I. M.PIERHÏ, laarsiiiwLï, kin» W WASCH-STELLENWEEK. NIEUWE LEIDSCKE COURANT VAN VRIJDAG 16 APRIL 1926 van den ondergeteekende, hat liier aangeroerde punt aan de orde komen. Holl. Maatsch. van Landbouw. De algemeene vergadering van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw wordt Vrijdag 23 April a.s. te 11 uur gehouden in American Hotel te Amsterdam. De heer J. Smid oud-re- 'ferendaris aan de directie van den Landbouw zal er een ilnleiding houden over: „De verbindend-verklaring van het collectief arbeidscontract in ver band met den landbouw.'" Ouderwetsche verhuizingen. Men schrijft aan «de „Tijd" uit Oos telijk Noord-Brabant: Onder de stre ken van ons land, die hechten aan voorvaderlijke gebruiken en gewoon ten en waar het volk in eere houdt wat het voorgeslacht als een eerwaardige traditie naliet, neemt stellig de Bos sche Meierij een eerste plaats in. De menschen van het platteland zijn er in meer dan één opzicht nog vrijwel on ontvankelijk voor wat een moderne cultuur als prijzenswaardig tracht aan te bevelen. Op het gebied der vrouwen- kleeding b.v. is het bekende hoofddek sel, de zoogenaamde „poffer", evenals een eeuw en een halve eeuw geleden, de gangbare dracht. Eveneens zijn de eigenaardige, tot den grond reiken de, rouwdoeken nog volop in zwang. Wijst dit op een gehechtheid aan de beproefde zeden en gewoonten en pleit het vuor uen degelijken eenvoud on zer boerenmenscheu, ook uit menig ander oogpunt houdt men vast aan „wat vader en grootvader' deden. Een sprekend en in den letterlijken zin des woords kleurig- staaltje hiervan, le veren de ouderwetsche boerenverhui- zingen, zooals men die omstreeks Pink steren veelal langs de landelijke we gen ziet trekken. Als een boerengezin n.l. een boerderij verlaat om een ande re te betrekken, geschiedt dit niet zonder een bepaald en aantrekkelijk ceremonieel. Voorop gaat een met al lerlei kleurige linten en strikken en doeken getooide kar, waarin de boe renvrouw en het kroost, dat meestal zeer talrijk is, een plaats hebben ge vonden. De traditioneele peperkoek ont breekt daarbij niet. Na deze „hoofakar volgen tal van andere karren, beladen met het huisraad, de landbouwmate- rialen, hooi, stroo, aardappelen, kort om alles wat tot den inspan behoort. Ook aan deze volgende karren ont breekt bet sieraad niet. De paarden zijn getooid met allerlei vlaggetjes. Zoo trekt men, hier en daar eens „pleisterend", onder feestelijke aan kleeding, van het oude naar het nieu we erf. Fokkers voor Duiischland. Door de Nederl. Luchtvaart Mij. zijn een vijftal Fokker-vliegtuigen aan Zwitserland verkocht. Omtrent den tocht van de vliegtui- fen op Zaterdag 10 April van Waal- aven naar Bazel bevatten de Zwit- sersche bladen verschillende bijzonder heden, terwijl de ondertusschen naar (Holland teruggekeerde Nederiandsche vliegtuigbestuurders nog eenige bijzon derheden gaven. De toestellen zijn direct na hun ver- itrek uit Rotterdam in escadrillevorm, naar Keulen gevlogen. De leider Gey- sendorfier vloog in het midden, met Sillevis en Soholte naast zich, en Smir noff en Duimelaar aan de uiteinden. Dadelijk na het vertrek uit Keulen is cieze V-vorm weer aangenomen en vcu gehouden tot Bazel. Zoowel in Keulen als in het Rijnland heeft de machtige tormade van groote verkeersvliegtui gen niet nagelaten een bijzonderen in druk te maken. Het weer op den ge- heelen tocht was goed. behalve eenige