Zijden Dameskousen Mace® Dameskousen NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 3 APRIL 1926 DAG-AGENDA. Zondag 4 April, 's morgens tien uur en s avonds „Jeruël" Middelstegracht 3. Samenkomst. Spr. de heer van der Horst. Maandag 5 April, 's avonds zeven uur. „Jeruël", Middelstegrach 3. Sa menkomst. Dinsdag 6 April, 's avonds acht uur. Stadsgehoorzaal: Zangspel voor Soli, Dames- en Kinderkoor. 16 April, s avonds acht uur Open bare Verg. der H. V. v. d. G Z, B, „Pre diker". Spr. Dr. II. v. d. Veen, 22 April, 's avonds acht uur, lï. V. v d. G. Z. B. Spreker Ds. J, H. T, Kemme, Amsterdam, A.s. Zondag 4 April zal de dienst van Dr. Poortman worden waargenomen door Dr. Hovens Gréve. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen: op Zondag, 1ste Paaschdag door Dr. Varekamp, telefoon 1916, en op Maan dag 2en Paaschdag door Dr. Timmer mans, telefoon 390. De avond-nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Dinsdag 6 tot en met Zondag 11 April a.s. waar genomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Tel. 552. 5 achtereenvolgende jaren, na het tot stand komen der cantihe zou blijven, of, zoo haar vertrek vóór het einde vn dit tijdsverloop mocht wo: den vast gesteld, aan die gemeente een schade loosstelling zal worden toegekend. De kosten der cantine zijn geraamd op f 10.000, Gedurende een jaar heeft men op antwoord van het Ministerie gewacht. Thans kwam gelijk wij reeds meldden voor Gorcum de heu gelijke tijding van den Minister ad int. dat de Marine-opleiding in Gorcum blijft gevestigd en de aangeboden can tine aanvaard wordt. Steunverleening burgerwachten. De minister van binnenlandsche za ken en landbouw heeft bepaald, dat in 1926 door het rijk aan de burger wachten steun zal worden verleend op de volgende wijze: Verstrekking van patronen voor schietoefeningen: 40 tot 20 patronen per met geweer of karabijn bewapend lid, afhankelijk van de sterkte der bur gerwacht; '25 patronen per revolver; 375 pat onen per mitrailleur. Oefeningsgelden: Het bedrag wordt per kwartaal berekend naar het getal leden, dat gemiddeld aan de oefenin gen heeft deelgenomen, en wel 80 cent per lid, als 3 of 4 oefeningen zijn ge houden, f 1.20 per lid, als 5 tot en met 9 oefeningen zijn gehouden, met dien verstande, dat nimmer meer kan wor den ontvangen dan f0.40, vermenig vuldigd met het getal gewapende le den op den laatsten dag van het kwar taal. Kringschietwedstrijden: f0.20 subsi die per gewapend lid. Het weer in Maart. Het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bilt deelt mede: Gemiddeld over de 5 hoofdstations was de temperatuur 1 tot 2 gr. Celsius boven normaal. Tegenover afwijkingen van meer dan 4 gr. te hoog in de eerste dekade, was de laatste dekade 1 tot 2 gr. te koud, uitgezonderd in Helder, waar de gemiddelde temperatuur in dit tijdvak nog iets boven de normale bleef. De dagelijksche gang was nor maal. Behalve in Drenthe, was de re genval overal onder normaal. In West- Friesland, Noord-Holland en Zeeland viel minder dan de helft der normale maandsom. Te De Bilt werden 72 uren zonneschijn geregistreerd tegen 106 uren normaal. Werkverschaffing. Aan de betrokken gemeentebesturen heeft de minister van binnenlandsche zaken en landbouw geschreven, dat aan de bij van rijkswege gesubsideerde werkverschaffingen geplaatste arbei ders voor den Tweeden Paaschdag 'n uitkeering kan worden verstrekt van f 1.50 per persoon. De kosten dezer uit- keeringen worden door rijk en gemeen ten gedragen. De veiligheid in de mijnen. Dinsdag 30 Maart vond in de zaal van „Neerlandia" te Heerlen een ge combineerde vergadering plaats van de besturen der vijf vakbonden uit de mijnindustrie. Besloten werd namens genoemde or ganisaties een adres aan den minister van Waterstaat