■C-iW Zijden Dameskousen 1,25 1,15 95 Gt. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 27 MAART 1926 ^DAG-AGENDA^ Zondag 28 Maart, 's morgens tien en, *s avonds zeven uur. „Jeruël", Middel- stegracht 3, Samenk. Spr. de heer v. d. Horst. Dinsdag 30 Maart, 's avonds acht u. „Jeruël", Middelstegracht 3. Samenk. Spr. de heer Sevensma, over zijn reis door Amerika. Dinsdag 30 Maart 's avonds 8 uur, Stadsgehoorzaal. Volkenbondsfilm over Oostenrijk, met Weensche muziek Vrijdag 2 April, 's middags drie uur. „Jeruël'', Middelstegracht 3, Samenk. Spr. de heer v. d. Horst over ,Op Gol gotha's heuvel". De Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen door Dr. Tim mermans Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 29 Maart tot en met Zondag 4 April (len Paaschdagj waargenomen door de apothee,k van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 523 en Maandag 5 April (2en Paaschdag) door de apo theek van den heer P. du Croix, Ra penburg 9, Tel. 807. mercieel behaald zijn, zijn niet ongun stig, terwijl de bijbedrijven der K. L. M. zich verrassend ontwikkelden. Het geheele personeel der K. L. M. heeft in 1925 met buitengewonen ijver en groote toewijding gewerkt. De sta tionsleiding der beide vliegvelden heeft veel beleid en overleg getoond en heeft daarvoor "den dank der buitenj. maatschappijen geoogst. De Techni sche Dienst hééft den buitengewoon drukken dienrst, die met een beperkte vloot werd uitgevoerd, gaande weten te houden, tlank zij de groote inspan ning en oordeelkundige werkverdee- ling. De vliegtuigbestuurders hebben zich onder alle omstandigheden ton volle voor hun taak berekend getoond en hebben groot beleid en kund& aan den dag gelegd. Ook het administratieve personeel in alle takken van dienst heeft blijk ge geven van toewijding en groote plichts betrachting. De groote inspanning van het perso neel en ook de belangrijke offers, wel ke de aandeelhouders zich voor de omvangrijke exploitatie in 1925 heb ben willfcn getroosten, kunnen slechts ten deele den nadeeligen invloed weg nemen van den geringen staatssteun, dien de K. L. M. geniet in vergelijking niet buitenlandsche maatschappijen. Wil men het gevaar afwenden, dat de Nedcrlandsche luchtvaart van de zijde der buitenlandsche, sterk gesubsideer- de maatschappijen, met name van de Britsche en Duitsche, dreigt, dan zal na afloop van de thans geldejide over eenkomst met de Regeering, d.w.z. met ingang van 1 Januari 1927, tus schen het Rijk en de IC. L. M. een over eenkomst gesloten moeten worden, welke de Nederlandsche luchtvaart in staat stelt zich vrij te ontwikkelen en zich staande te houden tegen de me dedinging van het buitenland. Te vaak reeds heeft de IC. L. M. de exploitatie van lijnen, welke voor haar toekom stige ontwikkeling van het grootste be lang geweest zouden zijn, moeten overlaten aan het buitenland, omdat zij niet over voldoende middelen be schikte. De nieuwe Gouverneur-Generaal van Ned.-ïndië. Bij Koninklijk besluit is aan Mr. D. Fock op zijn verzoek onder dankbe tuiging eervol ontslag verleend als Gouverneur-Generaal van Ned.-ïndië; en is benoemd tot Gouverneur-Gene raal Jhr. Mr. A. C. D. de Graeff. Ned. gezant te Washington. Een en ander met ingang van den datum van overdracht en aanvaarding van het ambt. De nieuw-benoemde Gouverneur- Generaal van Nederlandsch-Indië Jhr. inr. A. C. D. de Graeff, op dit oogenblik Nederlandsch gezant te Washington, werd 7 Augustus 1872 te 's-Gravenha ge geboren én is dus 53 jaar. Hij studeerde te Leiden en vertrok in het jaar 1894 naar Nederlandsch- Indië, waar hij werkzaam werd ge steld ter algemeene secretarie en een groot gedeelte van zijn leven in ver schillende rangen heeft doorgebracht, ook als le secretaris en later als alge meen secretaris. Jhr. De Graeff was lid en later vice- president van den raad van Ned.