Kinderen PUROL NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 3 APRIL 1926 Gemeeateiijke Aankondigingen Grondbelasting. De Burgemeester der gemeente Léi den, ontvangen hebbende den staat No. 75, aanwijzende de uitkomsten der me ting en schatting van gebouwde, cn on gebouwde eigendommen, bedoeld bn de artt. 15 en 23 der wet van den eosten Mei 1870 (Staatsblad no. 82) betrekke lijk de Grcndbealsting Brengt ter kennis van Belanghebben den, dat dia staat gedurende 30 dagen ters eeretarie dezer gemeente ter in zage is neergelegd. Leidein, 1 April 1926. N C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Paaschdagen zal het hier en daar, vooral als de zon schijnt, al een heel mooi aanzien geven. De Geref. Knapenver. „Samuël" vierde deze week haar zes-jarig be staan. Vele ouders en begunstigers nadden aan de uitnoodiging gehoor gegeven, en woonden de feestvergade- rïng bij. Het zag er dan ook echt gezel lig en feestelijk uit. Ds. Meijering, eere voorzitter dezer vereeniging, had de leiding der feestvergaderlng. De avond werd afgewisseld door voordrachten en samenspraken, zoowel van ernst en luim. Eenige dames van de meisjes- cereeniging zorgden dat de aanwezigen van de noodige tractatie werden voor zien. Ook werd gebruik gemaakt van het radio-toestel van den heer P. Dui- venbode, om de sprekers, uitgaande van de Chr. Radio-vereeniging te be luisteren, hetgeen voor Velen een ver rassing was, daar hiervan te voren niets was bekend gemaakt. Tot ambtenaar der directe belas tingen en accijnsen alhier is met in gang van 1 April j.l. benoemd, de heer Roebeling, thans in gelijke betrek kig te Amsterdam. Kerkberidht. Ned. Herv. Kerk le Paaschdag v.m. 9.30 en n.m 6 uur Ds. Bollee. 2e Paaschdag v.m. 930 uur Ds. Rutgers van Katwijk aan Zee. Geref. Kerk le Paaschdag v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Meiiermg. 2e Paasch dag, v.m. 9.30 uur Ds. Meijering. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Hen Jrik, Zoon van J. Kiihn en B. van Boste i'en. Alfrida, dochter van W. Moole- aaar en C. E. Birkhoff. Gehuwd: Jan Smid, 29 jaar en Hen- Jrika Christina Verhoog, 20 jaar. Gevestigd: Mei. J. Volkert, Bijdorp- straat 12 van 's-Gravenhage. Vertrokken: H. C. Smid, gsb. Ver loog van Hoofdstraat 200 naar Vrees wijk. C. Tukker, van Molenstraat n n. Hfllegom. P. J. Bosch van Charbon- laan 2 naar Katwijk. H. van 't Hart van Suideretraat 32 naar Alkemade. Chr. Geref. Gemeente, ie Paasch- 3ag v.m. 10 uur Leesdienst. Nam.. 5 uur de heer D. L. Aangeen- brug. 2e Paaschdag, v.m. 10 uur, Leesdienst ZOETERWOCDE. Burgerlijke Stand: Geboren: Cor- .ïelis Hendrikus zoon van C. Zandber gen en van J. van der Zon. Stephanus Nicolaas zoon van Th. Ammerlaan en van J. A. Winters. Hanni Rosalia, d. van D. A. M. Verstraeten en van C.F. Molles. Jacobus Joannes, zoon van A. 0. Paardebooper en van M. M. Straat hof. Ondertrouwd: Paulus Hendrik Schild, ti jaar van Leiden en Johanna Cor nelia van Vliet, 43 jaar. Overleden: Motje' Vromans, 16 dagen. Comelis van Klink, 44 jaar, echtge- Toot van Helena de Jong. Jacobus van der Hoeven 46 jaar, echtgenoot van Ber tha de Groot. Helena Waïmerdam, 61 jaar, echtgenoot® van Petrus van Rijn. Toen C. Zandbergen van Leider dorp een korten tijd in de R.