Schrale Huid PUROL NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 22 MAART 1926 men van hen, die niet aan de stem ming deelnamen, is niet in overeen stemming geweest met de, artikelen 72 en 91 der Kieswet, waar sprake is van een aanmeldingsplicht en niet van een plicht om aan de stemming deel te nemen. Niet van hen. die niet aan de stemming deelnamen maar van hen, die zich niet hebben aangemeld, had aanteekening moeten zijn gehouden. Ik zou het op hoogen prijs stellen, in dien voor u de stembureaux in uw kring hiermede werden in kennis ge steld, opdat bij de eerstvolgende ver kiezingen een juiste uitvoering aan art. 91 der Kieswet worde gegeven. Kiosken op Spoorwegstations. Op de vragen van den heer Moltma- ker betreffende 't verbod van den ver koop van sommige Fransche tijd schriften in de kiosken op de spoor wegstations antwoordde de Minister van Waterstaat: De tusschen de spoorwegdirectie en de ondernemers van den spoorweg boekhandel gesloten overeenkomsten verbieden uitdrukkelijk verkoop en uitstalling van boekwerken, nieuws bladen als anderszins, strijdende met de openbare orde en goede zeden, *en geven in geval van twijfel de beslis sing aan de directie. Verder is aan de ze het recht voorbehouden, om aan de ondernemers den verkoop van sommi ge bepaald aangewezen boekwerken, tijdschriften, nieuwsbladen, reisgidsen platen of voorwerpen op te leggen of te verbieden. De directie is dus niet buiten haar bevoegdheid getreden, toen zij, op uit- noodiging van den vorigen Minister van Waterstaat, den vprkoop van de bedoelde tijdschriften verbood. Er bestaat geen genoegzame aanlei ding om intrekking van het verbod te bevorderen. De liquidatie van de N.O.T. In de Zaterdag gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der •Nederlandsche Overzee Trust Mij. waarin de eindafrekening der liquida tie aan de aandeelhouders werd aan geboden, is deze met algemeene stem men goedgekeurd. Besloten werd, in overeenstemming met artikel 12 van de statuten, het saldo der liquidatie af te dragen aan het Kon. Nationaal Steuncomité. Dit éindsaldo bedraagt f406.641.40 in contanten en effecten, benevens drie perceelen, gelegen te 's-Gravenhage, welke reeds geruimen tijd in brüik- leen aan den Staat der Nederlanden jwaren afgestaan. Textielfabriek op coöp. grondslag. De indertijd door bet bestuur van ♦het Nederl. Verbond van Vak vereen i- gingen ingestelde commissie tot on derzoek naar de mogelijkheid van op richting van een textielfabriek op coö peratieven grondslag in Twente, voor welk plan de coöperatie Tot Steun in den Strijd te Enschedé aanvankelijk 'een belangrijk bedrag had beschikbaar gesteld, heeft volgens de „N. R. C." be sloten, haai* arbeid niet verder voort te zetten. De spoorwegtarieven. Het Haagsche Corerspondentie-bu- reau meldt: Naar wij vernemen, is het onlangs gepubliceerde bericht inzake een ver laging der spoorwegtarieven in dien zin voorbarig, dat het slechts weer geeft een voorloopig denkbeeld, waar omtrent nog geen besluit gevallen is. UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. De Raad dezer gemeente zal ver gaderen op Donderdag 25 Maart, des (namiddags te 7 uur. Agenda: 1. Voorstel van B. en W. tot het in trekken der verordening op de heffing jvan straatgeld. 2. Voorstel van B. en W., naar aan leiding van de vraag van het raadslid jden Ouden, omtrent de breedte van het jtrottoir in de Zaalbergstraat. 