NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 11 MAART 1926 DAGAGENDA. Zaterdag 13 Maart, s midd. ha-f drie Bovenzaal „Amicitia", Brsestr. Verg. Bierenbescherming. Lezing, Lichtbeel den. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 8 Maart tot en met Zondag 14 Maart waargenomen door de apotheken der H. H. G. F. Reyst, Steenstraat 35, Tel. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, Tel. 1313. zal overwegen de vraag, of het noodig is om, in afwachting van een wettelij ke regeling, nog bij d gemeenteraden aan te dringen op het vaststellen van regelen te dezer zak'3. De haven van IJmuiden. Door den z waren Noord westerstorm is sedert Dinsdagmi JJag geen enkel zeeschip te IJmuiden binnengekomen. Er bevinden zich w eenige stoom schepen voorgaats van IJmuiden, doch deze kunnen door het zvvare weer onmogelijk binenloopen. In de Binnen haven aldaar wordt reeds een achttal uitgaande stoomschepen opgehouden. Het water stond .gistermiddag in de Buitenhaven zeer hoog, zoodat het ge durende geruimen ti?c hoven het peil was, tengevolge waarvan niet kon worden geschut. Kolenontginning on Spitsbergen. Naar de „Tel." verneemt; heeft de Nederlandsche Spitsbergen Mij. met gasfabrieken in ongeveer twintig ge meenten in ons land, waaronder Am sterdam,' Rotterdam en Den Haag, con tracten afgesloten voor ds levering van kolen. De werking van de Tariefwei. Vrijhandelaars betoogen aldoor, dat de Tariefwet veel schade berokkent. Dat dit niet zonder overdrijving is, bleek uit het door de K. v. K. te x\rn- hem ingesteld onderzoek naar de wer king van de Tariefwet 1024. Door het Secretariaat wordt nu aan de Kamer meegedeeld, dat door hem bij een 200-tal vertegenwoordigers van handel en industrie inlichtingen zijn gevraagd omtrent de werking der wet. Uit hetbetrekkelijk gering aantal binnengekomen antwoorden, zegt het rapport, kan reeds blijken, dat de ont stemming waarvan de K. v. K. te Hengelo gewaagde indien al aan wezig, niet groot is. Ongeveer 25 der aangeschrevenen hebben hun bevindingen aan het Se cretariaat meegedeeld, en 18 van hen verklaren zonder meer, dat dc toe passing der tariefwet hen in geen en kel opzicht reden tot klagen geeft. Een 7-tal inzenders evenwel van meening, dat wel degelijk hun belan gen in het gedrang komen, n.l. door een verkeerde wetsuitlegging Lekker eien en socialistisch „gevoel". _De afdeeiing Leiden van de S.D.A.P. •wil het Paaschcongres laten uitspreken, dat de leden dier partij niet moeten deelnemen aan plechtigheden of feest vieringen van publieke lichamen, wan neer die deelname leidt tot handelingen welke het socialistisch gevoel kwetsen zo oals b.v. het mede-aanzitten aan kost bare maaltijden. Naar aanleiding hiervan vraagt „De Vrijheid''; Eilieve, wanneer dit soort maaltijden den socialist in zijn gevoelens kwest, mist dan om maar één voorbeeld te noemen de leider der S.D.A.P. in ie Eerste Kamer, wethouder Wibaut, socialistisch gevoel?" Een tweede vraag: Wordt dit teedere gevoel niet gekwetst, wanneer socialis ten zich tegoed doen aan lucullische eetpartiien, indien deze niet door pu blieke lichamen, maar door socialisti sche individuen worden georganiseerd? Met andere woorden: is het den socia list privé geoorloofd te doen, wat zonde is, wanneer zijn publieke functie ér toe leidt? De socialistische propagandisten heb- qen aan de gcedgeloovige arbeiders al tijd