ïSHESCH,DiiÉer$t.5 NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 20 APRIL 1926 DAG-AGENDA. Dinsdag 20 April, 's avonds acht uur. Nutszaal, Steenscliuur, Jaarverg. v. d. Ned. Chr. Vrouwenbond. Lichtbeelden, zang. Woensdag 21 April, 's avonds acht uur. ,Jeruël", Middelstegracht 3. Sa- menk. Spr. de heer v. d. Horst. Woensdag 21 April, !s avonds acht uur. Nutszaal, Steensehuur, Jaarfeest der Jonge-Meisjesvereenigingen „Thir- za" en Talitha". Woensdag 21 April, 's avonds acht uur. Foyer Stadsgehoorzaal: Vertoo ning v. d. Tuberculose-film. Donderdag 22 April, s avonds acht uur. Oosterkerk, Ds. J. H. F. Remme, van Amsterdam, voor den Geref. Zen- dingsbond. Donderdag 6 Mei Ledenvergadering der H. T. v. d. G. Z. B. Gebouw „Prediker". De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 April a.s. waar genomen door de apotheek .van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12. Telef. 594. Tegen extra-treinen op Zondag. Het Tweede Kamerlid, de heer Duy- maer van Twist, heeft aan den minis ter van Waterstaat de volgende vragen gesteld: Is het juist, dat de directie van de Neclerlandsche spoorwegen heeft be kendgemaakt, dat Zondag 18 April te gen verlaagd tarief een extra-trein zal loopen van Amsterdam naar Tiel? Indien deze vraag bevestigend wordt beantwoord, is de minister dan bereid maatregelen te nemen, waardoor Let uitlokken van de directie van de Ne- derlandsche spoorwegen van vermeer derd reizigersvervoer op Zondag voor den vervolge wordt voorkomen? Onveilig strand. A.s. Vrijdag zal het strand van Sche- veningen tot Wassenaarsehe Slag on veilig zijn wegens het schieten met ge schut. De aandacht van het publiek wordt erop gevestigd, dat het strand dan slechts weder'toegankelijk is, indien de vlaggen, waardoor de onveiligheid wordt aangeduid, zijn ingehaald. BUITENLAND. 232 DUITSCH-RUSSISCHB ONDER HANDELINGEN. Duitsche tegenspraak. De Times heefc beweerd, dat de En- gelsche regeering een speciale nota aan de vijksregeering heet: gericht om liaar instemming uit te drukken met de loyale wijze, waarop de Duitsc.ie regeering zich ten opzichte van de mededeelingen aangaan e de Duitsch- Russische onderhandelingen heeft ge dragen. Dit is volgens een bericht uit Berlijn onjuist. Men acht het te Berlijn vanzelfspre kend, dat de regeering van Londen de openhartigheid van de Duitscne bui- xenlandsche politiek apprecieert, maar van een speciale nota is daar niets bekend. Het Engelsche blad heet. ook ge meld, dat dr. Benesj, de Tsjechische minister van buitenlandsche zaten, aan alle onderteekenaars van Locarno een memorie heeft toegezonden, inzake de gevolgen van de Duitsch-Kussiscue on derhandelingen. Te Berlijn heelt men een dergelijke memorie uit Praag niet niet ontvangen. de pransche schuld aak de VER. STATEN. Péret niet naar Washington. Het Fransche gezantschap te Was hington meldt, dat Bérenger, de Fran- tigd is de onderhandelingen over de sche gezant te Washington, gemach- regeling van de Fransche schuld te heropenen en dat Péret niet naar de iVer. Staten zal komen. De Ver. Staten én het internationaal gerechtshof. Kellog heeft thans den Volkenbond bond medegedeeld, dat de Ver. Sta ten niet zullen deelnemen aan de bij eenkomst ter beperking van het Ame- rikaansche voorbehoud inzake de toe treding tot het internationale gerechts hof. Kellog voegt eraan toe, dat de re geering het niet noodig acht, dat eea nieuwe overeenkomst wordt gesloten, die uitdrukking geeft aan het Ameri- kaansche voorbehoud. Een Belga-telegram voegt aan dit oericht nog toe, dat Kellog heeft ge zegd, dat Amerika zijn voorbehoud met elk van de 48 contracteerende staten afzonderlijk zal bespreken. De Onderhandelingen over Abe&synië. Er worden