Griep NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 17 APRIL 1926 ee.i motorrij uig ot voertuig verboden is in he'. dorp Roelofarenosv een met een rij- ot voertuig ie keeren, anders dan op de plaatsen door B. en \V. nader bij openbare kennisgeving aan te wijzen. Met het oog op de instand houding der betonnen schoeiingswer- ken achten zij deze verbodsbepaling van groot belang. Hoewel nog dit jaar in het zuiden van de Veen een extra keerpunt is gemaakt, blijkt het nog steeds dat tegen den hoogen kant der schoeiing niet personen-'en vracht auto's gedraaid wordt, hetgeen op den langen duur tengevolge zal heoben, dat de schoeiing op die plaatsen zal scheuren en wegzakken. De heer Rot t e ve el vraagt ot de keerpunten door bordjes worden aan- fegeven, aangezien vreemdelingen met eze bepaling natuurlijk niet op de hoogte zijn. De heer Los is dezelfde meening toegedaan. De voorzitter antwoordt, dat deze bepaling niet voor de vreemde lingen maar iuist voor de ingezete nen is gemaakt, want vreemdelingen hebben nog nimmer getracht tegen de schoeiing te keeren.. Bovendien staat de politie voor dergelijke men- sclien niet direct klaar om hun een pro ces-verbaal te geven, doch er zijn in de femeente enkele ingezetenen, dié ér lijkbaar bënagen in hebben de schoei- ingswerken te vernielen en juist tegen dezulken wordt deze bepaling in het leven geroepen. Na toelicnting wordt z.h.s. besloten de politieverordening met een derge lijke verbodsbepaling aan te vullen.. 2e. Vaststelling raadsbesluit tot aan kpop van twee perceelen water van M. A. Otten en de Wed. P. vn der Meer te Roelofarendsveen. Z.h.s. wordt tot den aankoop be sloten. 3e. Vaststelling raadsbesluit tot on- derhandsche verhuring van de woning te Oude-Wetering A 96 aan het hoofd der R. K. Bijzondere School aldaar. De voorzitter deelt mede, dat bij raadsbesluit van 22 April 1924 be sloten werd aan het R.K. Kerkbestuur van Oude Wetering onderhands te verhuren de schoolwomng voor de som van f400 per jaar. Het kerkbestuur heeft zich niet bereid verklaard de woning te huren. Het acht de huursom te hoog, terwijl het van een overeen komst tot huur der woning niets be weert at te we.en. Het hoofd der school heeft zich inmiddels tot den Raad gewend en verzoekt om de wo ning zoo billijk mogelijk te mogen hu ren. B. en W. hebben hiertegen geen bezwaar en zij achten dea huurprijs ln verband met het feit, dat bij de wo ning geen grond is, te hoog.'Zij stel len den Raad voor de woning voor dea tijd van één jaar te verhuren tegen een prijs van f300 met recht tot m- huring. De heer Lo.s voelt voor de ver huring van de woning aan het hoofd der school veel, doch vraagt den voor zitter ot in verband met den huurprijs de andere onderwijzers niet in gedrang komen. De voorzitter antwoordt, dat de woningen te N.. Wetering en Kaag resp. zijn verhuurd voor de som van f32o en f300 met tuin. De heer Horsman geeft als zijn meening te kennen, dat hij tegen de verhuring geen bezwaar heett, doch hij acht te huursom te hoog. De vo or zit ter zegt dat de heer Horsman niet moet vergeten dat aan het huis ruim f 1400 is verbouwd ge worden. Hierna wordt z.h.s. besloten de wo ning- voor f300 aan den heer J. M. te Jong te verhuren. 