„HIS MASTERS VOICE" H. VAN HUREN, Nieuwe Rijn Tel. 35. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 1 MEI 1926 DAG-AGENDA. Maandag 3 Mei, 's av. acht uur. Stadsgehoorzaal 3e Abonn. Concert, Rie Batenburg. Woensdag 5 Mei, s avonds zeven uur Stadsgehoorzaal, Generale repetitie voor de Jub. Uitv. der Ver. v. Ondsrw. in de Inspectie Leiden. Woensdag 5 Mei, 's avonds half acht Hotel van Rossum, Bodegraven, Openb. Verg. Spr. Dr. J. G. Geelkerken van Amsterdam. Donderdag G Mei Ledenvergadering der H. T. v. d. G. Z. B. Gebouw „Prediker". Vrijdag 7 Mei, 's avonds acht uur, Vergadering „Patrimonium" Spr. de heer D. Huinink over het sociale le ven in Indië. Dinsdag 11 Mei, 's avonds acht uur. Hooglandsche Kerk (ingang Nieuw- straat). Kerkconcert van de Chr. Ora torium Vereen. „Con'Amore". De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 3 Mei tot Zondag 9 Mei waargenomen door de apotheek van den heer C. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 523. dag der opening zal er nog gelegen heid zijn voor de aangifte van leerlin gen. Radio-predikdienst. De Commissie voor Stadsevangeli satie dér Geref. Kerk alhier, verzoekt ons er de aandacht op te vestigen, dat dat de uitzend dienst op morgen (2 Mei) niet des avonds te 5 uur zal plaats hebben (gelijk per circulaire was aan gekondigd) maar d e s m or g e n s te 10 uur. De Commissie heeft in haar gebouw Morschweg 59, met welwillende mede werking van den heer J. W. Hartman alhier de gelegenheid geopend, dezen predikdienst te beluisteren. Voorganger is Ds. P. Nomes te Delftshaven. Men zie voor bijzonderheden de ru briek „Radioprogramma" in dit num mer. Herdenking Kamerlingh Onnes. Op het kerkhof der Ned. Herv. ge* meente te Voorschoten werd gister middag de herdenking van prof. dr. H. Kamerlingh Onnes voortgezet. N,a de bezichtiging van het Natuurkundig Laboratorium te Leiden, de werk plaats van prof. Kamerlingh Onnes gedurende een lange reeks van jaren, Vereenigden zich daar op het kerkhof, om het familiegraf van hun ontslapen voorzitter, opnieuw de leden van de Nederlandsche Vereeniging voor Koel techniek en hunne gasten. Het eerst werd hier het woord ge voerd door den heer ir. J. F. H. Koop man, secretaris-penningmeester van koeltechniek, die vanaf de oprichting der vereeniging met porf. Kamerlingh Onnes heeft samengewerkt. De onder-voorzitter van Koeltech niek, de heer F. B. Löhnis legde daarna een krans op het graf. Vervolgens voerden het woord de heer M o n v o i s i n, als vertegehwoor idiger van de Association Frangaise du Froid en Mr. J. Raymond, Hon. Se cretary of the.British Óold Storage and Ice Association en redacteur van de Cold Storage and Produce Review. Ook deze spreker legde een krans neer op het graf. Tenslotte sprak nog de heer Ober ingenieur R. P a b s t namens de Deut sche Kalte Verein, die eveneens een krans legde op het graf. Namens de familie sprak daarna de zoon van prof. Kamerlingh Onnes, mr. H. A. Kamerlingh Onnes, diep getrof fen door 'de grootsche-hulde vandaag aan de nagedachtenis van zijn vader gebracht. Na afloop van de plechtigheid op 'de begraafplaats begaf het gezelschap zich daarna met een extra tram naar Den Haag, waar vandaag de vergade ring der Ned. Ver. yoor Koeltechniek .wordt voortgezet. Marktkramen wedstrijd ,iOns Belang." Het pacifisme schijnt nu toch