NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 31 MEI 1926 zal worden ten gunste van di© groote gezinnen. Naar schatting zal de mindere op brengst dier belasting tengevolge van de voorgenomen herziening ongeveer f6.5 millioen bedragen. Daarbij komt dan een verlies van fl.5 millioen tengevolge van de ver lichting van belastingdruk, reeds door 's ministers ambtsvoorganger voorge steld ten behoeve van koffiehuizen en dergelijke inrichtingen als compen satie voor de aanvulling der Zegelwet. Naast de beoogde herziening van de Person ©ele belasting zal voorts aan de groote gezinnen en ook aan andere minder draagkrachtigen, ten goede ko men de voorgenomen schrapping van de Leeningopoenten, zoowel op het personeel ais op den suikerac'Óijns. Wat den laatstgenoemden accijns be treft, wordt hiermede tevens de reeds bij de wet van 4 December 1909 aan gegeven lijn doorgetrokken en een ver laging ingevoerd, die bij de instelling van net Leeningfonds feitelijk reeds tot stand werd gebracht, doch door ten behoeve van net fonds noodzakelijk feworden opcenten tijdelijk buiten wer ing moest worden gesteld. Het verlies, voor de inkomsien van het Leeningfonds, tengevolge van de schrapping der tweeërlei laatstgenoem de opcenten, zal resp. bedragen f5.8 en f8 millioen. De hierboven uiteengezette wijzigin gen in de door 's ministers ambtsvoor ganger ingediende belastingplannen, hebben tengevolge, dat de Verdedi- gingsbelasting II slechts tot de helft zal worden verminderd. In cijfers uitgedrukt geven de bo venstaande voorstellen net valgemde beeld. Het Leeningfonds zal dervetide helft der .Verdedigingsbelasting. II f 18.2 millioen, de opcenten'op dePer- soneele balasting 5.8 millioen, de op centen op den suikeraccijns 8 millioen, totaal 27 millioen. Het Leeningfonds kan derven: batig saldo' volgens be grooting 1926 f20 millioen, uLkee- ring uit vroeger saldo volgens voorstel der commissie van Vuuren 5 millioen, totaal 25 millioen, zoodat het Lee ningfonds een uitkeering ten laste van de Staatsbegrooting zal moeten krij gen van 2 millioen. Voorts bedragen: de vermindering der successiebelasting 10 en de vermindering Pers. bélasting 8 millioen, zoodat de totale last voor de gewone uitgaven der Staatsbegroo ting bedraagt 20 millioen, welke ge dekt wordt door de verwachte op brengst der beide nieuwe belasting- ontwerpen. De ingediende wetsontwerpen. De bovenstaande denkbeelden rijin belichaamd in een zestal wetsontwer pen met name: tot herziening der Ver dedigingsbelasting II; tot wijziging der successiewettot wijziging van de Lee- ningwet 1914; tot wijziging van de wet op de Personeel e belasting: tot'aan vulling van de Zegelwet, en tot heffing van een Weeldeverteringsb'elasting. Stenhuis in don hoek. Donderdag en Vrijdag heeft, naar „Het Volk" meldt, het N. V. V. te Am sterdam hoofdbestuursvergadering ge houden, waar de hoofdbesturen van alle aangesloten organisaties aanwe zig waren. In, deze vergadering werd een motie aangenomen, waarin spijt wordt uit gedrukt over het feit, dat de verbonds voorzitter, de heer R. Stenhuis, op het Paaschcongres der S..D. A. P. heeft ge sproken over de noodzakelijkheid van toepassing eener nieuwe taktiek voor de vakbeweging, zonder daarover voor af de daarvoor bestaande instanties van het N. V. V. te hebben geraad-' pleegd en daarmede tot overeenstem ming te zijn gekomen. De vergadering spreekt als haar meening uit, dat de leden van het Da- gelijksch Bestuur vari het N. V. V. zich van individueele propaganda voor