NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 8 MAART 1926 in zijn Kabinet te worden, nad hij de portefeuille aan Drucker aangeboden. Neen, het is voor een formateur niet raadzaam om te publiceeren wie er bedankt heeft. Om nog iets te zeggen van den invloed van de vrouw bij de formatie, zij nog het volgende gemeld. Het is ook wel voorgekomen, dat mijn heer X. een portefeuille weigerde, om dat mijnbeer Y. in het ministerie kwam. Niet, dat hij iets tegen mijn heer Y. had, maar zijne vrouw had heel veel tegen mevr. Y., en wenschte niet met haar om te gaan. En een mi nisterie is, was althans in onzen tijd een aaneengesloten geheel, waarvan de leden elkaar niet alleen in politicis ontmoeten, maar die ook met hunne familie met elkaar converseeren". Amerikaansche brieven XVIII. Canada. Waar, dank zij de zeer groote beper king der emigratiën naar de Ver. Sta ten, ook in Holland tegenwoordig nog al sterk de aandacht op Canada wordt gevestigd, als een ander „nieuw va derland' kan het allicht zijn nut heb ben eens een briefje aan dit gedeelte van het Britsche Empire te wijden. Alhoewel Canada, wat oppervlakte betreft, ongeveer even groot is als de Vereenigde Staten, telt het niet zoo veel meer inwoners dan Holland, on geveer negen millioen. Hierbij dient in aanmerking genomen te worden, dat een heel groot gedeelte van Canada bijna of geheel onbewoonbaar is, ter oorzake van de zeer noordelijke lig ging. Verschillende belanghebbenden, ais Spoorweg- en Stoomvaartmaatschap pijen laten geen enkele gelegenheid voorbij gaan om te wijzen op de schoo- ne mogelijkheden, die dit jonge en uit gestrekte land den emigrant biedt. Ook de Canadeesche Regeering tracht de emigratie zoo sterk mogelijk te be vorderen. Men weet meestal de voordeel en en •do goede toekomst zoo mooi te teeke nen, dat het den man, die in de oude wereld hard moet zwoegen en zorgen voor een sober bestaan, wel eens toe moet schijnen, of hier met weinig moeite de meest ruime inkomsten ver kregen kunnen worden. Niets is echter minder waar, en een ieder die emigratie naar Canada over weegt, doet wel met de meeste bedacht zaamheid de werkelijkheid onder de oogem te zien. Ongetwijfeld is Canada in velerlei opzicht een rijk land. Het is rijk aan mineralen, het is rijk aan groote uit gestrektheden zeer vruchtbaar land, het is rijk aan waardevolle bosschen, en het is rijk aan rivieren en stroomen die goedkoope electriciteit leveren. Toch kan niet worden gezegd, dat Canada buitengewoon voorspoedige tijden doormaakt. In geen geval kan Canada in dit opzicht worden verge leken bij zijn rijken buurman, de Ver eenigde Staten. Voor den oorlog was de toestand heel wat gunstiger. En verschillende menschen hier zijn geneigd de minder bevredigende omstandigheden van het oogenblik geheel aan den oorlog te wijten. Toch geloof ik niet dat dit juist is. Wel heeft de oorlog ook van Canada zware offers gevraagd, maar er zijn zeker ook andere omstandigheden, die in aanmerking moeten worden geno men. De goede tijd van voor den oorlog hield ongetwijfeld eenigszins verband met het grootere getal emigranten, dat gedurende die jaren naar Canada trok. Maar er was ontegenzeggelijk ook heel "wat denkbeeldige en kunstmatige wel vaart. Zoo werden er in die jaren veel spoorwegen aangelegd. De „Canadian Pacific" een goed georganiseerde en best rendeeren rle maatschappij over spande reeds met zijn lijnen het con tinent van Oost tot West. El» war?n echter nog