NIEUWE LEIDSCHE. COURANT VAN ZATERDAG 22 MEI 1926 Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. DAVENTRY, 1600 M. I 7.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 7.45 Pianocomposities. 8.Lezing. 8.20 Concerten. 9.So Weerbericht, nieuws. 10.20 Concert. 10.50 Muziek. ZONDAG 23 MEI. 3.50 Symphonieconcert. 6.50 Dienst in de Carlisle-Cathedraal. 8.35 Wesley-gedenkdienst. 9.35 Eastboune-orkest. MAANDAG 24 MEI. 3.20 Zang en muziek. 8.20 Zang en muziek; HILVERSUM, 1050 M. d.30 Concert. 0.3a Handelscursus. 7.Politiebericht. 8.Persberichten. 8.10 V.A.K.A.-avond. 10.Persberichten. ZONDAG 23 MEI. 830 R. K. Morgenwijding. 9.30 Uitzending van den Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Hattem. Voorganger: Ds. D. C. Karssen. Tekst: Hand. 2:1—4. _j 8.10 Concert. ^1 MAANDAG 24 MEI. 10.Uitzending van den Kerkdienst uit de Vluchtheuvelkerk te Zet ten. Voorganger: Dr. J. Lammerts v. Bueren, President-directeur der Heldringgestichten. Tekst: 2 Tim. 1:7. Met medewerking van verschil lende zangkoren. 2.30 Concert rhiiipsharmonie. - 8.10 Concert. KöNIGSWUSTERH., 1300 M. 8.50 agner-avond. Daarna nieuws. 10,50 Muziek. ZONDAG 23 .MEI. 7.50 Concert. MAANDAG 24 MEI. 8.50 Orkes Leo neer t. PAKIJS (Radio-Paris), 1750 M. 5.05 Concert. 5.55 Persberichten. 8.20 Koersen en Havasberichten. 8.50 Concert. ZONDAG 23 MEJ. j.05. Concert. MAANDAG 24 MEI. ,12.50 Concert. 5.05 Orkest. voo^-cllen. der regeering, wat de hoofdzaken betreft, verworpen hebben DE BELGISCHE FINANCIEELE CRISIS. De saneeringsplannen. De nieuwe Belgische ministerraad, die gistermorgen onder voorzitter schap van Jaspar bijeen kwam, be sloot den koning voor te stellen: 1. Instelling van een commissie voor de schatkist uit zijn midden, waarvan Francqui, Houtart en AVauters deel zullen uitmaken. 2. Instelling van een consultatieve commissie, toegevoegd aan den mi nister van Financiën. Deze commissie zal uit verschillende deskundige per soonlijkheden zijn samengesteld en tot taak nebben, het uitbrengen van drin gende adviezen betreffende de ver schillende maatregelen, ten behoeve der financieele saneering. 3. Benoeming van een algemeenen bestuursraad voor "de koloniën. De ministerraad kwam verder een- "stemmig tot accoord over de veikla ring, die a.s. Dinsdag in het parlement zal worden afgelegd, met' betrekking, tot den weg, die gevolgd zal worden ter verzekering van het financieel he; - stel van het land, alsmede ter verbete ring van het staatscrediet. DE POOLSCHE PRESIDENTSVER KIEZING. Uitgesteld? Gistermiddag hebben Pilsoedski, Ra- taj en de minister-president Bartel ge confereerd. Na afloop verluidde dat de presidentsverkiezing is uitgesteld. Bladen te Wilna bevatten het on bevestigde bericht dat ongeregelde Li- tausche strijdkrachten hebben getracht de Poolsche grens over te trekken en door de grenswacht zijn teruggesla gen. De gewezen chef van den generalen staf, generaal -H aller is weer vrijge laten. Hij heeft den eersten minister een bezoek gebracht en hem medege deeld, dat hij voornemens is ontslag te nemen. De candidatsn. De uitnoodigingen v - 'c as. Pojl- sche nationale vergadering zijn ver zonden aan alle leden van den Se naat en de Sejm. De nationalisten hebben weliswaar .opnieuw geprotes teerd, maar met dit protest scnijntmen te Warschau waar de linkerzijde en de md en partij en in de meerderheid zijn, geen rekening te houden. Pilsoedski zal de candidafet voor liet staaispresidentschap zijn van de par ttijen van links, terwijl vermoeden]!: YVojciec .owrki, die na den s.aa.sgreèp als staatspresident ontslag nam, op nieuw door de rechterzijde candidant zal worden gesteld. 