wp NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG \0 MEI 1926 DAG-AGENDA. Dinsdag 11 Mei, 's avonds acht uur. Hooglandsche Kerk (ingang Nieuw- straat). Kerkconcert van de Chr. Ora torium Vereen. „Con Amore". Katwijk aan Zee. Donderdag 13 Mei, 's middags drie uur, Zang en Muziek aan het strand over de Oude kerk. Bij ongunstige weersgesteldheid in de zaal van „Prot. belangen". Donderdag 13 Mei, 's morgens tien en 's avonds zeven urn*. „Jeruël" Sa menkomst. Kondekerk. Donderdag 13 Mei, Groot Zangconcours v. d. Ring Leiden van Chr. Zapgvereen. op het terrein „Rijn- hoeve". Aanvang 's morgens elf uur. Vrijdag 14 Mei 's avonds acht uur. Gebouw „Prediker", Janvossensteeg, le Radio-avond van het Leidsch Draiik- weer Comité. Spr. de heer ir. Brandt over „Alcohol en snelverkeer". Zang Declamatie en Muziek. Dinsdag 18 Mei, 's middags vier uur. Bovenzaal van „In den Vergulden Turk", Jaarl. Alg. Verg. v. aandeeih. der N.V. „L. Expl. Mij. v. Onr. goede ren" te Leiden. Woensdag 19 Mei, 's avonds S uur, Pieterskerk. Kerkconcert van „Sur- sum Corda". De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Donderdag 13 Mei a.s. (He melvaartsdag) waargenomen door de apotheek van den heer P. Ducroix, Ra penburg 9, Telef. 807. Van Vrijdag 14 tot en met Zondag 1G Mei a.s. neemt waar de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Telefoon 552. 1MM MBfflMHB—H— tot techn. Raadsl. van den vverkge- versafgevaarddgde: P. v. d. Graaff, 'Hoofdambtenaar bij de Holl.—Amerika Lijn, Mr. P. W. J. H. Cort van der Linden, secr. van de af deeling Neder land der Internationale Organisatie van Industrieele Werkgevers; toege voegd als lid van den Raad van Be heer aan het Int. Arbeidsbureau; tot technische Raaslieden van den afgevaardigde van de arbeiders: H. Amelink, Secr. van het C.N.V. Utrecht en P. J. Serrarens, Bestuurslid van het R.K. Werkliedenverbond en secr. van het I.C.V. Nationale woningraad. Zaterdag werd in een der zalen van het gebouw Bellevue te Amsterdam een buitengewone ledenvergadering van den Nationalen Woningraad ge houden om te beraadslagen over het voorstel van het bestuur tot fusie van den raad met den Bond van Arbei- dersbouwvereenigingen in Nederland. De voorzitter, mr. dr. G. van den Bergh, opende de vergadering, heette de aanwezigen welkom en leidde ver volgens het voorstel in. Spr. zette het groote belang uiteen, dat de raad bij deze fusie heeft en de belangrijke voor deelen die daarvan het gevolg zullen lijn. Immers zal het ledental bij een fu sie met een vijfde worden vermeer derd. en de raad dientengevolge groo teren invloed dan tot heden toe kun nen uitoefenen. Na eenige discussie werck dan ook besloten tot de fusie over te gaan. In verband met de samensmelting der twee organisaties was het noodza kelijk eenige veranderingen in de sta tuten aan te brengen. Het bestuur had met betrekking tot deze statutenwijzi ging verschillende voorstellen gedaan, die na eenige gedachtenwisseling met eenparigheid van stemmen werden goedgekeurd. De gefusionneerde vereeniging zal in het vervolg den naam dragen van: „Algemeene Bond van Woningbouw verenigingen." Hét N. V. V. en de staking in Engeland De hoofdbestuursvergadering van het N. V. V. besloot ten behoeve van de Engelsche staking f 60.000 uit het stakingsfonds ter beschikking van de T. U. C. te stellen en een steunbewe ging onder de arbeiders te organisee- ren, waarvoor strijdzegels van 25 cent zullen worden uitgegeven. Voorts worden twee openbare ver gaderingen belegd, een vandaag te Rotterdam en een Dinsdag in Amster dam. Een drastische maatregel. B. en W. van Hilversum hebben be sloten de steunuitkeeringen aan uitge trokken werkloozen van Maandag 24 Mei af voorloopig geheel te doen sta ten. De garnalen-vaartuigen opgelegd. Daar thans invoer van garnalen in Engeland niet wordt toegelaten, heb ben de visschers, wonende te Vlissin- gen en te Amemuiden, hun vaartui gen te