ivaoi Jongens PliROL NIEUWE LETDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 6 MAART 1926 DAG-AGENDA. Zondag 7 Maart, 's morg. half negen Jeruël, Groenesteeg 16. Radiorede van den heer Joh. de Heer. 's Avonds half zeven: Evangeliepred. door den heer M. J. G. Hakkert. Oegstgeest. Maandag 8 Maart, 's av. acht uur. Hotel „Het Witte Huis", Verg. v. d. Neutrale Boerenleenbank „Oegst geest". Dinsdag 9 Maart, 'savonds acht uur Foyer Stadsgehoorzaal: Du cano ia- avond. Katwijk a. d. Rijn. Woënsd. 10 Maart 's avonds acht uur. Geref. Kerk: Zang- uitv. v. h. Chr. Meisjeskoor „Echo der duinen". Woensdag 10 Maart, 's avonds 8 uur. Stadsgehoorzaal: Zesde Concert v. d. L. Kunstkring „Voor Allen". A.s. Zondag 7 Maart zal de dienst van Dr. Horst worden waargenomen door Dr. Kist. De avond-, nacht- en Zondagdienst 'der apotheken wordt van Maandag 8 Maart tot en met Zondag 14 Maart waargenomen door de apotheken der H. H. G. F. Reyst, "Steenstraat 35, Tel. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, Tel. 1313. RECLAME. voor dezen tak van wetenschap veel bewondering en waardeering heeft kunnen wekken. Gedurende de pauze werden eenige huishoudelijke zaken behandeld. Zoo had ballotage plaats van nieu we leden, waarbij alle voorgestel den, de heeren P. v. Nieuwkoop, G. H. Splin ♦er en J.# War na ar met alg. st. werden toegelaten. Omdat het nu tegen het einde van het vergaderingseizoen loopt, had het bestuur reeds voorbereidingen getrof fen voor de jaarlijksche wetenschap pelijke excursie, waarvan de voorzit ter den uitslag mededeelde. Hij liet de vergadering de keus tusschen twee plannen: óf de bezichtiging van een groot zeeschip (inwendig) de Joh. de !VVit of de J. P.zoon Coen (Mij. Neder land) of een tochtje naar het nieuw aangelegde buitengoed en kasteel Haerzuiïen. Met alg. stemmen werd het eerste plan goedgekeurd. Later zal worden beslist of men in Juni of Juli zal uitgaan. Ten aanzien van de door Bouwkunst uitgeschreven prijsvraag moest de voorzitter op meer activiteit aandrin gen. Er zijn wel eenige programma's afgeleverd, maar niet genoeg aan Leidschs vakbroeders. Er moet dus meer belangstelling voor worden getoond, vooral daar ae wensch om een prijsvraag uit te schrijven uit de vergadering zelf is opgekomen. Zooals men weet wordt gevraagd het ontwerp voor een kast in de werkkamer van een technicus. Met een woord van dank voor de belangstelling en een tot weerziens werd de vergadering gesloten. Ouderavond L.C.J.O.P. Eergisteravond hield de Leidsche Chr. Jeugdorganisatie „Phébe" haav zesden ouderavond in de Groots zaal van het gebouw „Prediker", welke voor dit doel gezellig was ingericht en door het plaatsen van groen een vroo- lijk aanzien had gekregen. Om even acht uur opende de voorzitter, de heer J. Stigter, de vergadering op de ge bruikelijke wijze en heette in zijn ope ningswoord' de aanwezigen hartelijk welkom op dezen voorjaars-ouder- avond. Daarna deed. hij mededeelingen betreffende den arbeid dier organisa tie en den stand der onderaf deelingen Door mej Willy Hendrichs, piano, dó heeren V. de Tombe en B. Bouhuys, viool en G. v. d. Laan cello, werd ten gehoore gegeven Menuet van Mozart, serenade van Brager ea. terwijl door mej. Smink eenige liederen ten beste werden gegeven. De heer Th. de Tombe hield hierna een referaat over „Tact en Tucht." In de pauze werd, zooals gewoon lijk, koffie geschonken en kregen de ouders gelegenheid zich met het be stuur te onderhouden. Na de pauze droeg de heer W. F. v. d. Burgh een stukje proza voor, een Christus-legende van Selma 'Lagerlöf. Tusschen elk nummer werd muziek en zang ten gehoore gebracht. Aan het einde bracht de voorzitter een woord van dank aan allen, die tot het welslagen van dezen avond had den medegewerkt, en sprak tevens de