NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 17 MEI 1926 DAG-AGENDA. Dinsdag 18 Mei, 's middags vier uur. Bovenzaal van „In den Vergulden Turk", Jaarl. Alg. Verg. v. aandeelh. der N.V. „L. Expl. Mij. v. Onr. goede ren" te Leiden. Woensdag 19 Mei, 's avonds S uur, Pieterskerk. Kerkconcert van „Sur- sum Corda". Dinsdag 25 Mei, 's avonds half negen Café-Rest. „In den Vergulden Turk Breestraat, Mei-vergadering der 3-0- tober-V ereeniging. De Avond- nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Mei a.s. waarge nomen door de apotheek van de hee- ren G. F. Reyst, Steenstraat 35, Telef. 136 en J. Donk, Doeza-straat 31, Telef. 1313. College te wijzen op de volgende cij fers en feiten, waaruit ten duide lijkste bijkt, dat onze Vereeniging nieuwe schoolruimte in bedoeld stads deel dringend noodig heeft. De Lusthofschool werd in gebruik genomen: Mei 1922. Zij bevatte ruimte voor ten hoogste 270 leerlingen, ver deeld over 7 klassen. Op 1 Mei 1923 meldden zich voor de le klasse 6 leerlingen méér aan dan er plaatsen waren. Op 1 Mei 1924 12 leerlingen méér dan beschikbare plaatsen. Op 1 Mei 1925 21 leerlingen méér dan beschikbare plaatsen. Op 1 Mei 1926 31 leerlingen méér dan beschikbare plaatsen. Tengevolge van dezen toevloed van leerlingen werd in 1924 het natuur kunde- en teekenlokaal tijdelijk als gewoon klasselokaal ingericht. Op 1 Mei 1926 werd, met vergunning van den heer Inspecteur v. h. Lager Onderwijs de leermiddelenbergplaats als tijdelijk leslokaal in gebruik geno men, doch deze vergunning loopt slechts tot 1 Mei 1927. Op 1 Mei 1926 telde deze school 321 leerlingen verdeeld als volgt: hoofdkl. parallelklassen la 42 lb 31 in 2a 36 2b 23 één 3a 38 3b 14 lokaal 4 39 5 38 6 38 7 22 RECLAME. 253 321 1.1. De leerlingen der parallelklassen zullen met de nieuwe parall. le klasse van 1 Mei 192, weke ongetwijfeld ten minste 32 leerlingen tellen (zie boven staand accrès) de bevolking vormen van de nieuwe school. Deze zal bij ope ning dus ten minste 100 leerlingen tel len, terwijl de Lusthoflaanschool dan nog geheel bezet blijft. Onze Vereeniging moet daarom op 1 Mei 1927 beschikken over meer school ruimte en verwerping van het voorstel van B. en W. zou de gemeente op aan zienlijke kosten brengen voor hulplo kalen zonder ander voordeel dan eenig uitstel van den nieuwbouw. Al moge dan volgens „Volksonder wijs" in het algemeen de geestelijke richting van de bevolking van dit stads gedeelte niet op Gereformeerden grond slag staan, er blijkt uit bovenstaande cijfers voldoende, dat een steeds toe nemend aantal ouders .daar voor hun kinderen Gereformeerd onderwijs ver langt. Zoowel de grondwet als de wet geven ons het recht van de gemeente te verlangen ons de schoolruimte te verschaffen noodig om aan die behoef te te voldoen. Benoeming. Uit circa 200 sollicitanten is tot por tier van het raadhuis alhier benoemd de heer H. Bey, thans concierge aan de Chr. school aan het Noordeinde. Znster Blanca f Op 50-jarigen leeftijd is hier over leden de priores van het R.K. Wees- en Oudeliedenhuis aan de St. Jacobs- gracht, zuster Blanca. „De Zwartkras". Alhier is opgericht een jeugdgroep voor postduivensport, genaamd „De Zwartkras". Secretaris is de heer W. de Wit, Oosthavenstraat 5. Vakschool voor meisjes. Morgenmiddag zal van 35 gelegen heid bestaan om het werk van de leer lingen der Huishoud- en Industrie school voor