NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 27 MEI 1926 DAGAGENDA. Dinsdag 1 Juni, 's middags half vijf. Breestraat 119: Alg. Verg. v. d. Ver. „De Leidsche Buitenschool". Van Dinsdag 25 tot en met Zondag 30 Mei a.s. wordt de dienst waargeno men door de apotheek van de H. H. G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Tel 502 en D. J. Driesum, Mare 76, Tel. 406. Oegstgeest. Apotheek „be Vijzel", Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags geopend. tot afgevaardigde voor de arbeiders J. Zwaga, secr. van den N. R.K. bond. van Transportarbeiders; tot technische raadslieden voor den afgevaardigde van de arbeiders Joh. Brautigam, lid der Tweede Kamer, voorzitter van den Centr. Bond van Transportarbeiders; W. Strijbis Pzn. alg. bestuurslid van het C. N. V. en voorzitter van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders. De Rijnlandsche Courant. Op 5 Juni a.s. zal de A.R. Rijnl. Cou rant, uitgever J. G. Baart te Alpher. a. d. Rijn, 25 jaar hebben bestaan. Bij die gelegenheid zal een feestnummer verschijnen. Invoerrecht op vleesch. De commissie van deskundigen voor de samenstelling van de prijscourant ter berekening van het invoerrecht op versch of gekoeld vleesch heeft in haar vergadering van 25 dezer bedoel de prijscourant vastgesteld als volgt: Rund- en kalsvleesch, versch of ge koeld, 100 K.g. f90; Paari'lenvleeseh, versch of gekoeld, 100 K.g. f50. Gedurende de maand Juni za! mits dien het invoerrecht voor de hierbo ven bedoelde vleeschsoorten bedragen 10 pet. van de hiervoor vermelde waarden. Het Nederlandsch-Belgische verdrag. De correspondent te Brussel van de N. R. Crt. meldt, dat de indiening dooi- de Belgische regeering van het wetsvoorstel tot ratificatie van het Nederlandsch-Belgisch verdrag, in strijd met wat eerst was medegedeeld, gisteren niet heeft plaats gehacl. Naar "hem van officieel© Belgische zijde ver zekerd werd, beteekent zulks echter genszins, dat nog eenige wijziging aan den tekst zou worden toegebracht. De indiening kan heden, Donderdag, of in het begin der volgende week worden tegemoet gezien. Uit de Communistische partij. Het H b 1 d. verneemt, dat de opposi tie in de Communistische partij, die deze week eenige malen in „Concor dia" te Amsterdam heeft vergaderd, de meerderheid van 28 af deelingen der Communistische partij achter zich heeft. Besloten wend o.m. dat gepoogd zou worden fondsen bijeen te brengen voor het uitgeven van een orgaan, dat voor- loopig ééns per maand verschijnen en den naam dragen zal van het door de nieuwe partijleiding opgedoekte we tenschappelijke maandschrift „De Communistische Gids."- De redactie er van zal staan onder leiding van de heeren D. Wijnkoop, Dr. W. van Ra- vesteyn en J. C. Ceton. Vogelbescherming. Te 's-Gravenhage wordt 5 Juni a.s. op initiatief der Vereeniging voor Vo gelbescherming 's-Gravenhage en om streken, en conferentie gehouden ter bespreking van maatregelen in zake beperking of verbod van de vangst van kooivogels hier te lande. Aan deze conferentie zal worden deelgenomen door afgevaardigden van nagenoeg alle algemeen© bonden en plaatselijke vereenigingen op het gebied van vogelbescherming en na tuurstudie in Nederland. Chr. Nat. Vakverbond. Naar vernomen wordt, besloot het algemeen bestuur van het C.N.V. tot het beleggen van een buitengewone algemeene vergadering, waarin aan de orde gesteld zal worden het onder werp: „Hoe kan weer een geregeld contact