hoop uit, dat mede door dezen ouder avond de banden tusschen ouders en organisatie versterkt mogen worden. Ruim elf uur sloot de spreker de vergadering met dankgebed, waarna staande door de aanwezigen gezongen werd Gezang 50 vers 1 eji 4. (Eerst heden ontvangen). Ambachtsschool. Voor een zeer groot gehoor, bestaan de uit leeraren en leerlingen van de Ambachtsschool heeft gisteravond de heer Euye, lid van de Rotterdamsche firma Euye en Ruygen, een lezing ge houden over de bereiding van gereedschapsstaal, toegelicht met film en lichtbeelden. De spreker begon met eenige belang rijke mededeelingen over hetgeen uit de geschiedenis bekend is aangaande de eerste opsporing, bereiding en aan wending van staal. Daarna besprak hij de verschillende thans in toepassing zijnde smelfmetho- den en bereidingsvormen, de herkomst van de ertsen, de eigenschappen die hen onderscheiden en de vers 'hillen- de doeleinden waarvoor het staal wordt gebezigd. Van het laatste hangt af op welke ALLEEN VANDAAG: I Prima Engelsche Toiletzeep 8 ets. dubbele stukken 15. Palm Olijfoliezeep 3 stukken voor 37 Huishoudzeep dubbel stuk 9 5 Scheerzeep 7 Glycerinezeep in doosje 13 Benzoë melkzeep 11 Pakken Shampoingpoeder 29 Bovendien: 6/< wit Katoen 18 10/4 Lakenkatoen 46 lf Mans- en Vrouwenhemden 98 manier het staal moet worden bereid; welk erts, welke ingrediënten bij de smelting moeten worden toegevoegd en welke mate van hardheid het pro duct moet en mag hebben. Bij deze mededeelingen bepleitte spr. voor de kleinere smidsbedrijven een zooveel mogelijk zelf harden van het staal. Natuurhard staal weegt in de practijk niet op tegen staal dat men zelf heeft gehard, omdat ieder verschil lend doel waarvoor het gebruikt moet worden weer speciale eischen stelt aan de hardheid. In dit verband had ook zeer de aandacht hetgeen spr. mede deelde aangaande de mogelijkheid voor kleinere bedrijven om, zelis al heeft men slechts één vuur door dit tijdelijk uit te breiden, zelf het benoo- digde staal te bereiden. Tevens deed spr. belangrijk» mede deelingen over de nieuwere staalsoor ten zooals chroomnikkel staal, die bij zondere verdiensten hebben door liun gering soortelijk gewicht, dat zich aan hardheid en betrouwbaarheid paart. De lezing werd gevolgd do een film, die de geheele staalhcreiding in beeld bracht en met veel belangstelling werd gevolgd. Daarna werd nog een aantal lantaarnplaatjes op het doek gebracht aan de hand waarvan ..pe daal de bereiding werd hesprokeu van de staalsoorten die noodig zijn ^oor de vervaardiging van gereedschappen, chirurgische instrumenten, enz. enz. De directeur der school, de heer Kuyntjes, die den spreker ook bij het publiek had ingeleid bedankte hem met eenige vriendelijke woorden voor de leerrijke uiteenzetting die hij had gegeven. Jubileum. Zooals reeds eerder werd gemeld herdacht vandaag de heer A. Schip per* den dag, waarop hij voor 40 jaar in dienst trad hij de behangerij en stoffeer-inrichting van den heer J. P. C. Meerburg. Dit feit ging niet stil voorbij. De pa troon toonde het werk van den jubi laris te waardeeren door hem te com plimenteeren en hem als een zicht baar bewijs van sympathie een bedrag in enveloppe te overhandigen. Ook van andere zijde kwamen den jubilaris vele gelukwenschen toe. Vergadering van Groentenzcuters. Hedenmorgen hebben de in deze om geving gevestigde groentenzouters in „Zomerzorg" een vergadering gehou den, waarin als spreker optrad de heer R. Verschuur. Het doel der ver gadering was een richtlijn aan te ge ven voor een te voeren actie tot ver betering van den toestand in het zou- tersbedrijf. Zij werd echter voor het publiek niet toegankelijk gesteld. Apologetische lezing. Op uitnoodiging van den kerkeraad der Ned. Herv. Gem. zal Ds. Verwaal uiit Alkmaar Dinsdagavond