NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 3 JUNI 1926 feur onder den invloed van alcohol, door prof. dr. F. Roels en Joh. van der Spek, arts; De taak der werknemers door C. Sormanl, voorzitter van de Unie van arbeiders in het automobiel bedrijf: De taak der werkgevers, door H. M. P. van Emmerik .voorzitter van den Bond van autobus-ondernemers; Overzicht der wettelijke bepalingen; aanvullingen welke ze behoeven, door ,mr. H. van Zutphen; Vorm en stand der drankbestrijding bij de spoor- en tramwegen; wat hiervan te leeren, door ir. F. A Brandt. Op het congres zullen o.a. vertegen woordigd zijn de minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, de provinciale besturen van Zuid-Holland, Limburg en Utrecht, en het gemeentebestuur van Enschede. Het weer In de maand Met, Volgens het voorloopig overzicht van het Kon. Ned. Met. Inst, was ge middeld over de 5 hoofdstations de ochtend temperatuur 1.5 te laag. Te Maassluis evenwel 3 graden te laag. In de eerstedecade was de gemid delde afwijking bijna 2 graden, in de laatste slechts enkele tienden te laag, voor Maastricht echter' nog bijna 2 graden, de gemiddelde minima 1 graad ander normaal. De regenval was in het Westen on der, in het Oosten boven normaal. In Zuid-Limburg en Twente viel meer dan de dubbele normaal-som. Te De Bilt werden 145 uren zonne schijn geregistreerd tegen 204 nor maal. UIT DE OMGEVING. De drinkwater-voorziening in de bollenstreek. De Hillegomsche waterleiding, die behalve Hillegom ook Lisse, Sassen- heim en Warmond van drinkwater voorziet, heeft in den korten tijd van haar bestaan tot talrijke klachten aan leiding gegeven. Wij hebben van den aard dier klachten melding gemaakt en op grond van de resultaten van het herhaalde scheikundig onderzoek me degedeeld, dat het water deugdelijk is, d.w-Z. voor de gezondheid niet schade lijk. Dit is natuurlijk het belangrijk ste; was het water wel schadelijk ge bleken, dan zou de distributie onmid dellijk zijn stop gezet. Maar al is het deugdelijk, dat ver hindert niet, dat het water van een hoedanigheid kan zijn, die voor het gebruik ongeschikt maakt. Nu zijn de klachten, dat het sterk mousseert, dat het een onaangename lucht afgeeft en dat .het, na eenigen tijd te hebben stil gestaan, een gele kleur aanneemt en slecht smaakt. Over de hier genoemde klachten en de te verwachten verbeteringen heeft een corr. van het „Hbld." een onder zoek ingesteld, en hij schrijft daarover het volgende: De klacht over het mousseeren die voornamelijk vernomen wordt daar, waar men het dichtst bij de bron zit: in Hillegom en Lisse is van geen beteekenis, omdat, na even te hebben stilgestaan, het water volko men helder optrekt. De andere klach ten, die men in Sassenheim en vooral in Warmond verneemt, zijn ernstiger. Het gele, riekende water is inderdaad weinig smakelijk en wordt voor voed selbereiding weinig of niet gebruikt. De gemeenteraad van Warmond heeft dan ook aanleiding gevonden om den aangeslotenen bij de waterleiding voor loopig slechts de helft van den vast- gestelden prijs in rekening te brengen. De meening van het Bureau Hede- rik te Rotterdam dat het pompsta tion en de beide watertorens heeft ge bouwd en het buizennet gelegd is, dat het waterverbruik te gering is, waardoor het water te lang in de bui zen blijft staan. Deze meening wordt bevestigd door het feit, dat in War mond, dat aan het eind van het net ligt, de meeste klachten worden geuit. Als men nu weet, dat het aantal aangeslotenen in Hillegom ongeveer 