J. PONTIER, NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 1 MEI 1926 Radio-Programma. ZONDAG 2 MEI. HILVERSUM, 1050 M. 8.30 R. K. Morgenwijding:. .10.Uitzending va*n den Kerkdienst uit de Geref. Kerk aan de Duyst- straat te Delfshaven. Pred. Ds. P. Nomes. Tekst: Lukas 9:5762. Geest. B. en Wi. stelden voor, de huur van deze bouwvallige woning nog: voor éénmaal met 1 jaar te verlengen, op de oude condities. De heeren Warnaar en Bisschops stelden, mede naar aanleiding van een opmerking van den heer v. Zonneveld voor, de huur met een half jaar te verlengen en den bewoner duidelijk tee maken, dat het nu hoog tijd wordt om te vertrekken. Het huis valt bijna in elkaar. Met alg. stemmen werd dit voor stel aangenomen. Nog was der „oude koeien" einde niet. B. en W. hadden den raad nog mede te deelen, dat de Gemeen e is gevraagd f333.05 te betalen als de kosten yan een rechtshandeling waarbij den popu lair geworden kooiboer verhinderd werd verder te bouwen zonder ver gunning van Ged. Staten. De voorzitter merkte hierbij op, dat de gemeente dit bedrag ter recht zitting zijdelings heeft toegezegd om de uitspraak te begunstigen. (Men weet dat de betrokkene zijn perceel reeds vo.r een deel i.ad opgebouwd.) jJe heer Bisscnops wilde er meer van weten. Had de kooiboer reden om aan te nemen, dat de Gemeente hem den grond zou verkoopen? B. en W» wisten toch dat hij voornemens was om te bouwen? De kwestie werd verder toegelicht door weth. .Warnaar. Spr. heeft in dertijd den zoon van den betrokkene introductie verleend tot den griffier van Ged. Staten, die over deze ver gunning hebben te beschikken. Als re sultaat daarvan heeft v. d. G(eest) spi;. medegedeeld, dat Ged. Staten wel zeker vergunning zouden geven. Daar in is v. a. G. mis geweest, al of niet door de schuld van Ged. Staten. Maar de gemeente is niet verantwoordelijk Reent heeft v. d. G. dus met op het bedrag. Men zou het uit andere over wegingen kunnen verleen en. De iieer Speelman meende dat op grond, die voor bouwgrond ver kocht wordt, ook gebouwd moet kun nen worden. Spr. zou er wel voor gevoelen, dat de gemeente de kosten, betaalt. Dan is de kwestie ook eens af. Weth. W a r n a a r zei te moeten ont kennen, zulks tevens tegenover den 'heer Bisschops die het even deed voor komen, alsof de gemeente er v. d .G. een beetje had laten inloopen, dat v. 'd. G. hier rechten heeft. B. en W|. hebben direct gevoeld dat het niet zeker was of de vergunning zou af komen en het was van v. d. G. on voorzichtig om vóór de beslissing te gaan bouwen. Een en ander werd door spr. uit 'de betreffc.-Y raadsstukken duidelijk aangetoond. De heèr Bisschops constateerde dat de raad zich had „vergist". Want de raad dacht wel dat de vergun ning zou worden verleend. .Y» d. G. is „proefkonijn" geweest. Spr. zou niet alleen de kosten van het geding, maar alle kosten, onge veer f 1000 voor rekening der ge meente willen nemen. Het voorstel van B. en W., om de kosten van het geding te betalen, werd met algem. sternen aangenomen. Daarna werd de kwestie verder be- besproken. De voorzitter deelde mede, dat v. d. Geest niet voornemens is elders te gaan bouwen. De bouw van dit half voltooide huis was aangenomen voor f8700. Voor f7500 wil de aannemer het gebouw elders