Vlissingen opgelegd, wat voor hen een groote schadepost beteekent. De oesterhandel te Ierseke. Men meldt aan de „Msb.": De oesterhandel, die toch niet druk meer was naar Engeland ,is nu tenge volge der staking geheel opgehouden. Verleden week zijn er van Ierseke nog 40 50.000 (meest naar Londen) weg gegaan. Deze week geen enkele meer. Een groot geluk voor den handel is, dat het seizoen reeds was afgeloopen. De handel is dit jaar buitengewoon Slecht geweest, en heeft niet aan de verwachtingen beantwoord. Verschil lende oesterkweekers hebben aan merkelijke partijen groote oesters te rug moeten zaaien. Ruim 10 a 11 mil- lioen oesters zijn dit seizoen minder verzoi^deü vorige. Ook de prijs RECLAME. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Staal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten.75 ct. Bij Apoth. en Erogisten was bij minder vraag, zakkend. Dit scheelt in doorsnee f 12 a f 18 per 1000 De mosselenliandel noch de kreef- tenhandel heeft van de staking in En geland te lijden. Rectificatie. In ons artikel „Uit het grijs verle den" van j.l. Zaterdag komt een zin storende drukfout voor. Aan het eind, regel 18 van onder, staat: den aandoenlijken toeschouwer. Dit moet zijn: den o n aandoenlijken toeschouwer. Uit het Sociale Leven. Federatie van handels- en kanioorbediendenvereenigingen. De Federatie van handels- en kan toorbediendenvereenigingen in Neder land heeft, haar algemeene Vergade ring gehouden te s-Gravenhage, onder leiding van den voorzitter, den heer G. Smits, die o.m. welkom heette, den inspecteur van het handelsonderwijs, mr. Thiel, en het rapport der commis sie ter bestudeering van het handels onderwijs yoor winkelbedienden in be spreking bracht. De heer A. A. Hamersveld, voorzit ten der commissie, die het rapport heeft samengesteld zette als het oor deel der commissie uiteen, dat het on derwijs verplicht daghandelsonderwijs moet zijn, door het particulier initia tief ter hand te nemen en door de overheid te steunen. Bij de bespreking van het jaarver slag werd in overweging gegeven mid delen te heramen om te bewerken, dat de opleiding voor sommige examens verbeterd worde. Bij de behandeling der begrooting werd overeenkomstig het bestuurs voorstel besloten om van de beschik bare kasmiddelen f 3000 te bestemmen voor subsidie handelsonderwijs en voorts om pl.m. f 1600 af te zonderen voor het reservefonds. De contributie van 1 cent per lid met een minimum van f 5 werd bestendigd.- Tot bestuurslid werden benoemd de heeren H. Schutjes in de plaats van den heer J. J. Kleinhoonte, H. J. Lier en A. Dantzig (beiden aftredend;. De voorzitter wijdde eenige woorden aan den scheidenden penningmeester, den heer J. J. Kleinhoonte. Spr. stelde voor den heer Kleinhoon te aan de Federatie te blijven verhin den als adviseur in algem. dienst. Het voorstel werd bij acclamatie aangenomen. Benoemd werden tot secretaris de heer A. van Dantzig en tot penning meester de heer W. J. Zier. De examenplaatsen voor de prak tijkexamens zullen zijn: boekhouden: Amsterdam, '-Gravenhage, Rotterdam, Utrecht Roosendaal, 's-Hertogenbosch, Maastricht, Arnhem, Groningen tn Hengelo (O.); Engelsch en Duitscn: Amsterdam, 's-Gravenhage, Rotterdam Arnhem, Groningen, Den Boscli en Hengelo (O.); Nederl. en Fransch: Am sterdam, Rotterdam, Arnhem en Gro ningen; Spaansch: A'dam; Zwcedsch: Arnhem; Esperanto: Amsterdam en Rotterdam. De examinatoren werden wederom benoemd. Voor het eerst werden be noemd de examinatoren in Esperantis- tische Handelscorespondentie n.l. de heeren VV. H. G. van Tinteren, afdee- lingschef Javasche Bank, Amsterdam en J. Ziermans .administrateur Onder linge Verzekering Maatsch. tegen Zee gevaar te Scheveningen. Na discussie werd de volgende mo tie aangenoihen De federatie van handels- en fcan- toorbediendenvereenigingen in Neder land, overwegende: dat tal van verschijnselen erop wij zen, dat het Handelsonderwijs ten on