meisjes (Rapenburg 23) te bezichtigen, en tevens om een open bare les in de „Deensche keuken" der school bij te wonen. Ned. Bond v. Huis- en Grondeigenaren Het Congres van den Ned. Bond van Huis- en Grond eigenaren en Bouwon dernemers zal Woensdag 26 en Don derdag 27 Mei hier ter stede worden gehouden. Woensdagmorgen 11 uur zullen de deelnemers officieel door B. en W. ten stadhuize worden ontvan gen. Op het programma staat o.a. een be zoek aan het nieuwe acad. ziekenhuis onder leiding van den hoofdarchitect ir. Hoekstra. Diefstal. Ten nadeele van Mej. S. L. J. R., werd Vrijdagmiddag een taschje ont vreemd, terwijl de eigenares het even op haar rijwiel in de gang van de lees zaal „Reuvens" had laten liggen. De politie slaagde* erin, den dader, H. le M., op te sporen. Tegen hem is proces verbaal opgemaakt. De bloemist de K., die vorige week werd aangehouden wegens op lichting, is naar het Huis van Bewa Mijn hardi's Laxeertabletten werken bij onrgge!- matigen stoelgang zonder kramp of pijn. DoosöOcent v öij Apoth.en Drogisten ring te Den Haag overgebracht. Te vens is bij den broeder van de K., een partij hout, in verband met deze zaak, in beslag genomen. Aangehouden zijn P. R. v. O., af komstig uit Schiedam, die wegens openbare dronkenschap nog 4 dagen hechtenis moest ondergaan en P. de H. uit Meppel, die wegens verschillende overtredingen nog eenige vonnissen, tot een totaal van 7 dagen hechtenis had in te halen. Terwijl de eigenaar een bezoek bracht in het Café van B., aan de Beestenmarkt, is gisteren de luxe auto van A. P. M. de W., waarschijnlijk doordat de rem was losgeraakt, ach teruit te water gereden. Vanmorgen om zeven uur is in de Kruisstraat van een warmwater wagen de achteras gebroken .Het ge volg was, dat de wagen ging overhel len en terecht kwam tegen de deur van No. 54, waar de familie G.Z. woont. De deur werd geheel ontzet. De voer man, H. H. R., sprong, toen hij be merkte wat er gaande was, van den wagen, waarbij hij onzacht tegen een muur terecht kwam. Echter zonder zich ernstig te bezeeren. De wagen be hoorde toe aan den aardappelhande laar v. d. P. uit de Morschstraat. Tengevolge van den havigen wind is gisteren een zonnescherm van den winkel van de iirma Ree^: en Cloppen- burg aan cle Breestraat losgerukt en tegen een spiegelruit gekomen, wel-e geneel verbrijzeld werd. In de Stedelijke Werkinrichting zijn opgenomen 199 volwassen perso nen en 5 kinderen. Totaal 2U4. BINNENLAND. Een gemeentelijke rijwielbestelling. De ,.R.K. Werkgever" van 1 Mei j.l schrijft o.m.: „Eenige maanden geleden had de gemeente Zwolle voor haar politie- en andere diensten rijwielen noodig en opende voor deze leverantie een in schrijving. Op deze inschrijving kwamen vijftien aanbiedingen, waaronder 'dertien van bekende Nederlandsche fabrikanten. De prijzen varieerden van f77.50 tot f 42.50. Aan den laagsten inschrijver werd de leverantie niet gegund, maar wel aan iemand, die voor f54.75 inschreef, en wel i.e. aan een firma, die geen vak man is, geen voorraad houdt, maar een „vliegenden winkel" exploiteert (en daarom ook door de Ned. er. van rijwielhandelaren niet erkend is). De rijwielen*; welke deze firma aan bood, zijn van een minderwaardig bui- tenlandsch fabrikaat' of samengesteld uit goedkoop© buitenlandsche onder deel en. Een der grootste Nederlandsche rij- wielfabrieken had ingeschreven voor f 55, dus f 