tusschen Italië en En geland onderhandelingen geveerd over Vbessynië die ten doel hebben: coör- dinneeren van cle ontwikkeling der economische belangen van de beide landen in Ethiopië. De Engelsch-Italiaansche entente, die tot stand moet komen, betreft al- een concessies van economischen aard die de beide landen sinds eenigen tijd van Ethiopië hebben gevraagd en die pedoeld zijn bij het tractaat van 1906 Italië en Engeland zijn geenszins van hlaq, de grenzen van dat tractaat te overschrijden, en zijn dat nooit ge weest. Daarom zijn zij in contact ge iteden met Frankrijk, de onder teeke- ïaar van het verdrag van 1906. De Engelsch-Italiaansche onderhan delingen gaan uit van het principe van aen meest volkomen eerbied voor de souvereiniteit en de integraliteit van let Ethiopische rijk.. RECLAME. Gymnastiekschoenen vanaf 1.10 9. paar Strandschoenen, zware zool 99 ets. Prima Sandalen 2.25 Gummi zolen en hakken 50 ets. p. stel naasi de Stad Parijs. DE VREDESONDERHANDELINGEN IN MAROKKO. De preliminaire besprekingen. Over de preliminaire onderhande lingen tusschen de Fi'anschSpaan- sche delegatie en de Riffijnsche gedele geerden in het kamp Berteaux wordt uit Oudjda het volgende gemeld: De conferentie begon om kwart voor twee en duurde tot 7 uur 40. De Fran sche en Spaansche gedelegeerden keer den 's avonds in Oudjda terug. Een officieel communiqué over deze conferentie zegt, dat het doel dezer preliminaire besprekingen was, na te gaan in hoeverre de Fran'sch-Spaan- sche voorwaarde» als grondslag kun nen dienen voor vredesonderhandelin gen met de Riff-leiders. Na afloop van het langdurige on derhoud verzochten de Riffijnsche af gevaardigden met hun aanvoerdervan gedachten te mogen, wisselen. De IJransch-Spaansche afgevaardig den stonden dit toe en stelden om uitstel der onderhandelingen zooveel mogelijk te voorkómen, een vliegtuig te hunner beschikking. De Riffijnsche afgevaardigden wer den binnen enkele dagen te Taoerirt terugverwacht, ter hervatting van de onderhandelingen. De eerste dag der besprekingen heeft geen verassingen en ook geen teleurstelling gebracht. DE OPSTAND IN SYRIË. Een Fransen offensief. Volgens een bericht uit Beiroet zijn thans 15000 man Fransche troepen geconcentreerd ten Zuiden van Da mascus. Deze troepen worden gereed gehou den voor een opmarsch naar Soewei- da, de hoofdstad der Drusen. Van daar uit wil men het geheele Drusen gebied onderwerpen. HET BRITSCHE MIJNCONFLICT Baldwin's bemiddelingspogingen. Gedurende het week-end heeft de premier Baldwin besprekingen gehou den met de mijneigenaars. Vandaag zal hij weer met ben confereeien. Het schijnt dat de steun, door den premier gegeven aan de eischen der mijnwerkers inzake het vaststellen van een nationaal minimumloon, de eigenaars er toe heeft gebracht, in te stemmen met een nationaal mini mum op lager bagis, dan het gelden de. minimum. De „Evening Standaard" spreekt hier van een verlaging met ongeveer 30 pet. van het- thans geldende mini mum toeslag percentage, dat gege ven wordt boven de standaard-loonen Dat beteekent due niet een loonsver laging van 30 pet. Door aanvullende districtsregelingen zou dan verkregen kunnen worden dat in de onder gun stiger condities werkende districten, die betere situatie in de loonen weer spiegeld wordt. Deze districtsregelingen zouden dan weer overeenkomstig een der voor stellen van het rapport der steenko- lencommissie aan de goedkeuring der nationale organisaties moeten wor den onderworpen. De mijnwerkers .zullen trachten nog onderhandelingen met den premier te verkrijgen voordat zij Woensdag weer met de eigenaars bijeenkomen. De dis trictsafdeel ingen der vakbonden heb ben, zooals onvermijdelijk was, gewei gerd