abonnementsprijs CHRISTELIJK DAGBLAD voor LEIDEN EN OMSTREKEN Belangrijkste nieuws in dit Nummer. 7de JAARGANG WOENSDAG 28 APRIL 1926 NUMMER 1803 COURANT Is Leiden en buiten Leiden waar agenten gevestigd zijn Per kwartaal f 2.50 Per week f 0.19 Franco per post per kwartaal f 2.90 OH nummer besisaf uil TWEE Bisdsn. EERSTE BLAD. Jdet conflict beëindigd. Het conflict dat in November van liet vorige jaar tot het verbreken van de rechtscbe samenwerking en bet iheengaan van het Kabinet Colijn aan leiding gaf, kan als geëindigd worden beschouwd. Het eenige punt dat tot verschil van meening en het uiteengaan der rech terzijde aanleiding gaf, betrof het ge zantschap bij het Vaticaan. Zoowe! van Clir. Historische als van Roomsch-Katholieke zijde» is hierop meermalen de aandacht gevestigd en is tevens betoogd, dat een rechtsclie coalitie in 's lands belang moest wor den geacht. Nog dezer dagen heeft het Chr. Hist. Weekblad „Koningin en Vaderland" in herinnering gebracht een uit spraak van den heer Snoeck Henke- mans in de Kamervergadering van 10 November: „Daarom stel ik er prijs op in dit verband te zeggen, dat nog al tijd ook door'ons, de samenwerking, 'die er op dit oogenblik op politiek ge bied in Nederland bestaat, wordt be schouwd en aanvaard als de beste voor den gang van zaken voor de toekomst van ons land en volk." De andere rechtscbe partijen hebben getoond er niet anders over te clen ken., Plet was alleen het gezantschap, dat verwijdering veroorzaakte. Maar nu is deze steen des aanstoots uit den weg geruimd. De Roomsch-Katholiekep hebben zich uitdrukkelijk bij het verdwijnen van. het gezantschap neergelegd, het geen is bevestigd door het wederkee- ren van den heer Lambooy als minis ter, die aan een journalist verklaarde, dat nu het gezantschap uit de Neder- landsche politiek weg is er voor hem geen bezwaar was een ministerspor tefeuille te aanvaarden. Er is dus niets meer dat het herstel van de rechtsche samenwerking in den -weg staat en dat den heer de Geer zou beletten met zijn intermezzo-ka binet te verdwijnen. Het spreekt echter vanzelf, dat van A.R. zijde in die richting niets gedaan kan worden. De Antirevolutionairen stonden bui ten het conflict. De partijen die de crisis uitlokten, zullen nu het conflict beëindigd is. ook de verbroken samenwerking dienen te herstellen. STADSNIEUWS. Leidsche Orchest Vereeniging. Een woord van hulde mag deze jon ge vereeniging niet onthouden worden omdat ze ons zulk. een mooi program ma aanbood. Twee meesterwerken van Beethoven éen van Corelli en één van Schubert. Alles klassiek, maai' irt de gebroken heid van den modernen tijd doet het goed, deze oude muziek te hooren, die nog niet liet teeken draagt van verou derd te zijn. „Beethoven" zegt trouwens de zeer moderne Alphons Diepenbrock" is niet een vervulling, maar een morgensche mering, een lente, en begin, een voor spelling." En zoo is het. De geweldigs zielsconflicten welke leven in de "mo derne menschheid, heeft Beethoven met wijd begrip en intuïtie voorvoeld en geobjectiveerd. Wij herkennen in Beethovens muziek ons eigen lèed en vreugde. In het begin van 1810 maakte Beet hoven kennis met Goethe's vriendin, Bettina von Arnim. Door haar geraak te hij vertrouwd met Goethe's poëzie en deze opende hem nieuwe perspec tieven. „De gedichten van Goethe" schreef hij haar, „hebben groote macht over mij, niet alleen de zin, maar ook het rhytbme der woorden en ik word tot compcneeren gestemd door deze taal, die als door magische kracht wordt opgeheven tot een orde van hoogere soort en het geheim der harmonie reeds in zich bevat!" In de