Oe lotgevallen van John Fox NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 20 APRIL 1926 TWEEDE BLAD. Uit hét Sociale Leven. Werkloosheidsverzekering. Naar de „Stand." verneemt, hebben het Christ. Nationaal vakverbond en liet R.K. Werkliedenverbond Vrijdag aan den minister van arbeid, handel en nijverheid een adres gezonden, waarin zij er aan herinneren, dat toen eenige jaren geleden de werkloos- heidskassen tengevolge der buitenge wone crisisomstandigheden op een aparte wijze door het rijk moesten wor den geholpen, zulks geschiedde onder verschillende voorwaarden, waarvan er één was, dat voor de uitkeeringen fctet rijk werd verdeeld in drie gemeen- fleklassen. Dit voorschrift, dat de kasbesturen noodwendig hebben moeten aanvaar den, geeft tot groote moeilijkheden aan leiding en is voor meerdere leden fi nancieel schadelijk. De uitkeeringen bij eventueele werkloosheid zijn n.l. meer dan noodig verschillend, al naar gelang de leden wonen in een gemeen te der 1ste, 2de of 3de klasse. Uit verzekering^oogpunt is een der gelijke klasse-indeeling voor menig be stuur overbodig, omdat de uitkeerin gen bij werkloosheid toch reeds be perkt worden door een vast percenta ge van het verdiende loon, door de ge meente-klassen opgenomen in de col lectieve contracten, door bedrijfsgewij- ze vastgestelde onderscheiding der werkloozen in geschoolden, geoefen- den en ongeoefenden enz. Waardoor veelal de leden, wonende in kleinere gemeenten, een lagere uitkeering ont vangen, omdat hun loonen lager zijn dan die in grootere gemeenten. Ter illustratie van het financieel schadelijke en de daaruit voortsprui tende moeilijkheden, wijzen de bestu ren er op, dat Velsen in de 1ste klasse ligt, Beverwijk in de 2e, Wijk aan Duin en Zee in de 3de. Een deel der gemeente Velsen maakt met Wijk aan Zee en Duin één geheel mét Beverwijk uit; vooral voor Wijk aan Zee' is dit typeerend. Leden, die dicht bijeen wo nen, krijgen daardoor zeer verschillen de bedragen aan uitkeering. In het ge val VelsenWijk aan Zee en Duin be draagt het verschil per week f 3.54. Vooral met het oog op de werkloos- heidskassen, die thans wederom nor maal werken in zoover dat niet meer dan 100 pet. subsidie wordt verstrekt van Overheidswege, wil het den bestu ren voorkomen, dat het ongeoorloofd is de gemeenteklasse-indeeling van het Bezoldigingsbesluit voor de hoogte der uitkeeringsbedragen uit de werk- loosheidskas te handhaven. Daarom verzoeken de besturen £en minister beleefd, doch dringend te willen be slissen dat, als de kasbesturen zulks wenschen, die gemeenteklasse-indeel, voor de werkloosdeidskassen niet toe- paselijk is. De besturen stellen er prijs op, indien de minister hiertegen bezwaar mocht hebben, deze zaak nog nader mondeling toe te lichten vóór een beslissing genomen wordt. Uit het mijnbedrijf. Men meldt ons, dat op de Dominiale mijn. reeds aan ongeveer 150 mijnwer kers, onder wie verscheidene Duit- schers, met 14 dagen, de dienstbetrek king is opgezegd. Het verzoek van het hoofdbestuur van den Chr. Mijnwerkersbond' om voor de ontslagen Mijnwerkers der Do manial e mijn een wachtgeldregeling te treffen, heeft de directie dezer mijn afgewezen. Spoorwegpersoneel. De 21ste algemeene vergadering van den Protestantsche-Christelijken Bdnd van spoor- en tramwegpersoneel zal 12 Mei te Zwolle worden gehouden. Op den beschrijvingsbrief komt o a. voor een voorstel van het hoofdbe stuur, bij de regeering er op aan te dringen, het verkeer op Zondag te be perken, -en actie te voeren tegen het streven, dat verkeer door goedkoope reisgelegenheid te bevorderen. De afdeeling Utrecht doet het voor stel, bij de directie of de regeering er op aan te dringen, een onderzoek in FEUILLETON. 