NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 4 MAART 1926 Op 't Schip van Staat. Waterschappen. In ons vorig artikel, schreven we reeds, dat wel terdege onderscheid moet gemaakt worden tusschen Water staat en Waterschap. Waterstaat bleek veel te omvatten, dat met water schappen slecht9 in verwijderd ver band staat. F.n waar onze belangstel ling als bewoners van een oei voor- naamstewaterschappen, E ij n 1 a 11 d, wel het meest naar dit deel van „Wa terstaat" uitgaat, zullen deze artikelen ook vooral van de waterschapswetge ving iets meedeelen. Op 't eerste gezicht reeds herhalen we, dat we hiermee een wereldje apart betreden, hetwelk als men er zoo voor komt te staan wel min of meer een doolhof schijnt. Voor liefhebbers cen ter bijzonder mooi, omdat „ons water schapsrecht behoort tot die deelen van ons staatsrecht, waarin het Nederland-' sche volk het meest zelfstandig vor mend is werkzaam geweestzooals Prof. Kranenburg schrijft. En deze geleerde vervolgt: „men zou kunnen zeggen, dat het oude dijkrecht zooal niet het eerste staatsrecht, dan toch zeker een belangrijk deel van ons oudste staatsrecht vormde, en nog tegenwoordig is het, practisch gespro ken een zeer belangwekkend deel van onze staatsrechtelijke organisatie, dat in het leven van een groote groep Nederlanders een veel reëeler betee- kenis heeft dan andere deelen van ons staatsrecht, die in de politiek meer naar voren komen. De geschiedenis van ons dijk- en polderwezen is ook daarom zoo interessant, omdat daarin de meest typeerende eigenschappen van ons volk, „de gunstige, zoowel als de ongunstige, sterk uitkomen' Zoowel Dr. Kuyper als Jhr. de Sa- vornin Lohman lieten zich ook in dien zin uit en de eerste in 't bijzonder zag in onze waterschapsbesturing een mooi argument voor de door onze A.-R. par tij voorgestane decentralisatie, 't Was dan ook juist toen de Franschen, de mannen van de bureaucratie en cen tralisatie hier den meesten invloed uitoefenden, dat in 1798 een algemeen bestuur werd ingesteld. Maar dat gaf telkens weer wrijving en van een vlotte wijziging van den bestuursvorm der waterschappen kwam, zooals we reeds zagen, dan ook maar weinig Wat dan ook maar voor een belangrijk deel gelukkig is ook, zooals nog kort geleden werd getuigd en ook Jhr. de Savornin Lohman deed schrijven: „De belanghebbenden zijn op den duur de beste dwarskijkers en administreeren het zuinigst, weshalve het raadzaam is hun autonomie (zelf- regeering) zooveel mogelijk in eere te houden Nu is hier natuurlijk wel de gevaar lijke kant aan, dat de bovengenoemde ongunstige eigenschappen te sterk zouden uitkomen. Er dient ook rèke- ning gehouden met wat „Ons Pro gram zegt omtrent het niet strijdig zijn met de eischen der staatseenlieid en de rechten van de personen niet on beschermd laten. Wanneer iedere polder, indien dit al altijd mogelijk ware, maar geheel eigen weg koos, zou stellig de bescher ming van den enkelen persoon licht gevaar loopen.: Zelfs nu nog verna men we van een voorbeeld, waarbij die bescherming van anderer bezit zoo in gevaar kwam, dat groote scha de niet meer te voorkomen was. In den regel echter zag men zelf wel in, zij 't soms noodgedwongen, dat overleg en samenwerking naast zeke re mate van zelfstandigheid uitne mend kon werken. En zoo ontstonden dat onze waterschappen als Rijnland, Delfland enz in onze nabije omge ving en de Friesche, Groningsche wa terschappen. Het best stelt men zich het ontstaan er van voor als volg. Steeds onder water loopende gron den werden