verkregen worden met de Chr. politieke partijen" en Kamerfracties?" BUITENLAND. DE STRIJD IN MAROKKO. Abd-el Krim geeft zich over. Een officieel telegram uit Parijs meldt, dat Abd-el-Krim zich naar de Fransche linie begeeft. Hij stelt zich met zijn gezin en be zittingen onder de bescherming van Frankrijk. Hij heeft haast alle Fransche, Spaansche en inlandsche gevangenen vrijgelaten. Hij zal naar Taza worden gebracht, waar op instructies van Steeg wordt gewacht. Onder de gisterbchtend vrijgelaten officiëren zijn: 6 Fransche officieren, 8 onderofficieren er. 25 soldaten; 112 Algerjjnen en Sinegaleizeh.; 105 Spaan scire soldaten, 19 burgers, 2 vrouwen en 4 kinderen Alle medische maatre gelen zijn getroffen. De gevangenen zijn gisterochtend om 11 uur ingele verd bij den commandant van le 8ste brigade. Zoodra generaal Primo het offici eel bericht van de onderwerping van abd-el-Krim had ontvangen, begaf hij zich naar den konimg om hem dit mede te deelen. DE VERDEDIGING VAN DEN FRANSCHEN FRANK. Maatregelen der regeering. De Fransche regeering heeft met haar maatregelen tot steun van den franc succes gehad; nu wil ze in die campagne volharden en daarom vraagt ze uitstel van de interpellaties omtrent de laatste scherpe daling, ten einde een openhaar debat in den hui- digen toestand te vermijden. Péret krijgt in dit opzicht zeker z'n zin, voor hem, en daarmee voor Bri- and is dit een buitenkans. Op het oogenblik spreekt niemand meer over een crisis. De instelling van een comité van financieel© deskundigen is met oen- stemmigen bijval begroet. Over dit comité worden nu bijzon derheden hekend; het voorbeeld1, al voor twee jaar in Engeland toegepast, droeg daar vrucht. Hoofdzaak is, dat de politiek er huiten blijft; han'delsin- dustrieelen en landbouwdeskundigen kunnen van raad dienen. Het. Engel- sche voorbeeld werd onderstreept door een Havastelegrani, dat het oor deel dier financiers over het herstel van den franc bevatte. De gevolgen dezer instelling kun nen voor Frankr. onoverzienbaar zijn en wel. le. vermeerdering op de in schrijving der bons voor landsverde diging, dus vemiming van den dienst der schatkist en vermindering van het gevaar van inflatie; 2e. stijging der Fransche rente, hetgeen het crediet moet verbeteren en d enondernemings geest moet aanwakkeren; 3e. repatri- atie van de in den envreemde onder gebrachte fondsen, waarvan de om vang aanzienlijk is en die den frank kunnen steunen, maar ingeval de frank stijgt de bezitters het voordeel hiervan doen derven. OVERSTROOMING IN JAPAN. Een waterreservoir ingestort. Een telegram uit Akita meldt, dat het waterreservoir van Mayana (Nrd.- Japan is ingestort). Het water stroomde met kracht in het stadje Kitaura en vernielde het bank- en schouwburggebouw, alsmede ve!e andere huizen Men vreest dat 40 personen het lo ven hebben verloren. De helft van de stad Kitaura, die/ 7000 inwoners telt, is door het water verwoest. Nader wordt officieel uit Tokio ge meld. dat 114 huizen zijn vernield. Achttien lijken zijn reeds geborgen. Men neemt aan, dat er betrekkelijk weinig menschen zijn omgekomen, daar de ramp bij dag plaats vond. HET KABINET JASPAR. Een anti-Vlaamsche daad. In de Belgische Kamer begon gis teren het debat op de regeeringsverkla- ring, dat vrij verward was en den in druk gaf, dat de regeering-Jaspar geen lang bestaan zal leiden. Vandaag zou over de vertrouwens kwestie gestemd worden. Minister Jaspar heeft order ge