17) - Dit veroorzaakte groote beweging. De Flamsteads deden alle mogelijk onderzoek naar de bijzonderheden hiervan, en te Londen naar Nicolaas zeiven. Maar ook daar ontdekte men geen- spoor van zijn gangen: slechts vernam men dat hij, bij procureurs- acte, de tienduizend pond, had in han den gesteld van een voornaam ban kiershuis, niet den bepaalden en let terlijken last, dat de gemelde som van tien duizend pond gevestigd zou blij ven waar zij was of, des noodig, ge vestigd zou worden door genoemd huis naar deszelfs beste oordeel; dat liet geheel e bedrag van het kapitaal van het huis zoude blijven tot nadere order, of tot de terugkomst van den eigenaar. Zoo deze niet mocht terugkeeren of geen order zenden, zou het geld bij het uis in bewaring blijven, totdat de ei genaar tachtig jaar zou zijn gewor den; tot reden der bepaling van dezen ouderdom werd opgegeven, dat velen van des eigenaars voorouders dien leeftijd hadden bereikt. Kwam er tot "dien tijd geen order, of meldde zich do eigenaar in persoon niet aan, dan moest de geheele som met de gekapi taliseerde renten uitbetaald worden te stellen, of een zuiniger systemati sche bezetting van hoogere functies mogelijk is. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Bero epen: Te Leksmond, W. Wes selüijk te Wouterswoude. Ta Diepen- heim, W, v. Doorn te O. en W. Blokker. Te Voorthuizen, Di. J. van de Graaf te Ridderkerk. Aangenomen:, Naar Garrelsweer, cand. H. Bolten te Veehdam. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Rozenbura, A. Wijn gaarden te- Baarland en D. G. A. Brou wer te Paesens-Moddergat. Beroepen; Te Sellingqn en.te Zuid wolde (Dr.'), J. C. Haatsen, cand. te Soubure. Te Koog-Zaandijk, H. Steen, te Zoutkamp. Te Rhoon, J. A. Schep te Dronrpp. Aangenomen: Naar Oud-Loos- drecht, J. F. de Gier, cand. te Waarder. Bedankt: Voor Haamstede, J. F. de Gier, cand. te Waarder. Voor Ger- kesklooster-Stroobos, H. Z. (de Mildt, te Renkum. Voor Sleeuwijk' (N. Br.), H. v. d. Zanden te Wapanveld. Bevestiging, Intrede, Afscheid. - Ds. Chr. Sc hweitzer is voor nemens 2 Mei a.s. afscheid te namen van de Ned. Herv. Gemeente te Maas sluis en Zondag 9 Mei d.a.v. intrede te doen bij de 'Nea. Herv. Gemeente ,te Workum. Ds. J. C. H. Romijiï van Workum zal als bevestiger optreden. Na des morgens te .Vuren beves tigd te zijn door Prof. Dr. A. M. Brou wer uit Utrecht, met als tekst Joh. vers 15 en 16, deed cand. D. B. Hage naar van Utrecht Zondagmiddag- .zijn intrede in de Ned. Herv. Gem. te Dalem (bn Gorinehem) sprekende naar aan leiding van 2 Cor. 3 vers 5 an 6. De gebruikelijke toespraken volgden. Er was veel belangstelling. Zondag is Ds. Wj. J. v. E1 d e 11, van Heemse, door den consulent Ds. Hijmaris van Uithoorn, als predikant bevestigd in de Ned. Herv. Gemeente te Aafemeer. Tot tekst was gekozenMatth. 