aanvankelijk, op zeer pri mitieve wijze vaak, van waterkeerin- gen voorzien met sluizen voor de loo- zing van het binnenwater. Dit word natuurlijk door belanghebbenden ge daan. Maar waar de grenzen van dat belang niet altijd even duidelijk wa ren aan te geven, moest er wei ten college van toezicht zijn. En dat niet alleen om voorkomende kwesties op te lossen, maar ook voor het geregeld toezien op den toestand van dijken en sluizen en van den polder in het alge meen. Een regeerinkje van een land in 't klein dus. Straks ook zijn wetten ontwerpende, vooral ook met het oog op de betaling der polderlasten. De „in-gelanden" of „geërfden" dragen bij meestal naar de grootte van hun land Voor eiken morgen gronds zooveel of zooals 't dan heet bij „mergen-mer- gens gelijk". In andere streken noemt men deze wijze van aanslaan bij „gras grasgelijk", .".deimt-deimlsgclijk" of „juck-jucksgelijk". Alle termen dui den wel op een zeer eenvoudige bere kening der lasten. Dit wordt vastge steld door de „heemraden of dijkrech ters of hoofd-ingelanden Langzamerhand kregen naburige polders gemeenschappelijk belang bij zeeweringen en om meer tegen den watervijand te kunnen doen, sloot men zich aaneen en was dan door eendracht ook financieel sterk om zwaarder dijken en betere-waterbouw werken te bekostigen. Zoo ontstonden de grootere waterschappen, al ging die vorming niet altijd zoo vlot, als men uit deze zeer korte trekken misschien zou willen opmaken, 't Eigen baas blijven zit er bij ons volk wel eens wat al te sterk in. Dat bleek menig- ook in de historie onzer water- GEMENGD NIEUWS. Een k o n i n k 1 ij k e luchtreis.? Een fantastische bericht wordt uit Ma drid aan hei Journal gezonden. De ko ning en de koningin van Spanje zou den van plan zijn een vliegtocht naar Zuid-Amerika te ondernemen. Tien wa ter vliegtuigen moeten, volgens den be richtgever van het Parijshe blad, voor den tocht van het koninklijke paar en het gevolg in orde zijn gebracht. Primo Rivera en nog enkele ministers zouden ook van de partij zijn. Moderne p r a c t ij k e n. Een 26-jarige bakker uit Rudelstads heeft Maancngnacht in het naburjge Siegen- hain uit wanhoop over zijn financieelen toestand zijn vrouw en 2 kinderen van 2 en. 4 jaar om het leven gebracht, alsmede zijn derde kind, een jongen van 7 jaai levensgevaarlijk gewond. Na net bedrijven van deze daad is hij gevlucht, vermoedelijk met het doel om ook zichzelf om het leven te bren gen. De man had enkele dagen geleden een bakkerij te Rudelstadi overgeno men, doch het bleek, dat deze lang niet zoo goed ging als hem voorge spiegeld was. Een s p o o r 1 ij n versperd. De spoorlijn GiessenLimburg is gis teren versperd door een neerstortend rotsblok. Dank zij de waakzaamheid van de baanwachters kon de naderen de D.-trein tijdig tot stilstand wor den gebracht. Geniale inbreker. Bij de politie te Breslau heeft zich een man \an 40 jaar aangegeven, die bekende de laatste vijf jaar bij de 2000 dief stallen en inbraken gepleegd te heb ben. Groote brand. In Rummels- burg jn Pommeren zijn in den afge- loopen nacht 1200 centenaars tarwe en een groot aantal landbouwmachines, door een hevigen brand die talrijke schuren en opslagplaatsen had aange tast, vernietigd. Een aanhouding. De Paris Midi verneemt uil Tourcoing, dat een kommies van de douane bij een bank bediende uh Kortrijk 227.0Ü0 fr. aan Fransche bankbiljetten in beslag ge nomen heeft. De bediende is wegens een poging tot verboden uitvoer aan de justitie overgeleverd. De vlucht naar de Kongo. In