NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 6 MAART 1926 eeniging „Rijndjjk vooruit", wordt e::n wijziging in de politieverordening voor gesteld, behelzende de toevoeging van een nieuw artikel, dat het verboden is, dat een wielrijder zich vast houdt aan een in beweging zijnde tram of motor rijtuig of bespannen, rij- of voertuig. De heeren Mens An ra* g gaai- vragen ci aan deze- verordening ook de hand zal worden gehouden. De Voorz. antwoordt, .dat de politie daar inderdaad op letten zal. De wijziging wordt goedgekeurd. Aan het bestuur van de H. Cathaïdna van Siena zal een voorschot ex artikel ioi der L. O.-wet 1920, groot f214,88 en een, groot f 318,18 verleend worden. Dg onbewoonbaarverklaring van per ceel 215 wordt opgeheven na de aan gebrachte verbetering in dat pand. De heer Limburg vraagt in ver band niet een zinsnede in het betref fende^ rapport, dat de men^phen zoo moeilijk een woning kunneu krijgen, of de burgemeester nog mededeelingen kan doen betreffende arbeiderswoningbouw, bouw. De "Voorz. antwoordt, dat de plan nen nog geen vasten vorm hebben aan genomen, doch t.z.t. zullen nadere me dedeelingen hieromtrent gedaan worden. Van een zestal woningen wordt de termijn ontruiming van onbewooinbaar- verklaarde woning met een half jaar verlengd tot 29 Nov. a.s. Van de inschrijvers voor de ondier- handsche aanbesteding verfwerk Raad- Smis en School waren dé laagste de hee ren J. Z. van Helmond te Alphen en L. J. Los te Voorschoten; de laatste was slechts f 24 hcoger dan cle eerste. Het werk wordt gegund aan deze bei de firma's, om het in onderling overleg igezam'enlrjk uit te voeren. Inzake de ambtswoning van den po- litie-agent A. A. Hilgerson, wordt be sloten, na ontruiming dezer woning hem te vergoeden de werkelijke huur tot een maximum bedrag van f5. De te genwoordige woning moet per 1 Aug. ontruimd zijn. Tenslotte wordt besloten den heer v. d. Krogt met 'ingang van 1 jan. 192Ó aan te stellen als asch-ophaler op een salaris van f 780 en zijn salaris als ge meentewerkman te verminderen met dit bedrag. Hij behoudt hetzelfde salaris dat i 33 per wéék bedraagt. Bij de rondvraag wijst de heer van Duynisveld er op, dat aan de St. Ni- colaasbrug een plank los is; dit zal wor den nagezien. De heer de Kleermaeker vraagt naar de arbitrage-kwestie; de Voorz. ant woordt, dat deze zaak haar beslag nog niet heeft gekregen. Gewacht wordt oj> de afrekening. De heer verboom vraagt naar de doortrekking van den kabel aan den Hoogen Rijndijk. De Voorz. deelt mede, dat alle verzoeken om aansluiting nog niet binnen zijn. Te 9 uur sluit de Voorz. de vergade- ring. De dood wenkt ieder uur. De 60-jarige metselaar van H., wonende Papeweg alhier, is Vrijdagmorgen op weg naar zijn werk van de fiets gevallen en dood opgenomen. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5 uur, Ds. Fortgens Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5 uur, Dr. Wielenga. LEIDERDORP. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur, Ds. Rijnders, Zendings- (director te Rotterdam. Avond 6.30 uur, Ds. G. Tichelaar. RIJNSbURO. Donderdagavond vergaderde alhier e Veilingver. „Flora" in haar veilinglo kaal. De voorz., de heer T. Kralt, heet allen hartelijk welkom, en spregkt een ope ningswoord. Als bestuurslid van zulk een groote vereeniging, wisselen zuur en zoet el kaar af, ook in 1925. Het is moeilijk dit jaar te karakteri- #seeren als goed of kwaad en voor alle leden zullen de pitkomsten van het be drijf sterk uiteen loopen, en waar de een mischien spreekt van een goed jaar zal een ander zeggen, dat het een zeer slecht jaar was. En al leest spr. wel eens van een rendeerend bedrijf, hij twijfeld of dit wel in allen deele juist is. Toch is er reden tot dank, want waar ons land door twee groote ram pen werd geteisterd, kon hier het be drijf voortgaan. Wat 1926 betreft, spr. wil