wer kelijk veld te gaan winnen, zelfs on der de anders zoo concurrentielustige marktkooplieden. „Ons Belang" had een openlucht etalage-wedstrijd uitgeschreven, even als vorig jaar. Het resultaat was toen prachtig, en verwacht mocht worden dat de kooplieden nu weer hun beste beentje zouden voortzetten. De opzet was als gewoonlijk goed. De kennisge vingen waren verzonden, de opwekkin gen geplaatst; de pers in 't geweer ge roepen. En de zon beloofde ook mede te werken Maar toen kwam de wind, De wind, die het onmogelijk maakte om goede uitstallingen te maken, en die het laatste beetje edele wed-strijdlust ook nog zou hebben weggeblazen, als de jury er niet gauw was bijgeweest. Nu ging de wedstrijd toch door, al was de deelname niet overstelpend groot. Verschillende standhouders hiel den ook nu voet bij stuk en trachtten, met succes een goed figuur te maken. Hun wedijver diende natuurlijk be loond, zoo goed, als de door hen aan gebrachte décoraties door het publiek met bijzondere aandacht werden be zichtigd. De jury had een niet zeer moeilijke taak, daar ook de waarde der prijzen du in een kleiner aantal was vastge legd. De eerste prijs, de fraaie zilveren .lauwerkrans van de federatie van .Marktkooplieden, viel in handen van den heer Salomon van Gelder, de twee de, de dito lauwertak van „Ons Be lang" werd den heer C. v. d. Willik ■toegewezen. Zij zullen in de Maandag RECLAME. brengt U wederom schitte rende KQOROPNfiMEN. - 3679 E. 419. In Dulci iubilo, 1 en 2, 25 cM. 13,35 per stuk. D, 1083. Gloria in Excelsis (in Latijn), 30 cM„ 14,45 per stuk. D. 1004. Wij buigen onze hooiden, uit de Mattheüs Passion, 30 cM. 14,45 p. stuk. Alléén verkrijgbaar bij den eenigen Ageni voor Leiden: avond te houden feestvergadering uit gereikt. De versierde kramen werden ook bezocht door enkele autoriteiten, o.a. den directeur v. Markt- en Haven dienst, den heer Mennes. Pontschool. Voor het diploma Steno-Typen van de Ver. van Dir. v. Pontscholen slaag den: de dames D. Veerman te Noord- wijk aan Zee, W. M. v. d. Vliet te Lisse en de i heer J. P. Rotteveel te Sassen- heim. Voor Kantoorstenograaf: de damts J. C. v. Heusden, E. J. Pouw en de. heer G. v. d. Rol, allen alhier. Voor machineschrijven: de dames C. Dee, H. E. Kroon, J. C. de Meyere en de heeren F. L. J. Hofsteenge, allen alhier; L. Oudshoorn, te Sassenheim en KI. Padding te Noordwijkerhout. Huldiging Dr. J. C. Overvoorde. Dr. J. C. Overvoorde, die vandaag zijn 25-jarige werkzaamheid herdacht als archivaris der gemeente Leiden en directeur van het Stedelijk Museum „De Lakenhal", is vanmorgen, vóór de officieele huldiging vanmiddag in de Lakenhal, in den intiemen kring van personeel en medewerkers van het Gem. archief gehuldigd. Wij hopen hierop Maandag terug te komen. BUITENLAND. HET BRITSCHE MIJNCONFLICT. De staking begonnen. Er is geen overeenstemming bereikt in het Britsche mijnconflict. De staking is hedennacht om twaalf uur begonnen. DE VREDESONDERHANDELINGEN IN MAROKKO. Uitstel tot 3 Mei. Painlevé heeft na- afloop van een onderhoud, met Br.and verklaard, dat de regeering, die even edelmoedig als verzoeningsgezind mogelijk is, den Kif fijnen heett vergund, nog voor de laat ste maal met Abd el Krim te confe- reeren, die dan onherroepelijk op 3 Mei antwoord zal moeien geven.. DE HEROPENING VAN HET ITALIAANSCH