0.25 duurder dan het han delaartje." Jhr. de Graaf naar Nederland; Zaterdag is jhr. mr. A. C. D. de Graeff. buitengewoon gezant en ge volmachtigd Minister te Washington, die, zooals bekend, benoemd is tot Gouverneur-Generaal v. Nederlanfisch Oost-Indië, per s.s. „Veendam" naar Nederland vertokken. Hii werd uitge leide gedaan door vele Nederlandsche Amerikanen en leden van de Neder landsche Kamer van Koophandel. Jhr. De Graeff deelde o.a. mede. dat hij tot 15 Augustus in Nederland dacht t© blijven waarna hij naar Indië zou ver trekken. Het tractaat met België. Naar de „Tel." uit goede bron ver neemt, kan men thans zeggen, dat de Nederlandsche en de Belgische regee ring, ten aanzien van 't Nederlandsch Belgisch verdrag tot overeenstemming zijn gekomen. Dé tekst van het ver drag zou onveranderd gehandhaafd blijven, doch in de bijlagen zullen ze kere clausules van het, door Jhr. van Kamebeek en Paul Iiijmans gepara feerde verdrag worden verduidelijkt. Blijkbaar wenscht men zich in offi- cieele kringen niet dan met de uiterste omzichtigheid uit te laten over het on derwerp der gedachtenwisseling, wel ke de laatste dagen tusschen Den Haag en Brussel heeft plaats gevonden, doch het blad kan, gelijk reeds gezegd, be vestigen, dat een accoord is bereikt. Dit accoord gaat niet slechts de twee rechtstreeks belanghebbenden aan, doch eveneens de mogendheden, die het verdrag van 1839 mede hebben on derteekend. Sedert 1919 waren deze mogendheden het eens over de groote lijnen van het verdrag. Sedert de laat ste week is men eveneens tot overeen stemming gekomen wat betreft zekere bijzonderheden, welke, naar men weet, eenige weken geleden op een conferen tie van juristen te Parijs werden be studeerd. Het eenige, wat thans nog moet ge schieden, is het verkrijgen van de goedkeuring der parlementen van Den Haag en Brussel. In België zal dat uitteraard nog wel eenigen tijd vorde ren, in verband met de moeilijkheden, welke ontstaan zijn door de regeerings crisis, welke voorshands nog niet is opgelost. Het visscherïjbeilrijl te IJmuitien leeft op. Nu de staking in Engeland grooten- deels voorbij is, leeft de IJmuicler vis- scherij ook weer op. Verscheidene IJ- muider stoomtreilers gaan weer in En geland markten. Aan het personeel van de Oceaan- visscherij Mij. was ontslag aangezegd, omdat alle schepen zouden worden opgelegd. Thans is echter dit ontslag weer ingetrokken en gaan alle schepen dezer reederij weer varen. Vliegtuigaankoop voor Noorwegen. Hier te lande is aangekomen de ma joor van het Noorsche leger Klingen- berg, inspecteur van het vliegwezen van het Noorsche leger in verband met aankoopen van vliegtuigen. Majoor Ivlingenberg zal vandaag 'n bezoek brengen aan het vliegkamp te Soesterberg. BUITENLAND. DE DU1TSGHE CRISIS. Marx kabinetsformateur. De Duitsche Rijkspresident von Hia den burg heeft gisteravond dien Rijks minister van Justitie, dr.. Marx, be last met.de kabinetsformatie. Aan de beslissing van Marx om het Rijkskanselerscliap te aanvaarden wa ren langdurige besprekingen in de Centrum-fractie en onderhandelingen tusschen Cent mm en Duitsche Volks partij voorafgegaan. In de eerste plaats ging het er om, den tegenstand der Du'tsch© Vloks partij tegen een voorzetting der coa litie met de democraten m veröancT met de houding van laatstge o smdan in de kwestie der vlaggenverordening te breken.. Aan den anderen kant