4e. Vaststelling raadsbesluit tot het aangaan van een geldleenilng, groot f31.000 a 4 pet. a pari voor gedane buitengewone werken. De Raad besloot deze leening aan te gaan. 5e Vaststelling raadsbesluit voor 't bepalen van het percentage Hoofdelij ke Omslag voor het belastingjaar 1926 —1927. De vooi zitt er deelt wede, dat om de begrooting voor het dienstjaar 1920 sluitend te krijgen, het noodza- kalijk is gebleken, het percentage van den Hoofd. Omslag met Va te ver- hoogen en te brengen op 2.75 °/0. De heer Rietbroek geeft als zijn meening te kennen dat dit voorstel hem erg tegenvalt. Spr. gelooft toch wel, dat toen bij de behandeling van de begrooting het aantal opcenten op de grondbelasting een verlaging onder ging, B. en W. er zeker niet aan gedacht zouden hebben om daardoor dea Hoofd. Omslag te verhoogen. Spr. vraagt dan ook den voorzitter, welke factoren er zijn om het percentage te verhoogen. De voorzitter zegt da: bij raad pleging der kohieren R. J.B. gebleken is, dat vele inkomens lager zijn als tea vorigen gare. Bovendien zijn er nog enkele hooge aanslagen veriaagd. Voorts blijken de vooruitzichten in het landbouwbedrijf niet zoo schitte rend, gezien de lage zuivelprijzen, ter wijl de tuinderij er momenteel ook niet zoo schitterend voorstaat, daar ver schillende inzouters nog met vele va ten augurken van het vorige jaar zijn blijven zitten.. Een en ander stemt B. en W. tot groote voorzichtigheid. En wanneer men nagaat, dat m liet jaar 1920 aan Hoofd. Omslag moest opgebracht worden f 117.0011 en thans f 70.000, met een vermeerdering \^m schuld van 2lj» ton, dan staat de ge meente er nog niet slecht voor en is er reden om dankbaar gestemd te zijn. Hierna wordt z.h.s. iiet percentage overeenkomstig voorstel van B. cn ,\V vastgesteld. 6e. Wijziging van de begrooting, di'enst 1925. De voorzitter zegt, dat deze wij ziging verband houdt met de uitge voerde werken waarvoor besloten is, een geldleening van f 31.000 aan te gaan. Z.h.s. worclt de begrootingswijziging goedgekeurd. 7e. Benoeming van een lid van de commissie van toezicht op het lager onderwijs in deze gemeente, wegens het niet aannemen der benoeming door den heer J. van der Meer. Anabevelitag van Burgemeester en Wethouders: le. J. J. de Koning, 2e. P. L. Straathof. De heer T. J. de Koning wordt met 7 stemmen benoemd, terwijl de heer L. P. Straathof 4 stemmen verkreeg. 8e. Reclames schoolgeld. In behandeling worden genomen een 4-tal reclames schoolgeld van Th. v. d. Klust, E. Koek, Th. v. d. Meer en J. A. Vuyk. Deze worden afgehan deld, geheel overeenkomstig Voorster van B. en WL 9e. Ingekomen stukken en mededee- Tot de ingekomen stukken behoor den o.m. de rekening en verantwoor ding van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur van Alkemade over het jaar 1925, sluitende met een saldo van tl24..7iy2; de rekening en verantwoording van het Algêm. Burg. Armbestuur van de vrije en lage boekhorst over 1925, sluitende met een batig saldo van f390..11, welke rekeningen door B. en W. zijn onderzocht en in orde be vonden. Deze rekeningen worden door den Raad goedgekeurd. Voorts kwam in behandeling een verzoek van J. Rietbroek, W. Riet broek én W> J. Rodewijk om vergun ning tot het plaatsen van een hek voor de perceelen B 502, 503, 506 507 en 508 in afwijking van de rooi lijn. B. en W. stellen voor, hiertoe vergunning te verteenen, onder deze restrictie, dat de gemeente steeds het recht houdt, om indien te eeniger tijd mocht blijken, dat de geplaatste hek ken een belemmering mochten zijn, voor het riiverkeer, deze op kosten van de eigenaars moeten worden ver wijderd. Tot slot komt nog in behandeling een adres van J. J. Jansen, gemeen te-veldwachter, om een vergoeding in de door hem gemaakte kosten we gens zijn verandering van standplaats met adhaesie-betuiging van den Alg. Ned. Politiebond. De voorzitter merkt op, dat deze veldwachter reeds met verschillende le den van den Raad hierover gesproken had met passeering van zijn persoon. Spr. keurt zulks ten zeerste at. Als hoofd van de politie was Jansen ver plicht geweest het eerst met hem over deze zaak te spreken. B. en W. heb1 ben