NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 12 MAART 1926 Haagsche Aneta-kantoor, dat plannen in bespreking zijn om een vroegen dienst AmsterdamRotterdam-Parijs te organiseeren, die aansluit op de als proef van 1 Juni tot en met 31 Augus tus te exploiteeren Fransche luchtlijn ParijsMarseille. Leiden de besprekin gen, die thans gevoerd worden, tot een gunstig resultaat, waarop alle uit zicht bestaat, dan zullen de machines van de Kon. Luchtvaartmij. vertrek ken uit Amsterdam 8 uur v.m., uit Rot terdam 8.50 v.m. en te Parijs aanko men te 11.20; Daar wordt overgestapt in de Fransche machine, die te 12.30 vertrekt en te 5.45 in Marseille aan komt. In omgekeerde richting wordt ge vlogen :van Marseille 10.15, aankomst te Parijs 3.30; vertrek 4 uur, aankomst te Rotterdam 6.50, te Amsterdam 7.40. De aangegeven uren zijn voor Frank rijk Greenwich zomertijd en voor Ne derland Amsterdamsche zomertijd. Het geheele traject wordt dus in on geveer 10 uren afgelegd. Vee-uitvoer naar België. De directeur-generaal van den Land bouw brengt ter kennis van belang hebbenden, dat, krachtens beschikking van den Belgischen Minister v. Land bouw, opgenomen in den ..Moniteur Beige" van 8 en 9 Maart 1926, nos. 67 en 68, de Belgische grenzen met in gang van 16 Maart a.s. weder onder be paalde voorwaarden voor ons vee wor den opengesteld. Overeenkomstig de betreffende be palingen, zullen door de inspecteurs van den Veeartsenijkundigen Dienst slechts uitvoercertificaten ten behoeve van voor België bestemd vee kunnen worden uitgereikt, indien die dieren vergezeld zijn van een door een vee arts afgegeven verklaring, waaruit blijkt, dat bij die dieren geen mond en Klauwzeer is vastgesteld. Het verdient aanbeveling met het oog op de mogelijkheid van terugzen ding der dieren naar Nederland, wan neer de verklaringen niet volkomen gelijkvormig zijn aan het voorgeschre ven model en wanneer onderschei- dingsteekenen der dieren niet zijn aan geduid, zich, alvorens vee- voor België aan te koopen, met den betrokken in specteur van den Veeartsenijkundigen Dienst in verbinding te stellen. UIT DE OMGEVING. KATWIJK AAN DEN RIJN. Woensdagavond hield de Tuin- bouwver. Iv. en O. haar jaarvergade ring in „de Roskam". De opkomst was goed. De Voorzitter, de heer J. van dei- Perk opende de vergadering en sprak ongeveer als volgt: We heeten U op de jaarvergaderiug van onze Tuinbouwvereeniging harte lijk welkom. Ik meen wel te mogen zeggen, dat we deze vergadering kun nen houden in een geest van tevre denheid en dankbaarheid. Het vorige jaar toch is voor onze vereeniging een gunstig jaar geweest. De omzet was weer aanmerkelijk hooger dan die van het voorafgaande jaar en overtrof ver re onze verwachtingen. Het gevolg daarvan was, dat we na alle verplich tingen te hebben voldaan, en hoewel we extra kosten hebben moeten ma ken, we toch nog een winstsaldo moch ten boeken van ruim f 3000. We heb ben dus alle reden om tevreden en dankbaar te zijn. Wat betreft de uit komst der teelt van de verbouwde producten, deze liepen nogal uiteen. Zij die in hoofdzaak z.g. fijnere producten hebben geteeld, konden bij een goed gewas van zeer loonende uitkomsten spreken; terwijl de verbouwers van ui eer grove producten zich vaak met heel wat ongunstiger resultaten moes ten tevreden stellen. Ongelijkheid in 'de verkregen uitkomsten heeft echter altijd bestaan; maar toch meen ik wel te mogen constateeren, dat 1925 voor de meeste tuinders een goed jaar is geweest. Dankbaar zijn we dus wanneer we terugzien op het afgeloopen jaar. Voor