wilde het Centrum zich verzekeren tegen even- tueele wertschen der Duitscne Volks partij, om een verbreeding van de re- geeringsbasis naar rechts voor te be reiden.. Het Centrum wilde vooral in deze richting bepaalde garanties van de Duitsche Volkspartij ..ebben.. Des namiddags kwamen de vertegen woordigers der beide par ijen bijeen. Het resultaat was: weaerkeenge con cessies. Beide par.ijcn verklaarden zich bereid in een minderheidsregeering zit ting te nemen. Daardoor had de Duit sche Volkspartij' haar standpunt opge geven, dat de huidige regeeringscoa- litie dopr de houding der democraten tegen Luther en d-e vlaggenverorde ning als ontbonden moest worden be schouwd. Voorts werd men het er over eens, dat de buiten- en binnenlandsch-polr tieke situatie de vorming van een re geering- vereischt, welke op een meer derheid van den Rijksdag s.eunt. Met deze algemeene redactie heeft het Cen trum ervan afgezien de Duitsche Volles partij vast te leggen op een coalitie uitsluitend met cie sociaal-democraten. Immers deze redactie laat ook "de mo gelijkheid open, dat op zekere voor waarden de Duitiscn-Nationalen in het kabinet zullen treden. Deze voorwaarden zijn m het der.de punt der overeenkomst vervat, waarin gezegd wordt, dat voor de meerder- heddsyorming alleen partijen in aan merking komen, die de rechtsgeldig heid der bestaande internationale over eenkomsten erkennen en voor de voort- ze.ting der huidige buitenland:ene po litiek een waarborg bieden.. Bij de be kende houding der Duitscn-Nationalen teil opzichte van de buitenlandsche po litiek, inzonderheid ten opzichte van Locarno en Duitschlands toetreden tot den Volkenbond, is een uitbreiding der regeeringscoalitie naar rechts "echter vrijwel onmogelijk. DE MIJNWERKERSSTAKING IN ENGELAND. Steun uit Rusland geaccepteerd. Volgens een bericht uit Moskou, heeft de secretaris van de Br.tsch'e mijnwerkersfederatie, Cook, telegra fisch aan de co.iferentie van Russische mijnwerkers, die te Moskou wordt ge houden, medegedeeld, dat de Britsche mijnwerkers gaarne den financieelen steun zullen aanaarden, dien het T.U.C. geweigerd heeft. De Internationale van Roode vak- vereenigingen heeft daarop naar aan leiding van dit telegram een reso.utie aangenomen, om onmiddellijk aan de Britsche mijnwerkers het bedrag van 2..6 millioen roebels, dat reeds bijeen gebracht was tot steun, van de alge meene staking naar Engeland qver te zenden. De communistische Internationale en de Internationale van Roode vak- vereenigingen hebben verder een be roep gedaan op de arbeiders van alle landen, om gelden bijeen te brengen tot steun van de Engelsche mijnwer kers. Russische fantasieën. Zinowjef, Radek, Trotski en andere Sovjetleiders hebben artikelen gepu bliceerd, die tot strekking hebben te betoogen, dat de strijd in Engeland zonder twijfel van politieken aard is en een belangrijke stap voorwaarts naar de communistische revolutie. De vorige week heeft de Sovjet pers het fantastische bericht verspreid, aat. vele welgestelde Engelschen reeds over het Kanaal per vliegmachine naar Frankrijk getrokken en hun land ver lieten als ratten het zinkende schip. Thans weten de Russische bladen te vertellen, dat hoewel de Labour-leiders clen politieken aard van de staking heb ben ontkent, de steun van de Russi sche arbeiders de Engelsche arbei- sche arbeiders de Engelsche arbei ders-massa's in staat