hem f25 willen geven als tege moetkoming, doch deze wenscht hij niet te accepteeren. Spr. stelt voor beide adressen voor kennisgeving aan te nemen waartoe z.h.s. besloten wordt Na de rondvraag, welke niets be langrijks opleverde, werd de verga dering gesloten. LEIDERDORP. Alhier is opgericht de vereeniging tot stichting en instandhouding eener Ned. Herv. School' voor deze gemeente en Zoeterwoude. Voorzitter, secretaris en penningmees ter zijn reeds aangewezen. Gist rmidd g h d al ie e n aan rijding piaats tiisschen eei.i wielrijder. S.' uit Zoeterwoude en een met paard bespannetn wagen, bestuurd door B. Het ongeval is geheel te wijtèn aan den bestuurder B., die niet vol do'.inde uitweek voor den wielrijder. Het voorwiel was zoo'ianig verbogen, dat het rijwiel onbruikoaar was. Ëij de politie is aangifte van het gé val gedaan. OEOSTOBEST. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. io uur in het Groene Kerkje, en nam. 5 uur in Irene Ds. T. J. Jan sen Schoonhoven. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5.30 uur in de Rehoboth-kapel, Ds. Schil der. Voorm. H. Avoncfmaal en nam. Nabetrachting. SASSENHEIM. De waterleiding Hillegom—Warmond. Bij het Waterleidingbedrijf voor Hil legom, Lisse, Sassenheim en War mond zijn onlangs, zooals wij gemold hebben, klachten over de kwaliteit van het water ingekomen. Het water is daarom ter onderzoek opgezonden naar den Rijkskeuringsdienst te Utrecht. Bij dit onderzoek is naar gemeld wordt gebleken, dat de bezwaren voort komen uit de nieuwe methode zuive ring, n.l. door het pelsen van liet wa ter, met lucht vermengd, in de buizen. Het euvel zal verholpen moeten wor den door het houwen van zgn, open lucht-filters, waarmede een bedrag van f 25.000 a f 30.000 gemoeid zal zijn. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur en n.m. 6 uur Ds. Bollee. Geref. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Ds. Meijering. KATWIJK. De hakker C H., Bestevaerstr. on dervond door een aanrijding van een auto aan zijn woning een belangrijke schade. Naar we vernemen wordt de schade in der minne geregeld. Bij de gister gehouden publieke verkooping van huizen was de uitslag als volgt: Perceel I, reederijgebouw m. erf, gelegen aan de Rahussenstr., door W. M. van Beelen, voor f 9800; gebouw aan de Weeshuisstr., door L. van Duy- venbode, voorf f 28.00; gebouw van de Hoogstraat, door Z. v. d. Boon, voor f 1550; gebouw aan de Louwestr. door Jac. Verdoes voor f 4200. Door het bedanken van Dr. A. J. v. Walsem was als opvolger aan de beurt de beer J. Dubbelaar. Deze heeft direct bedankt. Dan is opvolger de heer J. Dubbeldam. RECLAME. en Influenza kan men het beste bestrijden door gebruik der Sanapirin-Tabletten (Mijnhardt) Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten Gisteren had hier de eerste vei ling plaats van te veld staahde bloem bollen, voornamelijk vroege tulpen. Ei was buitengewoon veel belangstelling van de zijde der koopers. De prijzen die werden besteed waren bovenmate hoog. Het gewas was zeer goed. De opbrengst der ten bate der R.-K. Kerk geveilde tulpenbollen was f 1225. RIJNSBURG. Benoemd is tot onderwijzeres aan de Herv. School alhier mej. Hoekstra, te Katwijk. De heer G. J. van Essen, onder wijzer alhier aan de Herv. School, is benoemd tot onderwijzer te Amster dam en heeft zijn functie aldaar reeds aanvaard. De bloemen-aanvoeren worden als gevolg van de vele kouden grond bloemen, steeds grooter doch in den handel is weinig verbetering' te be speuren. Dat het in het laatst der week iets vlugger was, is volgens den gewo nen regel. De koude kassen leveren geen vroege tulpen meer doch alleen Darwinnen die naar gelang van soort en kwaliteit varieeren van f 2 tot f 390 per 100. Late Tulpen als Caledonia en Bouton d'or gaan van f 2.50 tot f 3 50, Kouden grondtulpen van f 1.30 tot 2.10, Narcissen Ornatus van 35 tot 50 cent, Poeticus f 1.20 tot f 1.30, Sulfer Phoe nix f 0.90 tot f 1.10, Margrieten 30 toe 38 cent, Muurbloemen 6 tot 9 cent. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk half tien en half zeven Ds. Luuring. Geref. Kerk half tien (Qpenbare Be lijdenis) en half zeven Ds. Gispen. Dinsdag 20 April a.s. zal in onze gemeente de verkoop van een bloem pje weder plaats hebben ten bate van het T. B. C.-fonds alhier. De jaarvergadering van de ver- eeniging „Ziekenverpleging" zal wor den gehouden op Maandag 19 April a.s. des avonds te half acht ure in het Wapen van Hazerswoude. De agen da bevat o.m.: Jaarverslag van den Voorzitter; rekening en verantwoor ding van den Penningmeester; rap port der Commissie tot nazien der re kening; verkiezing van een voorzitter, wegens periodieke aftreding van den heer T. Wezelertburg (herkiesbaar); verkiezing van twee bestuursleden, wegens periodieke aftreding van de heeren Pastoor J. J. Mes en Pastoor J. van Veen (beide herkiesbaar); ver kiezing van één lid in de commissie tot nazien der rekening, vacature de beer A. J. de Jong (niet herkiesbaar); voorstel om f 100 van de kas van Zie kenverpleging te storten in de kas van het T. B. C.-fonds. Tijdens de ver gadering zal de „Groene-Kruis film worden vertoond. Donderdagavond heeft de verlo ting plaats gehad van de 3 spreien van de gehouden bazaar. De eerste viel ten deel aan de heer J. Hossefros; de twee de aan den heer A. A. Harkes Dzn. en de derde aan de heer A.Erkelens. NOORDWIJK AAN ZEE. rPredikbeurten. Ned. Hen*. Kerk. Voorm. 10 uur, Ds. Krijkamp van Sas senheim, nam. 5 uur, 'de Eerw. heer E. L. de Witt. Geref. Kerk. voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Koers. WASSENAAR. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Dorp. Voorm. 10 en nam. 5.30 uur% Ds^ Dcnszeimaim. 'üevitskerk^ Voorm. 10 uur. Ds. v. Dorp van 's Gravenhage. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5 uur, Ds. v. d. Heyden. De brandweer alhier werd gister middag gealarmeerd voor een in brand staande vrachtauto. De lading, bestaande uit zakken aard appelen kon nog juist bijtijds in veilig heid worden gebracht. De auto leed ernstige brandschade, hoewel toch een gedeelte kon wordetn gered. Door de Chr. Zangveroen. „Zingt den Heer" alhier, werd gisteravond 'n schitterend geslaagde itvoeuring gege ven. Het hoofdnummer van het program ma, „de zeven kivi zwoorden" werd met medewerking van het orkest „Aspera ad Astra" uit Leiden uitstekend uitge voerd. Een woerd van lof aan den directeur en vereenïgiing is voor deze prestatie zeer zeker op zijn plaats. Wè hopen dan ook, dat de vereefni ging nog vele van dergelijke uitvoerin gen zal mogen tan gelïoore brengen. Woensdag 21 April. a.s. vergadert de Raad dezer gemeente. Agenda. 1. Ingekomen stukken. 2. Ontheffingen bouwverbod. 3. Wijziging begrootingen 1925 en 1926. 4. Benaming van straten. 5. Herziening schoolgel iheffmg. Inrichting 2e kl. K. K. U. L. 0.- school. 7. Voorstel niet-ver plaatsing 0. L. school aan de WaaLdorperlaan. 8. Benoeming hoofd dier school. 9. Voorstel inzake vaste commissie veer openbare werken. 10. Benoeming leden dier commissie. 11. Vaststelling instructies diverse ambtenaren. \2. Openstelling Buurtweg voor outo's en vaststelling verordening verkeer op Buurtweg en Waalsdorperiaan. 