wijziging van taktiek of organisatori sche veranderingen voor de moderne vakbeweging dienen te onthouden. Indien zij dergelijke wijzigingen of veranderingen noodig achten, hebben zij tot plicht voorstellen dienaangaan de ter bespreking en beslissing aan de daarvoor aangewezen bestuursinstan- ties voor te leggen. De vergadering verwacht, dat de le den van het Dagelijksch Bestuur van het N. V. V. zich in de toekomst naar deze uitspraak zullen richten. Ten slotte werd nog een motie aan genomen, waarin de hoofdbesturen, aangesloten bij het N. V. V. als hun oordeel uitspreken, dal er voor de mo derne vakbeweging thans geen aan leiding bestaat, een ander standpunt ten aanzien van de te volgen taktiek in te nemen. De Internuntlatuur. Naar uit Rome aan „De Msb. wordt bericht, heeft 4e Paus besloten, de In- ternuntiatuur te 's-Gravenhage niet op te heffen. Scheidsgerecht voor den bloembollen- handel. In de plaats van den onlangs over leden voorzitter van het scheidsge recht mr. P. Tjeenk Willink is tot voor zitter benoemd mr. A. H. J. Mc; ens, tot nu toe plaatsvervangend voorzitter Luchtpostdienst op Parijs. De directeur-generaal der Posterijen en Telegrafie maakt bekend, dat met ingang van Dinsdag a.s een tweede luchtpostdienst op Parijs wordt ge opend. Het vliegtuig zal om 8 uur s morgens van Schiphol bij Amsterdam en te 8.50 uur 's morgens Van Rotter dam (Waalhaven) vertrekken. Voor verdere inlichtingen worden belanghebbenden verwezen naar de kantoren der posterijen. Voorts wordt ter kennis gebracht, dat etiketten „Per luchtpost, Par avion", welke moeten dienen om de luchtpostcorrespondentie en lucht- postpakkotten gemakkelijk te doen op vallen, kosteloos aan alle kantoren der posterijen verkrijgbaar zijn. Tegen de moderne kleeding. Ook ivfgr. Schrijnen, bisschop van Roermond heeft thans een schrijven uitgevaardigd, waarin Z. D. H. ernstig waarschuwt tegen de moderne klee ding en vrouwen en meisjes met al len nadruk smeekt overal en bijzonder in de kerk in decente kleeding te ver schijnen en de moeders aanspoort haar kinderen steeds behoorlijk te kleeden. Wij hopen, aldus Mgr. Schrijnen, in 'dezen brief, welke in alle kerken zal worden voorgelezen, dat dit keer onze stem niet zal zijn, als die eens roepen den in de woestijn. Ondanks de meest ernstige waarschuwingen door geeste lijke en wereldlijke autoriteiten zoo herhaaldelijk gegeven, laten nog zoo- velen zich door een tirannieke mode zoozeer beïnvloeden, dat zij 4oof blij ven voor alle vermaningen. Verleden jaar hebben wij geschre ven, dat wij in dezen aan boos opzet niet denken en dat wij liever de schuld geven aan een onnadenkende en ver gaande lichtzinnigheid. Maar, wanneer wij bedenken, dat alle pogingen, om wijziging te bren gen in een zaak van zoo groot gewicht en waardoor zoo ontzaglijk veel erger nis gegeven wordt, op niets uitloopen, dan weten wij niet, of wij niet een strenger oordeel over deze handelwij ze moeten vellen. Wanneer echter ook deze poging, om vrouwen en meisjes tot andere gedach ten te brengen, faalt, dan hebben wij ten minste onzen plicht gedaan, die ons gebiedt te waken tegen de erger nis, welke de plichtvergeten vrouwe lijke personen geven door hare klee ding. In het schrijven worden dan de ver schillende bepalingen opgesomd, wel ke ook elders zijn gegeven en waarme de Roermonds bisschop zijn volledige instemming betuigt. DE KONINKLIJKE FAMILIE IN DE HOOFDSTAD. In weerwil van het late uur van aan komst was het Zaterdagmorgen tus- schen vijf en half zes zeer vol