1 Raraj. de president 'van de Scjm, wordt als compromis-: andidaat ge noemd maar schijnt zelf uitdrukkelijk te hebben verklaard voor de functie van staatspresident niet in aanmerking te willen komen. De bekende pianist Paderewski is te Posen aangekomen. Er loopt een gerucht dat hij' politieke oogmerken heeft, maar hijzelf verzekert, dat hij uitsluitend is gekomen om concerten te geven. Zijn geestverwanten, de nationale democraten trachten hem te bewegen, de candidatuur voor het president schap te aanvaarden, omdat hij' het was, die Posen voor Polen op Prui sen heeft veroverd en ter vredescon ferentie zijn land heeft vertegenwoor digd. DE VALSCHE BANKBILJETTEN. Frankrijks eisch tot schadevergoeding In den loop der pleddooren in het valsche muntersproces heeft de ver tegenwoordiger van de Fransohe Bank slechts de symbolische schadevergoe ding van een enkelen franc geëischt. Hij verklaarde dat Frankrijk steeds groote sympathie voor het Homgaar- sche volk, en hoopte dat deze daad er toe zou bijdragen de atmosfeer van sympathie tusschen beide volken te bevorderen. Hij dementeerde ten slotte de be wering van Windischgratz, dat de Franschen in het Roergebied valsche marken zouden uitgegeven hebben. Het requisitoir. Hett requisitoir van den off icier, van Tustitie in het valsche munters-proces, heeft meer dan twee uur geduurd., Te genover alle verdachten werd de oor spronkelijke acte van beschuldiging fehandhaafd, terwijl zij voor wat den irectteur der spaanbank Baross be trof, aangevuld werd wegens zijn me- deweiking bij het uitgeven der val sche biljetten. Flet door'de verdachten aangevoer de patriottische motief noemde de of ficier een verzwarende omstandigheid. Hij sprak de hoop uit, dat een recht vaardig vonnis het binnenland zoowel alshet buitenland, zal bevredigen en bewijzen, dat de Hongaarsche natie nog een plaats blijft innemen onder de respectabele volken. Een Natte" overwinning in Pennsylvanië. De strijd tusschen „natten' en „dro gen" is dezer dagen fel gevoerd in den Amerikaanschen Staat Pennsyl vanië. Er moet daar een nieuwe sena tor worden gekozen, en het stond reeds bij voorbaat vast, dat dit een republi kein zal zijn; de democraten hebben er nimmer kans gehad. Wie de repu- blikeinsche candidaat zou zijn, zou dus ook zeker worden gekozen. Bij de stemming voor de candidaat- stelling waren er drie candidaten: de altredende senator Pepper, die ge steund werd door de regeering, Pincliot en Vare. De eerste twee zijn streng „droog", de laatste bepleitte krachtig wijziging van bet drankverbod. De uitslag van de stemming is thans ten gunste van den „natten" candidaat uitgevallen. In 6460 van de 8000 distric ten. van den staat heeft Vare ruim 550.000 stemmen gekregen tegen Pep per en Pinchot 264.000. Vare's verkie zing is verzekerd. KORTE BERICHTEN. Turati, de secretaris generaal van de fascisten, heeft vrouwelijke fascis ten verboden het zwarte hemd te dra gen, daar dit als tee'ken van strijd, voor vrouwen ongepast is. De commissie van voorbereiding der ontwapeningsconferentie heeft op grond van de vragenlijst van lord Ce cil den te verrichten arbeid over de sub-commissies verdeeld. Thr. Loudon is uitgenoodigd ook $e commissie van redactie te presideeren. In verschillende steden van En geland begint gebrek 3n.11 kolen te ko men. .Vooral te Londen wordt de schaarschte aan kolen reeds zeer merk baar. De bevolking; van België bedroeg op 31 December 1925 7.811.876 inwo ners, waaronder 8.859.600 behoorend tot het mannelijk en 3.952.276 tot het vrouwelijk geslacht. In 1925 was het totaal-cijfer 7.744.259, zoodat het acres dus 67.617 bedraagt. De Sowjet-regeering heeft een voorstel om het door Leuin vastgestel de begin Van het jaar van 1 Octo ber op'1 Januari te stellen, verwor pen. Het nieuwe Australische seheids- ferechtshof voor