LINNEN SCHOENEN NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 28 MEI 1926 DAG-AGENDA. Dinsdag 1 Jnni, 's middags half vijf. Breestraat 119: Alg. Verg. v. d. Ver. „De Leidsche Buitenschool". Dinsdag 1 Juni, 's avonds, „Zomer- zorg Stationsweg, Uitvoering van de Haarlemsche Orkestvereeniging. Van Dinsdag 25 tot en met Zondag 30 Mei a.s. wordt de dienst waargeno men door de apotheek van de H. H. G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Tel 502 en D. J. Driesum, Mare 76, Tel. 406. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel". Kempenaerstraat 4, des nachts en des ïondags geopend. Kunnen de Ministers van Water staat en Financiën mededeel en, wan neer de tarieven zullen worden vast gesteld, bedoeld in de artt. 19. 32 en 51 der reeds op 1 Oct. 1925 in werking getreden „Pensioenwet voor de Spoor wegambtenaren 1925?" Plattelandersbond. Woensdag vergaderde te Utrecht, onder leiding van den heer Braat, lid der Tweede Kamer, het Hoofdbestuur van den Plattelandersbond. De bijna voltallige vergadering be sloot om, indien de financieele toe stand van den Bond op het gewensch- te peil gebracht werd, zelf candidaten te stellen voor de a.s. verkiezing voor leden van de Eerste Kamer. Voorts werd besloten voor de a.s. verkiezing voor leden van de Prov. Staten, welke het volgende jaar plaats zal hebben, een zeer sterke propagan da te maken. BUITENLAND. DE BRITSCHE MIJNWERKERS STAKING. Naar een oplossing. Hoewel de .toestand in de mijnen uiterlijk onveranderd is, zijn er aan wijzingen uit zekere kringen, dat men nieuwe stappen verwadht tegen het eind van de maand, wanneer het re- geeringssubsidie afloopt, als er geen regeling tot stand is gekomen. In enkele bladen wordt gezegd, dat er een voorstel is gedaan, dat er nieu we onderhandelaars, die deskundig zijn en het vertrouwen hebben zoowel van de mijneigenaars als van de mijn werkers, door de regeering zouden worden opgeroepen om bij de oplos sing te helpen. Deze onderhandelaars zouden een schema van behoorlijke voorwaarden ontwerpen, dat aan de mijneigenaars en de mijnwerkers ter goedkeuring zou worden gezonden. De stemming onder de mijnwerkers zou een essentieel deel van het plan zijn. In officieele kringen is echter geen bevestiging van een dergelijk voorstel te verkrijgen. Gistermiddag echter heeft lord Der by die, hoewel thans geen lid van de regeering, een hooge positie in de con servatieve partij bekleedt, een verkla- ring afgelegd, die van groot belang is in verband met deze persberichten. Op een vergadering van de Liverpool- sche Kamer van Koophandel heeft hij gezegd, dat hij vol hoop was, dat er een oplossing zou worden voorgesteld door een of ander onafhankelijk li chaam, die bij monde van den premier door het land zou kunnen worden aan vaard en die, zoo niet aangenaam, dan toch aannemelijk voor beide partijen zou zijn. Hij hoopte, dat de arbeiders een dergelijke oplossing zouden aan vaarden, nadat er een behoorlijke stemming was gehouden. Hieraan moge worden toegevoegd, dat er op de beurs een opgewekter stemming heerschte in de verwach ting van een gunstige ontwikkeling van de kolencrisis. Rantsoeneeringsbepalingen. Inmiddels nee'mt de regeering alle voorzorgsmaatregelen tegen een uit putting van de kolenvoorraden. Kolonel Lane Fox, de onderminister voor de mijnen, heeft bepalingen ter rantsoeneering van de voorraden afge kondigd. Gezinnen mogen maar 56" pond per week hebben, en zij kunnen dit slechts