a.s. in de Oosterkerk een Apologetische lezing houden over: De Apostolischen. Wijdingsavond. Op Dinsdag 30 Maart a.s.. zal onder leiding van Ds. J. G. W. Goedhard een wijdingsavond worden gehouden in de Hooglandsche kerk. Zending. Vanwege de hulpvereeniging v. d. Geref. Zendingsbond zal a.s. Donder dag in de Oosterkerk een Zendings- bidstond gehouden worden, waar Ds. W. J. .Kolkert van Eemnes-Buiten zal voorgaan. In het wijkgebouw Staalwijk der Ned. Herv. Gem. zal zendeling Blinde op Maandag 15 Maart des avonds een lezing met lichtbeelden houden over het Mohammedanisme. De politie heeft een heerenrijwiel in bewaring genomen, dat onbeheerd tegen het stationsgebouw stond. Uit de gang van het Universiteits gebouw is gistereh ten nadeele van den heer K. K. een regenjas gestolen. Op den hoek RijnstraatHooge- woerd heeft gistermorgen een Baarn- sche auto, bestuurd door tien heer G. v. da S. die van den heer C. S. alhier aangereden. Beide bestuurders hadtien signalen gegeven, doch zichzelf blijk baar den „voorrang" toegekend. De schade was gering. De hoofdcommissaris van politie te Rotterdam waarschuwt, naar»aanlei ding van ingekomen klachten tegen de handelingen van tien gewezen in specteur van politie H. W. C. van In- gen, wonende te Wassenaar, die door onjuiste mededeelingen geld tracht te leenen, terwijl het zoo goed als zeket en dat geleende bedragen niet door hem worden terugbetaald. BINNENLAND. Het Kabinet-De Geer. In parlementaire kringen verwacht men, dat het nieuwe Kabinet-De Geer zal voorstellen den post voor het Ge zantschap bij het Vaticaan te handha ven en daarbij niet de portefeuillekwes tie te stellen! Het voorstel zou door den heer De Geer zelf worden verdedigd. De Residentiebode bevestigt deze geruchten en voegt daaraan aan toe: „Blijft de Kamer ter zake weiger achtig, dan zou althans het kabinet hierin geen reden voor aftreden zien. De heer [Waszink zou echter in dezen zijn vrijheid van handelen hebben voor behouden, en, naar wij vernemen, is het zoo goed als zeker, dat hij; uit een afstemming van het gezantschap consequenties zal trekken. Ook achtte men het in parlemen taire kringen zeer onwaarschijnlijk, dat de katholieke Kamerfractie' in dit ge val terug zou komen op de verkla ring van mgr. Nolens om dan tegen de begrooting van buitenlandsche za ken te stemmen. Tweede Kamér. Naar de Residentiebode verneemt, zullen de aftredende ministers, de hee ren Kooien en Bongaerts, weder als lid van de Tweede Kamer optreden. Beiden hebben zich nl. bij hun benoe ming tot minister onder op de lijst laten plaatsen. Om dat mógelijk te maken, zouden dan de heeren Kampschoër uit Mon ster cn Rutten uit AVanssum als lid der Tweede Kamer moeten aftreden.' Prof. Slotemaker de Bruine. Prof. Slotemaker de Bruine heeft op een vraag wat er staat te geschieden met zijn kerkelijk hoogleeraarschap nu hij' 'tot het ministerambt geroepen is, geantwoord, dat in het kerkelijk _pro- fessoriaat nonactief of wachtgeld'niet bekend is. Het is een novum dat een kerkelijk hoogleeraar tot minister be noemd wordt en zoo bestaat voor dit unieke geval geenerlei regeling. Er zal dus naar een oplossing moeten wor den gézocht en hoe die zal worden gevonden, valt voorshands niet te zeg gen. Onveilig strand. Het strand zal Maandag 8 en Dins dag 9 Maart tot Katwijk onveilig zijn wegens het schieten met geschut, tel kens van 12half 3 uur. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het strand slechts dan weder voor het publiek toegankelijk is, wanneer de vlaggen waardoor ae onveiligheid wordt aangeduid, zijn ingehaald. Uit het mijnbedrijf. De Algemeen Christelijke Mijnwer- kersbond heeft een uitnoodiging ge richt tot de andere mijnwerkersorga- nisatie tot het voeten van een ge meenschappelijke actie om het aantal arbeiders controleurs en hunne be voegdheid uitgebreid te krijgen. Het Hoofdbestuur van .den Alge- meenen Christeliiken Mijnwerkersbond heeft een verzoek aan de directie der staatsmijnen gericht om den werktijd voor ondergrondsche arbeiders op da' gen voor feestdagen vast te stellen op zes uur. De S. D.