Laatste Berichten. TELEGRAMMEN. Waters», Swan en Parker Vulpenhouders. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 20 MAART 1926 V ast staat dat het gezantschap in een feitelij':e behoefte voorziet, dat het steeds door de Staten-Generaal ge handhaafd werd. Het staat aan de Kamer, thans haar oordeel te geven. Verschillende leden repïiceeren. De heer Kersten trekt zijin amen dement in. Art. lObis, in stemming gebracht, wordt daarna verworpen met 43 tegen 41 stemmen. Vóór de Katholie ken en de anti-revolutionairen. (Dr. de Visser was bij de stemming af wezig. Bij de behandeling van de volgende artikelen stelt de voorzitter voor, den spreektijd weder te rantsoeneeren op tien minuten. De heer Braat (P-B.J vraagt hier over hoofdelijke stemming. De heer L. de Visser protesteert tegen het voorstel. Het is een schan daal! De voorzitter: Ik heb den heer De Visser vooraf gelegenheid gege ven 25 minuten lang te spreken. Het faat niet aan van schandaal te spre- en. De heer L. de Visser gaat voort met protesteeren, doch wat hij zegt, wordt overstemd door het gehamer van den voorzitter. Het voorstel van den voorzitter wordt aangenomen met 79 stemmen voor. Tegen stemde de heer Braat; de heer L. de Visser weigerde te stem men toen zijn naam werd afgeroepen- Bij artikel 50 komt de heer L. de Visser op tegen den post ypor ge heime uitgaven van f 40.000. De Minister antwoordt, dat de post reeds van f 100.000 tot f 40.00o is teruggebracht. Het betreft hier nood zakelijke uitgaven voor propaganda. De heer L. de Visser eischtstem fning over dezen post om mee te kun nen controleeren, wie voor die uit gaven zijn. De voorzitter stelt voor te stem men bij zitten en opstaan. De heer L. de Visser: Neen, (Mijnheer de Voorzitter, ik moet in de IHandelingen kunnen constateeren wie zich met een dergelijken post ver eenigen. Het artikel wordt aangenomen met 78 tegen 2 stemmen, -die der hee- ren Braat en De Visser. De voorzitter stelt voor de be raadslagingen over de artikelen 52 56 (alle uitkeeringen van het Pensioen fonds betreffende,) gezamenlijk te doen geschieden. De heer Braat heeft hiertegen be zwaar. Spr. had zich bij elk dezer ar- .tikelen als spreker laten inschrijven. [Het gaat niet aan, dat de voorzitter zonder hem er in te kennen, eenvou dig maar zegt: ik stel voor, die be raadslagingen gezamenlijk te houden. Spr. vraagt hoofdelijke stemming over het voorstel, dat wordt aange nomen met 77 tegen 1 stem, die van den heer Braat. De heer Braat krijgt thans het iwoora over de artikelen. Het geldt ihier hooge bedragen. Onmogelijk kan hij daarvoor stemmen. Het is een froote onbillijkheid tegenover andere urgers van Nederland, die geen pen sioen krijgen, maar daarvoor moeten betalen ten behoeve van de ambtena ren. Beter ware het deze gelden aan de ouden van dagen ten goede te_doen komen. Deze „democratische" Kamer zal wel niet met spreker medegaan, maar men kan toch wel eens eenigs- zins zijn verstand laten spreken. De heer J. Ter Laan (S.D.j in terrumpeert. De neer Braat: Ik heb met poli tiek niet te maken, ik wil de zaken zakelijk behandelen, ik walg van de politiek. Laten deze ambtenaren ook genieten van den zomertijd; dat mag men óók omzetten in kapitaal. Spr. vraagt stemming over art. 51. De heer Hi ernst ra (S.D.j'zegt, dat het platteland zich schaamt om een man als den heer Braat als zijn vertegenwoordiger te erkennen. (Hij protesteert ertegen dat de heer Braat poseert als de man die voor de armen opkómt, terwijl hij: indertijd de Drent- sche werkloozen wilde laten verhon geren en steeds opkomt