28:7 en 9a. Dl den namiddag hield Ds. v. Elden zijn intree predicatie, naar aanleiding van Joh. 10:1116. Hem werd staande door de gemeente toegezongen: Gez. 9:1 en 3. Door ouderling Stork werd de nieuwe leeraar toegesproken. Dl de geheel gevulde Bethelkerk te Scheveningetu had Zondagavond de bevestiging plaats van Ds. G. 0. D 0 n- ner, die overgekomen vain Emmen, de opvolger zal zpn van Ds. W. H. Oos ten, aan wiern eervol emeritaat verleend werd. Als bevestiger trad op de vader van den nieuwen leeraar, de em. predikant van de Geref. Kerk van Amersfoort, Ds. A. M. Donner. De bevestiger had als tekst gekozen Jeremia 31 :I4. De gemeente zong na de bevestiging haar nieuwen leeraar staande de zegen bede toe uit Ps. 134. De plechtigheid werd o.m. bijgewoond door Mr. Dr. J. Donner, dan. nieuwen minister van Justitie, broeder van den nieuwen predikant. Morgen dost Ds. Dormer in de Prins Willemkerk zijn intrede. Met emeritaat. Ds. J. J. H. Bange, predikant bij de Evang. Luth. Gem. te Kampen, heeft wegens gevorderden leeftijd emeritaat aangevraagd. Academie-preeken. De Commissie tot organisatie van aca- demiepreeken te Groningen heeft in be ginsel besloten, den volgenden cursus geen academiepreeben meer te orga- niseeren. Ze beantwoorden volgens de commissie reeds lang niet meer aain hun doel1 en ook de belangstelling was te gering. De commissie1 zal echter een onder zoek instellen, of .hoogleeraren en stu denten haar inzicht d-eelen. Samenwerkende zendingscorporaties De ontvangsten gedurende de maand •Maart bedroegen ongeveer f 45.000, 'n bedrag, dat hooger is dan hetgeen in de zelfde maand van het vorige jaar ont vangen werd. maar dat .toch oeitoerei- kejid is om in de behoeftSa van het Zendingswerk te voorzien. aan des eigenaars neef Henry Flam- stead, zoo deze nog leefde, of gelijke lijk verdeeld onder diens kinderen. Zoo Henry Flamstead geen nakome lingen had nagelaten, moest het geld besteed worden tot het bouwen van een hospitaal te Alfreton. voor arme klokken- en uurwerkmakers uit Der byshire, en tot het uitkeeren eener vaste wekelijksche toelage aan deze. De ontdekking van deze zonderlinge schikking gaf nieuwe veerkracht aan de nasporingen van de zijde der fami lie, naar den vermisten klokkenmaker Een vermist persoon die tien duizend pond bezit, is wel waard dat men naar hem omkijkt. Elk gerucht betreffende menschen in dezen vijver of in die ri vier gevonden werd terstond nage gaan; overal deed men bij zijn eigene kennissen en handelsvrienden op het iand en in de stad onderzoek; noch het water noch het land gaf eenige in lichting. Weinige maanden na zijn verdwij ning, meende men in een liefdesge schiedenis, te Londen voorgevallen, eenigen leidraad te hebben, maar er kon niets zekers worden uit opge maakt. De dame was met hare fami lie naar Indië gereisd, en niemand ba rer achtergeblevene vrienden kon van het gerucht iets meer dan een gerucht maken. Deze aanwijzing echter, hoe weinig beteekenend zij ook wezen mocht, gaf een bepaalde richting aan de naspo- s. De inkomsten, waarop met meer of minder zekerheid te rekenen valt, ble ven gedurende het eerste kwartaal1 1926 met f 27.500 ben-eden de verwachting. De buitengewone inkomsten, die het benodigde moeten aanvallen, bleven ge durende het eerste kwartaal met f jS.joobeneden de raming. Men ziet het dreigend tekort dus wèer gestadig groeien, om welke reden de besturan een krachtig beroep doen op de welwil lendheid van allein, die met de zending sympathiseeren om door een meer re gelmatige verdealing en toezending hun ner bijdragen de schommelingen in de inkomsten, die een padaeligen invloed op den gang van het Zendingswerk oefe nen te