arbeidsgeschillen rijgt macht om arbeidsgeschillen te regelen en zijn vonnissen in' werking te stellen. Snowden, oud-minister en lid van de arbeiderspartij veroordeelt in het Engelsche Lagerhuis stakingen en uit sluitingen, als barbaarsche methoden. Abd el. Krim zou in noordweste lijke richting naar den stam'der Beni Stef, gevlucht zijn. UIT DE OMGEVING. OEGSTGEEST. In de gehouden Oudercommissie voor de O. L. School Leidsche Buurt is aaft P. Hofkes, wegens vertrek, eervol ontslag verleend als bestuurslid en in diens plaats benoemd Mevr. Dr. H. B. Lignor. Het bestuur is thans saamge- steld als volgt: Voorzitter N. J. v. d. Worm; secretaris C. Bol; leden: Mevr Dr. Timermans, Mevr. Dr. Lignor cn W. Hoogerdijk. De oudercommissie voor de Openb Lagere school „Morsch" is saamgesteid als volgt: Voorzitter: Joh. Uittenbo- gaard; secretaris G. Nagtegaal; leden: L. v. Noort en Mej. RasdamSpieren burg. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur in het Groene Kerkje, en nam. 5 uhr, in Irene, Ds. T. J. Jan sen Schoonhoven. 2de Pinksterdag, voorm. 10 uur, in Irene, Ds._ T. J. Jansen Schoonhoven. Gerei'. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5.30 uur. in de Reliobotlikapel. Ds. Schil Ier. hde Pinksterdag voorm. 10 uur in de Rehobothkapel, Ds. K. Schilder. RIJNSBURG. Met het oog op de Pinksterdagen is het zeer begrijpelijk, dat de aanvoer van bloemen in het laatst der week groot was. Men rekent dan op .een groote vraag. En ook de prijzen zijn dan als regel wel iets beter. Ook dit was thans het geval. Alleen voor de Darwintulpen, de-laatste wel ongeveer viel het niet naee. Deze worden niet meer gevraagd in massa. De beste gin gen tot f i,8o. Pyrethrums big ven ge vraagd en gaan van 24, Pioenen zrjn duur, vooral wat iste kwal. is, deze gaan tot f 7,50, 2de soort kan nog tot 4.50 halen. Anjers, wit, 0,650,75. Trol lium 1,30 per 100, Anemonen 2,102,40 Margrieten, wit 0,250,30. KATWIJK. Zooals bekend heeft de Raad h'et noodig geoordeeld maatregelen te ne men tegenover honden welke 's nachts los liepen. De desbetreffende veror dening is gewijzigd en treedt 23 Mei a.s. in werking. Dit voorschrift luidt ongeveer als IN'olgt: Honden die zonder behoorlijk toezicht op straat losloopen tusschen 10 uur des avonds en 6 uur v.m., zul len door ot vanwege de politie worden opgevangen, ot indien dit niet mogelijk is, door de politie worden afgemaakt. De opgevangen honden worden 2 x 24 uur ter beschikking gehouden van den eigenaar aan wien zij tegen be a- ling van 50 ct. voor iedere 2-1 uur of gedeelte van- 24 uur, worden teruggege ven. Meldt noch de eigenaar of hou der zich aan, dan zijn de honden ter beschikking der politie en kunnen zij op pijnlooze wijze worden afgemaakt. Alleen in uiterste noodzaak zal de politie de honden voortaan dood schie ten. Als men zijn hond 's avonds mist, is het wenschelijk de politie kennis 'te geven. Dan wordt de hond gespaard. Hiermede is voor velen een groot: be zwaar opgeheven en zal de antipathie tegen deze verordening wel verdwe- NOORDWIJK. Bij het alhier gevestigde corres pondentschap voor arbeidsbemiddeling zijn deze week als werkzoekende inge schreven 22 personen, 11.I. 12 visschers, 4 landarbeiders, 2 kantoorbedienden, 1 huisknecht, 1 losse arbeider en een ge huwd paar voor keuken- en huiswerk. NOORDWIJK BINNEN. Alhier werd gisteren door de ge meentepolitie controle gehouden over de rijwielbelastingplaatjes. Een 4-tal werden in beslag genomen. VOORSCHOTEN. Donderdag wapperde de vlag yan het stationsgebouw, ter- eere van den heer van Klaveren, die dien dag zijn 25-jarig jubileum als rangeerder her dacht. Omstreeks 12 uur had "de huldiging plaats in de wachtkamer, waar zich bij na het geheele stationspersoneel met