krijgen op» een schriftelijke machtiging van de plaatselijke autori teiten. Winkels en bedrijven moeten hun wekelijksch kolenverbruik beperken tot de helft van het normale. Deze be perking slaat ook op het gebruik van gas en electriciteit als beweegkracht. Licht voor reclame in winkels en ad vertentie-doeleinden is absoluut ver boden. MacDonald over de algemeene staking Een der meest merkwaardige gevol gen van de ineenstorting der jongste algemeene staking is de veroordeeling der algemeene staking door de leiders der arbeiderspartij. Zoo heeft Ramsay MacDonald in een weekblad het vol gende geschreven: Het is niet waarschijnlijk, dat wij nog veel meer zullen hooren van de al gemeene staking als doeltreffend wa pen op industrieel gebied. Geen ge meenschap zal ooit toelaten dat een ne staking slaagt in dien zin, n er door tot onder werping wordt gebracht. Alle ontwikkelingen in den.laatsten tijd op het ebied van mobilisatie, pro paganda en transport langs de we gen hebben de tactiek van den in- dustrieelen strijd volkomen gewijzigd als de vakbonden dit maar zouden wil len inzien. Staking is altijd een wreed ofschoon noodzakelijk wapen geweest Maar het denkbeeld is gerezen, dat men door de eene staking bij de andere te voegen, door strijdbondgenootschap- pen van vakbonden te vormen, sneller en zekerder recht is te verkrijgen. Zoo meende de gezamenlijke arbei dersbeweging een groote en met suc ces bekroonde poging te kunnen doen. Het land wil er echter niet van weten. Laten de vakbonden de feiten onder de oogen zien. DE STRIJD IN MAROKKO. Krim's overgave. In den Franschen ministerraad heeft Briand gisteren een uiteenzetting ge- gegeven van de omstandigheden der capitulatie van Abd-el-Krim, die den gemeenschappelijken tegenstand der stammen, van wie de meeste hun on derwerping aanboden aan de Fransclie of Spaansche autoriteiten, heeft beëin digd. De raad bracht eenparig hulde aan de samenwerking der regeeringen van Fran^ijk en Spanje en aan de ge meenschappelijke krachtsinspanning der beide legers. Na afloop van den ministerraad deel de Briand mede, dat Abd-el-Krim in de Fransclie linies is aangekomen en onmiddellijk naar Taza is overge bracht. De indruk te Parijs. De indruk, dien het bericht van de capitulatie van Abd-el-Krim te Parijs maakte, was enorm. De koloniale expedities zijn daar nooit populair geweest en de Marokko- affaire was bovendien een groote moei lijkheid voor de regeering. De houding van het uiterste links, de communis ten en socialisten, was er bovendien naar, om de moeilijkheden te Vergroo- ten met een goedkoope demagogie. Niet alleen is thans een einde ge maakt aan een expeditie, die veel of fers vroeg aan menschenlevens, zeer veel kostte en als politiek wapen tbgen het land werd gebruikt, maar boven dien heeft men ook den nahum staat 'n grooten dienst kunnen bewijzen door in gemeenschappelijk handelen beider taak te verlichten. Voor de Fransclie communisten is de beëindiging van de Marokko-affaire een harde slag Zij hadden zich geheel als verdedigers van het opstancleün- genhoofd opgeworpen en de zaak tot basis genomen voor hun anti-militai- ristische propaganda. Daarentegen is de heer Briand de geluksvogel bij uitnemendheid geble ken, nu de onderwerping van Abd-el- Krim hem in staat stelde, gisteren de Kamer te openen met gerechtvaardig de optimistische verklaringen omtrent Syrië, waar de Jouvenel een voorzich tig beleid voert en aan de militairen overlaat, wat