550, in Lisse 100, in Sassenheim 400 en in Warmond 250 bedraagt, 1at het tctale dagverbruik 350 kb M is„ en dat in de watertorens ongeveer 950 kb. M. en in het net 700 kb. M. water da gelijks staat, dan is het duidelijk, dat de stilstaande hoeveelheid niet in ver houding is tot het dagverbruik. De terecht klagende waterverbrui kers zullen deze verklaring waar schijnlijk wel willen aanvaarden maar meer prijs stellen op goed water, ook a! is het verbru'k nog niet groot. Men heeft zich dan ook niet bij het constateeren bepaald, maar het Rijks bureau voor drinkwatervoorziening te 's-Gravenhage verzocht een onder zoek in te stellen en de middelen ter verbetering aan te gevjm De resulta ten van dit onderzoek zijn in een zeer uitvoerig rapport neergelega. Het zou wenschelijk zijn geweest, dat de com missie van toezichr op de waterleiding zij bestaat uit drie leden voor Hil legom, een voor Lisse, een voor Sas senheim, een voor Warmond, en kan, wanneer bij het nem*n van besluiten de stemmen staken, door Ged Staten met een tijdelijk zevende lid wo'rden aangevuld althans de conclusies van dat rapport hac gepubliceerd. Zij heeft echter aan geheimzmojgheid de voorkeur gegeven en getracht de ver bruikers tevreden te stellen met de belofte, dat het water spoedig goed zal zijn. Dit standpunt komt ons onjuist, voor, omdat het een levensmiddel geldt; en men moet nu eenmaal de achterdocht geen gelegenheid geven daartegen stelling te nemen. Wij hebben dan ook getracht meer bijzonderheden.omtrent de resultaten van het onderzoek, door het Rijksbu reau ingesteld, te verkrijgen, en zijn daarin, wat de hoofdzaken betreft, ge slaagd. De witte kleur (het mouseeren) wordt een onschadelijk verschijnsel genoemd, waarvan opheffing verkre gen kan worden door sproeiing van het ruwe water en beluchting over cokes. Wat de gele kleur en den smaak van het water betreft, wordt verklaard, dat het teveel ijzer bevat. Het water neemt daardoor des te sterker naar mate het verder van de bron komt het ijzer van de buizen tot zich. De gesteldheid van het water is dus niet het gevolg van onvoldoende asfaltee ring der buizen, maar van onvoldoen de werking van de zuiverings-installa- tie van het pompstation. Als dus deze installatie veranderd wordt, zoodat de eigenschappen van het water gewij zigd worden, dan zullen de fouten van thans verdwijnen. Het water zal meer zuurstof en een lager gehalte aan vrij koolzuur moeten bevatten. Het Centraal Laboratorium voor de Volksgezondheid te Utrecht, dat voor het Rijksbureau het scheikundig on derzoek uitvoerde, brengt de hier ver melde conclusie in een brief van 16 Jan. j 1. aldus onder woorden: le. de ontijzering van het water is voldoen de; 2e. de ontmanganing van bet wa ter is geheel onvoldoende; 3e. het rei ne water bezit volgens de grafiek van Mündlein een iets meer dan geringe aggressiviteit voor water: 4e. in ver band met het betrekkelijk hooge vrij- koolzuurgehalte is de beluchting on voldoende. Op verzoek van het gemeentebe stuur van Warmond heeft het Cen traal Laboratorium op 26 Jan. j.l. ver der de volgende verklaring afgegeven: „De samenstelling van het door de Hillegomsche waterleiding te War mond geleverde water beantwoordt niet aan de eischen, die redelijkerwijs aan goed drinkwater kunnen worden gesteld. Dit is m.r. gevolg van de on juiste behandeling,* die het ruwe wa ter bij de zuivering tot rein water on dergaat. Op het oogenblik kan men niet zeggen, dat 't water als gevaarlijk voor de gezondheid moet worden