Nerveus en Overspannen Onrustig en Siapeiees Mijnhardt's ZenuwtahSetten NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 22 MEI 1926 in alle geval zeer onbevredigend moet worden geacht. Als afgevaard;gden voor de Algem. vergadering werden benoemt de hce- ren S de VVreede en A. Warnaar Jr. LISSE. Hedenmorgen te 7.30 ontstond door onbekende oorzaak brand op den zol der nuven de bakkerij Van den heer Z. aan (ie Engelenbrug. Twee spuiten uit Lisse waren spoedig aanwezig, die er in slaagden het vuur te beperken tot den zolder, d:e echter geheel uitbrand de Het huisraad werd intijds op straat geb acht, waardoor het verkeer nog al eenige belemmering ondervond. Het bedrijf zal worden voortgezet. KATWIJK a. d. RIJN. In gehouden bestuursvergadering zijn de functies van het bestuur der Alg. Ver. v. Bloemb. cultuur meeren- deels gewijzigd en thans verdeeld als volgt:'A. de Mooy, voorzitter, Nic. Bos 2e voorzitter. T. Noort, secretaris-pen- ningm. H. VV. Grimbergen, 2e secret, penningm. Ant. Heemskerk Commis saris, D. Bol Azn. commissaris en J. v. d. Perk. commissaris. De heerC. Bam- hoorn had bedankt als bestuurslid, de heer Grimbergen als secr. en de heer J. v. d. Perk als 2e voorzitter. De afd. Katwijk aan den Rijn der Alg. vereen, van Bloembollencultuur te Haarlem hield een ledenvergadering wel ke niet onbelangrijk was. De voorzitter, de heer A. de Mooy. opende da vergadering meteen wooru van wolkom, waarna de sedretaris de notulen las. Vervólgens het jaarver slag. Dit de rekening ep verantwoording van den penningmeester bleek, dat de ivereeniging een mooi batig saldo heeft. Volgde bestuursverkiezing. Aftredend lie heeren Nic. Bos en H. W. Grimber gen. Beiden werden herkozen en na men de benoeming aan. Dan kwam in behandeling de be schrijvingsbrief voor de Alg. Verga dering te Haarlem. Voor het voorstel- [Heemstede om verplichte aftreding voor de leden van het scheidsgerecht in te stellen, was men, gelezen het prae- advies van het Hoofdbestuur niet voor. Daarna kwam in behandeling het punt betreffende het Beursgebouw, n.l. de vraag, of men voor da stichting van dit gebouw is te Haarlem of Hillegom. Alle ingekomen stukken betrefiende "deze aangelegenheid, zoowel van de voorstanders van Haarlem, als dip van Hillegom, werden gelezen, hetgeen vaak (veel tjjd in, beslag nam. Hieruit volgde leen nog langere discussie over deze zaak Bp dpze besprekingen wordt nogal nadruk gelegd op de vraag, of bij een eventueel te stichten gebouw te Haar lem, niet vele leden principieele be zwaren zullen hebben, omdat de kans z.g. bestaat, dat het gebouw ook voor andere doeleinden, buiten de vereeni- ging pm dus, zal worden gebezigd. Er werd tegelijk aan herinnerd, dat op de Internationale Bloemententoonstel ling te Hèemstede, vorig jaar gehouden, ook op Zondag concerten werden gege ven. In stemming gegeven was de uitslag dat de afgevaardigden zullen hebben te stemmen tegen het voorstel Hillegom 'en voor Haarlem. Tot afgevaardigden werden gekozen 'de heeren J. v, d. Perk en Nic. Bos. De Voorzitter sloot hierna de ver gadering met een woord van dank voor de opkomst en aangenaam gevoerde dis cussies. Predikbeurtèn. JveC Herv. Kerk. Voorin. 9.30 en 'nam. 6 uur en 2de Pink sterdag voorm. 9.30 uur, Ds. Bollee. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 6 uur en gde Pinksterdag, voorm. 