hun zaak is, zoodat ook daar de laatste veertien dagen geen schot meer gelost is, en tevens kan wijzen op het einde van den strijd in Marokko. Een aantal hinderlijke interpellaties die zelfs gevaarlijk konden warden geacht voor het kabinet, zijn thans doelloos geworden. De financieele interpellaties uitgesteld Briand heeft de kwestie van ver trouwen gesteld ten aanzien van het uitstel van de interpellaties over don financieelen toestand. Het uitstel is met 320 tegen 209 stemmen goedgekeurd. Een motie van vertrouwen in het kabinet-Jaspar. Na de prioriteit van de motie van wantrouwen der Vlaamsch-nationalis- tische fractie bij staan en zitten te hebben verworpen, heeft de Belgische Kamer de motie van vertrouwen in het kabinet-Jaspar, onderteekend door de Katholieken Vandevijvere en Van- acker, den liberaal Masson en den socialist Hallet, met 126 tegen 8 stem men aangenomen. De liberaal Buyl. onthield zich. Te genstemmers waren vijf Vlaamsclie nationalisten, twee Brusselsche socia listen en een communist; DE INTERNATIONALE ARBEIDS- CONFERENTIE. De Inpeciie dor landverhuizers. De achtste internationale arbeids- conferentie onder voorzitterschap van mgr. Nolens besloot gister het onder werp van de vereenvoudiging der in spectie van landverhuizers aan boord van schepen te behandelen, ondanks het eenparig verzet der geheele werk- geversgroep. Onze landgenoot De Beaufort, direc teur van den Koninklijken Holl Lloyd raadde de conferentie in haar eigen belang aan, dit punt der agenda niet te behandelen, omdat zijns inziens de internationale arbeidsorganisatie on bevoegd is andere kwesties dan ar- beidskwesties te behandelen en bet aanzien eener organisatie slechts ge schaad wordt als zij haar bevoegdheid te buiten gaat. Ofschoon de Nederland sche reeders groot belang hebben bij «Ie vereenvoudiging der inspectie, slui ten zij zich uit deze principieele over wegingen bij de oppositie der werkge vers uit de andere landen aan. Nadat de Fransche regeerings-gede- legeerde, Fontaine, voorzitter van den beheersraad van het Internationale Arbeidsbureau, bad uiteengezet, dat de internationale arbeidsconferenties herhaaldelijk getoond hebben zich be voegd te achten niet slechts kwesties van arbeidsvoorwaarden, doch ook meer algemeene kwesties betreffende de levensvoorwaarden van de arbei dende klassen te behandelen, werd liet voorstel der werkgevers verworpen met 77 tegen 23 stemmen, waarbij alle regeerings-vertegenwoordigers met de arbeidersgroep zich tegen dit voorstel veklaarden. Desniettegenstaande .be twijfelt men, of de vereischte twee der den-meerderlieid voor een conventie zal te verkrijgen zijn De arbeidsconfe- rentie zal waarschijnlijk zich tot een aanbeveling moeten beperken. Het protestantisme in Tsjccho- Slowakije. Met den groei van het Protestantisme in Tsjecho-Slowakije is het sinds het einde van den wereldoorlog phenome naai. De cijfers zijn: in 1919 2331 over gangen (uit de K. Kerk Maar het Protestantisme), in 1920 5874, in 1921 43792, in 1922 9782, in 1923 7748 in 1924 4719 en in 1925 8054, t© zamen 82^00. Het hoogtepunt der bew.eging viel dus blijkbaar in 1921. Daarna loopen de cijfers regelmatig naar omlaag, terwijl echter 1925 weer een opleving geeft. De beweging is dus nog lang niet tot stilstand gekomen. Vooral in net gebied van Pilsen is de drang pog zeer sterk. Hersteld van een gebroken nek. In de Daily Telegraph lezen wij dat een verver, genaamd Ernest Albert Dumayne, te