bijzondere rampen, zooals andere dee- len van ons land troffen, werden we gelukkig bewaard. Immers ook ons hadden rampen kunnen treffen waar door in een oogenblik ai onze bezit tingen werden vernietigd en de vruch ten van jarenlange arbeid verloren gin gen. Wanneer we dit alles bedv-nken zou ons hart dan niet vervuld zijn met dankbaarheid? En zoude we dan ook niet hij het voortgaan ons meer afhan kelijk weten van Hem die alle dingen in Zijn hand heeft. Wat zal dit jaar ons brengen? Hoe zijn de vooruitzichten? Alle vragen welke zich onwillekeurig bij ons op dringen. Dit is echter zeker, dat we a'len zonder uitzondering, de vraag stukken betreffende afzet, onder de oogen hebben te zien. Indien we prijs stellen op een goeden afzet dan zullen we ook allen zonder uitzondering me de hebben te werken om dien afzet zoo goed mogelijk te doen zijn. Dan zullen we ons desnoods finan cieels offers hebben te getroosten in dien die in het belang van dez aak van ons worden gevraagd. Dan zullen we gezamenlijk hebben te waken voor elkanders belangen, en zullen alle egoisme hebben ter zijde te stellen. ïVeel is er wat ons de toekomst wel eens donker doet inzien, vooral wan neer we letten op blijkbaar vermin derde koopkracht van onze Oostelijke buren, en op het in werking gestelde invóertarief. Maar we weten het im mers niet; we verwachten het Soms van de eene zijde en het komt van de andere kant. Dit neemt echter niet weg, dat we met alle macht moeten trachten te behouden wat we hebben, en onze organisatie hebben te steunen in haar poging om zoo mogelijk den afzet te vergrooten. Ik hoop dat dit jaar voor U allen een goed jaar moge zijn en dat ge in Uw gezin, in Uw persoon en in Uw be drijf Godes zegen in ruime mate moogt ondervinden. Hierna voorlezing van de notulen door d ensecretaris den heer Jac. Was senaar. Deze werden onveranderd vastgesteld. Onder de ingekomen stuk ken waren de rapporten van den Ac countant der vereeniging, waarin o. m. werd medegedeeld, dat gedurende het boekjaar de controle over de hoe ken van den penningmeester en den veilingmeester had plaats gehad cn deze steeds in volmaakte orde waren bevonden. Daarna volgt het jaarverslag van den secretaris, dat wij om de belangrijk heid hier laten volgen: Mijne heeren, Voor de 14de maal zijn wij thans in in een jaarvergadering bijeen en zoo zachtjes aan beginnen wij als vereeni ging een geschiedenis te krijgen. Het komt daarom reeds voor, dat er flinke jongens komen die zich niet meer weten te herinneren, dat Katwijk niet in het bezit was van een groen- tenveiling. Het kan daarom zijn nut hebben, dat door de ouderen fte toe standen van vroeger een3 naar voren worden gebracht om de vuordeelcn van Lnans beter te doen uitkomen. Het jaar 1925 is voor deze vereeni ging een jaar geweest van rustig voortwerken. Het ledental steeg tot 107 en geen der leden werd ons door den dood ontnomen. Het aantal vei lingen bedroeg 102. De hoogste week- mozet was gelegen tusschen 3 en 7 Augustus en bedroeg f 19717.38. Het totaal bedrag v. d. omzet bedroeg f 277628.18 tegen f 214971.13 in 1924, c-en meerdere omzet dus van f 62657 05. Een omzetcijfer dat tot tevredenheid stemt. Is de jaarvergadering bij het opma ken der begrooting altijd matig bij de raming van bet vermoedelijk omzet cijfer, geen onzer had zeker durven verwachten, dat het omzetcijfer de ra ming zoover zou overtreffen. Twee der belangrijkeste producten voor deze veiling die hiertoe hebben bijgedragen zijn zeker wel bloemkool en peen ge weest. Beide producten gaven in door snee