zal stellen den strijd voort te zetten en bewezen zal worden, dat de Labour-leiders hebben gelogen. Een van de meest onverwachte ge volgen van de Engelsche staking schijnt intusschen te zijn een steeds stijgende ontevredenheid van Russi sche fabrieksarbeiders-, voornamelijk in verband met gedwongen loonsverla gingen., De Sovjet-autoriteiten daar entegen schrijven deze ontevredenheid toe aan intrigues van de oppositie 111 Rusland en de Ogpoe heeft instruc ties gekregen dit te onderzoeken. DE REVOLUTIE IN POLEN. Pilsoedski overwinnaar. De troepen van Pilsoedski hebben Vrijdagmiddag om 5 uur zonder veel strijd Belvédère, den zetel van den Pre sident, dat tevoren door den president en de ministers uit het kabinet Witos verlaten was, bezet. Pilsoedski 'begaf zich onmiddellijk haar Belvédère, om ringd door den generalen stat en geest driftig toegejuicht door een geweldige menigte, die zich in de voornaamste straten opgehoopt had. In de stad heerscht de beste orde, Tengevolge van de bezetting van Bel védère is de strijd geheel gestaakt. Volgens berichten uit de provincie heerscht overal volkomen orde. Be president en het kabinet afge treden. Pilsoedski is den toestand volkomen meester. De president van de repu bliek en het ministerie 'Witos zijn ten overstaan van Rataj, den voorzitter van den Landdag, afgetreden. Op ver zoek van Pilsoedski -zal het Landdag lid Bartl, de gewezen minister van ver keerswezen, en een vriend van Pil soedski, een grondwettige regeering vormen. Plet communiqué van den generalen staf van Pilsoedski van Zaterdag, dat geteekend is door de generaals Burg hard, Bugacki en Bryc'k, deelt allen troepen het aftreden mee van Wojcie- cnowski ten bate van Pilsoedski, dien hij tot den eenig waar3igen en bekwa men regent van Polen verklaard heeft. Het ministerie WicÖB is ontbonden, Pilsoedski werkt met Rataj samen, tot hét vormen van een nieuw ministerie uit enkele flinke mannen, die waardig zijn 'te regeeren.. Na het herstel van rust e:i orde zullen alle troepen naar hun ga rii' zoensptaatsen teruggezon den worden. Hef nieuwe kabinet gevormd. Een telegram uit 'Warschau meldt, dat het nieuwe Poolsche kabinet is ge vormd. Prof. Charles Bartel is premier, Za- leski, de vroegere Poolsche g:zant te Rome treedt als minister van buiten; Iandsche zaken op, generaal Pilsoedski als minister van oorlog, terwijl de an dere posten in het kabinet meestal dooi' of.icials bezet worden. Het kabinet zal, volgens de verlda' ring van den premier Bartel, het be wind waarnemen, totdat een nieuwe pre sident der republiek zal zijn gekozen Een en vijftig soldaten, die bij den opstand sneuvelden, zijn vandaag ter aarde besteld. Een enorme menigte woonde de plechtigheid bij. De vroegere president, Wojciechowski heeft zich ais gewoon burger naar Spa* za begeven. De a.s. presidentsverkiezing. Met groote spanning verwacht men de bijeenroeping van de Nationale Ver gadering voor de presidentsverkiezing welke krachtens ae grondwet onver wijld, dat is practisch binnen 8 tot 10 dagen, moet plaats hebben. Er kondigen zich evenwel moeilijk heden aan door de houding der linksch radicale partijen, de sociaal-democra ten, de Wazwolenie en de Boerenpartij!. Alle dne partijen publiceeren verkla ringen. waarvan de gemeenschappelij ke zin is, dat de vruchten van de over winning van Pilsoedski over de reactie niet door een Nationale