hagel-, sneeuw- en regenbuien die de vliegers aan de Duitsoh-Zwitsersche grens te doorstaan hadden. De leider van het Baseier vliegveld vloog de escadrille tegemoet. Twee maal werd boven de stad Bazel ee.i groote kring beschreven, waarna de tormatie der Fokker verkeersvl.egtui- gen zich boven het vliegveld oploste. reysendorfter landde het eerst, waar na de andere toesteilen de een na den ander onder het beschrijven van en kele zeer steile bochten, welke de groote vliegeigenschappen der Fokker vliegtuigen duidelijk aantoonden, even eens op het vliegveld neerstreken. De bevolking was in giooten getale opgekomen om de aankomst der vlieg tuigen, die voortaan het luchtverkeer tusschen Bazel en Lyon, BazelZu rich enz. zullen onderhouden, gade te slaan. Ook tal van autorueiten wa ven aanwezig, o.a. de Nederiandsche consui. Den vliegers werd een zeer hartelijke ontvangst bereid. Kort na aankomst namen de toestellen nog eenige genoodigden van de Baiair mee de lucht in, en werden enkele roncl- \luchten boven de stad genouden. UIT DE OMGEVING. NOORD WIJK. Gemeenteraad. Gistermiddag vergaderde de Ge meenteraad onder leiding van den burgemeester, Jhr. C. W. v. Panhuys. Afwezig de heer Balkenende. Onder de iingekomen stukken was het rapport van de gem. comm. van toezicht op de Spaarbank, volgens het welk alle bescheiden in orde zijn be vonden. Het verslag werd goedge keurd. Het verslag van de arbeidsbemid deling werd naar aanleiding van een opmerkiing van den heer v. d. Niet aangehouden tot de volgende verga dering, teneinde eerst de stuidten bij de leden te laten circuleeren. Goedgekeurd werden de verslagen van de school-commissie, van de ge zondheidscommissie en van de werk loosheidsverzekering. Een adres van de Vereen, v. Bloem bollencultuur, waarin gevraagd werd het losloopen van honden -in de bloem bollenvelden tegen te gaan, werd ver dedigd door den heer Alkemade, die o.m. wees op het groote gevaar van besmetting der velden met thans optredende plantenziekten, wanneer de honden, speciaal 's morgens vroeg, wanneer 'de planten nog nat zijn, door de gewassen loopen. In andere plaat sen als Voorhout e.a. bestaat een ver ordening die dilt kwaad tegengaat en waarvan de uitwerking zeer bevredi gend is. Het betreft hier een groot plaatselijk belang met het oog op de uitgebreidheid van de cultuur. De- voorzitter zei toch moeilijk heden te vreezen van een dergelijke verordening, n 1. van de zijde derge nen die er niet direct belang bij heb ben. Echter wi'llen B. en W. het punt wel overwegen. De heer A 1 k e m a de drong aan op spoed. Het zijn nu juist voor het vak de gevaarlijkste weken. De raad zou zich in beginsel voor een maatregel in den geest van het adres kunnen uitspreken. De voorzitter merkte nog op, dat het adres eerst 29 Maart is inge komen. dus wel wat laat. De heer Admiraal vond het ook wel noodig dat zoo spoedig mogelijk een verordening wordt opgesteld, even als de heer Caspars. De voorzitter vond het wel mo gelijk om in voorkomende gevallen ook zonder verordening procesverbaal te doen opmaken wegens het aanrich ten van schade. - Op eenstemmig aandringen van den raad zei spr. ten slotte spoedige be handeling toe. Voorloopig kan worden volstaan met in de courant te verzoe ken de honden vast te houden. Hierna kwam in behandeling punt 2. het voorstel tot den bouw van een verticalen kameroven met vier ka mers, ten behoeve van het