be schouwd, maar indien geen krachtige maatregelen ter verbetering der tech nische zuivering worden genomen, acht ik het niet uitgesloten, dat de kwaliteit van het water achteruit gaat." Het advies van het Rijksbureau te 's-Gravenhage dat zijn volledige me dewerking voor de verbetering van de ze watervoorziening heeft toegezegd is nu om bij het pompstation een gebouwtje te plaatsen met cokes voor filtreering, en buisleiding met sproei ers. De verwachting, die op goede gron den rust, is dat het water, na deze wij ziging van de zuiverings-installatie, goed zal zijn. De duur van dit werk zal niet meer dan drie maanden zijn; de kosten worden geraamd tusschen f20 000 en f28.000. Hieraan kan nog worden toegevoegd dat het water uit vijf bronnen verkre gen wordt; nadat het is opgepompt, wordt het gefiltreerd en naar de wa tertorens gedreven. Het systeem van gesloten filters, dat hierbij wordt toe gepast. zal dus door de aan te brengen verbetering niet worden gehandhaafd. Behalve de genoemde wijziging, die in de filtreering wordt gebracht, is het ook zoo goed als zeker, dat de kleinste der beide watertorens zal ge sloten worden. Op de grens van Hil legom en Lisse staat een toren met 'n capacite't van 600 kb M. en op degrens van Sassenheim en Warmond één met 350 kb. M. inhoud. Wat /iu de' betaling der verbetering betreft, kan worden medegedeeld, dat deze geschieden kan uit het indertijd geleende kapitaal. Er is indertijd een bedrag van f 600.000 geleend, waarvan thans f 560.000 verbruikt is. Nu men deze moeilijke begin-peri- ode heeft- doorgeworsteld, hoopt men dus, dat het water over enkele maan den volkomen bruikbaar zal zijn. NOORDWIJK. Loop der bevolking. Aangekomen personen: K. A. Schuster, Amsterdam kellner, Palace-hotel F. Brinkerink, ge huwcl met M. van Zuilekom) zonder, Soe renburgerweg 42. H. A. J. L. Adelaars, Hilversum, kellnerin. N. Boulevard 2, A.^ Vermeer. Pernis, loodgieter, Wilhe'i minastraat 8, C. C. J. Kouwer, db., Am sterdam, Hoofdstraat 88. C. Faian, zon der, Bloemendaal, Bt. Jeroensgestipht C. van Erssen en familie, electriciei Amsterdam, Kerkstraat 32. A. Klein Deters, kruideniersbediende, Emmen v oorstraat29. H. Brand, veehouder» knecht, Noorawijkerhout, Langeveld 3a Vertrokken personen: Th. J. Kuyi, db., naar Den Haag, Maystraat 74. M. van Hoogteylingen db., naar Rotterdam Maa/skade 71 b. C. J. Wassenaar en fan»., arbeider, -naar Oegstgeest, Duinzichtsti. 18,. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke stand. Geboren: Corne lis^ zoon van K. Ph, Eickhoff en J. v. Dijk; Willem, zoon Van P. v. Damme en J. J. de Gooijer; Pieter Jan Hendrik zoon van R. C. v. Nieuwkoop en M. Etjken; Jan Chris toffel, zoon van Gi Tates en M. Guldemeester; Cornelis, zoon yan R. J. Appelman en E. v. d. Meij; Pieter, zoon van P. Eveleens en W. M. de Vos ;Pieter Gijsbert, zoon van P. Huis en G. E. v. Nieuwkoop; Johanne Dirkje, dochter van B. Smits en P. J. Jansen. Overleden: Klazina Kaslander, 34 U gehuwd met H. v. Neuren. Maarten Ol denburg,^ jaar, gehuwd met G. Ra ven. Marjjtje Biémans, 9 maanden, doch ter van Gr. Biemans en A. M. Granneman Elisabeth Maria Tierie, 21 jaar, doch ter van A. S. Tierie en E. M. Wessel. Ariaantje de Lange, 71 iaar. gehuwd met J. Oosterlaak. Arie ae Weera, 16 maanden, zoon van J. de Weerd en h. L. de Vos. HAZERSWOUDE. Het aantal kiezers volgens de op 15 Mei j.l. van kracht geworden kie zersljjst dezer gemeente voor het jaai 1926'27 bedraagt 1976 kiezers voox de Tweede Kamer, 1958 voor de Ero;. Staten