voorgehouden, dat al, wat de een hieer dan de ander geniet, „onrecht" is, en dat in de socialistische maat schappij een ieder een gelijke portie sal krijgen. Dit oud-socialistisch „ideaal" heeft de S.D.A.P. allang losgelaten. Maar de naïvelingen uit Leiden schij nen aan dat praatje nog geloof te hech ten. Het kan gezellig worden op het a.s. BUITENLAND. DE VOLKENBONDS VERGADERING. Duitschlands toelating. De sub-commissie uit de eerste com missie van de Volkenbondsvergadering die belaft was met het onderzoek van de Duitsche aanvraag tot toetreding tot den Volkenbond, heeft reeds gis teren haar werk beëindigd en over eenkomstig de verwachting eenstem mig een gunstig rapport opgesteld. De eerste commissie zou reeds he denochtend bijeenkomen ter bespre king van dit advies van haar sub-com missie. Dit bevestigt de waarschijnlijk heid, dat de Volkenbondsvergadering zelf Vrijdag tot Duitschland's toela ting besluiten zal. In strijd met de traditie heeft de sub commissie de Duitsche delegatie niet uitgenoodigd tot persoonlijke bespre kingen, een onbeleefdheid, die in Duit sche kringen niet onopgemerkt is ge bleven. De kwestie der Raadsuitbreiding. Den geheelen dag heerschte gister te Genève het gevoelen, dat de cri sis voorbij is en dat de aanhangers van een onmiddellijke uitbreiding van den volkenbondsraad hebben gecapitu leerd voor het standpunt van Zw*den en Duitschland. Men neemt algemeen aan, dat de buitengewone volkenbondsvergadèrii nu Vrijdag Duitschland in den vol kenbond zal opnemen en dan Zater dag Duitschland den pe:manenten ze tel zal toekennen en vervolgens ge sloten zal worden. De raad zal dan, met - Stresemann versterkt, nog eenige dagen bijeen blij ven ter behandeling van de gewone Behalve Unden's, onverzettelijke hou ding, waarbij hem de moreele steun van verschillende andere kléinere sta ten van groote beteekenis was, en Duitschlands kalme maar vastbesloten houding, moet ook de groote tegen stand der dominions tegen de plan nen van de Latijnsche staren veei heb ben bijgedragen tot een spoedig op geven der uitbreidingsplannen. Ofschoon Quinones ae Leon gister nog in een brief in de „Journal de Genève" kwam verzekeren, dat de toen malige volkenbondsraad in 1921 aan Spanje een permanenten zetel heeft toegezegd, zoodra om de een ot an dere reden het aantal permanente ze tels zou worden uitgebreid, schijnt men thans toch te mogen hopen, dat Span je aan het besluit, de geheele kwestie tot September uit te stellen, geen vei dere gevolgen zal verbinden. Gisteravond na de officieuse raads zitting, die van zijf uur tot over achten duurde, werd de toestand, evenwel we der iets minder optimistisch beoor deeld De tegenstand van het Latijnsciie blok 'schijn; nog nie: geneel tót stil zwijgen i,t e zijn gebracht. Chamberlain, die na afloop een me dedceling aan de pers had willen doen, heeft na afloop der raadsbesprekingen daarvan afgezien. Amerika's toetreden ioi het Internationale HoL In den loop van onofficieete bespre kingen tusschen de leden van den volkenbondsraad zijn dezen overeen ge komen, dat een juristencommissie ge heel officieus haar aandacht zal wijden aan de vraag,/hoe te vergemakkelijken, dat Amerika op den grondslag van de door den Amerikaanschen senaat ge maakte voorbehouden tot het Haag- sche Internationale Gerechtshof zal toetreden. In het bijzonder zullen zij de vraag bespreken, welke