verband met een sneeuwstorm, die in Zuid-Slavië heeft gewoed en het lan dingsterrein te Pancevo bij Belgra do onbruikbaar heeft gemaakt, heb ben de Belgische vliegers Medaets, Verhaegen en Coppens besloten hun, vertrek uit Brussel met bestemming naar Kinsjasa langs de Nijlroute tot de volgende week uit te stellen. Grondverschuivinge n. Een bericht uit Brussel meldt dat de grond verschuiving op de helling van den Muziekberg, nabij de Zuid-VTaamsche stad Ronsse, aanhoudt en een gelijk aardig verschijnsel thans ook op een anderen grootendeels ontboschten heu vel van deze zeer schilderahtige streek den Patersberg, wordt waargenomen. Ook daar glijdt een deel van den heu vel geleidelijk naar beneden, boomen en afsluitingen medesleepend. Er zijn reusachtige kloven en putten ontstaan welke aan de gevolgen van een aard beving doen denken. In een vuurtoren opgeslo ten. Op de Pointe du Raz, de be kende kaap aan de Bretonsche kust, staat een oude vuurtoren. Tengevol- fe van. de aanhoudende stormen, die ezen winter den Oceaan hebben ge teisterd, is het lang onmogelijk ge weest van de kust at den vuurtoren te bereiken, zoodat de twee wachters op den toren zijf en veertig dagen van de wereld afgesloten zijn geweest. Giste ren zijn zij uit hun isolement verlost; andere wachters hebben hun plaats ingenomen. Over het feit, dat de twee thans afgeloste wachters, op het laatst van alle levensmiddelen ontbloot en ie zeer uitgeput om hun dienst behoorlijk te kunnen waarnemen, zoolang van hulp verstoken zijn gebleven, zal de Moro- Giafferri in de Kamer interpelleeren. De Fransche treindiefsta 1, Nadat een premie van 12.000 francs was uitgeloofd, kreeg de politie reeds eenige anonieme brieven met betrek king tot den roof in den sneltrein ParijsBelfort, welke aanwijzingen voor het opsporen der bandieten be vatten. De politie houdt echter met groote omzichtigheid de pers buiten deze mededeelingen. Voorts is iemand komen opdagen met de mededeeling, dat hij eenige mannen plannen had hooien beramen voor een treindiefstal. De politie heeft de identiteit van deze menschen vast gesteld. Zij achtte het niet waarshijn- fijk, dat de bandieten in den veelbe sproken grijzen torpedo-auto gekomen en gegaan zijn. Men is overtuigd, dat de dieven in den trein gezeten hebben. Onsch uldig veroord eeld. De rechtbank te Glatz heeft een ze keren Trautmann uit Reichenau (Si- lezië) die in 1911 door deze recht bank wegens moord tot 12 jaar tucht huisstraf was veroordeeld, bij de her ziening van zijn proces vrijgesproken, daar aanteekeningen waren gevonden, waaruit bleek, dat de moord, waarvan Trautmann beschuldigd werd in wer kelijkheid door een ander was ge pleegd. Berooving met geweldple ging. Gisterochtend is nabij'Delf zijl een man in een sloot gevonden. De man was gebonden; hij verklaarde Otto Wiedicke te heeten, 65 jaar oud te zijin en in Hamburg te women. Hij1 was Maandag te Delfzijl aangekomen met het plan, door te gaan naar Rot terdam; had verschillende cdfé's be zocht en was tenslotte door twee man nen, die hem onderdak zouden bren gen, gebonden en beroofd van drie biljetten van 50 mark. De politie heeft in verband met dit verhaal twee mannen aangehouden, die met den Duitscher gezien waren, doch het slachtoffer verklaarde dat dpzen hem niet hadden aangevallen. Over zijn belagers wist hij echter maar weinig te vertellen. Een veelzeggende uitspraak. De heer Schaper heeft, zooals wij onlangs mededeelden, met den heer Hoving een debat gevoerd over do vraag, of de S.D.A.P. al dan niet