PARLEMENT. Mussolini gehuldigd. De heropening van het Kaïiaansche parlement is aanleiding geweest om Mussolini geestdriftig te nuldigm. De Romeinsche society, de leiders van het diplomatieke corps, o.w. de Fransche ex-premier Barttiou vulden de galerijen van het parlement. Meer dan drie kwart der toeschouwers wa ren vrouwen. Douglas Fairbanks die zoo juist fascist geworden is en diens echtgenoote Mary Pickford, waren on der de toeschouwers. Toen Mussolini arriveerde barstte een gejuich los, dat minutenlang aan hield. Het „viva Mussolini" klonk hon derdvoudig door de ruimte. Het ap plaus begon opnieuw, toen Mussolini plaats nam in de ministersbanken. Hij: stond daarop van zijn plaats op en verzocht met de hand stilte). In een korte rede dankte Mussolini, voor de hulde hem gebracht. Hij ver klaarde, dat deze dag hem immer in 'herinnering zal blijven. „Ik acht het onmogelijk dat het fascisme zal falen in zijn taak. Vanaf dit oogenblik zijn alle maatregelen getroffen voor iedere eventualiteit. Laat het buitenland be grijpen da,t het fascisme voorwaarts zal gaan met ijzeren hand". De korte rede van Mussolini ont lokte weer een groot applaus en werd beantwoord met enkele woorden door 'Turatti. Daarop had een treurpleohtigheid plaats in verband met het overlijden van Amendola, Mussolini's bittersten zijand. Een fascistische afgevaardigde, een iiberaal en een communist spra ken onder doodsché stilte, in scnerp contrast met het donderend applaus, dat hieraan voorafging. De verschillende begrootingen ko men thans aan de cfrde. Naar gemeld wordt, zal Mussolini tij' dens de begrooting van buitenland- sche zaken, Zaterdag ot in het begin van de volgende week, een belangrijke rede houden over de betrekkingen van Italië met het 'buitenland. UIT DE OMGEVING VOORSCHOTEN. - Onder groote belangstelling had Donderdagav. in de Chr. School de jaarlijksche ouderavond plaats. Ds. Fortgens opende de vergadering na het lezen van Joh. 21 en gebed, met een kort openingswoord, waarin hij allen hartelijk welkom heette inzon derheid het eere-lid Mevr. v. Kempen en Ds. Alting, die ondanks lichamelij ke bezwaren toch is gekomen. Spr. vindt de ouderavonden daarom van zoo groot belang, omdat zij een band vormen tusschen ouders en- onderwij zers, men kan eens met elkander spreken. Zoodoende kan de opvoeding thuis en op school hand aan hand gaan. Hierna zongen de kinderen der hoog ste klassen onder leiding van den heer Leppink een 5-tal 2-stemmige liederen die zuiver en met veel gevoel werden ten gehoore gebracht. Ook het duet van 2 mooie meisjesstemmen oogstte veel bijval. Het verslag van het Hoofd der School den heer Leppink maakte melding van veel zegen op het onderwijs ont vangen. Dank bracht spr. voor de ge noten samenwerking, in 't bijzonder aan den heer de Vos, dié ge durend1» spr.'s ziekte het Hoofdschap waarnam en den heer Verrips, die in de derde klas, ondanks het groot aantal leerlin gen (60) zulke goede resultaten wist te beréiken. Aan den heer Barneveld, die we gens een benoeming in z'n geboorte plaats Wassenaar de school gaat .ver laten, bracht spr. dank voor zijn ar beid aan de school en bidt hem Gods zegen toe in zijn nieuwen werkkring. Reeds 34 nieuwe leerlingen zijn in geschreven, dit aantal zal nog wel iets verhoogd worden. Ds. Fortgens dankte het Hoofd der school voor diens