voorkomen. Verleden jaar werd in April, mede tengevolge van de giro-collecte, een bedrag van f 38.000 ontvangen, maar de inkomsten gedurende de eerste helft dezer maand doen onderstellen, dat dat cijfer dit jaar niet zal worden bereikt, tenzjj men alsinog een bijzondere bij drage wil toezenden, hetgeen "bijzonder zou worden gewaardeerd. G. Meijer, f Gisteren is te Amsterdam overleden na langdurig an smartelijk lijden, de hr G. Meyer, oud-directeur van de gemeen telijke kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen. Dat directeurschap heeft hij bekleed van 1 April 18971 Mei 1921, toen ziekte hem tot aftreden dwong. REIZEN IN PALESTINA. Het „Handelsblad" bevat de laatste weken Reisbrieven uit Palestina. Aan eer, daarvan is het volgende ontleend: „De Britsche regeering heeft een reeks van voortreffelijke wegen aan gelegd, zoodat men thans in een ge makkelijke auto of ander voertuig bijna alle hoofdplaatsen kan bereiken. Het spoorwegnet is nog niet zeer uit gebreid, maar verbindt thans reeds Jeruzalem met Egypte, met de kust steden Jaffa en Haifa en bovendien Haifa langs een omweg door den Emek met Nablus en noordelijk met het Oost-Jordaansch gebied. Men rei9t met den trein niet duur, naar verhou ding snel en in uitstekende wagens. In de laatste jaren zijn de lijnen voor het transport van menschen en goede ren zoo sterk benut, dat een zeer be langrijk bedrijfsoverschot te boeken viel, dat gebruikt zal worden voor uit breiding van het verkeersnet. Hoezeer dit alles het reizen in het land vergemakelijkt, blijkt wel uit het feit, dat men vroeger voor een uit stapje naar de Doode Zee (zonder be zoek aan de zijdalen natuurlijk) onge veer drie dagen noodig had, terwijl men thans Jeruzalem 'smorgens vroeg verlaat, in de Doode Zee baadt, de doopplaats aan den, Jordaan, Oud en Nieuw- Jericho bezoekt en men om drie uur 's middags in het hotel te Je ruzalem kan terug zijn. Het is mogelijk het geheele land in zes a zeven dagen in een auto te be reizen, wanneer men niet opziet tegen de vermoeienis dagelijks acht a tien uur in een auto te zitten. Het opont houd in de drie groote steden, Jeru zalem, Jaffa Tel-Awiw en Haifa is, wat den duur betreft, natuurlijk af hankelijk van de belangstelling, die de bezoeker voor de tallooze beziens waardigheden heeft, maar grondig zal men stad en omgeving ook na een maand nog niet kennen." Gemeenteraad Leiden, (Slot.) 4. Benoeming vajn een lid der Com missie voor het Oud-Archief (vacature A. J. Oostdam). Benoemd wordt de lieer Wilmer. (De heer v. Stralen :is de heer Spen- clel dan niet geschikt?) 5. Benoenring van een gedelegeerde uit den Gemeenteraad in het bestuur der vereeniging „Schoolkiinder voeding en -kleeding" (wegeins het bedanken van don heer A. J. Oostdam). Benoemd wordt de heer Heemskerk. Op den heer Verwey waren 9 st. uit gebracht. 6. Benoeming van vier schoolartsen voor het tgdvafc i April1 19261 April 1927. rigen van Nicolaas' broeder; en spoe dig verkreeg men de zekerheid dat hij, een week na zijn vertrek van Dainsby, scheep was gegaan naar de kaap de Goede Hoop, met den Oost-Indievaar- der Alicawn. Een verder ingesteld on derzoek aan de Kaap. leverde geen voldoende uitkomst. Hij was met den Alicawn niet naar Indië gereisd, ja geen spoor wérd er van hem aan de Kaap gevonden. Voor zoover sommi gen vermoedden, kon hij zich wel naar de Kaffers en Hottentotten begeven hebben, om het binnenland te bezoe ken. Eari scheepsklerk meende zich te herinneren, dat een heer, wiens uiter lijk eenige overeenkomst had met de beschrijving van Nicolaas gegeven, eens rondgeloopen had aan de haven en overal nauwkeurig onderzoek had gedaan naar een schip dat uit Enge land verwacht werd op reis naar O.