gasbedrijf, en tevens tot het verplaatsen van de cokesberging en het stichten van een nieuwe kolenbergplaats. Düt punt was vooraf in besloten zit ting reeds toegelicht door Prof. Ir. G. A. Brender a Brandis uit Delft. De totaal kosten worden geraamd op f 79CO; w.o. f66090 voor den nieuwen oven, f 1200 voor den nieuwen electri- schen kabel en f8700 voor de fundee- rtog. Dit voorstel werd zonder bespreking goedgekeurd, evenals de voorgestelde wachtgeldregeling voor de werklie den, die door deze verandering werk loos worden. Volgens deze regeling zal gedurende het eerste halfjaar 70 pet. worden uitgekeerd van het laatstge noten normale weekloon. Gedurende bet tweede halfjaar bedraagt de uiït- keering 50 pet. van dit bedrag over de weken van werkloosheid. De levering van de nieuwe installa- lie zal worden opgedragen aan de Stettiner Charlottefabriek. Het voorstel betreffende verlegging van den H. Geestweg werd na eenige bespreking goedgekeurd. De kosten zijn geraamd op f2814. Het beffingspercentage voor de ge meentelijke inkomstenbelasting werd weder vastgesteld op 3.5. Bij het advi- seeren daartoe voerden B. en W. aan dat het belastbaar imkomen nog niet hooger dan de laatstgenoemde som, n.l. 3.700.000 gulden viel te schatten. Al zou met het oog op een aanvanke lijk meerdere opbrengst met f22000, een verlaging met 1U procent te ver dedigen zijn, achtten zij dit toch niet gewenscht, omdat dan een volgend jaar de belasting zeer aanzienlijk zou moeten worden verhoogd. Nu kan de schaal misschüen in evenwicht blijven Hierna kwamen in bespreking de gewijzigde voorwaarden voor de ver legging van den Gooweg. De wijziging komt hierop neer, dat de betrokken grondeigenaar, Mr. Ever wijn, den ouden weg krijgt en dat de gemeente de afrastering moet betalen op het aandeel van de provincie na, dat in dit geval 60 pet. bedraagt. Daar tegenover staat dat de gemeente er aan de andere zijde over de geheele lengte 2 24 M. hij ontvangt. Er komt een rijweg van 6 M. en ten Westen 'n voetpad van 3J4 M. breedte, de laatste met boombeplanting en afrastering. In antwoord op- een vraag van den heer Vilnk zei de voorzitter, dat een bollenkweeker, wiens perceel bij de verlegging is betrokken, de bollen die ontijdig moeten .gerooid worden, mag houden, doch dat schadevergoeding wegens waardevermindering zal wor den verleend. De voorwaarden werden daarna goedgekeurd. Vervolgens werd behandeld het voor stel tot openbare verpachtilng van het autopark, met het recht van verkoop van olie en benzine voor den tijd van 3 jaar, ingaande 1 Mei van dit jaar en tegci: een bankgarantie van f500. Het tarief is mede in de voorwaarden opgenomen. De lieeren Admilraal, Hollander en v. d. Niet vroegen waarom B. en W. openbare inschrijving voorstelden, in afwijking van de gewoonte en op ge vaar af dat een niet-ingezetene pach ter wordt. Ook de heer v. d. Wiel wees op de wenschelijkheid, dat de ilnschrijving onder Noordwijkers blijft. Die kunnen de waarde ook hét beste beoordeelen. Vreemden behoeven dan geen strop te halen. De voorzitter voerde aan, dat de gemeentewet openbare inschrijving voorschrijft. Overigens zullen B. en W. toch wel goed letten op den per soon van den pachter, om een promp te bediening zooveel mogelijk te ver zekeren. Den beer Alkemade deelde spr. nog RECLAME VOOR DE SCHOONMAAK, DEZE WEEK Mooie décors vanaS f 2.75 mede dat uitsluitend de Noord-Boule vard heslist