v. ESCH, Donkersteeg 5, NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 29 APRIL 1926 DAG-AGENDA. Donderdag 29 April, 's avonds acht uur. School Hoogl. Kerkgracht. Alg. Vergadering v. d. Geref. Schoolvereen. Donderdag 29 Aprii, 's avonds half acht. Rest. „In den Vergulden Turk Breestr., Verg. van brood- en banket bakkers. Donderdag 6 Mei Ledenvergadering der H. T. v. d. G. Z. B. Gebouw „Prediker". Vrijdag 30 April, 's avonds acht uur. Stadsgehoorzaal. Openb. Feestverga- dering der Chr. Oranje Vereen. Spr. Ds. K. Schilder van Oegstgeest. Mu ziek, Samenspraken, enz. Maandag 3 Mei, 's av. acht uur. Stadsgehoorzaal 3e Abonn. Concert, Rie Batenburg. Dinsdag 11 Mei, 's avonds acht uiir. Hooglandsche Kerk (ingang Nieuw- straat). Kerkconcert van de Chr. Ora torium Vereen. „Con Am ore". De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 April tot en met Zondag 2 Mei waar genomen door de apotheken der H.H. D. J. v. Driesum, Mare 76, telef. 406, en G. H. Blanken, Hoogew. 171, telef. 502, van neus en oogen zoodanig bewerkt, dat de man zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Door bemiddeling van de agenten in het posthuis aan de Oude Haven werd hij ter behandeling naar het acade misch ziekenhuis overgebracht. Hoogheemraadschap „Rijnland." In de op 28 April j.l. gehouden Ver- eenigde Vergadering van het Hoog heemraadschap van Rijnland werd be t-loten tot toelating van den heer \V. Biesheuvel Bzn. te Hoofddorp als hoofdingeland, van de heeren J. M. D. Graaf van Lynden te Lisse en P. Ver- degaal te "Lisse, respectievelijk als hoofdingeland-plaatsvervanger (beide herkozen) en van de heeren E. J. Speelman te Sassenheim en W. War- naar te Sassenheim respectievelijk als hoofdingeland en hoofdingelandplaats vervanger (beide herkozen). Besloten werd tot vaststelling van de af- en overschrijvingen op de be grooting voor 1925 en van het verslag over RijnJand's Waterstaat over 1925. Voorts werd een besluit genomen tot afstand van grond en water in de kom van Halfweg aan de gemeente Haar- lemmerlicde en Spaarnwoude ten be hoeve van de verbreeding van de Haar lerrimermeerstraat en den aanleg van een verbindingsstraat. Ten slotte werd besloten tot toela ting van een tijdelijke -loozing van het in Amstelland gelegen waterschap Koek en gen op den boezem van het Groot-Waterschap- van Woerden en vandaar op den boezem van Rijnland. Die tijdelijke loozing zal eventueel noodig zijn gedurende de vervanging van. de windberaaling in het Water schap Kockengen door een machinale bemaling. Gisteren, nadat juist een uitbe taling had plaats gehad, vermiste de heer S. uit het kantoor van de firma H. aan de Aalmarkt een viertal bank biljetten van f 10. De zaak werd aangegeven bij de poli tie die dadelijk een onderzoek instel de en in verband daarmede den 20- jarigen B. S. aanhield. De jongeman ontkende aanvankelijk, maar toen bij een huiszoeking het vermiste geld werd gevonden, gaf hij allen tegenstand op, en bekende. S. is na zijn bekentenis vrijgelaten. BINNENLAND. Plechtige herdenking van den sterf dag van De Ruyter. In de Nieuwe Kerk te Amsterdam heeft heden in tegenwoordigheid van H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik de plechtige herdenking plaats gehad van den sterfdag van Luit. Admiraal, Generaal van Holland en West-Friesland Michiel Adriaansz. de Ruyter. De bijeenkomst werd geopend met het spelen van het „Wilhelmus" en van Ps. 