NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 13 APRIL 1926 UIT ONZE INDIEN. Een overval op Atjeh. Omtrent den voorlaatsten overval van de brigade Grünefeld, verneemt de „Loc." uit Kota Radja nog, dat de ze in den noodlottigen nacht van ver schillende kanten tegelijk werd be sprongen. Er stonden twee schild wachten, waarvan één echter sliep. De ander© schildwacht, die waakte, sloeg twee der aanvallers neer, onder wie het hoofd van de bende. Daarop kreeg hij echter zelf ernstige verwondingen, hem werd een arm afgeslagen. Het bericht, dat Teukoe Mauloed, een der aanvoerders zou zijn gesneu veld bij den overval, is nog niet offi cieel bevestigd., Van verschillende -zijden worden thans militaire patrouilles uitge stuurd in de richting van Meulaboh en Suighel, om te trachten de ben- de(n) op te vangen. Een dier patrouil les, onder luit. v. Heerde, iks den 9en Maart boven Bakongan reeds op een deel der uitgewekenen gestooten, waarbij onzerzijds een Menadoneesch infanterist sneuvelde en luit. Van Beerde gewond raakte, doch van de verzetslieden zes man werden neerge legd, terwijl vijf karabijnen werden heroverd. Een goed begin! Het Soer. Hbld. verneemt, dat de controleur van Tapak Toean, op wiens gebied de Bakongan en Troemon-over- vallen voorbereid zijn, wordt overge plaatst en vervangen door een erva ren Atjeh-kenner. Betreffende de aanleiding tot de on tevredenheid in het Bakongansche, schrijft de Deli Crt. nog: Indien zoo kort na elkaar in' vrijwel dezelfde omgeving twee dergelijke overvallen van brigades plaatsgrijpen, dan is het bijna onmogelijk dat daar- tusschen geen verband zou bestaan. Te eerder waar het naderhand bekend is geworden, dat reeds voor den over val in Bakongan verschillende kam pongbewoners vandaar waren uitge weken in verband met de bezwaren der bevolking, die daar tot den over val leidden. De bezwaren, door aanstokers uit gebuit, kwamen voornamelijk neer op een kwestie over een irrigatileleiding, die daar met voorlichting der B.O.W. en naar haar plannen door de bevol king werd gegraven om haar sawahs te kunnen bevloeien. Bij die plannen moet namelijk een betreurenswaardige fout gemaakt zijn waardoor de leiding eerst foutief is gegraven en naderhand dubbel werk moest worden verricht. Nu geschiedde dit alles wel is waar op verzoek der bevolking gouverneur Hens liet met die werken meestal niet beginnen voordat hij in het beziit was van het betreffende schriftelijke verzoek, ge- teekend door alle betrokkenen - maar de aanstokers hebben natuurlijk de Kompenie zwart gemaakt en de eenvoudige kampongbewoners doen gelooven, dat ze daar aan het werk waren om de Kompenie belasting te bezorgen. Prauw mat gasoline in brand. Het s.s. „Robert Dollar" zoo wordt uit Semarang gemeld vervoerde 25000 kisten gasoline, bestemd voor de Stan dard Oil Comp. Een prauw, inhoudend 55800 lüter is 's avonds door onbeken de oorzaak in brand gevlogen. Een ont ploffing verwondde zwaar den stuur man, die de wacht had. De prauw, als een toorts brandend, dreef het ka naal rond, waar nog zeven volle ben- zine-prauwen gemeerd lagen. Een aan tal politiebooten voer uit, alsmede de drijvende brandspuit „Jan van der Heyden." De Oostenwind dreef de prauw naar de pier, waardoor de an dere schepen gespaard bleven De „Jan van der Heyden" bracht tegen den moFgen een stalen tros uit, zij heeft de prauw weggesleept, welke buitten Se marang aan den wal werd gezet, waar zij nog 36 uur doorbrandde. Het ha venbeheer van Semarang besloot on verwijld maatregelen te nemen