-K. Kerk aan de Rijndijk alhier had vertoefd en zijn rijwiel achter de Kerk had ge plaatst, is iemand niet zijn belasting- plaatje aan de haal gegaan. Dit is niet de eerste maal, dat zoo iets gebeurt. Moge het een waarschuwing zijn voor anderen om niet zoo maar het rijwiel achter de kerk te plaatsen. I11 de on middellijke nabijheid der kerk is een bewaarplaat.-. RIJNSBURG. Als een bewijs van den buitenge woon greoten aanvoer van bloemen op de veiling Flora", alhier kan die nen, dat Woensdag 1.1. dus op 1 dag, voor 113E0.I werd geveild, waarmee het record gedurende de 11 jaar van het bestaan van Flora" werd gesla gen. Dit is van te meer beteekenis, waar de prijzen laag zijn en het quan tum hec dus geheet moet doe:;. Ook ze,fs tegen de Paascndagen viel het voor den trekkers niet mee. De prijzen wttren aanvankelijk lager dan in het begin der week. Wel liepen ze iets op, doch het bleet een tegen valler. betaald werd per 10 J: Thoma Mccve f2.80—2.90, La Reine 12—2.70, Rose Gris de lin f2.502.6U, Roi Crainoisie 12.30-- 2.40, Rose La Reine 12.703.10, Cou ronne dor f33.10. Titiaan 1'2.90 3.20, Ciarnovie Brillant f 2.803.20, Flamingo f 3.c03.70, Mac Kinley f 4.104.20, Rose luisante f 44.20, Mui,l.o f2.-t0—2 tij, E.eonora f3.50 3.70, Theeroos f 3—3,4 j, Y\ ill.am Cop land f4.10—4.60, Pnde oi Iiarlem t 3.403,6Jj.Gre.rnen t 2r 03.10 HAZE RSVZOUDE. Kerkbcrichten. Ned. Herv. Kerk le Paaschdag hnlttiqn en halfzeven en 2e Paaschdag fealfuen Ds. Luuring. Geref. Kerk le Paaschdag, halflie.i en halfzeven Ds. Gispen. 2e Paasch dag tien uur Ds. Fernhout van'Bos- Jag tien uur Ds. Femhout van Bos koop. De Kiezerslijst 1926—'27 is door B. en \V. ter gemeentesecretarie tot en met 21 April a.s. voor eenn ieder ter inzage gelegd en in afschrift te gen betaling der kosten verkrijgbaar ge3teld. De keuring voor den dienstplicht 1927 zal voor onze gemeente plaats hebben op Vrijdag 23 April des n.m. 2 uur en Maandag 26 April des v.m. 9.tö te Alphen aan den Rijn in het Raadhuis, Raadhuisstraat 102. Door de Chr. Zangvereeniging „Zang" en Vriendschap" zal D.V. op Paasohmaandag, des avonds ten half acht ure, in de Ned. Herv. Kerk een openbare uitvoering worden gegeven onder leiding van den directeur, den heer Nic. v. d. Keur van Leiden. Woensdagavond werd in het lo kaal achter de Geref. Kerk door de Geref. Knapenvereeniging Samuel", haar jaarfeest gehouden, onder lei ding van den heer B. Offringa, bijge woond door vele genoodigden en be langstellenden. Nadat gezongen was Ps. 68 :10, ging de heer Offringa voor in gebed, las Matth. 13 van vers 24 tot 30 en sprak in verband met dat gedeelte een openingswoord. Door den secretaris J. B. v. W.ierin- gen, werd jaarverslag uitgebracht en tevens financieel verslag gegeven van den staat der kas. Hierop kwamen aan de orde opstellen, voordrachten, samenspraken en een tableau, voor stellende de 11 provinciën van ons land. Een en ander werd afgewisseld door zang. met muziek. Namens den Kerkeraad werd dqor Ds. Gispen een woord gesproken en door den heer G. Maaskant namens de Ouder-commissie. Door afgevaardig den van vereenigingen uit den omtrek en van hier werden de beste wen- schen voor Samuel overgebracht. Nadat gezongen was Ps. 25 2, gïng Ds. Gispen voor In dankgebed. De prijs der melk is met 1 cent verlaagd