lente van 1810 kreeg B. bet verzoek, om bij Goethe's.Egmond mu ziek te componeeren en hij schreef la ter: „Ik heb ze alleen uit liefde tot den dichter geschreven." De Egmond-ouverture geeft den hoofdindruk van het drama naar Beet hovens opvatting in groote lijnen en forsche kleuren. De Egmond-figuur is voor hem niet de toevallige persoon van den te Brussel yermoorden graaf; maar de verpersoonlijking van een volk in lijden en nood, met in zich een onverwoestbare vrijheidsdrang, die de worsteling durft bestaan met den over moedigen waan van een wereldmacht. Egmond is in zijn heroïsche gestalte het symbool van lijden en druk en zijn BUREAUHooigracht 35 Leiden Tel. 1278, Postgiro 58936 Postbox 20 ADVERTENTIE-PRIJS Gewone adyertentiën per regel 227i cent Ingezonden Me de dee ling en, dnbbel tarief. Bij contract, belangrijke reductie. Kleine adrertentiën bij vooruitbetaling ▼an ten hoogste 30 woorden, worden daga- lijks geplaatst ad 40 cent dood voorspelt de uiteindelijke triomf der vrijheid. Met inachtname van bo venstaande diende men gisterenavond deze Ouverture te hooren. En dan zijn wij niet geheel bevre digd. De dramatiek van de Ouverture ligt boven het bereik van de nog jonge vereenig big. Er was iets onrustigs in de uitvoering. Kwam het doordat de uitvoerenden zich nog in moesten spe len of door de min of meer geagiteerde leiding van den dirigent, den heer Henri Zeldenrust? Eigenaardig was, dat wij bij de finale, na de rust, even een visie kregen in de gedachtenwe- reld van Beethoven. De Egmond-ouverture is bet werk van den volkomen gerijpten kunste naar, die als man strijdend in het le ven staat. Er is dan reeds een storm van leed door zijn ziel gegaan. Men herinnere zich, hoe Julia Giucciardi hem bedroog (1803); zijn geheime ver loving met Gravin Brunswik enkele jaren later en de daarop volgende le venslange desillusie; het begin en de toename zijner doofheid. Maar het 3e Pianoconcert is van 1800. Het valt in de sfeer van de 1ste Symphonie. Het is nog alles open he mel; men denkt aan Mozart, vooral aan Haydn. En het is toch Beethoven. Men heeft de dialoog tusschen klavier en orkest kunnen beluisteren: dat is Beethoven. Men vindt in het C-mol- concert een zonnig E-dur largo: dat is Beethoven en hij alleen. Het Rondo is de open hemel van Haydn, maar het is toch Beethoven: zuidelijke melodie- en -tegen de romantische sprookjes stemming der Duitsche wouden. Het is alles Beethoven, met in zijn ziel de geluksdrang, die nog geen oogenbl'k ten twijfel voelt komen. De smart is nog geen bittere realiteit geweest. De lyriek van dit werk lag de L.O. V. heter dan de dramatiek van de Eg-/ mond-ouverture. In den dialoog tus schen orkest en piano waren mooie zonnige momenten, wij misten even wel nog den poët'schen gloed van het geheele werk. Ook in het Largo viel veel te waar deuren, maar men merkt dat alles in het ensemble nog nieuw is. Mej. Roos je Driessen werd voor haar verdien stelijk klavierspel met bloemen ge huldigd. Na de pauze was, het orkest beter op dreef dan daarvoor.'Er was meer eenheid; er was meer zang in het or kest. Voor een niet gertng deel mocht dit te wijten zijn aan den aard der com posities. Na de pauze Concerto VII van Ar- cangelo Corelli, den primus inter pa res der 17e eeuwsche Romeinsche vi oolcomponisten. Een prachtig werk, nobel en fijn, met de zwierige charme der Italiaansche melodieën, die we ons zouden willen denken vertolkt door het subtiele vibrato van Corelli's viool en een 17de eeuwsche cymbaliste. Vooral het Adagio en het Largo zijn vol innerlijke diepte en melodische schoonheid. De vertolking