wijzigingen in het statuut van het Haagsclje Hof daar toe noodig zouden zijn. Deze onofficieele juristencommissie! bestaat uii sir Cecil Hurst (Engeland) Fromageot (Frankrijk), Belotti (Italië) en Sugimura (Japan.) HET NIEUWE KABINET-BRIAND. Peret minister., van financiën. Briand heeft voor de negende maal een kabinet gevormd, en thans heeft hij kans gezien dit in den tijd van 10 uur te doen. EI ij heeft in hoofdzaak zijn oude me dewerkers behouden; de belangrijkste portefeuille is uit den aard der zaak die van financiën. Deze was oorspronkelijk Caillaux toegedacht, maar Caillaux weigerde, omdat hij een financieel plan heeft opgemaakt dat ingrijpende offers zou vragen. Als eerste minister zou hij die alleen kunnen doorzetten, want daar toe zou hij vooral op de ministers van binnenlandsche zaken, justitie en open bare werken invloed moeten oefenen. Wel wil hij in den Senaat Briand steu nen. Péret de nieuwe minister van finan ciën de zoon van Fallières, den oud-president van de Republiek, wordt zijn onder-staatssecretaris is een ge matigd man, die ook door zijn per soonlijke eigenschappen de algemeene achting geniet. Hij was onder meer rapporteur en voorzitter der begroo- tingscommissie. In financieel opzicht koos hij niet voor een bepaalde leer partij'. Hij: zal voorzichtig te werk gaan en in de eer ste plaats het vertrouwen trachten te herstellen. Naar het heet, zal hij in het voetspoor dervroegere ministers doorwerken, wat niet veel hoop geeft. Dinsdag zal het kabinet zich aan Kamer en Senaat voorstellen. Het be staat, de onder-staatssecretarissen in begrepen, uit 7 radicalen, 5 socialis tische republikeinen 1 onafhankelijken socialist, 6 links-raaicalen en 2 linker republikeinen., De nieuwe ministers. Omtrent de drie nieuwe ministers die in het thans door Briand gefor meerde kabinet zitting nemen, valt het volgende mede te deelen: Louis M a 1 v y werd in 1875 gebo ren en is dus ruim 50 jaar oud. In 1906 kwam hij voor het eerst in de Kamer en op 33-jarigen leeftijd reeds werd hij minister van handel. Van Ap.ril 1914 af was hij minis ter van. bmnenlandsche zaken, achter eenvolgens in de kabinetten Doumer- gue, Viviani, Briand en Ribot. In September 1917 werd hij, ten- gevolge van een beschuldiging door lemenceau van verstandhouding met den vijand, genoodzaakt at te treden. In 1918 veroordeelde de senaat als hoogste rechtscollege hem tot 5 jaar verbanning. In 1924 echter kon hij hij was niet tot verlies van zijn burgerrechten veroordeeld, weer als afgevaardig de gekozen worden. Onder het ministerie Herriot werd hem, evenals Caillaux amnestie ver leend. Pierre Laval is eerst 43 jaar oud. Hij is advocaat bij het hot van beroep te Parijs en burgemeester van Aubervilliers. Op 31-jarigen leeftijd werd hij Ka merlid. In het miriisterie-Painlevé van April 1925 was hij reeds eenmaal mi nister. In het vrije kabinet was hii' onder staatssecretaris van buitenlandsche za ken. R a o u 1 Péret werd in 1870 gebo ren. In 1902 was hij reeds kamerlid. In 1911 werd hii tot rapporteur der be- grootingscommissie benoemd en in 1913 tot vice-voorzilter dier commissie. In 1920 werd hij tot kamervoorzitter gekozen. Bir 'de jongste ministercrisis werd hii als één der candidaten voor het premierschap genoemd. SORTE BERICHTEN. Churchill heeft de bezuinigingswet waardoor hij' ten minste 10 millioen Eond hoopt te besparen, officiéél