te zenden, waarin in aansluiting op reeds voordien door ver schillende bonden afzonderlijk ver zonden adressen, aangedrongen wordt op uitbreiding van aantal en bevoegd heid van de arbeider-controle in de mhpen. vastgesteld werd, dat het door den minister genoemde aantal ongevallen bfj de behandeling der Waterstaats-be grooting af deeling Mijnwezen absoluut onjuist was, doordat de mijnonderne mingen een zeer groot aantal bedrijfs ongevallen niet mededeelen aan de R. V. B. Hierop wordt dan ook in het adres gewezen. Ter motiveering waarom op uitbrei ding van de bevoegdheid der arbeider controleurs is aangedrongen, wordt o.a. meegedeeld in het adres, dat bij één der particuliere mijnondernemingen in Limburg een levensgevaarlijke toe stand aangetroffen is in een remhel- ling, dat de arbeider-controleurs dit bij herhaling zoowel aan de mijnon derneming als aan het Staatstoezicht \ebben gerapporteerd zonder dat ver andering in den bestaande toestand werd aangebracht en dit ofschoon kor ten tijd te voren eenige doodelijke on gevallen in remhellingen bij bedoelde onderneming hadden plaats gevonden. Eerst na gedurende anderhalf jaar regelmatig klagen en rapporteeren zijn de door de arbeider-controleurs gewenschte veiligheids-maatregelen getroffen, doch eerst nadat op bedoel de onderneming weer eenige doodelij ke ongevallen hadden plaats gevonden en misstanden omtrent de veiligheids toestanden aldaar waren gepubliceerd. De arbeider-controleur, die belast was met het toezicht bij beloelde on derneming, is plotseling door het Staatstoezicht verzocht om met zijn collega te verwisselen, zoodat hij be doelde onderneming niet meer behoef de te controleeren. In het adres wordt er verder op aan gedrongen, dat ook de rechtspositie der arbeider-controleurs zal worden verbeterd, opdat deze volkomen onaf hankelijk zullen zijn. Tenslotte dringt men er bij den mi- der samenwerkende bonden ter toe- nister op aan, dat aan een delegatie lichting der geuite wenschen een on derhoud wordt toegestaan. Ds toekomst der jongeren. In het Koloniaal Weekblad schrijft F. H. A.) v. d. B(rugh) over „de toe komst der jongeren" der jongeren in Nederland in verband met de sterke toeneming van het bevol kingscijfer in ons land o.m. het vol gende: „Het wil ons voorkomen dat de blik vooral gevestigd moet blijven op onze Overzeesche gewesten, waar immers voor den jeugdigen Nederlander nog altijd een loonende levensarbeid voor handen is. Waar deskundigen den toe stand onomwonden onrusbarend noe men, zal men het verklaarbaai vinden dat een blad als dit,orgaan eeuerver- eeniging welke de gemeenschappelij ke belangen van Nederland ori zijn Overzeesche gewesten te brvoi deren tracht ten opzichte van het zeer con crete onderwerp de Indiën na er voren brengt. Oost-Indië, maar ook de West, het land dat lijdt aan een chronisch tekort aan werkkrachten, zij het aller eerst voor handenarbeid. „Om intensief mede te kunnen wer ken aan het peil waarop Oost-Indië móet gebracht worden, is moer nood'g dan een „handjevol" duizenden te mid den van een bevolking van ói millioen Laat daarom jong Nederland zijn le vensbestek afzetten op Indië, waar de krachten noodig zijn die hie/ gemist kunnen worden. Deze, aangewend om zeiven zich een behoorlijk bestaan te "Verwerven, waartoe daar zio ruim schoots de gelegenheid openstaat, op de Buitengewesten bovenal, komen dan tevens ten goede aan iict land hunner vestiging, welks b:vclking aanspraak heeft op onze hulp, zoo lang ze die niet kan ontberen Ontginning van woeste gronden. De dezer dagen to 's-Gravenhage ge houden vergadering van oprichters aandeelhouders der Maatschappij voor ontginning van woeste gronden met toepassing van stedelijke afvalstoffen „Myvo" te Amsterdam, heeft benoemd tót commissarissen de heeren: H. N. A. Swart, odd vice-president van den raad van Ned.