NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 21 MEI 1926 DAG-AGENDA. Donderdag 20 Mei, 's avonds „Jeruël" Middelstegracht 3, Samenk. Spr. de heer v. d. Horst. Maandag 24 Mei (2e Pinksterdag) 's middags drie uur, Terrein achter de molen aan de Lammermarkt, Open- iuchtsamenk. door „Jeruël" (Groenest.) Voorschoten. Maandag 24 Mei (2e Pinksterdag) Landgoed „Raaphorst' onder Wassenaar, Zendingsfeest, aan vang 2 uur. Dinsdag 25 Mei, 's avonds half negen Café-Rest. „In den Vergulden Turk", Breestraat, Mei-Vergadering der 3-Oc- tober-Vereeniging. Woensdag 26 Mei, 's avonds acht u. Geref. Kerk Heerengracht, Uitvoering van zang én orgel. Dinsdag 1 Juni, 's middags half vijf. Breestraat 119: Alg. Verg. v. d. Ver. „De Leidsche Buitenschool". De Avond- nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Mei a.s. waarge nomen door de apotheek van de hee- ren G. F. Reyst, Steenstraat 35, Telef. 136 en J. Donk, Doezastraat 31, Telef. 1313. een tram naderde werd hij achterop gereden door den heer L., die hem op het laatste oogenblik nog wilde voor bijrijden. Toen hem dit niet meer mo gelijk bleek week hij naar rechts uit, waarbij hij in aanraking kwam met M. die met zijn rijwiel tegen een boom ge smakt werd. Het rijwiel werd ernstig beschadigd, terwii1 M. zich verwondde aan de linkerhand. —Iemand uit Santpoort, de heer R. v. S., heeft gistermorgen op de Hooge- woerd met zijn auto den groentenwa- gen van H. V. aangereden. De wagen bekwam nogal veel schade, o.m. wer den een weegschaal en de opstand ver nield. De schade bedraagt ongeveer f 50. Ter hoogte van de Pelikaanstraat op de Oude Vest, is gister Mej. E. v. d. B. aangereden door een bestelwa gen van de wasscherij v. O., die snel ler dan op dit punt gewenscht was, uit de Pelikaanstr. kwam rijden. De aangeredene, die per rijwiel was, kon zich tijdig onttrekken; met achterla ting evenwel van haar voertuig, dat onder den wagen terechtkwam en to taal onbruikbaar werd gemaakt. De schade kwam*haar op pl.m. f 50. BINNENLAND. De electrische stroomlevering aan Boskoop. In de te Gouda gehouden raadsver gadering was ingekomen van Gedepu teerde Staten een afschrift van een aan Boskoops gemeentebestuur gezon den schrijven inzake de electrische stroomlevering aan die gemeente, lui dende: Op de laatst gehouden conferentie .(van begin December 1925) moet, vol gens door B. en W. van Gouda ons verstrekt inlichtingen, uw voorzitter tegenover de vertegenwoordigers van de gemeente Gouda de verklaring heb ben afgelegd, dat de aanbiedingen van Leiden en Gouda als definitief be schouwd werden en dat elk nader bod buiten overweging zou worden ge laten. Nadat deze verklaring was afgelegd had aan de gemeente Leiden ondub belzinnig te verstaan moeten zijn ge geven, dat mét haar de onderhande lingen als afgebroken moesten wor den beschouwd en geen verdere aan biedingen in overweging genomen 'fco.uden worden. Het is te betreuren, dat zulks niet is geschied omdat nu de gemeente Leiden wederom gelegenheid had een nadere aanbieding te doen. De gemeente Gouda, vertrouwende op de door uw voorzitter afgelegde verklaring, heeft terecht geen ver dere pogingen in het werk gesteld om zich de stroomlevering aan uwe ge meente te verzekeren. Daartegenover staat, dat het zeer zeker op den weg van uw college ge legen had, aan B. en W. van Gouda mededeeling te doen van de reden, waarom de stemmen in den Raad