ter voorkoming van herhaling. Suriname en rubber. Naar aanleiding van de gunstige verwachtingen van den heer F. J. Wal len, inzake rubbercultuur iln Surina me, betoogde dr. Stahel in „De West" dat de hevea-bladziekte een ernstig bezwaar is tegen hervatting der cul tuur in Suriname. De heer Th. Waller, broeder van F. J. Waller, stelt in een naschrift daar tegenover, dat, waar.de indertijd ge plante heveas iln Suriname niet onder de houthakkersbijl vielen, deze er nu goed voor 9taan. Zoo treft men op Beekhuizen een keurigen aanplant aan en op de plantages De Vrede en Nieuw Clarenbeek zijn aanplantingen, elk van ongeveer 10.000 boom en, tot op heden intact gebleven. Het laatste woord, komt on9 voor, met de opmer kingen van dr. Stahel, in deze niet ge zegd te zijn. De kleine landbouw. In „De West" zet de landbouwlee- raar Hewitt uiteen, tot welk een be langrijken factor de kleine landbouw in Surilname reeds is uitgegroeid. Tegenover den grooten landbouw met een totale productie v. f6.732.680, w.o. alleen aan suiker van f3.262.301, in 1924 stond de kleine landbouw met een totale productie van f3.124.768. Het is de kleine landbouw geweest, die Suriname zoo goed ais onafhanke lijk heeft gemaakt van het buiten land, wat de behoefte v. rijst aangaat. In 1910 moesten nog 59462 balen rijst worden ingevoefd, in" 1925 slechts 2744 balen; de baal rijst op f20 geschat is de begunstiging van de Surinaamsche handelsbalans alleen door de rijstcul tuur van den kleinen landbouw nu al f 1,134.160 jaarlijks. Op Lelydorp is men thans ook doen de om de pinda-cultuur 'uit te breilden waardoor ook de invoer van dat pro duct in 1925 nog 154.651 K.g. ter waarde van f54.128 langzamerhand wel tot het verleden zal gaan belmo ren. GEMENGD NIEUWS. „De vliegende duivel." Men weet hoe door .kapitein G. H. Willkins een tocht naar de Noordpool wordt voorbereid per vliegmachine. Dezer da gen heeft de kapitein een proefvlucht gemaakt van uüt Fairbanks, waar de expeditie haar basis heeft. De kapi tein vertelt daar het volgende van: Ons vliegtuig heeft te Point Barrow groote sensatie teweeg gebracht bij :1e Eskimo's die daar al éen week of twee dag en nacht op onze aankomst had den gewacht. Toen ons vliiegtuig in het gezicht kwam, rende de geheele bevolking van het plaatsje, bestaande uit twee honderd Eskimo's en een do zijn blanken in bonte mengeling naar het landingsterrein, dat onder leiding va blanken, door de Eskimo's zelf was iln gereedheid gebracht. De opschudding was het grootst in de kleine dorpsschool; en de jeugd storm de in bandelooze haast naar buiten, zoodat de onderwijzeres moest maken dat zij uit den weg kwam, wilde zij niet onder den voet geloopen worden. De verbazing van de Eskimo's, toen zij ons vliegtuilg zagen, bleek mij uit een verhaal, dat mij te Barrow werd gedaan door een bestuurder van een hondenslede, waar wij overheen wa ren gevlogen, toen we nog maar en kele mijlen van het plaatsje verwij derd waren. De doodelijk verschrikte man verborg zich onder zijn slede en bleef er een uur onder liggen vóór hij het waagde weer te voorschijn te ko men. Toen reed hij in vliegenden ren door naar Barrow, waar hij vertelde den „tingmeraat tonuk" (d.i. de vlie gende duivel) te hebben aanschouwd. Ofschoon deze man later werd aan getoond, .dat het vliegtuilg een werk was van menschenhanden, gelooft hij nog altijd vast en zeker, dat het toe stel betooverd was. Een inklimmer geknipt. De persoon, die indertijd te Veenendaal door inklimming van een bovenlicht bij de fa. Jansen en