verslag, en bracht nog in herinnering de ziekte in het ge zin van den heer de Vos, waarin God heeft getoond te zijn een hoorder der gebeden, en hem en ons blijde heeft gemaakt. Hierna werd een kopje koffie ge presenteerd, aangeboden door de Fir ma v. Nelle, waarbij de heeren Ver kerk en Verrips een stukje muziek ten beste gaven. Na deze aangename af wisseling verspreidden de aanwezigen zich in de verschillende lokalen, om het werk der leerlingen te bezichtigen, en bewonderen mogen wij wel zeggen, oa. waren er enkele mooie teekeningen die blijk gaven van degelijke leiding •en goede studie. Nadat allen zich weer in het lokaal verzameld hadden, hield Mej. Harveldt een referaat over „Nooit te.vroeg". Met groote aandacht werd dit leer zame onderwerp aangehoord. De voor zitter dankte de spreekster hartelijk voor haar voordracht, waarna de heer Leppink refereerde over „Beroepskeu ze". Met tal van voorbeelden werd aangetoond dat men een kind maar niet zonder goed onderzoek aan het werk moet zetten. Men heeft eens aan kinderen papier gegeven, waarop zij moesten zetten wat zij wilden worden, en waarom zij het wilden worden. Het resultaat was vrij goed. Ook in ons land wilmen trachten te onderzoeken voor welken tak van arbeid de kinderen het meest geschikt zijn. Hoofdzaak is, dat het kind voor gelicht moet worden bij de vakkeuze, zoodat het niet onvoorgelicht in de maatschappij komt. De ouders hebben hier een taak, het heil van het kind hangt er van af. De voorzitter dankte den heer Lep pink voor zijn mooi referaat en wekte op, veel tot God te bidden voor ons kind ook over zijn plaats in de maat schappij. Bij de rondviaag werd door het H. d. school nog meegedeeld, dat de kinde ren die van school gaan, een gedenk plaat meekrijgen; met den, fabrikant worden echter nog besprekingen ge voerd. 'Ds. Fortgens dankte den heer Lep pink en de onderwijzers(esesen) voor hun arbeid op dezen avond,waarna Ds. Alting met dar.k aan God eindigde. Met het leggen van de Electrische kabel zal Maandag a.s. een begin wor den gemaakt. Werklieden en mate riaal zijn reeds, gearriveerd. Juni a.s. hoopt de heer H. v. Kla veren den dag te herdenken waarop hij 25 jaar geleden inn dienst van het Station Voorschoten der Ned. Spoor wegen trad, als- arbeider-rangeerder. OEG3TGEEST. De cursusavond van Ds. Schilder in de Rehobothkapel gaat a.s. Dinsdag iniet door, maar b uitgesteld tot Dins dag ii Mei e.k.'s avonds 7.30 uur. We vestigen, de aandacht Onzer lezers op de in ait 110. voorkomeinde ad vertentie betreffende vestiging een<er modern ingerichte apotheek „De Vyzel" in de Kempenaeratraat 4 alhier door den heer C. F. Kwant, ass.-apotheker. -De gister gehouden vergadering van aandeelhouders vain de Bouwgrond exploitatie-maatschappij „Prins Hen drik" alhier, heeft de belans en de winst- en verliesrekening goedgekeurd en besloten, geem dividend uit te koe ren (als v. j.) Tot commissaris werd herbenoemd de heer G. H. Pol'. KATWIJK AAN ZEE. Met ingang vain 30 April ging de heer 'A. van Zwik met pensioen. Do neer Z. was 16 jaar kommies-deurwaarder te Katwjjk aan Zee. Hg verd aangesteld 1 Dec. i8q6 als kommies 4de klasse en was achtereenvolgens werkzaam te Beek, 's Heerenberg, Apeldoorn, Oud ein Nieuw Gastel, Voorst, Klarenbeek, Bo degraven en Lekkerkerk. Voor dat de heer Z. als kommies werd