63 op het orgel, welken Psalm De Ruyter zich in zijn stervensuur liet voorlezen. Nadat vervolgens Mej. Mia Pelten- burg een aria uit „Der Messias" van Handel had gezongen, sprak Prof. Dr. P. J. Blok de herdenkingsrede uit. „Uit de diepten van dit schoone kerkgebouw, dat een nationale betee- kenis heeft verkregen, stijgt heden aldus de spr. de kloeke stem van den grooten zeeman op tot ons, Ne derlanders der 20ste eeuw; de stem van Hollands grootsten Adtaiiraal, wiens gebeente ginds rust onder het meesterwerk van Rombout Verhulst. Wij willen heden op den gedenkdag van zijn dood te Suracuse, luisteren naar die stem, die zoo dikwijls mach tig heeft weerklonken op de golven van Noord-, Oost- en Middellandsche Zee, van den Atlantischen Oceaan, van de kusten van Barbarye en Gui nea tot de Antillen en Nieuw Neder land, aan den mond van de Theems, in de Sont en in het Kanaal, in de Raadszalen van de Staten van Hol land en Zeeland, der admiraliteitscol leges van Middelburg en Vli9singen en van Amsterdam zelf. Die stem spreekt ons in den zwaren Zeeuwschen tongval van eenvoud, ne derigheid en vroomheid, van vader landsliefde en plicht 9betracihting, van moed, trouw en beleid, van zelfvertrou wen en zelfopoffering, van adeldom de* harten, die meer is dan hooge af' komst, dan titels, waardigheden, dan roem en eer. Want De Ruyter was niet alleen een onvergelijkelijk zeeheld, 'n onversaagd, beleidvol, geniaal krijgs man, doch ook een groot en goed, een edel mensch. Waardig om gesteld te worden onder de besten en edelsten van ons geslacht. En wie heeft er ooit meer blijken van vaderlandsliefde en plichtsbe trachting gegeven dan hij? Als hij in het late najaar van 1651, dus 44 jaar oud, genoeg heeft van het harde en zoo goed als onafgebroken zeemans leven, dat hij totnogte heeft geleid en zich terug wil trekken in een welver diende rust, breekt de Eerste Engel- sclie oorlog uit en is hij na lang over wegen bereid, zij het dan slechts voor één zeetocht, uit vaderlandsliefde in zee te gaan voor het lieve vaderland. Uitvoerig gaat spr. dan het verdere leven van den grooten zeeheld na en vertelt hoe hij gediend heeft. In 1676 komt het einde. Als hij met een zwakr ke vloot naar Sicilië zal worden uit gezonden, voelt hij, dat het zijn laat ste tocht zal zijn. „De Heeren hebben mij niet te verzoeken, maar te gebie den en al wiercl mij bevolen 's Lands vlag op één enkel schip te voeren, ik zou daarmee te zee gaan"; en als hij ziek wordt roept hij uit: „ik zal dien tocht doen, al zou men mij naar het schip dragen." Maar de 68-jarige heeft een voorgevoel van wat er met hem gaat gebeuren. Spr. beschrijft dan den laatsten zee- •slag en het levenseinde van den Ad miraal. Zijn gebalsemd lichaam werd in de kajuit, van zijn schip in een looden kist bewaard, totdat hij met de vloot eerst den 24sten Januari 1677 te Hel- levoetsluis liet vaderland bereikte. Den 18en Maart werd het met groo- te plechtigheid en eerbetoon hier ter plaatse begraven. Wij Nederlanders van onzen tijd, zoo vervolgt spr. willen heden zijn grafstede met eerbied en dankbaar heid naderen, gedachtig aan wat hij eenmahl was, gedachtig niet alleen aan den grooten Vlootvoogd, den bra- yen vaderlander, maar ook en niet het minst aan den edelen mensch, die thans de eeuwige rust' geniet. De dagen van De Ruyter zijn lang voorbij. Onze Marine beheerscht de zeeën niet meer; zij doorleeft juist in dezen tijd een