vergadering verloren mogen gaan, waarvan de meer derheid rechts ïs- Deze partijen eischen derhalve on middellijke ontbinding van het parle ment en uitschrijving van nieuwe ver kiezingen. Daarbij is de moeilijkheid, dat het Poolsche parlement alleen door eigen besluit zichzelf kan ont binden. Onmiddellijke ontbinding zou dus alleen door een dictatoriale veror dening in strijd met de grondwet mo gelijk zijn- voor zoover men lean nagaan, streeft Pilsoedski er naar, eer dergelijke ra dicale ontwikkeling tegen te gaan en zich te houden aan de grondwet zon der dictatuur. Het is mogelijk, dat daarom de bijeenroeping der Natio nale Vergadering vertraagd wordt om tijd te winnen, en een compromis der partijen voor de presidentsverkiezing mogelijk te maken.. DE STRIJD IN MAROKKO. De Riffi nemen wraak. Sedert de hervatting der vijandelijk heden zijn de Fransohe en Spaansche strijdkrachten naar het Oosten en het Zuidoosten voortgedrongen. De Spaansche troepen, die te Alhu- cemas gereed lagen trokken naar het Zuiden, toch bij hun successen leden zij aanzienlijke verliezen... Vele gewon den zijn Tetoean binnengebracht. De Riffi beweren verder vele Span jaarden te hebben gevangen genomen. Op het Westelijk front, in de nabij heid van de Tanger-zone, hebben de Riffi en Djeballa's de stammen, die zich onlangs aan de Spanjaarden on derworpen hebben, overrompeld. Het versterkte dorp van Zellal-Caid, den leider der Bem-Zoeai\stam werd even eens bestormd en ingenomen.. Zellal zelf ontvluchtte gewond en ligt thans in het ziekenhuis te Tanger.. De mees ten van zijn bloedverwanten en volge lingen zijn gedood ot gevangen geno men- In Tanger komen vele vluchtende vrouwen en kindéren aan- Tn de na bijheid van Te oean zijn ue onderwor pen Beni-Madan aangevallen door Rif fi en Djeballa's. Plet dorp werd in brand gestoken en vele bewoners zijn gevangen genomen. Zoowel deiér als in de streek van de Beni-Zoar zijn door de Riffi vele repressailles genomen. De Spanjaarden schijnen met bij mach te te zijn deze repressailles te voorko men- Door de met de verpleging belaste Fransche en Spaansche doktoren en hun assistenten in het Rif worden niet alleen de Spaansche en Fransche ge vangenen, maar ook de gewonde Riffi verzorgd- KORTE BERICHTEN. D© overstroomingen in het gebied van de Midden-Wolga nemen een ern stig karakter aan. Reeds is enorme scha de aangericht. De in Genève vergaderde com missie voor de reorganisatie van den Raad van den Volkenbond heeft haar beslissing 'inzake het aantal niet per manente zetels eenige weken uitgesteld. De ,.Norge" is te Teller, in Alas ka, aangekomen. Aan de Belgische Rijksinrichtingen voor middelbaar en normaal-onderwijs worden beginselen en dóel van den Volkenbona officiéél in het leerplan op genomen. In België ps kans op een kabinet- Brunet-Francqui. Het I. vV. heeft besloten de steunactie ten behoeve van de alge meene werkstaking stop te zetten. De stakende mijnwerkers zullen zich, daar het I. V. V. slechts algemeene acties steunt, tot hun eigen vakinternationale om steun moeten wenden. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. De gehouden bloempjesverkoop te'n bate van de alhier gevestigde ge heelonthouders organisaties, heelt 58,63 opgebracht. De Chr. Muziekvereeniging „Con cordia" behaalde op het concours te Ammerstol in den marschwedstrjjd een 3de prjjs en in het concoursnummer een 2de prijs. Tot bestuursleden ysu den polder Rijneveld, zijn gekozen de heeren P. den Ouden en Adr. Hoogendoorn. Op het concours te Koudekerk, be haalde de Chr. Zangvereeniging „Ho sanna" van hier een 3e prjjs in de 3e afdeeling. Burgerlijke stand. Geboren: Adn- ana Geertruida, dochter van H. v. Tol en G.