Wijnberg Co. zilch toegang verschafte tot den win kel en de lade lichtte, is te Nunspeet eindelijk geknipt. Het is een zekere H. G. zonder vaste woonplaats en reeds vanaf zijn 15de jaar in een opvoedingsgesticht ge plaatst. In September j.l. werd hij meerderjarig en tevens in vrijheüd ge laten. Als jongen van ongeveer 14 jaar be hoorde hij reeds tot het gilde der jeug- dige-langvingers en werkte toen reeds op de manier van inklimming door openstaande bovenlichten. Hij werd toen echter spoedilg gesnapt en in een opvoedingsgesticht geplaatst. Na zijn vrijheid begon hij echter weer spoedig opnieuw, o.a. te Veenen daal, Ede, Soest, Heerde en tal van an dere plaatsen. Zoo ook te Nunspeet. Toen hij zich aldaar op een nacht door een bovenlicht werkte kwam hij in aanraking met een rolgordijn, dat met veel geraas naar beneden viel. Bank voor ontdekkilng sprong hij in haast op zijn fiets omjuist in de armen te peddelen van twee nachtwa kers. die hem staande hielden, wegens rijden zonder licht en verbaal tegen hem opmaakte. Bij het inklimmen had hij de ge woonte zich van zijn broekkappen te ontdoen, schoenen en kousen uit te trekken en blootsvoets zijn duilster be drijf uit te oefenen. Toen de nachtwa kers hem met bloote voeten op de fiets zagen zitten, vertrouwden zij het zaak ie niet en namen hem mede naar 't bu roau, alwaar ook de verschrikte wfn- kelier spoedig kwam opdagen. In don beginne ontkende hij iéts met de zaak te hebben uilt te staan. Op hem werd o.a. een beurs met eenfg geld gevon den, die door een slager te Ede, al waar op dezelfde manier was ingebro ken, als zijn eigendom werd herkend, Na een lang verhoor, bekende hij de verschillende inbraken te hebben ge pleegd. waarna hij ter beschikking van de Justitüe werd gesteld. UIT DE OMGEVING. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. Gisteravond vergaderde de gemeente raad, onder leiding van den burgemees ter, den heer E. Vernèdo. Alle ledein waren aanwezig. Na opening en goedkeuring van de notulen werden eemg© ingekomen stuk ken bekend gemaakt, w.o. oen rapport volgens hetwelk kas en boeken des ge meenteontvangers bij de controle in or de waren bevonden eenige berichten van goedgekeurde raadsbesluiten, jaar verslagen van de schoolcommissie en van de volkshuisvesting. Naar aanleiding van net onderwijsver slag vroeg de heer M en s of, indien het de financiën der gemeente niet te zeer drukt, geen vervolgonderwijs kan wor den gegeven, mede gekt op een adrés van de oudercommissie voor den Riin- dgk. De Vojorz. zei, dat B. en W. dit gaarne in overweging zullen nemen. Voorts bracht ae^ Voorz. een verzoek over van de vereeniging van geheelont houders onder het spoorwegpersoneel, om op Zaterdag 17 dezer, voorin, tus schen 8.15 en 9.30 aan het station den anti-drank wagen te komen bezichtigen, die een kleine drankweertentooostellLig op zichzelf is De Voorz. vond het uur wat kort, en slecht gekozen, maar de heer Taal zei, dat de directie geen andere regeling kon treffen. Eenige andere adressen werden in han den van B. en W. gesteld om advies, zooals een verzoek van A. P. Hooy- mans om vrijstelling van schoolgeld voor zijn pleegkind, en een adres van de be-, woners van den Veurschen straatweg, waarin gevraagd wordt den electrischen kabel door te trekken voorbij de laan van Rozenburg, tót bh de wed. Valk. De Voorz. deelde den raad mede, dat de Ir. van Weg en Werken van de Ned. Spoorwegen heeft gevraagd, het pad, dat parallel loopt met den spoor weg en de Oranjeka,ae, de nieuwe ver binding tusschen