9.30 uur, Ds. Meijering. WOÜBRUGGE. Onder leiding van den heer P. F. Moordam vergaderde den de ingelanden •van den polder „Vierambachir'. De commissie tot nazien van de reke nipg 1925 rapporteerde, dat alles in orde bevonden was. De penningmeester, de heer van Heij- ningen, werd daarna gedecharcheerd. De ondedhandsche aanbestedingen zul len door net Destuur weder worden uit gevoerd of in eigen beheer. Tot leden der commissie nazien der Tekening voor 1926 werden benoemd de heeren F. Kroes, Verklejj en L. Donker De beide aftredende bestuursleden, de heeren P. Slangeslag en W. J. den Het toe Czn. werden herkozen. Breedvoerig kwam ter sprake het on derhoud der wegen. Den 8sten Mei 1919 was besloten bj te dragen voor het on derhoud van den weg op den Wouw- schendjjk en 6 Mei 1920 voor het onder houd van den weg in de Ridderbuurt. Nu kwamen ook de ingelanden van Ter Aar voor den weg van de Kerk buurt langs de Ringsloot oudtijds was deze weg genaamd ,,de Middelpolder weg" welke evenwijdig loopt aan de „Langeraarsche drjck", van de vier sprong tot Langer'aar. Besloten werd tot een toeslag voor den Heuvelweg en genoemden „MidJel- polderweg", terwijl de toestand aan de Woudsche djjk blijft zooals hjj is. In d» vergadering werd er op gewe- Sen, nu Rijnland aandringt op goed on derhoud vah dijkendak de Kalkoven- sche polder onder Oudshoorn 111 't oog gehouden moet worden; breekt die kaae tiaar, dan heeft de VierambachtspolJer gevaar, met den Zuidelijken Slaperdijk De vergadering, welke een goed ver loop had, eindigde met een honden gevecht, zoodat ae tafel en de voorwer pen daarop, schudden. Twee ingelanden hadden hun bulhon den meegebracht, welke gedurende de vergadering vreedzaam onder de tafel hadden vertoefd, doch op het eind het 'te kwaad met eluaar kregen. Burgerlijke stand. Geboren: Jan, i.v. J. van der Meer en M. van Velzen. Helena Cornelia, d.v. G. Van der Klauw on H. van der Star. Jannie, d.v. J. van der Laan en M. Idelenburg. RECLAME. Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 cent. Bij Apoth. en Drogisten Gehuwd: P. Roos, jm. 24 jaar en N. C. Schijf, jd. 23 jaar. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 en avond 7.30 uur, en 2de Pinksterdag, voorm. 10 uur, Ds. Joh. Kijne. Geref. Kerk. Voorm. 10 uur, Ds. Nau- ta van Alghen, nam. 7 uur, Ds. v. d. Sijs, van Leiderdorp. 2de Pinksterdag, voorm. 10 uur, Ds. Nata van Alphen. IN HET JAAR 2000. Jean Labadié geeft in „La Science et la Vie" een bespiegeling over de electriciteit in bet jaar 2000, aldus de „Tel." Men zegt tegenwoordig wel, zoo merkt hij op, dat wij in de eeuw van de electriciteit leven, maar geeft er zich over het algemeen geen reken schap van, boe ver wij op dit gebied vorderingen kunnen maken, b.v. over hoe bet met de toepassing aan het einde deze eeuw zal zijn. De electri- sche industrie zal dan toch ongeveer even oud zijn als nu het stoombedrijf, In 1830 proclameerde men den triomf van den stroom. Toen vermocht een locomotief vier wagens te trekken met een snelheid van 25 K.M. per uur. En wie durfde destijds voorzien, dat paketbooten van 50.000 ton in zes da gen naar Amerika zouden stoomen of denkenf aan locomotieven van 3000 paardekrachten? Niemand, behalve 'n dichter, Lamartine. Gezien deze en andere feiten kan men veilig de conclusie trekken, dat de verbeelding zelfs van een romanti cus, altijd beneden den werkelijken vooruitgang der wetenschap blijft. Op het oogenblik wenden wij enor me hoeveelheden electriciteit aan voor onbeduidende practische resultaten. De