twee kleinere en zwakkere Maatschappijen, de „Grand Trunk" en de „Canadian Northern" die meenden hetzelfde te moeten doen. Enorme bo dragen aan obligaties werden uitgege ven, veelal door het gouvernement ge garandeerd, om de reuzenplannen te financieren. Tijdelijk ging alles goed, ér werd gebouwd en gewerkt, en dit alles bevorderde de welvaart. Maar 't geld raakte op nog voordat de plannen geheel waren verwezen lijkt en de zaak liep hopeloos vast. De regeering kon wel niet anders doen dan de failliete boedel overnemen, en verheugt zich in het bezit van een uiterst kostbare „witte olifant." Er is wat het aanleggen van spoor wegen betreft schrikkelijk overdreven, en ontzettend met gold gemorst. In verschillende streken loopen drie ver schillende spoorweglijnen parallel,ter wijl ze zoo dun zijn bevolkt, dat er feitelijk niet eens voldoende vracht en passagiersvervoer is om één lijn te doen rendeeren. De berekeningen van het verlies dat de regeering jaarlijks op haar spoor- wegbijet lijdt, loopen nog al uiteen, maar ze varieeren tusschen de 125 en 250 millioen gulden. Dus in alle ge val een zeer belangrijk bedrag, dat de belastingdruk in sterke mate verer gert. Het blijft een eenigszins vicieuze cir kel. Om emigranten te kunnen trek ken naar verschilelnde zeer dun be volkte streken, zijn spoorwegen noo- dig. En de spoorwegen kunnen niet rendeeren zoolang de bevolking niet belangrijk toeneemt. Een groote bevolking is trouwens in bijna elk opzicht de grootste behcef.e van Canada. Vdndaav de sterke pro paganda, die door bijn geheel Europa voor dit doel wordt gemaakt. Menschen, die de rijkdommen ont ginnen, die de Canadeesche bodem in allerlei vorm in zicli verborgen houdt. En die het geld, dat ze zoo .uit den grond halen besteden voor allerlei le vensbehoeften, wat de industrie weer ten goede komt. Het groote bezwaar is dan ook dat de bevolking van Canada de laatste jaren eerder is afgenomen, dan ver meerderd. De emigranten politiek der Vereen. Staten maakt de arbeidskrachten daar schaarsch en de loonen hoog. Dezewor den bovendien nog beter door de groo te welvaart, die daar thans heerscht. De grens tusschen Amerika en Canada is zoo uitgestrekt, dat men altijd wel van het eene land in het andere kan komen. En zoo gaan er jaarlijks dui zenden Canadeezen, die men hier zoo goed zou kunnen gebruiken, de grens over naar hunne Zuiderburen. Dat Canada propaganda maakt om emigranten te trekken, behoeft niette verwonderen. Maar de emigrant, die meent, dat hij in Canada een soort van Paradijs zal vinden, maakt een ern stige fout. Ik herhaal: Canada kan hij lange na niet worden vergeleken bij de Vereenigde Staten. Over 't algemeen kan veilig worden gezegd, dat op 't oogenblik alleen boe ren hier gemakkelijk kunnen worden geplaatst. Wat de andere vakken betreft heb ben de steden even goed hun werk- loozen als in Europa. Alleen mis schien in wat mindere mate. Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat iemand die w i 1, die bereid is alles aan te pakken en zich overal doorheen te slaan hier geen goede toekomst kan maken. Maar met de noodige energie en wilskracht is er in Holland ook nog wel iets te bereiken. Het wil me wel eens voorkomen dat vele landverhuizers hun succes hier aan te danken hebben, dat de nood gedurende de eerste jaren ze hier veel al dwingt tot een inspanning en een energie, die ze in het „oude land" nooit hebben ontwikkeld. Ook de boeren moeten zich op opof feringen