zent in een staat van verdrukking is geraakt; Dat het veel te lage subsidie, waar mede het handelsonderwijs van staats wege pleegt te worden bedacht, verge leken bij dat van andere takken van onderwijs, op geen enkelen deugdelij- ken, verdedigbaren grond berust; is van oordeel: dat het handelson derwijs, dat voor ons land van een zoo buitengewoon groote beteekenis is, eerst dan tot bloei zal komen, als het in al zijn gel'edingen wettelijk wordt geregeld, met. dien verstande, dat in verband met het algemeen vormend karakter van dat onderwijs aan jonge lieden die een handelsschool bezoch ten, welker leerstof met die eener H.B.S. met 5-jarigen cursus qualitatief gelijk is te achten, de hand op verdere studie niet door belemmerende beper kingen worde ontnoihen en besluit: 1. om voor de verwezenlijking van dit denkbeeld onverwijld met alle ten dienste staande wettige middelen krachtig propaganda te voeren en to blijven voeren, en 2. om deze motie ter kennis te bren gen van de regeering de beide kamers der Staten-Generaal en de pers. Als plaats voor dé volgende alge meene vergadering werd Amsterdam aangewezen. Chr. fabrieks- en transportarbeiders. De kwartaalstaat over het eerste kwartaal 1926 bracht voor den Ned. Boud van Chr. fabrieks- en transport arbeiders een niet onbelangrijke le denwinst. 1 Jan. j.l. telde de bond 7117 leden, welk getal 1 Febr. 7163 bedroeg, om 1 Maart tot 7213 te stijgen en 1 April jl. 7276 te bedragen. Over het eerste kwartaal dus een ledenwinst van 159. BUITENLAND. DE ALGEMEENE STAKING IN ENGELAND. Een toespraak van Baldwin. Zaterdagavond te 8 uur u 50 heeft Baldwin, de Britsche premier, een toe spraak gehouden op het draadloos om roepstation te Londen, welke rede ver der door het krachtstation Daventry door de lucht is verbreid. Wij ontleenen daaraan het volgen de: .,De algemeene staking heeft thans bijna een week geduurd en ik meen, dat het mijn taak als premier is, do natie nogmaals uiteen te zetten, wat er in dezen betreurenswaardigen strijd op het spel staat. Er zijn twee geheel afgescheiden kwesties: de stopzetting der kolenin- dustrie en de algemeene staking. De algemeene raad van het vakver eenigingscongres verklaart dat 'dit slechts een industrieel geschil is Het blijkt evenwel niets minder te zijn dan een aanslag op de gemeenschap. Is er rechtstreekscher aanslag denk baar, dan dat een lichaam niet geko zen door de kiezers van bet land. zon der het volk te raadplegen, zelfs zon der de aangesloten leden te raadple gen op dergelijke wij-ze het leven der natie bedreigt ter wiile van voorwaar den, die zelfs nog niet eens bekend zijn gemaakt? Wie bedreigt den levensstandaard van liet volk? Doet de regeering dit, die slechts getracht heeft een billijke regeling in het mijnconflict tot stand te brengen, of doet de algemeene raad van het vakvereenigingscongres het door het afkondigen van deze staking die, als zij voortduurt, de werkloos heid zal doen toenemen, de belastin gen zal doen stijgen en het geheele levenspeil van het volk zal doen da len? Ik- wensch nogmaals duidelijk te maken, dat de regeering niet strijdt, tegen de mijnwerkers of tegen eenige groep arbeiders, dat is niet waar. Ik geloof niet, dat een eerlijk man er aan zal twijfelen, dat het mijn eenige wensch is, den levensstandaard van ieder- onzer te handhaven en dat ik bereid ben, de werkgevers aan te spo ren tot het brengen van offers ten bate van de instandhouding der in dustrie. De regeering is .gaarne bereid, en dit is zij altijd geweest, het rapport, het geheele rapport, te accepteeren, wan neer de andere betrokken partijen dat ook doen. Ik heb reeds eerder gezegd en herhaal thans, dat de regeering be reid is tot het nemen van alle maat regelen ter verwezenlijking van de re organisatievoorstellen, in het rapport vervat. De regeering blijft er vati over tuigd, dat deze reorganisatie bet land kan behoeden voor een herhaling van