3. Voorstel van de Commissie voor ihet ontwerpen van straf ver or delingen .tot wijziging der algemeene politiever ordening. 9 4. Voorstel van B. en W. tot verkoop van grond aan de Zaalbergstraat aan iW. B. Kroon q.q. 5. Voorstel1 van B. en W. om van 1 ]Meid 1926 tot en met 30 April' 1927 (onderhands op te dragen aan M. van (Essen het ophalen van asch, vuillnis, enz. in de gemeente voor de som van 4Q00 per jaar. 6. Voorstel van B. en W. om C. de Jong te ontheffen van de huur van ge- toeente-eigeaidommen eui om die te ver huren aan E. Amersfoort. Voorstel van B. en W. om aan Jï. E. de Kok te Gouda tot wederopzeg ging een lokaal van de 0. L. School Raadhuisstraat beschikbaar te stellen. S. Voorstel van B. en W. om met het Rgk een overeenkomst aan te gaan tot herstelling en onderhoud van de schiet baan. 9. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van het bedrag dei* voorschotten aan besturen van bijzondere scholen, (krachtens art. 103 der L. O.-wet 1920, ftpor 1926. 10. Voorstel van B. en W- tot vast stelling van het vercnenigvuldigijngscij- ■ier voor de plaatselijke inkomstenbelas ting, belastingjaar 1926—'27. 11. Voorster van B. en W. tot aan koop V3in rentegevencie eigendommen woor het Waarborgfonds inzake Woning bouw. 12. Voorstel van B. en W. tot over name door de gemeente van de Nuts- Btichting ,tot verbetering van de volks huis voting eener door die stichting aam (den jxilder Kerk en Zanan te betalen (jaarlijksehe recognitie voo rhet inlaten va nbuitenwater, ter doorspoeling vain riolenL in het complex straten, gelegen Aan ae Emmalaan. 13. Voorstel van B. en W. tot het be schikbaar stellen van een crediet tem be hoeve van het brand wezen. 14. Voorstel van B. en W. tot het be schikbaar stéllen van eon crediet van f 900, voor het maken van stellingen in het nieuwe archief gebouw. 15. Voorstel van B. en W. om de twee automobielspuiten te verzekeren tegen wettelbijke aansprakelijkheid jegens dei - den voor den tijd van één jaar. ió. Voorloopige vaststelling van de rekeningen over 1924 va|n: a. de Water- en Lichtbsdrijven; b. het Grondbedrijf. 17. Voorstel van«-B. en 0111 mede werking te verleenen voor het bestrate met tegels van de speelplaats bij de Chr. School te Aaranlderveen. 18. Voorstel van B. en W. tot verbe tering en vergrooting van de speelplaats bij de 0. L. School, Schoolstraat. 19. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van besluiten tot wijziging van de igemeentebegrcoting, dienst 1925. 20. Benoeming van eejn lid van de ie Commissie tot Wering van School ver zuim wegens bedanken door dm heer G. Kamphorst. Aanbevolen worden de hee- rem: 1. ,H. Njjhoff. 2. E.. Jongs tra. 21. Benoeming van 4 ledejn der Schat tingscommissie a.ls bedoeld in art. 57 der Wet op de Inkomstenbelasting 1914. 22. Voorstel van B. en W. tot tijde lijk© aanstelling van eejn leeraar in het vak lichamelijke oefening aan de hoog ste klassen van de openbare school aam den Oudshoornschen weg. 23. Benoeming van eem, onderwijzer aan de openbare school aan dein Ouds hoornschen weg. Voorgedragen worden de volgende leerkrachten 1. A. W. van Willigen, onderwijzeres te Wormer. 2. E. C. Bruins, onder wij zei*'te Koog a. d. Zaan. 3. W. Petersen, onderwijzer te Lands meer. De benoeming zal plaats hebben otn- der voorbehoud van geneeskundige goed keuring. 24. Benoeming van eein gemeentewerk man (straatmaker). Aanbevolen worden 1. B. Bekkers te Putten. 