den jubilaris en echtgehoote had ver zameld. Namens de directie sprak de inspec teur, Dr. Posthumus Meyes van Am sterdam, den jubilaris zeer waardee- rend toe, en herinnerde o.m. aan dien9 uitstekenden staat van dienst, en over handigde hem een gratificatie per enve loppe. Namens het stationspersoneel felici teerde de heer Longenberg, Stations chef den jubilaris'en overhandigde hem een zilveren horlogeketting, een cou rantenhanger en een lijst, vermelden de de namen der schenkers. Tenslotte sprak de heer C. J. A. Schrassert-Bert den jubilaris toe en bood hem een presenteerblad aan. Het verdere van den feestdag bracht de jubilaris in den huiselgken kring door. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur, Ds. Fortgens, nam. 5 uur, Ds. Steenbeek van Leidschendam. 2de Pinksterdag. Voorm. 10 uur, Ds. Kloosterman van Voorburg. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5 uur Dr. Wielenga. 2de Pinksterdag, Ds. v. d. Heijden'van Wassenaar. SASSENHEIM. Predikbeurten. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 10 uur, Leesdienst. Nam. 5 uur, dhr. D. L. Aangeenbrug. 2 de Pinkster dag, voorm. 10 uur, Leesdienst. ijEIMUIDEN. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10.30 uur en 2de pinksterdag, voorm. 10.30 uur, Ds. v. d. Flier. Geref. Kerk. Voorm. 10.30 en avond 7.30 uur en 2de Pinksterdag, voorm. 10.30 uur, Ds. Ringnalda. HAZERSWOUDE. Predikbeurten Ned. Herv. Klerk, Zondag v.m. half elf Ds. de Bruin van Alphen en m.m. half acht Ds. Luuring. Pinkstermaandag v.m. half elf de heer Martens van Amsterdam. Geref. Kerk. Zondag v.m. half elf en half acht Ds. Gispen. Pinkstermaandag v.m .half elf Ds. Fernhout van Boskoop. Aan Mej. E. Blijleven, die 25 jaar aan de Zondagsschool is werk zaam geweest, is door het personeel dat met haar dien arbeid verricht, bij die gelegenheid een blijvend aanden ken geschonken. Op Maandag 24 Mei (2en Pink sterdag! des n.m. 2 uur (nieuwen, tijd) zal vanwege het Leger des Heils op het erf van de heer van Rooije.n m hec Wene nde, een groote openlucht-sa menkomst plaats hebben, onder leiding van de Kapiteins Konnagen en Paas man, met 1. ede werk ng van het zang koor en het muziekkorps. KOUDEKERK. Naar wg uit goede bron vernemen, bestaat het plan bij de Jongelings- en meisjesvereenigine: pp G. G. Grondslag van Koudekerk-Ilazerswujde en Lei derdorp, om een openluchtmeeting te houden op een daarvoor geschikt ter rein van den heer J. D. Reijnevelcl in de Lagewaard alhier, en wel in zijn boomgaard, die door hem voor dit doel welwillend zal worden afgestaan. Zeer bekende en begaafde sprekers hopen op deze meting op te treden, zoor dat dit veel beloofd. De voorloopige datum is vastgesteld op 9 Juni a.s., terwgi nader fiog per advertentie zal worden aangekondigd de namen der sprekers en verdere bg zonder heden. Men houde er dus van nu af reke ning mede om dezen dag yoor dit doel vrg houden. Dezer dagen is het 25 jaar gele den, dat de heer Ant. van Egmoncl be noemd werd tot voorzitter van den Hondsdijkschen polder. Eveneens werd destijds in diezelfde vergadering tot lid van genoemd pol derbestuur gekozen den heer C. N. J. Koot. Gedurende ai die jaren hebben beide genoemde heeren hun beste krachten gewijd aan de belangen van het polder wezen in onze gemeente. Wg hopen, datbeiden nog vele jaren de waterschapsbelangen dienen. De jongste watersnood in ons land heeft wel geleerd, dat bg een serieuze behandeling van onze waterstaatsbelan gen het grootste van ons waterrgke land Dijzonder gebaat is. GEMENGD NIEUWS. Hulle het lekker gelag. „Die Skoolblad" uit den Oranje-VrH- staat (Zuid Afrika), geeft het volgende verhaal: In 'n sekere distrik, in die Vrijstaat, was daar 'n sekere onderwijser. Daar die