crisis, die zelfs nu en dan kortzichtige waan! dreigt met hare beperking tot het allernood zakelijkste. Mocht eenmaal het oogen- blik aanbreken, dat onze Marine, als weleer geroepen zou worden om het Vaderland naar vermogen te helpen verdedigen, dan wij mogen er vast op rekenen zal de geest van DeRuy ter zijn schitterendvoorbeeld, onze bevelhebbers en matrozen wederom bezielen tot groote daden van moed, beleid en plichtsbetrachting als van ouds. Dat zij onze gedachte in dit plechtige oogenblik van herinnering. Die gedachte moge hen, die het wèl meenen met het Vaderland, bemoedi gen in den dikwijls moeilijken strijd der meeningen. Na eeuwen moge De Ruyter nog uit dit zijn praalgraf spre ken tot óns volk; hij gelijk zijn tijd genoot van hem getuigt: „Den Helt, der Staten rechterbant, Den redder van 't vervallen Vaderlant Het roer der Vloot, den arm daar Godt door strêe, Door hem herleeft de vrijheid en de vree!" Hierna had de kranslegging plaats. Deze geschiedde door H. M. de Ko ningin, de Koninklijke Nederlandsche Vereeniging „Onze Vloot", het corps zee-officieren, het corps adelborsten, het Nederlandsche Zeeweezen, Stich ting Fonds voor de De Ruyter-medail- le, het gemeentebestuur te Vlissingen, het Bestuur van de Kweekschool voor de Zeevaart, de Koninklijke Neder landsche Vereeniging „Ons Leger"-, de Vereeniging „Volksweerbaarheid", het Algemeen Nederlandsch Verb. Groep Nederland, het Gezelschap van te Lei den studeerende Zeeuwen „Non Sor- dent in Undis", en het bestuur van de Vereeniging van Nederlandsche Ge zagvoerders en Stuurlieden ter koop vaardij. De plechtigheid werd besloten met: „Wilt heden nu treden" en „O, Heer die daar" van Valerius, gezongen door Mej. Peltenburg en het spelen van het Halleluja van Handel en het Wien Nêerlands Bloed op het orgel. Gewetensbezwaren en verkiezingen. De Min. van Binnenlandsche Zaken enLandbouw heeft den burgemees ters verzocht, hem zoo mogelijk en jpoedig eene opgave (eventueel ook negatieve) te doen toekomen van het aantal kiesgerechtigden die, naar aan leiding van de uitvoering door hen in verband met de stemming op 1 Juli 1925, aan artikel 149, eer3ts lid, der kieswet gegeven, ten overstaan van de burgemeesters of een door dezen aangewezen ambtenaar hebben me degedeeld, dat gewetensbezwaren hen van het voldoen aan de verplichting, gesteld in art. 72, tweede lid, dier wet weerhieldeh. Het huwelijksrecht. Naar wij vernemen, bereidt de V.-D. Tweede Kamer-fractie een initiatief voorstel van wet voor in zake het hu welijksrecht. Ned. Jongelingsverbond. Naar wij vernemen heeft het Ned. Jongelingsverbond op den Soetdij- ker Straatweg in de nabijheid van de buitenplaats Prins Hendrikoord een perceel aangekocht met de bedoeling dit als buitenhuis in te richten. Na de verbouwing zal het nieuwe tehui3, dat door een park van ongeveer acht H.A. omgeven is, aan ruim 80 jongemannen gelegenheid bieden er hun week-end of een gedeelte hunner vacantie door tc brengen. Voor conferenties der ïe- den onderling zijn verschillende zalen aanwezig. De opening zal vermoede lijk eind Mei of begin Juni plaats heb ben. BUITENLAND. BE REORGANISATIE VAN DEN VOLKENBONDSRAAD. Perzië eischt een permanenten zetel. De „Voss. Ztg." verneemt uit Lo.n den, dat Perzië in een scherpe nota aan het volkenbondssecretariaat een permanenten raadszetel opeischt, in dien Duitschland tot den raad wordt toegelaten. Perzië baseert dezen