van dit werk was zeer sympathiek. Jammer, dat het fij ne clave-cymbelspel van Mej. Marietje Veldhuyzen door het orkest soms te veel overstemd werd. De z.g. „Unvollendetet Symphonie" van Schubert, voor het eerst 37 jaar na diens door in 1865 uitgevoerd en na dien tijd een geliefd nummer van het concertprogramma besloot den avond. Dramatisch is het Allegro; rus tig, weemoedig, verzoenend het Largo, alles doordrongen van de Schubert- sche lyriek, rein en klaar. Het werk werd nobel en innig voorgedragen." De L.O.V. bepale zich voerloopig tot wer ken vanlyrischen aard zonder zware bezetting. De groote stadszaal was ma tig bezet, maar gul met applaus. N.V. Sanders' Gemengd Koor „De Ster." Dit koortje bestaat uit het fabrieks- en kantoorpersoneel van de N.V. San ders' Zeep en -Eau-de-Cologne fabriek.' De sympathieke bedoeling van de op richters is, een meer ideëelen band te vlechten tusschen genoemd personeel onderling en met de directie, een stre ven dat in onzen materialistischen tijd niet genoeg toegejuicht kan worden. He,t koor. bestaat nu ongeveer vier ja ren en heetf onder zijn ijverigen diri gent, den heer W. Mizee in dien tijd goede vorderingen gemaakt. Bij elke nieuwe uitvoering bemerkt men, dat de samenzang beter en dat het koor slagvaardiger en soepeler wordt. Het eerste nummer was Psalm 103 vs 8, zeer mooi vierstemmig gezet door Hubert Cuypers. Het was gewijd aan de nagedachtenis van een d. overleden damesleden en maakte veel indruk. Hierop volgde „Hymne an die Nacht" van Beethoven waarbij ons vooral trof de innige voordracht van de volgende regelen: Heil'ge Nacht, o giesze du Himmelsfrieden in dies Herzl Bring den armen Pilger truh Holde Labung seinem Schmerz! De heer Mizee, die heel rustig en soepel dirigeert, tracht den zang artis tiek te verzorgen en slaagt daarin uit nemend. Daardoor is de uitspraak in het algemeen, en van Duitsch en La tijn in 't bijzonder, veel beter dan men van zijn voor het overgroote deel on geletterde koorleden mag verwachten. Groote zorg wijdt hij ook aan de tekst declamatie en de nuanceering, zoodat er doorzichtigheid, -relief in den zang komt. Dit geldt van alle nummers die hij uitvoerde. „Bede" van Wierts heeft 'n mooi begin, een mooi slot en ergens in het midden een aardige overgang. Overigens kon ons de compositie niet zoo buitengewoon bevallen. Het koor zong dit moeilijke werkje ver dienstelijk. Een succesnummer is voor dit koor steeds „Moeders Sloapliedeke" van Kools, waarin in 't bijzonder de ge deelten met „bromstem" een heel mooi effect maakten. We noteeren nog de wel aardige compositie van Bounet „De krekels en de Wandelaar" en diens „Lentegeboort", dat gedeeltelijk gebisseerd werd. Ook 't „Nieuwe Lied van een Meisje en een Schipper" sloeg in. De inzetten waren zeker en men bleef goed op toon, wat bij sommige liederen als „Lentegeboort" zeer moei lijk is. Ons dunkt dat de liederen van gedragen aard het koor beter en ge makkelijker liggen dan de meer gefi gureerde, al werden de laatste goed uitgevoerd. Dirigent en koor mogen tevreden zijn over bun prestaties. De koorzang werd afgewisseld door klavierspel van Mevr. De la Rie-He- merik alhier en door solozang van den bariton Jan van Rijsselberg uit Den Haag. Mevr. de la Rie had het zich met een Etude van Liszt, de zeer moei lijke As-dur-polonaise van Chopin, So nate op. 110 van Beethoven en een Im promptu van Schubert niet direct ge makkelijk gemaakt. Zij wist zich even wel met technische vaardigheid van haar taak te kwijten, on'danks den zwaren aanslag van den vleugel. De heer Jan van Rijsselberg bezit 'n rond en forsch