NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 31 MAART 1926 rijkswerklieden, de z.g. Commissie de Wilde. De kwestie is urgent gewor den, wijl de taak der Commissiede Wilde uitbreiding heeft ondergaaft door de inschakeling der ambtenaren op maand- en weekloon in de loonre- gehng, voor de rijkswerklieden, zon der dat in de samenstelling der Com missie wijziging is gebracht. De or ganisaties, waarin de groote meerder heid der ambtenaren op maand- en weekloon is opgenomen, hebben n.l.in deze Commissie geen zitting. De Minister gaf te kennen zich hier over nader door zijn adviseurs te zul len laten inlichten. Ten slotte werd gesproken over blijk bare voornemens om het werk van de samenvoeging der ..Organisatiebeslui ten" voor het dienstvak der Directe Belastingen enz. eener- en dat der Re gistratie enz. anderzijds op te dragen aan een Commissie, waarin geen ver tegen woord igers der personeelsorgani saties zouden worden opgenomen, ter wijl het hier toch, zuivere personeels aangelegenheden geldt. De delegatie verzocht den Minister deze Commissie minder eenzijdig sa men te stellen. De Minister zegde over weging toe, doch raadde aan het ver wek schriftelijk te herhalen. Bond van Chr. Zangvareenigingen. In aansluiting op vorige berichten kan thans het volledig programma worden medegedeeld voor de viering van het 40-jarig beis taan van deh Bond van Chr Zangvereenigingen m Nederland op 5 en 6 April. Op den 2en Paaschdag des middags van 2half 4 houdt het bondsbestuur een receptie in hotel Duinoord, Sweelinckplein te 's-Gravenhage. Na een maaltijd van het bestuur met genoodigden heeft te 8 uur in de Duin- oordkerk de herdenkingssamenkomst plaats, waar de oud-Minister dr. J. Th. de Visser een rede zal uitspreken en een speciaal voor het jubileum ge vormd koor met begeleiding van or kest zal uitvoeren de cantate „Jubilate Deo" gedicht door den onlangs over leden bondsvoorzitter J. Pelser en ge toonzet door Leo Mens. Als solisten verleenen hun medewerking mej. J. de Geus. (sopraan) en G. Lecointre (te nor), terwijl het orgel en de piano resp door de heeren J. H. B. Spaanderman en H. Wegerif zullen bespeeld worden. Na afloop der uitvoering vereenigt het bondsbestuur de afgevaardigden vooreen samenzijn in Hotel Duinoord. Voor den tweeden dag is de Bond vergaderd in het gebouw van den Die rentuin, waar des morgens de jaarver gadering wordt gehouden onder lei ding van den wn. voorzitter, den heer J. Pieterson Moens. Te half één is er een lunch, aangeboden aan de afge vaardigden, en des middags een pro gramma van gewijde muziek, ten ge- hoore gebracht door mevr. Mossel Kuip en de heeren G. Lecointre en H. Wegerif. Des middags te 2 uur ontvangt het Haagsche gemeentebestuur den Bond in Hotel „De Twee Steden." Voor de verschillende bijeenkomsten op 5 en 6 April worden uit alle deelan des lands ongeveer 250 bezoekers ver wacht. Uit het Sociale Leven. Uit de baksteenindustrie. In een gisteren onder voorzitter schap van den Rijksbemiddelaar, dan heer H. A. van IJsselsteyn, gehouden bijeenkomst van vertegen woora igers van partijen, betrokken bij de stecnin- dostrie in Gelderland en Overtj^el, is m langdurige discussie overeenstem ming bereikt. Staking geëindigd. De staking aan de Stoom timmerfa briek „De Rietvink" te Eindhoven, is na bijna elf maanden strijd, geëindigd. Alle arbeiders zullen op de ou ie voor waarden weer aan den arbeid gaan; de