de religievrijheid moet eerbiedigen, al dan niet de religie positief moet be strijden. De heer Hoving verdedigde de stel ling, dat godsdienst als zoodanig dooi de (socialistische) arbeidersklasse be streden moest worden. De eisch „Godsdienst is privaatzaak' in het Erfurtér program beteekende, dat de kapitalistische Staaf de Kerken niet mocht subsidieeren. Maar het was geen tactische leuze. De beteekenis was niet, dat elke godsdienstige over tuiging moest worden geëerbiedigd door de partij. De heer Schaper achtte het gelcof 'n „gevoelszaak onuitroeibaar, waarte gen de socialisten geen positie moes ten nemen. Toch verklaarde ook deze spreker: „Alleen wanneer men hem kon aan- toonen, dat het socialisme slechts be reikt kan worden langs anti-godsdien- stigen weg, zou hij zijn meening her zien." Een dergelijke uiting, aldus „Patri monium zegt genoeg- Het socialisme wordt daarin boven de religie gesteld. Zoodra men er groot voordeel voor het socialisme in zou zien, zou het, met de „eerbiediging" van de religie gedaan zijn! Er is overigens niet zoo heel veel beginselstudie voor noodig, om te ont dekken dat het moderne socialisme met zijn klassenstrijdleer en zijn be schouwing van den mensch voistrekt onvereenigbaar is met Gods geopen baarde waarheid. Daarvoor te buigen is ook nog heel iets anders dan wat men tegenwoov dig „religieus sentiment" pleegt te noe men. Men is er waarlijk niet af met de betuiging, dat toch de „socialisatie" van grond en productiemiddelen op zich zelf al evenmin in strijd 19 met de Christelijke religie als andere be drijfsvormen. UIT DE OMGEVING. KATWIJK AAN DEN HUN. Dinsdagavond hield de vereenigine „Verplegingsfonds" alhier haar iaar- vergadering in de zaal achter de Gerei, Kerk. De voorzitter, de heer W. Schoneveld, opende de vergadering met een wel komstwoord, liet zingen Ps. 33:7, las een gedeelte van Joh. 5 en ging daarna voor in gebed. Na een kort en hartelijk openings woord las de secretaris, de heer A. Was senaar, de notulen, die onveranderd wer den vastgesteld. Vervolgens ga fde secretaris een over zicht over het afgeloopen vereenigings jaar. Hieruit bleek, dat de vereeniging met 24 leden was vooruitgegaan, terwijl aa nnegen personen uitkeenmg was ver strekt. Uit het verslag van den penningmees ter, dhr Jac. VTiegenthart, bleek, dat de vereeniging thans een aardig reserve, fonds heeft, In verband hiermede werd door de vergadering besloten het aantal verplegingsdagen wederom met een weeK te verlengen. Do hoeren Joh. Korpelshoek on C. Minnee hadden de kas van den penning meester nagezien en alles volkomen ae- coord bevonden, waarom zij de vergade ring voorstelden, den Penningmeester decharge te verleenen. De voorzitter bracht daarna den se cretaris en den Penningmeester dank voor do uitgebrachte jaarverslagen. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden met meerderheid van stemmen herkozen de heeren B. van der Jagt en A. Wassenaar en van den raad vain toezicht de heer J. Bekker, die allen hun herbenoeming aanvaardden. Bij de rondvraag werden op verschil lende punten nog de aandacht gevestigd waarmede het bestuur rekening zal hou den. Binnenkort hoopt het bestuur met oen voorstel te komen tot reglementswijzi ging. Ook door de leden kunnen eveh- tueele voorstellen bij het bestuur wor den ingediend. Voor afwisseling was door een paar dames voor een kop koffie met toèbe- liQoren gezorgd. De voorzitter bracht allen dank voor het welslagen der jaarvergadering en verzocht den heer B. van der Jagt de vergadering