geven, dat de studie der dossiers in verband met het verleenen van am nestie aan activisten en andere poli tieke gevangenen moet worden stop gezet. Dit lijkt ons niet verstandig, aangezien Jaspar vooral moet kunnen steunen op het Vlaamsche element in de Kamer, dat geheel voor de amnes tiegedachte gewonnen is Nu kan Jaspar wel zeggen, dat hij alle politieke kwesties wil op zij stel len om zich alleen met het financi eel probleem bezig te houden, $och hij liad dit ook kunnen bereiken zonder dezen maatregel te treffen en de stu die te laten voortzetten, opdat een vol gende regeering vrij spoedig een be sluit zou kunnen nemen. Nu heeft hij een anti-Vlaamsche daad begaan, die hem niet populairder zal maken. DE VOORBEREIDENDE ONTWAPE NINGSCONFERENTIE. De slotrede van Jhr. Loudon. De voorbereidingscommissie voor de ontwapeningsconferentie heeft haar eerste zitting gister gesloten, na een stemmige aanneming van het rap port der redactiecommissie, dat het werkprogramma voor de naaste toe komst bevat. De sub-cómmissies zullen nu aan 't werk gaan. De eerste zitting werd gesloten met een rede van den voorzitter, Jhr. Lou- dond, die de leden prees om den voor- treffelijken geest die steeds gelieerscht heeft en om het algemeen verlangen elkanders standpunt te begrijpen. Zich wendend tot de nu aan het werk gaande sub-commissies, uitte de heer Loudon de hoop, dat zij zich door de zen zelfden uitnemenden geest zouden laten beheerschen en dat zij voorts, on danks het nuttige opwerpen van alle mogelijke bedenkingen, die hun in den geest komen, nimmer verliezen zou den het gezond verstand, dat voor een oplossing van moeilijke kwesties onontbeerlijk is. De heer Loudon hoop te, dat de sub-commissies voorts den onwankelbaren wil zouden hebben, haar taak bevredigend te volbrengen en dat de geestdrift dezen wil naar succes nog zou verdubbelen. „Nimmer", aldus de heer Loudon, „is hier op aarde iets groots tot stand gebracht zonder geestdrift; niet de geesdrift van de straat, die zich in fraaie woorden uit, doch de ontembare geestdrift, die als een machtige adem ons naar het ideaal moet drijven. Werkt dan met dien goeden wil, dat gezond verstaand en de geestdrift, die voor uw werk noodig zijn; werkt, en bekommert u niet om de spotters. Be seft en zegt tot u zelf, dat op den dag, waarop gij uw werk goed verricht zult hebben, een belangrijke schrede op den weg naar internationale bewa- peningsverminderirig zal zijn gezet". Na deze met luiden bijval begroete woorden van den heer Loudon, be dankte lord Robert Cecil hem -uit aller naam voor 1 I wondcrenswaardige wijze, v. >h I ndgenoot de zit ting g bi-,-1'1 l)our zijn geest van verzoend ijon dooi' ju uitnemend be- grijpt-:-; vuil de nioeilijkh; den, heeft de heer London vel hu-edragen tot dien of t st. ui hii terecht ge wezen had. Onder algemeen applaus betuigde lord Cecil de volmaakte waardeering der commissie voor Jhr. Loudon's leiding. KORTE BERICHTEN. In het bankbiljettenproees te Boedapest zijn Windisch Graetz en Nadossy onderscheidenlijk tot 3 en 4 jaar tuchthuis en 10 millioen kronen boete veroordeeld. Zoowel het O.M. als de beklaagden gaan in hooger beroep. Het aantal werkloozen in Enge land bedroeg op 17 dezer 1.612.700, d.i 36.801 meer dan de week tevoren cn 427.880 meer dan het vorige jaar. Naar het Parijsche Journal meldt vertoeft Nintsjits te Parijs om over een' verdedigend verhand tusschen Frankrijk en Zuid-Slavië te onderhan delen. De