eerste helft binnen een maand, de andere binnen twee maanden. Uit de Textielindustrie. Gistermiddag werd te Hengelo (O.) door vertegenwoordigers van de tex tielarbeidersorganisaties „De Een dracht" en door afgevaardigden van den Bond van Textielondernemingen in en buiten Twente een conferentie gehouden naar aanleiding van een loonkwestie bij de Deventer katoeiifa- brieken der firma Ankersmit te De venter, waar door de arbeiders aan de katoendrukkerij een loonsverhooging werd geëischt van 20 pet. Over dit verzoek werd gisteren lang durig geconfereerd, zonder dat over eenstemming werd bereikt. Van werk geverszijde werd een voorstel geop perd om alsnog tot overeenstemming te geraken. Dit voorstel zal nu door de afgevaardigden der werknemers nader worden overwogen en ter al of niet-goedkeuring aan de betrokken arbeiders worden voorgelegd. Oudere kantoorbedienden. In het feit, dat een nieuwe Regee ring is opgetreden, vond het hoofdbe stuur van den „Algemeene" aanleiding zich wederom tot den voorzitter van den Ministerraad te wenden, met ver zoek Regeeringsingrijpen te willen be vorderen ten behoeve der oudere kan toorbedienden, die in hun vak niet meer plaatsing zullen kunnen vind n. De Algemeene geeft te kennen, dat omscholing of emigratie niet meer mo gelijk is, terwijl maatschappelijk be zien, de uit te keeren overheidssteun (crisissteun e.d.) beter gekapitaliseerd kan worden en den betrokkenen de gelegenheid geboden, zich in een of andere richting zelfstandig te maken. Genoemd wordt een aantal winke liers, volgens de laatste beroepstelling bedragende 58660, welk aantal, door toevoeging van een uiteraard beperkt getal gewezen bedienden g.een noe- menswaardigen invloed zal ondergaan. GEMENGD NIEUWS. Brutale inbraak. Zondag avond heeft, naar de „Tel." meldt, een brutale inbraak pla?.ts gehad in een villa aan de Sophialaan te Baarn. De bewoners waren dien dag des morgens naar Amsterdam vertrokken, ter bijwoning van de match Holland Zwitserland. Toen zij des avonds om ongeveer halfeit 'thuis kwamen, von den zij alle kamers overhoop gehaald. Kasten en laden, waar de aieven wat van hun gading meenden te kunnen vinden, waren opengebroken. De dief stal is vermoedelijk tusschen 7 en half eit gepleegd. Vermist worden eenige gouden tientjes, een bankbiljet van f25, eenig zilvergeld en een aanzien lijk bedrag aan iuweelen. De politie heeft de zaak in handen. Door den trein gedood. Bij het aanhaken van een paar wa gens aan den trein, welke te 11 u. 28 min. vanuit Doetinchem naar Winters wijk vertrekt, werd 'tijdens het ran geeren een man door de locomotief ge grepen. £en zfdh op het station be vindende verpleegster waarschuwde on middellijk, maar alvorens de trein tot stilstand was gebracht, waren reeds drie wagens over het slachtoffer heen gereden. De man, die onmiddellijk dood was, bleek te zijn een op vvaent- feld gestelde conducteur, welke nu ienst deed als remmer op het sta tion Doetinchem. De man was 35 ja ren oud en gehuwd. Ernstig ongeluk. Bij het uitgaan der Chr. School te Terapel gingen eenige schoolkinderen spelen op een groote mallejan meldt de As ser Crt. Plotseling ging de ketting van den boom los (of werd deze door een der kmüeren losgehaakt;; de zwa re trekboom vloog met een ruk achter over, met het droevig gevolg, dat deze op 't hoofdje van 'tpl.m. 10 jarig zoon tje van winkelier Hekman terecht kwam. Het arme ventje bleef bewuste