optrekken. Weth. Warnaar achtte de oplos sing niet zoo moeilijk als v. d. G. medewerken wilde of kon. ^n de di recte nabijheid heeft de gemeente eén vrij perceel aangeboden. Ging v. d. G. daarop in, dan zou de heele schade f600 bedragen. De heer Speelman wilde eerst maar trachten de afbraak van 't terrein te verwijderen. De heer Bisschops wilde de wo ning maar elders optrekken en op af betaling verkoopen. De heer v. Zonneveld stelde voor B. en W. in de gelegenheid te stellen een nader advies samen te stellen, met de vrijheid om er voor goed over te zwijgen. Aldus besloten. Bouwterrein Kazerne. De heer v. Rijn betuigde zijn in stemming met den geprojecieerden uit weg vanaf de Nieuwe Haven, tegen over de Burchtstraat. De heer Speelman onderschreef dit, maar weth. Warnaar bleek van een tegenovergestelde meening. De aanleg van deze straat zou versnippe ring van terrein en nog wat meer tocht tot eenig practisch gevolg heb ben. Spr. zou de beslissing over het dempen van de Nieuwe Haven willen afwachten om fouten te voorkomen. De heer Speelman vond bij nader inzien het vraagstuk toch te gewichtig om er zoo een-twee-drie over te be slissen. Spr. ging 't liefst met weth. Warnaar mede. Ten slotte werd in deze geest een besluit genomen. Over de demping, de straat en „Amerika" zal later worden gesproken. Bij de rondvraag vroeg de heer v. Zonneveld aanvulling van de ga ten in den Straatweg en kreeg hij als antwoord een overzicht van ae reeds verbeterde andere straten. Naar aanleiding van een aan de leden gezonden overzicht van den be lastingdruk in de omgeving en het daarin voorkomende lage cijfer van Sassenheim's belasting, vroegen eenige leden of de voorzitter mogelijk de be doeling had gehad, om te laten uit komen, dat het wel een nieuw raad huis kon lijden De voorzitter zei inderdaad wel graag een beginseluitspraak van den raad te willen hebben, althans wan neer hij met spr. van oordeel is, dat het raadhuis er moet komen. Zonder aan de gezonde meening (vroolijkheid) van de beide wethouders te kort te willen doen, zei spr. zich toch 't meest tot oordeelen bevoegd te achten, daar hij den geheelen dag in 't raadhuis vertoeft. De heer Bisschops vond den bouw wel noodig Wieth. Warnaar: hoe is het met uw badhuis (gelach.Spr. vond dit noodiger dan een nieuw raadhuis. Wel zou men een terrein kunnen reservee ren. De raad bleek zich daarmede wel te kunn- vereenigen. Wieth. Warnaar vroeg ten slotte nog een beter urinoir in het dorp. De voor zi11er stemde toe, dat de toestand treurig is en dringend ver betering vraagt. Maar verbetering, die o.m. aansluiting eischt aan de riolee- ring, sluit op verschillende moeilijkhe den met grondeigenaren. B. en W. zullen een oplossing zoe ken. Hierna sluiting. Vandaag mocht de heer C. de Wilde den da? herdenken waarop hij nu 35 jaar geleden bij de fa. J. P. Gudshoorn in dienst trad. Deze -dag is voor den jubilaris niet ongemerkt voorbijgegaan. Hedeemmor- gen werd hij op het met bloemen ge tooide kantoor ontvangen en hartelijk .toegesproken. Tenslotte werd vam. hot ge heele personeel eiein foto gemaakt. 