voorbereiden. In groote stre ken is het klimaat alles behalve aan; lokkelijk. Lange, strenge winters en korte zomers. En die lange, eenzame winters, op de stille prairie hebben voor de meeste menschen geen groote bekoring. Wie dan ook in Holland een behoor lijke boterham verdient, doet m.i. in het algemeen niet verstandig met naar Canadate komen. Ook hier geldt: Eén vogel in de hand is beter clan tien in de lucht. En wie ten slotte besluit toch naar Canada te gaan, doet verstandig zich voor te bereiden op jaren van hartl werken en verschillende opofferingen. Hamilton, Ont. Febr. 18 '26. Uit het Sociale Leven. Loonsverlaging in de Maaslrichtsche glasindustrie. Eenigen tijd geleden stelde de di rectie der N.V. Kristalunie „Maas tricht" de arbeider^. in kennis met haar voornemen de loonen te verlagen wegens slapte in het bedrijf. Tegelij kertijd werden een 120 arbeiders ont- slagen. Thans heeft de directie aan de Vakbonden medegedeeld, dat 23 Maart a.s. de loonen met 5 pet. zullen ver laagd worden. In arbeiderskringen heerscht hier over groote beroering. Er komt een geest van verzet tegen deze nieuwe loonsverlaging naar voren, die waar schijnlijk tot een staking zal voeren, indien de te hooiden conferentie tus schen directie en vakorganisatie niet tot een bevredigend* oplossing komt. Er zijn ruim 1000 arbeiders hij be trokken. De staking 4e Almelo. De firma ten Cate heeft bekend ge maakt, dat de 40 stakers wegens onge oorloofd verbreken van de dienstbe trekking als ontslagen worden be schouwd. De „Eendracht" de landelijke fede ratie, de Nederlandsche, de Neutrale organisatie en de 'federatieve bond heb ben een conferentie aangevraagd. De firma heeft geantwoord over een di- recte-actiestaking niet te kunnen con- fereeren. GEMENGD IsiIEUWS. Door de tram gegrepen. Zaterdagmorgen omstreeks kwart over negen is op het Bezuidenhout te 's- Gravenhage een ernstig ongeluk ge beurd, dat aan den oö-jarigen heer H. de R„ wonende in de Gerard Reyn- straat, archivaris bij het Octrooi, aan den Nieuwen Uitleg, het leven lieeft gekost. De heer de R. die zich naar zijn bureau wilde begeven, wandelde door het plantsoen langs de harten kamp in cie richting van de Heeren gracht. Daar het regende had hij' een parapluie opgestoken. Blijkbaar in ge dachten verzonken, liep hij door. Zon der zich eerst te overtuigen, pi de weg veilig was, stak bij de trambaan van de N.Z.H.TM. over. Op dit oogenr blik naderde een tram in de richting Scheveningen. De bestuurder van de tram die in de meening verkeerde dat de heer de R., de tranl had zien aankomen, reed, na dat hij signalen had gegeven, zachtjes door. Een der passagiers, die den heer de R. persoonlijk kende, begreep, dat er een ongeluk gebeurd moest zijn. Hij schreeuwde den bestuurder toe t'e stop- pen. Deze voldeed hieraan onmiddel lijk. Spoedig bleek, dat de heer de R. onder den wagen lag. De dood moet onmiddellijk zijn ingetreden. Het lijk was vreeselijk verminkt. Men heeft een uur noodig gehad om de tram op te vijzelen en het slachtoffer onder den wagen uit te halen. Het lijk werd naar het hoofdbureau van politie ge bracht. Het tramverkeer ondervond groote stagnatie. Het intercommunale verkeer Scheveningen-Voorburg-Lei- den moest worden omgelegd. B e 1 a n g r ij k e diefstallen. De firma B. N. v. d. A<„ assuradeurs, te 's-Gravemhage, hebben Woensdag j.l. bii de politie aangifte gedaan dat Dinsdag uit haar brandkast een geld kistje, inhoudende pl.m. f 