bii et Britsche Lagerhuuis ingediend. Het rapport der Britsche ko- lencommïssie is verschenen. Het spreekt zich o.a. uit voor verschillen de reorganisatie-maatregelen in de ko- lenindustrie en verklaart zich voor op heffing der tegenwoordige staatssub sidie en tegen nationalisatie. De Volkenbondsraad heeft de economische conferentie op 20 April, de ontwapeningsconferentie vodi' be gin Mei vastgesteld. Waarschijnlijk zal na de huidige volkenbondsvergadering een conferen tie van mogendheden worden gehou den om de hoofdlijnen van het Mid- den-Europeesche pact vast te stellen. De koning en de koningin van Zuid-Slavië zijn van plan in April of ficieel bezoeken te brengen te Rome, Parijs en Londen. Te Belgrado hecht men politieke beteekenis aan deze reis, die in verband zou staan met de door Nintsjitsj gevoerde besprekingen. Door den hevigen storm van de laatste dagen is hel telegraaf- en te lefoonverkeer in West Duitschland zoo ernstig gestoord, als sinds 190'J niet was voorgekomen. Minister Vandervelde heeft gis teren op het Volkenbondssecre'tariaat de ratificatie-acte gedeponeerd van België's aanvaarding van de verplichte onderwerping van rechtsgeschillen aan het Haagsche Internationale Gerechts hof. Engeland heeft Portugal aan- feboden. dit land acht kruisers ie ver- oopen, op gemakkelijke betalings voorwaarden. UIT DE OMGEVING. KATWIJK. AAN DEN RIJN. Dinsdagavond vergaderde de A. R. Kiesvereniging in de Kerkeraads- kamer der Geref. Kerk onder leiding van haar voorzitter, W. Schoneveld. Deze opende de bijeenkomst met liet laten zingen va,n Ps. 252, las Psalm 56 ging toen voor in gebed. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter den afloop der crisis en wat dit tengevolge heeft voor onze partij. Hij wekte de aanwezigen op om op de oude en beproefde paden voort te gaan en ten alleia tijde en overal op te komen voor onze schoons eh goede be ginselen. De notulen werden gelezen, en vastge steld, waarna de secretaris het jaai*ver slag voorlas. Hieruit bleek, dat het ledental dit jaar hetzelfde was gebleven. Er hadden vijf ledenvergaderingen plaats, waarvan 2 gecombineerd met de Propagandaclub. Blijkens liet verslag van den Panning meester, B. van dér Jagt, was er een nadeelig saldo. Op verzoek van den voorzitter wer den de bescheiden van den penningmees ter nagezien door de heer en, Ds. Met ering en A. Wassenaar, die alles volko' men aceoord bevonden efci de vergada ring voorstelden de rekening en verant woording van den penningmeester goed te keuren. De voorzitter bracht den secretaris en den penningmeester 'hartelijk dank voor de uitgebrachte jaarverslagen en het gehouden beheer over het afgeloo- pen jaar. Bij het punt bestuursverkiezing wer den de aftredenden, de haereti B. van ider Jagt en Th. te Brake, met algemeene stemmen herkozen, die zich ook die benoeming lieten welgevallen. Verder werd nog besloten om te trach ten een betere vergaderingsopkomst te krijgen en meer leden voor onze ver- eeniging te winnen. Breedvoerige besprekingen werden ge voerd over het te nemen standpunt, ten opzichte van den kieskring Leiden, waar alleen het adres van den Penningmees ter bekend schijnt te zijn, maar overi gens blijkbaar het bestaan van de Kies- vereeniging niet bekend is. Verschillen de malen is dit reeds gebleken. Streng werd afgekeurd, dat dit bestuur steeds werkt naar eigen goeddunken en ziens