in te gaan op het verzoek dei; eigenaars, om onderhandelingen over districhtsregelingen te openen, ten minste zoolang er geen nieuwe natio nale overeenkomst is gesloten. Men neemt algemeen aan, dat de onderhandelingen op basis van een la ger nationaal minimum-loon, (waarbij het door de „Evening Standaard" ge noemde percentage geheel buiten be schouwing blijft, daar hieromtrent 'niets officieel bekend is) ëen redelijke kans bieden op een bevredigende op lossing. De moeilijkheden in de Londensche metaalnijverheid. De Londensche commissie, vertegen woordigende 17 metaalbewerkersbon den, heeft besloten, een stemming te houden over de staking tot steun van den eisch tot loonsvernooging met 20 sh. per week. De stembiljetten moeten 31 Mei a.s. worden ingezonden. Ratificatie van het verdrag van Locarno. Sir Austen Chamberlain heeft in ant woord op een vraag in het Lagerhuis meegedeeld, dat tot dusvero nog geen der betrokken partijen de ratificatie van het verdrag van Locarno bij den Volkenbond heeft gedeponeerd. 3 Op de vraag ot er eenigen twijfel bestond, ot een dei* regeeringen het verdrag wel zou ratificeeren, antwoord de Chamberlain, dat zulks gewis niet het geval was. De Mossoelkwestie. Sir Austen Chamberlain heeft in het Lagerhuis meegedeeld, dat de Engel sche gezant te Kon6tantinopel zich Vrijdag naar Angara heeft begeven, ter hervatting van te onderhandelin gen over de grens tusschen Irak en Turkic. De a.s. Volkenbondswerkzaamheden. Op 26 April a.s. begint voor den Vol kenbond een periode van intensieve werkzaamheid op politiek, technisch en humaniair gebied. Op dien datum koqit de commissie bijeen tot voorbe reiding van de economische wcreldcon ferentie, welke zal worden gehouden ingevolge het besluit van de zesde Vol kenbondsvergadering. De commissie heeft tot taak, het programma dezer conferentie voor te bereiden. Haar le den zijn door den Raad aangewezen uit personen, die op dit gebied als des kundig kunnen woren beschouwd. Voorts komt eveneens op 26 April dé hygiënische commissie van den Vol kenbond bijeen. Op 10 Mei a.s-. begint de commissie tot reorganisatie van den Volken- bondsraad haar taak. Behalve de ver tegenwoordigers van de tien mogend heden,die thans in den Volkenboncls- raad zitting hébben, zijn ook vertegen woordigers van Duitschland, Argenti nië, China, Polen en Zwitserland leden der commissie. Zij zal voor het begin der zevende Volkenbondsvergadering in Septem ber a.#. een rapport uitbrengen. Op 12 Mei vangt de internationale pasconferentie haar taak aan, en op 17 Mei de commissie van deskundigen in zake belastingvraagsukken. De commissie ter voorbereiding van de ontwapeningsconferentie komt op 18 Mei a.s. voor de eerste maal bijeen. Hierin hebben gedelegeerden zitting van allë landen, die in den Volken bondsraad vertegenwoordigd zijn, als mede van de landen, die door hun ge ografische ligging in een bijzonderen toestand met .betrekking tót het ont- wapeningsVraagstuk verkeeren. Deze laatste landen zijn: Argentinië, Bul garije, Chili, Finland, Nederland, Po len, Roemenië en Joegoslavië. Voorts werden ook Duitschland, de Vereenig- de Staten en Sovjet-Rusland uitgenoo- digd. Het antwoord der regeering van laatstgenoemd land is bekend. Bovendien hebben in Mei nog ver schillende andere conferenties plaats, o.m. een bijeenkomst van de commis sie voor de kuët- en havenwerken. Ten slotte komt op 26 Mei de internationa le arbeidersconférentie bijeen ter be handeling van algemeene kwesties, en daarna nogmaals op 7- Juni ter bespre king van vraagstukken uit de practijk. Gebrek aan wetenschappelijke mannen in Rusland. De secretaris* der Academie van We tenschappen te Leningrad professor Oldenburg- publiceerde