electriciteit glijdt letterlijk door onze handen. Wij hebben daarbij zelfs geen vermoeden van, hoe groote krach ten wij ongebruikt laten; wij zouden kunn enzeggen, dat wij den stroom nog maar heel weinig weten te exploi- teeren, maai" wij kunnen gerust ver wachten, dat het eens, misschien bin nenkort, anders zal worden, dat men er in slaagt de electriciteit in buiten gewoon verminderd volume te accu- muleeren. Het probleem komt er dus eigenlijk op neer de Leidscbe flesch te vinden, die electriciteit bevat van een span ning, te vergelijken met die van den bliksem, Labadié veronderstelt dan verder, dat-deze uitvinding met min 'of meer geluk is geschied. In den een of an deren, zij het dan ook onvolkomen, vorm zal deze flesch ons toch altijd een accumulator bezorgen, die onein dig veel lichter is dan de tegenwoor dige met zijn looden bestanddeelen. Hij neemt dan aan, dat deze nieuwe accumulator slechts het honderdste van den tegenwoordige zal wegen. Welnu, dit nieuwe apparaat zal een grootere revolutie in de industrie te weeg brengen dan ooit werd aan schouwd. Labadié tracht dan deze-om wenteling een oogenblik in de verbeel ding te doorleven. 'Wij denken ons dus in het jaar 2000 en in het bezit van een uiterst lichten accumulator. Een onmiddellijk gevolg is, dat niet alleen de telegraphie maar de geheele electrische industrie zon der geleidingsdraden werkt. De cen- tralen behoeven dan niet op groote af standen van de plaats van verbruik gevestigd te worden. Zoo denken de Amerikanen er tegen woordig aan de waterkracht van den Colorado te gaan exploiteeren, maar daarvoor is een transportlijn van 400 K.M. noodig. Overal is deze transport lijn de groote hinderpaal, die echter met den uiterst-lichten accumulator wegvalt. Wij zullen dan wagon-accumulators hebben, die den electrischen stroom ter plaatse inladen en dan vervoeren b.v. van den Colorado naar San Fran cisco. De stroomversnellingen van den N;ger en de watervallen van den Con go zullen electriciteit fabriceeren, die men te Conaky of Brazzaville op boot accumulatoren inlaadt welke hun energie te Londen of Havre of waar men maar wil zullen ontschepen. De watervallen van de Zambesie alleen, vertegenwoordigen 35 millioen paarde kracht, 'd.i. meer electriciteit dan nu in de wereld gebruikt wordt, Electriciteit die dan bovendien zeer goedkoop is zal zoo overvloedig zijn, dat men de steenkool vrijwel zal kun nen missen. De fee „electriciteit" van alle ban den bevrijd, zal zich installeeren in de automobiel, die een voertuig van de meest simpele constructie wordt, en het vliegtuig, waarmee men zoo hoog zal kunnen stijgen als men ver kiest. Wat het tourisme betreft, ook dit zal een algeheele verandering onder gaan. Een ieder zal den top van den Mount Everest kunnen bereiken. De poolstreken zullen in den zomer heele scharen reizigers trekken gekleed in lichte kleeding, want een zakaccumu- lator zorgt voor de gewenschte tempe ratuur. Automobiel en vliegtuig zullen even alledaagsche voorwerpen zijn als de oude fiet^. Iedere zakenman zal des avonds in zijn huis buiten gaan uit rusten, en van kantoor naar zijn wo ning niet meer dan een half uur noo dig hebben. Een groot aantal fabrieken van reus achtigen omtang zal kunnen verdwij nen. De particuliere werkplaats her leeft, waar de arbeider op het uur dat hij prettig vindt het materiaal kan be werken dat een centrale instelling hem toedeelt. De onderscheiding