2. J. C. Versluys te Leiden. wassenaar. Burgerlijke stand. Geboren. Jaco bus Dieaerik Jan, zoon van ph. J. Idem burg en M. J. J. Kchnstamm. Leonard a Alida Cornelia, dochter van L. A. van den Berg en A. K. Ruigrok. Johanna Margaretha, dochter van H. van Os en W. F. Scheffel. Overleden: M. C. van Windejn, 1 jaar. A. M. van der Kleij, 1.2 dagen. BODEGRAVEN. Burgerlijke stand. Geboren; Johan nes Anthonius, zoon van J. A. Jacobi en C. A. van Bentein. Comelis Johan nes, zoon van N. 'vain Leeuwen en C. van Dam. Overleden: Teunis Verhoorn, 63 j., wedr. van C. Verweerd. Gevestigde personen: J. Mulder, controleur, van 's Graven-, hage. W. J. Koek, bakkersknecht, Zoe- terwoude. W. T. Hooijberg, zonder be roep, Weesp. C. M. E. Beterleem, Apo- thekersaassistent, Giesendam. D. Kap- tein en gezin, landarbeider, WiWlü. H. Croes, dienstbode, Stad Vollenhoye. Vertrokken: A. J. M. Roodenrijs, winkeljuffrouw, naar 's Gravenhage. Ab. Anker, zohder beroep, Berkenwoude. G. Bus en gezin koopman. Reuzel. Wed. C. Mak en ge zin, zonder beroep, Lisse. F. Wij ma, kapper, Hilversum.' P. Stigter, zonder beroep, Alp hen a. d. Rijn. GEMENGD NIEUWS. Uiteen boom gevallen. De Twickeler arbeider H., die te Del den bezig was de kruin uit een boóm te zagen viel, tegelijk met de kruin, van een hoogte van ongeveer 12 meter naar beneden. Met gebroken ribben, meldt de „Zw. Crt.", is hij naar bet R.-K. Zie- kenhuins overgebracht. Dr. Gewin verleende geneeskundige hulp. De toe stand van den patiënt is zeer zorgwek kend. Het slachtoffer is gehuwd en vader van 2 kinderen. De electriscke stroom. De landbouwer W. D., te Helen (L.;, kwam Vrijdag in aanraking met den electri- chen stroom en werd op slag gedood. Hij laat een vrouw en tien kinderen achter. Bedorven cement. Voor den sluisbouw te IJmuiden werden per zee schip 16.000 zakken portland cement aangevoerd, waarvan echter door bin nengekomen water 2400 zakken bleken bedorven te zijn. Wel wat laat. Een briefkaart, zes weken geleden gepost te Alkmaar, op een afstand van nog geen 2 uur gaans van Noord-Scharwoude, werd dezer dagen aan het goede adres be zorgd. Wel wat laatl Een oplichter. Een engros- zaak in margarine te Groningen heeft bij de politie aangifte gedaan van bet volgende voorval. Een winkelier te Eerste Excloërmond (gem. Musselka- naal) bestelde vijf vaten margarine en accepteerde deze. Eenige dagen later gaf hij te kennen, dat hij ze niet wensch te. Hij zond de vaten terug. Het bleek echter dat hij de goede margarine uit de vaten had verwijderd en er bedor ven waar voor in de plaats had gedaan Het fabrieksmerk had hij listig boven op de bedorven margarine overge bracht. De centrale recherche heeft de vaten in beslag genomen en de zaak verder overgedragen aan den marechaussée te Stadskanaal. Zesvoudige moord. Vol gens een telegram uit Stockton (Cali- fornië) heeft een makelaar in onroe rende goederen 5 vrouwen en een man RECLAME. Indien de huid van handen, gelaal of lippen, schraal, ruw of gesprongen is, gebruik dan de terstond ver zachtende en spoedig genezende Doos 30 ct. doodgeschoten. Na het volbrengen van de daad, vluchtte hij in een auto, doch werd terstond terstond door de politie achtervolgd. Toen hij geen kans meer zag te ontkomen, stortte hij zich in een afgrond. Zijn lijk werd la ter teruggevonden. Een Kamerlid in gevaar. Het Kamerlid de heer Boon was gis termiddag niet, althans niet in den aanvang in de vergadering van