eisch op het feit dat Perzië 400 millioen Mohammeda nen in den volkenbond vertegenwoor digt. DE WERKLOOSHEID IN ENGELAND Beneden de i.000.000. Zooals reeds gemeld, is het aantal in geschreven werkloozen in Engeland thans voor de eerste'maal sinds 1920 beneden het millioen gedaald, en wel tot 996.600. Hiervan zijn 600.000 per sonen geheel werkloos, terwijl de ove rigen behooren tot categorieën, die slechts tijdelijk zonder werk zijn. Hoewel de jüiste cijfers over de pe riode, waarop het desbetreffend rap port betrekking heeft, nog niet be kend zijn, wijzen de cijfers aangaande den toestand van 'de verschillende tak ken van bedrijf gedurende de voor gaande maanden stellig op een ver- oetenng In de situatie. De vooruit gang is het sterkst in de bouwvakken het mijnbedrijf, cle kleeding-industrie en in de ijzer- en staalindustrie. Hierop werd ook door den premier gewezen, toen hijmet de sub-commis sies van mijneigenaars en mijnwerkers de situatie in de mijnindustrie besprak. Hij heefc er naar gemeld wordt, op gewezen dat het noodzakelijk is een overeenkomst voor den tijd. van vijf jaar te treffen, hetgeen onder de hui dige omstandigheden van groot voor deel voor de industrie van net geheele land zou blijven. De vermindering der werkloosheid is, zoo zeide de minister, een van de gunstigste teekenen van de herleving van den handel'. Ook het index-cijfer is gedaald en is thans het laagste sinds 1919. De verbetering is wel is waar nog niet zoover gegaan als de premier had gehoopt, maar zij zet zich voort en de premier sprak den wensch' uit, dat alles gedaan zal worden om te verninderen, dat de periode van vooruitgang wordt onderbroken. Amerikaansche toeristen. Volgens bericht van de „New York- Herald" hebben 17 dezer zeven vol geladen passagiersschepen New-York verlaten met bestemming naar Europa en zouden op 18 en 19 April eveneens vele reislustigen scheep gaan. Zooals bekend reizen de meeste Ame rikanen in „kudden" en neemt een reisbureau voor een vaste som aan, het geneele gezelschap 'Europa te la ten zien in een minimum aantal da gen. Genoemd blad weet te melden, dat dezen zomer minstens 500.00J Amerika nen ons werelddeel met een bezoek zullen vereerem. t Geboortebeperking in Engeland. In het Hoogerhuis heeft de libe- faal Buckmaster voorgesteld aan de gezondheidscommissie toe te staan ge huwde vrouwen inlichtingen te ver schaffen inzake geboortebeperking. Ondanks de oppositie van lord Sa lisbury en den lord-kanselier uit naam der regeering, is het voorstel aange nomen met 57 tegen 44 stemmen. De beperking van den militairen diensttijd in België. De Belgische Kamer heeft W,oens- dagmiddag het wetsvoorstel tot be perking van den militairen diensttijd, met 103 tegen 41 stemmen en 5 blan co-stemmen, in tweede lezing, aangeno nomen. Artikel 2 van deze wet bepaalt dat de actieve diensttijd voortaan slechts nog 10 maanden zal bedragen voor de infanterie, de afdeelingen wielrijders (met uitzondering van de genisten), net auto-transportkorps, de pantser auto's en de artillerie met autotractie (met uitzondering van de afweierar- tillerie). De diensttijd is gesteld op 12 maan den voor de afweerartillerie, de ge nie-troepen, de "luchtvaart, de tanks, de spoorwegtroepen, de seintroepen, de pontonniers, ae torpedisten en ma rinesoldaten, de intendance, de gezond heidsdiensten, de scholen voor reserve luitenants, de auxiliaire diensten; op 13 maanden voor