over de stroomvoorziening door de gemeen te Gouda hadden gestaakt t.w. de na dere aanbieding van Leiden en dat de Raad dus neiging vertoonde zich aan de door uw voorzitter afgelegde ver klaring niet te houden. Het wil ons voorkomen, dat een loyale concurrentie tusschen Leiden en Gouda alleen mogelijk ware ge weest wanneer aan deze stroom leve ranciers na afloop van de met hen gevoerde onderhandelingen een ter mijn ware gesteld binnen welken ha re definitieve aanbiedingen werden tegemoet gezien. In den aanhef van uwe mi&ieve van 21 Januari 1926 wordt echter verklaard dat zulks niet is geschied. (Boskoop heeft destijds besloten eleetrischen stroom van Leiden te be trekken, wijl die aanbieding ten slot te voordeeliger was). Visschen op snoek. De minister van Binnenlandsche Za ken en Landbouw heeft bepaald-: dat van 1 Juni tot en met 15 October het visschen op snoek met den hengel ge aasd met visch, in de nagenocmde in de provincies Utrecht, Noord-Holland en Zuid-Holland gelegen wateren zal zijn verboden: 1. de Winkel, 2. het Gein, vanaf de Vink tot Loenersloot, 3. de Angstel, 4. de Oude Vecht, 5 de Leidsche Rijn van Utrecht tot Leiden, 6. de Bijleveld, 7. de Bijleveldsche Vaart onder Wilnis, 8. de Schalkwijksche Watering, 9. de Linschoten vanaf den Leidsclien Rijn te Wierden tot aan Oudewater, 10. de Nieuwe of Montfoortsche Vaart, vanaf Linschoten tot aan Montfoort, 11. de Grecht, 12. de Kameriksche Wetering, grachten om de stad Woerden, 15. de Kromme Mijdrecht, 16. de Oostvaart, vanaf den Leidschen Rijn tot aan het dorp Hazerswoude, 17. de Westvaart of Gemeenewegsche Vaart, vanaf den Leidschen Rijn tot aan het dorp Ha zerswoude, 18. de Westeinder Vaart ten Noorden van het dorp Hazerswou de, 19. de Vliet onder Hazerswoude vanaf de Ontvaart tot de schutsluis van het Rietveld, 20. d e Brecht, 2i de Leidsche Vaart, 22. de Dwarswetering, 23. de Stroomsloot, 24. de Hofdijksloot. Dat door den inspecteur der vissche rijen in het 4e, 6e en 7e district aan de visschers, die in bovengenoemde wa teren hun bedrijf uitoefenen, voorwaar den zullen worden opgelegd met be trekking tot de inzending van vangst- cijfers en de wijze van bevissching van hun vischwater. Onkunde van gestudeerden. De bekende flapuit van „Het Vader land". de politieke hoofdredacteur schrijft in zijn blad: „Ons volk weet bitter weinig van de Grondwet. Wij hebben zelfs kort geleden ervaren, dat een gestudeerd, persoon nooit de Grondwet in zijn handen gehad had, en aan de waanvoorstelling leed, dat ze een dikke foliant vulde, en nog kor ter is het geleden, dat een ander ge studeerd persoon den Kamerleden ver weet, dat bij de laatste Grondwetsher ziening daarin geen zware strafbepa lingen waren opgenomen tegen motor rijders, die het leven van hun mede- mensch in gevaar brachten." De watersnood. Aan het bestuur van den Koninklij ken Nationalen Bond voor Reddings wezen en Eerste Hulp bij Ongelukken „Het Oranje Kruis" werd door het Smeroefonds te Batavia een negende gift van f20.000 overgemaakt ten be hoeve van de slachtoffers van de wa tersnoodramp. Nederlandsche Jaarbeurs. De raad van beheer der Nederland sche Jaarbeurs te Utrecht heeft een afzonderlijke groep voedings- en ge notmiddelen ter Jaarbeurs ingesteld; de commissie van advies voor deze groep bestaat uit de heeren: G. J. Droste (N.V. 