goede uitkomsten. Ook het ge was der bloemkool, bijzonder der vroege, was veel beter dan vorig' jaar. Dit komt duidelijk uit in de aange voerde hoeveelheid. Vorig jaar zijn aangevoerd 581629 stuks tegen 81616 in 1925. Ook van bospeen werd aan merkelijk meer ter veiling aangevoerd dan in 1924. Dit vond echter niet zijn oorzaak in den stand van het gewas maar dat de bospeen beter gevraagd bleef en dus niet zooveel gekort werd voor de conservenf abrieken. Werd daar vorig jaar aan geleverd 123650 K.G. thans slechts 79145 K.G., terwijl bospeen voor thans aangeeft 414615 bos tegen in 1924 252353 bos. Ook de aanvoer van vroege aardappelen was merkbaar meer dan in 1924. Thans 669800 K.G. tegen in 1924 300000 K.G. Hoewel de prijs in het seizoen vi'ij- wel gelijk is gebleven kan niet ge sproken worden van een loonende teelt Het is een eigenaardig verschijnsel, dat een zoo belangrijk volksvoedsel voor den verbouwer zelden een be staan geeft. In de soorten komt ook langzamerhand eenige verandering. De hier sinds jaren gebruikte Duke of York wordt zachtjes aan vervangen door de Eerstelingen, die in andere tuinbouwcentra reeds lang de boven toon hebben. Na eenige jaren van on dervinding zal 't beter kunnen worden vastgesteld welke voor deze streek de beste is. Van eigenheimers werden ge veild 202350 K.G. of 65000 K.G. minder als in 1924. De uitkomst dezer teelt gaf bijna zonder uitzondering verlies. Hoewel het gewas ov.er het algemeen zeer goed was, trad de aardappc1 ziek te in die mate op dat somtijds het grootste gedeelte teloor ging, en bo vendien door den sneller aanv. ter vei ling het aanbod ver de vraag overtrof en daardoor de prijs voortdurend zak te. Ook van de najaars- of winterpro- ducten valt wat de financieele uit komsten aangaat niet veel goeds te zeggen. Van uien werden aangevoerd 65239 K.G. en hoewel de prijs eerst liep gaf het bewaren' verlies. Roode kool werd aangevoerd 97197 stuks en 13520 K.G., Gele kool 166352 stuks en 2430 K.G. Slechts even is in deze kool soorten eenige opleving geweest, zoo dat van deze gewassen moet worden gezegd, dat zij tot de verliesposten moeten worden gerekend. Van groene kool werd aangevoerd 34858 stuks en ook de teelt van spruitkool neemt toe, maar zij behooren piet tot die produc ten die gewicht in de schaal leggen. Zooals de meesten uwer bekend zal zijn, is op verzoek van den heer K. Vol- kërsz, Directeur der Rijkstuinbouw school te Lisse, in het afgeloopen jaar een proefveld aangelegd van 5 ver schillende soorten Lecerf bloemkool, zoowel van vroege als nateelt. Van de resultaten valt helaas niet veel goeds te zeggen. Het toegezonden planten- materiaal van de vroege bloemkool was zeer slecht zoodat dit ook in het gewas duidelijk uitkwam. Het gewas der nakool was beter, doch een verbe tering van de bestaande soorten werd hierin niet gezien. Het verkrijgbaar stellen van kunstmest aan de veiling neemt in omvang van jaar tot jaar toe, In liet afgeloopen jaar zijn ruim 1700 vosten ingeboekt. Ingekocht is voor een bedrag van f 20548.31 en hierop is een winst ge maakt van f 1212.11. De post terrein- onderhoud heeft een belangrijk bedrag gevraagd, doordat een kistenbergplaats noodig was, een gedeelte der dakbe dekking van het veilinggebouw is ver zwaard en verniewud en schoeiingwer- ken in en bij het veilinggebouw zijn uitgevoerd geworden. De verhoudin gen onderling van bestuur, leden en personeel waren van den meest vriend- schappelijken aard. In het bijzonder de veilingmeester, de heer Meijer, wist altijd tijd te vinden ook al was het