-Indië, A. Colijn, burge meester v. Nieuwer-Amstel en jhr. mr. C. H. J. I. M, van Nispen tot Sevenaer, advocaat en procureur en tot direc teuren de heeren G. J. Bosch en K. Dilling. S. Dijstra. f Te Leeuwarden is plotseling op 45- jarigen leeftijd overleden de heer S. Dijstra, mede-directeur der Fnessche Hypotheekbank Boaz, voorzitter der a.-r. kiesvereeniging aldaar, oud-lid van den gemeenteraad, sedert 1923 lid van Ged Staten van Friesland. Ier er kenning van zijn verdiensten als se cretaris van het Friesch nationaal landbouwcomité is de heer Dijstra in Augustus 1922 benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. RECLAME. Saddervrij 1.13 1.25 1.15 1.05 95 cis. 80 62 42 39 28 ets. BUITENLAND. DE DALING VAN DEN BELGISCHEN FRANK. Minister Janssen doet een beroep op zijn landgenooten. De Belgische minister van. Finan ciën, Janssen, heeft gistermorgen, voor zijn vertrek naar Londen, de persver tegenwoordigers ontvangen, ten einde te spreken oyer de crisis van den Bel gischen frank. De minister begon met er op te wij zen, dat er geen inflatie is geweest en dat de staat aan zijn verplichtin gen heeft voldaan, door middel van de buügetane ontvangsten, beuert een j'aar is het voorschot van de Natio nale Bank aan den Sta,at niet ver hoogd. De minister stelde tie vraag: Wat is er .veranderd sedert drie weken, om de dolzinnige paniek te rechtvaar digen, die zic'h van de menschen heeft meester gemaakt Weliswaar heeft hei land een diepe teleurstelling onder gaan, doordat niet direct de buiten- landsche leening is gesloten, die moest dienen, om idefinitiet de stabilisatie te verwezenlijken, doch deze is door niets ernstig gecompromitteerd. Stabilisatie moet de regeering doorvoeren en zal zij ook doorvoeren omdat zij dringend noodzakelijk is en voldoet aan den wensch van de overgroote meerderheid van het land. De minister wees er op, dat deze vertraging bovendien ontstaan was, door oorzaken in het buitenland gele gen, waarop de regeering dus geen invloed kan uitoefenen en speciaal door den oogenbiiKkelijken toestand van de markt te New York. Moet men nu alles overboord gooien? Dit zou werkelijk op zelfmoord neerkomen. Ik wensch er op te wijzen, aldus vervolgde de heer Janssen, dat de pes simistische stemming, die een gedeel te der publieke opinie in Belgie be- heerscht, de onderhandelingen bemoei lijken, die ik op het oogenolik voer, Men vraagt ons, waarom de regee ring niet t usschenbeide komt, om ae daling van onze valuta te verhinderen. Wanneer de aanvallen tegen den frank echter uitsluitend ingegeven wor den door wantrouwen, cfan staat de verdediging van den frank tegen der gelijke aa^vaiicn gelijk met ge.d in net water te smijten. Wat den koers, waarop de. stabilir sacie moet plaats hebben, beïrefc, de zen kan men niet vaststellen voor de onderhandelingen in een definitief sta dium zijn gekomen. Ik be.t er van overtuigd, dat de huidige koersen van het buitenlandsche geld te hoog zijn en niet gerechtvaardigd worden door den fmancieelen toestand van België. Het zou anders zijn, indien de re geering medegewerkc had aan inflatie' om de uitgaven van den staat te be talen. Ik Herhaal echter, dat dit niet het geval is. Wat de onderhandelingen betreft, die ik ga beginnen, ik maak van deze gelegenneid gebruik, om LJ te waar schuwen tegen de verkeerde opvatting dat deze onderhandelingen du eet tot een def.nitiei resultaat zullen leiden. Ik verzoek allen wexgezinde.i Beigen dringenu zich te beheerschen en kaïm en met veriiouwen ouder het oog te zien, wat moet geschieden, om derini- tiet orde te brengen in ue financiën van het land. Opwinding en pessimis me hebben nog nooit tot iets goeds DE FRANSCHE FINANCIEELE