dit met vertrouwen en in samenwerkink met de leden tegemoet gaan. Spr. gelooft, dat vooral samenwer king tusschen principaal en koopman dringend noodig zal zijn, om in d£n strijd beider belangen gemeenschap pelijk te behartigen. Hierna werden de notulen voorge lezen en na goedkeuring door den se cretaris, den heer G. van Delft, het jaarverslag uitgebracht. Na gewezen te hebben op de toene ming van het ledental, dat klom van 394 op 414, gaf spr. een overzicht van de bestuursmutaties en de verrichte werkzaamheden. De bloemententoon- toonstelling die schitterend is geslaagd liet nog een klein batig saldo voor de kas, terwijl het bestuur spoedig mede deelingen kon doen omtrent een te maken overweg. Met dank aan de leden voor de ver leende medewerking, verklaard spr. onder Gods hulp, gaarne zijn krachten te willen blijven geven, tot bloei der vereeniging. De voorzitter dankte namens de Jo den den secretaris, van wien hij hoop te, dat hij nog vele jaren metaezeifde energie, de belangenva van „Flora" mag blijven behartigen. De voorz. deelde hierna mede, dat het gelukt was met de Noord-Zuid-Hol landsche Tramweg Mij. tot overeen stemming te komen, omtrent aankoop va oen perceel grod, om een uitgang RECLAME. MSJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabietten 60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Staal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten.-.75 ct. Bij Apoth. en Drogisten te maken aar" den Oegstgeesterweg. Wel is er reeds zoo'n weg, maar aan het gebruik daarvan, zijn zooveel be zwarende voorwaarden verbonden, dat de thans verkregen oplossing, waar bij slechts een bedrag van vier a vijf honderd gulden gemoeid is, veel gun stiger is. Bovendien zorgt de Mij. voor afras tering en eeen hek, dat afgesloten kan worden, zoodat de Ver. het alleenge- bruik van den weg krijgt. Hierna kwam in behandeling een voorstel va het bestuur, tot aanslui ting bij de groep bloemisterij van den Nederlandschen Tuinbouwraad, waar aan een jaarlijksche kosten van f 125 gemoeid is. Nadat voor- en tegenstanders gele- geheid hadden gekregen, hun meening kebaar te maken, werd het voorstel van het bestuur aangenomen, om zoo doende ook tot samenwerking te ko men met anderen belanghebbend© en bij voorkomende gelegenheid mede zeggenschap te hebben als de vakbe langen ter sprake komen. Tot bestuurslid werden herkozen de heeren Jac. Zandbergen en A. H. de Mooij, die beiden bereid bevonden wer den, hun functie weer op zich te ne men. De balans en de verlies- en winstre kening lokten weinig bespreking uit, en toonden een zeer gunstig beeld. De gemaate winst bedraagt niet min der dan f 18.932,82 (van 1 Jan.30 Sept.), terwijl de gebouwen en terrei nen op de balans voorkomen tot een bedrag van f 44000, en de Vereeniging niet meer dan f 14*500 schuld heeft. De heer A. Zandbergen vond hierin aanleiding, om voor te stellen het vei- ligspercentage-van 5 op 4 te brengen. De voorzitter antwoordt echter dat reeds is besloten, indien de kas dit toe laat, in de najaarsvergadering een voorstel te doen. Dit kan dus in Okto ber gebeuren. Voorts stelde het best. voor den nieu wen uitweg thans alleen door kooiaseh te verharden. De vereeniging had thans al verschillende werken tot een bedrag van f 5.300 laten uitvoeren, ter wijl bovendien een sloot naast den weg wel gedempt zal moeten worden. De weg kan dan beter ineens in zijn ge heel goed opgeknapt worden als deze sloot weg is. Ten slotte werd het salaris van den penningmeester wetter bepaald op f 100. Na de rondvraag, die weinig bijzon ders opleverde, uitte de voorz. de wensch, dat 1926 voor alle leden een goed jaar mag zijn, en dat de vereeni ging weder met zoo'n mooie balans te voorschijn mocht komen. Hierna sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN. Kerkberichten. Ned. Herv. Kerk: Zondag vm. 9.30 en n.m.. 6 uur Ds. Bollee. Geref. Kerk: Zondag v.m. .9.30 en n.m. 6 uur Ds. Meijering. Oegstgeest. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk: Zondag vm. 10 uur in het Groene Kerkje en n.m.'5 uur in „Irene", Ds. T. J. 'Jansen Schoonhoven. Woensdagavond half acht zal in de bawaarschool aan den H. Morschweg de laatste bijbellezing worden gehou den. Geref. Kerk: Zondag vm. 10 en nm. 5.30 uur in de Rehoboth'-kapel, Ds. K. Schilder. KOUDEKERK. De bazar, welke vorige week al hier ten bate van het Kerk- en Or gelfonds der Ned. Herv. Gemeente is gehouden, is in alle opzichten bij zonder goed geslaagd. Wij hebben met ons bericht hiervan nog even gewacht, met het oog tevens ook de nettoi-op- brengst te vermelden, doch dit is voor alsnog niet mogelijk, omdat nog en kele posten ter verrekening op zich wachten. Na eenige dagen van vermoei enden arbeid, waarvoor den dames van het Bazar-Comité en hun helpers, inzon derheid ook den heer T. van Wijra- faarden alle eer toekomt, was alles eurig in gereedheid gebracht. Alle standen waren keurig verzorgd en niets liet hiervan te wenschen over. De Bazar werd door Ds. Israël ge opend met een welkomstwoord en ge bed. Vermakelijk was het dat hij tij dens zijn openingswoord eenige ma len geïnterrumpeerd werd door een op de bazar aanwezigekrielhaan, die schijnbaar zijn kukeleku indruk wekkender vond dan Herr Pastor's speech. In alle afdeelingen was de kooplust, raadlust en loterijlust zeer groot, terwijl ook de theeschenkerij zich in een druk bezoek mocht ver heugen,'in het bijzonder ook de grab belton, die door zijn onverwachte ga ven menigmaal den laclitlust bij jong en oud opwekte. Ook de touwtrekkerij die later de grabbelton verving, had veel animo. Bijzonder druk was het den laatsten avond toen de overgebleven artikelen bij afslag werden verkocht. Menig ar tikel ging toen onder den'prijs van de hand doch ook wisten toen nog een aantal artikelen hun prijs te hand haven. Wegens het late uur werd de ver loting en het raden uitgesteld tot Dins dagavond j.l. waarvoor weer velen zich naar de Koorzaal hadden opgemaakt om den uitslag bij te wonen. De spreien werden gewonnen door KI. de Jong, K. van Wetten, Mej. D. de Bruin, Hooge Rijndijk, en W. Lehx De poppen door Mej. Dorrepaal, La- gewaard, Mej. R. van Driel en A. Corts en de wieg door A. van der Ent, terwijl het klokje werd toegekend aan G. de Graaff. Nadat Ds. Israël, zoowel op de Ba zar als bij dezen uitslag allen dank had gebracht voor het helpen wel slagen van het gehfeele werk, kon den wij 's avonds de gelukkigen, met hun buit onder den arm huiswaarts zien trekken. Bij de gemeentepolitie alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden pakje, waarin een paar klee- dingstukken en een nieuwe lap goed. Belanghebbenden worden er op attend gemaakt dat de zitdag van den ontvanger der Dir. belastingen inplaats van Dinsdag a.s. zal plaats hébben op Woensdag 10 Maart a.s. des middags van 12 tot 3 uur-in de O. IJ. school alhier. Kerkberichten. Ned. Herv. Kerk: Zondag 9.30 uur en 6.30 uur jDs. Israël. Geref. Kerk: Zondag 9.30 uur en 6.30 uur Ds. Haspers. Woensdag a.s. "s avonds 7 uur bidstond voor 't gewas. WASSENAAR. Blijkens de in de Woensdag ge houden raadsvergadering gedane mede deelingen zullen B. en W. Ged. Staten trachten te bewegen voor gedeelten der gemeente een minimum wielbandbreedte voor te schrijven. De gemeente is vol gens Ged. Staten zelf niet bevoegd zulks te doen. De bestrating en rioleering van. het Tuinpad is gegund aan D. van Strui- venberg. Het vernieuwen van sluis en brug dek in den Rijndijk (Valkenb. weg) aan G. Yperlaan te Voorschoten. De bouw van de U.L.O.