wijze en nooit of te nimmer de kies ver- eenigingen zelfs ook maar advies vraagt, althans die van Katwijk aan den Rijn niet. Het bestuur werd opgedragen al het mogelijke te doen om aan dezen' toe stand een einde .te krügeln, zoo moge lijk langs den weg van het C. C. AlS er voor de rondvraag niets meer aan de orde is, sluit Ds. Metering de samenkomst met dankgebed. NOORDWIJK AAN ZEE. - Gistermiddag, tijdens een hevigen storm, was hier vlak bij de kust een stoomschip ingevaar van aan den grond te loopen. Telkens was het de gedachte dat het schip vaststond, doch gelukkig is het zoover niet gekomen, en is het weer spoedig verder in zee gegaan. Welk schip net was, is niet bekend. Dinsdagavond was hier aan de kust het Noorderlicht op te merken. Velen dachten aan een bramd, wat gelukkig niet het geval was. 't Was een mooi verschijnsel. OEGSTOEEST. Vergadering van den gemeenteraad hedenavond te 7 uur. Punten ter behandeling' Ingekomen stukken. Aanvraag subsidie zwem ver eeniging Poelmeer. Adres N. V. Mij. van Onroerende goederen inzake aan te legge-n straten. Comptabiliteit. Vaststelling voorschot art. 101 L.O. wet Voor bijzondere scholen. Reclames schoolgeld. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: M Dijkema en J. C. van Beek te Warmond. Gehuwd: J. Idding te Ede en H. H. Werber. Overledeh: G. Sap, 73 jaar, wed. P. Vonk. P. Moors, 50 j., echtg. M. Bak ker. F. J. A. Vos de Wael', 65 j. echtg. van A. M. I. L. Baronesse de Boumans de Rrjckholt. 3 Loop der bevolking in de maand Februari. Ingekomen 19 m. en 42 vr., is 61 pers Vertr. 16 m. en 22 vr., is 28 personen. Geboren 3 j. en 3 m., is 6 personen. Gehuwd 3. Overleden 3 m: en 9 ,vr„ is 12 pers. De keuring der lichting 1927 zal plaats hebben te Leiden op 7 April a.s. en wel om 9 uur voor de nummers i-*- 15, om 10.30 voor de nummers 1638 en om 1.30 voor de overige nummers. Dinsdagavond vergaderde onder Voorzitterschap van den heef D1. Tim mermans alhier in het Witte Huis de scherpschutters vereen. L. P. V. Na opening werd o.m. mededeeling gedaan van een ingekomen schrijven van de Commissie van drie, de heeren van Druten, van Delft en Col'lee, ter zake de mogelijkheid tot het houden eener schietwedstrijd in verband met hun 60-jarig bestaan. Vervolgens l'ezing notulen, welke onveranderd werden vast gesteld. Hierna was het. woord aan den heer van Druten, die namens de commissie in een uitvoerig rapport met financieel overzicht de mogelijkheid uiteenzette tot het houden van een groote wedstrijd, welke in Juni zal plaats hebben. De conclusie werd met algemeene stemmen aangenomen. In verband hiermede werd de com missie uitgebreid met nog 4 leden, n.l'. de heeren: J. M. Pos, alhier, v. Brussel, te Leiden, Bakker te Wassenaar en Lugt hart te Katwijk. De Commissie verkreeg vrjj mandaat om alles te regelen ter voorbereiding der luisterrijke herdenking van het 60- jarig bestaan bij wjjze van dezen wed- fjtrrjü. De vereeniging van Bloembollen liefhebbers heeft besloten een kunst voorwerp beschikbaar te stellen voor de a.s. tentoonstelling in Posthof van de Alg. bloembollencultuur. ALPHEN AAN DEN RIJN. Een zeldzaam jubileum hoopt alhier op 10 April a.s. te herdenken de heer G. van Dam, Dien dag toch zal het 60 jaar geleden zijn, dat hij onafge broken is werkzaam geweest op de pannenfabriek van de firma van Rijn en Kloot aan 's Molenaars. Reeds bij gelegenheid van