is gesloten voor het stal len van auto s. Met betrekking tot het tarief wees spr. ei' tegenover denzelf den spr. nog op dat dit hier veel lager is dan elders. In den Haag betaalt men voor 4 uur stallen 55 cent, hier slechts 25. Den heer den Hollander deelde spr. mede, dat de opzet niet is het maken van winst, doch alleen het ontlasten der groote verkeerswegen. Weth. Liefterink noemde het een ^wassen neus, de inschrijving te beperken tot Noordwijkers, omdat die toch als lasthebbers kunnen optreden. Desondanks werd z.h.s. het desbe treffend voorstel-Admiraal aangeno men, geamendeerd door een voorstel- v. d. Wi'el om onder Noordwijkers te verstaan hen die minstens een jaar in het bevolkingsregister zijn inge schreven. Een crediet van f8228 werd toege staan voor de verplaatsing van de cokesbergplaats, een van f 8225 voor den bouw van een nieuwe kolenloods. Na bespreking in geheime vergade ring kwam in behandeling een voor stel tot wijziging van de verordening op tijdelijke woonverblijven (bijge bouwde zomerhuisjes of nevenverblij- ven, in gebruik bij pensionhouders die hun huizen verhuren). B. en W. stelden voor, geen vergun ningen te verleenen buiten een kring die in hoofdzaak N. a. Zee en eenige nieuwe gedeelten omvat, om voor hui zen van een huurwaarde boven f400 geen vergunning te verleenen; om de huiten den kring voorkomend© ver blijven een „ontruimingstermijn" van 5 jaar toe te staan, en om de bestaan de verblijven, die niet aan de eitechen voldoen, een jaar uitstel te geven. Het voorstel werd aangenomen, na dat op voorstel van de heeren v. d. Niet en v. d. Wiel de bepaling betref fende den termijn van 5 jaar was ge schrapt. Practisch komt dit neer op de invoering v,an een uitsterfsysteem. Op verlangen van den heer Alkema de werd met goedkeuring van den raad bepaald, dat de schatting der huurwaarden niet alleen door een ge delegeerde van-de gemeente zal plaats hebben, doch in overleg met de an dere partij en zoonoodig met mede werking van een derde, die onafhan kelijk staat. Eenige belangrijke overschrijvingen op de hegrooting, voortvloeiend uit ver schillende in den laatsten tijd geno men besluiten en uitgevoerde werken werden zonder bespreking goedge keurd. GEMENGD NIEUWS. Een hotelrat.f In een van de groote hotels van de place de la Con corde te Parijs heeft een „hotel-rat", drie rijke Amerikaansohe dames voor een halt mi'liioen aan kostbaarheden ontstolen. De dames bewoonden op de vijfde verdieping van het hotel drie kleine, naast elkaar gelegen ka mers, waarvan de tusschendeuren met fe3loten waren. Zondagnacht, tegen rieën, werd een van de dames er brandde een nachtlicht in haar ka mer en de balkon-deur stond open door het geluid van een stoel, die verschoven werd, gewekt. Zij zag een man in haar kamer, die haar nand- tasch greep en door de open balkon deur verdween. Hoewel de drie Ameri- kaanschen onmiddellijk het hotel op stelten zetten, is er van den dader geen spoor ontdekt, die in de drie amers zijn slag had geslagen. Mishandeling op een poli tiebureau.. Na het geval van den vergeten zwerver heeft zich op het politiebureau te Baarn weder een be treurenswaardig drama afgespeeld. Het „Hbld.." meldt daarover het volgende De onlangs benoemde adjunct-inspec teur van politie werd Vrijdagavond door een troep jongens op straat na gejouwd Hij meenden den dader te kennen en besloot zijn maatregelen te nemen. Zondagmorgen