tegen alles wat het lot der armen kan verbeteren. De Minister zegt dat deze arti kelen alleen betreffen de toepassing van organische regelingen maar niet die regelingen zelf. De heer Braat vraagt niet wat de menschen hier in de Kamer over hem denken, maar wat de menschen buiten de Kamer denken. Spr. heeft zich indertijd alleen verzet tegen het veel te ver" doortrekken van de werk- loozen-uitkeeringen. De heer Hiem- stra leze de stukken er maar over na. Art. 51 wordt aangenomen met 77 tegen 1 stem. Een verklaring van den heer Nolens. Bii de einciscemming over net wets ontwerp verklaard de heer N olens (R.K.j, dat de R.K. fractie van mee ning blijft, dat het tegen alle inter nationale usanties ingaat om een ge zantschap op te heffen, dat ingesteld en gecontinueerd is in 's lands belang. Spr. meent dat dit belang opnieuw vol- doendè is aangetoond. Met het oog op den aard van dit kabinet en de dientengevolge gewijzigde houding van zijn fractie, zal deze echter, indien over de begrooting hoofdelijke stemming mocht worden gevraagd, niet daar tegen stemmen. De begrooting wordt aangenomen z.h.s. UIT DE OMGEVING. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. De afdeeling Oegstgeest en Omstr. van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur besloot in hare laatste ledenvergadering tot het hou den eener tentoonstelling van afgesne den bloemen van Narcissen en andere bolgewassen en bloeiende en niet bloei ende planten. Deze tentoonstelling zal gehouden worden in Posthof, Rijnsburgerweg te Leiden vermoedelijk in de eerste week van April op nader te bepalen da'tum. Gelegenheid tot inzending bestaat voor alle leden der Vereeniging tegen vergoeding van 1 gulden per vierkante meter. Opgaven van inzending worden verzocht bij den Secretaris, den beer T. F. Vlieland, Nieuwe Rijn 50 te Lei den, vóór 28 Maart a.s. Bij tijdige kennisgeving zal tegen bil lijke vergoeding voor glazen of potten gezorgd worden. Prijsvragen: No. 1 Collectie Narcissen in 50 ver scheidenheden, No. 2 in 20, No. 3 Nieu we enkele of dubbele Narcissen, welke als verbetering kunnen worden be schouwd, No 4 Nieuwigheden van Nar cissen, No. 5 Collectie Darwin of Bree der Tulpen, No. G Vroege Tulpen, No. 7 id. Bijgewassen, No. 8 id. Vetplanten, No. 9 Bloemwerk van Narcissen. No. 10. id. Tulpen, No. 11 id. andere bloe men, No. 12 Decoratieve groep bloei ende en groenblijvende planten, No. 13 Mooiste collectie bloeiende Spiraea's, No. 14. Verzameling Border en Rots- planten. WASSENAAR. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. iDorp, voorn, io uur, Ds. Oorthuis van Amsterdam, nam. 2.30 uur, Ds. Dons- zelmann, bed. H. Loop. Kievitskerk. Voorin. 10 uur, Ds. De Hertog van 's rGavenhage. Geref. Kerk. Voorm. 10 en 5 ,uur, jDs. v. d. Heijden. HAZERSWOUDE. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 I/s. Voorsteegii van Kat wijk en nam. 6.30 uur, Ds. Luuring. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur, Ds. iGspen. De jaarvergadering van de yereen. „[Wijkverpleging' zal worden gehouden op Woensdag 24 Maart a.s., des avonds 8_ uur ten huize van den heer C. M. Natzijl op het dorp alhier. De agenda bevat o.m. rekening ejn verantwoording van den penningmees ter, bestuursverkiezing wegens perio dieke aftreding van de heeren D. de Brurjn en Ds. M. P. Doorenbos. Donderdagavond werd in het lo kaal' acuter de Geref. Kerk een goed bezochte vergadering gehouden onder leiding van den voorzitter vajn den ker- keraad, Ds. W. H. Gispen. Na gebruikelijke opening door den voorzitter, werd door den heer IJ. Boi