CRISIS. Tijdelijke verhooging der douane tarieven. De Fransche Kamer heeft gistermid dag het voorstel tot tijdelijke tarief- veniooging met 30 procent, behan deld. Falcoz, rapporteur der douanecom missie, heeft ze verdedigd. De motieven liggen voor de hand en wel de schommelingen van den frank en de stijging van de wereld- prijzen. Sinds ly22 bleven die rech ten onveranderd met he: gevolg, dat de btocnerming. van ue nationale pro ductie nu veel minder is dan in ly22. Weliswaar staat hier tegenover dat de depreciatie van de munt ze.f een vorm van protectie is in zoover als de aan koopen in het buitenland sterk ver minderd zijn. -Tot voor kort was die waardedaling een belangrijke uitvoerpremie. De laat ste maanden echter is ue Fransche ex port zeer gedaald, onder anaere ten gevolge van de moeilijkheid zich over de grenzen grondstoffen te verschaf ten. Als geneesmiddel is met name in den Senaat voorgesteld de douane rechten op den goudvoet te berekenen. Maar dit ware een te krasse verhoo ging geweest, welke repressailres zou uitlokken. Bepaalde landen genieten al ten op zichte van Frankrijk een minimumta rief, enkele andere laten die rechtéi\ op de goudbasis gelden. De voorgestelde verhooging zal Frankrijk ook in staat stellen conces sies van andere landen op dezelfde manier te beloonen. Wel moet het leven daardoor duur der worden, al blijft leeftocht van ver hooging vrijgesteld. De regeering schat de stijging van de duurte als gevolg daarvan slechts op 1 procent. Van andere zijde wordt die op koffie op 4, op bier zelfs op 9 procent ge schat. De suikerprijzen stegen al bij de aankondiging van dien maatregel. Tenslotte heeft de Kamer met 311 tegen 39 stemmen het wetsontwerp aangenomen waarbij de douanerech ten met 30 procent verhoogd worden, behalve voor tabak, krantenpapier, traan, suiker, koffie, cacao en on- erdeelen voor landbouwmachines. DE PRESIDENTSVERKIEZING IN GRIEKENLAND. Een manifest van Pangalcs. Zondag hebben in Griekenland de presidentsverkiezingen plaats. Generaal Pangalos heeft bij het in dienen van zijn candidatuur een ma nifest aan het volk gericht, waarin hij er op wijst., dat nu gekozen moet worden tusschen twee wegen. Hiervan leidt de een, waarop dezelfde politici van het verleden het volk willen mede voeren, naar de ontbinding van den staat, naar de anarchie en de struik- rooverij, en naar een nationale ver nedering. De andere weg, dien de pre mier wil volgen, leidt naar de eer van het land, de veiligheid van het bezit en de bestraffing van de specu lanten, die de staatskas berooven. Wanneer men den premier volgt, zal aan de vluchtelingen een vaste plaats in het volksbestaan gegeven worden, waardoor meer bloed aan liet land wordt toegevoegd. W,egeri en spoor lijnen zullen worden aangelegd, han del en landbouw worden bevorderd en leger en vloot worden versterkt om de eer van het land te verzekeren. Ook Demerdzis heeft zijn candida tuur ingediend. Het komende gebrek aan leerlingen. De persdienst van het internationaal verbond van vakvereenigingen meldt: De gevolgen van den achteruitgang van het geboortecijfer in den oorlog, beginnen zich in de landen, die aan den oorlog hebben deelgenomen, reeds te laten gevoelen. Dit is vooral het geval in Duitscb- land, waar het geboortecijfer van jon gens van het jaar 1914 tot, 1917 van 934.200 (1914) tot 471.300 (1917) gedaald is. Tot. 1920 steeg het weer tot 927.400. Nadien is weer een achteruitgang in getreden, zoodat het aantal dezer ge boorten in 1924 nog slechts 656.300 be droeg. Volgens "statistische berekeningen zal het gebrek aan 14-jarige jongens in Duitschland in de jaren 1927—34 zeer groot zijn, d.w.z. het zal tot het jaar 1931 sterk toenemen en dan tot het jaar 1934 weer tot het peil van 1927 dalen. Voor de afzonderlijke jaren zijn, na aftrek van het aantal gestorven jon gens, de cijfers van veertienjarige jon gens als volgt. 