13. Overname wogen en aanwijzing bouwstraten. VOORSCHOTEN. Gisteravond hield de Chr. Scliooi- vereeniging haar jaarvergadering in de Chr. school. De vergadering, die matig bezocht was, werd door den voorzitter, Ds. Fortgens met het lezen van 1 Cor. 12 vanaf vers 12 en gebed geopend. Vervolgens hield de voorz. een kort openingswoord. Spr. hoopte dezelfde liefde te mogen ondervinden als den vorigen voorzitter te beurt was geval len. Van de bestuursleden Mevr. Ver loop en den heer D. J. v. Culemborg was bericht van verhindering ingeko men. De secretaris, de heer L. J. Sas las de notulen en bracht het jaarver slag uit. De Penningmeester, de heer G. H. van Leeuwen bracht verslag uit en las de begrooting voor. Beide heeren werden door den voor zitter voor hun arbeid dank gezegd. De heeren J. W. Eggink en Verkerk werden benoemd om de boeken van den Penningmeester na te zien. TTD-e voorzitter deelde mede van het Unie Comité alhier een voorzittersha mer te hebben ontvangen. Spr. is voor 'dit geschenk zeer dankbaar, maar hij hoopte hem weinig te behoeven ge bruiken. Op voorstel van het bestuur werd met algemeene stemmen besloten het oud-bestuurslid mevr. van Kempen— Mellet te Wassenaar te benoemen tot eerelid. Hierna bracht het hoofd der school verslag uit, waaruit bleek, dat de toe stan der school uitstekend was, en 't onderwijs goede resultaten afwierp, ondanks de stagnatie die de mazelen epidemie veroorzaakte. Spr. hoopte dat de gemeentelijke verordening op dit gebied spoedig eens veranderd zou worden. Op dit verslag volgde een geanimepr de bespreking, waaraan verschillende aanwezigen deelnamen. Op alle vragen werd door den heer Leppink uitvoerig antwoord gegeven. De voorzitter dankte het H. d. school voor zijn verslag en de gegeven inlich- tincen. De aftredende bestuursleden, de da mes Duvmaer van Twist en Verloop en de heer D. J. van Culemhor? wor den met algem. stemmen herkozen. De voorzitter sloot de vergadering met dank aan God. WOUBRUGGE. Naar men verneemt, gevoelen! eemi ge ingezetenen zich bezwaard met het besluit van den Raad om het te bouwen slachthuis een nlaats te geven in de Kerkbuurt, nabij de onenbare school. Een adres zal gezonden worden naar Ged. Staten, om dat besluit te doen wjjzigen. NOORDWIJK AAN ZEE. Gisteravond gaf de Chr. Gem. Zang ver ecniging ,.Soli Deo Gloria dir. de heer Jac. Smit van Leiden 02111 uit voering in de Ned. Herv. Kerk alhier. Na een kort openings- en welkomst woord kon het koor beginhen met het bekende Bondslied. De bijeenkomst stond onder leiding van Ds. W. W. van Haafton, die na ge meenschappelijk zingen van Psalm 146 vers 1, voorging in gebed. Het zware stuk voor de pauze werd heel goed gezongen door het koor, maar ook door de solo's. Het dubbehkwartet „Het 'lied der Geuzen", van A. G. Hazebosch, was prachtig en heel zuiver. Na do pauze werd begonnon met Ps. 148, hetwelk verzocht was, nog eens ten gehoore te brengeti. De bassolo „Des zeeman3 lot" maak te zeker wel indruk en werd heel goe1 gezongen. Wc widen na de pauze- voor al niet vergeten het du t „Excelsior' van Jac. Smit. wat erg mooi wa-s. Cok het laatste nummer „Soli Deo Gloria" was wel een van de best uit gevoerde nummers. De uitvoering in het geheel gaf dein indruk van ijverige studie en flinken vooruitgang. De woorden van dank door Ds. van Haaften aan liet eind gesproken tot directeur en koor waren zeker ver diend. Zijn Eerw. ging voor in dankgebed, waarna tenslotte de aanwezigen nog zon gen Gezang ,150:1. NOORDWIJK. Bh >t alhier gevestigde corres pond entschap voor arbeidsbemiddeling zijn deze week als werkzoekende inge schreven 20 personen, n.l'.12 visschers, 3 losse arbeiders, 2 landarbeiders, en 3 kan to or b edi endein S cheepstij dingen. HOLLAND-AME3IKA LIJN. LOCHGOIL, v. R'dam n. d. N.