bij het Gentraal-Station op het Damrak en den Dam. Het straatbeeld is weei over eenkomstig dat van andere jaren, wan neer de Koninklijke familie haar be zoek aan de hoofdstad brengt. Ter begroeting van de Koningin be vond zich op het perron Prins Hen drik, die reeds eerder in de stad was aangekomen. Hij droeg groot-tenuj ad miraalsuniform. Precies op tijd kwam de gewone trein uit Apeldoorn aan, waarachter het Koninklijk salonrijtüig was ge haakt. Zoodra de trein stil stond begaf de Prins zich naar het bordes van den wagon, om Koningin en Prinses te be groeten. Nadat H. M. de Koningin zich met eenige autoriteiten had onderhouden, begaf zij zich naar de wachtkamer. Daar bood mejuffrouw Jo von Frijtag Drabbe aan de vorstin een ruiker paar se orchideeën aan; mejuffrouw Dora Erftemeyer, de dochter van het raads lid, overhandigde aan prinses Juliana "en boucrurt kleine, gevlekte orchi deeën. Buiten het station werden de vor stelijke gastpr> hartelijk toegejuicht. Op den Dam, die op de gewone wijze was afgezet, wachtten, terwijl het ca rillon werd bespeeld, vele honderden de komst van de Koninklijke familie af. De paleiswacht was bètrokken door een afdeeling Mariniers onder bevel van kap. baron H. v. Hemert tot Dings hof. Des avonds woonden Prinses Juliaqa en Prins Hendrik de voorstelling van Mozart's „Don Juan" in den Stads schouwburg bij. Vroèg in den namid dag had de Prins nog een bezoek ge bracht aan de Biologische tentoonstel lingen Artis.# De godsdienstoefening in de Nieuwe Kerk. Volgens de gewoonte van de laatste jaren, was niet vooruit medegedeeld, welke godsdienstoefening de konink lijke familie Zondag zou bijwonen en, zooals de voorganger van den jeugd dienst in de Nieuwe Kerk, Dr. M. J. A. de Vrijer, dan ook bij den aanvang mededeelde, was het de uitdrukkelij ke wensch van H. M., dat de dienst zijn gewonen gang zou gaan. Hij ver zocht het publiek, dat voor een groot deel uit meisjes en jongelui was sa mengesteld, niet op te staan, of om te kijken. Op hetzelfde oogenblik kwa men de Koningin, Prins Hendrik en Prinses Juliana het volle kerkgebouw binnen. De vorstelijke personen na men plaats tegenover den preekstoel; in de andere gereserveerde banken za ten leden der hofhouding en de bur gemeester. Volgens de liturgie voor den jeugd dienst was een belangrijk gedeelte aan gezangen gewijd. Nadat Dr. De Vrijer Johannes 10 1 —18 had voorgelezen, hield hij zijn prediking, in hoofdzaak naar aanlei ding van het tweede gedeelte van Joh. 10 „ïk ben gekomen, opdat zij het leven hebben, en overvloed hebben". Zijn preek was getiteld: „Levensne gatie". Wanneer men vraagt, wat in Joh. 10 staat, zoo zeide hij, wordt meestal geantwoord: „van den goeden Herder". Dat is het niet alleen. Hei is het verhaal van de deur en de Herder. Als gij de deur binnengaat, jonge vrienden, zoo sprak de predikant de jeugd toe, dan vindt gij er de openba ring van het levensmysterie. Gij gaat daar niet naar binnen, om er knus te blijven, of als bange vogels, maar om verzoening, g-enade en erbarming te vinden. Gij, diè de exclusieve kans wilt hebben, om behouden te blijven, gaat deze deur door. Is dat negatie? Neen, door de deur gaan is de crisis, dan komt de uit komst: den Herder kennen. Dat is een oneindige teederheid, zooals je moe der je omhelsde en lief had. En dan on eindig meer. Zoo is de Herder. Onder den Herder willen wij leven, en onder zijn staf het leven in gaan. Dan komen echter de demonische en verslappende krachten en zal het noodig zijn, een waarachtig