een inleiding gegeven, op „De Kerk der sj.e^omst Op duidelgke en leerzame wijze werd door spr. gewezen op het hooge belang tdat er in is betrokken en op de vdrafcit woordelijkheid tevens van hen, die ge roepen zijn tot het heerlijke werk van de opvoeding der kinderen der gemeein- te ais de kerk der toekomst. Op de behandeling van dit onderwerp volgde een levendige gedachten wisseling. Door den lieer D. de Bruijn IJz., die als lid der Gen. Synode van de Geref. Kerken de vergaderingen te Assem had bijgewoond, werden eenige niededeeliin- gen gedaan van liet het verloop der be handelde zaken in betrekking tot de kwestie Dr. Geelkerken. Verschillende vragein werden daarop tot den spreker gericht, die werden be antwoord. De voorzitter bracht aan beide spr. een woord van dank, waarop, nadat ge zongen was Ps. 11953 de neer J>. de Bruyn voorging in dankgebed. SASSENHEIM. Burgerlijke stand. Geboren: Paul Maria Laurentius, zoon van L. P. Geer lings en M. J. Simons. Cornelia Johan na, dochter van H. Waasdorp en H. C. Gerrits. Johanna Hendrika, dochter van A. Koppier en N.- Keijzer. Ondertrouwd: Jan Sm.d, 29 jaar en Hendrica Christina'Verhoog, 20 jaar. Gevestigd:. Mej. M. C. Steenvoorden, Menneweg 5, van Oegstgeest. W. Kattenberg. geb. Vrolijk, Kastanjelaan 7b, van Gouda. Mej. M. J. Hoogevoen, Keerweerlaajn, 19, van Lisse. C. M. Karremans, Hoofd straat 71, van Wassenaar. CORRESPONDENTIE. Wegens gebrek aan plaatsruimte, moest zeer tot onzen spijt „Ons babbel.hoekje" tot a.s. Maandag blijven overstaan. De zaak-Deelkerken. Naar het Persbureau Yaz Diaz ver neemt, werd gister te Utrecht een ver- adering gehouden van predikanten en elijdenae leden van verschillende Ge ref. Kerken uit alle deelen des lands, waarin éénparig werd uitgesproken, dat men bezwaar had tegen fie be sluiten van de Generale Synode te Assen en allen overtuigd waren aan deze bezwaren uiting te moeten geven. Een commissie, waarin, als secretaris zitting heeft de heer Mr. F. J. D. Theyse,. wonende Potgieterweg '17 te Bloemendaal, werd benoemd ter for- muleermg dezer bezwaren, waarna op nieuw zal worden vergaderd. (Draadlooze dienstj BERLIJN, 20 Mrt. (V.D.) Volgens „Havas" zijn Briand en Stresemann overeengekomen de in de verdragen van Locarno voorkomende arbitrage- bepalingen reeds thans van kracht te doen worden. PARIJS, 20 Mrt. (VDj 'De leider der Riffi Abd el Krim gaat trouwen met de dochter van Raisouli, den be kenden rooverhoofdman. LONDEN, 20 Mrt. (VD.j'De Do verCalais-stoomer „Maid of Kent", een van de nieuwste schepen in den dienst, is gister te^en een havendam in de haven van Dover gebotst en zwaar beschadigd. Er ontstond een paniek onder de vierhonderd passa giers, doch geen hunner werd gewond. WARSCHAU, 20 Mrt. (VDj De Poolsche regeering heeft uitstel van militairen dienst verleend aan de Pool sche studenten aan de universiteit van Jeruzalem. Dit besluit heeft een gun- stigen indruk gemaakt in Joodsche kringen. NEWi YORK, 20 Mrt. (VDj 'Een brutale bandietenstreek heeft groote schade gebracht voor de regeering van Bahamas. Tenvijl de leidende autori teiten van Natal een bal bijwoonden, hebben bandieten de geldkelders van de regeering opengebroken en zich 45.000 dollar buit gemaakt. In een motorboot zijn ze gevlucht naar Flo rida. De zoon van den cipier van de gevangenis te Natal is als verdacht gearresteerd. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 20 Mrt. 292G. Veiling Hout markt. Spinazie 2126, dunsel 80 95, Br. lof 1822, kroten 4.20—G, gek kroten 78, waspeen 1721, uien 6 8, spruiten 2833, alles per 100 kilo. Raapstelen 1.702.50, radijs 9.90 12, rabarber 1.402.40, selderij 23, pre-i 2.804.40, roode kool 817, gele kool 15—28, alles per 100 stuks. Vanaf de volgende week wederom 3 keer veiling, n.l. Maandag, Woensdag en Vrijdag. LEIDEN, 20 Mrt. 2926. Veiling Ons Belang. Selderij 1.503.10, rabarber 1218, raapstelen 2.904.80, roode k. 14.80—19,10. savoye kool 1521,10, was peen 1924, prei 3.105, sla 8.10 28.50, radijs 6.109.80, pieters. 7.909, rapen 2.504, andijvie 1115 per 100. Spinazie 22—63, witlof 1522, gek. kroten 58, spruiten 2937, dunsel 4561, Zeeuwsche peen 4.705.80. uien 6.50—8.10 per 100 K.g. Boerenkool 1.15—1,50, sla 1,20—2,10 per kist. LEIDEN, 20 Maart 2926, Botermarkt, prima fabr. boter 2.152.25, prima boe- renboter 1.90—2.10. Aangev. 83-8, 18-16 vaten, weg. 1930 K.g. Handel matig, Turfmarkt van 1520 Maart 1926. Lange turf geen adnvoer. Prijs f S—9 per 1000 stuks. LEIDEN, 20 Maart 1926. Eierveiling. Aanv. 20530 stuks Kipeieren 5.50650, eendeieren 5.606.30 per 100 stuks. Handel matig. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 20 Mrt. 1926, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt Hoogste Barometerst.: 782.3 Janmayen Laagste Barometerst.: 758.2 Toulon. Verwachting tot den avond v. 21 Mrt. Matige, later wellicht toenemende N.O. tot O. wind, licht tot halfbewolkt. waarschijnlijk droog weer, lichte vorst des nachts, overdag zelfde temperat, De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 12 uur: 4.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 20 Maart: 6.39 n.m. Wisselnoteeringen. (Amsterdam.) Berlijn 59.42'/» Londen 12.13 New-York 2.49'/» Parijs 8.76'/t Brussel r 10.02'/» Zürich4S.03 Rome 10.03 Oslo 53.60 Kopenhagen 65.50 Stockholm 66.95 Weenen 35.17'/» Praag 7-37 Madrid 35.20 Tevens föaparatie-üiiriciiting. Evsrsharp-Po'doadsn, alsmede alle fleservestiften voer Draaipotlooden. ZföDVUET's Bsskhandsl, Leiden, Kaaiismtrssrsïraai 117a, Telefoon 2042. Advertentiën Belangrijke Openbare Vrijwilligs bij inzetting op Woansöag 31 Maart 1926, bij afslag op Vrijdag 9 April 1926, telkens des morgens 11 u. in Café „Zomerzorg" te Leiden, van de BisileaplaaSs „Rjjntoeve" riant uitzicht hebbende op den Rijn, met daaraan gebouwde Kapitale Bouwmanswoning waarin stalling voor 60 stuks vee; verder Koets huis, Lust- en Moestuin, Vijvers, Bosch, groote Boomgaard, benevens di verse perceelen uifmuniend weiland in den Hondsdijkschen polder, alsmede 4 arbeiderswoningen alles onder de gemeente Koudekerk en te zarnen groot 28 hectaren, 25 aren, 21 centiaren. Te veillen in 5 percee len, in de veilingsnotie breedvoerig omschreven. Te bezichtigen: de ge bouwen eiken Woensdag en Donderdag van 25 u. namiddag en de landerijen iederen werkdag. Te aanvaarden in eigen gebruik: de gebouwen 15 Mei a.s. en de landerijen 1 Mei a.s. Betaaldag koopsommen 21 Mei 1926. Inmiddels uit de hand te koop. Inlichtingen te bekomen bij den heer ALB. OUDS HOORN, „Huize 't Fort te Warmond en ten kanto re van ondergeteekende, alwaar veilingsnotiliëa met kaart verkrijgbaar zijn. S. J. RUIZEVELD, nota ris te Zoeterwoude IJ. R. in het Notarishuis te Leiden, bij op- bod en afslag, op Vrijdagen 9 en 16 April 1926, 's .avonds om 7. uur, ten overstaan van J. A. VAN HAMEL, Notaris te Leiden van Het gunstig gelegen Hee renhuis aan den Haagweg 50, hoek da Costastraat, te Leiden, met tuin en achter uitgang, bevattende 8 ka mers, keuken, serre, bal- conde le étage is ver huurd voor f35.'s maands. Grondlasten f48.01. Voorts vrijwilligHet pakhuis aan de Koddesteeg 2a ie Lei den, d'eels verhuurd voor f 1.75 