en 1883 voor den gemeenteraad. Een gehouden collecte in de Ned Herv. Kerk voor de Zending heeft op gebracht de som van f 74. Burgerlijke stand. Bevallen: p. A. Vogelaar, geb. van der Hoeven, geh van der Hoeven, d. A. van Elswrjk geb. Loomans, d. M. Zaal. geb. Koet sier. d. W. Boting, geb. van Rhjjn, 7. Gehuwd: A. J. Duiindam, 31 jaar en A. E. Alkemade, 27 jaar. GEMENGD NIEUWS. Onbewaakte overweg. Gis terochtend is door den trein uit Vlaar- dingen, die te eff uur te Schiedam moet aankomen, op den oiibewaak- ten overweg op den weg naar Ke- thel een man overreden en gedood. Het lijk is met den trein meegebracht en te Schiedam naar de algemeene begraafplaats vervoerd. Omtrent dit ongeval, kunnen wij nog het'volgende melden: Het slachtoffer is de 29-iarige j. A- J- V., gewoond hebbende m ae Boomgaardstraat te Rotterdam. Dit is het vierde doodelijk ongeluk, dat deze beruchte overweg op zijn gewe ten heeft. Wat het laatste ongeval betreft, is bij het onderzoek gebleken, dat de man, na aan den berm van den weg te hebben uitgerust, zijn weg wilde ver volgen, zonder den naderenden trein te zien, hetgeen trouwens door de si tuatie van den overweg niet mogelijk is. De man werd door de machuie gegrepen en was onmiddellijk dood. Verdronken. Een doodelijk ongeval heeft gisteravond omstreeks 7 uur in de Binnenhaven te Rotterdam plaats gehad. De 29-jange ij ver- ker W. Molenaar uit Barendreoht was vlak bij die haven bezig met het ver richten van werkzaamheden, toen hij plotseling uitgleed en ruggelings in net water viel. Onmiddellijk werden reddingspogingen in het werk gesteld. Men slaagde er echter eerst na 10 mi nuten in, den man uit het water te halen. Kunstmatige ademhaling werd toegepasi, echter zonder resultaat; de man was reeds overleden. Het lijk is naar Crooswijk overgebracht. Tragisch ongeval. Een tra gisch ongeval heeft gistermiddag op den Nieuwen Croos wijkschenweg tel Rotterdam plaats gehad. Het andèr- halfjarig meisje T. M. O. is door een gro entenwagen, bespannen met een paard, overreden -en gedood. Het meisje werd een oogenbhk door haar moeder losgelaten en stak plotseling voordat de moeder het kon verhinde ren, de straat over, met het gemelde gevolg. Het lijkje is naar de ouderlijke wo ning overgebracht. Botsing'. Te Biezelinge is een motorrijder uit Zuid-PIolland, die zijn zoontje op de duo-zitting had, in bot sing gekomen met een autobus. Het jongetje kwam onder de bus terecht, de motorrijder bekwam verwondingen o.a. een diepe snode in den nek. Bea dem zijn overgebracht naar het Zie kenhuis te Befgen op Zoom. R ij w i e 1 d i e 1 aangehoude n. Door de poljtie te Beverwijk is aan gehouden de 44-jarige J. P. S. uit Uitgeest, die zich heeft schuldig ge maakt aan verscheidene rijwieldiefstal len. De man had juist bij de kerk een fiets gestolen, waarbij "hij werd be trapt. Tot nog toe is vastgesteld, dat de man een viertal rijwieieu in de om geving heeft gestolen. Het bleek, ver der dat de aangehoudene reeds eerder wegens diefstal voorwaardelijk was veroordeeld met een proeftijd van twee jaren. Daar deze tijd nog met is ver streken zal hij ook'die straf nog moe ten ondergaan. S. is ter beschikking gesteld van de' Justitie te Haarlem. Moeilijke redding. Het houten motorvaartuig „lerséke 9", schipper Filip Bogaart, diep geladen met mosselzaad, is gisteravond bij Enk huizen door een bui overvallen en bijna onmiddellijk gezonken. Twee van de opvarenden, Hendrik Paauwe en dé schipper, hebben langen tijd rond gedreven, zich vast