aangesteld, vervulde hij de func tie van deurwaarder bij "het kantonge recht te Leeuwarden. Dc stand der werkloosheid te Kat wijk is als volgt: 7 arbeiders, 10 kuipers, 9 visschers en 1 opperman. KOUDEKERK. Volgende week Donderdag 6 Mei zal aan de dokterswoning alhier, des namiddags te 2 uur, gelegenheid wor den gegeven tot kosteïooze inenting en herinentimg. Trouwboekjes moeten worden mede gebracht. Het .gemeentebestuur alhier heeft voor het op Hemelvaartsdag a.s. te hou den zangcolncours een zilveren lauwer krans beschikbaar gesteld. Op de op 23 April j.l. te Alphett aan den Rijn gehouden keuring voor den dienstplicht van lichting J927 zijn van de 24 ingeschrevenen Voor goed onge schikt verklaarcj 4 en tijdelijk on ge schikt verklaard 1. NOORDWIJK. Bij het alhier gevestigde corres pondentschap vcor arbeidsbemiddeling zij 11 deze week als werkzoekende inge schreven 18 personen, n,i. 11 visschers, 3 kantoorbedienden, 2 losöo arbeiders, 1 landarbeider en 1 opperman. KATWIJK AAN DEN RIJN. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6 uur, Ds. Bolleè. Geref. Kerk. Voofm. 9.30 en yam. uur, Ds. Meijerng. 3 SASSENHEIM. M Gemeenteraad. De Gemeenteraad heef: gisteren, Vrijdagavond vergaderd, onder lei ding van den burgemeester, den heer P. Gouverneur. Afwezig was de heer v. Breda. Bij den aanvang der vergadering wijdde de voorzitter eenige woorden aan den verjaardag van IT. K. H. Prinses Juliana, waarmede de raad zijn instemming toonde door applaus. Na opening en vaststelling van cle notulen volgde mededeel ing van inge komen stukken, waaruit bleek4 dat: Ged. Staten den aankoop hebben goedgekeurd van een gedeelte van „Ter Leede". Het bedrag- van aan koop is f14600, waarbij 11204.50 aan onkosten komt, en f 106 aan strijk geld.. Totaal f 15910.50 De gemeente een bedrag van f 75 krijgt als dividend op haar aahdeelen in de Maatschappij voor Gemeentecre- diet. De commissie tot wering van school verzuim verslag heeft uitgebracht A an haar werk in het afgeloopen jaar. Het aantal gevallen van ongeoorloofd ver zuim is niet zeer groot. Bij de ouders heerscht eenige tegenzin tegen het ze vende leerjaar. In weerwil van de telkens weer «n de pers opduikende onrustbarende be richten, .ae gang van zaken in het waterleidingbedrijf bevredigend is. 't Aantal aangesloten meters bedroeg op 24 Anril 363. De tevredenheid stijgt met den dag. Slechts zijn er nog een paar die het reeds betrokken water niet hebben betaald. Tegen hen zul len maatregelen worden genomen. Het bedrag van f2565.69 voor de langere dienstleidingen is reeds geheel bin nen. In dit verband gaf de voorzitter den bode P. een pluimpje, die er goed achterheen zit. De heer v. d. Geest bleek niet tot de tevredenen te behooren. Vooral in de uithoeken van het buizennet wordt het water nog steeds slechter, 't Is ongenietbaar, 't Is modder, zegt spr. Je moet bij mij maar eens thee komen drinken, aldus spr. tegen weth. Ba der, die het niet gelooven kon. De heer v. Rijn ried het gebruik van filters aan. Het water wordt dan prachtig. De voorzitter gaf in overweg ging z'n verstand te gebruiken en zich niet ontijdig angstig te maken. Er wordt twee maal per week gespuid en systematisch aan de verbetering ge werkt. Behvalve aan de Rusthofflaan, meen de de heer v. d. Geest, wat de voor zitter echter ook moest ontkennen. Dankbaarder