tusschen stad en platteland vervalt. En hoe zal het met de televisie in 2000 staan? Deze zal een even doodgewone zaak zijn als onze bioscoop. Een tooneelopvoering bijwonen, een reis om de wereld mee maken, in het gevolg van een maha- radja op een tijger jagen, de opgravin gen in Egypte gadeslaan, dat alles zal eens ieders deel worden, zonder dat hij zijn gemak-kei ijken stoel verlaat. Het is mijn bedoeling geweest, be sluit schr., te laten zien, dat men om zich een beeld van de toekomst te ma ken, niet behoeft over te geven aan droomen van alchimisten, maar enkel en alleen moet indenken wat de gevol- sen zullen zijn van dit ééne simpele feit: het overbodig worden van een electrischen kabel! Uit het Sociale Leven. Da C.A.O. in de Typograiie. De collectieve arbeidsovereenkomst in de typografie loopt 1 April 1927 af. In het contract is de bepaling opge nomen, dat de overeenkomst stilzwij gend met een jaar wordt verlengd, als zij niet zes maanden vóór het einde dus vóór 1 September 1926 is opgezegd. Naar gemeld wordt, zijn reeds nu de besturen van alle contracteerende bonden zoowel van de patroons als van de arbeiders bijeen gekomen om over het contract te spreken. In deze bijeenkomst is besloten, dat alle besturen aan de in de volgende maand te houden ledenvergaderingen zullen voorstellen van het recht tot opzeg ging geen gebruik te maken. Worden deze voorsteilen aangeno men, dan wordt dus "de bestaande overeenkomst verlengd., Verklaard is nog. dat wanneer één der bonden wel opzegt, de andere or ganisaties vrij zullen staan ook op te zeggen. Vóór den oorlog had men in de ty pografie de di'iejarige C.A.O. In de woe lige jaren zijn zij verkort tot twee ja ren' De thans gemaakte afspraak tus schen de besturen kan een eerste stap zijn tot het herstel van de driejarige overeenkomsten TOEKOMST-ARCHITECTUUR. De Fransche architect Lè Corbusier, dien men als belangrijk woordvoer- voor moderne gedachten in de bouw kunst kent, heeft in „Art et Industrie" nog eens zijn meening over eenige toe komstmogelijkheden gegeven, o.a. over het bouwen van huizen op paalwerk. „Het gewapend beton maakt het ons ook mogelijk de huizen op paalwerk te bouwen. De vochtigheid van den bo dem tast zoodoende de muren niet aan en de rheumatici zullen er wel bij va ren. Op paalwerk bouwen beteekent: het huis de lupht in brengen, drie meter boven den grond op palen, die groote onderlinge afstand hebben. E11 daaron der zal men tuinen, gras en bloemen kunnen aanleggen, de kinderen kun nen er spelen, zonder overlast van re gen en zon. Zoo kan in de groote steden, waar men slechts weinig openbaar terrein heeft, de tuin onder het huis en er bo ven op komen: ik verdubbel de opper vlakte van mijn grond voor tuinaan leg, en ik bouw in de lucht Buiten kan men onder het paalwerk door, het landschap blijven zien, alles wordt ruimer, de huizen verbergen den horizon niet meer zoo sterk. Voor al daar, waar men nogal dicht opeen- bouwt, geeft deze wijze iedereen wat lucht. En dat gevoel van ruimte is een gevoel van geluk.' Tuinen aanleggen op het dak en ver van den bodem wonen, zooals de be woners der paaldorpen in het steenen tijdperk, is een conclusie waartoe ik na vele experimenten en jarenlange waarneming gekomen ben. Het plan is nieuw. De primitieve paalwoningen noem ik slechts bij toeval, niet omdat het plan berust op een onderzoek in het verleden; het is eenvoudig ont staan uit de geleidelijke ontwikkeling