kinders in getal toegeneem het, het die Onderwijs Dept. hem 'n dame ge- geev om hem met die werk te help. Hulle het baing goed saamgewerk yir "n paar kwartalen. Toe opeens kom die Inspekteuren tot die grootste teleur stelling—vir altweewas die uitslag baing zwak. Hier- het die Prinsipaal die Assistente be;, 1 te blaam, terwijl sg, van haar kant, weer die blaam op hom sit. Hulle was toen net kwaad vir mekaar. Elkeen besluit toe bij sichself om nie langer in die skool te blij nie— want die een wil nie bij die ander blij nie. Elkeen maak dan toe ook in die stilte applikasie vir 'n ander skool. Haar applikasie werd aangenomen. Sijne ook. Altwee verlaat dus toe die skool. Toe die skool die volgende kwartaal aangaan slap srj naar haar skool—hij stap# naar sijne. Toe hij bg srj skool kom kijk hij opin haar gesig; srj kgk op insrj ge sig. Hulle is weer bij mekaar. Hulle het onwetend vir dieselfde plek appli kasie gemaak. Die twee het lekker ge lag, en het lekker saamgewerk en nie meer gestrii nie. Goud in de kachel. - Te Hel mond zag een dienstbode, die de ka chel whde bijvul.en een groote prop papier op de tafel liggen en duwde die, zonder er verder acht op te slaan in de kachel. Even later, aldus de M. Crt.., kwam de dochter des huizes bin nen en vroeg waar het papier ge bleven was. De dienstbode bekende natuurlijk dit in de kachel gestopt te hebben, Doch wat bleek? Even te voren had men eenige gouden siera den van zeer groote waarde in het bewuste ^pap.er klaar gelegd, Men doofde direct liet vuur, doch vond één klomp goud samengesmolten. En kele waardevolle steentjes kon men echter niet terugvinden. Inbreker gepakt. Donder dagavond hoorde de caféhouder Adams tè Tilburg gestommel op de boven de gelagkamer gelegen slaapka mer. Hij ging naar boven en verraste op die kamer een inbreker, die hem een handvol peper in bet gelaat wierp. De onthutste kastelein wist den inbre ker echter te grijpen en kon hem met de hulp van een bediende overmeeste ren. Het bleek te zijn een n^n uit Keu len. Bij foil leering werd een ploerten- dooder op hem gevonden. Met twee medeplichtigen was-bij uit Duitsch- land naar Tilburg gekomen. Terwijl een van deze twee in het café den kas- telin aan de praat hield en de ander builen stond te wachten, klom de in breker langs een laddertje naar boven en kon op de slaapkamer doordringen. Tijdens de worsteling zijn de metgezel len gevjucht. Zij zijn nog niet opge spoord. Tramstak in g. Lyon is op bet oogenblik zonder trams. Het personeel is in staking gegaan, daar de door de arbitrage-comissie vastgestelde loons- verhooging onvoldoende wordt geacht. De maatckappij staat feitelijk mach teloos tegenover het conflict, daar 7i: geen enkel besU-?f kan nemen zondei goedkeuring van den gemeenteraad van Lyon en den Algemeenen Raad van bet Rhóne-dep. Deze laatste Raad komt echter pas eind Augustus bijeen, zoodat er een ministerieel besluit noo dig is om hem in een speciale zitting bijeen te roepen. Intusschen heeft Herriot die behalve voorzitter der Kamer ook burgemees ter van Lyon is, doortastende maatre gelen getroffen. Het verkeer wordt zoo goed en zoo kwaad als bet gaat met bussen onderhouden, de trainen naar en van de voorsteden zijn verdubbeld en de particulieren zijn uitgenoodigd, hun auto's ter beschikking te stellen. Voorts heeft Herriot den bond van trampersoneel laten weten dat bet sta kingsbesluit rechtens de verbreking met zich brengt van alle wederzijdse!