1927 724.000; 1928 702.000; 1929 522.000; 1930 400.000; 1931 351.000; 1932 368.000; 1933 536.000; 1934 670.000. De Vorwarts zegt in verband met deze cijfers, dat het de taak van de vakvereenigingen moet zijn van den nood, dien het intredende mindere aan bod van door de school ontslagen leer- en arbeidskrachten veroorzaakt, voor de jeugd een deugd te maken. De voorwaarden, waaronder het op nemen der leerlingen in de verschil lende ambachten geschiedt, behoeven sinds lang hervorming. Die noodzake lijke hervormingen zijn niet eerder te verwachten, dan wanneer zij dringend noodig zijn. De leertijd is in vele gevallen op ge heel andere gronden vastgesteld dan den voor de opleiding tot gezel of hulp kracht noodigen tijd. Een leertijd van vier jaren is veel te lang, daar immers de opleiding met den leertijd niet afge sloten is. Het zoogenaamde kostgeld is ge woonlijk zoo karig, dat het voor de meeste ouders, vooral in groote gezin nen, onmogelijk is, hun jongens te la ten opleiden. Kortom, de voorwaarden dienen voor de ouders gunstiger te worden. In dit opzicht is een achteruit gang van het tot dusver te groote aan bod zelfs wenschelijk. Bovendien heeft een tegemoetkoming reeds in zoover re plaats, dat der jeugd de kazerneja ren bespaard blijven. Smokkelarij in Rusland. In een rapport van het bestuur der Ge-pe-oe, waaraan de Izwestia eenige bijzonderheden ontleent, wordt de to tale waarde der in het vorige jaar in >de sovjetunie clandestien ingevoerde (binnengesmokkelde) goederen geschat op ongeveer 100 millioen roebel. De on wettige uitvoer gedurende dat jaar wordt geschat op 572.0CO roebel. De meening van de Ge-pe-oe is, dat deze smokkelarij voor een groot ge deelte plaats heeft door reizigers, die de artikelen als passagiersgoed over de grens weten te krijgen; in zeer veel gevallen zijn dit personen, die ten op zichte van het douane-onderzoek en het recht van in- en uitvoer zekere faciliteiten genieten. In verband met een en ander is thans besloten, het douane-toezicht te ver scherpen en tevens de categorie van personen, die dergelijke faciliteiten ge nieten, aanzienlijk in te krimpen. Zoo zullen voortaan ambtenaren die dienst reizen en geleerden, die studiereizen naar het buitenland maken, als regel niet meer voor dergelijke faciliteiten in aanmerking komen, doch als ge wone passagiers worden behandeld. Tevens zal nauwkeuriger dan tot nog toe acht gegeven worden op postzen- dingen. Betalen.... Waarvoor? In het Belgische maandschrift voor Radio-Telegrafie en Telefonie „Radio' doet J. van de Pitte een oproep voor een „waren" Belgischen Kadio-om- roep. Hij schrijft: „.Hoeveel personen er voor het oogenblik in België van den radio- omroep genieten, valt zeker moeilijk te bepalen. Maar het lijdt geen twijfel, dat aezen, die er iets voor betalen, een nietige fractie van eerstgenoem de groep_ uitmaken. In Duitschland, het land der har de tucht, telt men thans 1 betalen- den omroep-luisteraar op 50 inwoners, gerekend op eene bevolking van cir ca 50- millioen.... en dagelijks bren gen honderden nieuwe luistervinken Kun penning bij1. Wat moet onze nationale omroep- maatschappij Radio-Belgique daarbij! likkebaarden I.... •Ongetwijfeld zijn de Belgen moei lijk voor geldelijken steun aan te spre ken, bijzonderlijk als het een radio- omroep geldt, die slechts door een gering gedeelte van de bevolking wordt waargenomen, en die dan nog de taal miskent en negeert van het ^grootste deel der „bereikbare" luis tervinken. Wij vragen ons af. Waarom ons zoogezegd nationaal omroep-station. Waarom Radio-Belgique tot een recht matige tweetalligheid niet wordt ver plicht Het moet toch de Regeer mg vrij staan, dergelijke vergunning als Ra- Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren Is* BERLIJN, 513 en 571 M. Vanaf 7.50 pok op 1300 M. 6.20 Lezing. 