geluid, maar heeft de neiging steeds te veel te geven. Hij zong behalve een aria uit de „Paulus" van Mendelssohn eenige Hollandsche liederen. De begeleiding was bij den heer Mizee in goede banden. Het pu bliek, dat de zaal van 1'Union geheel vulde, was zeer dankbaar voor alles wat door koor en solisten ten gehoore werd gebracht. „Patrimonium." Naar wij vernemen, zal de afdeeling Leiuen van „Patrimonium" op Vrijdag 7 Mei a.s. vergaderen. In deze verga dering hoopt als spreker op te treden de heer D. Huinink, oud-secretaris van Mr. Cornelis (Java) met het on derwerp: „Een kijkje in het Indische sociale leven." De heer Huinink, die jarenlang in Indië vertoefde, en in de gelegenheid 'was het maatschappelijk leven van nabij gade te slaan, kan zeker wel be voegd worden geacht, over dit onder werp te spreken. Wij verwachten dan ook, dat de le den van hunne belangstelling zullen blijk geven. Ook geestverwanten z^jn welkom. Er zal gelegenheid zijn tot het stel len van vragen. 25-jarig jubileum vau P. v. Itersou. Mochten wij de vorige week mel ding maken van een jubileum bij de firma Gebr. Pel, wederom werd een zelfde feit herdacht, n.l. het 25-jarig jubileum van P. van Itei'son. De jubilaris met vrouw en zoon werd door de directie en haar familie ontvangen en daarna in de fraai ver sierde fabriekshal binnengeleid waar het geheele personeel aanwezig was. Door de directie, bij monde van den heer G. H. Pel, werd de jubilaris in hartelijke, bewoordingen geluk ge- 'wenscht, Een overzicht gevende ove$ zijn 25-jarigeloopbaan, schetste hij den jubilaris als den rechten man op de rechte plaats, die steeds tot volle te vredenheid zijner superieuren zijne taak heeft vervuld. Het was hem aangenaam als blijk van waardeering den jubilaris te over handigen e$n gouden horloge met inscriptie benevens een enveloppe met inhoud, om hiermede naar eigen keu ze te handelen. Tevens .stelde de di rectie hem nog ter hand een getuig schrift van de Maatschappij voor Nij verheid. Namens het gezamenlijijk kantoor- en fabriekspersoneel werd het woord genomen door den heer P. v. Wee- ren, die den jubilaris eveneens har telijk feliciteerde, daarbij wijzende op de prettige samenwerking, die met den jubilaris steeds heeft bestaan. Tenslotte werd hem namens de moeder der directeuren een bloemen hulde aangeboden. De heer G. A. Yperlaan dankte di rectie en personeel namens den ju bilaris voor de vele blijken van sym pathie. Het verdere gedeelte van den dag 1 mocht de jubilaris in den buiselijken kring doorbrengen. Ned. Bond van a.s. Zendelingen. De Nederlandsche Bond van a.s. Zen delingen houdt Dinsdag 4 Mei zijn Voorjaarsbondsdag in het gebouw van de Ned. Zendingsschool te Oegstgeest. Als sprekers zullen optreden prof. mr. dr. T. A. baron van Asbeck met het on derwerp: Oud en Nieuw Indië; dr. W. Leendertz met het onderwerp: Sören Kierkegaard, en dr. K. J. Brouwer ihet het onderwerp: Keizer of Galileër. 5e Krauss-concert. (Beethoven-avond). Op het 5e en laatste abonnements concert der Int. Cone. Dir. Ernst Kraus Donderdag 29 dezer in den Schouw burg te Leiden zal Paul Schramih 'n Beethoven-avond, geven en de sonates op. 31, de Mondscneinsonate, Appassi onato en Wal ds te in sonate ten gehoo re brengen. „Quisque suis viribus." Het Leidsche theologisch Studen tengezelschap Quisque Suis Viribus viert Woensdag 9 en Donderdag 10 Juni zijn 85-j'arig bestaan. Dit 17de lus trum zal o.a. worden gevierd met een samenkomst der reünisten. Dezen zul len Woensdag omstreeks 3 uur aan het station alhier aankomen, waarna in landauers naar het academiege bouw wordt gereden, waar de