* aangegane verplichtingen, o.a. wat be treft de nieuwe pensioenregeling en het stelsel van de glijdende loonschaal daar dit niet bij machte is gebleken het conflict te verhinderen, waartoe het juist was bestemd. Een voorgewende böroo wi ng. Voor den Haagsohen politierechter mr Bommezijn. stond. oa. terecht een 20- jarige man uit Delft, wegens verduis tering. Verdachte bekende, Als pen ningmeester van 'n muziekgezelschap heeft hij zich een bedrag van ongeveer f140 dat hij voor de vereeniging on der zich had, toegeëigend. Uit het verhoor van verdachte bleek nog, dat deze, toen hij de verduiste ring niet langer kon verbergen, een aanslag op zich zelf heeft gefingeerd. Hij gaf zich zelf een klap met een steen en is toen, alsof hij bewusteloos was op den weg gaan liggen. Toen men hem vond, wendde hij voor, beroofd te zijn. Mr Bommezijn veroordeelde verdach te tot drie maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaren en onder bijzondere voor waarden, o.a. dat#hij de schade zal moeten vergoeden' en voorts dat hij, waar veel bioscoopbezoek een der voor naamste oorzaken is geworden voor 't misdrijf, gedurende twee jaren geen bioscoop mag bezoeken. Door electrisehen sfcr oom gedood. Naar uit Moskou wordt ge meld, zijn in een turfgraverij nabij het dorp Pribyl, op 32 K.M. van Moskou, 15 arbeiders onder eigenaardige .om standigheden om het het leven gekomen. De arbeiders sleepten een locomobiel voort, waarvan de schorsteenprjp met ren onder hooge spanning staande elee trische leiding in aanraking jewam. Tengevolge daarvan werden alle ar beiders op slag gedood. TELEGRAMMEN. iDr&adlooze diemtj LONDEN, 22 April (VD) Gister was het in Londen 6.7 graden in de scha duw, aldus 11 graden warmer dan j.l. Donderdag. WARSCHAU, 22 Mei (VD) Officieel De president van den Landdag Rataj, wiens candidatuur voor het president schap der republiek veel kans schijnt te hebben, heeft tegenover de persver tegenwoordigers verklaard, dat hij.in geen geval deze waardigheid zal aan vaarden, indien hij gekozen zal wor- den. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, Botermarkt. Aangevoerd 3240 kg. Fabrieksboter 135195; prima boerenboter 22.15; goede boerenboter 1.80—1.90 per kg. Handel vlug. LEIDEN, Turfmarkt. Aangevoerd 130.000 stuks. Prijzen 78.50. LEIDEN, L.E.V., 22 Mei 1926. Totale aanvoer 18762 stuks. Prijzen kipeieren 5.656.90; eendeneieren 5.305.80 per 100 stuks. Plandel vlug. LEIDEN, 21 Mei. Veiling Houtmarkt Spinazie f 1422, postelein f 1826, Stoofsla f 6—13, zuring f 1418, alles per 100 K.G. Bloemkool I f 3252, idem II f 23—28, idem III f 11—16, Salade f 1.805.60, komkommer f 14—23, An dijvie f 4.206, Radijs f 2.203.50, ra barber f 2.404.50, prei f 4.509, sel derij f 3.505, worteltjes f 1824, alles per 100 stuks. Peulen f 0.510.55, Aard beien f 0.751.25, beiden per pond. LEIDEN, 21 Mei. Veiling Boommarkt Sla f 3.90—6.90, rabarber f 3.10—5.30, bloemkool I f 29.1044.80, idem II f 13.1033.80, prei f S.1011.80, peen f 25.9035.80, radijs f 2.104, selderij, f 5.807.90, pieterselie f 5.107, Kom kommers f 2432, uien f 4.105.90, kervel f 3.905, alles per 100 stuks. Spinazie f 1529, postelein" f 1829, beiden per 100 K.G. Stoofsla f 0.440.72 zuring f 0.75—0.99, beiden per kist. Telegraiisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 22 Mei 1926, medege deeld j door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstan 766.8 Karl stad. Laagste^ barometerstand 761.1 Toulon Verwachting tot den avond v. 23 Mei: zwakke N.-O. tot N. wind, licht tot half bewolkt, droog weer, zelfde tem peratuur. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 cm i> aangegeven door den wijzer. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 12 uur: 19 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl." Voorm. 8 uur: 14V» gr. C. 's Middags 12 uur 16 gr. C. Voorm. 8 uur *15-gr. C. 's Middags 12 uur 15*4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 22 Mei. 9.26 n.m

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3