werd de 22-jarige metselaar Hendrik Bon door den ad junct-inspecteur van politie, die we gens afwezigheid van den commissaris tevens diens functie waarnam, op het politiebureau ontboden. Om kwart voor elf "kwam hij daar en dadelijk bij het binnenkomen vroeg de adjunct-inspec teur: „Je zult zeker wel weten waar voor je komt?" „Neen", antwoordde Bon. „Dan zal ik je het eens vertellen", hernam de inspecteur. „Vrijdagavond ben je dronken geweest en toen heb je mij .gezegd, dat je mij wel lustte. Probeer dat nu nog eensen meteen begon de adjunct-inspecteur den niets vermoedenden jongeman met een gum mistok te slaan. Bon heefc toén nog de deur openge trokken en den agent vah politie, Huisman, die aan den overkant stond, te hulp geroepen. Door de slagen, die Bon nog steeds kreeg, moest hij de deur weer loslaten.. Hij werd daar na door den adjunct-inspecteur in een cel opgesloten. Daar werd hij nog een keer of zeven met den gummistok be werkt, zoodat het bloed langs zijn ge laat liep en zijn lichaam blauw van Hagen zag. Daar Bon met tot be*eu- tenii 'A8a te uuigen en als éiui alibi oogal, da' hir den bewusten avond naar een ^ngvcrecniging tai* geweest heeft v er. ae adjunct inspsDeui hem laten gaan, na eerst zijn boord, dat niet biocu bevlekt was, te hebben at gewasschen. „Ais je het bekend maakt, sla ik je hier dood en begraaf je iner ach ter h bureau voegde de adjunct ïnspectc*. hern toe. „Ais men je vraagt waarom je moest komen, zeg je maai dat je mu 'zwaai* hebt beleedgd, doen dat ,ik je niet heb willen bekeuren Bon Leeft zich.' direct onuer gen.es kundige uelianiu.elihg moeten, stenen van Dr. Muysken en is ïviaaimauginor gen met zijn vader naar aen adjunct inspecteur geweest. oe.e neefc hem toen nog een sigaret aangeboden me. undiunnenj.w verdoek, t_e <.aa^ niet be kena te maken. .bon neeiL center deze zaak aan <_e i officier van. justitie te Utreent in han den gegeven. De adjUixCc inspecteur is door den waarnemend burgemeester, den Leer N. G. van Doornik, in zijn functie gescnorst. i Bon, ci.e te Baarn ais een keurige jongeman uekenci otaai, is door de on der vonuen misLandeliungeii voorloo- pig nog niet in staat om eenig werk .e veincnten. Onderwijzeres vermist. De burgemeester der gemeente Zeg waait verzoekt opsporing van Hinberuinu Adii- ana 'timmermans, geboren te Haams donk, 12 Juni 1902, onderwijzeres te Boskoop tijdelijk verpleegd in een rust huis te Dnebergen, Bosc-nstraat no. 19. Signalement; haar, donkerblond; wenk orauwen, lang zwart; oogetn, donker bruin; neus, gewoon; lengte pl.m. 1.70 M., gekleed in .effen licht groope ja pon, met wit kanten. kraagje; bruine mantelmet bontkraag; brujne heed met bont; licht grijze kousen met lage brui ne scchoemein met riempj'es. Zij droeg een biezenkoixertje, waar in toiletartikelen ein naamkaartje H. A. Timmermans. Vermoedelijk is haar een ongeluk (overkomen. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN. Waarnemend kantonrechter is Mr. Nord Thomson. In de zaak van H. v. R., voerman te Noord wij k werd nu ook nog ge hoord getuige de Vries, melkboer te Noordwijk, die verklaarde dat bek], van uit den H. Geestweg de Voorstraat is opgereden, en beslist rechts hield. De zaak werd wederom aangehou den tot over 6 weken. Maria G. v. B. te S t o m p w ij k, niet verschenen, heeft aan d enR. v. A. geen rentekaart ingeleverd. Getuige Goslinga heeft de rente- kaart blanco ontvangen