offici eels opening van het lustrum plaats heeft en een der theologische hooglee raren de feestrede zal houden. Daarna houdt het bestuur een receptie in Hui ze Bruins. Vervolgens is er een feest maaltijd, enz. De snelheid van interlocale trams. De plaatsvervangend kantonrechter alhier, Mr. Nord Thomson heeft heden uitspraak gedaan in de-zaak van J. W. A. trambestuurder der N.Z.H.T.M. die terecht had gestaan, dat hij als be stuurder van een elect, tramtrein, wel ke onder zijn onmiddellijk toezicht en verantwoordelijkheid werd bestuurd, door een leerling-bestuurder, daarmee op den openbaren weg alhier heeft ge reden met een snelheid van 36 K.M. per uur, althans meer dan 20 K.M. zijnde dit de grootste snelheid bij het Spoor- en Tramwegreglement toege staan. De plaatsv. kantonrechter heeft A. vrijgesproken op grond, dat in de dag vaarding ten onrechte is vermeld, dat hij de tram heeft gereden, wat had moeten zijn: doen rijden. Vereenigiging ,De Ambachtschool". Gistermiddag werd in een der lokaldn der school aan den Haagweg in tegen woordigheid van vertegenwoordigers v. het Dag. Bestuur der gemeente, neeren vertegenwoordigers van Commission v. Toezicht op het M. O., L. O. en het L. O., leden der vereeniging, ouders van de leerlingen, leeraren en leerlin gen der schoot de jaarlhksche verga dering van bovengenoemde vereeniging gehouden, die met pen hartelijk woord van welkom werd geopend doqy dein voorzatter van het bestuur, den heer' Ir. A. M. Touw- die daarna een en an der mededeelde,' over den gang vain za ken in 1925 betreffende het onderwas en de school. Na het meer beteekenisvolle jaar '23 waarin het ao-jarie bestaan der school werd herdaent, en net jaar 1924, waarin de hpege Beschermvrouwe, H. M. de Koningin-Moeder de school met een be zoek vereerde, is heit jaar 1925 van een voudiger karakter geweest, evenwel t9ch niet zonder belaing, zeide de voor zitter. In Mei van dit jaar heeft de heer van Achterberg na een 42jarige werkzaam heid als directeur der 'school zijn ambt neergelegd, en op 1 Juiii ving ae tegen woordige directeur, de heer Kuyntjee zjjn functie aatn. Nadat het bestuur den heer K. bijna gedurende een jaar he^t l'eerefri kennen mag spr .zeggen: het bestuur kon ge rust zün. het heeft 111 den heer K. een goede keuze gedaan. Met groote bevrediging mag dan ook op het afgeloopen jaar worden terugge zien. Het onderwijs zal geregeld wor den gegeven en met lof kan warden ge waagd van de wijze, waarop de leeraren hun taak ihebben opgevat en vervuld. In 1925 werd het aantal avondcur sussen met 2 uitgebreid: ie. met een cursus voor landmachinisten en 2e. een cursus voor werkloozen in onze gemeen te. Hier vinden de werklooze arbeiders gelegenheid hun vakkennis te verrijken. Voor den eerstgenoemden cursus ver leende de Kamer van Koophandel en Fa brieken een subsidie van f 150. Beide cursussen kunnen zich in een ruime be langstelling verheugen. De reeds be staande avondcursussen voor volwasse nen ein de avondschool voor a.s. scheeps machinisten wordetn druk bezocht; ae resultaten geven alle redenen tot revro denheid. Het einddiploma kon na gehouden eindexamens op 8, 9 en 10 Maart wor den uitgereikt aan 44 smeden, 22 tim- Binnenland. Minister Sloteniaker de Bruine ovet de Arbeidswet. De Tweede Kamer over de Indischa begrooting. De behandeling van de begrooting in de Eerste Kamer. De plaatselijke belasting in Zoeter woude met 10 pet. verlaagd. Buitenland. Stresemann over de beteekenis vae het Verdrag van Berlijn. De stemming in zake het Britsch* mijnconflicht is optimistischer. Generaal Feng heelt zijn tcgeostan ders een