-eisch tot Kamerontbinding. Gsiteren vergaderde, naar „Het Volk" meldt, het bestuur der S.D.A.P. met de S.D. Kamerfracties in Den Haag, ten einde den tqestand, inge treden door de verwerping van het voorstel tot Kamerontbinding, onder de oogen te zien. Besloten werd voor den eisch „Ka merontbinding," een krachtige agita tie in het land te voeren. Zondag 14 Maart wordt een straatbetooging it? Den HaagN gehouden. BUITENLAND. GROOTE ONTPLOFFING TE PRAAG. Vele dooden en gewonden. Gistermorgen tegen 11 uur is in de Josephgasse te Praag nabij de oude Josephkazerne een handgranaat ont ploft, welke zich in een auto bevond, die begeleid werd door drie soldaten. De ontploffing was ontzettend. Talrijke buizen werden verwoest, •terwijl de gebeele straat op een ruïne geleek. Uit de puinhoopen der huizen zijn tot dusverre 9 dooden, 21 zwaar en 91 licht gewonden te voorschijn ge baald. De schade bedraagt millioenen. De politie heeft den geheelen om trek afgezet. Een nader bericht uit Praag meldt, dat de opgaven omtrent bet aantal dooden uiteenloopen. In sommige berichten wordt van 6, in andere van een grooter aantal tot 20 dooden toe, gesproken. Het aantal gewonden is zeer groot. Tot nu toe is vastgesteld, dat er 21 personen ernstig en 32 licht gewond zijn. Over de materieele schade wordt nog gemeld: Overal ,zijn stukken muur en halken naar beneden gekomen en tusschen deze puinhoopen liggen over blijfselen van auto's en wagens, bene vens lijken van paarden. De luchtdruk bij de ontploffing was zoo groot, dat de soldaten, die zich bij het transport bevonden, tegen de mu ren der huizen werden geslingerd. Verschillende soldaten zijn omgeko men en men vond tot op de bovenste verdiepingen stukken van menschelij- ke ledematen. Op de 2e verdieping van een huis vond men een bloedige klomp, dat een gedeelte van het lijk van een der sol daten, die het transport begeleidden, bleek te zijn. Tot zelfs in veel verder gelegen straten vond men stukken metaal. DE a.s .ZITTING VAN DEN VOLKENBONDSRAAD. Duitscülands toetreding tot den Vol kenbond. Morgen zullen te Genève besprekin gen worden gehouden -tusschen de onderteekenaars van het verdrag van Locarno, die naar men verwacht, alle moeilijkheden, die een toetreding van Duitschland tot den Volkenhond en heti nnemen van een vasten raads- zetel door dit land in den weg zouden staan, zullen opruimen. De toelating van een nieuw lid gaat steeds gepaard met zekere formalitei ten en men neemt aan, dat de normale weg zal gevolgd worden. Maandagochtend om 11 uur komt de Raad bijeen en men venvacht dat het voorstel tot toelating van Duitschland zal worden verwezen naar een kleine commissie tot louter formeel onder zoek en tot het uitbrengen van advies inzake bepaalde technische kwesties. 's Middags komt de vergadering bij een, die waarschijnlijk eveneens een commissie zal benoemen tot onderzoek van Duitschlands verzoek tot toela ting. Zoodra de vergadering besloten heeft -tot toelating van het nieuwe lid, wat met een meerderheid van twee derde moet geschieden, kan de Raad de toekenning van een vasten raads- zetel aan Duitschland ter hand nemen waartoe hij, naar men weet, met al- gemeene stemmen moet besluiten welk besluit dan bij eenvoudige meerder heid door de vergadering bekrachtigd dient te worden. Een geheim verdrag? Het Parijsche blad de „Petit Jour nal" maakt melding van een gerucht, volgens hetwelk- er een geheime over eenkomst zou gesloten zijn tusschen Italië en