offer te brengen. Gij zijt niet geroepen tot een negatie. Maar neemt je hart en geeft het. Christus is geen negatie, maar in wezen levensvol heid. „Als gij mij vraagt", zoo vervolgde Dr. de Vrijer, „hoe lang ik over deze preek heb gedaan, dan zeg ik één se conde. Ik kwam v&n de overzijde van het IJ en zag bij het Centraal Station geschreven: „christendom is negatie". Maar ik zeg u: „Christus is geen nega tie, maar volheid van leven. Geloofd zij onze levende,. Koning'. De gemeente zong 'daarop gezang 198 1. De Heer is mijn Herder, 'k Heb al wat mij lust, Hij zal mij geleiden Naar grazige weiden Hij voert mij al zachtkens Aan waat'ren der rust". De dienst werd besloten door Psalm 89 7 en 8: „Hoe zalig is het volk, dat naar Uw klanken hoort", en gezang 205 6. In zijn gebed riep Dr. De Vrijer ten slotte den zegen in voor de leden van het Koninklijk Huis. Terwijl het orgel speelde, verlieten omstreeks kwart over elf dè Koningin. Prins Hendrik en de Prinses de Kerk. Buiten stonden in een gietregen vele nieuwsgierigen. GEMENGD NIEUWS. Vals oh bankpapier. Don derdagmiddag kwam een Italiaan op een wisselkantoor aan den Noord- Blaak te Rotterdam, om twee 5 ponds biljetten te wisselen. De bediende trok de echtheid van de biljetten in twijfel en verzocht den Italiaan, even te wach ten. Terwijl de bediende de reoherche opbelde, liep de Italiaan het kantoor uit. De bediende volgde hem en wees 'hem even later aan een agent. Deze hield den Italiaan, die de 46-farige V. G. uit Catania bleek te zijn, aan. Op hem werden de twee biljetten ge vonden, die inderdaad va'sell bleken te zijn. De man vertelde, de biljetten van een hem onbekend, man gekregen te hebben. Vermoed wordt, dat de biljetten nog afkomstig zijn van ver vaardigers van valsche bankbiljetten, die eenige jaren geleden in het buiten land gewerkt hebben. In 1924 zijtn. en kelen van hen gearresteerd en veroor deeld. Griezelige vondst. Een griezelige vondst werd gisteren tus- schen Biebrich en Schierstein gedaan. Des morgens om 6 uur zag men dicht bij den ingang van de haven van Schierstein een groot pak in he': water drijven. Toen dit aan' den oever van den Rijn was gehaald, bleken he: de samengebonden lijk:n van een vrouw, een jongen en een meisje te zij|n. Het ingestelde onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat men waar schijnlijk met een geval van zelfmoord te doen heeft. Oud raadhuis in brand. Een telegram uit Krakau meldt: Een brand, die door een ongeluk kig toeval uitbrak, heeft hier ern stige schade aangericht in de bovenver dieping van het raadhuis, een gebouw in de 16e eeuw. De schade wordt ,op verscheidene mil lioanen geraamd. Boschwachter aangevallen. Toen de bóschwachter Vermonden uit Princenhage zich Vrijdagavond om streeks 8 uur nabij het Huis ten Bosch op den weg PrincenhageEtten/on der de gemeente Etten, bevond, werd hi] plotseling door twaalf manneii van Heike aangevallen. De kerels begon nen den bóschwachter onmiddellijk met straatkeien te gooien. Vermom den loste eenige schoten yi de luoht? maar het hielp niet. Inziende dat hij door het groote aantal aanvallers het onderspit zou moeten delven, vlucht te hij' het Huis ten Bosch binnen, van waaruit om hulp werd getelefoneerd. Ondertusschen koelden de aanvallers hun wpede op- het huis, dat zir zooda nig met steenen bombardeerden1, dat verschillende ruiten werden* vernield!. Een rijwiel, dat tegen den muur van» het huis stond, werd totaal stukge slagen. Vermoedelijk vreezende, dat er hulp voor den bóschwachter