van onzen tijd. Laten wij deze zware waarheid aan vaarden: wij zijn menschen die aan het begin van een machine-tijdperk staan; wij leven nog altijd gretig in het verleden; wij hebben nog niet de gewoonte aangenomen van menschen uit een machine-tijdperk en wij heb ben nog niet de omgeving geconstru eerd, die zulk een tijd waardig is. De jongeren van morgen zullen het ons bewijzen! POSTDUIVEN. Plinius verhaalt ons, hoe reeds de oude Romeinen de merkwaardige eigenschappen der postduiven kenden en zich ten nutte maakten. Toen Bru tus door Marcus Antonius belegerd weyd en dus geen gemeenschap liad met iemand buiten de belegerde stad, stond hij echter door middel van dui ven 111 verstandhouding met Hirtius. Van Egyptische en Cyprische zeevaar ders is bekend, dat zij op hun reizen duiven meenamen, die zij loslieten als zij op de plaats van hun bestem ming waren aangekomen, om zoocloen de hun betrekkingen bericht te zen den van hun behouden overkomst. Toen Leiden in 1574 door de Spanjaar den werd belegerd en de stad geen gemeenschap met de buitenwereld had, gebruikte de Prins van Oranje ditzelfde middel om de ongelukkige belegerden met zijn raad bij te staan. Uit dankbaarheid voor de gewichtige diensten, door deze vogels bewezen, werden zij na afloop van het beleg op kosten der stacl onderhouden en na hun dood gebalsemd'en bewaard. Maar de gewichtigste diensten heeft de duif ongetwijfeld bewezen tijdens het beleg van Parijs in 1870, toen de hoop en liet behoud van een millioen menschen afhing van de vleugels van één vogel. Den 27en September 1870 besloot het bestuur der Parijsche postduivenver- eeniging bij wijze van proef, drie dui ven in een luchtballon te laten opstij gen; zes uur later waren de dieren al weer teruggekeerd, met het bericht van de behouden nederdaling van den luchtreiziger in de nabijheid van Nan tes. Dit belangrijke feit was a' het wa re de geboorte .van den verbeterden postduivendienst. Weldra had men nu meer dan 300 voortreffelijke postdui ven. Belangrijke telegrammen voor Parijs werden naar Tours gezonden, en vandaar brachten de duiven ze verder tot in de belegerde stad. Zulke berichten waren duur, daar men per woord 50 centimes moest betalen; maar het doel was bereikt. Zooals bekend is, kan een duif maar weinig tegelijk dragen; gewoonlijk belast men haar met niet meer dan 5 of 6 vierk. c.M. oppervlakte. Dat wordt dan dun opgerold cn aan de pennen van haar staart gevestigd. Het is geen wonder, dat men er op bedacht was, om hierin eenige verbe tering te brengen, en zoo liet men van zelf het oog vallen op de microscopi sche fotografie, uitgevonden door Mon sieur Dagron. Deze was er in geslaagd om op een oppervlakte, niet grooter dan het oog van een naald, 400 portret ten, standbeelden enz. af te drukken. Men droeg nu aan hem op, om een groot aantal telegrammen, tezamen een vel teekenpapier beslaande, af te drukken. Het gelukte hem alles over te brengén op een cliché, niet grooter dan 12 c.M2. Hij drukte nu af op een blaadje collodium. Deze blaadjes wer den opgerold, in de holle pen van een veer gestoken en aan den staart van de duif bevestigd. Aangekomen op de plaats van bestemming werden zij door middel van een sterken micros coop gelezen. Nog heden ten dage kan men in Fa- rijs zulke telegrammen zien, ter groot te van een nagel, soms met mper in houd dan die van een groote courant. Ook in Tours werden dergelijke mi niatuur-telegrammen