geschillen in de kolenindustrie als het onderhavige. Wij zijn bereid om, wan neer de omstandigheden het toelaten, opnieuw te zaaien met mijnwerkers en mijneigenaars te onderzoeken, op weike wijze deze verwezenlijking bet beste kan geschieden en de natie kqn er van overtuigd zijn, dat, als de tijd tot onderhandelen aangebroken is, de regeering voorstellen in gereedheid zal hebben Ik ben een man des vredes. Ik ver lang en streef slechts naar vrede Doch ik zal de veiligheid der Britsche con stitutie niet prijsgeven. Men heeft mij achttien maanden geleden het gezag in handen gegeven; dit geschiedde met de grootste parlementaire meerder heid, in vele, vele jaren door eenige partij bereikt. Heb ik iets gedaan, dat ik uw ver trouwen niet zou verdienen? Kan men niet veilig aannemen, dat bij mij een rechtvaardige behandeling van beiüe partijen verzekerd is, dat een overeen komst, met mij gesloten, er een is van man tot man? De algemeene toestand. Te Plymouth heeft Zaterdag een' voetbalmatch plaats gehad tusschen politie en stakers. De echtgenoote van den „chief constable" trapte af. Te Lewes hebben politie- en sla- kersteams een biljartwedstrijd ge speeld In Forest ot Dean hebben de sta kers zich ter beschikking van de po litie gesteld om de orde te handha ven en in Hammersmith hebben de sta.- kendde autobuschauffeurs hun meer oproerige collega's ervan weerhouden om autobussen, die ddoor vrijwilligers werden bestuurdd, te beschadigen. Een belangrijke mededeling van liet T. U. C. 'Het T.U.C. heeft, in zijn antwoord op .de door den premier Baldwin door de draadlooze oekend gemaakte verklaring, nogmaals den nadruk ge legd op het feit, dat zijln (van het TjU.C.j standpunt in dit conflict is, dat het hier een zuiver industrieelen strijd betreft, en dat de constitutie op feenerlei wijze is aangetast Het stelt en eisch, dat de premier ernaar zal streven om de Bedreiging met lockout ingetrokken te krijgen, waar het TJLLC. hetzelfde zal doen ten op zichte der algemeene staking, waar mee dan voldaan zal zijn aan de voor waarden ter wederopneming der on. derhandelingen. Veraer wordt nog ge. zegd: „Voor zoover wij er bij betrok ken zijn, zal de premier ons genegen vinden om naar alle mecledeeüngen welke hij mocht doen. te luister en"t Over bet algemeen is er in den toestand weinig verandering ingetre den. De werkzaamheden in de Lon- densche haven kunnen ongestoord voortgang vinden. Het laden, en los sen der schepen door vrijwilligers gaat gewoon door en'de omstandigheden, verbeter en. gestadig. De situatie in alle havens is aan zienlijk beter dan in de afgeloopen week. De Cunarcl-lijn deed mededee" ling van het feit, clat Zaterdag 16 schepen de haven van Liverpool in en uit zijn gegaan. Ook' de toestand in Schotland is verbeterd. De keiken waren gisteren buitenge woon druk bezocht en vele stakers woonden de godsdienstoefeningen bij.' Speciale gebeden werden, uitgespro ken in verband met de crisis. Slechts een gering aantal stakers is betrokken geweest in ongeregeldhe den, doch in vele gevallen was hun optreden voorbeeldig. Vooral hun ver houding tot de politie is van den meest vriendschappelijken aard. Steun van Moskou geweigerd. De „British Worker" deelt mede, dat de chèque, die de vakvereenigingen van de Russische arbeiders ontvangen hebben, is teruggezonden daar de sta kers hun actie niet in discrediet wil len brengen door geld van Moskou aan te nemen. De Christelijke Mijnwerkersinter- nationale. -Het bestuur van ue Christelijke Mijnwerkers internationale zal op 12 Mei a.s. bijeenkomen te SaarhrucKen in verhand met het Engelsche arbeids conflict. DE BELGISCHE FINANCIEEL- POLITIEKE CKiSiS. Aftreden van het kabinet-Poullet? Pouilet heeft Zaterdag weer ver- sehnienue politie&e en financieele des kundigen ontvangen in verhand met uen politieleen toestand. Anuerzijüs ontving de koning afzon- uerujK imuiiet, vanuerveide, brunet en oen bannier brancqui