terwijl ge bleken is, dat zij loondienst verricht. Het is gewoon onwil. N. J. Oltshoorn, landbouwer te Stompwijk, heeft bekl. gedurende ge- ruimen tijd ongeveer 1 dag per week voor naaiwerk aan huis gehad. Van zegelsplakken wist hij niets af, er is nooit over gesproken. Eisch f 30 of 20 dagen. N. Z. te R ij n s b u r g, is ten laste gelegd dat hij zijn kippen op zijn buur mans land heeft laten loopen, die daar aanzienlijke schade veroorzaakt heb ben, waarvoor getuige J. Zandberg een schadevergoeding eischt van f 50. De getuigen-deskundigen N. v. d. Eijkel en den Haan, hebben de schade op minstens f 50 geschat. De ambtenaar eischt tegen den niet- verschenen verdachte f 5 of 5 dagen. J. Z., bloemist te R ij n s b u r g, stond hierop als bekl. terecht voor het niet verschijnen als getuige in een vroegere zaak, wat echter al bleek afgedaan, zoodat hij werd vrijgesproken. W. C. J. v. H., expediteur te Lei den, heeft een paard laten gebruiken, dat gewond was. Bekl. had niet opgedragen het dier te gebruiken en wist ook niet van de verwondingen af. Zelf heeft hij een doorloopend verbod, voor het gebrui ken van gewonde paarden in de «tal hangen. Getuige v. d. Meer, agent van poli tie, vertelt dat bekl. vaak gewonde die ren gebruikt en zijn paarden er niet best uitzien. Getuige P. de Ruiter, die het dier ge bruikte, kan niet zeggen of de baas wist dat het dier gewond wa3 De die ren werden echter goed verzorgd en kregen veel haver, doch moesten ook veel werk doen. De ambtenaar acht het noodig dat de patroon toeziet en eischt f 25 of 10 dagen. W. B., tuinder te Leiderdorp, heeft zich op de Leiderdorpsche brug opgehouden, toen de passage eiachte dat hij zich verwijderde. Als getuige werd gehoord de brug wachter F. v. d. Kooij, die niet veel be zwarends tegen hem inbracht. Eisch f 3 of 3 dagen, wat de kantonrechter meteen op f 1 of 1 dag bracht. Bekl. vertelde bij het heengaan te gen den brugwachter dat hij nu nooit geen tol meer betaalde. B. N. vleeschverkooper te Leiden, zou vleesch langs een verkeerden weg naar de keuring gebracht hebben of doen brengen. Bekl. heeft daartoe geen order gego ven. De ambtenaar nam aan dat het niei in de bedoeling gelegen heeft uet aar de keuring te onttrekken, en vroeg vrijspraak, wat de kantonrechter bij vonnis bevestigde. VV. v. R., koopman te L e i d e n, is verdacht ongekeurd rundvet op de markt ten verkoop gebracht ie ti Tbr.11 Bekl. ontkent dit. Het had twee mer ken van goedkeuring van Rotterdam, waarom hij meende, dat het niet be hoefde. Bekl. acht zich toch niet straf baar, daar hem ten laste wordt geleg 1, dat hij ongekeurd vet ten verkoop ha 1. en dat was niet zoo. Dat hij het niet ter herkeuring had aangeboden, vvas juist, dpch dit wordt hein niet ten ia-$- te gelegd. De ambtenaar eischte f 10 ol 10 d. Bekl. verzocht den kantonreciPer met het door hem aangevoerde reKa ning te houden. P. A., G. v. d. IJ. en C. v. M„ allen te Leidschenda m, hebben iu de tram N. Z. H. in een wagen, waarin het niet geoorloofd was, gerookt, en zich onbehoorlijk gedragen. Zij had den het zoo erg gemaakt dat zij uit de tram verwijderd waren. De ambtenaar eischte vour die bru taliteit, tegen den eersten, die versche nen was, zoo goed als tegen de beide niet-verschenen beklaagden f lu ol 10 dagen, waartoe de kantonrechter hen ook veroordeelde. K. v. d. V., kapper te Leiden, zou. de loonlijsten niet op tijd ingeleverd