de cavalerie, de be raden en de rijdende artillerie en de bereden tramsporttroepeai. KORTE BERIOHTEM. Chamberlain heeftt in het Lager huis meegedeeld, dat de Engelsche re- ggeenng geen verdere stappen te Ber lijn denkt te ondernemen in zake het Duitsch-Russische verdrag. Finland heeft de besprekingen met Rusland over een veiligheidsver- cffag afgebroken. Gisteren den geheelen dag zijn de besprekingen over het conflict in de Engelsche mijnindustrie voortgezet, echter nog zonder resultaat. Ontkend wordt, dat de Bntsche mijnwerkers in zake de loonsverlaging een meer toegeeflijke houding aanne men. De beraadslagingen oyer het com promis inzake de schadeloosstelling aan de gewezen Duitsche vorstenhui zen zijn gestaakt. Het referendum zal nu moeten beslissen. De plaatselijke keuze is inDuitsch land verworpen. Vandeivelde betreurt het Duitsch RECLAME. IJZERSTERKE PANTOFFELS met lederen zool en hak a I 1.50 p. paar GYMNASTIEKSCHOENEN vanaf 99 cis. p. p. naast de Stad Parijs. Russischs verdrag, al acht hij net niet in strijd met Locamo. Vander velde heeftt, in den Belgi schen Senaat gewezen op de beteeke- nis van de ontwapeningsconferentie. De ontwapeningsverplichtingen uit de vredesverdragen moeten hun eenzijdig karakter verliezen. In de onderhandelingen te Oedj- da is te verstaan gegeven, dat Abd el Krims verwijdering uit het Rifgebied ongewenscht zou zijn, daar zijn tegen woordigheid en gezag de nakoming der internationale afspraken garan deert. Uit het Sociale Leven. Het collectief contract in de schoen industrie. Door de samenwerkende organisaties in de schoenindustrie zijn. de voorstellen welke door de werkgevers waren ge daan, afgewezen. Vanaf 1920 waren de arbeidsvoor waarden in een collectief arbeidscon tract tusschen werkgevers en werkne mers geregeld. De arbeiders werkzaam in de schoen industrie, wenschten geen nieuwe ver slechteringen te aanvaarden. In de gehouden conferentie, welke j.l. Vrijdag 23 April te Tilburg werd ge houden, deelden de werkgevers meae, dat zij opnieuw met huil leden zouden vergaderen, om te beraadslagen, wat er nu meest gebeuren, omtrent het al of niet opzeggen van de bestaande over leenkomst.- Op een vraag of indien de vergade ring van werkgevers besloot het coin- tract op te zeggen de arbeiders be- reeid waren opnieuw de besprekingen te hervatten, werd bevestigend geant woord. Uit de kleedingnijverheid. In de gisteravond in gebouw „Dili- gentia" te Amsterdam gehouden ver gadering van kleermakers personeel, aangesloten bij de Christelijke-, Mo derne-, Federatieve- en Neutrale vak bonden voor het maatconfectiehedrijf, is op advies der gezamenlijke hoofd besturen besloten de aangekondigde staking op Donderdag 29 April niet te laten ingaan. Aan de hoofdbesturen werd opge dragen in verdere bespreking met de werkgevers te treden, o.a. in verband met hun laatste voorstellen gedaan in de conferentie van 27 April. UIT DE OMGEVING. KATWIJK AAN DEN RIJN. Dinsdagmiddag en avond had de aangekondigde bezichtiging plaats van cle geheel gerestaureerde Ned. Herv. Kerk. Was des middags het bezoek en de belangstelling matig, wat wel was te begrijpen, des avonds was er des te meer belangstelling, zelfs alle ver wachting overtreffend. En geen won der. Ieder wilde de gerestaurerde kerk wel eens in oogenschouw nemen, waarom men er van alle richtingen aantrof. Al was het interieur nu niet gestof feerd met het oog op het vele bezoek, toch