klemmende gan eenig drijf hout» .De derde, Jacobus Me, aart, hield zich eerst nog ee ugen tijd aan een punt van het vaartuig vast, tot dat dit geheel onder de gol ven verdween. Ongeveer 20 minuten heeft hij rondgezwommen' voordat er hulp opdaagde. De Énkhuizer botter, schipper A. Broer, heeft met behulp van een vlet alle dne weten te redden, hetgeen we gens de onstuimige zee met groote moeite gepaard ging. Het vaartuigje was met verzekerd. Ge vaar lijk e rit. In 'de Ma- liébaan te Utrecht is gisteren een paard, waarop een wachtmeester van ae veldartillerie was gezeten, op hol geslagen. Het paard vloog tegen een tram op en viel dood neer. De wacht meester werd op den weg geslingerd. Hij was aanvankelijk bewusteloos. Na eerst m de nabij zijnde politiekliniek voorloopig verbonden te zijn, werd hij per auto overgebracht naar het mili taire hospitaal. Zijn toestand erd niet gevaarlijk geacht. Vreemde broedplaats. Te gelegd xn een bijenkorf, waar het nu Heiloo heeft een roodborstje eieren rustig zit te broeden, terwijl onder 111 ,de korf de bijien haar nijvere werk blijven verrichten. De eigenaar heeft thans de broedplaats af gescheiden van het overige deel van de kort, om oeide partijen rust te verzekeren. VIie gongelukken. Eergis teren hebben er twee ongelukken plaats gehad met Fransche vliegtuigen Een hransch postvliegtuig van den dienst GenèveLyon met vier passa giers moest nabij Clermont wegens een motordefect landen. Het vliegtuig werd ernstig beschadigd. De inzitten den werden licht gewond. Een vliegtuig van den dienst Pa rijsLonden, dat eergisterenmiddag is vertrokken, is niet te Croydon aan gekomen. Men heeft niets meer van het vliegtuig vernomen en vreest, dat het in het Kanaal neergestort en ge- zonk. is. Er waren verscheidene pas sagiers aan boord. iWaterbuis gesprongen. In het ketelhuis op de staatsmijn Wjl- helmina" te Terwinselen is een wa tertoevoerbuis gesprongen. Het water stroomde den ketel binnen enn spatte naar alle richtingen. Drie stokers lie pen brandwonden op. J. B. en Wi. H. beiden uk Terwinselen moesten naar het ziekenhuis te Heerlen vervoerd worden. De derde stoker kon; na ter plaatse verbonden te zijln, naar huis gaan. 4 Renpaarden vergiftigd. De dood van den welbekenden vol bloed Apology en een ernstige ziekte van drie andere renpaarden te Auro ra (Illinois; ten gevolge van vergit- t gde suikerklontjes heeft een poging tot een gokspel aan het licht gebracht waarmee groote sommen gemoeid wa ren. Twee verdachten werden gearres teerd en zij bekenden den paarden de vergiftigde suiker gegeven te hebben terwijl nog drie andere personen mee 111 het complot waren betrokken. Tengevolge van het uitvallen der vier paarden is de groote race, weike te Aurora Vrijdag moest plaats heb ben, geschrapt. De fraudeurs hadden er rekening mee gehouden, dat na het uitvallen der vi^r vergiftigde paar den er slechts drie overbleven, en op een daarvan hadden zij, hun geld ge zet. Land- en Tuinbouw. Zuid-Hoiiandsche bond van Veehan delaren. De Zuid-HollAndsche Bond van Vee handelaren hield gisteren haar jaar vergadering in de Diergaarde te Rot terdam. Aan het jaarverslag, uitgebracht door den secretaris, den heer H. J. Sterner, ontleenen wij het volgende: Economisch gesproken is het jaar 1925 voor de veehandelaren even on gunstig als zijn voorgangers. Gebrek aan uitv. en ondernemingslust hij de boeren en het lieersohen van mond- en klauwzeer hielden den handel tegen. De uitvoer was wel ongev. gelijk aan die in het voorafgaande