-lndie Den 13en December 1919 werd hij be noemd tot Harer Majesteit's gezant to Tokio, welken gezantschapspost hij 16 November 1922 verwisselde tegen den post in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika, als hoedanig hij, be halve té Washington, tevens geaccredi teerd was bij de Republiek Cuba. Jhr. de Graeff is gehuwd met eene dochter van wijlen den Gouverneur- Geweraal van Nea.-Indië, Jhr. van der Wfjck. De nieuwbenoemde Gouverneur-Ge neraal is Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw en Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Mr. Th. B. Pleyte. f Te 's-Gravenhage i9 op 61-jarigen leeftijd overleden Mr. Th. B. Pleyte, Nederlandsch gezant te Madrid, vroe ger in Brazilië en oud-Minister van Koloniën in het Kabinet Cort van der Linden. De heer Pleyte werd den 22en Oct. 1864 te Leiden geboren. Na volbrachte studiën vestigde hij zich als advocaat te Semarang waar hij in associatie met nu wijlen Mr. van Deventer, het latere Tweede Kamerlid, de advo catuur uitoefende. Toen in Augustus 1913 het Ministe- RECLAME. lYOOi ladderyrij rie-Heemskerk tengevolge van den uitslag der verkiezingen zich genoopt zag tot aftreding en het Ministerie-Cort van der Linden aan het bewind kwam werd de heer Pleyte belast met de portefeuille van Koloniën. Gedurende de ruim 5 jaren, dat het Kabinet aan het bewind is gebleven, heeft Mr. Pleyte aan het hoofd van het Departement van Koloniën gestaan. In het Parlement deed hij zich kennen als een vlot spreker, door en door be kend met de Indische toestanden. Na zijn aftreden als Minister maak te de heer Pleyte deel uit van ons di plomatieke corps. De heer Pleyte was ridder in de Or de van den Nederlandschen Lceiw. De K 13 naar Ned.-ïndië. Hr. Ms. Onderzeeboot K 13 onder bevel van den luitenant ter zee le klasse L. G. L. van der Kim, zal de uitreis naar Nederlandsch-Indië maken via het Panama-kanaal. Deze reisroute is gekozen teneinde te voldoen aan het verzoek van de Rijkscommissie voor Graadmeting en Waterpassing om de, aan boord Hr. Ms. onderzeebooten K 2 en K 11 uitgevoerde slingerwaarnemingen in de Middellandsche Zee en in den Indi- schen Oceaan, welke waarnemingen een groote wetenschappelijke waarde hebben, thans voort te zetten in den Atlantischen Oceaan en in den stillen Oceaan, met een door dr. Vening Nlei- nesz, op grohd der verkregen onder vinding ontworpen toestel, terwijl hier bij tevens ondervinding wordt opge daan betrefende het uithoundingsver- rnogen van personeel en materiaal van een onderzeeboot op een dergelij ke lange reis. De navolgende havens zullen worden aangedaan: Fayal, Las Palmas, Cura sao, Calou, Panama, Mazatlan San Francisco, Honolulu, Guan, Yap, Ma nilla en Ambois. Het vertrek uit Nederland zal plaats hebben omstreeks einde Mei; de aan komst in Indië ongeveer December. BUITENLAND."" DE FRANSCHE FINANCIEELS CRISIS. De houding van den Senaat. De twee voornaamste groepen van den Senaat, de „gaüche dzmociatique" en de „union républicaine", hebben he den een zelfde resolutie aangenomen welke in de volgende bewoordingen gesteld is: „De gauche démocratique (union ré- publicainej van den Senaat heeft be sloten, aan deze vergadering te vra gen, met uiteen te gaan alvorens het financieele ontwerp en de begrooting gevoteerd te hebben". Voor den Senaat mag dit zeer ze^ ker een ongewone stap heeten. Hij geeft hiermede te kennen, dat hij be sloten is bij in gebreke blijven van "de Kamer als wachter der landsbelangen, op te treden. Waar zoowel linker- al3 rechterzijde van den Senaat in