- Indië. Maar nader aangezocht om zich alles eens goed te herinneren en an dere bijzonderheden mede te deelen, pasten deze zóó weinig op Mr. Nico laas, dat al zijn vroegere verzekerin gen op niets uitliepen. Verder leden gedurende langen tijd alle nasporingen schipbreuk. Dat Ni colaas aan Kaap geweest was, was .ontwijfelbaar, maar hoe en waarheen hij sedert vertrokken was bleef met een dichten sluier bedekt. Alle rede lijke gissingen waren uitgeput, en elk verder onderzoek was reeds opgege- Herbenoemd worden de doktoren H. W. Blote, J. A. Schreuder, H. P. Veld- huyzen en Dr. W. Th. M. Weebers. 7. Benoeming vain een lid van het Bestuur der vereeniging „de Ambachts school". Benoemd wordt de heer W v. d. Laan. 8. Benoeming van een tijdelijk leeraar in de oude talen aan het Gymnasium. Herbenoemd wordt de heer E. A. A. v. d. Bent. (Hierbij was 1 stem uitge bracht op den heer Schüller). 9. Praeadvies op het verzoek van A. van Wamelen, om eervol ontslag als onderwijzer aan de school Schutters veld B. Goedgekeurd. 10. Vaststelling van het aain Ge dep: Staten uit te brengen verslag aangaan de de wijze, waarop het op de gemeente- begrooting voor 1925 vcor schoolkinder voeding en -kleeding toegestaan bedrag, 1S De^heer Knuttel (C.P.) maakt be zwaar tegen het voorafgaand onder zoek door den armenraad. Sprekers standptint is dat aan alle kinderen voeding en kleeding moet worden ver leend. De heer M e y n e n, weth. merkt op, dat het rapport eenvoudig vermeldt hetgeen er gebeurd is. Steeds is con trole noodig en ook spr. vindt de con trole nog steeds gewenscht. De heer Witmans (D.P.) zou toch willen dat de Armenraad njet heel streng optrad. De heer Deumer vindt den Ar menraad geheel geschikt voor het ge ven van inlichtingen. Dit systeem werkt heel nuttig. 'Weth. Meynen voert nog aan dat de Armenraad alleen rapport en geen advies geeft. 11. Voorstel tot wijziging van de be- pooting, dienst 1920, in verband met het raadsbesluit van 22 Februari 1926. betreffende het aangaan van een 2-tal geldleeningem, de verlaging van den rentevoet Van de bij het Eigen Pensioen fonds voor de Európeesche Burgerlijke Ambtenaren in Ned." Indië in 1925 ge sloten leening en de aflossing van het restant der 51/2 pet. obligatieleenimg van 1919. Goedgekeurd. 12. Praeadvies op het verzoek van de Leidsche Dumwaterleidingmaatschappij, om vergunning tot uitbreiding van hare prise d'eau onder Wassenaar. Goedgekeurd. 13. Voorstel tot onderhancUche op dracht van het maken, leveren en op stellen van den jrjzeren bovenbouw voor de nieuwe Janvossenbrug, met bewe- gingsinrichting en andere bjj behoor en- de werken, aan dé N. V. Hollamdsche Constructie^erkplaatsen te Leiden. Goedgekeurd. De heer Schüller (S. D. A. P.) vraagt betere veiligheidsmaatregelen voor de arbeiders bij het aanbrengen van den bovenbouw dan bij de Singe!- brug zijn genomen. De betrokken maat schappij schijnt daaraan niet veel zorg te besteden. Weth. Mulder vertrouwt dat thans het toezicht voldoende zal zijn. 14. Voorstel tot het instellen van een rechtsvordering tegen C. Hei, tot ver goeding van schade veroorzaakt door aanvaring van de Spanjaardsbrug. Goedgekeurd. 