Newport, die aoht maan den geleden in het ziekenhuis was op genomen met een gebroken nek en een ontwrichte wervelkolom, zijn werk heeft hervat, aangezien hij „voldoende hersteld" is. De man was bij een aan rijding met een aanrijding met een motorbus achter van een motorfiets afgeslingerd.. KORTE BERICHTEN. De machinist, wien het spoorweg ongeluk te München wordt geweten, i% i'n heclitenis genomen. In Frankrijk wordt algemeen ge- wenscht dat Abd-el-Krim edelmoedig zal worden behandeld. In Columbia (Zuid-Amerika) heerscht een buitengewone droogte. De regeeringen van Finland, Let land en Estland richten een memoran dum tot sovjet-regeering, waarin zij zich herera verklaren de onderhan delingen met sovjet-Rusland over een veiligheidspact voort te zetten. Lord Robert Cecil heeft verklaard, dat de internationale ontwapenings conferentie volgens zijn meening niet voor het einde van het volgend jaar kan bijeenkomen. Debbas, directeur van justitie, is tot president van de republiek Liba non gekozen. UIT DE OMGEVING. RIJNSBURG. Gemeenteraad. Onder leiding van den burgemeester, den heer J. L. Bosschieter, vergaderde gisteravond de gemeenteraad. Met kennisgeving afwezig de heer M. Brussee. De voorzitter opende de vergadering met ambtsgebed. De notulen van de vorige vergadering werden daarna ge lezen en goedgekeurd. Ingekomen waren eenige ingekomen stukken, w.o. mededeeling van goed keuring van verschillende raadsbeslui ten. Verder deelden Ged. Staten mede, dat de gemeente verschillende bedragen is verschuldigd voor1 midde baar onaerwirjs door Rijnsburgsche leerlingen in andere gemeenten genoten. Voor een leerling Gymnasium moet f 154,58 worden be taald. Voor 2 H.B.S.-ieerlingen moet f 209,49, voor 3 andere H.B.S.-ers de som van f 552,42 worden betaald. Van den heer M. Brussee was een schrijven ingekomen, waarin hp mede deelde als raadslid te bedanken,wegens vertrek naar Valkenburg, voorzitter aan het adres van den heer Brussee, schoon niet aanwezig, 'n woord van dank en uitte den wensch, dat het hem in zijn nieuwe woonplaats wel zal blijven gaan. Vervolgens werd besproken een wij ziging van de gemeenschappelijke ré geling met Oegstgeest voor de ver lichting der grenswegen. Oorspronkelijk weiïschten B. en W. de regeling zoo, dat aankoop en onder houd van lantaarns en de verlichting gezamenlijk zouden worden bekostigd. Oegstgeest heeft echter een wijziging in overweging gegeven, waardoor iedere gemeente' de lantaarns aankoopt en on derhoudt, die voor zijn eigen grondge bied noodig zijn, terwijl de kosten der verlichting gelijk zullen worden gedra gen. Na eenige bespreking besloot de raad met deze wijziging accoord te gaan. De raad ging vervolgens in geheime zitting, om een voorstel te behandelen, tot het aangaan van een procedure te gen C. de K.,-Oegs!geestei'weg, op wien de gemeente een vordering heeft van f 64,50. Na de heropening werd hot voorstel nog even in het openbaar besproken. Dhr. W. L. v. d. Gugten gaf in over weging, eerst de K. nog gelegenheid te geven om te betalen. De Voorzitter verwachtte, dat daar tegen wel niemand bezwaar zou heboen De heer T. Kralt zei aanvankelijk te hebben willen tegenstemmen, omdat iiij den toestand van de K. kent. Wordt hem echter een ruime gelegenheid ge geven om af te betalen, dan kan spr. met het voorstel meegaan. De heer Jonker gat in overweging dan toch een termijn te bepalen. De Voorzitter merkte nog op, dat B. en W. reeds meermalen deze oplos