160J was ontvreemd. De verdenking viel onmiddellijk op den 21-jarigen J. v. d. N„ die reeds een vijftal jaren bij de firma in dienst was en zoo'n groot vertrouwen genoot, dat hij de sleutels van de brandkast bij zich droeg. De politie nam uit gebreide maatregelen. Zij slaagde er Donderdag in genoemden jongeman te Utrecht te arresteeren. In zijn bezit werd nog gevonden een bedrag van f 1.0U0, benevens een hoeveelheid nieu we kleedingstukken, ter waaide van ongeveer f 40U, die hij volgens zijn zeggen gekocht had voor een reis naar Amerika. De jongen ging den laat- sten tijd veel uit, hij geraakte daardoor in de schuld en kwam er derhalve toe het geldkistje met inhoud te ontvreem den. D o o d e 1 ij k e verkeersonge vallen. Zondagmiddag werd op den Overtoom te Amsterdam nabij den Amstelveenscheweg een vrouw door de tram gegrepen. Door den schok werd zij omvergeworpen en kwam zij onder den wagen terecht. Toen deze was opgezijzeld, bleek dat de wielen haar over het onderlijf waren gegaan. Per autobrancard van den Gem. Ge neeskundigen Dienst werd zij in hope- loozen toestand naar het Wilhelmina- gasthuis vervoerd, waar zij kort na de opname overleed. In de Kinkerstraat nabij de Ten Katestraat te A'dam, is Zaterdagmid dag om kwart voor drie een ernstig ongeval gebeurd. Een 80-jarig man wilde de trambaan oversteken en lette niet voldoende op. Toen hij op de baan was, werd hij plotseling gegre- ?en door een motorwagen van lijn De ongelukkige wera onder den baanruimer gedrukt en men was ge noodzaakt den wagen op tel vijzelen om hem te bevrijden. Hij bleek een ern stige hoofdwonde gekregen te hebben. Per auto-brancard van den Genees kundigen Dienst werd hij naar het Wilhelmina-Gasthuis gebracht. Daar is hij even na aankomst overleden. Een dure treinreis. Een reiziger, die met den trein van 6 uur 's avonds te Weesp arriveerde, kwam, toen hij het station verlaten had, tot de ontdekking, dat hij een boekje in den zooeven veriaten coupé had ach tergelaten. Hij snelde terug naar het perron, sprong over een afsluithekje neen, doch kon toch den bedoelden coupé niet bereiken, daar hij door een neergelaten afsluitboom in zijn bewegingen belemmerd werd. Hij ren de daarom met den trein meae en wist op de Vechtbrug op de tree plank te springen en in zijn coupé te komen. Tot zijn teleurstelling bemerkte hij echter, dat het boekje reeds verdwe nen was. Onmiddellijk sprong hij weer uit den trein en kwam daarbij, won der boven wonder, zonder zich te be- zeeren, in het zand terecht. Hij begaf zich weer naar het station aldaar en deelde den chef mede, wat zooeven had plaats gevonden. Van het perron at had inmiddels het stationspersoneel den reiziger ga degeslagen en de chef, bij wien door een anderen reiziger het gevonden boekje reeds gedeponeerd was, had daarin gezien wie de eigenaar was en telefonisch de politie gewaarschuwd. De vergeetachtige reiziger werd we der in het bezit van zijn boekje ge steld, maar kreeg tegelijkertijd proces* erbaal voor de niet geoorloofde wijze, \Vaarop hij getracht had zijn eigendom terug te krijgen. Vrouwen vermist. Te Dor drecht wordt sedert 7 Febr. j.l. mejuf frouw S. en sedert 14 Febr. mej. Mijn- ders vermist. De echtgenoot van laatst genoemde heeft thans flOfJ belooning uitgeloofd aan dengene, die inlichtin gen verschaft, welke leiden kunnen tot het vinden zjjner vrouw. Autobotsing. De auto van den heer Sythoff uit Rotterdam werd Zaterdagmiddag bij het verlaten van