15. Voorstel1 tot ruiling met Th. J. Genet van een aan de gemeente toebe- hoorend gedeelte grond, kad. bekend onder Sectie IC No. 704 ged. tegen een gedeelte grond kad. bekend onder Sec tie K. Nos. 3605 en 3237, beider ged. Goedgekeurd. 16. Voorstel tot ruiling met M. Splin ter Gzn, van eein aan dè gemeente toe- behocrend gedeeltë grond aan de Nar- cissenstraat, tegen een gedeelte grond, kad. beleend onder Sectie M No. 3355 ged. De heer Schüller zou het plaat sen van een leelijke houten schutting willen zien voorkomen door een goed tuinhek of -muur. Weth. Mulder zal deze gedachte gaarne overwegen. 17. Voorstel: a. tot aankoop van een strook grond ter oppervlakte van plm. 540 M., deel uitmakende van perceel Sectie K No. 36; b. tot aankoop van de perceelen Sec-- tie K, Nos. 34 en 35. Aangenomen. ven, toen iemand toevallig in een Amerikaansch nieuwsblad den naam van Mr. Nic. Flamstead las, als dien van een senator welke langzamerhand in aanzien toenam. Maar later bleek het, dat het bericht betrekking had op zekeren Nicander Flamstead, een Deen. Deze teleurstelling echter, ver nietigde de belangstelling geenszins, maar gaf aan het onderzoek een ge heel andere richting; en er waren er niet weinigen die zich daarmede be zig hielden, want in de geheimzinnige verdwijning vanx een persoon van dat gewicht, stelden niet weinigen be lang. Het was een raadsel, belangrijk genoeg voor verschillende personen, om wegens verschillende redenen te wenschen dat het opgelost wierd, De nieuwsbladen uit "de West-Indische koloniën werden nauwkeurig gelezen, en het duurde niet lang of de hoop werd verlevendigd dat de schuilplaats van den afwezende ontdekt zou wor den. Men ias aankondigingen van den verkoop van aanzienlijke schaapskud den en groote partijen wol, in het dis trict Sidney in Nieuw ^jiidwallis, het eigendom van zekeren heer N. Flam stead. Wat was nu waarschijnlijker, dan dat Nicolaas zich van de kaap de Goede Hoop naar Nieuw-Holland had begeven, en zich toegelegd had op den handel in Australische wol, welke te dier tijde groote voordeeleu beloofde. DE EMMABLOEM. Wacht even Zaterdag, als ge op straat een vriendelijk bloemenmeisje Wacht even Denk, waarom het gaat Gij, die gezond den dag geniet. Wacht even 't Emmabloempje staat Zoo vroolijk, en 't verarmt U niet. Wacht even Doe een goede daad Breng zonneschijn in zwart verschieti De heer Huurman (A.R.) vraagt of deze aankoop niet nadeelig kan wor den wanneer de onderhandelingen piet de spoorwegen eventueel niet slagen. De Voorzitter meent dat de zaak nu in orde is. Spr. heeft tijdens de ziekte van den heer Mulder deze zaak behandeld. iS. Praeadvies op het verzoek van C. Zweistra e.a., gewezen losse werklieden der Stedelijke Lich if abrieken. om res titutie van gestorte pensioeuis'jij dragen. De heer Baart (S.D.A.P.) maakt bezwaar tegen het prae-advies van B; en W. waarin de voorstelling wordt gewekt, dat de betrokken werklieden een wachtgeldregling- hebben genoten. Dat is niet geheel juist. Met name Zweistra heeft geen wachtgeld gehad. Hij is na het ontslag in gemeente dienst gebleven, en heeft, toen de wachtgeldtermijn verloopen was, den volgenden dag^ definitief ontslag ge kregen. Spr. had verwacht dat B. en W. hadden getracht het wettelijk be zwaar waarop zij zich nu beroepen, te ontzeilen door een andere regeling. Spr. stelt