de Tweede Kamer aawezig. Hem is naar wij vernemen, gister nacht tusschen Leeuwarden en Dok- kum een auto-ongeval overkomen, dat nog heel goed voor hem en door zijn toedoen ook voor den chauffeur is af- geloopen. De auto reed op een gegeven oogen- blik door een brugleuning in het wa ter. De heer Boon, die onder den auto te recht was gekomen, wist zich er on deruit te werken en met den chauffeur den wal te bereiken. Zij zijn toen in een boerenwoning, na van den schrik bekomen te zijn, van droge kleeren voorzien. De heer Boon heeft daarna in een hotel te Leeuwarden overnacht en werd gisteren te 's-Gravenhage terug verwacht. Hem deert niets; de auto is zwaar beschadigd. Kippendief aangehouden. De politie te Doetinchem slaagde er Woensdag in een beruchte kippendief op heeterdaad te betrappen. Hij had bij fouilleering vier levende kippen on der zijn kleeren verborgen. De aange houdene is naar Arnhem overgebracht en aldaar in het Huis van Bewaring ingesloten. In verband met dezen diefstal is Donderdag nog te 's-Heerenberg een medeplichtige gearresteerd. Door groenten vergiftigd. Zondag had de familie W. te Kort- gene postelein uit weckflesschen hij het middagmaal genuttigd. Er schijnt iets aan de afsluiting der flesschen te hebben gemankeerd, zoodat de groen te bedorven was, gelijk naderhand bleek. De heer W. en zijn vrouw zijn spoedig na het eten onwel geworden en hun toestand werd zoo ernstig dat beiden Woensdagavond naar het gast huis te Middelburg moesten worden overgebracht. Daar is de vrouw kort na aankomst overleden. De man ver keerde Donderdagavond nog in levens gevaar. De kinderen hadden van de postelein niet gegeten. Een ontploffing. Donder dagmiddag een uur, brachten een paar hevige knallen den omtrek van de St. Aldegondiskaai te Antwerpen in hevi ge beroering. Uit de machinekamer van de Nederlandsche stoomboot „Zee meeuw", zag men een groote vlam op stijgen. In de machinekamer had een ontploffing plaats gehad, meldt „D: Schelde". Een der matrozen, de Duitscher Gus- taaf Köpke, die zich bij de ontploffing op het dek bevond, werd tegen de ree ling geslagen en aan den neus, voor hoofd en linkerhand gewond. Een Sla vische nationaliteit liep kwetsuren aan de beide beenen op. 'De overige zeelieden die zich in d. machinekamer bevonden, waren er erger aan toe. Zij bekwamen allen brandwonden en kwetsuren. Omtrent de oorzaak meldt het blad: Woensdag had de bemanning een bus geperste lucht gekocht, welKo in een dynamo moest worden gepompt. Bij het in werking stellen der machine ontplofte de vergaarbak van den dy namo en eveneens de tube, die ver moedelijk geen geperste lucht inhield, maar wel zuurstof. Een stevig knaapje. Te Venlo werd een 9-jarig jongetje, dat in de Lomstraat voor een luxe-auto do straat wilde oversteken, overreden. Ofschoon de auto over hot lichaam van den kleine heenging, bekwam de ze geen noemenswaardig letsel. Eeni ge uren later kon hij naar huis ver voerd worden. Goed afgeloopen. Gister avond is bij een nachtelijken vliegtocht va nhet vliegkamp De Kooy uit, het vliegtuig van den Marine luchtvaart dienst p. 28 bij het landen over den kop geslagen. Het toestel werd zwaai beschadigd, doch persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. Levend verbrand. Te Ven- v$y trok een lV^-jarig kind een kan kokende koffie over zich. Het ventje bezweek aan de brandwonden. Te Born (L.j vief een 21'2-jarig jongetje in ëen onbewaakt oogénblik in een emmer met kokend water. Het ventje stierf aan de brandwonden. Een brandstichster. Kort geleden zijn in Brooklyn niet min der dan veertien oude, me erend eels vervallen gebouw-en op één dag in de asch gelegd. Successievelijk brak in deze gebouwen met een tusschenruim- te van een paar minuten brand uit en onophoudelijk werd de brandweer gealarmeerd. Het meerendeel der hui zen stond spoedig in lichtelaaie zoo.lat er niet veel meer van te redden viel. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat in alle gebouwen de brand aan brand stichting moet worden geweten. Ooggetuigen verklaren voorts, dat zij een vrouw hard hebben zien veg- loopen. De politie veronderstelt, der halve, dat men hier met een waan zinnige heeft te doen, of anders met een fanatieke vrouw, die op deze wijze tegen de bedroevende woningtoestan den in de betreffende wijk heeft wil len protesteeren. INGEZONDEN. (Buiten varantwooroaiijkheid der RedaoÜSj Geachte Observator! Zeer dikwijls lees ik uw Zoeklichtjcs met instemming en dit geeft mij vrij moedigheid U er op attent te maken, dat U in dat van Vrijdagavond de plank toch mis hebt. „Als een jongmensch voor enkeie maanden naar de kazerne gaat vindt hij bij zijn terugkomst zijn plaats vaak door een ander ingenomen". Schrijft U: Dat moge zoo zijn met jongelui in dienst van particulier m. het is niet het geval met jongelui in dienst van den Staat of van Staatsinstellingen Zoo juist kwam een mijner jonge amb tenaren mij groeten daar hij a.s. Maandag in dienst móet. Maar als hij terugkomt vindt hij zijn plaats open en kan hij weer gaan zitten. Zoo is het ook bij de meeste openbare of semi- openbare lichamen en waar de heeren Kan en Donner ook staatsambtenaren waren had U ze met lagere staatsamb tenaren moeten vergelijken, niet met jongelui in particulieren dienst. Ook Uw slotzin acht ik onjuist maar dat is een kwestie van appreciatie. Waar ik den vinger op wou leggen is het manke in uwe vergelijking. Met beleefde groeten, T. S. GOSLINGA. Ons Babbelhoekje. Beste jongens en meisjes, Als gewoonlijk gaan de briefjes voor op, en' toch kan ik met iets bijzonders beginnen. Weet je hoe dat komt? Wel, het eerste briefje wat ik opende, was van een paar nieuwe nichtjes. En wan neer er nieuwe nichtjes of neefjes bij komen, is dat iets, wat we allemaal even prettig vinden, nietwaar? 'k Ga ze dus maar gauw welkom hosten. „Klaproos en Boterbloempje'. Zooais jullie al gezien kunt hebben, ben je mij hartelijk welkom, en niet mij alleen, maar onze heele familie. Natuurlijk mo gen -jullie mij tante noemen. Je hebt Deiden juist een heel geschikte leeftijd ioni mee te doen. Als je met de letter raadsels moeite hebt, vraagt dan Rese da en Rozeknopje maar eens om raad. Dat raadsel van de vogels heb ik aj van een ander nchtjje gekregen, maar het andere zal ik eens plaatsen hoor. „Rozeknopje en Reseda'. Ja, het is nu heel mooi weer. Wat scheelt Rese da's broertje? Zoo, ben jij ook op dien 'verjaardag geweest? Vond je het prettig 20(0'n extra vrijen middag? Vindt je het postpapier zoo prachtig? „Blondine". Ja, het was zoo heerlijk zacht weer, nu is het weer veel' kouder. Maar we gaan steeds vooruit, de Lente komt toch. Zoo, kon Grootmoeder je zoo best helpen, dat zal dan nu afvallen voor je. Vond je het letterraadsel dit keer moeilijk? „Vergeet mij nietje". Zoo, dus dat is al gauw, dat je openbare le3 hebt he? Vindt je het prettig? Was