per week, deels in eigen gebruik. Grondlasten f 6.33. Te zien Dinsdagen en' Donderdagen van 24 uur, wat perc. I betreft tegen toegangsbewijs van voorn. Notaris. Betaaldag 1 Juni 1926, vóór 12 uur. KROTEN eenige petten kroten te koop bij M. Brussee, Rijnsburg. GEVRAAGD een flinke jongen voor loop- en winkel werk. Goed kunnende fietsen. Niet boven 15 jaar. Directe in diensttreding. Tapijtmaga- zijn Gebr. Hogendoorn, Botermarkt 23. Gevraagd een flinke Jongen. J. Kortman, Sassenheim, Behanger, Stoffeerder, Ma trassenmaker. VOOR DEN TUIN Alle soorten planten zoo als stam-, struik- en klim rozen, seringen en rhodo dendron en vruchtboom en Ook aanleg van tuinen. Adres: Binnenlaan 3 bij den Maresingel. Notaris R. VAN DEN BERG, te Oudshoorn, gem. Alphen a. d. Rijn, is voor nemens op Donderdagen 1 en 8 April 1926, v.m. 11 uur, in café van den heer T. de Bruin, te Koude kerk, bij inzet en afslag, publiek te verkoopen: Het voor weinige jaren nieuw gebouwde, goed on derhouden met vóór-, achter- en zij tuin, schuurtje, kippen hok en prieel, gunstig lig gende a. d. Hondsdijk no. 1 en den Rijn, onder Kou dekerk, groot 690 Cent., voorzien van gas- en wa terleiding, en vele gemak ken. In eigc-n gebruik bij Mer juffr. de Wed. A. Kranen burg Hz. Te zien: Maand., Woensd. en Donderdag van 912 en 2—4 uur, en 's morgens op de verkoopdagen. Aanv. in eigen gebr. bij de betaling op 1 Mei 1926. Breeder bij biljetten. Inl. verstrekt de notaris Spruitaardappelen Due of York met mooie spruiten aangeboden door J. v. Egmond Nz., naast het Poskantoor te Rijns- burg. Galanteriezaak te koop op eerste stand, burger bestaan, geheel compleet f 2000 contant. F. v. Dijk, Steenstraat 25. H. H. WIELRIJDERS Laat uw rijwiel moffelen en vernikkelen enz. in de Rijwielherstelplaats van J. GorthTuis, Mauritsstr. 46 Ingericht voor alle voor komende werkzaamheden. Beleefd aanbevelend. Gevraagd een nette eenv HUISHOUDSTER, in klein gezin (Vader en zoon), G. G. of P. G., aiie werkzaamheden kunnende verrichten. Br. onder no. 2626 bur. van dit blad. CHE. v. EYKEN Schutterstraat 8a. Colbert- costuum vanaf f 4-5. Abon- nementskleeding verkrijg baar ad f 10 p. maand. Sehoonmaak-Opruiminnl 10 pet. korting, van glas porcelein- en aardewerk bij Joh. le Clercq, Sabsen- heiin. Biedt zich aan een bekw. Wagenmakersknecbt, bekend met Carosserie- werk. Br. ond. no. 2613, bur. van dit blad. Dames van Warmond de Modevakschool L. a. b. o. r. geeft hare kniples- sen op Donderdagsavonds 7 uur in de Rechtkamer Van Hotel ,De Stad Rome". Er kunen nog eenige leer lingen aan deelnemen. Kleermakers-machine te koop merk Naumann, prima f 25 ringspoel; 1 handnaaimachine v. f 22.50 1 speeltafel, groen laken inleg, f 8.50; kleine gra- mophoon, loopt geruisthl. f 12; 1 lampekap v. electr. f 2.50; vouwwagentje, dub bele zitting f 6. Decimastr. 10a, bij de Lage Rijndijk. Niet Zondags. Te koop 100 ton ruig- achtige KOEMEST. bij T. de Jong, Veehouder, Leiderdorp. TE KOOP Due of York met spruiten bij G. den Haan, Rijnsburg achter de Herv. Kerk. Kinder Salon-ameublement bestaande uit groote lin nenkast, buffet, salon-ta fel, canapé en 2 fauteuils, bekleed met lichtblauw leerdoek, voor f 40. Te be zichtigen Decimastr. 10a bij de Lage Rijndijk. Niet Zondags. Voor de Bloemenvelden. Prima Eng. D.-Rijwiel, dubb. remmen, ketting- kast, prima banden, geheel compleet f 22.50; 1 H.-rij wiel dito, prima banden f 17.50; 1 mooi zijspanwa- gentje voor Rijwiel, f 7.50. Decimastraat 10a, bij de Lage Rijndijk. Niet Zond. KLEEDING NAAR MAAT tegen uiterst concurree- rende prijzen. Spoedige en correcte uitvoering. F. v. d. Horst, Heeren en Dameskleedermakerij, gevestigd 1905, Kraaierstr. 