nu voor een gratificatie te verleenen, gelijk aan het bedrag der pensioenspremie door de betrokken werklieden betaajd. De heer v. d. Reyden (C.H.) zou er den wethouder wel over willen hooren. De Voorzitter: dat kunt u ge daan krijgen. De heer v. E c k vraagt een niet lou ter wettelijk, maar menschelijk stand punt in te nemen. Men -moet zich de positie dezer menschen indenken, die door het ontslag op zichzelf reeds zwaar genoeg getroffen zijn. De men schen hebben nog premie moeten be talen toen zij het ontslagbrief je reeds hadden De heer v. E c k betoogt dat men nooit tot in het uiterste consequent moet zijn. Spr. erkent dat de betrok kenen er niet geheel recht op hebben, maar er zijn ook nog billijkheids- gronden. De heer Heemskerk (R.K.) vraagt of het waar is dat de ontslagen werk lieden door anderen zijn vervangen. Wat het wettelijk bezwaar betreft, is spr. evenals B. en W. wel degelijk be vreesd voor de consequenties waar voor de gemeente bij afwijking zou komen te staan. Men moet er wel me de rekenen dat het losse werklieden betrof, al begrijpt spr. dat de men schen zich als vaste werklieden zijn gaan beschouwen door den langen duur van hun tijdelijke aanstelling. Maar het is bij geen enkele verzeke ring gebruikelijk dat bij tusschen- tijdsch uittreden de premie wordt terugbetaald. De heer Z ui de ma (A.R.) acht het door den heer Baart voorgestelde be sluit om een gratificatie te verleenen niet te motiveeren met het oog op de wettelijke bezwaren. De heer van Eek heeft zelf gewaarschuwd tegen conse quenties, maar hij heeft geen grens kunnen aangeven'. In het advies van B. en W. schuilt geen enkele onbillijk heid. Weth. Sanders constateert, dat allen de juistheid hebben erkend van het advies van B. en W. Nu probeert men het voor te stellen alsof tegen over de betrokken werklieden een bui tengewoon harde maatregel is geno men. Een der daarbij .aangevoerde mo tieven is onjuist, want er zijn in hun plaatsen geen nieuwe werklieden aan genomen. Dat Zweistra heeft? doorge werkt, is ook niet juist. Alleen is. hij van tijd tot tijd opgeroepen, wat vol- Men herinnerde zich dat Nicolaas als knaap altijd zeer veel had gehouden van het lezen der avonturen van kolo nisten; dat hij, daarenboven, veel van schapen had gehouden, en altijd had gelet op de wijze, waarop de pachters deze dieren behandelden. Ijveriger ging men nu te werk bij de nasporin gen die men te Sidney in het werk stelde, en na verloop van een jaar ont ving men een uitvoerig bericht, inhou dende, dat de bedoelde Mr. N. Flam stead was een zekere Mr. Noech Flam stead, een wel bekend en zeer vermo gend burger van Sidney, ten minste zventig jaar oud; deze had eveneens welbekende, correspondenten te Lon den, waarnaar de belangheihbenden werden verwezen. Deze herhaalde teleurstellingen de den het onderzoek verflauwen; de fa milie werd gevolgelijk genoodzaakt de gebeurtenissen af te wachten, daar zij nauwelijks meer durfde hopen. Jat deze de geheimzinnige lotgevallen van den klokkenmaker zouden ophelderen Maar hare hoop werd spoedig weder opgewekt. Een klerk bij Lloyd's, een stapel nieuwsbladen ziende, stuitte toevallig op het verhaal van een duel, dat plaats gehad had in een der voor steden van Bombay, en waarin de naam van Mr. Nicolaas Flamstead. voluit voorkwam als de uitgedaagd persoon. (Wordt vervol ff d

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 5