-school is nog niet gegund. Besloten werd dé autobus op Rijks dorp weer door de Zijllaan te laten rij den. Op een adres van den heer Smit te Voorburg inzake standplaats van een autobus bij de halte den Deyl zullen B. en W. beschikken. Op een verzoek om de (particuliere) Vinkelaan te bestraten werd afwijzend beschikt. Op voorstel van den: heer Drop werd besloten den heer P. L. Huibers te be noemen tot directeur van gemeente-wer ken, de wegen- en wandelpadencommis sie op (te heffen en in de plaats daar van een -commissie van bijstand voor openbare werken te benoemen. De huurwaarde van de door de hee ren Mekking en van Kooy bewoonde woningen in de Paauw werd bepaald respect, f 400 en f 250. Van de 'Tuinbouwvereen. Wassenaar en Omstreken werd een subsidie van f 70 toegestaan voor elementair tuin- bou wonderwijs. Voorts werd besloten op voordracht van B. en W. een opzichter over de wegén te benoemen op een jaarwedde van f 1800 met 8 verhoogingeh van f50 en een rijwieltoelage van f 50. Gisteravond werd door het Chr. Wassen. Mannenkoor alhier een goed- geslaage uitvoerindg gegeven. Wel was er verschil op te merken zei Ds. Donszelmann in zijn slotwoord, in het een of andere nummer. Het eene nummer had de vereen, beter onder de knie als het andere, maar over het al gemeen was er goed gezongen en was er door de toehoorders zoowel van het instrumentale als van het vocale ge deelte van het programma genoten. Vooral dit achtte spr. een heel mooi ding, dat uit de inhoud van het program ma duidelijk naar voren kwam, dat het doel van de vereeniging was God© tot eer te willen zingen. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Dorp. Wegens plotselinge lichte onge steldheid van Ds. Donszelmann nog niet bekend. Kievitskerk om dezelfde reden nog niet bekend. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5 u., Ds. v. d. Heyden. LEIMUIDEN. Kerkberichten. Ned. Herv. Kerk: Zondag v.m. 9.30 en nam.. 7 uur, Ds. v. d. Filler. Geref. Kerk: Zondag v.m. 9.30 uur Preeklezen, en nam. 2.30 uur, Ds. Speelman van Nieuwveen. WO.UBRUQGE. Daar meermalen miliciens met groot verlof hunne militaire kleeding gebruiken voor dagelijksch werk, b.v. ook een overjas tot dekking van een paard, heeft de militaire politie ook opdracht daar op te letten. Deze week werden dergelijke overtredingen alhier geconstateerd. Onze huismoeders kresren de laat ste dagen alhier een bezoek van een deftig, wèlbespraakt heer uit Den Haag, die aandrong toch bij hem hun winkelwaren te bestellen, die gerege d thuis gébracht zullen worden. Toen hii er op gewezen werd, hoe pijn lijk dit voor de ingezetenen zou zijn, w.o. hulpbehoevende weduwen, ging hij verstoord weg. STADSNIEUWS. Maatschappij der Nederl. Letterkunde. In de Vrijdagavond gehouden maand vergadering van de Maatschappij der Nederl. Letterkunde, heeft prof. dr. J. W. Muller een voordracht gehou den over „Reinaerts avonturen en roi- lén in en na de middeleeuwen". Na een korte herinnering aan de had hij niet veel gezien. Wanneer de geschiedenis der oude Latijnsche, Waal sche, Dietsche en Duitsche ged.chten, grng hij hunne populariteit gedurende de middeleeuwen na, zooals die o.a. blijkt uit de aanhalingen en toespe lingen bij latere dichters (in Frank rijk veel talrijker dan in de Nederlan den); waarbij trouwens vaak moeilijk te onderscheiden is ot een der epische fedichten dan wel een simpele, met ierennamen versierde dierensproke of tabel bedoeld is. Ten slotte is Reinaert in Frankrijk en in de Nederlanden de verpersoon lijking geworden van alle loosheid, huichelarij en baatzucht. In TMeden Duitschland is het gedicht overwoe kerd 'door de satire en de moralisatie, zoodat de „glosse" op Reinke Vos zelfs uitgedegen is tot eene uitgebrei de, stelselmatige „toepassing" op het maatschappelijk leven. In de Nederlanden is na de middel eeuwen alleen de jongste' nazaat, het volksboek vtn „Reintje de Vos", blij ven leven; welks Fransche vertaling ook in Frankrijk, waar het eens zoo vruchtbare geslacht van Reinaert in rechte linie was uitgestorven, zijne her innering deed herleven. Op dat