'Droste's Cacao- en Cho coladefabrieken) te Haarlem; N. Hoog- wout (Verkade's Fabrieken) te Zaan dam; J. F. K. Sanders (N.V. Stoom Zeep-Eau-de-Cologne en Parfumerie- enfabriek v.h. Sanders Co.) te Lei den; A. v. d. Berkhof (C. J. v d Berk hof Zonen) te Utrecht) D. van Oenen (N.V. van Oenen en Manssens' Siga renfabrieken) te Hilversum: H. Leem huis (Nederlandsche Grossiersbond) te Amsterdam; S. Mulder (Nieuwe Ne derlandsche Grossiersbond) te Arn hem, en P. J. S. van Beek te Utrecht en IJ. Sloenhek in Den Haag (Ned. R. K. bond van Kruideniers'vereenigin- gen). BUITENLAND. DE BELGISCHE CRISIS. Hei kabinet-Jaspar. Jaspar beeft gisteravond de volgen de regeeringscombinatie aan den ko ning voorgesteld. Jaspar (katholiek): minister-presi dent en minister van binnen ;andsche zaken; Francqui (liberaal): minister zonder portefeuille, met speciaal toezicht op de schatkist; Hijmans (liberaal): minister van jus titie; Vandervelde (socialist): minister van buitenlandsche zaken; Graaf de Broqueville (katholiek): minister van landsverdediging. Baron Houtart (katholiek): minister van financiën en koloniën. Huysmans (socialist): minister van kunsten en wetenschappen; Boels (katholiek): minister van land bouw en openbare werken; Anseele (socialist): minister van spoorwegen en marine; Wouters: minister van nijverheid en arbeid. Een bijzondere secretaris voor ko loniën werd aan den minister van financiën toegevoegd in den persoon van den ambtenaar Arnold. De ministers hebben gisteravond den gebruikelijken eed in banden des konings afgelegd. Zeer waarschijnlijk zal de nieuwe regeering aanstaanden Dinsdag voor het parlement verschijnen. Het is niet uitgesloten, dat de^ ko ning daarbij een troonrede zou uit spreken. Bevestiging hiervan werd echter nog niet gekregen. De „Moniteur" die vandaag de sa menstelling van de nieuwe regeering zal afkondigen, zal tevens een besluit bevatten, waarbij burggraaf Poullet tot staatsminister wordt benoemd. KRUITFABRIEK IN DE LUCHT GEVLOGEN. Twintig dooden, tal van gewonden. In het op .4 K.M. van Wertheim a. d. Main gelegen plaatsje IJassloch heeft gistermorgen een ontzettende ontplof fing in een kruitfabriek plaats gehad, waardoor de geheele fabriek is ver woest. In de fabriek werkten 90 arbeiders, doch het aantal bij de ramp om het leven gekomen slachtoffers staat nog niet -vast Tot dusverre zijn echter al 20 lijken geborgen, terwijl 31 gewon den nagr het ziekenhuis te Wertheib zijn overgebracht. Drie hunner zijn inmiddels reeds overleden. De bergingswerkzaamheden zijn in hooge mate bezwaarlijk, daar voort durend groot gevaar voor verdere ont ploffingen bestaat. Door den geweldigen luchtdruk is niet alleen te Hassloch, maar ook in de omliggende plaatsen een groot aan tal vensterruiten verbrijzeld. Zelfs in bet op 4 K.M. afstand gelegen Wert heim is een aantal ruiten gesprongen. De explosie is te wijten aan zelfsont- branding van bet kruit in een der lo kaliteiten. Na deze eerste ontploffing vond een groot aantal verdere explo sies plaats, welker uitwerking cata- strophaal was. De geheele fabriek werd als het wa re van den aardbodem weggevaagd. Op de plaats, waar zij heeft gestaan, werd een reusachtig trechtervormig gat van eenige meters diepte in den bodem geslagen. Werktuigen en wa- chinedeelen werden door de lucht ge slingerd en kwamen verscheidene ki lometers ver neer. De slag der ontploffing was zóó he vig, dat hij in een groot deel van het Rijnland werd gehoord. Van