zeer druk om aan de verlangens van het bestuur te voldoen wetende dat hiermede het belang van de vereeni ging werd gediend. Twee leden- en vijf bestuursverga deringen werden gehouden, benevens een buitengewone ledenvergadering waarin de heer K. Volkeisz van Lisse eon lezing hield,, die bijzonder in den 5üiaak viel en waarvan ve f schillende werken in de praktijk zijn betracht ge worden. Ik zou dit verslag kunnen eindigen met een klacht over hut mis bruik van veiUngfust, doch wil dit r'ct doen daar straks hioweoi gele genheid zal zijn. Wij eindigen dan met een dankba ren blik achter ons te wenden, en ho pen dat God de Heere in 1926 onzen arbeid moge zegenen. BOSKOOP. Omtrent onderstaande verloren voor werpen zijn aan het politiebureau in lichtingen te bekomen: 1 zinken waschketel, 2 kleine sleu tels, vermoedelijk van een tuinloods, 1 huissleutel, 1 zwarte jongenspet, en 2 ledige portemonnaies. De prijs van de melk is alhier we derom niet 1 cent verlaagd, en thans gebracht op 13 cent per liter, Naar wij vernemen, zal de ten toonstelling van afgesneden pioenen, die alhier in Juni gehouden zal wor den, plaats hebben in het R.K. ver- eenigingsgebouw aan de Rozenlaan. Voor het examen ter verkrijging van het postradicaal is geslaagd de heer G. Slob, kantoorbediende le klas aan het postkantoor alhier. Aan den d ens plicht ge D. H. J. Kluis, van de lichting 1922, 'is door den Minister van Oorlog, voor goed vrijstelling van den dienstplicht ver leend wegens kostwinnerschap. D n dagmiddag geraakte in Laag Boskoop hei gespan an den groenten- koopman v. D. in de wetering. Met vereende krachten wist men het paard en de kar behouden op het droge te krijgen. De Burgemeester maakt bekend, dat de zittingen voor den keurings- raad voor de lichtingen 1926 en 1927 alhier zullen gehouden worden in het gymnastieklokaal der openbare school, telkens aanvangende v.m. 9 uur. GEMENGD NIEUWS. Door een instorting bedol ven. In de Celynen-kolenmijn te Newbridge werden twee mijnwerkers- iongens tengevolge van ee i insto t ng bedolven. Na 4 uren werkens werd één der jongens onder de puinen uitgehaald. De andere kon niet bereikt worden. De redders konden hem echter hopten bewegen en waren later zelfs in staat een gesprek met hem te voeren. Twee dokters daalden in de mijn af en dienden hem opwekkende Tlclelen toe. Na bijna 11 lang ingesloten gezeten te hebben, kon de jongen gered wor den. Hij werd naar het ziekenhuis ver voerd, daar hij aan een ernstige ze nuwcrisissen prooi was. Bergongeluk. In Wallis(Zw worden vier skiloopers, die Donder dag vertrokken zijn, vermist. Men vermoedt, dat zij bij een sneeuw storm den weg zijn kwijtgeiaakt en zijn omgekomen. Noodweer. Uit Roane wordt temeld, dat in de beide afgeloopen agen aan het kustgebied van Dalma- tië een hevige storm heeft gewoed, welke gepaard ging. met een' buitenge woon ernstige koude. De stoomboot „Celno" is op de kust geworpen. Verschillende opvarenden zijn verdronken. Bij Spalato zouden tientallen zeilschepen met man en muis zijnvergaan. Een trein wercl uit de rails geworpen. Een zware straf. In Octo ber van het vorig jaar werd in het nationale museum te Napels, de zoo genaamde „Tazza Fames' een zeer kostbare, antieke porceleinen vaas, door museumpersoneel moedwillig ver nield. Dezer dagen zijn door hei gerecht te Napels in laatste instantie de twee hoofdschuldigen tot 4 jaar en 6 maan den tuchthuisstraf veroordeeld. Storm te 'Hamburg. De wind, meldt een bericht uit Hamburg, die gistermiddag reeds zeer sterk was, ging Dinsdagavond over tot een N.