- v. Pruisen. Wilhelmina, dochter van L. P. J. Burgpaeve en K. Hoo- gervorst. Marinus, zoon van J. A. Booij en L. J. Goemans. Getrouwd: Th. de Wit, 25 jaar en C. J. Klaverveld, 22 jaar P. K. Bloots hoofd, 28 jaa ren B. v. Gooswilligen, 25 jaar. Overleden: Lena Maria van Horzen, 1 jaar. Noordwijk-Binnen. Vanaf den Heilige-Geestweg reed in de richting Wilhemelminastraat een vrachtauto waarop boven een nieuwe huisboel was geplaatst o.a. een tafel, met de pooten omhoog. Door het nemen van een te kleine bocht, kwamen de pooten der tafel in aanraking met een der takken van een boom. De pooten der tafel konden dit niet weerstaan en braken finaal af. De chauffeur be merkte dit ongevai en was een oogen- blik de kluts kwijt. Voor den chaufleur is dit een schadepost, aangezien deze als vrachtrijder fungeerde. ALPHEN AAN DEN RIJN. Burgerlijke stand. Bevallen: J. A. Vooijs, geb. van Middelkoop, z. (won. te Tjepoe in'Indië). Chr. Lam, geb. Mei nes, z. J. C. Blonk, geb. Spaan, d. A. v. d. Velden, geb. Broer, z. J. C. Boo(j, gsb. Schelhaas, d. Gehuwd: Chr. Wansink, jm. 24 jaar en A. Sturjver, jd. 19 jaar. A. C. de Jong, jm. 35 jaar en A. Hoogendam, jd. 31 jaar. Overleden: H. Schollaardt, echtg. van G. W. van Noort, 75 jaar. (overleden te Leiden.) J. J. Zwaneveld, wedr. van T. van Kijk, 80 jaar. J. Snelderwaard, ^wedr van M. Overes, eerder van M. Krom wijk, 83 jaar. Ingekomen van: Boskoop, Ma. E. Vermeij, Ottweg 1. Ter Aar, Ag. Reijneveld, Prinsenlaan 7. Leiden, A. P. J. van der Linden, Kap- persbed., Pr. Hendrikstr. 124. Ooster- iand, Ja. v. d. Maas, huishoudster, Pr. Hendrikstr. 62. Boskoop, J. Z. Lapaer en gezin, boomkweeker, Groeneweg 1, Zwammerdam, Ntje. Baars, Kortsteek- terweg 5. Zevenhoven, J. B. v. d. Neut, arbeiders, Groeneweg 24. Leiderdorp, Adr. Hommels, dienstbode, Kortsteekter- weg 46. Maassluis, A. Doelen en ge zin, arbeider, Ringdijk 2. Voorschoten, D. Verhorst en gezin, agent Levensverz. Grijpensteinstr. 2. Koudekerk, Jba. Vis Wed. A. Kranenburg, Hooftstraat 299. Langerak, IJ. Sehenkel en gezin, ar beider, Wiliemstraat 37. Voorschotel^ W. de Vos, Kortsteekterweg 59. Lei den, Ca. E. Simons, Wed. van Leent, Pr. Hendrikstr. 69. Wijk c.a., G. van de Laar en gezin, arbeider, Gnephoek 12. Vertrokken naar: Anherlo, Bar. J." Ouwens, Opperdoes, Rna. Harts. Opperdoes, Corn., van den Berg. Nieuwkoop, H. Schuurhof. Delft, Vrouwenrecht 9, Thsia. W. M. van Leeu wen. Woubrugge. Ta. Gerdes, dienst bode. Duitschland, Detern bij Stiklau- sen, Bna. Gerdes, dienstbode. Leiden, Rjjnsburgersingel, Jba. de Vogel, dienst bode. Woubrugge, Voorweg B 96, W, C. Leeuwenhoek en gezin, veehouder. Avereest, Dedemsvaart, P. J. Stuiver, schoenmakersknecht. Rijnzaterwoude, R. Krap, dienstbode. Zevenhoven, W. C. Visser, veehouderskn. Zevenhoven, C. W. Visser, dienstbode. Amsterdam, Wa- genaarstraat 86, W. van Vliet en gezin, veehouder. Leimuiden, P. W. Bleiswijk en gezin, arbeider. KOUDEKERK. Burgerlijke stand. Bevallen: N. Kwakernaak, geb. van den Akker, 2 z, en d. "■--wieden: Cornelia Maat, 18 jaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2