alle zijden snelden ten spoedig ste brandweerlieden en reddingsman- schappen toe, maar de meesten waag den het niet, de bergingswerkzaamhe den aan te vangen, wegens het groot e. daaraan verbonden gevaar, daar de puinhoopen der fabriek in lichtelaaie stonden. Ten slotte vatten echter eenige on verschrokken brandweerlieden moed en werden de. slachtoffers zooveel mo gelijk van onder de puinhoopen te voorschijn gebaald. De dooden werden op een nabijge legen akker in een lange, droeve rij naast elkander neergelegd, terwijl de gewonden per autobrancards naar liet ziekenhuis te Wertheim werden ge transporteerd. Al spoedig kwam men autobrancards te kort, zoodat de ove rige gewonden op ladderwagens moes ten worden vervoerd. De plek des onheils werd door gen darmes en politiebeambten afgezet. Spoedig had zich een groote menig te verzameld en de in het onzekere evrkeerende familieleden der arbei ders smeekten, om tot de puinhoopen te worden toegelaten. Ter wille nun- ner eigen veiligheid kon aan dit ver zoek niet worden voldaan. Onder de gewonden bevonden zich ook vele vrouwen, die in de fabriek arbeidden. DE FRANSCHE FINANCIEELE CRISIS. Naar een kabinet Poincaré-Caillaux. De daling van den frank is de groote kwestie die de Fransche financieele en politieke kringen verontrust. In parlementaire kringen is men overtuigd, dat het ministerie deze nieuwe débacle niet te boven zal ko men. En om den schijn af te wenden, als zou het kartel verantwoordelijk zijn voor den toestand, vallen de radi calen het- ministerie aan. Nogarc, een der weinige specialisten, waarover de radicalen beschikken, heeft een inter pellatie aangekondigd ën die interpel latie kan onder de gegeven omstandig heden moeilijk anders dan een aan val zijn. Raoul Péret, die van Londen is te ruggekomen met even ledige handen als met welke hij vertrok, schijnt ab soluut geen uitweg te zien. Vaa uur tot uur wordt ingiyjpen aangekondigd, doch men weet blijkbaar zelf niet, wat te doen staat. Toch is men van den ernst van den toestand overtuigd, zooals blijkt uit het feit, dat onmiddellijk na den te rugkeer van Péret een hoogstbelang- rijke conferentie op het Elysée heeft plaats gehad, waaraan deelnamen pre sident Doumergue, minister-president Briand, minister Péret, de regent en de gouverneur van de Fransche Bank. Na afloop heeft Péret aan de jour nalisten die hem hebben opgewacht, volkomen onheteekenende verklarin gen afgelegd. Onder deze omstandig heden gelooft men, dat de volgendt. week de Kamerzitting zeer stormach tig zal zijn. Men spreekt meer en meer van een ministerie PoincaréCallaux. DE BRITSCHE MIJNWERKERS STAKING. Het regeeringsvoorstel verworpen. De conferentie van de gedelegeer den der mijnwerkers heeft de door de regeering voorgestelde oplossing der kolencrisis verworpen. Ook in het andere kamp, in dat der mijneigenaars, zijn de voorstellen van den premier nog niet aangenomen. De associatie van mijneigenaars heeft gis termiddag haar antwoord aan den pre mier opgesteld, welk antwoord neer komt op een verwerping der voorstel len, al zijn enkele punten aannemelijk genoemd. De houding der eigenaars is in niets gewijzigd. Hun bezwaren gelden nog steed de voorstellen tot samensmel ting van verschillende mijnen, waarin sommigen een eersten stap tot de zoo gevreesde nationalisatie willen zien. Beide partijen blijven, evenals de premier, vandaag en misschien ook