P?pe- en Wijngaarden laan, te mogen laten vervallen om dit te benutten voor de verbreeding van het talud van den spoorweg, dat neiging tot uitzakken toont en tevens voor de con structie van een tweede perron. Achter de Wijngaardenlaati zou een afsluiting moetien komen, terwijl de sloot kan blij ven. B. en W. zullen hieromtrent in een volgende vergadering voorstellen doen. Daarna werd beslist op eenige Hon denbelastingreclames. Aan W. v. d. Klauw, H. Rijndijk, eii A. v. Vianen, Veursche weg, zal over 1925 ontheffing aan de wed. Waayer-v. d. Ham een res titutie. van f 2 wórden verleend. Het voors tel, om het verm enig vuldi- gingscijfer van de pl. inkomstenbelasting te laten op 1.3, werd 2. h. st. aangeno men. Goedgekeurd werd het voorstel, om de verordening op de paardenmarkt in overeenstemming te brengen met een Kon. Besluip waarbij hx geval van be smettelijke ziekten het verscherpte toe zicht zal worden uitgeoefend niet alleen indien, maar ook zoolang als de keu rende arts dit noodig acnt. Daar zijn salarieering nog niet defi nitief en bi] verordening is geregeld, stelden B. en W. voor, den kassier-boek houder der bedrijven, den heer v. Ame- trom, ook over '1925 weer een gratifi catie van f 150 te verleenen voor extra diensten. Z. h. st goedgekeurd. Het reglement v. orde voor de raads vergaderingen werd zoodanig gewijzigd, dat voor de benoeming van leden der stembureaux niet 26 maal meer afzon derlijk behoeft te worden gestemd. De heer Braggaar: Dat hebben we toch nooit gedaan? De Voorz.: ja, maar het geweten ging spreken. De heer Mens: Dat is. met Oudejaars avond o gekomen. roolü .held). Met alg. st. werden daarna de stem bureaux samengesteld ais volgt: HOOFDSTEMBUREAU.. a. Voorzitter: Burgemeester. b. Leden: H.. L. van Wissen; C. Eggink Sr.; Wi. A. A. J. Barón Schim melpenninck van der Oye; W|. G. Duynisveld. c.. Fiaatsverv. leden: J„ Braggaar J. A. Mens; A.. Ver boon. Ie STEMBUREAU. a. Voorzitter: Burgemeester. b. Lecren: W>. A.. A. J. Baron Sdhin» melpenninck van der Oye; J. F. de Kleercnaeker. c. Plaatsverv.. leden: J. L. H. van Wensen; R. van den Ende. 2e STEMBUREAU. a. Voorzitter: L. H. van Wissen. b. Leden: J. Braggaar A.. Verboon. c.. Plaatsverv. leden: C. J. A. Schras sert Bart; J. Wl Bakker. 3e STEMBUREAU. a. Voorzitter: C. Eggink, Sr. b. Leden: J. A.. Mens; J. J. Dijk man. c. Plaatsverv.. leden: D. J. van Cui- lenburg; J. H. van Uffelen. 4e STEMBUREAU. a. Voorzitter: W. G.. Duynisveld. b. Leden: D.; Limburg; J. Taal. c. Plaatsverv.. Leden: J. H. Romijn; W. Meyer.. Bji Ged. Staten zal er tegen worden •geprotesteerd, dat dé gemeente in de belasting op onbebouwde eigendommen is aangeslagen voor verschillende per ceel en, die in publieken dienst zijn. De aanslag .zou we! van f 2C/>p f 5 kunnen worden gebracht. Teneinde de verhouding tusschen de gemeente en de verschillende bedrijven gas-, water-, badhuis-, electriciteits- en kasbedrqf beter te regelen, en die ook in de boekhouding van den ontvanger beter te laten uitkomen, ter vergemak kelijking van de financieels controle, werd na eenige bespreking besloten, de geheele finanpieele gestie der ge meente te brengen onder de controle van het centraal bureau voor de verifi catie. Er zouden nu toch eenige bedrij ven zijn bp gekomen, en thans is met een verhooging der kostein met f 180 het geheele toezicht verzekerd en ge centraliseerd, wat voor ae gemeente belangrijke voordeelen kan afwerpen. De raad keurde vervolgens het gewij zigd)© plan goed voor den bouw van 12 middenstands woningen aan