loos op de plaats liggen. Dr. Korchot die juist in de nabijheid was, verleen de de eerste hulp, waarop het jon- fetje kort daarop per auto naar 'tzie- enhuis te Groningen werd vervoerd. Men vreest het ergste. Geheime distilleerderij. Gisteren hebben een paar inspec.eurs van de belastingen uit Schiedam en Vlaardingen en de gemeentepolit e uit Vlaardingen. een inval gedaan bij een haringhandelaar te Vlaardingen, om dat men het vermoeden koes erde, dat zich hier een geneimé jeneverstokerij bevond. Men ontdekte een geiieeie in stallatie waarbij o.a. twee distilleer-toe- stellen, ©n twee afkoelers met afvoer kanalen. Alles was e.ectr.scli ingericht. Behalve de haringhandelaar werd ook nog gearresteerd een electricien, die er ook bij was betrokken. Dooi de politie wordt onderzocht, of hier diefstal van electriciteit heeft plaats gehad. Alles werd in beslag genomen. Bloedver gif tiging.Te Wehl had de boerenzoon K. zioh met een klein meisje aan het een verwond, tengevolge^ waai van bloedvergiftiging ontstond. 'Gisteren is hij aan de ge volgen overleden. Auto-ongeluk. De auto van de Bensdorp fabriek is te Wijk bij Duurstede door het springen der ban den van den dijk gereden. Een der inzïttenuen, uit Hilversum afkomstig, werd gedood en een ander heeft een been gebroken. Lucifers bij benzine. Gis termiddag zou de koopman N. uit de Kanaalstraat te Utrecht eenige ben- z me va ten koopen die in een stal in de Weteringstraat naoij den Vleutensclie- weg waren opgeborgen. Met behulp van een orandende luci fer wilde hij de vaten van binnen be kijken. Plotseling volgde een hevige ontploffing waardoor N. ernstig aan gezicht' en borst verwond werd. Te vens ontstond een begin van brand, welke echter spoedig door de brand weer gebluscht was. N. werd door den Geneeskundigen dienst in de Radium- straat voorlopig verbonden en ver volgens naar de Rijksklinieken ver voerd.. Brand te Hamilton. Een ernstige .brand heeft gewoed in de opslagplaatsen en veemen te Hamil ton in de Canadeesche provincie On tario. Er is voor anderhalf millioen gulden verbrand. De hitte was zoo hevig, dat de scnepen aan de kaden in allerijl hun ligpiaatsen moesten verlaten. Autobus te water. Zondag-, avond geraakte de autobus van Gebr. Oostvorn op de reis van Gouda naar Lekkerkefk tusschen Stolwijk en Ber- kenwoude, te water. Behalve de chauf feur, bevonden er zich 10 passagiers in de autobus, van wie er o gewond werden. Met heel veel moeite kon de vrouw van den landbouwer P. den Braven uit Berkenwoude, die door een ruit van de autobus was gevallen en in de modder dreigde om te komen, worden gered. Dr. Kievit uit Stolwijk verleende de eerste hulp aaij tïe gewonden. Verdwenen. De Daily Mail deelt mede, dat men zich ongerust maakt omtrent drie leden van de Com munistische internationale uit Moskou die op weg waren naar het Commu nistische congres Je Liverpool, en waarvan men niets meer heeft ge hoord. Laatstleden Donderdag heb ben zij Berlijn al verlaten. Men informeert naar alle kanten. Naar Amsterdam, Brussel, en Parijs zijn druuigende telegrammen gezon den, of men eenig spoor van hen ont dekt heeft en met hun verblijfplaats kend is. Millionnair overleden. Te Swansea (Engeland) is op 74-jarigen leeftijd overleden de heer Henry Tol land, één van Engelands grootste blik- fabrikanten. Hij was als jongen in een blikfabriek werkzaam en verloor daar bij zijn arm. Vrienden, die medelijden