Fransche regeering schijnt van plan te zijn, de kwestie van ver trouwen te stellen ten aanzien van den terugkeer tot het arrondissementskies- stelsel. Volgens rapporten,van de Engel- sche consuls in China is de boycot van Britsche waren, behoudens enkele uit zonderingen, voorbij. Naar verluidt, zou spoedig een gunstige wijziging in het arbeidscon flict in de Britsche mijnen te verwach ten zijn. De eerste uitslagen van de verkie zingen in Roemenië doen een overwin ning der regeering verwachten. In verband met een polemiek tus schen Asquith en Lloyd George dreigt een nieuw conflict in de Britsche libe rale partij. UIT DE OMGEVING. KATWIJK. Gemeenteraad. Hedenmorgen vergaderde- de ge meenteraad onder leiding van den bur genieester, den heer J. H. de Waal Malefijt. Afwezig weth. R. Ouwehand wegens ongesteldheid. Na opening met ambtsgebed wer den de notulen der voorlaatste verga dering goedgekeurd. B. en W. deelden mede, 'dat het raadsbesluit, waarbij het wisse-cn van de trams te Katwijk a. Zee werd gere geld, is teruggevraagd, aangezien in middels met de N.Z.H.T.M. een over eenkomst is getroffen. De maatschap pij zal n.l. niepwe wissels aanbrengen, waardoor het mogelijk wordt te ran geeren zonder dat de trams voorbij het pand van mej. Wagenaar komen, zoo dat het verkeer in den Sluisweg dan veilig is. Ged. Staten deelden mede, dat zij bezwaar maken tegen liet boeken van de winst uit het grondbedrijf oncler de. gewone ontvangsten. B. en W. stelden voor, hen de indie-' ning van een ander voorstel op te dragen, waarin met het lie zwaar van Ged. iStaten wordt gerekend. 'Weth. K r u y t had aanvankelijk be zwaar, daar vroeger Ged. Staten een overboeking van de winst om de ge wone rekening steeds hebben goedge vonden, maar ging- na toelichting dooi den voorzitter met het voorstel mede. Den raad zal slechts beroep bij de Kroon overblijven. Het voorstel werd aangenomen. Voorts werd medegedeeld, dat do gemeente aan andere gemeenten ver schillende bedragen verschuldigd is voor voorber. H-ooger en Midd. ond. daar door Katwijksche leerlingen ge noten. De vergoeding voor M.O. be loopt een bedrag van f2025.54 of f 184.14 pea* leerling. Voor Gymnasiaal onderwijs is ruim f1300 verschuldigd. Een commissie, bestaande uit de heeren J. v. d. Perk, G. van Duin en B. Dubbeldam werd belast met het ontwerpen van een wijziging van de verordening op de keurloonen. De raad hechtte defnitief zijn goed keuring aan de ruiling van gemeente grond met Mevr. Trusselot -Martens te Rotterdam. Besloten werd, aan J. H. de Wit te Noordwijk, e<ën stuk grond van 12 M. breedte en 22 M. diepte te verkoopen, gelegen op den hoek Sandtlaan, toe gang veilingsterrein te Katwijk a. d. Rijn, tegen 15 per vk. M. voor den houw van een villa. De naastgelegen grond was verkocht tegen f4 per M., maar met hft oog op de gunstige lig ging van dit perceel meenden B. en W. het vragen van een hoogeren prijs te moeten adviseeren. Op een vraag van den heer J. van Duin werd medegedeeld, dat met den tegenwoordigen t huurder, den heer Joh. Heemskerk te Rijnsburg een ac- coord zal worden gesloten voor ver goeding van de door hem eventueel te lijden schade. De heer H. P a r 1 e v 1 i et ging eens na wat voor den grond aan le Adri- anastraat betaald wordt (f 4) en kwam dan, de ligging vergelijkende, tot de conclusie dat f 5 nog niet vee' is, vooral wanneer de gemeente nog schade moet vergoeden. De voorzitte r verzekerde even wel dat