zijn 50 jarig jubileum werd den heer v. Dam door H.M. de Koningin de ee:e-me- daille in zilver verleend, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Het zal hem ook nu bij' de herdenking van zijn 60-jarige trouwe plichtsvervulling geenszins aan belangstelling" ontbreken Tijdens een hagelbui, vergezeld van een hevigen wiind, zijn hier nabij de Spoorhaven groote houten loodsen, die in aanbouw waren, omvergewaaid. lukkig hadden een drietal werklieden even te voren het gebouw verlaten, z-oo- dat geen persoonlijke ongelukkeln plaats hadden. Dinsdagmiddag had op de Gouw- sluische brug een aanrijding plaats tus schen twee auto's. De oorzaak hiervan was gelegen in het feit, dat een der autobestuurders, inplaats van te rem men, zijn auto „vol1 gas" gaf, waardoor deze .vooruitschoot, tusschen de brug leuning en esjn. lijkauto, die op de brug stond. De lijk-auto liep materieele scha de op. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. LEIMUIDEN. Gistermorgen vergaderde de raad dezer gemeente. Afwezig was met kennisgeving de heer H. J. Visser. De Voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna <Jc> notulen der vo rige vergadering werden gelezen, goed gekeurd en onder dankzegging aan den secretaris geteekend. Alvorens tot de behandeling vajn de agenda over te gaan, brengt de voorzit ter ter tafel' het kohier van da verlich tingsbelasting voor het jaar 1926 tot een totaal bedrag van f 2450,60. De termijnen van invordering wor den door den raad vastgesteld in twee termijnen en wel voor of op 1 Mei de eerste termijn en de twee dé termijn voor of op 1 November a.s. Het kohier van de hondenbelasting wordt vastgesteld tot een totaal' bedrag van f 306, te betalen voor of op 1 Aug. aanstaande. De voorzitter deelt mede, dat thans overgegaan zal1 worden tot beëediging van den tijdelijk gemeenteontvanger, de heer J. F. de Ren, die in de vergade ring tegenwoordig is. De heer de Ren heeft geen bezwaren teggen het afleggen van de voorgeschreven eeden. Nadat door den heer de Ren in han den van den voorzitter de voorgeschre ven eeden had afgelegd, wenscht spr. hem van harte geluk. Het is voor hem een zekere eer om tot tjjdelftk gemeente ontvanger benoemd te Avorden. Hoewel de administratie niet in wanorde is. .is er een groot aantal nalatige be lastingbetalers, waaraan met kracht ge werkt moet worden om de verschillen de bedragen binnein te krijgen. Spreker hoopt dian ook, dat de heer de Ren hier aan zijn beste krachten zal besteden en bij tot groot nut van de gemeente werk paam zal zijn. De heer de Ren dankt den Raad voor het in hem gestelde ver trouwen en den voorzitter voor zijtn har telijke woorden. Spr. hoopt met ijver voor de belangen van de gemunte op te komen. Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren Is. BERLIJN, 505 en 576 M. Vanaf 7.50 ook op 1300 M. 6.Lezingen. 7.50 Radioroman. 88.20 Concert. 9.20 Nieuws. 9.50 Muziek. DAVENTRY, 1600 M. Zie Londen. 7.50 Concert, afgewisseld door liedjes. 1045 Weerbericht voor zeevarenden DORTMUND, 283 M. 5.20 Boekvooriezing. 5.50 Zie Munster. 6.40 Symphonieorkest. 7.20 Spaansche les. 7.50 Mandolineconcert. ELBERFELD, 259 M. 5.20 Lezing. 3 6.40 Zie Munster. 7.20 Spaansche les. 7.50 Concert. HILVERSUM, 1050 M. 5.Concert. j 6.30 Fransche les. I*|'J 7.30 Politiebericht. 7.45 en 10.Persberichten. 8.10 Uitzending van het Caeeilia cola- cert te Amsterdam, o.l1. van Mengelberg. 