vervaardigd door den fotograaf Blaise. Als men deze berichten bij elkaar drukte, dan zou den zij een bibliotheek vormen van 500 deelen. Na Januari was het succes van den postduivendienst lang zoo groot niet, daar de arme dieren door den invloed der koude weinig dien sten konden bewijzen. Land- en Tuinbouw. Het scheidsgerecht van „Bloembol lencultuur." In ons blad van gisteren is onder de rubriek "rechtzaken melding gemaakt van een uitspraak van de Haagsche rechtbank in een geschil tusschen 2 bollenhandelaren. Hierbij werd de uit spraak van het scheidsgerecht voor den bloembollenhandel nietig en voor eiscber niet bindend verklaard. Deze uitspraak geeft grond aan de veronderstelling, dat het scheidsge recht zijn reden van bestaan verliezen zou, indien partijen zich in geval van geschil tot de rechtbank zouden wen den. Wij heibben hierover, zeigt de Haarl. correspondent van het Hdbl. inlichtingen ingewonnen en vernamen dat dit geval geheel op zichzelf staat en tijdens het bestaan van het scheids gerecht slechts een enkele maal is voorgekomen. Partijen hadden in dit geval tevoren de schriftelijke overeen komst gemaakt, dat bij voorkomend geschil dit niet zou worden onderwor pen aan de uitspraak van het scheids gerecht. doch dat ieder der betrokke nen een arbiter zou kunnen benoemen die zich een derde zouden kunnen toe voegen. Toen dan ook een der partijen, in strijd met de schriftelijke overeen komst, toch een uitspraak van het scheidsgerecht uitlokte, verklaarde de rechtbank deze utispraak nietig. De beslissing van de rechtbank heeft dus geen verder gaande betee- kenis dan voor dit bijzondere geval Inmiddels vernamen wij, dat boo- ger beroep tegen de uitspraak der rechtbank is aangeteekeml. Onze boomen. Algemeen is de klacht, dat er te veel boomen geveld worden, aldus de tuin architect Otto Schulz te Bilthoven in „Het Geïllustreerd Gemeenteblad". Soms is het niet anders mogelijk, een noodzakelijk kwaad, dikwijls is het vandalisme in den top. „De oorlogsjaren en ook de jaren daarna kunnen er van getuigen, hoe het eene natuurmonument na het an dere verdween. Hoezeer ook „Heem schut" in dit opzicht het ergste tracht te voorkomen, deze nuttige vereeni- ging moet zich menigmaal er toe be perken, in haar orgaan te waarschu wen voor betgeen te gebeuren staat. Ook liet Staatsboschbeheer is on der bepaalde omstandigheden in de ge legenheid nog tijdig in te grijpen, maar dit heeft ook zijn grenzen. Vooral het steeds toenemend ver keer, dat verbreeding der wegen vraagt stelt de autoriteiten dikwijls voor moeilijke beslissingen. Voor het ver keer moeten er soms zware boomen verdwijnen, die men uit een overwe ging tot behoud van natuurschoon zou moeten in het leven houden. Daarom is het goed er eens de aan dacht op te vestigen, dat het mogelijk is nog betrekkelijk zware boomen met goed gevolg te verplanten. Vooral iepen, linden, kastanjes, ook platanen, inlandsche en Amerikaan- sche eiken kunnen onder deskundige leiding en met inachtneming van de voorzorgsmaatregelen, nog verplant worden als de stammen al een omvang hebben van pl m. 90 c.M. Een der afbeeldingen toont de lin den, staande op den 's-Gravelandschen weg te Hilversum, nabij het Nimrod Park, één jaar nadat zij verplant zijn; een andere afbeelding laat zien enke le boomen over- respectievelijk geplant op een buitengoed te Bussum. Hoewel deze laatste boomen van elders moes ten worden aangevoerd, stierf er geen enkele. Zoo zijn nog tal van voorbeelden, o. a. te Loogdreclit, Amsterdam, Bode graven, Moergestel, aan te halen. 