2, Tel. 2137. Levering van uitsluitend le klas Stadsevangelisatie Jeruël, Middelstegracht 3. Zondagmorgen 10 u. hoopt de heer van der Horst te spreken en 's avonds 7 u. de heer J. de Lange, van R'dam, Woensdag 8 uur de heer Mechelsen van Voorschoten. Vrije toegang Allen welkom. f 50 SNIJMACHINE. Een in goede staat zijnde Snijmachine met tafel te koop. Een toonbank met koffiemolen, een fiets een drachtige wit ongehoorn de jonge geit; 2 konijnen, voedsters; wegens veran dering. Lage Rijndijk 32. Bij de veiling op 17 Maart 1926 door ondergeteekende gehouden in het Hotel „Het Bruine Paard" te Sassenheim, zijn in bod gebracht: Perc. 1. Een perceel Wei land te Sassenheim, in den Warmonderdampolder, 1.30.85 H.A,. op f 3050; Perc. 2. Een perceel Wei land aldaar, 2.22.30 H.A. op f 4700; Perc. 3. Een perceel Bloembollenland aldaar, 0.87.85 H.A. op f 3500; Perc. 4. Een perceel Wei en Bloembollenland aldaar 1 HA. op f 2000; Perc. 5. Een perceel Bouwland aldaar, 0.76.90 H.A. op f 3500; Perc. G. Een partij Bouw land aldaar, 1.82.80 H.A. op f 7800; Perc 7. Een perceel Wei land aldaar; 1.48.35 H.A. op f 4350; Perc. 8. Een perceel Wei land aldaar, 0.49.80 H.A. op f 1450; De afslag en toewijzing blijven bepaald op Wo?ns dag 24 Maart 1926, voor middags 11 uur in het Hotel „Het Bruine raard" te Sassenheim. Not. WAGENMAKER TE KOOP een hand-, kroten- en bie tenmachine bij P. v. Vliet, Dijk, Rijnsburg. PAARDEN-PINKEN Gelegenheid om gedu rende het a.s. seizoen Paarden en jong vee te weiden op best weiland in de onmiddelijke nabijheid van Leiden. Te bevragen bij Joost Verboon, Haag- weg, Leiden. Wenscht gij Uw inboe del of gedeelte daarvan OP TE RUIMEN, zendt dan briefkaart of boodschap aan onderst. adre9 L. Holl, Decimastr. 10&, bij de Lage Rijndijk. Wij behangen uitsluitend voor reclame. Loon 25 ct. per rol. Behang van af 7'/» ct, p. rol. G. A. VO GELSANG. Maresingel 30A. Eerste Leidsche (2500 Glazenwasscherij, Witterij en Jalouzieënmaker. Spe ciaal ingericht voor het schoon maken en witten van Kerken, Fabrieken, Scholen en Leege Huizen voorLeiden en Omstreken. Kantoor: v. d, Werfstraat 34, Telef. 777. J. Kukler Zonen. lste Klas Pootaardappelen van Eigenheimers (blank en blauw) Red Star, Bravo, Due of York. Sc'notsche Muizen, gegroeit op de beste Zeeuwsche klei, biedt aan Joh. Moolenaar Pzn., Zaad- handel, Sassenheim. Telef. 4465 Groeneveld's Broederij, Hoogl, Kerkgr. 27. Steeds verkrijgbaar Kuikens Broedeieren Broedmachines, Kunstmoeders, Vochtmeters, Thermometers enz. Wilt ge veel eieren rapen, bo vendien sterk bevrucht, voedert dan het beroemde Ochtendvoer. „Cleveland's Eggsmeal" 10 p. 1.25 (p. 50 Kg. 9.90 franco De Zomer komt III Denk aan uw Tuin, nu planten, straks genieten. Alles wat U noodig heeft als Bollen. Planten, Struiken, Dahlia's. Gladiolen, Begoniaknollen, enz. Billijkst adres J. GLASBERGEN Czn.. Ajaxlaan 3, Leiden. 2503 Spiegel-, Lijstenmakerij. Tijdens de schoonmaak zijn onze prijzen sterk verlaagd, van Spie gels, Schilderijen, Schilderstuk ken, en het omlijsten van Platen en Foto's. Alles onder garantie. H. M. HERREUR, 2529 Jan Vossensteeg 67. Met April of 'Mei wordt ge vraagd een ilinke dienstbode v. g. g. v., voor dag of dag ep nacht. Zondags na 12 uur vrij. Mevr. Zandvoort, Rijnsburgerweg 10% Afrasterpalen, Pijpen, Hoekpaaltjes, Ketel voor centrale verwarming, losse Enden enz., billijk te koop bij 2538 P, N. JONKHEER. Hillegom.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3