volks boek hebben ook aile toespelingen be trekking, die in de Nederlanden ge durende de 16 de, 17de en 18de eeuw te vinden zijn. Ook voor allerlei hekeling, in pam flet en prent, is het gersonage van den vos als vanouds gebruikt. In vele sprookjes, al dan niet rechtstreeks uit de oude gedichten voortgevloeid, leeft Reinaerts naam voort, geiijk in menige spreuk,, spreekwoord en uitdrukking een dierensproke of fabel als gekris talliseerd is. Zelfs uit persoonsnamen blijkt soms de populariteit van dezen volksheld, gelijk van menigen held uit het ridderepos. Ten slotte is reeds vroeg niet alleen voor het drama, maar ook in de bouw kunst en in de miniaturen der hand schriften herhaaldelijk een veelal sa tirisch gebruik gemaakt van motieven, aan de dierenfabelen, maar ook wel aan het zoogenaamde dierenepos ont leend. Tegen *teind ider 18de eeuw gaat de satirisch didactische „toepassing", plaats maken voor eene meer weten schappelijke,* literair-historische belang stelling m het (eenig bekende, Ne- derduitsche) gedicht. Een der eerste blijken daarvan is Gottsched's inlei ding tot zijn prozavertaling van Reink* Vos, waarin voor 'toverige nog de opvatting van het gedicht als een doorloopende vermomde voorstelling van bepaalde historische personen en toestanden gehuldigd wordt, dieGrimm later verving door z'n poëtisch droom beeld eener Oud-Germaansche „Tier- sage". In de Nederlanden echter wa ren jarenlang Bilderdijk en Jac. Schel- tema de eenige beoefenaars onzer let terkundige geschiedenis, die zich ver ledigden om aan Van Wifn's vondst van een fragment van den Nederland schen Reinaert II of zelfs een Grater's ontdekking en uitgave (in 1812) van den geheelen Reinaert I zekere, aan dacht te schenken. Eerst in de 2e helft der 19de eeuw ontwaakte hier het beset der waarde van dit her wonnen literair kleinood, dat daarna ijverig bestudeerd, herhaaldelijk uitge geven en in 't Nieuw-Nederlandsch be werkt werd. De literair-historische beschouwing van het werk stond echter dikwijls onder den invloed van politieke en andere stroomingen, die ook in het oorspronkelijk gedicht, Van den vos Reinaerde, reeds een bepaalde strek king meenden te onderkennen, wilden vinden en dan ook vonden, e:i zoo doende den ouden Reinaert allerlei rol len opdrongen. Nog verder gingen en f^aan hierin vele, vooral Zuid-Neder- andsche literaire kunstenaars, in hun moderne en mod'euse epische ot dra matische herscheppingen en travesti's die echter nooit het historische beeld van het oude, maar eeuwig jonge ge dicht, waarin nog afle rechtstreeksche toepassing of bedoeling ontbreekt, mo gen verdringen of vertroebelen. Na het eindigen dezer belangrijke lezing, werd den spreker deswege door den voorzitter namens de aanwezigen dank betuigd. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor het candidaatsexa- men in de Classieke Letterkunde de heer P. C. v. d. Horst, Hoek van Hol land. RECHTZAKEN. De relletjes te Katwijk. Voor den Haagschen Politierechter is voortgezet de behandeling tegen vijf ingezetenen van Katwijk aan Zee. te gen wie proces-verbaal was opge maakt wegens verzet tegen de politie aldaar op 12 December, toen één hun ner wegens dronkenschap was gear resteerd. De vorige week werd deze zaak geschorst om één der verdachten, die toen op zee was, gelegenheid te ge ven, ter terechtzitting te verschijnen en nog als getuige te hooren, op ver zoek van de verdedigster, mej. mr. A. La Bohm uit Leiden, den agent van politie, die bij de arrestatie assistentie had verleend. De officier, mr. Polman, had tegen den beklaagde, die thans verschenen was, één maand gevange nisstraf geëischt. De agent van politie verklaarde, dat deze bekl. den 12en December dronken was. De arresteerende agent had zich niet bekend gemaakt, maar de jongens kenden hem wel. Zelf had getuige een slag op het hoofd gehad. Van de vechtpartij