111 laatstgenoemde gemeente slaagde ik er zelfs in eiken met een gemiddelde doorsnede van 3035 c.M., dus met een omvang van 90105 c.M. ca een lengte van 12—15 meter te verpiaatsen Ook te Utrecht, acher het nieuwe ad ministratiegebouw der NederlauJscbe Spoorwegen, zijn zware boomen met g oed gevolg verplant". Zuivelproducten. De Zwitsersche Boerenbond geeft 'n overzicht van de internationale markt voor melk- en zuivelproducten in het eerste kwartaal van 1926. Toereikende voeder voor ra den maak ten het mogelijk dat het vee over bet algemeen goed dóór den winter kwam De totale melkproductie was belang rijk grooter dan Jan.April 1925. Op de botermarkt had men bij het begin van het nieuwe jaar en bijna gelijk- ti.-dig ook op de kaasmarkt met afzet- ineeilijkheden te Lampen zoodat in vele streken aan een verlaging dei- melkprijzen niet viel. te ontkomen. Ook de boter- en kaasprijzen toondm een voortdurend lagere tendenz waardoor 'de gemidedlde noteeringen aan het einde van het kwartaal over het alge meen iets lager waren dan in hetzelfde tijdvak van verleden jaar. Voor de naaste toekomst kan op een rijke melkproductie gerekend worden. Verdere prijsverlagingen zijn dan ook niet uitgesloten. Niettemin hoopt men dat de prijzen over het algemeen hun laagsten stand bereikt hebben en bij eenigszins toenemende vraag van de zij de der consumenten eerder ietsvas ter zullen -worden. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN. Op 10 Mei j.l. stond voor het Kanton gerecht alhier terecht de 26-jarige A. L de B. uit Zoeterwoude, die ziit hal schuldig gemaakt aan overt reding van bijna alle bepalingen der Motor- en Rijwielwet. Vandaag heeft de plaatsvervangend, Kantonrechter, Mr. Nord Thomson, uitspraak gedaan, en de b. veroor deeld voor de te Leiden gepleegde fei ten (geen nummer- en rijbewijs en op wenken van de politie niet gestopt), tot f 40 boete of 20 dagen hechtenis, en voor de te Oegstgeest gepleegde feiten (den soldaat van Ees aangereden, in halfdronken toestand zig-zagsgewijze over den weg gereden met een snel heid van 60 a 70 K.M.) tot 8 dagen hechtenis en 1 jaar ontzegging van het recht om een motorrijtuig te besturen. Scheepstijdingen. HOLLAND-AMERIKA LIJN. NITONIAN, 20 v. R'dam te Philadel phia. ROTTERDAM, R'dam naar New-York 20 v. Halifax. BOSCHDIJK, R'dam n. Baltimore p. 20 (3.30 n.m.) Lizard GLAMORGANSHIRE, 20 v. R'dam te Hamburg. DINTELDIJK, Vancouver n. R'dam 19 v. Los Angeles. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. BINTANG (thuisr.) 18 v. Singapore. ROEPAT (thuisr.) 21 v. Marseille. VONDEL wordt Zondachochtend ca. 7 uur v. Batavia te IJmuiden en ca.è 10 um- te Amsterdam verwacht. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. ZAANLAND, 20 v. R'dam te Buenös Ayres. POELDIJK f.uitr.) 21 v. Lissabon. SALLAND (thuisr.) hedenavond 9 u. te IJmuiden verwacht. ROTTERDAMSOHE LLOYD. PATRIA (thuisr.) 21 v. Colombo. DJEMBER, 21 v. R'dam te Hamburg. SAMArINDA (uitr.) 20 te Delawan. BLITAR (uitr.) p. 20 Gibraltar. TOBA (uitr.) p .19 Finisterre. TABANAN (thuisr.) 21 v. Marseille TOBA (uitr.) p. 21 Gibraltar. HOLLAND-AFRIKA-LIJN. NIJKERK (uitr. 19 v. Las Palmas. RIETFONTEIN (thuisr.) 20 v. E.-Lo 1 SPRINGFONTEIN (uitr.) 20 v. Pt. Su dan. HEEMSKERK (uitr.) 20 v. Kaapstad.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 7