en nu gebracht op 13 cent per liter. De ooievaar, voorbode van de lente, is op de hoeve van den lieer D. Buitenhuis, weder gearriveerd. Predikbeurten Goede Vrijdag. Ned. Herv. Kerk: n.m. 7 uur (H.A.j Ds. Luuring. .Geref. Kerk: 7 uur Ds. Gispen. VOORSCHOTEN. Burg. Stand. Geboren: Adnana, dv. K. de Gier en F. de Graaf; Johannes Lambertus, zv. W. v. d. Geest en M. G. Lamboo. BODEORAVEN. Maandag- en Dinsdagavond was er in de Ambachtsteekenschool gele genheid het werk der leerlingen te bezichtigen, dat in het afgeloopen sei zoen gemaakt was. Van deze gelegen heid werd door zeer velen gebruik gemaakt. Trouwens, het werk was de Belangstelling zeker alleszins waard. Het grootste aantal tcek,eningen was ook nu van bouwkundig of rechtlijnig karakter. Van eenvoudige tot meer ingewikkelde constructies was hier een flinke verscheidenheid. De belangstel ling van het meerendeel der bezoekers concentreerde zich echter op de deco ratieve vullingen, die door haar frisch tinten meer dadelijk aller aandacht trokken Toch scheen het ons toe, dat er vorig jaar hier meer karakteristiek werk werd geboden al waren er ook nu weer enkele werkjes, wellicht meer onder de directe leiding van den leer- aar, den heer Schuling, gemaakt, die blijk gaven van gevoel voor" goede werking van kleur en lijn. De afdeeling hout- en marmerschil deren gaf naast eenvoudig werk van eerstbeginuenden, ook enkele heel goed gelukte stalen marmer te zien. Het werk, hier gemaakt, kan ongetwij feld van groot'nut zijn om ook 'het schildersvak algemeen op hooger peil te brengen. Dezer dagen viel plotseling de lijst van een winkelraam in de Kerk straat naar beneden, die waarschijnlijk door ouderdom was vergaan. Juist had iemand, die in den winkel was ge gaan, z'n fiets voor 't raam gezet, en moest het betreuren, dat deze nog knap beschadigd werd, doordat de lijst daar precies op terecht was gekomen. Een meevallertje! Door het gemeentebestuur is een 7-tal woningen onbewoonbaar ver klaard, staande aan de Noordzijde, en bekend als de „zeven schoorstee- nen". Het werd meer dan tijd. want deze 7 één-kamerwoningen werden niet alleen schadelijk voo. tie bewoners, aodS ontsierden ccfo bet praent-ge- rfeelte van ons d'ovp. We zullen nu ho pen, dat deze krotwoningen spoedig zullen plaats maken voor waardige bouwwerken. Voorwaar geen kleine schadepost had een jongen, die eieren per fiets wilde vervoeren, doch onderweg in botsing kwam met .een anderen wiel rijder. Al de kostelijke eieren vielen op de straatsteenen en ondergingen zoodoende maar al le vroeg een ver nietigingsproces. Door toedoen van een onvoorzich tige chauffeur, die z'n auto onoplet- tetrd achteruit liet rijden, werd de on sslijter v. D. omvergereden, tengevol- beheerde melkwagen van den melk- ge waarvan al de melk over den weg stroomde. Voor de schade werd de chauffeur evenwel aansprakelijk ge steld. Aan het Postkantoor alhier en de daaronder ressor.eerende hulppost- kantoren werd gedurende de maand Maart 1926 ingelegd 13747.93, terug betaald 12849.87. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 4842 Aan het Postkantoor alhier, wer den gedurende de maand Maart bij den Po3t-chèaue en Girodienst 63? stortingen gedaan ten bedrage van 1139318.07, terwijl uitbetaald zijn 211 chèques ten bedrage van f 151<s20.01. Dc aanbesteding van liet gemeen lelijk slachthuis aan Oud-Bodegraven zal reeds volgende week plaats vin den. Dit gebouw zal echter een paar mele over de grens, op grondgebied van Zwammerdam verrijzen. Kerkberichten. Ned Herv. Kerk: le Paaschdag v.m. 9.30 uur Ds. Potlt en n.m. 6 uur dc lieer Muller. 2e Paaschdag v.m. 9.30 uur Ds. Pott. Geref. Kerk, le Paaschdag: v.m 9.30 uur en n.m. 6 uur Ds. Dam. 2e Paaschdag: v.m. 9.30 uur Ds. Dam. Geref. Gemeente, le Paaschdag: v.m. 9.30 uur Preefclezen, n.m. 6 uur Ds. van Reenen. 2e Paaschdag: v.m. 9.30 uur Preeklezen. Ev. Luth. Gemeente, le Paaschdag v.m. 10 uur Ds. H.. Smith Bange, Ev. Luth. cand. te Amsterdam. Burgerlijke stand: Geboren: Ca tharina Wilhelmina dochter van H. Bloos en D. Rodenburg. Jan, zoon van P. van Holst en A. P. Nolet. Adriana, dochter van H. Kooistra en K. C. van Dam, Maartje dochter van S. Bekk-er en W. G. Sas. Helena Cornelia, en Jo hanna Alida, dochters van A. Wolswjjk en W. A. M. van der Zon. Overleden: Jan Op 't Landt 66 jaar, gehuwd met J. van den Blaauwendraad Cr. P. de Groot4 4 maanden. OEGSTGEEST. Gisteravond had op de Kanaal- ht'Ug nabij het Groene Kerkie een aan rijding plaats tussclien een Ltu» auto bestuurd door den heer Ten B., uit den Haag en een juist passeerende autobus. De Luxe auto kon haar weg niet vervol- gen. De firma v. d. Ameele was spoedig ter plaatse om de autor naar haar werk plaats te rantsporteeren. De Kanaalbriig liep ook eenige be schadigingen op. Benoemd is tot kassier van de Neu trale Coöp. Ecerenleenbank, de heer M. v. d. Heul, landbouwer alhier. Geboren: Anna Comeïia, dochter van A. Glasbergen en H. B. Anker. Jannetje, dochter van D. C. van Delft en C. M. Teljeur. Johannes Jozef, zoon van A. A. J. Ve3ter en C. M. Keyzer. Overleden: H. J. M. H. van Rijcke- voreel, 67 jaar, echtgenoot® van E. M. Westerwouat. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk. ie Paaschdag voorm. ïo uur Dr. Woldendorp van Wal mend. Nam. 5 uur Ds. van Baaien van Kage. Bediening H. Doop. 2e Paaschdag, voorm. 10 uur Ds. te Winkel van Den Haag. Geref. Kerk. ie Paaschdag, v.m. 10 uur en nam. 5 uur Ds., Koers. 2e Paaschdag, v.m. 10 ur Ds. Koers. IjEIMUIDEN. Ned. Herv. Kerk. ie Paaschdag v.m. 9.30 en nam. 7 uur Ds. v. d. Flier. - Geref. Kerk. ie Paaschdag, v.m. 9V2 en nam. 21/2 uur, Ds. Ringnalda, 2e Paaschdag, v.m. 91/2 uur, dienst. WASSENAAR. Burgerlijke stand. Geboren: Ever- dina Jacoba, dochter van W. Goor en A. van de Steenoven. Johannes, zoon van D. Kinkel en G. van der Zwam. Antje, dochter van D. Kinkel en G. van der Zwa.ni. Cornelia, dochter van A. Dons e-11 G. J. Mulder. Ondertrouwd: Th. .T. Knijnenburg en C. M. J. Van der Velde. J.'A. Verstefj- nen en H. C. Oosterveer. O. Kwint en N. E. de- Hoop. H. Schellingerhout en Chr. S. Blokland. G. A. Kunze en M. G. Liebernickel. Gehuwd: U. Heitis en M. Donker. Kerkelijke berichten. -Herv. K-.rk, Dorp. ie Paaschdag voorm. 10 en nam. 5V2 uur Ds. Dönszelmann. 2e Paasch dag voorm. 10 uur Ds. Hermanide3 van Kievitskerk. ie Paaschdag, voorm. 10 uur Ds. Schokking van 's-Gravenhage. Geref. Kerk. ie Paaschdag voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. v. d. Heyden. 2e Paaschdag voorm. 