zag aller er heel aardig uit. Er was dan ook een roep over het mooie gebouw en zij die de kerk te voren ge kend hadden konden zich maar niet voorstellen zich t'hans in dezelfde kerk te bevinden. Toch is het oude interi eur niet geheel verdwenen. De kerkvoogdij zorgde dat dit op de gevoelige plaats werd vastgelegd, de fotos zijn keurig omlijsd in Üe consis torie opgehangen. Een kleine attractie voor de avond- bezichtiging was het orgelconcert. Door Ds. Bollee werd de- bijeenkomst geopend door gemeenschappelijk te laten zingen Ps. 103:1, terwijl hij daar na de nummers van "de orgelbespeling bekend maakte. Het was een prachtig program, dat de heer P. T. Vlaskamp, organist van de nieuwe Badkapel te Soheveningen ons bood. No. 1 was Fan tasie van A. Hesse. Vervolgens Choral vorspiel van J. S. Bach, ^.dagio van Alex Guilmant, Meloclo van denzelf den componist, Abendgebet van J. W. Brants Buys, en Praeludium van S. B. van Krieken. Het was wel jammer, daet deze schoone muziek en de k$mst van den organist door het vele bezoek niet ten volle tot zijn recht kwam. Het bleek wel duidelijk, dat de aanwezigen meer oog hadden voor hetgeen het in terieur der kerk hen bood dan voor wat de bespeler hen deed hooren. Wij twijfelen niet of wanneer a.s. Woensdag 5 Mei de kerk officieel in gebruik wordt genomen, het ook wel niet aan belangstelling zal ontbreken. Mochten we de vorige week ter loops bil de opening vaju de gerestau reerde Ne'd. Herv. Kerk. even ver melden ,dat de electriscne installatie daarvan was uitgevoerd door den heer J. R. van Dujjn te Katwijk aata Zee, thans verzoekt men oms van deskundige ;zijd© hieraan nog het volgende te willen toevoeg en. Deze installatie is niet, zooals ge woonlijk in busleiding, doch geheel in kabelwerk uitgevoerd. Het schakelbord is verdeeld in tien groepen. Bovendien is er nog een extra kabel aangelegd voor eventueele plaat sing van een motor, voor beweegkracht van de windtoevoer van het orgel. De geheele verdere monteenng be Gemeentelijke Aankondigingen Drankwet- Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter 'algemeene kennis, dat M. Th. van Lier, v.h. A. Boersma. te Leiden, een verzoek heeft in^ediénd ter bekoming van verlof voor den ver koop van alcoholvrijen drank voor ge bruik ter plaatse van verkoop in het perceel Nieuwe Rijn No. 3. Leiden, 29 April 1926. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. staat uitin de middenbogeui twee groo te Zeiss lampen met een Philips gloei lamp van 1000 kaars lichtsterkte. Op de 6 (gemetselde bogen, onder elke boog een Zeisslamp met elk een lamp van 600 kaars, zoo ook in het koor van gelijke lichtsterkte. Onder het orgel-een waindarm met bijpassende marmeren kelk. De drie „heerenbankem" zijn voor zien van ovalen bruin brons plafoniers met marmerbruine afsluitschaal, elk van 50 kaars. De preekstoel wordt verlicht door middel van een mat afsluitglas, waar in een lamp van 100 kaars, terwijl de consistorie wordt verlicht door een Zeisslamp met paraboolspiegel, waarin een lamp van 300 kaars. Verder is door denzelfden installeur een drukbeuton met schel en gelei ding in loodkabel, vanaf den preekstoel en den voorlbezer, naar den organist. Zij, die "verstand hebben van een der gelijke installatie, verzekerden ons, dat alles op een keurige en correcte wijze was uitgevoerd. Wij Kunnein er nog aan toevoegen, dat de heer van Duijn ook destijds in de oude kerk