met den knaap hadden, bezorgden hem toen een plaatsje als klerk op het kantoor der fabriek. Vóórdat hij 30 jaar oud was, was hij al bedrijfsleider. In den loop der jaren kwam hij aan het hoofd te staan van elf groote blikfabriek en, die als de Folland-com- binatie bekend stonden. Later werd hij in de firma Richard Thomas Co. één van de grootste blikfab rieken van Europa, opgenomen Politiek „purgeermiddel"? In den Saksischen landdag is cle vol gende merkwaardige gebeurtenis ter sprake gebracht: Toen president Hindenburg de Leip- ziger Messe bezocht, waren er 30U k 40ü politiebeambten naar Leipzig ge commandeerd. Onder deze manschap pen deden zich tal van gevallen van acute darmontsteking voor, die bij on derzoek te wijten bicken aan het men gen van een purgeermiddel in de door de agenten uit een gemeenschappelijke keuken ontvangen spijzen. De politie de schuldige in dezen is. De Saksische heeft nog n.et kunnen uitmaken,, wie regeering loófde een be.angnjke pre mie uit voor de aanwijzing van den dader. Mogelijk heeft men te doen ifie. een strafbare handeling, voortvloeien^ uit politieke beweegredenen. Mijnongeval. Zaterdagnamid dag hadden op Staatsmijn "Wilhelmina de mijnwerkers Valhnga van Terwin- seien en Schrijvers van Bociioltz, ter wijl zij in de mijn werkzaam waren, het ongeluk onder afvallend gesteente te geraken. V. werd inwendig ernstig gekwetst, terwijl Sch. aan beenen en armen verwond werd. Beiden werden in de verbaiiakamer door den mijn arts behandeld. Vallinga werd naar het hospitaal te Heerlen overgebraent; zijn toestand is vrij ernstig, terwijl Schrijvers naar Bocholtz werd vervoerd. Een noodlottig schot. De gebroeders Veenstra te Surhuizum, waren bezig met een kruikar hooi te vervoeren. Een hunner had een re volver in den zak, Door onverklaar bare oorzaak ging dit eennsklaps 'af, met het noodlottig gevolg ,dat de an der ernstim in de borst getroffen werd en naar het Ziekenhuis te Groningen moest worden overgebracht. Griepgevallen. In verschil lende plaatsen in Z.O. Drente heerscht de griep thans in erger mate. Op en kele plaatsen zijn verschillende scho len gesloten. Ook Amsterdam wordt geplaagd door een gelukkig lichte griep-epide- mie. Een vrij groot aantal personen is aangetast, maar de gevallen zijn over het geheel van zeer lichten aard. Verscheidenen raadplegen met eens den medicus. Zij' blij ven een paar da gen in bed met koorts, al dan niet ge paard gaande met ïngnewandsstoorms- sen, en gaan, zoodra de lichaaqis tem peratuur normaal is, weer aan hét werk. Enkele kwaadaardiger gevallen zijn geconstateerd, maar zij. 'komen spora disch voor. UIT DE OMGEVING. BODEGRAVEN. De vorigd week hield de Chr. Oranje- vereen. „God, Oranje en Nederland" haaf jaarvergadering in de V.R. school. De vergadering was zeer matig be zocht. Dè voorz. de heer P. M. Smit ging voor in gebed, sprak een kort openingswoord, heette allen hartelijk welkom; en las daarna voor uit Ps 78: 37—58. De notulen der vorige jaarvergade ring, en het jaarverslag werden voor gelezen en goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den Pen ningmeester bleek, dat de ontvangsten f242.97 en de uitgaven f221.22 bedroe gen; zoodat een batig saldo in kas was van f21.75. In de vacature H. E. Schriek en de vacatures door het bedanken van de heeren J. v. d. Marei en W. Poot, wer den gekozen de heeren: W. Boer, P. Maaskant en G. A. v. Kruyl. De vergadering