het raadsel te moeilijk, dac je het niet vinden kom? „SneeuwklokjeDus je Hongaartje is er al, nu je deze krant krijgt. Hoe heet ze .en kent ze nog wat vajn het Hol- landsch? Heeft ze een goede reis ge had? „Roosje". Zoo, dus jullie konden niet langer wachten? En heb je pret gehad? Ja zeker? Ja, het wordt nog een heel' lange tjjd hoor. „Grassprietje". Wei wei, kleintje, wat ben jij verwend, met al je cadeautjes. Was je niet heel erg blij? En hebben de pottertjes lokker "gesmaakt? „Blondkópje". Ja, ia heb je gemist. Vindt je het prettig op de vereeniging? Dat jaarfeest belooft heel gezellig te worden he? 'k Durf. het nog niet vast te beloven. „Junior". Je raadsels -waren goed, al leen van het laatste niet alle onder- ideelen, zooais je zelf ook zien zult. Ik vind het prettig, als je de volgende week meer kunt schrfjveu hoor. „Lindebloesem". Ja, we hebben ,een paar mooie dagen gehad. Ben je gauw jarig? Vindt je het naar voor je broer? Wat voor een plaat was dat? Dat raad sel van de vogels heb ik al, maa^* het andere zal ik wel eens gebruiken hoor. „Moeders meisje". Je hebt succes ge had met je raadsel hoor. En deze hoop ik ook te gebruiken, 'k Wil graag .jullie cijfer weten. „Pionier". Dank voor je raadsels, 'k Geloof wel, dat ik ze allemaal gebrui ken kan. Ja, we hebben een paar heer lijk zachte dagen gehad. Heerirjk he, als er weer bloemen Komen, 't Is goed, ver tel mij dat maar, ik ben ook erg nieuws gierig. „Wilgenkatje". Gezellig he, als Va der jarig is. Was het prettig, toen je vriendinnetjes er warem? t Komt niet precies op een paar maanden aam, maar zoo ongeveer acht jaar moet je toch zijn, anders kun je immers nog niet góed een briefje schrijven? Hoe oud is je zusje? „Anemoon". Nu, dan heb jo al heel wat gemaakt hoor. Deuk he, die- eigen gemeekte poppenkleeren. Heb je veel poppen? Je raadsels en anecdotes -zal ik wel eens gebruiken. „Hessie". Het l$jken mij allemaal erg aardige stukjes te zijn. Doe je daar al lemaal aan mee? Vindt je die repetities niet erg gezéllig? Ik vond het tenmin ste altijd heel leuk, ais ik met aen clubje bij elkaar moest komen om te repetee ren. „Heidebloempje", 'k Ben erg blij, dat je zoo n gezellige Zondag hebt gehad, meisjelief. Houdt jfj ook zooveel van kleine kindoren? Ja, ze kuftaeu ook schattig zijn. Leuk he, als je er een heelen middag mee moogt spelen. Daar heb ie in de vacantia mooi tjjd voor. „Waterlelie". Wat zal jij een mooi uitzicht hebben als je op je kamertje bent. Zoo. nog steeds druk met de re petitie? 'k Hoop voor je, dat je nog op school moogt blijven, als je zoo graag leert. Weet je al', wat ie worden wilt. of kom je later bij Moeder thuis? „Boschviooltje". Ja, het zachte weer zal Moe wel goed doen. Of ik van bloe men houd? Dolveel. Ik heb wel dikwijls ansichten van de blöemejnvelden ge zien, maar ik zie ze liever heusch. Ja, dat aardig zoo'n kwartetspel. Wil je je Ouders ook van mij groeten? „Hartediefje". Zoo blij over de prijs raadsels die komen? Ja alle nichtjes en neefjes vinden dat fijn. 