vredesconferentie voorgesteld Nieuwe onlusten te Calcutta. merlieden, 6 meubelmakers en 11 schil ders. Spr. noemde de namen dezer leerlin gen en die va'n de leerlingen, die tot een hoogere klasse ziqn bevorderd eto verzocht den directeur de diploma's en de geschenken te willen uitreiken. Het einddiploma werd vergezeld van een stuk gereedschap, uitgereikt aan: 44 smeden ban kwefkers: M. v. Be veren, P. Barkema, W. P. E. Broers, M. Bink, J. Brokaar, G. v. d. Broek, F. G. Brouwer, P. J. v. d. Burg.' A. van Delft, G. J. Dekker, A. H. Hombergen, P. Grasman, J. Kanbier, K. A. Karstens, W., A. Kloos, J. C. Koe voet, G. F. Kolderman, A. Kraayen* bink, J. de Koning, A. O. v. Leeuwen, L. Kooien, J. M. Lepoeter, W. A. van Loon, C. Maris, A. P. Oostveon, Th. J. v. d. Mey, A. Prins, A. J. N. Nauta» H. Ramak, S. den Os, F. H. Roman, O. v. d. Reyden, L. D. Schouten, J. A. Stevens. J. Sluyter, A. Turenhout, A. TXT A \T -r W 01.1 Wijbenga, iC. Zaalberg. 22 Timmerlied en: J. Alkemade, G. P. de Graai, W. A. de Haas, H. C. de Jong. L. P. M. Kan tebeen, H. M. W. de Koning, A. J. v. Leeuwen, H. C. Leeuwenburgh, C. v. d. Linden, P. L. Neuteboom, H. A. Niersman, P. M. Ie Noble, A. Oudshoorn A. van Rgn, D. v. Rooyetn. A. Ruigrok, M. Sommerliiig, P. Streefkerk, J. Ver straatsn,- W. Wind, S. Wijling, A. Zand bergen. 6 Meubelmakers: N. Bey (zonder gereedschap') A. P. (yv. d. 'Heyden, J. v. d. Linden, J Stijger, W. Wijbenga, W. J. Zoutendijk ii Sch ilder s: T. L. v. Beek G. J. de Boer, J. d» Bruin, B. v. d. Burg, P. H. L. Gerienaar, J. de Heus, A. Jlrnaen, J. A. Fran eken, M. v. Kins, L. Ouwerkerk. H. Pet Bevorderd werden van de 3de naar de 4de klasse: A. van Delft W. Wald kotter, A. C. van Leeuwen, Th. J. v. d. Mey; J. A. Stevens, W. A. Verboog. Van de 2de naar de 3de klasse: J. H. H. Borgerding, Th. J. W. Bots. W. DeieL H. A. de Haas, H. M. Hemerik, J. W. Y. Heynis, C. C. Jacobus, Th. v. d. Linden, J. F. Mohtanus, F. J. v. Noort, G. P. Ooms, H. J. C. A. Rama kers, H. Roest, D. J. L. Ie Rutta, N. Vallentgoed, M. v. d. Voet G. J. C. V. Weerden, K. F. v. Wingerden, J. Wui zer, T. Zunderman, A. Aasié, C. Chr. v. d. Bosch, R. T. Brouwer, W. Brou wer, W. J. J. A. Gouwen berg, E. Crevghton, A. H. v. Egmond, P. Gv Fles, P. J. Hanaelaar, A. Mioch, H. O. Nou wens, A. Parlv'vliet, G. Pietuue, H. P. Oostdam, I. Sanderee, S. Smit W. 0. Verhoeven, A. Verhoorn, J. van Vliet J. W. v. Wijnen, G. Aalboraberg B. Alblas, A. J. Annaara, F. v. d. Berg, F. H. Bouter, M. A. Buys, H. C. v. Duu- ran, J. Gaijaard, B. Gorthuis, S. F, Goslinga, A. J. de Haas, R. W. de Jon ge, J. kooreman, N. Korswagen, J. v. Leeuwen, P. v. Leeuwen, A. J. v. d. Poel, B. J. Selier. W. Smit H. Stol, Th. Swaak, K. v. Vliet W. Vrtibloed, L. Zaal, C. Baare, A. v. Dam, L. v. Dam, J. Dreef, G. M. J. Duizend, G. J. Heems kerk, L. M. JanseiL H. Koppeeohaar, W. J .Kwestroo, W. Looman, P. O. Mooten, J. Ouwerkerk, C. Plug, P. Sie- vai, A. v. Sprang, J. Verkerk, J. L. Ver- ra, A. v. d. Waals, J. v. Weeset M. r. d. Werf, A. v. d. ZaaL J. P. Zw Lstm, J. v. d. Berg, Z. van Ginhoveti^ A. Me ylenaar, D. v. Teylingein, A. Vlakke, A. Greésie, C. A. Reekers. Niet overgedaan: 10 leerling;-n. Van de iste naar dp 2de klasse: H. A. C. Arends, D. J. Baalbargezi, A. P. Bavelaar, J. J. Bekker, T. Brands®, W v. Es, C. A. J. de' Kloot W. v. d. Kraan, E. W. H. Meppelink, W. Momberg. Abr. Oudshoonu Tri. G. Roman, C. A. Schoo nenberg, P. A. v. d. Stoel, H. StrnboB, A. C. Vincenten, A. J. Vootrham, J.H. v. d. Voort W. Vreeken, K, Weisbard Boender, M. Deyn, v, 9uyn J.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 1