't Zal1 den jubilaris ook aan stoffelijke blijken van waardeerijngi wel niet heb ben ontbroken. Predikbeurten. Chr. Geref. Kerk: Zondag v.m. 10 uur de heer D. L. Aangeenbrug, m. m. 5 uur leesdienst LISSE. In de gisteren gehoudefn algemee- ne vergadering vam aandeelhouders van de Haarlemscne Bankvereeniging, wer den de balans em winst- en verlies reke- keurd en het dividend vast- esteld voor preferente aandeelen op o pet. en voor gewone aaindeelen op 4V2 pet. De heer Mr. J. H. Thiel werd als com missaris herkozen. KOUDEKERK. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk: Zondag 9.30 en 6.30 uur Ds. Israël'. Geref. Kerk Zondag 9.30 en 6.30 uur Ds. Haspers. LEIMUÏDEN. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk: Zondag v.m. 9.30 en nam. 7 uur Ds. v. d. Flier. Geref. Kerk: Zondag v.m. 0.30 en inam. 6.30 uur Ds. D. Ringlnalda. ALPHEN AAN DEN RIJN. De Geref. Kerk alhier besloot tot aanbesteding vam een tweede kerkge bouw, waarvan de uitslag was als volgt: W. v. d. Helm, Alph. a. d. R. f 2200Ó P. de Raad, Ter Aar 21968 P. Stans, Nieuwkoop 20.738 A. v^n Dam, Alph. a. d. R. 20134 W. v. Beieren, Alph. a. d. R. 19695 W. v. Egdom, Al'ph. a. d. R. 19600 D. G. Mans, Andel' (N.B.) 15882 De begrooting bedroeg f 19.800. In de kerkeraadsvergadering van Maan dag a.s. zal' over de gunnilng worden beslist. In de algemeene vergadering van aandeelhouders van de Effecten- en In- cassobank alhier werd als commissaris herkozen mr. J. 0. G. Tolk te 's-Grar venhage. De balans ein winst- en ver liesrekening over 1925 werd goedge keurd. De totale bruto-winst bedroeg f 14.766 (v. j. f 14.304), de netto-winst ina af schrijving op gebouwen f 3740 (vorig jaar f 3003). Aan de reserve werd toe gevoegd f 1720 (vorig jaar f 571). Het dividend werd op 5 pet. bepaald. Land- en Tuinbouw. Vereeniging voor Bloembollencultuur. Het hoofdbestuur van de Alg. Ver. een. voor Bloembolliencultuur stelt voor in een 25 Mei a.s. te houden ver gadering een principieele beslissing le nemen inzake de plaats van vestiging van het eigen gebouw. Zooals bekend is, zijn er twee plan nen, het plan-Hillegom en het plan- Haarlem. Het hoofdbestuur zelf geeft de voorkeur aan het plan-Haarlem, omdat de mogelijkheid is gebleken te Haarlem een eigen gebouw op finan cieel gezonde basis te stichten. Dit is niet het geval met het plan-Hillegom. Het hoofdbestuur deelt mede, dat van een bankinstelling toezegging is verkregen van een kapitaal van f 100000 op gunstige voorwaarden. Hierbij komt f 100.000 van de gemeen te Haarlem en f 25.000 uit het Krelage- fonds. Hiermede kan het beoogde doe lworden bereikt. Omtrent de plaats van vestiging, indien Haarlem wordt gekozen, kunnen nog geen nadere me- dedeelingen worden gedaan. Laatste Berichten. T fl 1 BRUTALE. OVERVAL. Gisteravond, kort na middennacht, had in het station Bussum eem brutale overval plaats. Terwijl de ass.-stationschef en eem klerk bezig waren geld te bifren, kwam onverwacht een mam binnen, naar schat ting .25 b 30 jaar oud en 1.65 M. lang, met een ma^er gezicht, dat hij met donkere verfstof geschminkt had, en bedreigde de beide ambtenaren met een revolver, hen bevelende langs den muur te gaan staan, wat zq deden. Toen nam hij eein van de vier geld zakken weg en zeide: „Volg mij niet, anders schiet ik je neer". Op dje wqze wist hij pngemerkt te ontsnappen, wat te verwonderlijker is, omdat net gewoonlijk op dezen tijd nog al druk is aan, het