in de „Iswjes- tia". een waarschuwing, waaraan wij het volgende ontleenen: „Wetenschappelijke arbeiders heb ben wij te wéjnig; te veel hebben oor log en revolutie vernietigd. Zelfs het grootste wetenschappelijke centrum van Rusland, Leningrad, telt, de tech nici inbegrepen, hoogstens 5000 weten schappelijk gevórmde mannen. Alles hangt af van de wetenschappelijk.ge vormde jeugd. Daar ziet het er echter treurig mee uit. Een van de vele oor zaken daarvan is, dat de universitei ten steeds hun programma's verande ren, zonder aan de gevolgen van uie veranderingen te denken. Daar er te weinig jonge wetenschappelijke man nen zijn, word* wetenschappelijke ar beid weldra onmogelijk, hoe meer de ouderen uitsterven of onbekwaam wor den om zelfstandiger arbeid te ver richten. Wij weten heel goed, dat thans de voorwaarden om de toestanden te ver beteren, niet gunstig zijn. En toch is er haast bij de zaak. Het roode leger keurt heel zorgvul dig zijn commandeurs. Bij het leger der wetenschappelijke arbeiders, die voor*Rusland niet minder belangrijk zijn, geschiedt niets van dien aard. Toch mogen we niet langer wachten, er is reeds te veel tijd verloren gegaan We willen werkelijke geleerden heb ben en geen Ersatz wat slechter is dan niets. KORTE BERICHTEN. De Engelsche militaire vliegers, die van Kairo naar Kaapstad zijn ge vlogen, hebben gisteren de terugreis aanvaard. Woe pei foe verklaart, dat zijn taak niet geëindigd z"al zijn, voo'fdat met alle bolsjewiki is afgerekend. De Ver Staten hebben bezwaar gemaakt tegen devoorgestelde proce dure inzake de voorbereiding van de ontwapeningsconferentie. Twee Amerikanen willen trachten een reis om de wereld te maken m 25 dagen. De Paus heeft geprotesteerd te gen de vervolging van het Katholicis me in Mexico. De volksstemming nopens de ont eigening der vorstèlijke bezittingen m Duitschland zal tegen het einde van Juni plaats hebben. De socialisten trekken zich uit de Poolsche regeenngscoalitie terug. De broodprijs te Brussel is in verband met de stijging van de meei- prijzen van 1 franc 85 centimes op 2 trancl gebracht. UIT DE OMGEVING. k HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. Vergadering van hedenmorgen, on der leiding van den burgemeester, den beer Joh. v. d. Meulen. Secretaris de heer den Braver. Aanwezig alle leden. Na opening met ambtsgebed worden de notulen gelezen. De heer Bui tenhuis maakt naar aanleiding van de notulen de opmer- knig, dat de raadhui9kwestie wat vluchtig ia behandeld, anders was zij er niet zoo gemakkelijk doorgegaan. We zijn 'n breede toelichting gewoon, die is juist op dit punt niet gegeven. Spr. was van standpunt nog niet ver anderd. De voorzitter zegt deze opmer king niet te kunnen aanvaarden en noemt verschillende voorbeelden, waaruit blijkt dat het concept-besluit met alle cijfers is voorgelezen evenals de toelichting. Wetli. Veelenturf onderschrijft dit. De heer Pat ij n meent dat wanneer ailes zoo uitvoerig was toegelicht als het in de notulen staat, de indruk an ders was geweest, al moet spr. toe stemmen dat hij de verschillende cij fers wel heeft gehoord. De v o.o r z i 11 e r constateert dat de heeren niet voldoende hebben opgelet, zooals zij weieens meer doen wanneer Êpr. in 'zijn toelichting wat uitvoerig wordt (vroölijkheid). Ook een zijde- lingsch verwijt van onvolledigheid kan spreker niét aanvaarden, daar het zijn gewoonte is, een breedvoerige toelichting te geven, en hij dat ook m dit geval heeft gedaan. Weth. Veelenturf: de heer Pa- tijn moet in de notulen laten opnemen dat hij niet heeft opgelet (vroolijkheid) De voorzitter zegt ten over vloede nog dat hij meer heeft gezegd dan in de notulen is vermeld. Inzon derheid geldt dit het