met dankgebed te sluiten. BOSKOOP. Dé Rijksontvanger van hier zal op 9 Maart te Koudekerk en Hazers- wouae Rijndijk en op 11 Maart te Bent huizen en Haaerswoude (Dorp) zitting houden. Op de gehouden jaarvergadering der vereeniging voor Chr. Schoolonder wijs zijn tot bestuursleden gekozen de heeren: J. Kreling, P. Loef Az. en D1. Mesman Wz. Op de gehouden verkooping ten overstaan van notaris Houtzagers alhier zijn de peroeelen van den heer G. de Groot gegund als volgt: Perc. 3 en 4weiland, kooper de heer O. H. de Leen, te Zwammerdam, voor f 6125. De peroeelen 1 en 2 zijn opgehouden- r— zondag iMaart, v.m. 9.30 en n.m. 6 uur hoopt voor de confessioneele ver eeniging in het gebouw „Salvatori" op te treden de heer Brusse uit den Haag. De melkverkoopers te dezer plaat se, hebben de melk met 2 cent verlaagd en gebracht op 14 cent per liter. Omtrent onderstaande verloren voorwerpen zijn aan het politiebureau inlichtingen te bekomen: 1 mans- en 1 jongenspet. Voor het niet inleveren van zijn aangiftebiljet voor de Rijksbelasting is zekere A. der W. alhier door de Haag- sche rechtbank veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Aan de heeren S. v. Vliet en Jac. Sekeris te Waddinxveen is opgedragen de bouw van een woonhuis voor reke ning van den heer P. Ramp aan de Zuid kade alhier. SASSENHEIM. Heden herdenkt onze plaatsgenoot Jac. Homan den dag, waarop, hij voor 25 jaar in dienst trad bloemistknecht Sbij de firma Warnaar en Co. alhier. Moge het den jubilaris gegeven zijn nog vele jaren met opgewektheid zijn taak te vervullen. Op (Donderdag 11 Maart a.s. hoopt iMej. A. P. de Groot, den dag te her denken, waarop ze voor 25 jaren in dienst trad bij de familie van Rhijn, Julianalaan alnier. Moge het haar gegeven worden met opgewektheid nog vele jaren werkzaam te zijn bij voornoemde familie. Het zal haar dien dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. ALPHEN a. d. RIJN. Ingekomen van: Leimuiden, N. v. d. Zwam, dienstbode Kr. Aarweg 1. Zwammerdam, Da. M. Bents, Pr. Hendrikstraat 69. Velsen, T. D. Plomp, smidskn.. Jan Nieuwenhufj- zenstraat. Zwammerdam, L. v. d. Leek, arbeider, Vinkebuurt 76. Geldrop, A. Rink, bloemistknecht, Voorstraat 18. Haarlemmermeer, Ma. N. Pannekoek, Iu lianastraat 14. Mijdrecht, R. Heij (wed, J. Nelsloot),Mauritsstrag,t 30. Hazers- woude, A. Vlasveld, Hoorn 214. Am sterdam, C. Cüttmarm, bloemist, Rid- derbuurt 9. Mersen, Duitschl., H. R. Practovius, boomkw., van Boetselasrstr. 9. Nederhorst den Berg, Jtje Huizinga, huishoudster, Oranjestraat 36. Graven- hage, Mtj. van Leeuwen, Hooftstraat 196. Schaerbeek, België, R. I. Hansens, verpleegster, van Boetselaerstraat 1. Leiden, Chr. Alblas, verpleegster, Hoorn 14. Langerak, J. Jongejan en gezin, .arbeider, woonschip nabij Gouwsluis. Delft, W. M. S. Hoekstra, onderwijzeres, Bloemhofstraat 1. Vertrokken naar: 's Gravenhage, Loosduinen, Mtj. van Vliet, Amsterdam, Corn. Trooststraat 87 Jna F. Herling. Leiden, Doelengracht 6, J. H. Paardankooper. Velgen, ljmui- deo, A. Boxman, schoenmaker. Waddinxveen, Deentje de Kooter. Al kemade, Gerarda van der Hulst, dienst bode. Renkum, G. van der Haar, schil dersknecht. Amsterdam, Plantage Park laan io, M. K. D. Blaivie. 