de Koekoekslaan te Wassenaar aan gereden door een auto uit Delft. De auto, waarin mevr. S. gezeten was, kwam tegen een boom terecht en werd fedeeltelijk in elkaar gedrukt. Mevr. geraakte bewusteloos en werd eerst na 11/2 uur met medische hulp weer bijgebracht. Beide auto's zijn zwaar beschadigd. Autobus in een sloot. Za terdagavond tijdens een hevige sneeuw bui is een autobus, waarin 16 uit En schede komende arbeiders gezeten wa ren en die op weg ware.n naar Haaks bergen, nabij de buurtschap Usselo, in een sloot gereden en vervolgens omgeslagen. De inzittenden wisten zich door het inslaan der ruiten naar bui ten te werken\E en hunner, werd door glasscherven vrij ernstig aan een der polsen verwond." De overigen kwamen met den schrik vrij. Belasting op pagekopjes. Een groot aantal gemeenten in Noord Tyrol heffen belasting op het korte haar der vrouwen. Een verbolgen iri- seur bracht daartegen ernstige bezwa ren in bij de autoriteiten en wees er op, dat zijn bedrijf door deze belas ting ernstig geschaad werd. De bijde- hande Tiroler gemeente-autoriteit ant woordde den kapper met een heen- wijzer. naar y-ex* *5van het elfde hoofdstuk van den eersten Brief aam de Corinthiërs, en meende dat de ge boden van den Apostel Paulus voor hem hooger stonden dan de Parijsöhe modedwaasheden. De genoemde passus luidt: „Het is leelijk voor een vrouw, dat haar de haren worden afgesneden, of dat zij geschoren wordt. „Leert de natuur zelve niet, dat zoo lang een mam lang haar draagt, dit een oneer voor hem is: doch dat zoo een vrouw lang haar draagt, het een eer voor haar is; want de harem zijn haar gegeven in de plaats van sluier' M ij n o n g e 1 u k. In de mijn Lau ra is de mijnwerker Boersma onder vallend gesteente gekomen en ernstig gewond naar het ziekenhuis vervoerd, meldt de „L. K." Zijn toestand was gis termorgen redelijk. De man is gehuwd en woont te Ey ge Is hoven. UIT DE OMGEVING AATWiJik. Geboren: Barwert, z. v. J. van der Ulas en A. L. van der Plas; Petronella Cornelia, d. v. A. van Duyvenbode en. G. Ouwehand; Jan, z. v. J. van der Plas en E. A. Steijger; Leendert Cor nells, z. v. IJ. van der Plas en D. Van der Marei; Maartje, d. v. J. van Rijn en A. Guijt; Johanna Cornelia, d. v. J. Haasnoot en J. van der Meij; Annetje. d. v. K. van der Plas en G. van der Plas; Dirk, z. v. T. Bakkenes en A. 'W. van der Plas. Overleden: Anthonie van der Mijle 67 jaren ongeh; Reijn van der Plas, 87 jaar, weduwn. van J. Klok. Zaterdagnacht zijn bij den heer A. van den "Oever, aan de Nieuwe Duinweg een zestiental kippen dood- Ëebeten. Vermoedelijk door een hond, >e politie stelt een onderzoek in. Aan de gemeentelijke arbeids beurs waren als werkloos ingeschre ven: 22 arbeiders, 16 visscners, 1 grondwerker, 3 opperlieden, 6 kui pers, 1 scheepmaker, 1 vorensgezel, tezamen 50 personen. De vereen. „Vreemdelingenver keer" hield hare jaarvergadering in het hotel „Zeezicht". De voorzitter, de fieer L. H. Slotemaker, opende de vergadering met een hartelijk welkom aan de aanwezigen, tevens zijn leed wezen uitsprekende over de weinige belangstelling, daar sléchts 24 leden tegenwoordig waren. Het jaarverslag alsmede de notulen der vorige vergadering gaven geen aanleiding, den secretaris, dem heer C. de Best opheldering te vragen. Het eindigde met een hartelijk dankwoord tot den scheidenden voorzitter, in ver band met diens 'spoedig vertrek naar Voorburg. Hierna herdacht de voorzitter den heer A. Lens, die in het