jaar ruim 7000 kalf- eif melkkoeien doch dit is ver heneden het normale. Jong vee werd er meer uitgevoerd, doch de cij fers van dezen uitvoer bleven beschei den; ruim 2000 stuks boven het jaar en ruim 3000 stuks heneden het jaar. Door de groote concurrentie van het buitenlandscih vleesch werden de prij zen der mindere soorten steeds lager. De beste slachtbeesten bleven goed te verkoopen. Oncourant vee was er steeds veel aan de markt, waardoor dit steeds in prijs terug liep en maar slecht te plaatsen was. Het ledental bedraagt momenteel 186. Aan reductie van de Reederij op de Lek en van de R.T.M. ontving de vereeniging ruim f 4500. Het financieel verslag sluit met een batig saldo van f 11131. De voorzitters van de markt-com- missies Rotterdam, Leiden Gorinchem en Gouda, brachten verslag uit over de werkzaamheden in het afgeloopen jaar. De heer de Haas bracht namens de vergadering dank aan de markt- commissies voor haar ijverig werken. Bij acclamatie werd de aftredende bondsvoorzitter, de heer A. Trompet ter. weer candidaat gesteld voor deze functie. Tof afgevaardigde naar de algemee ne vergadering werd de heer M. de Haas benoemd. Bij een bespreking over de vaste staanplaatsen bleek, dat enkele leden niet teVreden zijn over het functionee- ren van de regeling. De vaste plaatsen, worden vaak ingenomen door hande laren die er geen recht op hebben; de keurmeesters zijn overladen met werk zoodat zij niet in staat zijn de zaak goed te regelen. Huurders van vaste plaatsen hebben de grootste moeite andere menschen van hun plaats te krijgen. De marktcommi9sie zal in deze zaak diligent blijven. Nieuwe Bloembollenziekte. Er wordt in den lgatsten tijd door de bloembollenkweekers ernstig ge klaagd over den onrustbarenden, om vang die de nieuwe bloembollenziekte, het z.g. zwartrand aanneemt, vooral sedert dein zwaren regenval van Zon dag j.l. worden de bollen in groote hoeveelheden aangetast. Het eeuige afdoende middel om verdere uitbrei ding te voorkomen is afschoffelen en rooien. Bij sommige hyacinthenkweekers be loopt de schade verscheidene duizen den guldens. GENEZING VAN LEPRA. De Berlijlnsche Dermatologische Wochenschrift publiceert een belang rijk artikel van den bekenden Dorpat- schen lepra-onderzoeker prof Paldrock die daarin een geneesmethode voor de melaatschheid beschrijft, waarmee hij reeds veel succes heeft gehad. Ruw geschetst, komt ae methode hierop neer, dat de ziektekiemen aoor injectie van tegenstoflen wordenge dood, nadat zij eerst voor de werking dezer stoffen toegankelijk gemaakt zijn door middel van Bevriezing. Voor deze bevriezing maakt men gebruik van ten toestand gebracht;, waarmee ook door afkoeling hij! verdamping m vas- koolziiursneeuw (vloeibare koolzuur, in de kanker-therapie reeds proeven genomen zijn. Door deze koolzuur- sneeuw op de lepra-knobbels te leg gen, worden deze zeer laag (78 gr. on der 0; afgekoeld, waardoor het weef sel verandert en ook de zich' daarin bevindende lepra-verwekkers worden aangegrepen. De hem beschermende omhulling barst onder den invloed van de koude en de kern wordt daardoor aan de inwerking van opvolgende te- gens tot-injecties blootgesteld. Door sommige chemische middelen, voorai bismuth, wordt de behandeling bespoe digd. In den loop van èenige weken kon prof. Paldrock met deze methode tal van patiënten van de ziekteverwekkers bevrijden. .Van de 160 gevallen in zijn kliniek kon hij er 70 als voor hun omgeving ongevaarlijk ontslaan. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT LEIOEN. Mr. H. M. A. Coebergh had als ambtenaar geen zware taak te ver vullen. Over slechts 7 zaken moest hij een oordeel vellen. De eerste die voorkwam, was N. W. M. uit Den Haag, die de vorige week reeds terecht had gestaan, ter zake dat hij' op 25 April meer dan een half uur na zonsondergang met een vrachtauto onder de £eme?::.e Voorschote n nabil het Haagsche Schouw gereden te hebben, zonder dat de achterlamp brandde. Bovendien had hij tegen den verbalisant, rijks veldwachter vVitteman zoo ontactisch en onpractisch uitgepakt, dat deze het noodig oordeelde den rechter van het geval in kennis te stellen. Uitvoerig had de verdachte de vo rige maal reeds betoogd, dat verbali- sants beweringen geen steek melden en dat hij deswege de zaak wel met getuigen wilde komen ophelderen, waarom de zaak tot nu toe was uit gesteld. Na het getuigenverhoor werd be klaagde vrijgesproken. A. K. uit Noord wijk had ook de vorige maal reeds terecht gestaan wegens dronkenschap. Als getuige moest nu worden ge- hoora de verbalisant hoofdagent J. A. Timmers, die zij'n prooes-verbaal onder eede bevestigde. Verdachte werd veroordeeld tot f3 boete of 8 dagen hechtenis. Pieter V., een werkman te Leiden bracht een vriend die bij hem ge logeerd had naar cl en trein. Hij was echter zoo onder den in druk van het naderend afscheid, dat hij zijn vriend in een der Bacchustem- pels meer broederschap had toege dronken, dan goed voor "hem was. Daar verdachte kon aan toornen, dat hij steeds zeer matig leefde, en dat dit dus slechts een lapsus languae ofte wel een slip of the tongue was geweest vroeg de ambtenaar maar f 1 boete oi 1 dag hechtenis, terwijl de kantonrech! ter hem met 50 ct. boete, liet al mar ch eeren. Uitspraak in de andere zaken over twee weken. De Kantonrechter heeft gisteren' den wisselwachter H. P., die 2o April des nam. omstreeks half 5 toen de 9nei trein uit Amsterdam den Rijnsburger- weg zou passeeren, verzuimd heeft de afsluitboomen neer te halen, veroor deeld tot £10 boete, subs. 10 dagen hechtenis. VEILIGHEID EN VOLKSGEZOND HEID. Smeert ge op uw ladder groen, grijs, wit, Dan ziet ge nooit, wat daaronder zit. De veiligheid eiscfit het monopolie, Voor 't smeren met vernis ot olie. GEZONDHEIDSRAAD. Scheepstij dingen. HOLLAND-AMERIKA LIJN. BOSCHDIJK, 1 v. R'dam te Norfolk. DINTELDIJK, Pacifickust n. R'dam, via Liverpool en Londen, 31 te Cris tobal. DRECHTERDIJK, R'dam n. d. Pacific kust 1 v. Londen. VOLENDAM, 2 v .R'dam n. New-York was 8 u. 30 v.m. In zee. BLOMMERSDIJK, 2 v. A dam n. Beira BREEDIJK, 2 v. Baltimore te R'dam. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. BOETON (uitr.) 2 te Antwerpen. KONINGIN DER NEDERLANDEN thuisr.) pass. 2 Kaap Guardafu. PRINSES JULIANA (uitr.) 1 v. Agiers REMBRANDT (uitr.) 1 v. Padang. SUMATRA (thuisr.) 1 v. Genua. BATOE (uitr.) pass. 2 Gibraltar. JAN PIETERSZ. COEN, 2 v. Batavia n. Amsterdam. KANGEAN, 2 v. A dam n. Hamburg. ROEPAT, 2 v. A dam n. Hamburg. KON. HOLLANDSCHE LLÖYD. DBECHTERLAND (uitr.) pass. 1 Oues sant. MAASLAND (uitr.) 31 te B.-Ayres. IJSSELDIJK (gech.), 2 v. Hamburg te Amsterdam. ROTTERDAMSOHE LLOYD. BLITAR (uitr.) 1 v. Suez. DELI ,2 v. Java te Rotterdam. GORONTALO (thuisr.) pass. 1 Oue»- sant INDRAPOERA (uitr.) 2 v. Suez. MODJOKERTO (thuisr.) pass. 2 Gi braltar. TAMBORA (uitr.) 2 v. Sabang ,0 te Batavia verwacht. INSULINDE, 2 v. R'dam n. Batavia. SAMARINDA, 2 v. Batavia te Soera- baja. SOEKABOEMI, 2 v. R'dam te Batavia.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6