in audiëntie üet geruent liep, dat Pouilet het ontsiag van de regeering zou hebben nigeuiend en dat de socialisten met aigevaaraigaen der pameiers aaa het ondernanaeien zijn voor liet samen stellen van een nieuwe regeenng, waarin ooie de unanciers Francqui en Lattier zouden zetelen. Deze laatsten zouden te kennen ge geven hennen, uat bouiiet als premier van de eventueel te vormen nieuwe combinatie ongewenscht is. De socialisten zouden van de ban kiers de toezegging wiilen hehben, dat de arheidsconventies van Washington geratificeerd worden en dat de mili taire nervorming in verhand met Men tien maanden diensttijd worde door gevoerd, zooals zij thans is ontwor pen. Na Pouilet en Vandervelde werd de kamerpresident Brunet Zaterdag door dén koning ontboden. Men verwacht, dat Brunet zou worden uitgenoodigd, een nieuw kabinet te vormen. De positie der Lire. In den Italiaanschen kabinetsraad wees de minister van financiën Volpi op cle gunstige 'positie van de Italiaan- sche lire op cle internationale markt. Hij wees erop, clat de depressie van de Fransche en Belgische koersen geen invloed liad op de Italiaansche lire. In financieel© kringen wordt ver klaard, dat de staking in Engeland eveneens geen invloed heeft gehad op de lire, die sedert September gestabili seerd is. Deze gunstige positie is niet alleen te danken aan het evenwicht der be grooting, doch tevens aan de verstan dige politiek, welke gericht was op het verminderen van de banknoten- circulatie. De totale papiermunt welke einde Maart in circulatie was, bedroeg 20.393 millioen, aldus een verminde ring van 724 millioen sedert Juli j.l. In financieele en politieke kringen is men ten zeerste verheugd over de gunsige positie van de lire op de inter nationale markt. De financieele Maine. Dezer dagen vaardigde maarschalk Joffre, met het oog op den financieel en noodtoestand van den Franschen staat een dagorder uit, die in grootendeels dezelfde bewoordingen is vervat als zijn fameuze dagorder van September 1914-, vóór den Marneslag. Zij luidt: „Op het moment dat zich opnieuw een slag ontwikkelt waarvan het heil van het land afhangt, is het van be lang aan allen in herinnering te bren gen, dat de tijd voor geschillen en voor terugwijken voorbij is. „De vijand is ditmaal de inflatie met heel haar nasleep van ellende en kommer. Alle pogingen moeten wor den aangewend om dien vijand aan te vallen en terug te drijven. „Iedere goede Franschman moet be reid zijn een deel van zjjn geld te of feren, zooals hij twaalf jaar geleden bereid was, zijn leven te offeren lie ver dan voor den vijand terug te dein zen.,, Onder deze omstandigheden wa re plichtverzaking niet begrijpelijk. Er zal zich geen plichtsverzaking voor doen." w.g.) Maarschalk JOFFRE. KORTE BERIOHTEX. Cook, de secretaris van den Brit- schen mijnwerkersbond, heeft ver klaart, dat er geen verandering ia den toestand heeft plaats gehad en geen enkele stap tot herstel van den vrede gedaan is. Mcneill, finantieel secretaris van. de schatkist, legt nadruk op het ern stig gevaar van het voormuren van de staking. Besloten is tot een heffing van< ijf procent van het loon dergenen, die werken ten bate van het stakings fonds. Volgens de Vor warts zal Dins dag in Amsterdam een beraadslaging vail de bureaux van de Tweede In ternationale en van het I.V.V. plaats hebben over een steunactie aan de Britsche staking. Het referendum in Duitschland zal op 20 of '27 Juni plaats vinden. De besprekingen met de lin'ker- ggroepen zijn mislukt. Daardoor wordt cle vorming van .een extra-parlementair kabinet in Polen waarschijnlijk. Naar gemeld wordt, is Kroeps- kaja (mevr. LeninJ zenuwziek. Zij is voor herstel van gezondheid naarKis- lowodsk vertrokken. Bij de viering van het nationale feest van Jeanne d'Arc te Parijs zijn ernstige onlusten voorgevallen in ver band met een monarciustische betoo- gihg- INGEZONDEN. (Buiten verantwooroelijkoeia