dan zijn medelid, toon de zich de heer Speelman, die nog eens herinnerde aan den ouden toe stand. Daarbij vergeleken is het wa ter al veel beter, 'als men 't maar even laat staan. De voorzitter ried nog- eens zelfbeheersching en kalmte aan. Het Gemeentebestuur aanvaardt geheel de verantwoordelijkheid voor 'de kwali teit van het water. Slechts is het nóg geen waschwater, maar dat komt wei. De adviescommissie werkt met spoed aan de verbetering. ,W:eth. Warnaar kon aan de hand van definitieve toezeggingen van de uit deskundigen samengestelde adviescom missie afdoende verbetering in uitzicht stellen. Spr. achtte dit van groote be teek enis, omdat er nu zekerheid be staat. Het nog bestaande ongerief zal men nu beter durven afwachten. De heer v. d. Voet vond, dat het water reeds beter wordt. Met deze conclusie stapte de raad, naar 's voorzitters beeld, uit het wa ter, om zich bezig te houden met een adres waarin droogmaking van de Nieuwe Haven werd gevraagd. B. en W.adviseerden: voorloopig niet dempen. Niet dempen, maar schoonmaken, adviseerde de heer v. Rijn. Wjèl dempen, meenden cte heer Krom e.ia. Besloten werd het adres nog even te bewaren. B. en Wl kunnen er dan nog eens over denken. Weth. Warnaar noemde als een belangrijk argument voor uitstel van de demping het nog onlangs naar voren gebrachte gebrek aan losplaatsen voor ae bedrijven. Ten zij de gezondheidsargumenten te zwaar mochten gaan wegen, dient met dem pen nog even te worden gewacht.» Vervolgens behandelde ae raad het voorstel van B. en W;. om een 3 M. breeden en 21 M. langen berm aan te koopen, die van den Gemeentelijken bouwgrond aan den Warmond er weg ligt. De eigenaresse, de Ned. ITerv. Gemeente te Warmond vraagt er £1000 voor. B. en W. wilden*dit aanbod aanvaarden. De heer Verkleij vond den prijs te hoog. Er is een groot gedeelte water en hakhout bij,» dat teveel zal kosten aan onderhoud. WethWarnaar noemde eenige andere perceelea van gelijke waarde, die veel duurder verkocht zijn. De prijs is naar verhouding heusch niet hoog. De heer V e r k 1 e ij' stemde dit toe. Toch bleef hij bezwaar maken, n.l. tegen de meting van het kadaster. Spr. wilde een prijs bepalen van f 1.50» per M2 en dan het perceel zelf laten meten. Weth. Wamaar drong aan op een tijdig aankoopen \an den oerm. Zuodra de bouwgrond in exploitatie komt, zal de prijs nog veel hooger worden. De heer Bisschops verdedigde het voorstel van .B en W, Het is een gemeentebelang dal het geheel aan de gemeente komt. Wat den prijs be tref^ die is niet per Ms doch per per-, ceel bepaald. De lieer v. d. Voet vond den aan koop wel geraden daar de bouwgrond in waarde zal stijgen. Weth. Bader rund den prijs op zichzelf nieü al te billijk, maar zelf heeft spr. voor 20 M2 uitpad wei f 300 "moeten geven. Naar verhouding is het aanbod dus weer 11 et onvoordeehg. In antwoord op een desbe:reffende vraag zei 'weth. Warnaar, er toe te zuilen medewerken dat het woon wagenkamp ter plaa.se zou\eel- moge- Tijk raar achter worde verplaatst. Ge tracht zai worden het op een soort eiland te vestigen. Het vöbrstei werd daarna aange nomen met op 1 11a algemeene stem men. Tegen ds heer Verxleij. Aangenomen werd ook liet voorstel om ee.Fge aaiideeien to'c een bedrag van fouüO te gelde te maken ten be hoeve van extra aflossing van iiec gas bedrijf. De stukken