zou komen op dagen, zijn de aanvallers daa'ma afge trokken. Worst met melkpoeder. De rechtbank te Zutph-en deed Vrij dag uitspraak' in de zaak tegen den directeur eener vleeschwarenfabriek te Wilp, gemeente Voorst, die in appèl was gekomen van een vonnis van het kantongerecht te Apeldoorn, waarbij hij was veroordeeld tot f800 boete of 1 maand hechtenis, omdat hij in worst een hoeveelheid melkpoeder zou hebben verwelkt, waardoor die Worst gemakkelijk water tot zich trok en zwaarder werd. De rechtbank vemie- digde dit vonnis en veroordeelde be klaagde tot dezelfde straf. Tragisch ongeluk. In de fabriek van I. Serphos en Co. te En schedé waren Zaterdagochtend twee jeugdige werklieden met elkaar aan 't stoeien. Na het ontvangen van een lichten stoot zakte de 20-jarige W|. v. d. B. ineen en stierf. Vermoedelijk is een hartgebrek of iets dergelijks oor zaak' van den dood geXveest, aangezien de stoeipartij zeer onschuldig was. DE LEVENSLOOP VAN EEN BIJ GEVOLGD. „Discovery" bevat eenige mededée- lingen over onderzoekingen \an den hoer Rösch, een leerling van prof. Karl von Frisch, betreffende het leven van bijen. Om bet doen en laten van deze diertjes te kunnen observeeren had prof. v. F. korven met glazen wanden laten maken en bovendien merkte hij sommige bijen met onuitwischbare kleuren. Met behulp van deze methode heeft de heer Rösch den geheelen le vensloop van een bij kunnen volgen. Hij nam daarbij waar, dat een werk bij zoodra ze zich als zoodanig ontwik keld heeft, begint zich 't lichaam met de pootjes te reinigen. Daarna gaat ze leege broedcellen schoon maken, tot dat ze een makkelijk plaatsje in de raat opzoekt om wat te rusten, waarbij ze meehelpt om de cellen warm te houden. Van den derden dag van baar leven verandert haar gedrag. Dan bezoekt ze geregeld de honig- en stuifmeelvoor- raden, en brengt voedsel aan de lar ven, waarbij ze in 't oog houdt dat lar ven van verschillenden leeftijd ver schillend voedsel noodig hebben. Nadat ze zich eenigen tijd aan dezen plicht heeft gewijd, gaat ze de korf verkennen. Terwijl ze vróeger, als ver schrikt, wegvloog als een oude bij met honig de korf binnenkwam en baar „informatie"-dans begint, volgt ze deze gebeurtenis nu met belangstelling. Ze waagt het zelfs van tijd tot tijd honig van de oudere zuser over te nemen. Op haar verderen onderzoekingstocht komt ze bij het vlieggat, gaat-er door en vliegt alleen voor haar plezier in kleine kringetjes in de nabijheid van de korf. Ze leert haar omgeving ken nen. Na dezen opwekkenden tocht, die op een warmen zonnigen dag nog wel eens herhaald kan worden, gaat het diertje weer haar plicht in de korf vervullen. 1 Ze heeft dan verschillende karwei tjes te verrichten. Zoo moet ze het voedsel overnemen van haar oudere zusters, die in de voorraadschuren bren gen, de jongen helpen bij het openbra ken der cellen en op schildwacht staan Vroeger meende men dat een be paalde groep bijen scbildwachtdienst deden. Dit is echter niet bet geval. Iedere bij vervult dien dienst op baar beurt'. Het is haar taak, vóór ze het veld ingaat. Sommigen blijven één tot drie dagen op schildwacht. Daarna gaan ze honig of stuifmeel verzame len. Waarom ze zich tot de keus van een van beide bepaalt (want geeif bij verzamelt beide) is niet bekend. Maar ze volgt haar eigen initiatief en vliegt geen andere bij na. Hiermee komt ze aan 'teind van haar bestaan, dat van vier tot zes we ken duurt. Veteranen van acht weken zijn waargenomen, doch ze zijn zeld zaam. 75.1s ze op het daarvoor gunstige oogenblik geboren wordt, kan ze met- de koningin overwinteren en dus eeni ge maanden leven maar dat is een saai bestaan vergeleken met dat van de zomerbij. De heer Rosch eindigt zijn beschou wing over de bijen met de volgende woorden: „Iemand die de krioelende dwarrelende massa in de korf gade slaat, is geneigd te denken, dat er een koortsachtige bedrijvigheid heerscht. 