werd daarna geslo ten met dankgebed door dhr. Bn. Ba telaan. Maandagmiddag wilde een luxe auto, juist op den hoek van den Burge meester L. Goultreweg een vrachtauto passeeren. De eerste week naar den ver keerden kant uit, tengevolge waarvan de aanrijding onvermijdelijk was. Ook hier gold het recht van den sterkste en het luxe wagentje werd dan ook deerlijk gehavend. Persoonlijke ongeluk ken kwamen er niet bij voor maar de schade voor den eigenaar was vrij aan zienlijk. Bij de Gr., aan de Rijnkade, werd dezer dagen een kind -van enkele maan den dood in de wieg gevonden. In oud-Bodegraven werd de knecht van Bakker J. uit de Mejje, die op de fiets zat, door de auto van V. V. ,uit Gouda aangereden, met het gevolg, dat de fiets geheel in elkaar gedrukt" word. De schuld schijnt aan den chauffeur te liggen, doordat deze niet voldoende rechts uithaalde, en niet had gesigna leerd. HAARLEMMERMEER. Burg. Stand. Geboren: Johannes Cornelis, zv. F. BI ij lev en en G. van Groningen; Cornelia Maria Engelma en Johannes Jaco'ous, tweeling van L. Slingerland en P. Lamboo; Su- zanna, dv. P. J. Meijer en G. v. d. Ploeg; Kommer, zv. U. J. van "der Burg en A. Boomhouwer; Maria, dv. H. J. Vervloei en C. P. Tams; Hen drik, zv. F. Doeleman en J. Middel koop; Jóhannes, zv. j. Ólif en "F. T. W. Goedhart; Jacobus, zv. M. D. cle Graat en A. van SpJunter; Alida Jo hanna, dv. P. J. van der Ent en A. J. van Groenigen; Lucia Johanna, dv. Th. N. Broedersz en C. M. Fontaine; Maria Catharina en Wilhelmina He lena, tweeling van J. A. Roodenburg en IJ. C. van der Giezen. Ondertrouwd: Jan Pannekoek. 21 j. en Aagje Hoogland, 17 j. Getrouwd: Hendrik Hooge^een 21 j., en Martijntje de Ruiter, 24 j.; Teu- nis Hol, 21 j. en Geertje Bijk, 20 j.; Nicolaas Muilwijk, 23 j. en Grietje Touw, 22 j. KATWIJK. Burgerlijke stand. Geboren: Grjs bertha, dochter van J. van der Does en M. Berkheij. Arie, zoon van C. van der Boon en J. Varkevisser. Adriana, Guusta, dochter vair D. A. Burggraaf! en W. den Duik. Aretidej, zoon van N. van Duflvenbode en J. Haasnoot. Deun tje, dochter van Ch. Snijders en K. van der Meij...Cornelis, zoon van P.,G. Bloot en M. W. Dubbeldam. Aaftje, dochter van D. Van. puijn en H. Vlie land. Cornells, zoon van G. de Best en J. van der Plas. Ondertrouwd: Th. Hogenes met A. Plug. Getrouwd: J. van Rijn en C. de Haas. Echtscheidingen: I. IJssel de Schep per en Ch. F. R. de Ridder. Overleden: Antje van der Gugten, 8i jaar, Wed. van D. J. Ciggaar. KOUDEKERK. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Goede Vrrjdag. Voorm. 9.30 uur, Ds. Israël. Nabetrachting H. Avondmaal en mam. 7 uur, Ds. Israël: Eerste paaschdag, voorm. 9.30 uur, Ds. Israël en nam. 6 uur,, de Eerw. heer Schoneveld te HendrikIdo Ambacht. Beide diensten collecte voor de stich tingen te Zetten en Valkenheide. Tweede Paaschdag, voorm. 9.30 uur, Ds. Israël. Geref. Kerk. Goede Vrijdag, Nam. 7 uur, Ds. Haspers. Eerste Paaschdag. Voorm. 9.30 en 6.30 uur, Ds. Haspers. Tweede Paaschdag. Voorm. 9.30 uur, Ds. van Heiningen van Ter Aar. LISSB. Burgel. Stand. Geboren: Jasper Jo hannes, z. v. A. v d Meer en C. S. van Kampen; Gerardus Jacobls Cornelis, z. van A. J. Hogenes en A. M. A. Verha gen; Anton Jozef, z. v. M. Schoone en S. v d Klauw; Apollonia, d. v. W. Vrij burg en H. A. Koster. Overleden: W. Duineveld, echtg. van C. v. d. Vlugt, 57 j. Ondertrouwd: C. F. Daudeij en N. H. de Koqker; J. F. Th. Dahlkamp en E. van Diest. Gehuwd: H. J. Donkers en C. C. Barh hoorn. NOORDWIJK AAN ZEE. Tot predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier is beroepen Ds. Hospers te Gouda. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Goede Vrijdag. Voorm. 10 uur, Ds. van Haaften. H. Avondmaal. Nam. 5 uur, de Eerw. Heer E. L. de.Wit. Dankzeg- (feref. Kerk. Avond 7 uur, Ds. Koers. VOORSCHOTEN. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: A J. Peters, 23 jaar en M. G. Vremus, 27 jaar. Overleden: A. J. van Weerden-War ners, 61 jaar. WASSENAAR. Den heer T. alhier is een vrij ern stig motorongelijk overkomen. Toen hij met zijn motor op den Schouwwcg alhier reed, schoot plotseling een groote her dershond van een der villa's op hem af. Het dier kwam onder de motor: fiets en de heer v. T. sloeg tegen den grond, alwaar hij bewusteloos bleef lig gen. Door een viertal' personen is hij naar zijn woning, niet ver van de plaats van het ongeluk vervoerd. Hij heelt zich on der geneeskundige behandeling moeten stellen, daar hij vrij ernstige verwondin gen aan hoofd, gezicht en lichaam had -opgeDoopem. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Dorp. Goede Vrijdag. Voorm. 10 en nam. 7 uur, Ds. Donszelmann. Voorm. voorbereiding en nam. bediening Heilig Avondmaal. Geref. Kerk. Goede Vrijdag. Nam. 7 uur, Ds. v. d. Heyden. Amerikaansche radio-problemen. Amerika was tot dusver het land van de korte golf omroeptelefonie. Al le omroepstations in de Vereenigde Staten werkten op golven beneden de 400 M. Dat was aan één kant gemak kelijk voor de luisteraars en ook voor de leveranciers van radio-onderdeelen en complete toestellen. Want het is nog altijd een feit, dat een ontvangtoestel voor golven van 1000 Meter golf en hooger aan andere radio-technische eischen moeten vol doen, dan een dito van 100600 Meter golf. In Europa, waar men allerlei golven rijp en groen moet, althans w i 1 op vangen, moet ieder radio-toestel een en-tout-cas zijn met het gevolg dat de „efficiency" voor beide golfsoorten er onder te lijden heeft. De Amerikanen hebben zich wat toe stellen en onderdeelen betreft, uitslui tend kunnen toeleggen op den bouw van prima korte golf-toestellen en on derdeelen en de uitnemende resulta ten vindt men o.a. afgespiegeld in de uitstekende schakelingen van de ont- vagmethode der z.g. golflengte trans formatie. De korte golf heeft echter het groote nadeel van de onstandvastigheid voor al gedurende den avond; terwijl de reikwijdte overdag niet groot is. Deze bezwaren lieten zich niet zoo gevoelen tegenover de luisteraars, want in Amerika bevindt niemand zich althans in het Oosten practisch ge sproken op grooter afstand dan 30 K.M. van het naastbijzijnde zendsta tion. En binnen dien afstand spreken „fading" en gebrek aan doordringings vermogen over groote afstanden niet mee. Maar het wordt anders wanneer men „heruitzendingen" (relay) wil toepas sen. In Amerika is men tot de slotsom gekomen, dat korte golven ongeschikt zijn voor toepassing op het oorsprong station bij hertransmissies. De General Electric gebruikt voor die hertransmissies geen andere golf dan 1560 Meter. En nu willen de Amerikanen die golf óók hooren. En vinden dat hun toestellen daar voor ongeschikt zijn. Althans de mees te daarvan. Welke stand van zaken een algemeene „Cry" voor „longer waves" heeft doen ontstaan, welke be weging door de radio-industrie niet met tegenzin