Zaterdag nog te Londen en houden zich gereed voor eventueele verdere mogelijkheden. Oosiersche mentaliteit. Het Fransche bureau voor de statis tiek wilde over den gezondheidstoe stand in eenige Turksche provincies eenige gegevens verzamelen. Ook de pacha van Damascus ont ving een vragenlijst. Hieronder ziet men, hoe hij haar invulde: Vr. Hoe groot is het aantal sterfge vallen in uw hoofdstad in percenten? Antw. Het is de wil van Allah, dat in Damascus alle menschen moeten sterven; eenigen sterven oud, anderen jong. Vr. Hoeveel geboorten hebben er jaarlijks plaats? RECLAME. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten 60 c«. Zenuw-Tabletten 75 ct. Siaal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten.75 ct. Bij Apoth. en Drogisten Antw. Wij weten dat niet; Allah al- leen kan het zeggen. Vr. Is drinkwater in voldoende hoe veelheid en goede hoedanigheid bij u voorhdnden? Antw. Sinds de oudste tijden is hier niemand aan dorst gestorven. Vr. Verzoeke eenige algemeene be merkingen over den gezondheidstoe stand in uw stad? Antw. Sinds Allah ons Zijn profeet Mahomed zond om de wereld met vuur en zwaard te reinigen, is de toestand belangrijk verbéterd. Er blijft echter nog veel te doen over. Overal had men gelegenheid, corrigeerend in te grij pen. En nu, mijn lam uit het Westen houd met uw vragen op, die zullen u, noch iemand anders van nut zijn. De mensch wage het niet, naar dingen te vragen, die Allah alleen aangaan. Saleim Alei- koeml KORTE BERICHTEN. Het requisitoir in het bankbiljet- tenproces is begqnnen. Voor de op 29 dezer bepaalde pre- sidentieele verkiezing in Polen .zijn Pisoedski en Rataj tot dusver de eeni ge candidaten. Het blok van rechts in de Sejin te Warschau verliest den steun van de nationale arbeiderspartij en komt daardoor in de minderheid. Aan generaal Halier te Posen is streng arrest opgelegd. De Fransche en Spaansche troe pen in Marokko hebben elkaar bereikt en één front gevormd. De correspondent van de „Daily Express" beweert, dat er bij de be schieting van de Midanwijk te Damas cus op 11 dezer door de Franschen 300 huizenverwoest en zeshonderd men- schenlevens verloren gegaan zijn.- Dc aanval veroorzaakte een paniek, die vijftien uur onafgebroken aanhield. Inzake het geschil over Tacna en Arica is ^en verdeeling van het be twiste gebied tusschen Chili, Peru en Bolivia als grondslag der te Washing ton gevoerde onderhandelingen aan vaard. De Berlijnsche politie heeft uitge breide maatregelen genomen tegen de voorgenom— communistische betoo gingen op Pinksteren. UIT DE OMGEVING. I HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. Gisteravond kwam de raad dezer ge meente in openbare zitting bijeen. Alle leden waren aanwezig. Voorzitter de burgemeester, de heer ff. v. d. Meulen. Bn ontstentenis van den secretaris, den heer Den Braver, werd het secreta riaat waargenomen door wethouder ,Ve lenturf. Na opening met ambtsgebed werden eenige ingekomen stukken bekend ge maakt. Hieronder was een mededeeling van den Minister van Arbeid, waarbij de jaal. rjjksbijdr. in de exploitatiekos ten van 14 arbeiderswoningen der ver- eeniging „Volksbelang" is vastgesteld op f 704,33. Over het laatste jaar be droeg het geheele tekort f 1300. Als tweede punt der agenda werd be sproken de gunning yan den bouw van het nieuwe raadhuis. De laagste inschrijvers, Gebr. J. en L. v. Noort te Benhuizen, hebben