waren indernjd gekoent met een koers a 88 pet. Thans is die 101 pet. Den nogal voordeeiige speculatie dus. Den raad werd vervolgens de con cept-verordening op woonschepen en deszelfs ligplaatsen aangeboden. Het vond instemming waf de verbodsbepa lingen betreft, die erin voorkomen, al was men het niet dadelijk eens over wat niet en wat wel in het water mag worden geworpen. Uit hoofde van de moeilijke definitie werd hierover niet verder gesproken. Moeilijk was ook hét aanwijzen van een ligplaats.. De heer. Bisschops wil de ze stationneeren aan de Teylinger- laan; de heer Speelman had ze ach ter Ter Leede willen brengen maar over dit water beschikt de gemeente eerst in 1928. Besloten werd voorloo pig de Nieuwe en de Oosthaven aan te wijzen, de ligplaats nader door B. en W. te bepalen. Na de ligplaats werd het liggeld be sproken. Dit mag niet te laag zijn, met het oog op de watersport, die anders last zou krijgen. Veel gelegenheid om te meren is er niet in de geméente, aldus weth. Wiamaar. B. en W. stelden voor, 10.50 per dag te heffen, voor dagen boven cte 14 m hetzelfde kalenderjaar. Met 4 tegenstemmen, werd. hét voorstel aangenomen. Te gen stemden de heeren v. Rijtrr, Ver klei], Krom en v. d. Geest. De balans- winst- en verliesrekening van de bouwvereeniging „De Vooruit gang", zal op verzoek van den heer v. Zonneveld bij de leden circuleeren en in de volgende vergadering wor den behandeld. B. en W- legden vervolgens den raad het volledig besluit betreffende de wegverbreeding; door het dorp ter goedkeuring voor. De voorzitter gaf er eerst een over zicht van. De verbreeding strekt zioh uit van het perceel van Mevr. de wed. v. d. Voort tot aan de Zuiderstraat. De kosten van demping en'aanleg worden door Rijk en Gemeente gedragen. Het Rijk draagt een bedrag van tlS.SOO in de kosten bij Wanneer daar f 9202.50 voor ver goeding' aan de verschillende eigena ren wordt afgetrokken, houdt de Ge meente f4517.50 over voor het eigen lijke verbreedingswerk. De vergoe ding van den grond, wordt geregeld naar een norm van f 22 per strek- kenden meter. De rekening is, dat de Gemeente voor f 4266 zal slagen, al thans wanneer de trottoirbanden niet duurder zijn dan f5. Doodsche stilte. De heer v. Rijn meende, dat één der wethouders er minder opgewekt uitzag. Of dit voorstel nu voldoende voorbereid was, vroeg spr. De heer v. Zonneve ld ging ver der, en vroeg of B.. en W|. nu zeker waren van de medewerking van de betrokken grondeigenaren.. De voorzitter verzekerde dat het alles ging met hartelijke medewerking der verscnillende eigenaren. Spr. vond 'tniet noodig, clit punt nog eens breed te bespreken, 't wordt zoo afgezaagd. Weth. Bader zei hét toch goed te vinden, dat de heer v. Rijn de zaak had aangesneden, want het is nog lang niet in orde. (weer stilte). De voorzitter zei in antwoord op verschillende vragen die nu los kwamen, dat desnoods een strook van 3 M. inplaafs van 5 M. ook in dank zal worden aanvaard. Maar het Rijk draagt alleen bij wanneer de verbreeding 5 M. bedraagt. Hierna werd tot stemming overge gaan, en het voorstel van en W!« aangenomen. Tegen stemde weth. Bader De raad ging zich vervplgens uit spreken "over het al of niet verlen gen van de huur van de boerderij' Kerklaan 40, aan den heer J. J. v. d.j

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2