wordt bekeken, maar die staatssecretaris Hoover weer voor nieuwe problémen stelt. AANBESTEDINGEN. Door B. en W. van Hillegom zijn de volgende aanbestedingen gehouden: A. Het afbreken der houten walbeschoei- ing aan de Haven en het plaatsen van een Betonwalbeschoeiing over een lengte van 183 M. De uitslag was als volgt: C. van der Vegte, Wezep f18.735, J. Splinter, Leiden, bestek A, f7990, massa f18.690; C. G. v. d. Poll, Hille gom, massa f 18.500; R. Beik, Boxtel A f 11.206, B. f6650, massa f16.796; Ge broeders Leendertse, Amsterdam, mas sa f 16.259; H. de Weers, Haarlem mas sa f 16.200; C. de Koning, Vijfhuizen A f9490, B f6490, massa f15.900; G. Brummer, Almelo, massa f 15.200; L. van der Hoying, Pernis, A f7667, B f7065, massa f 14.723; N. V. de Baan en Co, Maassluis, A f 7962, massa f 14.595; Jonker en Herwaaden, Haar lem A. f 12.500; Dekker en. Faas, Hoek van. Holland A f 11.125; H. G. van Meer, Oosterhout A. f 11.974; N. V, Wernink, Leiden A. f 10.200; Joh. Pot man, Haarlemmermeer A. f 9900; B. f 8076; A. Peters en J. Nijmeyer, Dor drecht, A. 8975, B. f 7090; Albert van Bodegom en Co. Spijkenisse, A f8620.; A. Schoorl, Haarlem, B. f.7940; D. Sta da, IJmuiden, B. f 6740; M. S. van der Voort, Aarlanderveen, B. f 5660. AanbestedingB. Het leveren van 10 duizend basaltine-trottoirtegels franco wal in cle Nieuwe Haven. Uitslag per 1000 stuks: N. V. Bas, tegelfabriek, Rotterdam, voor heele tegels f 184,50. voor halve f 92,25; Betönfabriek, Ar- kel f 168,25; N. V. Wernink, Leiden f 168; Van Dijk Jr., Alphen (Z. EL) f 161,80; N. V. Kool en Wildeboer, Groningen f 154; F. P. Bosch en zoon franco op het werk f 150; N. V. Oost hoek en Zoon, Den Haag f 143; N. V. Duinker en Vooruit, Alphen aan den Rijn f 141, F. P. Bosch en Zoon, Al phen a. d. Rijn f40.50; C. G. van dé Poll, Hillegom f140. De gunningen zijn aangehouden. Scheepstïj dingen. HOLLAND-AólSKIKA LIJN. LOCHKATRINE, van Rotterdam n. de N.' Pacific, 27 Maart van Cristobal1. ROTTERDAM, van Nagels naar Sout hampton-Rotterdam, pass. 29 Maart Be- vezier. VEENDAM, 30 Maart van New York te Rotterdam. BLIJDENDIJK, vain Philadelphia n. Rotterdam, 28 Maart 1000 M. van Scillv VEENDAM, 30 Maart van New York te Rotterdam. NESSLAN, van Rotterdam naar Boe- ton, 30 Maart van Antwerpen. LEERDAM, van Rotterdam naar N. Orleans, 29 Maart te Vera Cruz. MAASDAM, 30 Maart van N. Orleans te Rotterdam. SPAARNDAM, van Rotterdam nam N. Orleons, 27 Maart van Vigo. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. GROTIUS, thuisreis, 29 Maar, van Port Said. BALI, thuisreis, 30 Maart van Mar- JAM AN DE WIÏT, uitreis, 30 Maart te Port Said. PRINS DEN NEDERLANDEN, thuis reis, 29 Maart van Sabang. ROTTI, uitreis, pass. 28 Maart Malto. KONINGIN DER NEDERLANDEN, 30 Maart van Amsterdam naar Batavia. ROEPAT, 30 Maart van Amsterdam te Batavia. KAMBANGAN, uitreis, 30 Maart te Antwerpen. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. DRECHTERLAND, thuisreis, 29 Mrt. te Santos. AMSTELLAND, thuisreis, 29 Maart FLANDRIA, uitreis, 29 Maart van Santos. GELRIA, uitreis, 28 Maart van Lis sabon. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BANDOENG, uitreis, 30 Maart te Belawan. MODJOKERTO, uitreis, 3° Maart te Belawan. PATRIA, uitreis, 30 Maart van Taa- ger. INSULJNDE, 30 Maart van Rotter dam te Batavia. SOEKABOEMI, thuisreis, 3° Maart, te Dungeness.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6