ver zocht van de gunning te worden ont heven en B. en W. hebben gemeend, daaraan te moeten voldoen. Het werk is nu gegund aan C. Bontenbal Jr. te Reeuwpk. Na bespreking in geheime zitting ging de raad hiermede accoord. Vervolgens werd behandeld het voor stel, om een loopende rekening te ope nen bijde Coop. Boerenleenbank, ten einde de momenteel in kas zijnde be lastinggelden, die niet direct noodigzijn tegen rente te kunnen uitzetten. Tot voor kort hadden B. en W. bezwaar te- fen deze geldbelegging, maar thans heb en zrj dat bezwaar ingetrokken, zoo dat de gemeente haar gang kan gaan. Het voorstel werd na deze toelichting aangenomen. Het volgend punt was de bespreking van het bestek en de teekening van de Oostbrug. Bij de plannen was een dui delijke situatieteekening, die tot in bij bijzonderheden aangaf, hoe de nieuwe brug en de omgeving er zal uitzien. Met den heer Maaskant, op wiens ter rein een hulpbrug moet komen te lig gen en waarvoor een deel van zijn pand moet worden afgebroken, is een bevre digend accoord gesloten. De gemeente zal een nieuwen voorgevel doen bouwen Van den heer Koot zal de gemeente een haag noodig hebben, die ook reeds is afgestaan. Over de medewerking valt pogai niet te klagen. De brug zal in October gereed moe ten zijn, met het oog op den bieten- oogst. De fabrieken kunnen den ijzeren bovenbouw binnen 2 maanden leveren. Terwille van den heer v. d. Bosch, wiens hooioogst in het gedrang kwam, zal tot 15 Juni worden gewacht. Lan ger kan niet worden gewacht. Veel zal het niet helpen, want reeds nu is de doorvaart moeilijk en de brug heel slecht. In bijzonderheden is nog niet te zeg gen, hoeveel de brug zal Kosten, maar voorloopig kan de oorspronkelijke ra ming van f 15000 wel als juist worden aangehouden. Het werk zal in twee gedeelten wor den aanbesteed, n.l. in den onderbouw en het grondwerk, nevens de bouw van de hulpbrug eenerzjjds en de ijzeren bovenbouw anderzijds. Met algemeene 'stemmen werden be stek en teekening, zoomede de raming goedgekeurd. Bij de rondvraag werd den heer v. Beek medegedeeld, dat de voorbereiding van den bouw der Loetebrug bijna voF tooid is. Daarna sluiting. ZWAMMERDAM. Mej. Ds. F. W. Roppoids hoopt Zondag tien 27en Juni a.s. afscheid te nemen van de Remonstr. gemeente al hier en Zondag den 4en Juli d.a.v. haar intrede te doen in de Vereen. Christ. Gemeente te Dokkum, na bevestigd te zijn door Prof. Dr. G. J. Heering, van Leiden. RIJP WETERING. Woensdagmorgen vergaderden de stemgerechtigde ingelanden in het café van den heer Zoetemelk alhier. Na opening der vergadering door den voorzitter, den heer J. P. Straathof, werden door den secretaris de notulen van de vorige vergadering gelezen, wel ke onveranderd werden vastgesteld, waarna werd overgegaan tot vaststel lingvan de rekening over het jaar 1925 Bij monde van den heer Roeloffs werd namens de rekeningscommissie mede gedeeld, dat de rekening met de beschei den in orde was aangetroffen, alleen was er in de rekening een telfoutje ge vonden van 5 cent. Hij stelde evenwel de vergadering voor, de rekening vast te stellen, welke sloot in ontvangst op f 9938 en in uitgaaf op f 6947,18, al- zoo een batig saldo van f 2990,82. Hier toe werd z.h.S. besloten. Hierna kwam aan de orde de begroe ting yoor het jaar 1926. Deze werd ia een opmerking van den heer Heemskerk waarbp 'hij het bestuur ernstig in over weging