij 16 partijen gewonnen, 2 verloren en 1 remise gespeeld. IHtet was voor schaakliefhebhers een genotvolle avond. NOORDWIJK AAN ZEE. De knapendag, georganiseerd door den Bondsring ..Sassenheim en Omstre ken" van het Ned. Jong. Verbond is ook gedeeltelijk hier doorgebracht op het strand. Gistermorgen g uur moest alles pre sent zijn op een terrein van Leeuwen horst, waar op gebruikelijke wijze werd begonnen. Hier werden 3 partjjen gevoetbald, ea tafetteloop en hardloopen gehouden. Aardige prijzen waren hiervoor be schikbaar. Na de rust werd even geloopen naar het kasteel, waar de vriendelijke eige naresse nog enkele woorden tot de kna pen richtte. Nu was de wandeling naar ons strand aan de orde. Enkele regenbuien drongen een uurtje in het boscn te wachten. Ongeveer half vier is het strand en dan ook al spoedig de consumptie be reikt. Even pootjesbaden, voetballen, en al gauw was de tijd van opbreken daar. Met een toepasselijk woord reikte de Ringvoorzitter de prijzen uit, en ging voor in dankgebed. Toen ging het gezamenlijk op ons dorp aan. Met de trom voorop langs de Boule vard en door de hoofdstraat, trok de stoet aller belangstelling. Aan het eind van de Hoofdstraat ging de stoet uiteen, elk zijns weegs. -r Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. Voorm. io u., Ds. Voorsteegh van Kat wijk aan Zee. Bediening H. Doop. Nam. 5 uur,, Eew. heer L. v. d. Meer. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5 uur, D's. Koers. HIJNSBUEG. Het is de laatste digen tamelijk mat in den bloemenhandel. De aanvoer is schijnbaar te groot voor de binnen- landsche vraag. Irissen varieeren van So120, Pyreihrums gaan van 2055, Kenonkels van 25 - 80, Anjers, wit, van 2540, idem, rose, 60— So, Lupinen 40 50, Pioenen zijn op heden weer zeer schaarsch en gaan Poor 730750, Da mast 46, Violen 1520, Violieren 16 20 cent per tak. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het gebeurde dezer dagen aan de school Noordwi.jkerweg. Jongens zijn nooit ver genoeg, onderzoeken 'alle mo gelijke dingen. Ook hier. Een der schooljongens trachtte zijn hoofd 'tus ehen de ijzeren stangen van het hek te krijgen. En werkelijk, dat ging. Toen het hoofd er echter tusschen zat, ging het er- niet meer zoo gemak kelijk uit. De jongen werd zenuwachtig, het hoofd 'werd rood en zwol. De positie -werd steeds slechter. Slot was, aat de smid gehaald moest worden om de stan gen los te maken teneinde den jongen uit zijn benarde positie te bevrijden. En dat gebeurde. t Het spelletje wordt niet herhaald. Zondag 6 Juni, v.m. 9.30 u,ur hoopt voor de Confessioneele vereeniging in het gebouw ,,Salvatori" op te treden Ds. A. A. W. Kalkman uit Werkendam. Omtrent onderstaande verloren voorwerpen zijn aan het politiebureau inlichtingen te bekomen: een portenion- naie met inhoud, een gouden dames ring, een wollen das en een ijzeren hoe pel. Dinsdagmiddag kwam de wielrijder H. uit deze gemeente, op den Zijdeweg in botsing met een auto. De jongen viel van zijn fiets en kwam gedeeltelijk in de sloot terecht. Zijn gekwetste hand werd door den bestuurder, die nog niet erg thuis was in het besturen van een auto, verbon den. HILLEGOM. Het voormalige Treslong is uit de hand verkocht aan een combinatie voor bouwterrein. Men is van plan, na het bouwrijp te hebben gemaakt, er stra ten in te leggen. Treslong is een der mooist gelegen plekjes van Hillegom en zal waarschijn tijk voor villaterrein bestemd worden. LEIDERDORP. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. Voorm. 10 uur,, Ds. - Beekenkamp uit Leiden. Nam. 6.30 uur, Ds. Luuring uit Hazerswoude. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur, Ds. Woudstra. NOORDWIJK BINNEN. Gisteravond ongeveer 7.30 uur, had tusschen mevr. V. van hier en een jongeling een aanrijding plaats, door dat de jongen verschillende grimassen aan het' maken was met zijn rjjwiel. Van het rijwiel werd het voorwiel en de kettingkast beschadigd, waardoor dit onbruikbaar werd. Haar echtgenoot over de handelingen van den jongen in woede ontstoken, ranselde Hem terdege af. Het publiek nam het voor den jongen op en nam tegen dezen heer een dreigende houding aan. Ten slotte verdween deze heer in de richting van Noordwijk aan Zee. Noodweer. lm 'de Ilaliaansche provincie Bergamo heeft een slag- hagel groote verwoestingen aange richt. In verscheidene plaatsen werd de oogst geheel vernield. In de pro vincie Caserta. wordt .de oogst schade op 10 millioen lire geraamd. In de 'nabijheid van Cavernole werd een deel van den straatweg door* een aardver schuiving versperd. Te Triest is ten gevolge van een wolkbreuk in de oude stad een geheel stadskwartier over stroomd, zoodat