al of niet aan gaan van een annuïteitsleening.' Den heer de Jong is het opgeval len, dat de tegenstanders van het voor stel heel geen aanmerkingen hebben gemaakt. De heer Patijn heeft aantee- keningen op papier zitten maken. De heer v. Dam zegt het raadsel wel te kunnen verklaren. De heer Bui tenhuis is geheel afgegaan op de ge gevens die spr. voor hem op de secre tarie had gehaald, en die schijnen niet geheel volledig te zijn geweest. Spr. heeft niet zelf de stukken inge zien, doch slechts overgebracht wat de burgemeester hem vertelde. De v a o r z i 11 er merkt op dat bet wel zoo goed is, de stukken vooraf na te zien. De notulen worden hierna goedge keurd. De heer de Bruin, weth. kan we gens familieomstandigheden niet dé geheele vergadering bijwonen; vraagt het punt: bespreking van de stichting van een brug in de Loete" eerst te be handelen. Aldus besloten. Do voorzitter herinnert aan de besprekingen in de vorige vergadering waarbij de wenschelijkheid werd be toogd van een rechtstreeksche door vaart van de Rietveldscbe Vaart naar den Voorweg. Spr. leest dan een rapport voor,_sa- mengesteld door de heeren A. J. A. Pannebakker, Pels en Wezelenburg, waarin wordt aangedrongen op de stichting van een brug om ee'n betere verbinding te krijgen van de Padden- sche wetering naar de Sluis. B. en W. staan nog op bet. standpunt dat de gemeente de brug dient te be talen, omdat do betrokken boqpikwee- kers reeds zooveel hebben bijgedragen in de kosten van de andere sluis. De heeren v. B g e k en P a t ij n zoggen van inzicht veranderd te zijn en van tegenstanders, bekeerd tot voorstanders van het voorstel van B. en W. Het betreft hier een levensvat bare tak van cultuur waarin 250 me ri jdier. hun brood verdienen. De heer Buitenhuis zag gaarne uitgesproken dat de gemeente nu niet de vrije doorvaart in den Rietvehl- schen polder behoeft af te koopen. Weth. Veelenturf zegt hem op -dit punt te kunnen geruststellen. B. en W. zijn van dezelfde meening. De heer van Dam is er tegen dat de gemeente de brug en het onder houd ervan geheel betaalt, waar 2e klas weiland belooft te worden omge zet in le klas teelland en de ingelan den dus toch reeds zooveel verdienen. Het gaat hier niet om steun aan nood lijdende ondernemers. Weth. de Bruyn wijst hiertegen over op het groote belang, dat een breede groep van arbeiders heeft bij deze verbetering. Ook mevr. v. d. Meulen betoogt dat niet alleen de kweekers, maar ook an dere groepen van ingezetenen gebaat zijn bij den bloei van de hierbij be trokken bedrijven. De. particulieren hebben reeds geofferd voor een sluis voordat zij wisten of de gemeente de brug zou geven. Met op 1 na alg. st. wordt het voor stel van B. en W. daarna aangenomen De heer v. Dam stemde tegen. Onder de ingekomen stukken is een mededeeling van den Min. van On derwijs, volgens welke de rijksbijdra ge voor het L.O. in 1926 is vastgesteld op f6030. Ged. Staten hebben de leening ten behoeve van den raadhuisbouw goed gekeurd. De inspecteur van de rijksinkom stenbelasting bericht, dat de gemeen te f 2286 heeft bij te dragen in de kwa de posten. De kohieren van de opcen ten op de personeele belasting wijzen een totaal aan van f4938.81. Het verslag van den keuringsdienst v. waren zal ter visie worden gelegd. Vaststelling van het vermenigvuldi- gingscijfer voor de pl. inkomstenbe lasting. Noodig zal zijn een netto-bedrag van f47075.01. Bij het huidig cijfer van 1 bedroeg de opbrengst f 45600, berekend over de inkomens in 1924. Waar échter de toe stand over 1925 voor den landbouw veel beter was, meenen B. en W. dat het percentage zonder bezwaar kan blijven gehandhaafd op 1. De kwade posten kunnen dan ook gedekt zijn. Aldus besloten. Radio-Programma; Wat er vanavond te hooren ls. BERLIJN, 513 en 571 M. 6.05 Lezingen. 