gaf, voortaan van werken van eenige beteekenis een begrooting te vra gen, zonder steming goedgekeurd, en .wel in ontvangst en uitgaaf op i f 15.792,35. Voorts werd door de vergadering J machtiging verleend tot af- en over schrijving, en tevens werd het bestuur femachtigd om bij .onvoorziene omstan igheden, welke geen uitstel kunnen lij- 1 den, handelend op te treden. J Tot leden van de commissie voor het nazien der rekening voor het volgend i jaar werden gekozen de heeren R. G. Straathof, J. T. de Graaf en D. Kroon en tot plaatsvervangende leden de hee ren W. Los, J. Bakker en C. G, Bontje. Aan de wed. Kerkvliet «werd door de vergadering een jaarlijksch pensioen verleend van f 100. Hierna had de stemming plaats voor de verkiezing van twee leden wegens periodieke aftreding van de heeren J. P. Straathof en C. Bontje Gzn. De heer Straathof werd gekozen met 136 stem men met 13 stemmen van onwaarde. De heer Bontje met 79 stemmen, terwijl de heer Bisschop er 58 bekwam. De beide gekozen heeren namen de benoeming aan en dankten de verga dering yoor het in hem gestelde ger- trouwen. Na de gebruikelijke rondvraag, welke niets belangrijks opleverde, werd de vergadering door den voorzitter geslo ten. SASSENHEIM. Burgerlijke stand. Geboren: Adri- anus Bernardus, z.v. H. van der Voort en M. Haver. Johanna Magdalena, d.v. A. Hoogervorst en, J. G. van den Berg. Ondertrouwd: Werner Karl August Muckel, 2 jaar en Carolina Pel, 20 j. Gehuwd: Willem Hollesteïle, 34 jaar en Aartje le Clercq, 38 jaar. Hendrikus Zeestraten, 40 jaar, wedn. v. M. G. J. .Wouters en Antonia Griffioen, 29 jaar. Hendrikus Martinus Hoogervorst, 27 j. en Maria Anna Wilhelmina Hoppe, 28 jaar. Gevestigd: G. van der Luit, Bijdorpstraat iS, yau Alkemade. J. Berkhout en gezin, Zandslootkade 38, van Voorhout. Mej. G. A. Rotteveel, Teijlingerlaan 55, van Rotterdam. Vertrokken: Mej. M. Hoogkamer, van Rijksstraat- weg 37a, naar Lisse. W. Hollesteïle en gezin, van Hoofdstraat 66, naar Amersfoort. M. A. J. Gros, van Oude Haven 7, naar Leiden. Mej. F. van der Sluis, van Hoofdstraat 141, naar Bloe- mendaal. Het jaarljjksch onderzoek van de grootverlofgangers der lichtingen 1914 en 1917 zal voor deze gemeente plaats hebben te Noordwijk op Vrijdag 11 Juni a.s., des namiddags 1.30 uur. KATWIJK AAN DEN RIJN. Verschillende perceelen vroege aardappelen hebben de laatste nachten van de nachtvorst geleden, Dat is al zeer laat. In dezen tgd komt het zelden voor. De heer H. Wesseling heeft zich een jonge vos weten aan te schaffen. Het diertje trekt veler belangstelling. WASSENAAR. Burgerlijke stand. Geboren: Cla- sina Johanna Leonards, dochter van P. L. v. d. Ham en C. G. v. d. Hulst Antje Froukie, d.v. B. Vooistra e4 W. Rodenhuis. Theodora Veronica. d.v. C. J. Gardien en L. Kobus. Theoaorus Le- onardus, z.v. S. v. d. Ham en H. J. Vogels. Cornelia Maria, dochter van M. Remmerswaal en J. G. Oosterveer. Overleden: P. C. A. Schouten, 47 j. echtg. van H. B. C. Beekman. C. Mensen 85 jaar, wedn. van F. H. Peereboom. Ondertrouwd: R. G. .Verhoog en M. goholten. Th. Tetteroo en A. J. van Leeu wen. A. J. Duijndam en A. E. Alkemade. J. W. ten Bruggencate en P. Lindeloo. A. L. Hasekamp en M. B. M. Kracht. Gehuwd: H. Borsboom eu M. A. H. van Staveren. J. Reinders en J. van Bentum. Pedikbeurten. Ned. Herv. Kerk Dorp. Voorna. 10 uur, Ds. Nauta vaa

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2