te- Katwijk aan Zee de elee trische installatie plaatste. LEIDERDORP. Vanwege de Lichtfabrieken te Leiden werd alhier in het Café van den heer Ramaker aan de Leider- dorpsche brug Dinsdag en Woensdag dag een kookdemonstratie gehouden. Dinsdag mocht men. voor een goed ge vulde zaal met genoodigden een demon stratie houclen. Gistermiddag werct voor een 35 dames een speciale taart en gebak-demonstratie gehouden. Wij waren ook in de gelegenheid de verschillende gas- en electrische toe stellen in werking te zien en stonden verbaasd over de verscheidenheid van de" tentoongestelde artikelen, meer nog over de mogelijkheden welke gas en electriciteit bieden. Het koken op gas en de elctriciteit in dienst van de huisvrouw was hier natuurlijk het wachtwoord. Op zeer aangename en vriendelijke wijze zorgden de heeren Meuwese en Kriek voor de noodige toelichting, ter wijl tijdens de demonstratie van gas kachels van verscheidene goede mer- ken (te veel om op te noemen) door de echtgenoote van den heer M. en haar helpster versnaperingen werden toe gediend. Gisteravond werd om 8.15 uur de laatste demonstratie vertoond voor een overvolle zaal, velen moesten zich met een staanplaats tevreden stellen in de gang. Ook hier heeft de heer, Meüwese op zeer verdienstelijke wijze het practische van koken op gas uit eengezet. Hij heette allen welkom en verheug de zich zoo'n overvolle zaal te mogen aanschouwen. Tot zijn teleurstelling moest hij me- dedeelen, dat het muziekgezelschap verhinderd was tegenwoordig te zijn. Ook hier werden toestellen van ver schillende systemen gedemonstreerd o.a. gasfornuizen, theelichtjes, een gas pook en nog vele andere artikelen. Door Mevr. M. werd hierna aange vangen met het schitterende menu, terwijl de heer M. een en ander nadey toelichtte. Voorzeker komt hier een woord van hulde toe aan Mevr. M. en haar help ster, die op zoo'n keurige wijze zoo'n schitterend menu hebben klaar ge maakt op gas. Hierna werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen. Door een. tweetal personen werd hier gebruik van gemaakt, welke door den heer M. werden beantwoord. Namens de Directie der S. E. F. van Leiden werden allen hartelijk dank ge zegd voor hun goede opkomst. Ten slotte werd nog een keurige 2- deelige film vertoond, getiteld: „In en om de Lichtfabrieken", welke werd toegelicht door den heer v. d. Meer, chef teclin. adm. en diens hulp den heer Onvlee. Ook komt hier een woord van hulde toe aan den heer Braggaar, chef Fit ter, alhier, voor diens uitstekende hulp bij het doen aanbrengen der verschil lende leidingen. Te ongeveer kwart voor elf verlieten' allen voldaan deze demonstratie. Ned. Herv. Gem. Voorm. 10 uui* Ds. Jacobs, consulent, van Hoogmade. Nam. 6V» uur, Ds. Voorsteegh, v. Kat wijk aan Zee. Geref. Kerk voorm. 9^ en nam. 6#, uur, Ds. Woudstra. HAZERSWOUDE. Hedenavond half acht zal in de Ned Herv. Kerk voor de Chr. Oranje Ver eeniging optreden Ds. J. Douma van 's-Gravenhage, om een rede te houden ter versterking van de liefde voor ons Vorstenhuis. Daar Ds. Douma hekend staat als een bekwaam spreker, die vooral op onze nationale dagen is de rechte man op de rechte plaats, mag worden verwacht dat ieder, die daar toe in de gelegenheid is deze vergade ring zal bijwonen. Met ingang van 1 Mei a.s. wordb de brievenbesteller H. J. W. Bourgonje van hier overgeplaatst naar Enschec!^

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2