atgeloopen jaar aan de vereeniging door den dood werd ontrukt. Het financieel verslag stemde tot tevredenheid. De ingekomen stukken leverden geen bespreking op. In de drie vacatures in het bestuur werden gekozen de heeren Hettinga Tromp, Dr. J. Eikelboom en J. Huis man. In beginsel werd besloten om een strandfeest te houden. Tot het geven van inlichtingen aan vreemdelingen, zal men overwegen aan het station N. Z. H. een kiosk te plaatsen. Ook de Katwijksche relletjes kwamen nog even ter sprake. Tot den gemeenteraad zal een ver zoek worden gericht om de tentjes ook des Zondags open te laten hou den en het maken van een. plaats voor autostalling. Met een hartelijk woordkan dank aan den scheidenden voorzitter, werd de vergadering gesloten. BOSKOOP. De commissie die alhier heeft zit ting gehouden ten einde boomen en planten te verzamelen voor de getrof fen kweekers in het watersnoodgebied kan met voldoening constateeren, dat een niet onbelangrijke hoeveelheid boomen werd toegezegd. Door de Ned. Ver. van Pioenen kweekers zal in de maand Juni a.s. alhier een tentoonstelling georgani seerd worden van afgesneden pioenen. De heer C. Ph. Moerlands, Rijks- tuinbouwleeraar alhier, zal op Donder dag 11 Maart des avonds 8 uur in het veilingsgebouw een lezing houden. Spreker heeft als onderwerp geko zen: „Kunstmest in Rozenkasssen". Woensdag 10 Maart n.m. 7.30 uur hoopt in de Chr. bewaarschool op te treden Ds. A. W. de Rover uit Vlaar- dingen. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. v. d. Kraats en M. Akerboom; W. v. Leeuwen en A. Tol) Geboren: Gijsbert, z v. M. Vuijk en H. J. Kooij; Cornelia, d. v. J. J. Verwey en C. Broekhuizen; Dirkje Gerarda, d. v. T. H. Hoogenboom en A. J. Wilschut Johannes, z v. A. Blanken en L. Slap- pendel. BODEGRAVEN. Burgerlijke stand. Overleden: Al bertus Sterkenburg, 2 mnd. Gevestigd© personen: J. Tujjnenburg van 's Gravenhage. G. Zeilstra, dienstb. Woerden. G. Schmidt, dienstbode, Dortmund. M. J. van der Tolj dienstbode, Zegveld. H. Ruandij en gezin, Blokzijl. A. Braam en echtgen., 's Gravenhage. Vertrokken personen: L. Schoonhoven en echte., arbeider, maar Barwoutswaarder. G. J. Vink, boe renknecht, Zwammerdam. J. J. de Groot kleermaker, Alphen aan den Rijn. C. J. Janmaat, Delft. ALPZIEN AAN DTSU RXJSf. Burgerlijke stand. Bevallen: A. A. Hoflhnd, geb. Stigter, zoon. B. P. van der Ster, geb. Idgenburg, zoon. H. van Donk, geb. van der Majiji, *0011. C. M. Ponsioen, geb. Noordmaa, zoon. J. Vree ken, geb. Bik, zoon (won. te Rqnzater- woude. P. Staring, geb. de Jong, zoon. Overleden: M. C. Heemskerk, echtg. van P. M. Egmond, 39 jaar. G. Ruis, wed. van T. van Otterloo, 64 jaar. Ingekomen van: Nieuwpoort, J. Hermes en gezin, scheepmakersknGrijpensteinstr. 33. .Zevenhoven, Ca. H. Oostdam, Hoorn 87. Moercopelle Clia Kroon, Oranjestraat 38. Hengelo, C. D. Meijer, bloemistkn., Tolstraat 24. Bodegraven, Gte. Streef- land, echtg. van L. Zwijnenburg, Lin- idenhovenstraat 5. Goudriaan, Ttje. J. Hermes, Grijpensteinstraat 35. Kame- rik, C. Berkhout, seheepma Keisknecht Hooftstraat 84. Rotterdam, A. van der Ploeg, kleermakersknecht, J ulianastr. 