10 uur Dr. Wielen ga van .Voorschoten. WOUBRUGGE. Gemeenteraad. (slot). Na heropening wordt met 5 tegen 2 stemmen besloten het gemeentelijk keur lokaal te bouwen in de'Kerkbuurt, naast de openbare Schóól. Tegen stemden de heeren van Leeuwen en Boot. Ten aanzien van de verkoop van een gedeelte van het gemeentelijk bouwland gin P. Schraverus, stellen B. en W. veer, niet tot verkoop over te gaan. De heer Boet stelt daarentegen voor het verzoek wel in te willigen welk voorstel wordt ondersteund door de- heeren Vro mans en van Leeuwen, doch in stem ming gebracht, met 4 tégen 3 stemmen verworpen wordt. Tegen stemden de hee ren van 't Riet, van Dam, Lieverse en de Vatte'. Het verzoek is dus afgewezen. Omtrent de bemaling van den Veen- derpolder door efectriciteit wordt nog teen beslissing genomen. Het gaat om e vraag of Woubrugge zal leveren of Leiden. Daartoe zal een conferentie wor den gehouden tusscheu het gemeente bestuur, het bestuur van den Veender polder en deszell's adviseur en Leiden. Daarna 2al een beslissing worden geno men. De vergadering wordt hierop gesloten. HAARLEMMERMEER Burgerlijke Stana: Geboren: An- genita Elisabeth, dochter van M. Kollf en J. Vroege; Johannes, zoo i van J. Kamp en C. J. Wessels; Johanna, doch ter van A. L. Klootwijk en W. T. Dijk graaf; Maria Catharina, dochter van A. Louter en M. M. van Kampen; Marjjtje, dochter van .J. Stroomer en H. M. Tool; Aafje, dochter van W. J. Elenbaas en A. van Krimpen. Ondertrouwd: Nicolaas Johannes Ran, 25 jaar en Hendrikje Knol, 19 jaar; Johannes Gerardus van Beek, 27. jaar RECLAME. stooten, vallen en bezeeren zich her haaldelijk. Bij de zorgzame Moeder ontbreekt in huis dan ook nimmer een doos (1632 30-60-90 ct. en Elisabeth Rietveld, 25 jaar; Gerit Antoon Meijer, 21 jar en Helena Jo hanna Sprokkelenburg, 24 jaar; Gerar dus Johannes Ubink, 32 jaar en Dieu- wertje de die le Clercq, 25 jaa.r; Mari nus van Nieuwenhuizen, 26 jaar en Ca tharina Maria Houweling, 27 jaar; IJs brand Cuiper, 29 jaar én Lena Schou ten, 22 jaar; Anthonii Buijs, 21 jaar en Johanna Wijtvliet, jaar. Getrouwd: Hendrik Mendrik, 51 j. en Petronella Cokart, 2S jaar'. Teunis Albers, 36 jaar en Dieuwertje Uithol, 34 jaar. Jacob Franzen, 28 jaar en .Wil- lemina Uithol, 23 jaar. Jan Anthonia Slooten, 22 jaar en Adriana Maria Kooij 19 jaar. Overleden: Te Haarlem: Pieternella Breedjjk, 7 jaar, dochter van X. P. Bree dijk en D. Siderius. Jacob den Brouw, 74 jaar, gehuwd met E. Boer. Petro nella Roodenburg, 3 jaar, dochter van J. A. Roodenburg en IJ. 0. v. d. Giezen. iSimon Kieft, 71 jaar, gehuwd met G. Gljjnis. ALPHEN a. d. RIJN. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppost kantoren werd gedurende de maand Maart 1926 ingelegd f 18.155.44, erug- hetaald f 17.926.15. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het numme 16831. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten van welke de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de 2de helft der maand Maart: Brieven Binenland: Bond van Nederl. Fabr. en Transpotrtarb., Amsterdam; N. Her wig, s-Gravenbage C. Most, Am sterdam Minister v. Financiën, s- Gravenhage. Briefkaarten Binnenland: C. C. Kampmeijer, Amsterdam. LISSE. Men is thans in de Hoofdstraat van ons dorp druk doende met, bet leg gen der rioleeringsbuizen, hetgeen bij de tegenwoordige drukte op den weg het verkeer niet in de band werkt. Het is echter noodzakelijk werk! Nu de 18 arbeiderswoningen van „Volksbelang" zijn voltooid, heeft men van gemeentewege het vroegere „Gra- venlaantje", waaraan deze huizen zijn gebouwd, herschapen in een mooie straat. Wij vernemen dat bet in de be doeling ligt van het Gemeentebestuur, wanneer het hoekhuis aan de „Poort van Kleef" zal zijn weggebroken, het verkeer uit de richting Haarlem naar de Haarlemmermeer door die straat te leiden zoo dat deze staat eerlang een drukke verkeersweg belooft te worden. Hierdoor zal het drukke kruis punt aan het Postkantoor van de al te groote drukte worden ontlast. ALKEMADE. Burgerlijke stand. Geboren: Gerrit Pieter, zoen van M. Vergunst en G. van der Luit. Gerardus Comelis zcon van F. van der Wereld en G. M. Plasmey- er. Petrus Jacobus, zoon van F. Loos en M. van Hameren. Apolina Geertruida, •dochter van H. van Veen en J. Valen ten. Ondertrouwd: Wilhelmus Nicolaas van der M«er, j.m. 26 jaar en Cornelia Jo hanna Bartels j.d., 28 jaar. Hendricus Johannes Jaccbus Bartels en Maria Christna van der Me?r, j.d. 24 jaar. Gerardus Nicolaas Kuiper, j.m. 23 j. en Antonia Maria van der Meer j.d. 20 jaar. Comelis Theodoras Koek, j.m. 37 jaar en Maria Anna Wilhelmina van der Meer, j.d. 25 jaar. Adrianus Joannes Heemskerk j.m. 31 jaar en Gerarda van der Hulst jd., 31' jaar. In den loop der maand Maart, zij a door de Politie alhier 23 processen- verbaal opgemaakt. Loop der bevolking. Gevestigd: Th. J. P. Borst van Beverwijk. M. C. Üinnig«- van den Haag. G. van der Hulst van Al phen aan den Rijn. P. A. van Braken en gezin van Den Haag. P. J. Wessel- man van Leiden. C. H. van Iterson van Hillegom. Vertrokken: D. Hassing naar Hille gom. G. M. lobben naar Lisse. G. J. Zoet naar Hillc-gcn.. G. Kroon naar Val kenburg. (Z.-H.) A. J. Bergh :iii en geHu 'naar Landsmeer. In den loop der maand Maart znn ter Secretarie aangegeven de volgende '.slachtingen Bedrijfsslachtingen 15 koeien, ^var kens en 4 nuchtere kalveren. Iiuisslachtingen3 nuchtere kalveren. Noodslachtingen: 86 kalveren, 6 var kens, 8 schapen, 8 koeien, 3 geiten en 1 lam. Ingevoerd werd uit de ggemeenten buiten den centralen keuringsdienst van vee en vleesch van Leiden 700 K.G. vleesch. Het Ontvangen bedrag aan keurloon is f 293,50. STADSNIEUWS. Hot cryogeen laboratorium. Prof. Vorlander, uit Halle hierheen gekomen om in samenwerking met Prof. Keesom in het cryogeen labora torium onderzoekingen te verrichten omtrent de polymorphie van stoffen bij lage temperaturen, is weer naar Duitschland vertrokken, doch zal on middellijk na de Paaschvacantie weer naar hier terugkeeren om zijn onder zoekingen voort te zetten. Insgelijks wordt onmiddellijk na de Paaschvacantie wederom te Leiden verwacht Prof. Vegard, de beroemde onderzoeker van het Noorderlicht uit Oslo, die met een assistent hierheen komt teneinde in het cryogeen labo ratorium met Prof. Keesom onderzon kingen te verrichten, die zouden kun nen leiden tot de verklaring van het optreden van de z.g. nebulium-lijn in het spectrum van sterrenhemels. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) rnïm LONDEN,^3 April (VDj ,50 persoi- nen zijn gedood en meer dan 100 ge wond door een tornado, welke zeven dorpen in het Madaripur-district van1 Bengales heeft venvoest. LONDEN, 3 April (VDj 140 poli tieagenten en 200 trambestuurders zijn buiten dienst gesteld door een griep epidemie, die te Glasgc^v heerschen- de is. LONDEN, 3 April (V.D.) Niet min der dan 21010 Britten zijn Vrijdag her Kanaal overgestoken om een bezoek te brengen aan het Vasteland. BERLIJN, 3 April (V-Dj In toon aangevende politieke kringen te Ber lijn wordt aangenomen, dat voor de beslissende uitspraak vier Rijksregee- ring inzake de kwestie van deelname van Duitsdhland aan de commissie tot bestudeering van de samenstelling van den Volkenbondsraad eerst de kwestie opgelost moet woiden, welke taak de studiecommissie over het algemeen krij gen zal. Men neemt aan, dat liet Rijkskabi net zich eerst weer met deze kwestié zal bezighouden, wanneer de tegen het midden der volgende week aanvan gende diplomatieke onderhandelingen beëindiga zijn. MARKTBERICHTEN. LEEUWARDEN, 2 April. Kaas. Sieu- telkaas f 0.290.52 Nagelkaas f 0,21 0.35, Edammerkaas f 0.190.86, Gou da kaas f 0.360.86. Commissie f 198. Aangevoerd 39100 K.G. Boter. Fabrieksboter: Mijn: hoogste f 2, middel f 1.95, laagste f 1.72. Vei ling: hoogste f 1.83, laagste f 1.62. Aan gevoerd 165/3 en 106/6 stukken. DELFT, 1 April. Boter. Aangevoerd 58/8 en 7/16 wegende samen 1240 kilo. Prijs per kilo f 2—2.15. VOORSCHOTEN, l' April. Veiling. Eendeneieren f 6.20, ganzeneieren f 17, kippeneieren f 67 per 100 stuks. VEUR, 1 April Eierenv^iling. Op de heden gehouden eierenveiling werden aangevoerd 10900 kippeneieren f 6.15—: 7.05, 1464 eendeneieren f 6.406.85 p. 100 stuks; 8 Kippen f 1.502.10, 2 Een den f 1.40, 9 Konijnen f 0.707 per stuk 31 Duiven f 0.18—0.44 per stuk. LEIDEN, 2 April 1926. Veiling Ons Belang. Radijs 4.506.90, rabarber 10 —12.50, prei 3.110—5.10, sla 8.10—13.20, selderij 2.80?.80, pieterselie 4.105.90 raapstelen 1,90—3.30, savoye kool 19.10 —26.10, roode kool 18.10—25.80 per 100. Lof 2128, spinazie 1525, waspeen 2125, groote peen 4.906.10, uien 7.90 9.80, gek. kroten 57, dunsel 6274, stoofsla 3947, rapen 2.90—4 per 100 kilogram. Volgende week Dinsdag 7K v.m. 2 uur 11.111. Woensdag 2 uur, en Vrijdag 2 uur veiling. LEIDEN, 2 April 1926. Veiling Hout markt 1825, Br. lof 1724, dunsel 60 68, nero 810, waspeen 1721, kro ten 3.505. gek. kroten 6—8, uien 79, alles per 100 K.g. Salade 10.8016, radijs 4.507, raap stelen 2.403.50, rabarber 1.70—2.60, prei 3.206, selderij 2—3, roode kool 18—27, gele kool 17—25, alles per 100. Flinke aanvoer. Handel v.lug. Vol gende week Dinsdag, Woensdag en Vrijdag vèiling gewone uren. LEIDEN, 31 Mrt. 1926. Eierveiling. Aanv. 9730 st. Kipèieren f 56, eend eieren 5.105.40 per 100. Aanv. 450 st, Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 3 April 1926, medege deeld door het Kon. Ned Meteorolo gisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.: 780.8 Karlstadt. Laagste Barometerst.: 744.7 Vestman. Verwachting tot den avond v. 4 April. Matige O. tot Z. wind, licht tot half bewolkt, droog weer, weinig verande ring in temperatuur. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur lf aangegeven door den.wijzer. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 3 April 7.04 n.m.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3