't Is echter volstrekt niet zeker, dat dit het geval is; men kan 't voor zeker hou den dat de.vlijt van de bijen individueel verschilt. Er zijn heel wat bijen, die beslist lui zijn en die men uren kan zien stil zitten of doelloos rondloopen." Land- en Tuinbouw. Een goed kersenjaar. De correspondent van „Het Hbld". te Eist schrijft: Het kersengewas belooft dit jaar bfi zonder veel; naar men ons weet te ver zekeren, zal het beschot alom zeer groot zijn. De bloeiperiode had een allergun stigst verloop, zonnig weer doorgaans deed de vele bijen, die van het Hoog naar de Betuwe'gegaan zijn, een werk zaam- aandeel nemen voor de bestuiving en bet wegblijven van schadelijke nacht vorsten heeft tot gevolg gehad, dat de sappige vrucht zien dik blijkt gezet te hebben. Met name niet te oude boom gaarden, waarin mest niet gespaard werd, toonen zich allerdankbaarst en zullen groote opbrengst geven. Dit geldt zoowel voor de veelgezochte Meikersen uit den Nederlandschen vruch tentuin, alsook voor de knappige, zoete zwarte, voor de rouanen, die voior de confiserieën gebruikt worden en de vroe ge Duitsche kersen. Yan deze laatste soort, die zoeter is en veelal vroeger op de veilingen ver schijnt dan de Meikersen, is in de om geving van Eist al een partii bij inschrij ving verkocht. De bongerd deed f 1050 schoon geld, wat neerkomt op ongeveer 13 cent per pond, waarbij aan natuur lijk nog plukloon, enz. moet worden ge rekend. Ook onderhands zijn reeds gewassen van de hand gedaan, men scnat tegen 10 cents pér pond, doch daarbij neemt men niet aan, dat dit, gezien de groote verwachtingen van het beschot, prijs zal zijn van de publieke verkoopingen. In het algemeen wordt gezegd, dat de kersen ait jaar goedkooper zullen zijn dan de laatste campagnes, hoewel toch de consumptie een buitengewone productie schijnt te kunnen verwerken. Het gemakkelijke verkeer, en men denke hierbij aan de Ford-vrachtauto's de medewerking van de spoorwegen bo vendien, heeft tot ver in Duitschland afzetgebied weten te veroveren voor 't zachtere Hollandsche fruit, dat voor heen rood werd verzonden, doch nu rijp en frisch binnen enkele uren in het Duitsche industriegebied in de hallen kan zijn, waai* de lekkere Hollandsche vruchten gretig worden afgenomen. Wat een goed kersen jaar, en 1926 zal als zoodanig bekend staan, voor de Betuwe beteekent, kan wel binken uit de berekening, dat alleen te Eist een' 300 volwassen plukkers noodig zullen zijn om de boomen van hun rijken last te ontdoen. LIJST VAN VESTIGING EN VERTREK. Gevestigd. J. van Klaveren, dienstbode, Water- steeg 4 D. Munnik en familie, blok- wachter, L. Morschweg 2 H. W. Goe man, kapper, Nieuwsteeg 16 A. Oosthoek en familie, kruidenier, P. K. Koorsteeg 14 D. N. Bekker en fami lie, Oranjegracht 10 -r- E. van Öam, dienstbode, L. Rijndijk 35a J. C. Beumke, kinderjuffrouw, Rijnsburger- weg 147 D. de Vries en famiie, ma gazijnbediende, Zuidsingel la A. Thiesmeijer, kinderjuffrouw, Stations weg 37 J. G. de Beer, Handelsvert., Leeuwenhoekstraat 4 J. Vooys, Drie Octoberstraat 63a *C. H. Bresser, Da Costastraat 10 Wed. G. W. Schol- laartVan 'Noort, Gasstraat- 