station, aangezien de laatste trein uit Amsterdam onge veer half één arriveert. QsP politie heeft den geheelen nacht ijverige nasporingem in het werk ge steld, echter te vergeefs. Nader vernemen wij nog, dat de in dringer zijn revolver richtte op den Roos, die met den heer Nijhof bezig was bet geld te tellen, De man nam alleen bankpapier mede en liet dp zakken^ met zilvergeld staan. Achterwaarts steeds dreigend met de revolver, liep hij naar -de deur, sloot deze en verdween over de spoorbaan en over de zandhoopm, die bij het in aanbouw zijnde nieuwe stationsgebouw liggen. Daar achter loopt een zandpad naar den openbaren weg, waarlangs de man is ontkomen. In totaal was gisteren een bedrag van circa f 32.000 ontvangen, waarvan de man ongeveer f 8000 in handen heeft gekregen. TELEGRAMMEN. (Draadloos* diensUJ LONDEN, 1 Mei. De „Daily Mail meldt uit Parijs, dat Péret, de Fran- sche minister van financiën, voorne mens is onmiddellijk stappen te doen tot regeling van ae Fransche schuld van 642 mülioen pond aan Groot-Brit- tannië. Hij wil vóór de bijeenkomst van het Fransche parlement op 27 Mei een regeling getroffen hebben. LONDEN, 1 Mei (VD/ Vernomen wordt, dat de (kommissie van. het vak- vereenigingscongres verdere pogingen zal doen om de onderhandelingen te heropenen. Waarschijnlijk heeft heden een onderhoud met den premier plaats MARKTBERICHTEN. Leidsche Eierenveiling, Aalmarkt. 1 Mei. Totale aanvoer 20780 stuks. Kipeieren f 5.20 tot f 6.50, Eenden eieren f 5.30 tot f 5.90 per 100 stuks, LEIDEN. 30 April 1926. Veiling One Belang. Rabarber 1.702.10, bloemkool 29—36, radijs 3.20-4.10, sla 4.70—8.20, selderie 0.901.20, prei 3.103.60, peen 22—27, kervel 2—2.70 per 100 stuks. Spinazie 69.50, postelein 43—46, kroten (gek.) 5.70—6, stoofsla 2329 p. 100 kilo. Zuring 0.380.4 per kist. LEIDEN 30 April 1926. Veiling Hout markt. Spinazie 712, postelein 38 44, stoofsla 1121 per 100 K.g. Bloemkool 2445, worteltjes 3137, radijs 23.60, rabarber 1.8<X—3, raap stelen 0.401, prei 2—3, selderij 0.70—- 1.60, pieters. 1.20—2, sla 5.40—9. II 2.86 4.60, komk. f37 per 100 stuks. LEIDEN, 1 Mei. Turfmarkt. Aanvoer 230.000 stuks. Prqzen van 8.5010 per 1000 stuks. LEIDEN, 1 Mei. Botermarkt. De prijzen van boter op de heden ge houden markt waren als volgt: Prima fabr.boter 1,95, prima horren- boter f 1,851,95. Goede id. 1,65 1,75 per K.G. Aangevoerd 3785 K.G. en 174 achtste en 29 zestiende vaten. Handel goed. Telegraiisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 1 Mei 1926, medege deeld duur bet Kun. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst. '771.8 Janmayen Laagste Barometerst.: 749.4 Rochefort en Toulouse. Verwachting tot den avond v. 2 Mèi: Matige wellicht toenemende, O. tot N. wind, meest zwaar bewolkt tot be rokken, waarschijnlijk eenige regen, iets kouder in het Noorden. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 15.4 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting flDe Zijl." 14 gr. C. Wisselnoteeringen, (Amsterdam.) Berlijn59.20 Londen 12.097* New-York 2.486/« Parijs 8.22yf Brussel r 8.47 Ziirich48.077, Rome9.99 Oslo 53.95 Kopenhagen 65.10 Stockholm 66.60 Weenen35.10 Praa^ 7.38 Madrid35.95 Occasion Radio Aangeboden complete radio in stallatie met kopteleph. en loud speaker. Geheel nieuw. Prima onderdeelen. Goede werking ge garandeerd. Prijs f 150. Te be- oordeelen liefst ongeveer 1112 v.m. of 5.30. nam. Nieuwe Rijn 57a. Dames I Uw adres voor prima Buikbanden, Buik gordels, naar maat geleverd, alle Verplegings-artikelen, enz., is bij L. v. d. ZEEUW. Magdalena Moonsstraat 55. Spreekuur van 's morgens 10 tot 's avonds 10 uur. Vraagt gratis prijscourant. Hond en kar te koop, Te koop een heele beste Boom hond, reu, groote maat, 3 jaar oud. Ook een beste metselaars- kar, beide voor billijken prijs. Te bevragenHazerswoude, Rijn dijk 100A. TE KOOP bloemkoolplanten, van eigen zaad geteeld extra soort, ook goed om verplant te worden. Bij groote en kleine hoeveelhe den. Ook aan hetzelfde adres verschillende gezonde planten. L. Verhaar, Rijnhofweg, Oegstgeest. Inenting tegen Pokken en Diphteric. Kostelooze inenting eiken Woensdag, des namiddags om 2 uur, in het Elisabethshof aan de Oude Vest. Trouwboekje medebrengen. 3655 Lijstenmakerij De Concurrent. Profiteert van den grooten uitverkoop van spiegels, schilderstukken, omlijs ten van platen, ioto's enz. Voor jubileumplaten f 1.25. Alleen Haarlemmerstraat 62. Eerste Leidsche Glazen wasscherij, Witterij en Jalouziecnmaker. Spe ciaal ingericht voor het schoon maken en witten van Kerken, Fabrieken, Scholen en Leege Huizen voor Leiden en Omstreken. Kantoor:" v. d. Werfstraat 34, felef. 777. J. Kukler Zonen. BIETEN KROTEN Aangeboden prima soort echt Bietenzaad (Barres von Sendstrup) eenmaal naverbouwd van origineel, en Noord-Holl. lang Bleek- blad Krotenzaad (donker) van eigen teelt. GRAFSTEENEN. in harsteen, zandsteen, marmer. Alle gewenschte modellen. Prijzen billijk. Inscriptie's. Aanbevelend van Gent en Groeneveid, Steenhouwers, J. v. Hout kade, 6, Bronkhorststi* 25. BIJ P. KEMPENAERS is je adres voor prima Zeeuwsche aardappelen tegen sterk concurreeren- de prijzen. Tevens een par tij voeraardappelen te koop, Oude Singel 60, Tel. 1820. RIJWIELEN. Damesrijwiel met Torpe donaaf i' 25, Heerenrijwiel met rem en vrijwiei f 15 in uitmuntenden staat. Nieu we rijwielen le klasse fa brikaten, prijzen scherp concurreerend. Repareeren Inruilen. Aanbevelend fa. wed. C. Dusoswa, Leven daal 93. KUIKENS 40 ci. de 100 p. stuk 37b et., Henkuikens van 3, 4 en 5 weken k f 0.75, f 1, f 1.50, zelf uitzoeken. Risico voor kooper. Van Leeuwen s Hoenderpark bij de Vink, Voorschoten. Een kijkje in het Indische sociale leven. Over dit onderwerp spreekt a. s. Vrijdag voor „Patrimo nium" de heer D. Hui- ninck (oud-Gem. secret, van Mr. Cornelis, Java). Alle belangstellenden zijn welkom. Openbare Burgemeester "^en Wet houders van Hazerswoude, zullen Zaterdag 15 Mei 1926, des voormiddags elf uur, ten Raadhuize Dorp in het openbaar aanbesteden Het afbreken van de bestaande Onderwijzerswoning op het dorp en het bouwen van een Raad huis met concierge- en onder wijzerswoning met alle daarbij komende werken. Bestek en teekeningen zijn van Zaterdag 1 Mei 1926 te verkrijgen bij EDUARD IJDO, Hooglandsche Kerk- gracht 4 te Leiden, tegen inzending van een post wissel a f 4. Aanwijzing op het terrein op Vrijdag 7 Mei 1926, te .elf uur voormiddags. Inlichtingen worden ge geven door den Gemeente- Opzicht =r te Hazerswoude Dorp D. 187. F. v. d. HORST. Heeren- en Dameskleer makerij, Kraaierstr. 