sing aan de hand hebben gedaan, uoch er werd geen notitie van genomen. Tenslotte werd het voorstel van B. en W. aangenomen onder beding, dat eerst de K. gelegenheid zal worden ge geven om met f 3 tegelijk af te betalen. Hierna had vaststelling pl :ats van het hefiingspercentage voor de Gem. inkom stenbelasting. Met het oog op den gunstigen toe stand der financiën konden B. en W. voorstellen het percentage van 3 te brengen op 2. Met algemeene stemmen werd hier toe besloten. (.Bij ple vaststelling der begrooting voor' 1926 werd het aan.ai opcenten up de i.jjksiin,oms eube.as.ing jee .s v. 100 op 80 gebracht)» Een voorstel om eenige wijzigingen aan te brengen in de overeenkomst voor de loopende rekening met de Bank van Ned. Gemeenten, werd eveneens met alg. stemmen aangenomen. Naar aanleiding van een vraag, die de heer Jonker bij de behandeling van dit punt stelde, zal in de volgende ver gadering worden medegedeeld wat de gemeente in 'het afgeloopen jaar aan rentevergoeding heelt betaald boven 't officieele disconto. Aan het eind der vergadering werd B. en W. machtiging verleend om in gevallen, waarin Een dit noodig voot- komt, in beroep te gaan tegen aanslagen in de forensenbelasting, waardoor Rgns burgers, die in andere gemeenten wer ken, zouden kunnen worden getroffen. Tegenover een opmerking, als zou de forensenbelasting spoedig worden afge schaft, plaatsten andere leden de me-, dedeeling, dat zij juist dit jaar voor het eerst in deze belasting waren aange slagen. Sommige ingezetenen moeten aan andere gemeenten nogeens den vol len aanslag betalen, onnlat zj] daar een broeikas of iets dergelijks hebben. Goedgekeurd werd de verkoop van 160 Werk. M. gronü bij de Katwjjker- brug tegen f 2,50 per vierk. M. Bij de rondvraag besprak de heer W. L. v. d. Gugten verbetering van de vleugels der Valkbrug, vervanging van den aarden wal langs de Vliet door een steWge schoeiing en vergoeding .van de schade, die de eigenaars van enkele perceelen in het katwijker eind lijden doordat snelvarende moiorbooten den wal ende. mijnen. Ten aanzien van het laatste herinner de weth. Schoneveld aan het destijds door den ingenieur van Rijnland inge stelde onderzoek, naar aanleiding ivaar van het vasrverboa werd opgeheven. Met de veilingsvereenigingen is voor de bekostiging van eventueele vernieu wing een regeling getrofien, waarbij ook aan de belangen van andere eige naren is gedacht. Nadat weth. Bckoneveld, in antwoord op een vraag yan zijn naamgenoot, nog een uiteenzetting had gegeven van het vraagstuk der gemeentereiniging, waa.- by net zoeken van een auupre geiegen beid voor opslag van vuilnis in 'uitzicht wera gesteld, werd» de openbare ver gadering gesloten. RIJNSBURG. -De heer M. Brussee, C.ff. raadslid alhier, heeft door vertrek naar Valken burg opgehouden lid te zijn van den raan alhier. Zijn opvolger, volgens de lijst, is de heer A. Zandbergen Wzn. KOUDEKERK. Tweeden Pinksterdag liep in de Hoogewaard alhier van een luxe auto een wiel af, met het gevolg, dat hier door de achteras brak. Gelukkig, dat kalm werd gereden, waardoor liet on geval zonder persoonlijke onghlukken afliep. De auto werd zoolang genhatst bij den heer Ant. v. E., terwijl de bestuur der met zijn familie per treinnaar zijn woonplaats te Utrecht terug keerde. De Geref. Zangvereeniging „Soli Deo Gloria" alhier,behaalde 'op den aden Pinksterdag op het groot nationaal muziek- en zangconcours te Wassenaar in de 3de afdeèling een 