6.50 „De Tooverfluit", van Mozart. 9.20 Nieuws. 9.50 Muziek. BERN, 435 M. 6.50 Lezing. 7.20 Nieuws. 7.25 Lezingen en orkest". BRUSSEL, 262 M. 6.20 Nieuws. 9.20 Nieuws. 10.20 Nieuws. DAVENTRY, 1600 M. 5.05 Kinderuurtje. 5.50 Lezing. 6.50 Omroep voor Europa. 7.20 Nieuws. 7.45 Piano. 8.Lezing. 8.25 Zang, muziek, ttooneel. 10.20 Nieuws. 10.45 Schee us weerbericht. 10.50 Muziek. DORTMUND, 283 M. 5.50 Lezingen 8.05 „ïlanrred", van Schumann ELBERFELD, 259 M. 6.20 Zie Munster. 10.30 Marschmuziek. HILVERSUM, 1050 M 6.30 Engelsche les. 7.30 Politiebericht. 8.Nieuws. 8.10 R. K. Radio-omroep% 10.Nieuws. KüNIGSWUSTERHAUSEN, 1300 M. 6.50 „De Tooverfluit", van Mozart LONDEN, 365 M. 5.05 Iünderuurtje. 5.50 Lezing. 6.20 Muziek. 7.20 Tijdsein en nieuws. 7.45 Piano, 8.Lezing. 8.25 Zang en muziek. 10.20 Nieuws. 10.50 Muziek. MUNSTER, 410 M. 5.20 Lezingen. 8.05 „Manired", van Schumann. PARIJS (Radio-Paris), 17 5.05 Concert. 6.05 Nieuws. 8.35 Nieuws. 9.05 Concert. TOULOUSE, 430 M. 7.50 Nieuws. 8.05 Lezing. 8.20 Concert. 9.35 Ruiuhoudpraatje. ZuRiCH, 515 M. 6.10 Nieuws. 7.35 Romanische en Italiaainsche avond 9.10 Nieuws. De balans-, winst- en verliesreke ning van de woningbouwvereniging sluit met een nadeelig saldo van f 1302.64. De gemeente zal daarin onge veer f3C0 moeten bijdragen. Het ove rige betaalt bet Rijk. Volgens het verslag van de werk verschaffing is er in 192526 veel ge daan en 'is er door bijzondere omstan digheden een nadeelig slot v. f 1139,81 terwijl de raad éen crediet had toege-> staan van f 1000. Oorzaken: lagere con tributie en lagere houtprijzen. Naar aanleiding van gehouden be sprekingen stellen B. en W. voor, de werkverschaffing te wijzigen in dien zin dat de ongeorganiseerden met de goerganiseérden worden gelijkgesteld, dus ook drie dagen per week worden tewerk gesteld, met 1 week wachttijd. De georganiseerden houden dan het voorrecht, dat zij gedurende 12 weke» 3 d. per week trekken uit hun kas. Een andere regeling moet worden getroffen voor de bouwvakarbeiders, omdat zij hun uitkeeriiig ineens moe ten genieten totdat zij uitgetrokken zijn. De heer Brugman zegt deze rege ling toe te juichen, omdat zij een zach te drang zal zijn tot organisatie. De heer P a t ij n zegt ook voor orga nisatie te zijn, maar het is zoo te be treuren dat de werkgevers in het boe renbedrijf de organisaties niet erken nen. Indertijd is een mooie protestant- sche organisatie van 70 leden bier in 'tdoi^j erdoor te gronde gegaan. De heer d e J 0 n g meent dat het in zicht der werkgevers nu wel iets be ter is geworden. In antwoord op den heer Buitenhuis zegt de voorzatter, dat de wacht tijd van een week slechts éénmaal toe gepast wordt. De heer v. D a m noemt de organisa tie een noodzakelijk kwaad. Beter was dat de werkgevers zoo goed betaalden dat de organisatie niet noodig was. Maar er is geen bezwaar om de orga nisatie te erkennen in den vorm van een steunkas. Weth. Veelenturf zet in een breed betoog uiteen, dat B. en W. de organisatie steunen om het initiatief der arbeiders te prikkelen. Het is be ter dat zij elkander steunen door de organisatie, dan dat zij rechtstreeksck naar de gemeentekas loopen. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten het tekort van f 139.81 te beta len van gemeentewege. Het voorstel om den ontruiming3- termijn van eenige onbewoonbaar ver klaarde woningen te verlengen wordt goedgekeurd. Langzamerhand wordt e toestand beter; 2 woningen zijn nu voor goed ontruimd. Ter tafel komt hierna een verzoek om opheffing van de hondenbelasting, vergezeld van een lijvige toelichting/

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2