volkomen eensge zindheid lot dezen stap hebben mee- nen te moeten overgaann, mag men hieruit concludeeren, dat de toestand inderdaad ernstig is. Ondanks a.le pogingen, die aange wend worden, om tusschen regeering en Kamer een compromis tot stand te brengen, blijft de meening overneer- schen, dat men op ,een ministercrisis aanstevent. Men meent zeds te kun nen aangeven, dat deze Dinsdag zal uitbreken. Péret's linancieele voorstellen. Intusschen heeft minister Péret gis termorgen zijn voorsteden in de finan- ciëele commissie der Kamer verde digd. Zijn sterkste argument was, dat men geen keus heeft, daar geen an dere oplossing behalve de veriiooging der omzetbelasting onmiddellijke in komsten geeft, welke noodzakelijk zijn In het bijzonder verklaarde hij zich een beslist tegenstander van de voorgestel de verhooging van alle belastingen met 10 pet. De verhooging van de omzetbelas ting zou slechts tot 31 December van dit jaar behoeven te gelden, indien men voor het volgende jaar tijdig een andere belast.ng voorbereidt. De voorzitter der commissie, Henri Simon, daiikte Péret voor zijn hel dere uiteenzetting, maar meende niet temin te moeten opmerken, 'dat hij de mogelijkheid zeer gering achtte, dat Péret's voorstellen een meerder heid in de Kamer zouden kunnen krij gen. Een radicaal tegenvoorstel. Gistermiddag heeft de financieele commissie opnieuw vergaderd. Namens Dumesnil, Milhaud, Georges Bonnet andere vooraanstaande leden der radi cale partij werd een voorstel inge diend tot vervanging der omzetbeias- ling door een reent van 10 DCt.. te hef fen van alle verkoopen vann onroe rende goederen en handelszaken, welk recht eveneens 1.7 milliard zou op brengen, hetzelfde bedrag als de ver hooging der omzetbelasting. De commissie aanvaardde den door Péret voorgestelden hoofdelijken om slag, maar stelde daarna de behande ling van de verhooging der omzetbe lasting uit tot gisteravend. Indien deze belastinng verworpen wordt, hetgeen zeer waarschijnlijk is, zal de commissie zich moeten uitspreken over het door de radicalen ingediende voorstel. DE ZEVENDE VERJAARDAG VAN HET FASCISME. Een boodschap van Mussolini. De premier Mussolini heeft een boodschap gericht aan de zwarthem- den ter gelegenheid van dqji 7den ver jaardag van het fascisme, welke mor gen gevierd wordt. In deze boodschap zegt de dictator: „Fascisten van geheel Italië. De 7de verjaardag van de vormng van hei strijdende fascisme vindt onze pha lanx beter gewapend dan ooit te voren en waardig om dezen dag met 'de uiter ste discipline te herdenken. In het land heeft het volk groot ver trouwen gekregen in de regeering, wel ke de moeilijkste vraagstukken opge lost heeft, terwijl de oppositie van lederen aard vernietigd is. In het bui tenland wordt het fascisme of 'bemind of gevreesd, 'doch overal gerespecteerd ondanks de onmachtige manoeuvres van oude politieke machtén, welke zij' echter gebroken hebben. Zwarthemden, het einde van het ze vende strijdjaar bekroont uw glorie, doch het grootste werk moet nog be gonnen worden. De moeilijke taak, welke ons wacht, eischt van' ieder on zer de grootste toewijding. Dat wij! het land gered hebben van de deca dentie is een groote overwinning. Nu moeten wij ons toeleggen op de ver grooting van de moreele en materieele macht van Italië zonder ophouden. In het onverklaarbare symbool van den lector zullen wij alle 'hinderpalen ovenvinnen en ons ideaal verwezenlij ken. Dezen eed moet gij op dezen dag zweren: „Op voor de fascistische overwinning tegen iedereen!" De voornaamste plechtigheid zal in het Hippodroom te Rome plaats heb ben, waar Mussolini de fascisten zal toespreken. In alle districten zullen plaatselijke feesten