30 M. Planje en familie, Langestraat 14 D. F. C. Le Maire en familie, Seringen straat 41a F. v. d. Heiden en- fami lie, poelier, Oranjegracht 9 T. v .d. Geer en familie, meubelmaker, Konin- ginnelaan 20 J. Groothoef, matroos, Marine Kustwacht C. Kersseboom, Witte Singel 47 J. v. d. Post, wever Minnebroedersgracht 2 A. L. v. Sloo ten, Oude Singel 186 M. H. Verhoogt dienstbode, Ambonstraat 5 H. M. A. Heuvelmans, Oude Singel 140 D. Klinkhamer, etaleur, Alexanderstraat 5 H. v. d. Berg, instrumentmaker, Kanaalstraat 40 J. W. Blomhoff, <Mfc- der-mach. N. S., Morschweg 122a. Vertrokken. J. Bavelaar, Boskoop, Zijde 134 J. Keereweer, Amersfoort, Utr.weg 245 Mej. A. van Eijk, Boskoop, Zijde ,63 Mej. D. Duyvis, Amsterdam, Vossius- straaf 8 R. P. Schootemeijer, Hilver sum, Leeuwenstraat 32 Mej. J. de longTéi'"- Den Hf-" Krugerstraat 28 Mej. A. E. Tibboel, Scheveningen, Arnbemschestraat 69' G. Th. van Zutphen, Amsterdam, a. b. Sumatra C. Klein, Vlaardingen, Arn. Hoog vlietstraat 1214 Mej. W. 't Hoen, Dordrecht, Reeweg 36 Mej. J. Meijers Smittenaar, Vlaardoingen, Waalstr. 36 C. Stutvoet, Utrecht, Abr. Bloem- maerststraat 20b Mej. P. E. Ritman Baarn, Anna Paulownastraat 3 M. Eikerbout, Scheveningen, Symonszstr. 3 Mej. J Nieuwenbuijzen, Den Haag J. Catsstraat 310 A. H. van Polanen, Sassenheim, Hoofdstraat bij Barn- hoornMej. G. van Bemmel, Wasse naar, v. Zuijlen en Nijeveldstraat 1 Mej. L. G. Meuleman, Noordwijker- hout, Duin wijk H. van Veneticn» Alkmaar, Achterweg 60 Mej. Chr. Vermaas, Brielle, Voorstraat 97 Mej, N. Beijers, Den Haag, Laan van N. O.-I. 186 -r- P. D. van Zeist, Amsterdam, a. b. Sumatra Th. H. Genemans, Den Haag, Maretakstraat 64 Mej. Wol- kerstorff geboren v. d. Burg, Oegst- geest, H. Morschweg 51 H. Gusoing, Groningen, Heerenweg 1011 J. L. M. v. d. Brandhof, Assen, Vaart 59 A. Mideman, Tiel, bij de ouders P. van Leeuwen, Leiderdorp, v. d. Doesstraat 15 G. C. van Dam, Oegstgeest, Ge-* verstraat 45 Mej. E. P. Olivier, Den baag, Koningstraat 187. Scheepstijdingen. HOLLAND-AMERIKA LIJN. ROTTERDAM, 28 v. R'dam te New-York NIEUW-AMSTERDAM, New-York n. R'dam, 28 (12 u. ildi.) 940 m. v, Ply mouth. NESSIAN, R'dam n. Philadelphia 29 te Antwerpen. EDAM, R'dam n. New-Orleans n. Rot terdam 27 v. Vera Cruz. SPAARNDAM, New-Orelans n. Rotter dam p. 28 Ouessant. NOORDERDIJK, Vancouver n. Rotter dam p. 29 Prawlepoint. LOCHMONAR, Vancouver n. R'dam 27 te San Francisco. KINDERDIJK, 29 v. San Francisco te Rotterdam. DRECHTDIJK, R'dam n, Vancouver 28 te Londen. LOCHGOIL, 26 v. R'dam te Vancouver. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. JOHANN DE WITT (thuisr.) 29 v.m. 0 u. te Genua. PRINSES Juliana (uitr.) 28 (v.m. 7 u, 4) op 100 m. Z.O. van Land's End ge- sign. ENGGANO (thuisr.) 29 v. Port Said, BATOE (uitr.) 1. v. Lond. pasB. 28 Dun- geness. BENGKALIS, 29 v. A da mm. Java. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. DELFLAND (thuisr.) 28 v. Montevideo. FLANDRIA (uitr.) 28 v. Bahia. ORANIA (thuisr.) 28 v. Bahia. ZEELANDIA, 29 v. B.-Ayres te A dam ROTTERDAMSCHE LLOYD. BLITAR (uitr.) pass. 28 Kaap del Arml DELI (thuisr.) pass. 29 Vlissingen, Lon den n. Antwerpen. DJAMBI, 28 v. R'dam n. Batavia. •INDRAPOERA (uitr.) 29 Kaap Boni facio. KAWI (thuir.) 28 v. Singapore. SAMARINDA, 28 v. R'dam te Batavia. TOBA (uitr.) 29 v. Port Said. HOLLAND-AFRIKA-LIJN. BLOMMERSDIJK, 29 v. Antw. te Am- HEEMSKÊRK, 28 v. Algoabaai n. East Londen. SALABANGKA (thuisr.) p. 27 FinisSr terre,

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6