2, Tel. 2137. Wij kleeden U onbe rispelijk. Stof en afwerking gegarandeerd. Vraagt nog heden onze uitgebreile collectie aan. Uiterste prijsberekening, spoedige uitvoering. H. H. Landbouwers te koop verschilende soor ten grasmaaimach., hooi- harken en hooischudders, tevens alle onderdeelen voorradig, ook nog enke le gebruikte ma'hines. Zeer billijke prijzen. A. E. van der Voet, mr. smid, Morschweg, Leiden. WIJ MAKEN LIJSTEN OM SCHILDERIJEN GROOTE KEUZE PORTRETLIJSTEN PLATEN ENZ. Boekhandel J. DU PON Haarl.straat 81, Telef. 655 Te koop aangeboden. een zoo goed als nieuwe dames fiets, een petroleumkachel en een bamboetheetafeltje. Marienpoelstraat 23a* Verhuizingen en goederenvervoer met gesloten wagens en per auto door geheel Nederland. Beleefd aanbevelend, P. VAN RIJN. Noordeinde 28. Telef. 779. „L. E. D. A. G. O. H." De uitslag der trekking van dé gehouden verlo ting is als volgt: No. 147 Theekast; No. 247 Kussen; No. 96 Theemuts. Afhalen voor 1 Juni bij H. de Nie, Nieuwe Rijn 57. TE KOOP een kinderwagen, zoo goed als nieuw en plm. 14 M. vogelgaas. Adres: Loui- bokstraat 35. AANGEBODEN PRIMA ruige mest, kan desverkie- zend geleverd worden fr. land. Te bevragen bij T. Noort, Katwijk a. d. Rijn, Tel. 61. Te Koop aangeboden een kloek m. 14 kuikens, patrijs leghorns en een kandkarn, kan ook m. mo tor gedreven worden voor 60 liter. Te bevr. Leidsche- weg 154a, te Voorschoteen PAARD OF HIT *e koop, paard 5 en hit 4 jaar, allebei prima wer kers en mak bij den weg. Adres: C. Glasbergen, Nieuwdorp 31, Rijnsburg. Nette Loopjongen gevraagd. Drogisterij II van Vliet, Heerenstraat 10. S. B, HöflRMflNS Haarlemmerstraat 141 bij deDonkersteeg,hoekKuipersleeg Wederom ontvangen: Gekleurde Bloempotten in 3 kleuren en 3 malen vanal 1,45 Gekleurde Bloemhangers 0,85 Drijfschaien vanaf 0,70 Reclame Keukenstel 14-deelig 5,10 Nesten Schalen, wit 6-deelig 1,10 decor, 6 deelig 1,45 Emallle Teilen, wit 34 c.m. rond 1,15 Ontisijtstellen 10-deelig vanaf 4,60 I 19-deelig vanaf 7,25 THEESERVIEZEN In alle prijzen, in de nieuwste decors enz. enz. Ziel de Etalage maar vooral onze scherp concurreerende prijzen. BELASTING invullen aangiftebiljetten, opstellen bezwaarschriften en verzoeken ontheffing belasting, L. van Rijs, Katwijk aan Zee, Waai gat No. 2, Tel. No. 180, Katwijk a. d. Rijn, Val- -kenb.weg 7, Dinsdags van 1012 voorm. AANGEBODEN schitterend werkende 4-iamps Radio-ontvanger in eikenkast gebouwd, m. alle toebehooren. Adres: Decimastraat 11. Leiden J. M. v. d. Bosch-van Veen, ex-leerares voor piano aan de Sted. Muziekschool te Batavia, Privaatles 1 uur per week f 15.- per kwar taal. Eerstbeginncnden 2 leer lingen in een uur f 10.- per leer ling per kwartaal. Steenschuur No. 13, alhier. Gebr. DEN HAAN leveren uitsluitend in prima kwaliteit, onder volle garantie, alle soorten Kunstmeststoffen. Kalkmergel, Landbouwkalk in papieren- en jute zakken, Land bouw- en Groentenzaden. Turf- strooisel in balen en Turfstrooi- sel paardenmest. Rijnsburg Tel. 3. Glas- en Verfhandel „De Verfton" Hoogewoerd 65 Tel. 2012 Handel in verfwaren, venster glas, wasbeitsen, creolin, enz. Prima wrijf was en alle schoon maak- en wascbartikelen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3