plaats vinden. Oud-Rijkskanselier Fehrenbach. f Gistermiddag is te Freiburg im Breisgau ouu-rijkskanselier Fehren bach overleden. Konstan ijn Fehrenbach was op 11 Jan. 1852 te Welleniingen in Baden geboren en is dus 74 jaar geworden. Na zijn studie in de rechten werd hij in 1885 lid der Badensche Tweede Kamer. Later, in 1901, tot lid van den Rijksdag gekozen, werd hij' in 1917 president van den Rijksdag, het vol gend jaar voorzitter van de Nationale Vergadering. Na den staatsgreep van Kapp werd hii tot rijkskanselier benoemd, in welk ambt hij, met dr. Simons als minister van buitenlandsche zaken, toenade ring tot de geallieerden zocht in den zin van latere z.g. vervullingspolitiek. De mislukking van dit streven ter conferentie van Spa (56 Juli 1920) schokte zijn positië zoodanig, dat hij het volgend jaar, op 4 Mei "1921, al trad. Een dag later kwam het ultima tum van Londen los, dat zijn opvol ger, dr, Wirth, evenals Fenrenbach centrumsman, aanvaardde. Een demojratiscn maar geen socia listisch Duitschland, dat was net ideaal van dezen Centrumsieider. De herin nering aan groote daden laat hij niet achter. Zijn verdienste is het, dat hij herhaaldeujk, als ae partijen opgewon den tegenover elkaar'stonden een eer lijk bemiddelaar en makelaar was. Polen's linancieele moeilijkheden. De regeering-Skrynski ziet zich de laatste dagen voor financieele moei lijkheden geplaatst, welke veroorzaakt worden door de noodzakelijkheid, dat voor 1 April nieuwe voorloopige twaalf den moeten zijn goedgekeurd. AMe par tijen en het kabinet zijn het erover eens, dat he4 deficit op de begrooting moet worden opgeheven. Er bestaat evenwel verschil van meening over de middelen, die daartoe moeten worden aangewend. De Minister van Financiën Zdzi- chowfki wenscht het systeem van het vaststellen der salarissen overeenkom stig het indexcijfer te laten vallen en vermindering van het rijkspersoneel. De socialistische ministers willen de invoerrechten verhoogen, terwijl zij daarnaast de militaire begrooting wil len verminderen door verkorting van den diensttijd tot één jaar. De Ministerraad heeft Woensdag en Donderdag de moeilijkheden bespro ken, doch heeft nog geen oplossing ge vonden. Hij hoopt in de^zitting van he den tot overeenstemming te komen en tegelijkertijd een ministeriee-le crisis te vermijden. KORTE BERICHTEN De Pruisische Landdag heeft met 198 tegen 195 stemmen de woningbe lasting verworpen. Paru en Chili hebben de bemid deling dér Ver. Staten in zake Tacna en Arica aanvaard. De Duitsche Rijksdagcommissie aanvaardt het compromis-cntwerp in zake de belastingen. De Rijksdag be gint reeds Maandag met de behande ling. Het Nationale leger bij Peking geraakt in de klem tusschen de aan rukkende troepen van Woe en Tsjang. De ra a :i> conferentie te Genève stelt voor elk land één exclus.eve golf lengte toe te wijzen voor krachtige sta tions. Wanneer BrianJ er in s.aagt zich te handhaven, zal Malvy uit de regee ring treden en een lioogen post in dé koloniën aanvaarden. In het Russische, district Sluzk zouden 80U boer en woning en afgebrand rijn. Naar verluidt, is een syndikaat( van^de steenkool- en ijzemnijverheid' in Engeland in wording als uitkomst uit de moeilijkheden. KERK ËN SCHOOL. Ds. E, van Dijk. Ds. K. van Dijk, miss. pred. der Frie- sche Geref. Kerken te Keboemen, is in goeden welstand in bet vaderland ge repatrieerd. Dr. Onvlee. Dr. Onvlee, de taalgeleerde voor Soemba, heeft afscheid genomen van de deputaten der Soemba-zending en hoopt in April naar Soemba te ver trekken. Ned. Herv. Predikantenvereenlging. De Ned. Herv. predikantenvereen. zal haar jaarlnksche vergadering 13 en 14 April houden in heit jaarbeursgebouw te