- iW. storm, waardoor vrij groote schade is aangericht. De brandweer moest herhaaldelijk uitrukken om hulp te verleenen. Zoo was van het hoofdsta tion het dak van het middelste ge deelte ernstig beschadigd. De wind had de dakbedekking over een op pervlakte van enkele vierkante meters weggescheurd. Op verschillende plaatsen werden ook de leidingdraden van de electri- sche tram afgeknapt. Schoorsteéhen werden afgerukt, boomen ontworteld, terwijl van een in aanbouw zijnd huis het dak weggeslagen werd. In den loop van den nacht werd het middendak van het station nog verder weggeslagen, zoodat de bedek king over een oppervlakte vah niet minder dan 20U vierk. meter wegge slagen is. Het water steeg tot een hoogte van 14 Voet, zoodat verscheidene kelders in de lager gelegen stadswijken onder liepen. Persoonlijke ongelukken zijn met voorgekomen. De windhoos kwam plotseling, zon der merkbare voorteekenen, opzetten en ging gepaard met zwaren hagel slag. Niet zekerheid kan gezeefd wor de groote schade aangericht heeft, den, dat niet de hagel, doch de winci ,Vooral de tuinen van den heer W. Storm en de Wed. v. d. Haag hebben ernstig te lijden gehad. In beide wer den ongeveer ULO ramen Nan kassen vernield. Geringer, maar toch nog ern stig, was de schade, aangericht bij de firma's Drijver, van Breinen, Jeui- sen en v. d. Lans, die elk ongeveer 10'JO hunner ruiten vernield zagen. De totale schade aan de ruiten bedraagt reeds ruim f7060, welke schade niet door verzekering wordt gedekt, daar de meeste kweekers wel tegen hagel, maar niet tegen storm veiv.ekr.rd zijn. In het bijzonder voor de kleine kwee- kerk betëekent dit dus een geducht verlies. De directe schade aan de gewassen is niet zoo groot, ook omdat het mees te nog niet boven den grond staat. Mogelijk is het echter, dat vele gewas sen, o.a. tomaten en bloemkool, zul len mislukken, daar zij ontijdig aan de buitenlucht zijn blootgesteld. Behalve de genoemde kweekers hebben nog anderen zeer geringe schade onder vonden, vooral door z.g.n. „plat"-slag. De „Stormpol.de r". Gister morgen zijn de werkzaamheden begon nen in verband met het lichten van het 1424 ton groote Rijnschip Storm- polder" dat gisteren in den mond van de Rijnhaven is gezonken, waarbij, zoo als gemeld, de schippersvrouw en drie kinderen, die zich in de roef 'bevon den, mede in de diepte verdwenen. De berging van het vaartuig werd opgedragen aan ,W:. A. van der Tak's Berging Mij. aldaar, 's Morgens zijn duikers in "het schip afgedaald. Het vaartuig licht op tien Meter diepte. Eerst werd de positie van het schip verkend, waarna trossen werden aan geslagen. Verder kon men niet gaan, daar het weer te slecht was om van daag mét het lichten, te beginnen. Uit het onderzoek is gebleken, dat het ernstige ongeluk absoluut moet worden toegeschreven aan het te diep afladen van het vaartuig. Zooals men len geladen en wel zóó, dat de lading weet, was de „Stormpolder" met ko- tot op het dek kwam, waardoor men genoodzaakt was, met open luiken te varen. Waren de luiken gesloten ge weest, dan zou het stormachtige weer teen invloed op het schip hebben ge- ad. Nu sloeg het water in de open staande ruimen. Toen het vaariuig de Rijnhaven binnenliep, sloeg, ten ge volge van het draaien, zooveel water in het schip, dat het kapsijsde. Dit ongeval wijst, evenals dat van de „Nijverheid II" op de wenscheldjk- heia, het toezicht der scheepvaartin spectie ook uit te breiden tot de bin- leven te roepen, betreffende waterlijn nenvaartuigen, en bepalingen in het en het varen met openstaande luiken. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN. Voor de openbare zitting staan op de rol 92 zaken, voor niet-openbaar 11 zaken. H. T. te Leiderdorp, heeft een hond los laten loopen in den nacht, welke onbeheerd aangetroffen is. Bc- k.'aotfde bekent, waarom de verbali- seerende rijksveldwachter niet behoeft te worden gehoord. De ambtenaar wil er rekening mede houden dat beklaag de zijn hond reeds kwijt is, en eischt f 3 of 3 dagen hechtenis. M. F. M. J. J., candidaat-notaris te K a t w ij k, is in gebreke gebleven zich bij den Burgerlijken Stand te laten in schrijven. Beklaagdes vader zou het in orde gebracht hebben doch had het vergeten. Nu is alles in orde gekomen. Mej. Marg. Boskamp, de hospita van beklaagde bevestigt dat beklaag de sinds 1 Januari bij haar in pension is, waarna f 5 of 5 dagen wordt gcëischt Tb. v. Sch., te Noordwijker- h o u t, heeft twee honden die losloo- pen, en die getuige C. Meijer, tuinder te Noordwijkerhout hebben aangeval len. Bekl. is niet verschenen, doch ge tuige Meijer vertelt, dat er nog ai last ondervonden wordt van die dieren. Getuige zelf is door een der honden, kousen en pantalon stuk gebeten en van zijn rijwiel getrokken! Eisch f 5 of 5 dagen hechtenis. W. Br., reiziger te Leiden, heeft met een auto zonder achterlicht gere- cen in den avond. Beklaagde had er geen erg in gehad. Laat dan je patroon de boete betalen, zegt de kantonrech ter, doch beklaagde reed voor eigen profijt, buiten dienst van zijn patroon. De kantonrechter zal nog eens zien of er van de geëischte f 4 of-4 dagen hech tenis nog wat af kan. H. I., chauffeur Den Haag, heeft te Leiden te snel gereden. Hij wist echter niet dat er een maximum snel heid was. Beklaagde had er voor f 5 af kunnen zijn doch heeft dat niet ge wild, zegt de Ambtenaar en eischt f '10 of 10 dagen hechtenis. J. v. d. N., koopman te Leiden zou dronken geweest zijn, wat bekl. niet ontkende, doch het was hem nog nooit overkomen. Eisch f 5 of 5 dag. hechtenis. En hoe denk je er nu over zegt de kantonrechter, 't Zal me niet meer gebeuren zegt beklaagde. Nu dan zal ik bij het vonnis wijzen nog wel eens zien Voor de kinderzaken die hierop voorkwamen, leverde Rijnsburg uimschoots zijn contingent. Twee volledige elftallen jeugdlige voetbal lers, die den openbaren weg voor vela hadden gebruikt, waren op de bon ge gaan en voor de balie gebracht; met de noodige getuigen, zoodat de rechts- zv.si voor die zaak aardig vol Hep. LIJST VAN VESTIGING EN VERTREK. Te Leiden gevestigd. J. Teijn, dienstbode, Lombokstraat 13 E. Schrijver, slagersbca., Haar lemmerstraat 145 P. J. Buy;e, Bees tenmarkt 48 B. C. E. I. G. E. A O. M. Koster, huishoudster, Stationsweg 11 J. v. d. Horst, Osgstgaesterlaan 16 A. J. Kruithof en gezin, kopergieter, For/nosastraat 5a H. Bakker, be hanger, Leuvenslraat 14 A Koore man—Brussee, Hugo de Grootstraat 1 J. A. M. Pominee, kautoorbed.. Wit te Smgel 61 E. M. v. d. Iloordt, kin derjuffrouw, Groenhovenstiaat 3 L. J. J. Dooijenburgh, sigarenmaker, Hdverzaklaan 2a J. P. Willems en gezin, kantoorbed., Buiienruststr. 7 H. C. Breukemeijer, de Wetstraat 28 J. Harms, Kaiserstraat 7 M. Bijle- veld, dienstbode, Haarlemmerstr. 251 J. M. Hauer en gezin, koopman, Roomburgerweg 5 Ong Sian Gwan, Witte Singel 76 C. Bijl, hulp i. .d huish., Haarlemmerstraat 172 N. Romeijn, Vliet 35 A. J. Nagtegeller en gezin, los werkman, Spilsteeg 5 R. P. Schootemeijer, handelsbed., Bree- straat 10 J. Heimig, verpleegster, Acad. Ziekenhuis C. A. Feijen, tee kenaar, Zoeterw.weg 1 Th. M. Knoops—v. d. Krogt, L. Mare 25 A. H. A. M. Smit, winkelbed., Rembrand straat 22a C. J. G. Berg, schrijfster, P. Ch. en G.