Polen. Deze overeenkomst zou de voor waarden bevatten, waarop Italië be reid zou zijn de candidatuur van Po len in den volkenbondsraad te steunen KORTE BERICHTEN Hevige stormen richtten in Duitsch land, Engeland en Frankrijk groote schade aan. Het communiqué uit Marokko maakt melding van succesvolle opera ties der Spanjaarden. Op de PoolschLitausche grens hebben nieuwe incidenten plaats ge had. De bedoeling van de Grieksch Italiaansche besprekingen zou zijn het sluiten, van een defensief verbond tus schen Italië, Griekenland en Joego slavië. De raad van den volkenbond zal de opheffing van de financieele con trole op Hongarije ditmaal niet behan delen en daardoor verwikkelingen 'tengevolge van Beihlen's aanwezig heid te Genève ontgaan. De Volkenbondspolitiek van de Engelsche regeering is gisteravond, door het Lagerhuis met 224 tegen 124 stemmen goedgekeurd. Het Britsche Lagerhuis heeft met 184 tegen 132 stemmen verworpen een voorstel der lahourpartij om het wil lekeurige systeem betreffende de werkloosheid af te schaffen en een na tionale commissie in te stellen, welke gemachtigd zou zijn om voorschotten te verleenen voor de werkverschaffing en plannen te ontwerpen. Nintsjitsj onderhandelde gisteren met Briand en Berthelot over de mo gelijkheid van een hervatting der be sprekingen over een Fransch-Joegosla visch verdrag op nieuwen grondslag, rekening houdend met de verdragen van Locarno en aansluitend op het Italiaansch-Joegoslavisch verdrag. RECLAME. stoeien en ravotten graag, maar vallen en bezeeren zich dan ook dikwijls. Zorg daarom altijd in huis voor een doos Doos 30 ct. GEMENGD NIEUWS. Meineed. Naar 'thuis van be waring te Middelburg is overgebracht de schildersknecht F. J. v. d. B. uit Groede, verdacht van meineea, voor het kantongerecht te Oostburg, in een zaak tegen iemand, die terecht stond wegens het toelaten van uitbetaling van arbeidsloon in zijn herberg. ,AV, r e e d e o n t g o o- c h e 1 i n g. Sinds lang was het den ontvanger van zeker kantoor van directe belastin gen en de kommiezen in zijn ressort bekend, dat er spriet gesmokkeld werd schrijft de „N. Pr. Gr. Crt". Het lukte niet dp smokkelaars te pakken. Dit was den ontvanger niet naar den zin, en hij uitte zeker zijn ontevredenheid er over tegen de kommiezen, dat ze niet in staat waren den draad ;e pak ken. Enfin, de klerken van het kan toor besloten de koe bij de horens te vatten en zelf eens langs de kust te surveilleeren bij nacht. Aldus gebeur de. Maar de kommiezen werden tlit gewaar en gingen ook op stap, naar de smokkelaars. Onze pseuao- kommiezen offerden hun nachtrust er voor op, trotseerden koude en mod1- der, luisterden naar elk gerucht, tuur den in de duisternis, maar ontdek ten geen enkel spoor. [Eensklaps schrikten ze op*. toen hun Radio-Programma. ZONDAG 7 MAART. HILVERSUM, 1050 M. 8.30 Morgenwijding. Spreker Joh. 'de Heer. Tekst: Ps. 32. 10.Kerkdienst uit tie No or der kerk te 's Gravenhage. Predikant: Ds. D. Ringnalda. Geref. predikant te 's Gravenhage. Tekst: Matth. 26:36—46. een donderend „Sta" werd toegeroe pen. Verbluft stonden ze als een paal. „Je wordt aangehouden wegens ver moedelijke smokkelarij', geeft je na men op". Of de psèudoi-kommiezen al betoogden„je kent ons toch wel, we zijn de klerken van 't kantoor en de ontvanger weet er van, de kommie zen lieten niet met zich gekscheren, en in hun dienstijver namen ze hun ar restanten mee naar het arrestantenlo* kaal. Dat de klerken weinig trek in het gratis logies hadden is begrijpelijk, en ze wisten ten leste de mannen der wet te vermurwen. Dezen stelden zich te vreden wanneer ze plechtig beloofden 's morgens 10 uur voor het hoofd der politie te verschijnen. „Maar dan moe ten we op het belastingkantoor zijn" zuchtten ae „smokkelaars". „Daar heb' ben