7-5° Concert. BRUSSEL, 262 M. 5.20 Concert. 6.20 Nieuws. 8.20 Orkestconcei't. 9.03 Gramafoonmuziek. 9.20 Nieuwsbericht, Literaire lezing, 10.20 Nieuws. DAVENTRY, 1600 M. 10.50 Tijdsein, weerbericht. 4.2012.20 Zie Londen. DORTMUND, 283 M. 4.50 Piano-concert. 5.35 Lezing. 6.?o Lezing: Zie Munster. ELBERFELD, 259 M. Zie Dortmund. HILVERSUM, 1050 M. 7.30 Politiebericht. 4.306.30 Vooravondconcert. 6.3°7.30 Cursus in handelskennis, LONDEN, 365 M. 7.20 en 10.20 Tijdsein, weerber., nieuws, 7.45 Pianoconcert, 8.Lezing. 8.20 Concerten. 10.50 Muziek. MiiNSi'ER, 410 M. 6.20 Lezing. PARIJS (Radio-Paris), 1750 M. 5.05 Orkest. 0.05 en 8.35 Persberichten. 8.5010.20 Concert. ZURICH, 515 M. 5.35 Concert, ó.io Nieuws. 7-35 Lezing. 7.50 Concert. 9.10 Nieuws. X— ZONDAG 4 APRIL (istem Paaschdag.) Kerkdienst Geref. Kerk te Soest. Voorganger: Dr. J. Hoek. Tekst: Lucas 24 34, De Heere is waarlijk opgestaan en is vSn £5imon ge zien. Radio-uitzending van den Kerkdienst der Geref. Kerk te Leiden, op den Tweeden Paaschdag, 5 April 1926, 's morgens 10 uur, uit, de kerk a. d. Hooigracht. Predikant: Ds. W. Bouwman, aldaar. Kort overzicht van den dienst: 1. Tien minuten vóór 10 orgelspel. 2. Tien uur: Votum en zegen. j 3. Voorzang: Ps. 98 2. 4. Gelezen wordt Johannes 20 19-29 5. Tekst Joh. 2029b: „Zalig, die niet zullen gezien hebben en (noch tans) zullen geloofd hebben", 6. Zingen Ps. 9 10. C 7. Gebed. 8. Zingen Ps. 89 1, 7, 8 (onder- tusschen collecte). 9. Predikatie over: Gelooven zonder te zien: a. Moeilijk, dat te beoefenen, b. Billijk nochtans, het te eischen c. Zalig, het door genade te leeren 10 Tusschenzang Ps. 33 11. 11. Vervolg der predikatie. 12. Dankzegging. 13. Slotzang Ps. 1314. 14. De zegen gelegd op de Gemeente dio-Belgique van geniet, aan voorwaar» den te onderwerpen? i Vlaamscih op ons omroepstation, ditj maakt ook deel van de gelijkheid^ 1111; feiten, welke ons door onzen Koning in de loopgraven werd beloofd! Zullen wij, Vlamingen, ons dan al-; tijd als vreemden in ons eigen land: moeten gevoelen? r I-n Duitschland en in Engeland beta-; len de radio-luisteraars gereedeliik hun? penning voor het omroepbedrijf. Betalen voor een radio-omroep? Goed en wel! Maar voor wat zou den wij Vlamingen in België nu .eigen lijk betalen?" KORTE BERICHTEN. 1 Wegens gebrek aan materiaal' wordt het treinverkeer _voor het per sonenvervoer vanaf 15 Mei in Rus land ingekrompen. Op 71-jarigen leeftijd is gister nacht te Berlijn de beroemde katho lieke econoom Heinrich Pesch S.J., overleden. Er hebben te Calcutta ernstige botsingen tusschen Mohammedanen en. Hindoes voor de moskee plaats gehad. Naar verluidt, zijn er 10U gewonden, De vier 'Britsohe militaire vlieg tuigen, die uit Kaïro over Afrika heen] zijn gevlogen1, zijn te Pretoria aange komen. In het Tsjecho-Slovaaksche wets ontwerp tot militaire hervorming wordt de diensttijd voor de infanterie van IS op 10 maanden teruggebracht. UIT DE OMGEVING. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het mooie weer der laatste dagen heeft alle hens aan dek gebracht in den tuinbouw en Bloembollenbedrij- ven. Alhoewel een flinken regenbui voor de werkzaamheden zeer welkom zou zijn, is alles dit tijdvak zeer voor spoedig gegaan. De werkzaamheden konden steeds doorgaan. Maar vooral het pas gezaaiden peenzaad, waarvan de gezaaide oppervlakte van beteeke- nis is, heeft e enregenbui zeer noodig. De bloembollengewassen staan hier over het algemeen zeer goed.-De nacht-1 vorst heeft weinig schade veroorzaakt^ Vele velden kleuren reeds en met dej

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2