er voor de gemeente nog we> wat overbleef, waama het voorstel aangenomen werd. Hierna werd besloten tot het aan gaan van eenige pvldleeningen, n.l ten behoeve van bestrating en riolee- ï-ing een van f 25000, af te lossen in 10 laar, en ten behoeve van het trottoir langs de Boulevard te K a Zee eon van f14000, af te lossen in li jaren. Tegen de eerste wérd door den heer v. d. Zwan bezwaar gemaakt om den korten tern#jn van aflossing De voorzitter en de heer J. van Duin en J. v. d. Perk bepleitten daartegen- een korten termijn, daar het be stratingen betreft- die telkens moet-'.n plaats hebben en door een zich opsta pelende schuldenlast niet, onmogelijk mogen worden gemaakt. De leeningen werden daarna goedge keurd. Met betrekking tot de verbetering van den Wassenaarschen weg deelde de voorzitter bij het behandelen van eenige begrootings wijzigingen mede, dat de benoodigde boomen zijn ont leend aan de gemeentelijke kweekerij achter het gemeentehuis en alle prachtig zijn gaan groeien. Waar zij in rekening mogen worden- gebracht bij het bepalen van het' Provinciaal subsidie, kan dit een aardig meeval lertje worden, waarvoor de raad zich dan ook zeer erkentelijk toonde. Ten slotte besloot de raad ingevol ge de L.O. wet 1920 zijn medewerking te verleenen aan den houw vanoen nieuwe school der Ver. „De Leidsche Buitenschool" op haar terrein bij „Duinlust." De kosten zullen nogal meevallen, daar deze in hoofdzaak door de gemeente Leiden zullen moe ten worden gedragen, daar zij liet grootst aantal leerlingen levert. Ook rnoet Leiden deelnemen in de borg stelling. Bij de rondvraag vroeg o.a. de heer ITouwaard verbetering van den toestand hij de begraafplaats te Kat wijk aan Zee. De heer J. v. Duin drong aan op bestrating van de trottoirs in Adriana- en Roest van Limburgstraat, waar het zand van onder de fundeerdingen dei- woningen wegstuift. Op het laatste antwoordde wteth. Kruyt, dat reeds tot verbetering is besloten, maar dat de gewenschto soort, -klinkers niet voorhanden is. De openbare vergadering werd daar na gesloten met ambtsgebed. SASSENHEIM. Burgerlrjke stand. Geboren: Gorne- lis Adriaan, z.v. H. Luijk en E. A. Birkhoff. Johanna Anthonia Maria, d.v. Q. J. E. Eikhuizen en C. G. Bader. Elisabeth Johanna, d.v. P. van der Kroft en M. J. van Grieken. Corstiaan Jacob, z.v. J. J. Rhijnsburger en M. O. Dorst. Gehuwd: Jacob Dwarswaard, 25 jaar en Maria Vis, 26 jaar. -r- Gevestigd: C. Srjtsma, Rijksstraatweg 2, van Moordrecht. B. L. ReijngoucTen gezin, aan boord woonschip van Woubrugge. A. H. vatf Polanen, Hoofdstraat 139, van Leiden. Vertrokken: N. P. Breuning, van Hoofdstraat 139, naar Lisse. M. Dwarswaard," geb. Vis, van Hoofdstraat 248c naar Alphen aan den Rijn. OEGSTGEEST. Alhier had nabij het Groene Kerk je een aanrijding plaats, waarbij de heer J. de Wereld uit Hillegom zoodanig ver wond werd, dat hij per politiebrancard naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden moest worden overgebracht. 7— Tot en met 15 Juni is er gelegen heid 'ten raadhuize om een jachtakte voor het seizoen 1926'27 aan te vra gen. De woning, bewoond door van der M. bleek zoo bouwvallig, dat het ge meentebestuur zich niet meer verant woord gevoélde en de bewoners gister uit de woning heeft doen verwijderen en elders in de Dorpstraat onderdak heeft verleend. Het perceel is daarna gesloopt. De zweminrichting Poelmeer mag zich reeds weer in een drukke belang stelling verheugen. De heer van de Wakker is wederom badmeester, terwijl ate controleur optreedt de heer M. uit .Leiden. -Gisteravond reed een chauffeur met zoo'n vaarbbij den hoek Endegees- terlaan Rhijngeesterstraatweg, dat hij het hek, staande voor hotel „Het Witte Huis" vernielde. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Bij het Hoofd der Openbare school aan den Morschweg alhier hebben zich 13 sollicitanten aangemeld voor de be trekking van assistenten. BOSKOOP. Omtrent onderstaande verloren voorwerpen zijn aan het politiebureau inlichtingen te bekomen. Een das, een portemonnaie met inh., een jongensbril, een damestasch met inh. t De bad- en zweminrichting te de zer plaatse is voor belanghebbenden opengesteld. opengesteld. De hieronder genoemde brieven zijn als onbestelbaar aan het postkantoor terug te bekomen: Burgemeester en Wethouder, Waddinx veen, R. Michel, Kopenhagen en H. Wen tink, Rotterdam. Voor den politierechter te 's Gra- venhage heeft terecht gestaan zekere v. D. alhier, verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan mishandeling van den kommies der Belastingen B. uit deze gemeente. Eisch en vonnis, 14 dagen gevangenis strai (voorwaardelijk). Het jaarïqkscn onderzoek van ver lofgangers der dienstplicht, lichting 1914 en 1917 zal voor deze gemeente gehouden worden te Waddinx veen op Maandag 14 Juni a.s., des nam. 1.15 en 2 uur in het Raadhuis. Op het concours, deu Tweeden Pinksterdag te Gouda gehouden, behaal de de harmonie „Excelsior" van hier een eersten prijs in den marschwedstr(jd en een tweeden prijs in het concours- nummer 2de afd. Zondag 30 Mei, v.m. 9.30 en n.m. 6 uur, hoopt voor de confessioneele ver eeniging in het gebouw Salvatori op te treden Ds. B. Tuinstra uit Beesd. LEIDERDORP. Doordat het 8-jarig zoontje van den heer v. E. aan de Zijl nabij de schuur een brandje stookte geraakte deze in brand. Behulpzame handen hebben nog met emmers water getracht den brand te blusschen, echter zonder suc ces. De schuur brandde tot den grond af. Een hond wist zich nog zelf te red- Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat de beslissing op het verzoek van de firma P. Fontein Pznhoudende verzoek om vergunning tot het uit breiden van de zagerij en schaverij van hout op e engedeelte van het per-' ceel Havenkade No. 2123, kadastraal hekend Gemeente Leiden, Sectie L No. 1897, is verdaagd. Leiden, 2G Mei 1926. N. C. DE G1JSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris den. Een hok inet konijnen, wejke reeds bewusteloos waren, kon gered worden. Ook eenig paardentuig ver- br andde. De spuit uit Leiderdorp kwam te laat op het terrein. Niets was verzekerd. De.gemeenteraad vergadert op Vrijdag 28 Mei, des avonds halfacht. Agenda: 1. Mededeelingen; 2. Poli tieverordening; 3, Oprichting" nood- slachtplaats; 4. Wijziging begrootin gen. Tot penningmeester van den Slaagh of Grooten en Kleinen Stads- •polder is benoemd de heer G. Los (va cature wijlen N. v. Oosterhout). Gisteravond had alhier op den Rijn dijk weer eens een aanrijding plaats. De heer K. Koning uit Oegstgeest reed met een tweejarige hit, toen het dier opeens schrikte van twee aan den kant liggende jongens. Het dier nam een zijsprong en werd daardoor aangereden door een uit de tegenovergestelde richting aankomende melkauto van den Jieer C. Verberg uit Leiden. De personen kwamen er .allen vrjj goed hl, doch de hit werd zoodanig ver wond, dat hij per veewagen naar Oegst" geest moest worden