Utrecht. Aan de orde komen de volgende on derwerpen: „Angelsaksisch en Duitsch Christendomdoor Prof. W. J. Aal- 'ders van Groningen. Belijdenis en we tenschappelijke vrijheid", door Dr. J. Severjjn van Dordrecht. „Plichten en rechten van Predikanten", door Dr. J. A. de Vrijer van Amsterdam. „Ho© houdt de Kerk de jeugd", door Dr. J. P. van Bruggen, van Amsterdam. Aan de vergaderingen zal een gods dienstige samenkomst voorafgaan in de Domkerk. Deze zal geleid worden door Dr. Berkeibach van den Sprenkel, van Rotterdam. Vrije Universiteit. Geslaagd voor het candidaatsexamen teheologie, de heer J. B. v. d. Sijs te Leiderdorp. UIT DE OMGEVING. BODEGRAVEN. Onderling Fonds voor Ziekenhuisver- pleging voor Bodegraven en Omstreken Het onderling Fonds voor Zieken- huis-verpleging voor Bodegraven en Omstreken hield Woensdag haar ge wone jaarvergadering in het Hotel „Van Haaften". De presentielijst telde maar 37 leden die opgekomen waren. De voorzitter, de heer H. Blazer, opende de vergadering en heette allen hartelijk welkom. Spr. betreurde het, dat zoo weinig leden ter vergadering waren gekomen, doch wilde dit niet aanmerken als bewijs van weinig be langstelling, doch beschouwde dit veel eer als een algeheel vertrouwen dat het fonds in goeden toestand verkeert. Spr. deed dan ook mededeeling dat het Fonds in goeden doen verkeert, en gat 'een algemeene beschouwing daarvan over het afgeloopen jaar. Hierna las de heer W. Hoogen- doorn, secretaris der vereeniging, de notulen der vorige jaarvergadering, welke onveranderd werden vastgesteld. Vervolgens bracht hij 'het jaarver slag uit. Spr. noemde het voor zich een aan gename taak en een voorrecht, het 3e jaarverslag dezer vereeniging te mo gen uitbrengen. Spr. wees op bet schoone en hooge ideaal dat de 'ver eeniging'beoogt, ën dat het fonds zich in veler sympathie' mocht verheugen. Het jaar 1925 was voor de ver eeniging een voorspoedig jaar. Er was een eensgezind samenwerken, zoowel van de zijde van het beastuur als die van de leden. In de elf bestuursverga deringen d:e gehouden werden, werd geen enkele wanklank gehoord, en steeds mocht men inde beste verstand houding vergaderen, en de besprekin gen, aismeue de genomen besluiten, geschiedden altijd met waardeering van een ieders gevoelensn, omdat steeds het belang aer vereeniging werd be doeld. In de samenstelling van het be stuur kwam geen wijziging. Door het Bestuur werd besloten een Obl. van f 1030 N.W. S. te koopen. Voor belangrijke stukken werd bjj de Nat. Bank vereen, alhier een safe k f10 per jaar gehuurd. De heer B. van Dijk bedankte als bode, waarvoor benoemd werd ae heer van Leeuwen. Een schrijven was ingekomen van de vereeniging voor Ziekenhuisver- pleging te Leiderdorp, waarin aange drongen werd om "te komen tot een federatie ot kringvorming, om bil even tueere verhuizing der leden, elkanders leden over te nemen, zoodat bij vesti ging in de nieuwe woonplaats het ver trokken lid direct recht zou verkrijgen op ziekenverpleging. Een en ander maal werd hierover in Leiden verga derd, met het resultaat, dat in be ginsel werd besloten tot oprichting van een federatie, waarbij reeds 9 vereeni- gingen, w.o. ook Bodegraven, zijn aan gesloten De kosten hieraan verbonden zullen voor de vereen., als zijnde bo ven de 500 leden, f 5 per jaar be draden. Van het nieuwe artikel in ons re glement, n.l. lijkvervoer, werd 6 maal gebruik gemaakt, drie lijken werden op kosten der vereeniging gehaald uit Leiden en drie uit Utrecht. Voor het jaar 1926 werd wederom met den heer A. Timmer gecontrac teerd, voor vervoer per'auto van onze patiënten. Door drukke werkzaamheden, zag het medebestuurslid, de heer Walra ven, zich genoodzaakt, als zoodanig at te treden. Het ledental bedroeg per 31 Dec. 1924: 846 leden met 3483 gezinsleden. Vermmuering door oer ij^en en ver trek naar eluers: 24 leden met 178 ge- Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. BERLIJN, 505 en 576 M. Vanaf 7.50 ook op 1300 M. 6.Lezingen. 