't Is maar jammer, dat ik niet voor allen een prijs je heb, vindt je niet? Maar dan was het ook geen verrassing meer. „Koekerce". Wat leuk he, om zooveel kippen en duiven te hebbem._ Aardig zal1 dat zijn, als die duif de kippeneieren uitbroedt. Dat is prettig, dat jullie een tuin hebben om in te spelen, dan kun jo met mooi weer volop van de buiten lucht genieten. Ook al' zoo blij met de prijsraadsels „Breistertje". Was je verleden week ziek, dat ik je miste? Ik dacht het, olmdat je nu een stijven hals hebt. Wordt het al wat beter? Al de nichtjes en neefies hebben je raadsel opgelost hoor. Ik plaats altijd alles wat de neefjes en nichtjes mij sturen, behalve natuurlijk wanneer ik het niet geschikt vind. Maar alles kan natuurlijk niet iin een keer in de courant, en daarom moet je wel eens even wachten. Beterschap hoor. De oplossingen van de vorige week zgjn: 1. In de Paaschvacantie hoop ik prijs raadsels te geven. OnderdeelenPrijsraadsels, Hinde- lcopen Hinde, Vaandrig, Eva, cacao», Pet, Kist. 2. Goes, Voorburg, Woudenberg, Naar den. 3. Pepermunt. 4. Kwart el, kwartel. 5. K. Bal, Tiber, Spiegel Kabeljauw, Sinjeur, Piano, Mug, W. Het verlangde woord is kabeljauw. En hier volgen de nieuwe raadsels: 1. Het geheel bestaat uit 38 letters en is een vraag, waar -jullie mfj maar eens op moeten antwooruen. Het land waar men geboren is noemt men zijn 1. 5. 23. 2. 17. 13. 20. 6. 23 Een 28. 8. 22. 7. 15. 27. 19. 36 be kleedt een rang in het léger. 10. 21. 9. 11. 26. 3. ia. is een maand. Als het feest is, steekt men d© 31. 12. 34. 18 uit. 32. 20. 5. 33. 37. 26 is een j)lant. 30. 38. 4. ió. 24. 35 is een meisjes naam. 25 is de. letter P. 2. Ingezonden door Roosje, Wiedhara, Orrevo, Literpe, Hoodem- go. Welke woorden komen hier te staan als men de letters goed plaatst 3. Ingezonden door Blotndkopje. Wanneer huilt men zonder verdriet te hebben? 4. Ingezonden door Sneeuwklokje. Welke fabrikant heeft de meeste afne mers? 5. Wanneer is de molenaar zonder hoofd in den molen? Ingezonden door Breistertje*. Schilder, beleefd tot dame, die op een bank zit „Pardon, dame, mag ik u even lastig vallen?" Dame, onvriendelijk: „Heb je lang werk?" Schilder: „O neen, dame. ik moet al leen even een bordje ophangen, dat de bank pas geverfd is". Een strop. Dienstbode: „Nou dacht ik, dat ik een kwartier lang op mijn eigon rok had geborsteld, en nou is hM warem pel die van mevrouw". Tegenwoordig ontvang ik nog al veel bijdragen voor de babbelhcek van jullie jongelui. Dat vind ik wel prettig n het lijkt me ook leuk voor jezelf, als je je eigen naam geplaatst zlri. Maar ni cuurlijk moet je e:*n beetje geduld heb ben, alles kan niet gelijk. Denken jullie eraan, dat bijdragen op een apart stukje papier moeten staan, met je naam om- derteekend? Tot volgende week hoor. Vele groeten van je tante FRANCIEft. Scheepstijdingen. holland-amerika lijn. BINNENDIJK, 20 v. New York te Rot terdam. BLOMMERSDIJK, R'dam n. New York pass. 18 Cape Race. SILARUS, v. d. N. Pacilickust n. R'dam 19 te Havre. SPAARNDAM, v. Antwerpen n. Mexi co, pass. 20 Vlissingen. STOOMV. MIJ. nederland. BALI (thuisr.) 19 vv. Port Said. BENGKALIS (thuisreis) 20 te Madrae. ENGGANO (uitr.) 20 v. Suez. JAN PIETERSZ. COEN (thuisr.) 20 v.m. 7 u. te Genua. KANGEAN, 19 v. Amst. te Batavia. RIOUW (thuisr.) pass. 19 Gravesend van Londen. ROTTI, 20 v. A dam n. Batavia. SUMATRA (uitr.) 20 v. Colombo. BATOE (thuisr.) 20 v. Rangoon. JOHAN DE WITT (uireis)) 10 (7.27 v.m.) 60 mijl Z. v. Land's End. kon. hollandsche lloyd. SALLAND (uitreis) 19 te B.-Ayres. DELFLAND (uitr.) pass 18 St.-Vlncent. ORANIA, 18 v. Buenos Ayres n. A dam KOTÏERDAMSCHE lloyd. RINDJANI, 20 v. R'dam n. Java. holland-afrika-lijn. KLIPFONTEIN, 19 v.„Beira n. Mozam- bique. NIJKERK (thuisr.) pass. 19 Perim.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6