zelf Zaterdag 6 Maart: 6,15 n.m. visschersjongens dronken zijn, zijn ze verbazend lastig en gaan te lijf den geen, die tegen hen optreedt, onver schillig wie het ia Er wa9 alle reden om op dien avond in te grijpen, omdat de toestand al te bar was. Mr. La Bohm: Weet getuige ook, of de agent Jonker, die bekl. wilde ar resteeren, dien dag van een bruiloft kwam van een collega? Getuige: Er is dien dag geen en kele politieman bij den bruidegom ge weest. Die zaak is ernstig onderzocht. De agent Jonker was in geen geval dronken. Een getuige décharge ver klaarde dat bekl. toen hij het café uitkwam, van den agent Jonker drie duwen kreeg. Get. is met bekl., toen deze zich los gerukt had, naar het strand gegaan. Politierechter: Wat zei bekl. toen? Get.: Niets. Politierechter: Een gezellige vent dan, als hij niets zegt. Een andere getuige verklaarde, dat de jongens niets gedaan hebben. De agenten hebben verzonnen, dat ze ge schopt zijn. Bekl. kwam uit het café. Hij had 'm leelijk om en kreeg van agent Jonker eenige duwen. Later werd hij gearresteerd. Een andere ver dachte rukte bekl., die door agent Jon ker vastgehouden werd, in een slcp. Get. heeft niet meer gezien, dat bekl. uit het slop kwam. De agent Jonker verklaarde nog, dat bekl. nog al dikwijls dronken is. De Officier wees er op dat de be wering, dat de agent Jonker Jronken zou zijn geweest, ten sterkste moet worden teruggewezen, daar er bij een onderzoek dienaangaande, niet het minst gebleken is. Behalve voor be klaagde die thans was verschenen en nog een andere beklaagde wijzigde hij de verleden week geëischt© straffen in voorwaardelijke. De verdedigster zeide. dat be kl. iemand is, die zich steeds buiten iederen twst houdt. De sch-ppers heb ben hem graag bij hun equipage. De toepassing der verordeningen in Kat wijk is echter zoo belachelijk, dat men niet met elkaar op straat mag blijven staan praten als de visschcrs binnen zijn. Daarenboven treden sommige agenten zoo ontactisch op, dat zij ver zet uitlokken. Pleitster concludeerde tot vrijspraak subs, een zeer clemente straf. De politierechter veroordeelde den thans verschenen beklaagde voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaren de overige resp. tot een maand, veer tien dagen, een maand, veertien dag en twee maanden gevangenisstraf. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst,) PARIJS, 6 Maart 1926. (V.D.) De Fransche Kamer heeft .ondanks het feit, dat Briand de kwestie van ver trouwen stelde, met 274 tegen 221 st. besloten bet artikel inzake de belas ting op de betalingen te schrappen.^ Het kabinet-Briand is demissionair.. PARIJS, 6 Maart (V.D.) Een hevige storm woedt op de Fransche kusten. De schade is groot. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 6 Maart 1926. Veiling Ons Belang. Rabarber 1518 roode kool 10,8015, savoye kool 9.6014.60, ^sel derij 2.103, groene kool 3.505.10, raapstelen 3—5, pieterselie 6.80, prei 35.10, andijvie 1418 per 100 stuks. Spruiten 2537, loof 1521, uien 5.80—7, gek. kroten 4—6, waspeen 23 27. spinazie 3652, dunsel 5488, groote peen 56.10, vet 94102, nero 5.30—8, postelein 30—37 per 100 K.g. Sla 1.502.10, boerenkool 97—1.43 p. kist. LEIDEN, 6 Maart 1926. Eeirveiling. Aanv. 15680 stuks, kipeieren 6—7, een deneieren 66.75 per 100 stuks. Handel matig. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 6 Mrt. 1926, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst. 777.2 La Coruna Laagste Barometerst. 731.9 Thorshavn Verwachting tot den avond v. 7 Mrt.: Meest krachtige tot stormachtige. N.W. tot W. wind, zwaar bewolkt tot betrokken, met tijdelijke opklaringen, waarschijnlijk regenbuien, aanvanke lijk zachter. Barometerstand. L'C siaml vuu Hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. LUCHTTEMPER i-'UUR, Hedenmiddag 1 uur: 9.5 gr. C.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3