7.20 Toon eel1. 9.20 Nieuws. 9.50 Muziek. DAVENTRY, ióoo M. Zie Londen. 1 9.25 Speeches. 5 9.50 Zie Londen. 10.45 Weerbericht voor zeevarenden. 10.50 Muziek. DORTMUND, 283 M. 5.35 Lezingen. 8.30'Muziek en zang. ELBERFELD, 259 M. 5.05^ Lezingen. 7^.50' Orkest. 9I20 Lezing. 9.50 Muziek. HILVERSUM, 1050 M. 4.30 Concert. 6.30 Cursus in handelskennis. 7.30 Politiebericht. 7.45 en 10,Persberichten. 8.10 Arbeiders ridio-amateurs. 10.Muziek en zang. LONDEN, 365 M. J 5.20 Concert. 7.20 en 10.20 Tijdsein, weerber., nieuws, 7.45 Pianoconcert. 8.Causerie. 8.20 Muziek, zang, koor. 9.20 Concert stedelijk orkest. 10.50 Muziek. MüNSTER, 410 M. 5.33 Lezingen. 7.50 Orkestmuziek. PARIJS (Radio-Paris), 1730 M. 5.05 Orkest. 6.05 en 8.35 Persberichten. 8.50 Galaconcert. ZüRICH, 515 M. 5.33 Handharmonica-concert, ó.io en 9.10 Weerbericht en nieuws. 7.35 Lezing. 7.50 Concert. X— ZONDAG 28 MAART. HILVERSUM, 1050 M. 8.30 R. K. Morgenwijding. Spreker: Dr. J. Kors, over: tarwekorrel niet sterft". Afgewisseld door zang. 10.30 Remonstrantsche Kerkdienst te Gouda. Voorganger: Ds. P. D. Tjalsma. 2.30 Concert Haarl. orkestvereniging. 5.Kerkdienst uit de Diependaalsche Kerk te Hilversum. Voorganger: Ds. J. A. Hoekzema, Ned. Herv. predikant. Tekst: Joh. 19:13: Het is volbracht. 8.10 Gewijde muziek. „Als de zinsleden. Totaal 812 leden met 3305 gezinsleden. Vermeerdering door geboorten en) toetredingen: 134 leden met 638 ge zinsleden. l'otaal dus 946 leden met 3943 gezinsleden. De aanwas van leden bedroeg dus in het afgeloopen jaar 103 leden met 460 gezinsleden. Per 31 Dec. 1925 bestond het fonds uit 946 betalende leden, waarvan 873 volgens tarief A, b7 volgensn tarief B en 16 vol genus tarief C. Plet aantal patiënten, dat door be middeling van het fonds verpleegd werd, bedroeg 68 met een aantal ver- pleegdagen van 1435. Uit het jaarverslag van den pen ningmeester, den heer G. v. d. Wilt, bleek dat ontvangen was: aan contributiën f5373.46 aan dónateursgelden 215.50 aan rente 77.15 Transp. totaal Uitgegeven voor: Zi ek env e rp 1 eging Auto-v ervoer Spoorvervoer Lijkvervoer Transp. Per transp Transp. uitg. Bodeloon Drukwerk Verg. aan bestuur Zaalhuur Porto's en zegels Diversen f 5666.11 f3127.05 772.50 107.02 67.50 f4074.07 ontv. 15666.11' f4074.07 537.39 105.05 226. 36.45 7.— 26.88 totaal 5012.84 saldo t 653.27 Het fonds heeft een totaal vermo gen van f2274.10. De Controle-commissie bracht rap port uit van het nazien van het fi nancieel beheer. De verklaring was van dien aard, dat boeken en beschei den in de beste orde zijn bevonden. Hierna was aan de orae verkiezing van drie bestuursleden. Aan de beurt van aftreden waren de heeren C. de Groot en W. Hoogendoorn, terwijl er een vacature ontstond 'door het uit treden van den heer J. Walraven. De afgetredenen stelden zich weer her kiesbaar, en werden ook bij meerder heid van stemmen weer herkozen. In de vacature-Walraven werd voor zien door de verkiezing van den heer Bogaart uit een rijf tal candidaten. Hierna volgde vaststelling vergoe ding Bestuur. Aan den administrateur werd een honorarium toegekend van f 190 en aan den penningmeester van f60. Bij Piet overgaan der benoeming van een Commissie, belast met het nazien der boeken, werden uit een 10-tal le den, de volgende heeren gekozen: J. Groenendijk, J. de Boer en Le Noble. Bij de verkiezing van een commis-

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2