den Rpn. Van de bepaling, dat de nieuwe toe gangsweg 10 M. breed pioet zpn; zal voor de achter gelegen 6 woningen ontheifing worden verleend. Het zal geen grintweg worden, maar een straat, (waarschijnlijk R"nstraat, .zooals ge fluisterd werd). De straat gaat later over ifl handen van de gemeente. Den heer Mens deelde de Voorz. mede, dat de ondernemer, geen bezwaar had den grintweg te vervangen door een straat. De hiter Braggaar bleek te gevoelen voor eeai doortrekken van de straat door de tuinen der achterste huize,n, maar de voorz. vond, dat niemand iets daaraan heeft. Wel zal op dien grond erfdienstbaarheid worden gelegd om te verzekeren, dat de gemeente altijd bp de rioleerlng kan koipen. ijadat eenige begroot, n^swijzigingen van administratieven aara waren goed gekeurd, werd nog een drietal toege voegde punten behandeld. Met alg. st. werd de heer C. v. Meurs Jr. benoemd tot concierge van de nieu we school1 en het raadhuis, met ingang van 1 Juni a.s., en met het genot van vrij wonen, vuur en licht. Mocht later een geldelijke belooning bovendien ge- wenscht blijken, dan zullen B. en VV. die den raad in overweging geven. Een verzoek van P. v. d. Bent om ontheffing vai^ schoolgeld werd afge wezen. Aan Z. Stam. thans tc iiieuwer- brua. werd restitutie verleend) Bji het voorstel om f 125 toe te ken nen voor debeplanting van de Wijn gaardenlaan met 27 iepen en 5 treur wilgen, merkte., de heer Mens op, dat het allemaal wel treurwilgen mochten zijn. Die menschen daar wonen toch op 'r kerkhof.. Het crediet werd toegestaan en de levering toegewezen aan den heer Zoe temelk. den laagsten inschrijver. Bp ae rondvraag vroeg de neer Mens zoo mogelijk toepassing van het rook verbod voor kinderen. Maai* het is niet mogelijk, dacht de Voorz., want de rechter straft de kinderen niet, en te recht. Met genoegen wil spr. evenwel Zoeken naar een oplossing. De heer Limburg gaf inoverweging den win keliers te .verplichten ae verordening ia hun winkels op te hangen. lijke splitsing tusschen straatweg en trambaan bij- het Vernèdepark nogeens ter sprake. Spr. vroeg naar de moge lijkheid om de trambaan tot de zilver- fabriek toe te bestraten. Voor snel rijdende voertuigen is 's avoinds de toe stand heel gevaarlijk want de bestuur ders zien de lichtseinen niet zoo spoe dig. Alle leden onderschreven dit betoog De voorzitter zei niet te verwachten, dat de tramwegmaatschappij haar eigen terrein weer zal willen afstaan, nu ze op de- baan zoo hard kan laten rijden als zp wil. Snelheid is voor de maat schappij alles. De neer Braggaar vond, dat de tram dan in den polder maar wat harder moet rijden om de schade in te halen. De heer. v. Duynisveld toonde spijt, dat de raad indertijd dezen grond voor f 1 per M. had afgestaan, waarop de heer Mens echter troostte, dat de raad over al of niet afsluiten van de tram baan toch niet te beschikken had. De heer Verboon bleek te gevoelen, dat bjj de bestrating van de trambaan, ont eigening aan de andere zjjde ook niet noodig zou zijn.... Daarna sluiting. Slecht etende kinderen. „Slecht eten van hun kinderen" is wel een zeer algemeene klacht van ouders. K. Peyrer geeft in de „Wiener klin. Wochenschrift" vier verschillende me thodes om dit euvel te bestrijden, wel ke hij op zijn eigen kinderen en in de praktijk geprobeerd heeft. Alle metho des zijn psychologisch. De eerste be rust op gestrengheid; deze kan direct of indirect zijn. Is het kind koppig, dan is het dikwijls noodig het een0 flink toe te spreken of een paar klap pen te geven. Bij