10. beiden, H. A. Brasker, schippers knecht Ouashoornscheweg 126. Assen, B. N. Batink, scheepmakerskn., Hooft straat 220. Zoeterwo ude, Ca. B. M. Onderwater, Hoflaan 10. Leiden, G. .Geeriings, garageknecht, Aar kade 2. Nieuwkoop, I. Ouwerkerk en gezin, vee- houderskneent, Raadhuisstraat 23. Bo degraven, Pla. Vergouw, Wed. Steenber gen, Prins Hendrikstraat 69. Vlissingen, H. J. Halffman, Burg. Visserstraat 19. Gouda, J. H. Griffioen, slagersknecht, Stieekterweg 4. Hoogcveen, J. A. Dale boutv onderwijzer, j lilianastraat 10. Vertrokken naar Haarlemmermeer, IJweg 535, J. Dek ker, veehoudersknecht. Noordwijkerhout Zilkerweg 12a, W. L. Raasveldt en gezin reiziger. Rotterdam, Aleidestraat 105c, C. Piek. Rotterdam, Okïaan 113b, 1© etage, J. Wagenaar en gezin, zadelma ker. Graeslvand, Ma. Verkerk, dienst bode. Leiden, Seringestraat 33a, G. Kling. Leiden, Seringestraat 35a, Aje. Riemers, echtg. van L. Stolk. Hoorn, P. Sneeuw, bloemistknecht. Leiden Utrecht sche Jaagpad 107, J. Kersbergen en ge zin, schoenmaker. Maarseveen, J. P. van Veen. Land- en Tuinbouw. Algem. Vereeniging voor Bloembollen cnltnnr. In het orgaan van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur deelt het hoofdbestuur mee, dat de 153ste algemeene vergadering, die aan vankelijk op 29 dezer was vastgesteld uitgesteld is tot nader mededeeling, zulks in verband met het feit, dat het gereedmaken van den beschrijvings brief voor deze vergadering is ver traagd, doordat eenige daarop te plaat sen voorstellen, welke in verband staan met de vestiging van den zetel der vereenging, nog nadere voorberei ding behoeven. Nationale Pioenententoonstelling te Boskoop. Door de Ned. Ver. van Pioenenkwee kers en Handelaren te Leiden zal in de maand Juni te Boskoop een ten toonstelling worden georganiseerd van afgesneden Pioenen. De eerste vergadering van de ten toonstellingscommissie, waarin zit ting hebben pioenenkweekers van en buiten Boskoop, is deze week gehou den. Een en ander is in deze verga de ring vastgelegd, een voor'oopige be grooting opgemaakt, en verschillende commissies benoemd. Het belooft een uitnemende ten toonstelling te worden en ttie dooi haar keurige rangschikking niet za' nalaten een zeer'goeden indruk te ma ken op de bezoekers, waardoor ook df goede hoedanigheden van de Pioen be* langrijk omhoog zullen gebra ht wor den. pe tentoonstelling zal gehouden worden in het R. K. Verenigingsge bouw aan de Rozeniaan S cheepstij dingen. HOLLAND-AMERIKA LIJN. KINDERDIJK, v. Antwerpen ij. dt N. Pacific, 3 v. Cristobal, LOCHGOIL, ran de N. Pacific n. R'dam, 4 te Panama. MARYLAND, 6 v. Baltimore te Rot terdam. MOERDIJK, v. d. N, Pacifickust n. R'dam 6 v. Antwerpen. SPAARNDAM, 6 v. N. Orleans tf Rotterdam. DINTELDIJK, b v. Vancouver tl Rotterdaln. LEERDAM. R'dam n. N. Orleans f v. Corunna. MAASDAM, N. Orleans n. R'dam v. Vera Crur. BILDERDIJL, 6 v. Newport New' n. Rotterdam. NIEUW, ALSTERDAM, 6 v. R'dan te New 'York. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. iBpiNTANG, uitr., 6 v. Antwerpen KON. DER NEDERLANDEN, thuh reis, 6 4 uur nam. v. Genua. PRINS DER NEDERLANDEN, uit reis, 4 v. Medan. ENGGANO, 6 v. A'dam a. Java. ROTTERDAMSCHE LLOYD. INDRAPOERA, uitr.. 6 v. Colombo, INSULINDE, uitr., p v.m. 8 uur t» Marseille. SLAMAT, thuisr., 5 v. Singapore. KEDOE, thuisr., pass. 6 Carvoeiro SAMARINDA, thuisr., pass. 6 Gra vesena uitgaand 7 (v.m.; verwacht. SITOEBONDO, uitr., 3 v. Penang. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. IJSSELDIJL, uitr., pass. 4 BeacH) Head. MONTFERLAND, 6 v. A'dam naai Antwerpen. HOLLAND-AFRI KA-LIJN. KLIPFONTEIN, 6 v. .-llgoa"baaï te East London. MELIS.KERK, b. v. A'dam n. R'dam BANKA, 6 v.'R'dam n. Hamburg. NITKERK, thuisr., 6 te Zanzibar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6