vervoerd, alwaar hij wel afgemaakt zal moeten worden. De heer van Elswjjk, die per motor rijwiel achter het gespan reed, kwam daardoor ook in de knel en bekwam scha de aan motor en kleeding. Een en ander verwekte nogal stag- j natie. NOORDWIJK. Loop der bevolking. Ingekomen personen: H. M. Claus, zonder beroep, van Dresden, Achterweg 4; A. van Eg- mond, tuindersknecht, van Koudekerk, „Hu:s ter Duin";-J. W|. ter Laak, ko perslager, van Maurik, Bronckhörst. j straat 75. j Vertrokken personen: J. Betten,win: kelbediende, naar Wolvega, bij de j ouders: D. Wilton, verpleegster, naar j. Den Haag, Segbroeklaan 1; J. de Haas, schildersknecht, naar Leiden, Vestestraat lc. jV' j5,J HAARLEMMERMEER. Burgerlijke stand. Geboren: Jean- ïiette, d.v. L. v. d. Mjje en H. G. v. d. Zalm. Alida, d.v. A. 'Kapteijn en M. de Leede. Eduard Petrus,, z.v'. J. Bies bers en M. J. E. Willemsen. Ondertrouwd: Johannes Buchner, 25 1 jaar en Leuntje Korsuize, 24 jaar. Cor nelis Vergunst, 30 jaar en Geertrui Eli zabeth van Stam, 23 jaar. Abraham van Smeerdijk, 31 jaar en Teuntje de Vette, ig jaar. Sijmeri Verbeek, 25 jaar en Ma- rijtje Grauwelman, 20 jaar. Matthij3 Baardman, 29 jaar en Johanna Louisa van Dijk, 23 jaar. Klaas den Daas, 24 jaar en Jenneke de Koker, 22 jaar. Jo hannes van Staveren, 27 jaar en Corne- lia Blom, 27 jaar. Getrouwd: Jacob Schipper, 23 j. en Klaasje Cornelia Ket, 22 j. Arie Smit, 22 jaar en 'Grietje van Pelt, 29 .jaar. Johannes Cornells Omtzigt, 45 jaar en Martina van der Vlugt, 35 jaar. Mad; chielis Wjjtvliet, 23 jaar en Lijntje den Dekker, 23 jaar. Cornells Aarsen, 24 jaar en Lena Wesselius, 21 jaar; Kleis Willemstein, 24 jaar en Maartje Mi chel, 24 jaar. Téunis Janzweert, 245. en Antonia Roubos, 18 jaar. Arie Bras, 27 jaar en Aagje Vreeken, 25 jaar. Pie- ter Gaalswnk, 27 jaar en Geertje Bos, 25 jaar. Nicolaas Dirk Enthoven, 23 jaar en Cornelia Enthoven, 25 jaar. David Nicolaas Knibbe, 26 jaar en Hes ter van Wijk, 24 jaar. Overleden: Jan Boterblom, 84 jaar, gehuwd met P. Knox. RIJNSBURG. De aanvoer is geWoon en de prij zen redelijk. Nog komen enkele partijen Darwintulpen die gaan van 50105 e. per 100. Anjers varieeren van 3055 per 100. Pyrethrums brengen van 40- 120 op, Damast van 400600 per 100 bos. Margrieten 2330, Papavers 200 370 per 100, Trolliums 120160, Cam panulata 6090 per 100, Pioenen vari eeren naar kwal. van 500600, Koren bloemen 8090, Violen 912, Asters 3540 cent. Burgerlijke stand. Geboren: Wilhel mina Maartina, d.v. J. den Haan en M. van den Haak.. Gerritje, d.v. 0. Hoge- woning en M. E. van den Wijngaard, Gerrit, zoon v. T. Heemskerk en J. de Mooy. Krijn, z.v. C. van Kralingen en CatH. E. Ververs. Katrina Jacoba, d.v. P. van der Kwaak en P. J. van Leeu wen. Getrouwd: W. Hogewoning, 32 jaar en P. G. de Graaf, 30 jaar, wed. van G. van der Kwaak. N. van der Kwaak 19 jaar en A. van Egmond, 18 jaar. L. van den Berg, 24 jaar en G. Heems kerk, 23 jaar. Ondertrouwd: K. van der Spijk,_ jm. 23 jaar en T. van Egmond, jd. 23 jaar, N. van Egmond, jm. 36 jaar en E. Verhaar, jd. 21 jaar te Oegstgeest. H. J. Glasbergen, im. 25 jaar en H. van Wageningeir, jd. 23 jaar. A. A. H. Dijksman, jm. 24 jaar te Katwijk en A. C. den Haan, ja. 22 jaar. A. van der Mey, 46 jaar en J. Tuinenburg, 33 jaar te Bodegraven. Overleden: Cornells Loeven, 79 .inn1, wedr. van A. Versluis. Adriana, 3 mnd., d.v. N. van der Kwaak en A. van Eg mond.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2