Peyrer's VA -jarigen zoon had dit een uitstekend gevolg. Van meer belang i9 de indirecte me thode, die berust op het opletten „hoe" en niet „hoeveel" gegeten wordt. Wan neer men schijnbaar op het „hoe" let, kan op het „hoeveel" gunstigen in vloed worden uitgeoefend. De tweede methode is die van het afleiden: gedu rende het eten vertelt men verhaal tjes, waardoor de aandacht van het kind van het eten wordt afgeleid. Dit is de methode, die voor de moeder of het verplegend personeel het gemak kelijkste is en. dan ook het meeste toe gepast wordt. De derde methode be rust op prikkeling: de directe zoekt den eetlust te verhoogen, de indirecte alles te vermijden, wat afkeer kan op wekken. Men moet afwisseling van spijzen hebben; van lekkere dingen moet men weinig koken en de truc van twee maal Jaten opdienen toepassen: de kindéren weten niet, of er nog wat in de keuken is achtergebleven en moe ien de eerste maal al genoeg nemen. Gedurende den maaltijd moet een vroolijke stemming heerschen; dik wijls laat de eetlust zich suggereeren; de vader komt thuis en verlangt naar eten, het is echter nog niet klaar, zoodat een hongerrevolutie wordt op gewekt, waarbij de kinderen moeten meehelpen .Men moet een slecht etend kind niet zoo plotseling uit zijn spel aan tafel roepen, maar, zoo mogelijk, langzaam op den komenden maaltijd voorbereiden. Het eten moet biet een plicht van het kind zijn, maar zij moe ten integendeel hun ouders dankbaar er voor zijn. Niet eten moet dan ook als straf gebruikt worden. De eetlust van een kind vertoont normaliter pha- sen; dit moet men weten en in den tijd van minder eetlust moet men niet te zeer aandringen. Zeer heilzaam werkt ook een tijdelijke verandering van om geving, bijv. uit logeeren gaan bij fa milie, en wanneer het slechte eten heel erg is, doet een verblijf in een zie kenhuis dikwijls wonderen. De vierde methode is de opvoeding tot zelfstandigheid men laat de kinde ren vroeg zelf eten en zichzelf bedie nen. Nemen zij te weinig, dan bestaai het gevaar, dat zij voor den tweeden keer niets krijgen. Men kan ook ge deeltelijk met de kinderen over den maaltijd beraadslagen: wen9chen zij zelf een gerecht, dan kan men ze ook gemakkelijk suggereeren, dat zij het moeten eten. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN. Voor de openbare zitting staan op de rol 41, voor nilet-openbaar 3 zaken. 'Waarnemend kantonrechter Mr. Fokker. Jac. de G. te Oegstgee'st, is ten laste gelegd een wagen onbeheerd te heb ben laten staan. Bekl. is niet versche nen. Nadat als getuige gehoord ismej. A. Zijerveld wórdt f 3 of 3 dagen ge- eischt. Adriana Z. bovengenoemde getuige, heeft verzuimd als getuige te verschij nen tot tweemaal toe. beki. verklaar^ de dat zij uiet heeft gedurfd en toont dilt ook wel door haar beschroomd heid. M. J. v. W. broodbakker te Noord- wijk, is ten laste gelegd, dat bij geen loonlijsten heeft bijgehouden en een zijner bedienden te lang heeft laten, werken. Beklaagde hekeni de overtre ding te hebben begaan. Ook getuige J. Lijsner, die te lang gewerkt heeft, he-, vestigt een en ander. Bekl. merkt üog op, dat hij het werk niet gelast heeft en als de jongen wat vlugger thuis was gekomen, was het ook niet noo-' dig geweest. J. A. N. chauffeur te Leilden, zou te snel gereden hebben, en bij het uitko men van een straat aan de Steenstr. de iram hebben aangereden. Bekl. ont kent de aanrijding niet, doch lïi}~ heeft' niet snel gereden en de remmen werk ten niet behoorlijk. De agent Trip en getuige Plekkinga konden verklaren, de