tal van huizen ont ruimd moesten worden. Ook uit Saksen, inzonderheid te Ober-Lausitz, wordt groote oogstscha- de als gevolg van slaghagel gemeld. Krotwoningen verb'rand. Gistermorgen vroeg zijn te Alkmaar i zeven krotwoningen, die moesten wor- 1 den afgebroken, op advies van het gemeentebestuur verbrand, ter vernie tiging van ongedierte. De dienst van gemeentewerken, had voorat licht brandbare stoffen in de woningen ge bracht. Een knoeister. De kanton rechter te Oostburg heeft een zaad- handelaarster, te Malieghem veroor deeld tot f150 boete, suds, zes maan den hechtenis, met last tot publica tie van het vonnis, wegens net ver- koiopem van voederbietenzaag, dat 17 pet. gebruikswaarde bleek te bevat ten, terwijl zij 70 pet. had gegaran deerd. Smokkelaar doodgeschoten. Een 19-jange werklooze arbeider uit Bardenberg werd aan de Hollandscne grens te Strasz bij Kerkrade, toen hij smokkelwaar vervoerde, door Duit sche ambtenaren aangegrepen. De smokkelaar sloeg op de vluent, en de beambten losten verschillende revol verschoten. Een der schoten trof hem in den buik. Levensgevaarlijk gewond viel de man in handen der ambtena ren, die hem naar het hospitaal te A- ken brachten, waar hij' is overleden. Doodelijke val. Te Margra ten is de s'tucadoor H. H. bij zijn werk van een ladder gevallen. De man was onmiddellijk dood. Hij laat een weduwe met vijf kinderen achter. Kind verbra n d. Te Staphorst is het tweejarig dochtertje van J'. JB. •in een kuip met kokend water geval len en aan de gevolgen overleden. Verdronken. Onder Ooster hout (gem. Valburg) is uit de Waal opgevischt hei .ijk van den 19-jarïgeti heer W. u;t Nijmegen, de ongeveer een week geleden met eemge vrien den een boottochtje .mankte op de Waal en daaroij door het omsiaamn der boot jammerlijk verdronk. -Vreeselijk onweer. FTen zwa re onweersbui, die boven een gedeelte van ZeeuWsch- Vlaanderen heeti ge woed, heeft onder de gemeeme Bier vliet in de Clara-poider en omgeving al de te veld staande vruchten vernield G e v a a r 1 ij k e stier. Te Rognonas (Bouches-du-Rhöne) was een stierengevecht gaande. Het wreede ver maak ging vlot zijn gang totdat de laatste stier de arena binnenkwam. Dit dier nam plotseling een aanloop, sprong over de omheining en wierp zich, aleer iemand tuschënbeiden kon komen, op een der toeschouwers, een 28-jarigen jongeman. Ernstig aan den buik en den arm gewond, moest het slachtoffer naar het ziekenhuis wor den overgebracht. De stier rende voort, trok een trap leer omver, waarop eenige andere be langstellenden zaten, en wondde een der „amateurs" ,vrij ernstig. Ten slotte werd men het beest mees ter. Het werd naar den stal terugge bracht. Kindermoord? Het' 16-jarig meisje G. T. uit Franeker, dat na ver pleegd te zijn in het Academisch Zie kenhuis te Groningen met haar pas geboren kindje bij een familie in de Gerbrand Bakkerstraat onderdak had gekregen en heden naar haar ouders in Friesland zou terugkeeren, werd gisterendoor haar kostvrouw gevon den, terwijl zij te bed over haar kind heen lag. Het kind bleek te zijn overleden. De jeugdigemoedeer wordt er ernstig van verdacht, bet kind van 9 weken van het leven beroofd te hebben. Zij is ge arresteerd. Groote brand. Uit Qucb'ec wordt geseind, dat een hevige brand heeft gewoed in de handelswijk Ri viere du Loup, 57 gebouwen, waar onder vele magezij'neti, zijn verwoest. De schade bedraagt meer dan een millioen dollar. 75 procent der sdhade wordt door verzekering gedekt. DeoverstroomingeninRus- land. Uit Moskou wordt' gemeld: lederen dag breiden de overstroo- mmgen in het Wiolgagebied zich uit. Het water stijgt met een verbazing wekkende snelheid en reeds staan tal van steden bijna tottaai onder water. In de omstreken van Astrakan zyn 6000 arbeiders met 2000 paarden in de weer om de laaggelegen stadsge deelten door dammen tegen overstroo- mmg te vrijwaren. Ook in de omge ving van Nisnji-Novgorod is het wa ter in de laatste dagen weer geste gen. Twaalf huizen werdeii door het water meegesleurd. Een groote fa briek is ingestort. Uit Bakoe wordt gemeld, dat ook de overstrooming van de Koer zich uitbreidt. In de omgeving van Bakoe staan 200 huizen onder water. De ver bindingen tusschen tal van steden zijn verbroken. Een doodvonnis gecasseerd- Op 26 Maart heeft de juryrechtbank te Frankfort a.d. M. de 36-jarige ver pleegster Wilbelmina Flessa, die om onbekend gebleven redenen den ge neesheer dr. Seitz had doodgeschoten ter dood veroordeeld. Het rijksge recht te Leipzig heeft thans dit von nis wegens een vormgebrek gecas seerd en de zaak naar dezelfde recht bank terugverwezen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2