hebben, altnans niet voor 19 Maart. Bekl. vertelt, dat hij op 13 Maart ge waarschuwd is, en toen direct de zaak in orde gebracht heeft. Hij heeft ook het regu van inlevering, dateerend van 17 Maart van den R. v. A. gevonden, en toont dit. De eisch van vrijspraak door den ambtenaar wordt bevestigd door den kantonrechter. Ook stond nog terecht de 27-jarige trambestuurder J. W. A., terzake dat hij met een tramtrein, komende uit de richting Den Haag, op het kruis punt Zoeterwoudsche SingelJan v. Houtkade, welke tramtrein onder zijn verantwoordelijkheid en toezicht werd bestuurd door een leerling-bestuurder, heeft gereden met een snelheid van 36 K.M'. per uur, althans van meer dan 20 K.M., de grootste snelheid welke het locaal spoor- en tramwegreglement op den openbaren weg toelaat. Als getuigen werden twee agenten van politie gehoord, die den afstand hadden gecontroleerd. In 5 seconden had de tram aldaar 50 M. afgelegd. De verdachte zeide dat daar ter plaatse de motor wordt uitgeschakeld. Een snelheidsmeter is er niet. De verdediger van A., mr. Gerritsen uit 's-Hertogenbosch, nam aan dat de agenten de snelheid, ook wat den tijd betreft, nauwkeurig hadden opgeme ten. Toch kon z.i. op de dagvaarding- geen veroordeeling volgen, omdat het niet mogelijk is, dat als onder zijn toezicht en verantwoordelijkheid een ander, in dit geval de 1 eerling-he stuur- der de tram bestuurde, verdachte die tram heeft gereden. Er had moeten staan: heeft doen rijden. Op dezen grond vroeg hij vrijspraak. Overigens verwees hij naar een vonnis van den Haagschen Kantonrechter, dezer da gen in een soortgelijke zaak tegen een anderen trambestuurder van de N. Z. H. T. M. gewezen, welk vonnis luidde: ontslag van recht'svervodging. Öp deze zelfde gronden kwam de verdediger tot dezelfde conclusie, namelijk dat ontslag van rechtsvervolging moest volgen. De kantonrechter zal over 14 dagen uitspraak doen. Hij had echter be zwaar tegen het opnemen van de snel heid over zulk een korten afstand. Al achtte hij het in dit geval niet moge lijk, dan toch kan een halve seconde verschil aan de berekening der snel heid een geheel andere uitkomst ge ven. Hij ried den agenten dan ook aan voortaan een grooteren afstand te ne men. Scheepstij dingen. HOLL AND-AMERIKA LIJN. EDAM, New-Orleans n. R'dam 14 V. Coruna. LOCHGOIL, R'dam n. d. Pacifickust, 14 v. Antwerpen n. Londen. ROTTERDAM, R'dam n. New-York, 15 v.m. 2 u. 15 v. Southampton. SPAARNDAM, Rdam n. New-Orleans, 14 v. Havana. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. JOHANN DE WITT (uitr.) 14 te Sabang RONDO, 15 v. A'dam n. Londen. BINTANG (uitr.) 12 te Singapore. KAMBANGAN (uitr.) 14 v. Genua. SINGKEP (tbuisr.) pass. 13 Perim. KONINGIN DER NEDERLANDEN (uitr.) 15 v. Suez. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. AMSTELLAND (thuisr.) 15 te Babia. GAASTERLAND, 13 v. Buenos-Ayree te Talcahuano. ZAANLAND (uitr.) 14 (6 u. nam.) van Antwerpen. ZEELAND1A (uitr.) 13 v. Las Palmas. ROTTER D AM SCHE LLOYD. DJAMBI, 15 v. Batavia te R'dam. KERTOSONO (uitr. pass. 15 Suez. SIANTAR (tbuisr.) pass. 15 Poin de Galle. SITOEBONDO, 12 v. Batavia n. R'dam GORONTALO (thuisr.) 14 te Rangoon. KERTOSONO (uitr.) 14 v. Port Said. TAMBORA, 15 v. Batavia te R dam. TERNATE (tbuisr.) 13 v. Rangoon. HOLLAND-AFRIKA-LIJN. MELISKERK (uitr.) 15 te Port Natal. THEANO, n, R'dam, stukg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6