eerste dat niét hard gereden was, de laatste dat het werken van de remmen kon gefaald hebben. De Ambtenaar zag echter toch schuld en eischte f5 of 5 dagen. J. K. v. W. chauffeur te Leiden, zou te Oegstgeest met een auto rijdend ge weest zijn en van rilchting veranderd zonder daarbij signaal te hebben ge geven. Bekl. zegt dat bij niet rijdend was. Hij stond stil, zag eerst uit, en werd toen aangereden door een woest rijdende motor. Getuige Geervliet, tim merman te Katwijk ziet ook de schuld niet bij bekl. Nadat Mr. Beets die bekl. bijstond eenige vragen gesteld bad, werd. de zaak 6 weken aangehouden. A. J. G. KI. de R. vrouw van Prof. St. v. L. te Noordwijk, heeft een over- tredilng begaan door onder de afge sloten afsluitboomen door te gaan. Bekl. wilde de „Noordwijker" nog heb ben en liep met al die menschen mee 'die er een soort sport van maken nog op het laatste oogenblik over te gaan. Zij werd tusschen de hoornen gehou den en zeer onbeleefd aangesproken door een agent, wat haar aanleiding gaf niets meer te antwoorden. Eisch f 1 of 1 dag. J. K. bakker, en W. F. K. te Leiden, hebben gevoetbald te Leilden, waarbij e^n ruit slachtoffer werd. Ze hebben gehandbald en niet gevoetbald, waar om de verbalisant zal worden opge roepen en de zaak aangehouden. J. v. R. te Oegstgeest heeft een hond onbeheerd laten loopen. 't Dier was losgebroken zegt bekl. Eisch f2 of 2 dagen. A. P. V. betonwerker te Leiden, heeft 4 arbeiders te lang laten wer ken. Bekl. bekent doch het was nog geen kwartier en dat was noodig om een kelder waterdilcht te maken. Eisch 4 maal "f 1 of 4 maal 1 dag. R. M., H. K., H. v. R. A. I., A. v, d- K., C. P. en B. v. D. zijn allen bekeurd voor openbare dronkenschap. De ze« niet verschenen beklaag/fen worden allen veroordeeld tot f 10 of 10 dagen de laatste is verschenen. De Ambte naar eisebt tegen hem f 3 of 3 dagen, waartoe de kantonrechter hem ook veroordeeld. Scheepstijdingen. HOLLA ND-AMERIKA LIJN. MAASDAM bericht in vorig avondblad was foutief. VOLENDAM, New-York n. R'dam 12, 5.45 n.m. v. Plymouth. NOORDERDIJK, 10 v. R'dam te Seattle DINTELDIJK, R'dam n. Vancouver 9 v. Cristobal (Verb.) GLAMORGANSHIRE, Vancouver n. R'dam 11 v. Cristobal. BINNENDIJK, R'dam n. Havana 11 (8.15 v.m.) 50-mijl Z.O. v. Land's End. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. PRINSES JULIANA (thuisr.) 9 v. Sin gapore. BANKA (uitreis) p. 9 Gibraltar. GROTIUS (thuisreis) 11 te A'dam. RIOUW 11 v. Bremen te A dam. BENGKALIS (thuisreis) 12 v. Port Said KRAKATAU (thuisreis) 12 te Suez. KAMBANGAN (uitreis) 11 te Genua. SOEMB A (uitreis) 10 v. Antwerpen. JOH. DE WITT (uitreis 11 v. Colombo PRINS DER NEDERLANDEN (thuisr.), 12 v. Port Said. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. DELFLAND (uitreis) 10 v. Bahia. GELRIA (uitreis) 9 v. Bahia. ZEELANDIA (uitreis) 11 v. Corunna. AMSTELLAND (thuisreis) 11 v. Santos ALCOR (uitreis) 10 v. Leixoes. DRECHTERLAND (thuisreis) p. 11 Fern. Nor. RIJNLAND (uitreis) p. 11 Dungeness. MAASLAND (uitreis) p. 12 Vlissingen (uitg.) ZAANLAND, 12 v. Hamburg te Antw. ROTTERDAMS'JHE LLOYD. DJEMBER, 10 v. Batavia n. R'dam. BANDOENG, 8 v. Rdam te Batavia. BLITAR (thuisr.) 12 te Marseille. DJAMBI (thuisr.) pass. 10 Gibraltar. GORONTALO (thuisr.) 9 v. Padang. KERTOSONO (uitr.) pass. 10 Kaap, Bon. PATRIA (uitr.) pass. 10 Perim. PALEMBANG, 11 v. R'dam te Batavia SIANTAR thuisr.) 12 v. Sahang. TABANAN, 12 v. R'dam te Batavia. TAMBORA (thuisr.) 11 (n.m. 1 u.) v. Tanger.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6