3den prijs. Woensdagmiddag werd op de alg. begraafnlaats alhier ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer J. Schreuder, in leven koster der Geref. ICerk alhier, die na een kortstondig lij den Zaterdagmiddag in den ouderdom van 77 jaren was ontslapen. Namens den kerkeraad werd aan de S-oeve het woordgevoerd door Ds. aspers, die den overledene schetste als een man van de oude garde, die men in onze dagen helaas maar weinigen meer aantreft. Gedurende 38 jaren, vanaf het begin der reformatie, heeft Schreuder als eer ste koster der Geref. Kerk met ijver en nauwgezetheid de belangen der Kerk behartigd èn spr. bracht daarvoor op dezo plaats nog openlijk dank. Niet alleen bij den kerkeraad, doch ook bij zijn patroon stond de overledene in hoog aanzien. Gedurende 36 jaren heefi hij de fa milie Leenheer trouw, eerlijk en ijve rig gediend. Deze familie gaf dan ook door haar aanwezigheid van hare be langstelling blijk. De schoonzoon, de heer P. de Jong, dankte ten slotte namens de familie allen, die op eenigerlei wijze hun blijken van belangstelling hiddenbetoond en inzonderheid ook de familie Leenheer voor hun blijken van belangstelling. Hij ruste in vrede. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. .Voorm. 10 en nam. 6.30 uur, Ds. Is rael. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 7 uur, Ds. van der Veen, Em. pred. te Amersfoort. ROELOFARENDSVEEN. De verbreeding van den weg yan- af Roelofarendsveen tot aan de Fran sche Brug is nu geheel voltooid. Dezer dagen zijn de straatlantaarns geplaatst en aan liet electrische net aangesloten, zoodat de weg tusschen Roefofarends veen en Nieuwe Wetering pu geheel verlicht is. Duidelijk blijkt nu, welk een prach tige verbetering hier is verkregen. Maar zulks zal nog beter blijken, wan neer de weg over de volle breedte vol doende zal zijn bereden, zoodat het bo vendek dan geheel verhard zal zijn. BÜ besluit van B. en W. d.d. 26 Mei is vergunning verleend aan den heer L. van Ruiten alhier vergunning verleemt voor den verkoop van sterken drank in het klein in het perceel B 445. Door de opheffing yan de zaak van den Leer C. Jansen te Nieuwe Wete ring -.was een vergunning beschikbaar gekomen. De beer S. van djr Meer, auto verhuurder aihier. beeft zijn materiaal weer t,*gebreid door aankoop van een rachiige S-persoons Packard, zoodat bp RECLAME, - MET GUMMI ZOOLEN - 24/27 f 0,89 28/30 f 1,04 31/34 149 35/39 1,34 40/46 f 1,39 L. VAN ESCH Wzn., DONKERSTEEG 5 ook thans voor grootere gezelschappen een wagen disponibel heeft. Het is den laatsten tijd wel gebleken, dat ook hier meer en meer van de auto als personen-vervoermiddel gebruik ge maakt wordt. Wij jvenschen den heer van der Meer veel succes toe. NOORDWIJE AAN ZEE. Naar we vernemen, hebben 3 per sonen deze week op een avond, van een bewoner eener villa, waar zij binnen waren gegaan, eenig geld geeischt. Toen er wat' was gegeven, werd de politje na hun vertrek' gewaarschuwd. Volgens geruchten mocht het gelukken ze m Leiden op te sporen. Gistermorgen vroeg vond zekere v. D. alhier op het strand een fiets. Daar er verder niemand op het strand was te zien, werd de fiets meegenomen. Verschillende vermoedens rezen op; De politie werd gewaarschuwd en ein delijk kwam de oplossing. Ken iongmensch naci 's avonds na het voetballen vergeten, dat hrj op de fiets was gegaan. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Vöorm. 10 uur, Ds. Bollee van Katwijk aan den Rijn, nam. 5 uur, de Eerw. heer E. L. de Witt. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5 uur, lip .Koers. ALKEMADE. Burgerlijke stantl. Geboren: Simon Henricus, z. v. H. J. Rakker en E. M. van Ruiten. Cornelis Ignatius, z.v. W. J. Rodewijk en M. C. Volwater. Helena 1 Johanna Maria, d.v. G. Volwater en M. Hoek. Cornelia Alberdina Geertruida, d, v. D. Zoetemelk en C. H. Maarschalk. Johanna Maria, d.v. G. Cock en Th. M. van der Zwet. Geertruida Wilhelmina d.v. J. van der Wereld en M. W. van der Ploeg. Petronella Johanna Maria, d.v. P. de Jeu en A. K. van der Pouw Kraan. j 1 Overleden: Theodora Cornelia Borst, jd. 25 jaar. Cornelia Hoogenboom, echt genoote van T. de Jong. 77 jaar. Gehuwd: Pieter Schuilenburg, jm. 22 1 jaar en Maria Seip, jd. 22 jaar. VOORSCHOTEN. Onder voorzitterschap van den voorzitter van den Raad van Toezicht, den heer E. Vernède, vergaderde in Hotel Deurloo de Coöperatieve Boeren leenbank. De heer J. M. de Ruyter las de notu len en gaf daarna als kassier het jaar verslag over 't boekjaar 1925, waaraan het volgende is ontleend: Op 1 Jan. 1925 was in de spaarbank ingelegd f 322616.91, Gedurende het boekjaar werd ingelegd f 486956.57 en terugbetaald f 379777.28. Zoodat op 31 December f 429796.20 ingelegd was. Aan rente werd betaald f 14524.85. Aan voorschotten werd verstrekt f 78900 en terugbetaald f 6715.50, zoo dat op 31 Dec. de uitstaande voor schotten bedroegen f 72184.50. In reke-, ning-cour. was te vorderen f 336764.80 Het totaal der ontvangsten en uitga ven bedroeg f 2.837.736.88. Het reserve fonds bedraagt thans f 21.065.11. Herkozen werden de heeren C. Grun- deken, als lid van den Raad van Toe- zich en W. G. Duynisveld, als bestuurs lid en gekozen als lid van den Raad van Toezicht (vacature van den heer J. M. van Kempen Sr.) de heer W. T. Lekkerkerker, die allen hun benoe ming aannamen. De Commissie voor het nazien der rekening en balans, adviseerde bij' monde van den heer Lekkerkerker tot goedkeuring. Na diverse mededeelin- gen en rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. ZQETERWOUDE. Het is nog lang niet in orde met de twjstende buurtjes v. d. H. en S. aan Kippenbrug alhier. Gisteravond heeft v. d. H. zijn hart weer eens opnieuw gelucht, door S. en zijn dochter op lage wüze te beleedigen en te lasteren. Derhalve is tegen v. d. H. weer pro ces-verbaal opgemaakt. KATWIJK AAN DEN RIJN. Op den. Zee weg kwam een wielrijd- ster door onoplettendheid in aanraking met het rijwiel van een harer vrien dinnen, die' naast haar reden. Zfc kwam te vallen en liep een bedui dende beenwond op, die door een dok ter moest worden behandeld. Het rijwiel was cUfect geworden. WOUBRUOOE. Na door de manslidmaten met alge meene stemmen gekozen te zijn, is door den Kerkeraad der Geref. Kerk alhier beroepen de Eerw. heer Holtrop, cand.' te Zandvoort. NOORDWIJKERHQUT. De timmerman J. P. v. Helst van Lisse, werkende aan het huis van de wed. Oostdam alhier, had gistermiddag het ongeluk van het dak te vallen. Met een gekneusd been ,is hij naar zijn woning te Lisse vervoerd. LEIDERDORP. De vergadering van den Raad, dezer gemeente, die hedenavond plaats zou hebben, is uitgesteld tot Maandag avond half acht. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. voorm. 10 uur, Ds. Glas uit Boskoop. Nam. 6.30 uur, Ds. Groot Enzerink uit Leiden. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur, Ds. T. H. Woudstra.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2