-Pacifie- kust 15 te Londen. NITONIAN, v. Philadelphia n. Antw R'dam pass. 15 Lizard. ROTTERDAM, v. R'dam n. New-York pass. 15 Lizard. BANKA (uitr.) 16 te Port Said. STOOfidLV. MIJ. NEDERLAND. JOHAN DE WITT (uitr.) 14 te Sabang. RIOUW, 16 v. A'dam n. Java. MAPIA, Batavia n. A'dam 16 te Liver pool. B1NTANG (uitr.) 15 te Batavia. NIAS, Kohsichang n. A'dam 13 v. Oran. PRINSES JULIANA (thuisr. 15 v. Co lombo. RONDO, 16 v. A'dam te Londen. ROTTERDAMSCEE LLOYD. KAWI (uitr.) 16 (12 u. 's mid.) v. Mar seille. BLITAR (thuisr.), p. 16 Gibraltar. MERAUKE (uitr.) p. 16 Pt. Galle. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. ZAANLAND, 16 v. Antw. te R dam. AMSTELLAND (thuisr.) 16 v. Bahia. Laatste Berichten, j Ernstig ongeluk. Gistermiddag omstreeks half 6 is op de Klokkemakerbrug te Voorhout het 5-jang dochtertje van den heer Jan sen aangereden door een luxe auto, bestuurd door Dr. Q. uit Sassenheim. Het meisje was onmiddellijk dood. Volgens ooggetuigen treft den be stuurder geen schuld. Van het Hof. De Koninklijke Familie wordt 3 Mei a.s. voor baar zomerverblijf op het Loo verwacht. TELEGRAMMEN. [Draadlooze dienstj KAIRO, 17 April CVD) De Spaan- sche vlieger-kapiiein Estevez, die m de woestijn vermist werd, is 100 mijlen van Ammam teruggevonden. LONDEN, 17 April (VDj De Zo mertijd in Groot-Brittannië begint Zon dagochtend te 2 uur. LONDEN, 17 April (VD) Vier con servatieve leden van het Lagerhuis vertrekken heden uit Londen naar Rus land om claar een onderzoek in te stellen met het doei te komen tot be tere betrekkingen tusschen beide lan den. Het bezoek draagt geen officieel karakter, doch vernomen wordt, dat de premier Baldwin en financieel en commercïeele kringen het rapport met belangstelling tegemoet zien. NEW, VORK, 17 April (VD; De staking van 3000 arbeiders op de sleepbooten is opgeheven. De arbei ders zijn weer aan het werk gegaan. De werkgevers hebben de gestelde eischen ingewilligd. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 17 April 1926. Veiling Ons Belang. Raapstelen 1.102, prei 1.90 4.50, rabarber 1.903, bloemk. 1222, pieteFs. 2.104, sla ,.909.10, selderij 1.803.40, kervel 1.903, radijs 5.40 7 per 100 stuks. Spinazie 814, gek. kroten 67, waspeen 1822, witlof 3944 per 100 K.g. Zuring 0.450.80 per kist. LEIDEN 16 April 1926. Veiling Hout markt. Spinazie 812, lof 3440, kro ten 2.40—3.40, gek. kroten 57, rapen 3—4, stoofsla 17—24, zuring 1219, al les per 100, K.g. Worteltjes 3035 bloemk. 1629, salade 7—12, idem II 46, raapstelen 0.901.50, radijs 57, rabarber 1.50 2.50, prei 2.204, selderij 1.503 per 100 stuks. LEIDEN, 17 April 1926. Botermarkt, prima fabr. boter 1.95, prima boeren- boter 1.902, goede boerenboter, 1.60 —1.80. Aangev. 158-8, 34-16 vaten, weg. 3680 K.g. Handel boed. Turfmarkt van 1217 April 1926, Aanv. lange turf 100.000 stuks, 8.609 per 100 stuks. LEIDEN, 17 April 1926. Eierenvei- ling. Aanv. 20630 st. Kipeieren 5.25 G.3Ö, eendeieren 5.055.80 per 100 st. Handel vlug. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht ln den morgen van 17 April 1926, medege ueeld door het Kon. Ned Meteorolo gisch Instituut te De Bilt Hoogste Barometerst. 765.7 Biarritz. Laagste Barometerst 740.2 Seydisfjord Verwachting tot den avond v. 18 April Meest matige tot krachtige Z. tot W. wind, afwisselende bewolking wel licht eenige regen, weinig verandering in temperatuur. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 17 April: 7.27 n.m. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 12 uur: j.5 gr. C. Wisseinoteeringen. (Amsterdam.) Berlijn 59.36'/t Londen 12.117» New-York 2.49s/]» Parijs 6.36 Örus«el r 9.17 ■dürich 48.10 Rome10.02 Oslo 54.72'/, Kopenhagen 65.35 Stockholm 66.75 Weenen 35.15 Praag7.40 Madrid 35.65

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3