wij' niets mee te maken, dan maar in bewaring" en de kruk van de onver biddelijke deur werd gegrepenTe- fen zooveel vastheid waren ze niet estand, en ze gaven hun eerewoord. En zoo betraden op den bepaalden tijd twee ontmoedigde klerken de tre den van het gemeentehuis, waar ze zich moesten verantwoorden voor hun verdachte houding. Onweer. Gisternacht sloeg tij dens een hevig onweer te Ammerzoden de bliksem 111 de boerderij van J. v. L., tengevolge waarvan een zeer groote schuur, met hooi, stroo en vlas en tevens vele landbouwgereedschappen, een prooi der vlammen 'werden. Bijna al het vee kon gered worden. Het stormweer op zee. Door den storm van de laatste dagen is aan de in zee uitstaande netten te Lemmer belangrijke schade toege bracht en waar ook de belangrijke vangsten uitblijven, is deze schade des te gevoeliger. Gistermiddag is door een sleepboot uit zee binnengebracht de .visscher J. K. Visser, die door den storm overvallen, met gescheur de zeilen hulpeloos niet zijn vischnet tusschen Lemmer en Urk ronddreef. Marken onder w a t e r. Uit Monnikendam woidt gemeld, dat het eiland Marken weder onder water staat In een regenbak ver d r o n- ken. Donderdag geraakte hei 3- jarig dochtertje van G. Keulen te Bak huizen in een regenwaterbak en ver dronk. 1* 509.000 verduisterd. Inder tijd werd te Amsterdam een be.rach- tingskantoor opgericht, 'speciaal voor een aantal stoomvaartmaatschappijen waardoor geen gebruik behoefde ge maakt te worden van andere bevrach- tingsbureaux. Als directeur werd een bekend persoon aangesteld, d.e ^vroe ger een hoop;$ positie bij de K. N. Stoomboot Maatschappij bekk edde. Eenigen tijd geleden werd in ver band met voorgenomen bezuinigingen een controle ingesteld, welke knoeie rijen in de boeken op groote schaal aan het daglicht bracht. Zoo bleken verschillende hooge bedragen al-; niec betaald geboekt te zijn, terwijl de gel den toch waren, binnengekomen. Op het oogenblik laat het totaal tekort zich nog niet vaststellen. Naar schatting beloopt het ongeveer 503.0C0 gulden. De directeur van het bureau is door de directies van de geintresseerde Stoomvaartmaatschappijen geschorst terwijl de officier van Justitie, mr. an Thief zijn aanhouding gelastte. Overreden. Gistermiddag is te Wjjk aan Zee en Duin de 6-jarige C. 'L. bij het spelen onder een wagen geraakt en na korten tijd aan de ge volgen overleden. UIT DE OMGEVING. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. Vergadering van den raad dezer ge meente op Vrijdagavond 8 uur. Voorzitter: de heer E. Vernède, bur- Aanwezigalle leden, behalve met ken nisgeving baron Schimmelpenninck v. d. Oye. De Voorz. opent de vergadering en geeft het woord aan dön wnd. secretaris tot het voorlezen van de notulen der vo rige vergadering, die na een enkete wij ziging worden goedgekeurd. Daarna doet de Voorz. mededeeling van eenige ingekomen stukken, w.o. mis siven van Gea. Staten, behelzende goed keuring van genomen raadsbesluiten twee missiven van het bestuur der H. Catharina van Siena; voor kennisgeving aangenomen. Een verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim. Deze heeft verleden jaar 8 vergaderingen gehou den ter behandeling van 13 gevallem De Voorz. deelt mede, dat de in schrijvingen voor het efectrisch kabel net varieerem van f 52.315 tot f27.840 laagste inschrijver was de beer J. C. v. d. Lof te Koevorden. wien na inge wonnen inlichtingen het werk is gegund (De raming was f 40.000). Eenige comptabiliteitsbesluiten wor den goedgekeurd. Aan de R. K. vereen, voor Kinder- vacantie- en Herstellingsoorden te Eg- mond aan Zee, wordt op haar verzoek een subsidie van f 25 gegeven voor den bouw van een koloniehuis. Naar aanleiding van een verzoek dec

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2