der hedactto.) Geachte redactie, Geiieve onderstaande op te nemen in Qw veelgelezen blad. Bij voorbaat on zen dank. Aan de ingezetenen van Leiden en omstreken, Door een commissie van onderofficie' ren is besloten een Ruiterfeest te orga- ^iiiseeren op i, 2 en 3 Juni a.s., in cle groote manege der Dodeukazerna; tèn uate der SanatoriumsfcLhtiiig van de Onderofficiers vereeniging „Uns ^elang". Niettegenstaande den laatsten tijd veel van den weldadigheidszin der burgerij wordt verlangd, hoopt en vertrouwt de commissie, dat u ook haar, naar ver mogen zult kunnen en willen helpen in haar streven, het bestrijden der zoo gevreesde ziekte „tuberculose". De toegangsprijzen zullen zoodanig worden gesteld, clat ieder dit Kuiter- feest kan bijwonen. Wij verwachten een enormen toeloop Voorziet CJ daarom vroegtijdig van plaatskaarten. Middels de dagbladen, reclamebiljet ten, enz. zullen verdere inlichtingen worden verstrekt. Namens de commissie, J. v. KODIE, Voorzitter. P. VERMEER, secretaris. J. VOORBIJ, penningm. Leiden, 8 Mei 1926. GEMENGD NIEUWS. Geheime d i s t i 11 e e r d e r ij o nt- d e k t. Dezer dagen kwam der po litie ter oore, dat in een perceel aan de Nieuwe Havenstraat te 's-Graven hage regelmatig overtredingen van de Drankwet zouden plaats hebben. Za terdagmiddag hebben eenige recher cheurs van de af deeling van den Jus-- titioneelen Dienst van het hoofdbureau welke speciaal belast is met het toe zicht op naleving dei' Drankwet, ver gezeld van eenige belastingambtena ren, een inval gedaan, in genoemd perceel. Het bleek al spoedig, dat men hier inderdaad te doen had met een geheime distilleerderij. Op het oogenblik dal de politie het perceel betrad, was de be woner juist bezig het een en ander klaar te zetten voor het maken van gedistilleerd. In tegenstelling met andere clandes tiene instellingen, waar het gedistil- leerd vaak met behulp van een ketel wordt gemaakt, waardoor men licht aan ontdekking bloot staat, werd hier een geheel chemisch procédé gevolgd. De bewoner B. genaamd, vervaar digde hoofdzakelijk gedistilleerd op - kleine schaal. Toch neeft de politie een aanzienlijke partij bij hem .n be slag genomen, o.m. een veertigtal fles- schen champagne. Ook verschillende praeparaten werden in beslag geno men.. Toen B. .zich ontdekt zag, trachtte hij zich een polsslagader door te snij den, maar dit gejukte hem niet. Toch verwondde hij zich zoodanig, dat de Geneeskundige Dienst overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk oor deelde. Zijn toestand "is van dien aard dat de politie hem nog geen verhoor heeft kunnen afnemen. Dit zal waar schijnlijk vandaag geschieden. Brand. Te Zeeland (N.-Br.) is de groote boerderij van den landbou wer C.. v. D. tot den grond'afge brand. Het vee kon op een kalf na, ge red worden ma,ar de geheele inboedel fing verloren.. Ooorzaak van den rand onbekend. .Verzekering dekt de schade. Ook al sport. De „Maandag morgen" bevatte in de laatste afleve ring een bericht over de internationale zwemwedstrijden tfe Brussel. Het blad gat daarbij o.a. den volgenden uitslag: 11 M. snelzwammen om 't kam pioenschap van België werd gewon- nen door van Schelle in 1 m. 2 sec. (een nieuw Belgisch record..; Hoe veelvuldig de. zwemsport ook beoefend wordt gelooven wij toch, dat zij 'het tegen dezwamspo rt zal moe ten afleggen, merkt de „Leidsche Cou rant" op. V a 11 het dak gevallen.. Za terdagmiddag is te Maastricht de 18- jarige H. B. van het dak van een huis op het Vrijthof gevallen.. Door den G. G. D. werd hij bewusteloos opgenomen en met schedelbreuk naar .Calvarie berg" gebracht.. Ernstig ongeval. De vee houder Meijer, wonende onder Olde- boorn, viel "bij het schoonmaken van een schuur van een der balken omlaag en kwam met het hoofd op een kraan terecht. Met een gespleten schedel is hij opgenomen. Zijn toestand was gis- kteravona zorgwekkend.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2