-dienst, Aloëlaan 51 A. J. v. Kempen, dienstbode, Breestraat 36 A. H. C. Festerling, dienstbode, Warmonderweg 37 A. H. v. Polanen bakker, Oraijegr. 75 E. B. Ludwig, Hooigr. 86 J. A. Blanken, Hooge- woerd 71 G. Th. van Zutphen, korp.- hofm., Marine-Kustwacht, P. G. Klumpers en gezin, slager, Seringen straat 34 Wed. A. HeijnsKroon, Witte Singel 7 A. A. P. Heijman en gez., chef-teekenaar, Rijn- en Schieka- de 6 J. Krasenburg en gezin, boek binder, Seringenstraat 19a. Uit Leiden vertrokken. Fenghoe Dziel Karmin, Den Haag, Lange Voorhout 25 Mej. H. M. v. Haarlem, id., Gortmolen M 13 J. de Bruin, id., Helmesstr 72 Mej. A. G. Meiland, Noord wijk, Langeveld 48 G. W. Th. Geradts, Den Haag, Win- burgstr. 13 Mej. N. Offerhaus, Een re woude (Fr.) bij de ouders Wed. PalingBos, Amsterdam, Czaar Peter straat 207 1 L. Nieuwenburg, Den Haag, Winburgstr. 13 Wed. Beulink v. d. Meer, Warmond, Dorpstr. 189 J. Stouten, Nijmegen, Berg en Dal- Scbeweg Mej. J. Nek, Warmond, Geradts, Lisse, De Beldstraat 35a H. E. Christianase, Voorschoten, Leid- scheweg 191 Joh. Kloos, Den Haag, Begoniastraat 230 Mej. A. Kuperus, id., Malakkastr. 196 Mej. C. S. Ran selaar, id., Pr. Hendrikstr. 157 Mej. M. W. Holterman ten Hove, Zutphen, Rozenhoflaan 9 C. N. v. Leeuwen, Wassenaar, Schoolstr. 23a Mej. A. G. Schintz, Bodegraven, Kerkstr. 133 Mej. M. Szalaty, Den Haag, Badhuis kade 6 S. Serdijn, Debroich (N.-Am.) W. Planjer, Eindhoven, Wassenaar straat 2 -— Mej. B. Tieseler, Alphen a. d. Rijn, Oudshoornscheweg 112 A. M. BakkerTerpstra, Warmond. Dorp straat A. S. Schefer, Maastricht, Je- kerstraat 32 J. J. de Haas, Middel burg, Nieuwstraa.t 46 Mej. L. Bruins Haarlem, K. Spaarne 25 L. J. Tis- sin, Den Haag, Weteringkade 92 Ph. J. M. J. Deelen, Den Haag, B. Kruit Zegbroeklaan Ph. M. Elzak- kers, Amsterdam, Vrolikstraat 473 1 A. Bontje, Oegstgeest, de Kempe- naerstraat 87 Mej. H. J. S. Hogevdin, Voorhout, Heerenlaan 34 B. J. M. Spronk, Voorschoten, Inst. Wullings J.Z v. Lier, Hengelo (O.), Madoera- straat 25 W. E. v. Tieman, Den Haag, Di\ bbelstraat 217 A. Bronk- huyzen, Amsterdam, Marnixstr. 394a Mej. S. A. Broere, Nederh. den Berg de Voorzienigheid Mej. M. J. Pont, Rotterdam, Pr. Hendrikkade 107. Scheepstij dingen. HOLLAND-AMERIKA LIJN. GLAMORGANSHIRE, Vancouver n. R'dam, 5 te Tacoma. MAASDAM, N.Orlean' n. R'dam 10 v. Havana. LEERDAM, R'dam n. N.-Orieans 8 650 mijl ZZW, v. Valentia. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. SOEMBA, thuisr,, pass. 8 Gibraltar. SUMATRA, uitr., pass. 'J Perim. RIUW, thuisr., pass. 9 Gibraltar. KON. DER NEDERL., thuisr.. pas». 9 Gibraltar. BONDO, thuisr.. 11 v. Padang. BENGKALIS, thuisr., 11 v. Batavia. ROTTI, 11 v. Hamburg n. Bremen. BANKA, 10 v. Cuxhaven n. A'dam. VONDEL, uitr., 11 te Genua. KARIMOEN. thuisr., 11 v. Djeddah. BATOE, gesch., 10 v. Bassein te Ran goon. J. P. COEN, thuisr., pass. 10 Perim. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. EEMLAND, uitr., 11 v. R'dam. GELRIA, thuisr.. 10 v. Vigo. nSSELDIJK, uitr., 10 v. Lissabon, FLANDRIA, uitr., pass. 11 n.m. 1 uur 30 Portsmouth. ROTTERHAMSOHE LLOYD. BLITAR. 10 v. Batavia n. R'dam, DfEMBER, 11 v. R'dam te Batavia. TABANAN, uitr., 11 te Southamp ton (verb.) DELI, uitr., 9 v. Medan. HOLLAND-AFRIKA-LIJN. KLIPFONTEIN, 11 v. Por. Natal n. Delagoabaai. MELISKERK. uitr. pass. 10 D:\er. RAND! ONTGIN, ihui. f 10 v.m. 10 u. 10 op 75 m. ZO. v Lands End, gesignaleerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6