4de symphonie van Beethoven dn 4d« symphonie van Mahler, LONDEN, 365 M. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 7.20 en 10.20 Tijdsein, weerber., nieuws. 7.50 "The Apostles",, Elgar. Orkest en "koor. 9.05 Lezing. 9.15 Moderne muziek. MüNSTER, 410 M. 5.20 Lezingen. 7.50 Concert. PARIJS (Rstdio-Paris), IZ50 ML 5.05 Klassiek uurtje. 6.05 en 8.35 Persberichten. 9.40 Orkest. PARIJS (Petit Parisien), 35S .M 8,jo Concert. ZüRICH, 515 M. 6.10 en 9.10 .Weerbericht n'ouwatj 7.35 Lezing. 7.50 Concert, 9.10 Nieuws. 1e Aangezien niets meer aain de ordia is, gaat de voorzitter tot de gebruikelijke rondvraag over. Daar niemand meer het woord ver langt, wordt de vergadering gesloten. ZOETERWOUDE. - Met ingang van 1 April a.s. is door B.en W. eervol ontslag verleend als tijdelijk hoofd der Openbare lagere school op bet dorp alhier aan den heer H. G. Brussel. tIn den nacht zijln alhier in de Wei poort weer een aantal schapen' door Hoeden verscheurd. De politie, dia er mede in kennis is gesteld, heeft nog niet kunnen vaststel len, welke hond die onheilen voortdu rend veroorzaakt. Twee honden zijn in observatie ge nomen. Benoemd is tot bouwkundig op zichter bij den Schoolbouw in de Zuid- buurt alhier de weled. heer Runder kamp uit Leiden. NOORDWIJKERHOUT. - De Chr. Historische Kiesvereeni- ging vergaderde Woensdagavond in de gemeentewoning. De voorzitter, Ds. P. Hofstede, opende vergadering en ging voor in gebed. De secretaris, de heer C. v. Eeuwen, s de notulen. De voorzitter ging niet aecoord met de weergave1 zijner woorden in de notu len. Eenige leden merkten op, dat ook zij geen anderen indruk hebben gekregen, dan dat de voorzitter de houding van het Chr. Hist, raadslid, die zijn stem gaf voor de handhaving van dein Kermis Zondag, op de vorige vergadering ver dedigde. De voorzitter ontkent dit gedaan te hebben en verzoekt, daar de heer R. ,-an Dijk nu aanwezig is, dat alien, die in de vorige vergadering zooveel op diens houding als raadslid hadden aan te merken, dit in deze vergadering nu pok zullen doen. De heer Timmers herhaalde nogmaals, dat de voorzitter getracht heeft om op alle mogelijke wijzen de houding van het raadslid van Djjk te verschoonen, Hij heeft het zelfs uitgesproken, dat het woord Kermis" in het Program van Beginselen der C. H. Unie niet voor kwam, doch daar de heer van Dijk nu zelf aanwezig is, zou hg van deze gaarne de verdediging zijner houding willen hooren. Padding zegt, dat hg op de vorige vergadering het eerst de vraag heeft jedaan, c£ de lriesvereeniging haar goed ceuring kan hechten aam de houding door de Chr. Hist, raadsleden aangeno men. Het voorstemmen voor handhaving van den Kermiszondag heeft velen diep diep gegriefd, doch da vorige vergade ring ging het hoofdzakelijk tegen de verdediging door den Voorzitter. De voorzitter noemt het een laffe hou ding om nu zijn aanvallen meer te rich ten tegen hem, dan tegetn de houding van den heer van Dgk. De heer Timmers protesteert daar- tegen. De heer v. Eeuwen zegt, dat hij big is, dat de heer van Dijk thans aanwe zig is, het is niet onbekend, dat ik jaren gestreden heb voor afschaffing van de kermis, tenminste van den Ker- iszondag, aldus spr. Aanstonds, toen wij 2 leden in den raad konde nbrengein en de beier van Djjk daartoe gekozen was, werd met

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2