's Gravenhage Netschestraat 26, N. de Vink, Hoen- koop, Ca. C. Jansen, dienstbode. Burgerlijke stand. Bevallen: J. Ver rujjt, geb. Verseput, dochter. A. Blom, geb. ïurkenburg, zoon. T. Hart, geb, «ie Geus, dochter. M. Dekker, geb. Touw zoon. W. Ruijssenaars, geb. Driehuis, «oon. J. Uithol, geb. de Groot, dochter. G. Koishoven, geb. den Hertog, zoon, Overleden: G. J. van Dijk, jm. 10 j. Gehuwd: E. Wallet, 24 jaar en T. Veltman, 27 jaar. BODEGRAVEN. Burgerlijke stand. Geboren: Jan Cornelis, zoon van C. J. Zaal, en P. Hogendoorn. Overleden: P. J. E, Bras. 72 jaar, gehuwd met L. Vijfhuizen. W. M. van de Bunt, 55 jaar, gehuwd met H. M. van Engelen. Gehuwd: Jan Jfoutsagers, 24 jaar en H. Calis, 22 jaar. Ingekomen van: Alkmaar, T. Wendt, geb. Groot. Zeg veld, Ph. Burggraaf en echtg., schilder. Zevenhoven, 'I'. Meerloo en gezin, koop man. 's Gravenhage, J. Tuijnenburg. Woerden, G. Zeilstra, dienstbode. Vertrokken naar: Gouda, A. M. Jongeneel. Boskoop, H. van Luinen, slagersknecht. Gouda, J. E. van Ede, verpleegster. Utrecht, A, C. Drost, dienstbode. Monster, J. M. van der Star, dienstbode. Alphen aan den Rijn, P. Vergouw. RIJNSRURG. De melkprijs is alhier met een cent per liter verlaagd tot 15 cent. Onder leiding van Eusigne v. Eoh- ten kwam heden alhier een aideeliijg y. het Leger des Heils uit Leiden met fan faremuziek, In de zaal Bloemlust werd een samen komst gehouden, die door een weinig talrijk bezoek, meerendeels uit jeugdige personen bestaande, werd bijgewoond. 1 -1 n 1- -t iT-nr-'-ir-—rr" Land- en Tuinbouw. Uitvoering Landbouw-Ongevallenwet. Onder intrekking van de vroegere benoemingen heeft de Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid op voor dracht van den Ned. Bond van Arbei ders, in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf tot hoofdbestuursleden der volgende bedrijtsvereemgingen voor de uitvoering der Landbouw-On gevallenwet benoemd: Voor de Federatie voor Onderlinge Landb.-Ongevallenverzekering in ae prov. Groningen, H. van der Wielen, te Groningen; voor „De Waarborg", gevestigd te Leeuwarden, J. IJtsma, te Leeuwarden; Nationale Boeren-On- derlinge, J. v. d. Ham te Anna-Pau- lowna; voor de Onderlinge bedriifsver- eeniging ,,Land- en Tuinbouwbelang", Hein Beijer te Oude Tonge; Centrale LandbouwOnderlinge, J. Sweerts te Anna-Paulowna; Centralen Bond voor Ongevallenverzekering in het Land- en Tuinbouwbedrijf „Het Platteland", R. Glasbergen te Leiden. LIJST VAN VESTIGING EN VERTREK. In Leiden gevestigd. A. M. P. van den Berg, dienstbode, Reitzstraat 2 H. J. W. Pronk, Zijl singel 33 J. W. Vink en gezin, ambt. Dir. Bel., De Genestetstraat 22 P. Brouwer, leeraar, v. Oldenbarneveït- straat 34 W. F. G. J. Breekveldt, Heerengracht 66 N. van Leeuwen, dienstbode, Hooigracht 38 W. Bink, verpleegster Waardstraat 5 F. S. H. E»mers, Stationsweg 6 G. F. Krailhooft, handelsagent, 1, Diefsteeg 11a M. Plomp, dienstbode, L. Mare 45a W. Star, dienstbr.de, Warmon den* eg 47 G. J. Bouwmeester, tex tielarbeider, Borneostraat 22 D. T. veruuijn, dienstbode, Koogewoerd 56 A. Burgmeijer, dienstb >dc Haag- .vjfi 58 M. van der Wee»\! en gezin, Witte Singel 98 L. Geo* ,aar co gcz.. por. jpr,, Seringenstraat 28 M. Kinos- hita en gezin, Groenhovensivaat 5 J. Gorter, bootsman, Geeregracht 16 A. Zandbergen en gezin, arbeider, Trompstraat 34 Mr. II J. F. M. Sclireineamakers, Witte Singel 87 D. Op den Dreest, marinier. Rijndijk straat 65 H. H. Stehmann, bankwer ker, Oude Rijn 124a D. J. Bonnet cn gezin, behanger. Seringenstraat 9a M. Klaassen, L. Mare 39a M. Becker, dienstbode, Rijnsburgerweg 7) A. Versteeg en familie, timmerman. Se ringenstraat 2 J. G. Hag ens en fa milie, adj. accountant D. B., v. Olden- barncveldstraat 30 C. J. Chabot, kellner, N. Beestenmarkt 19 J. P. van den Bent en familie. Handelsagent Haven 14a M. B. den Hollander, dienstbode, alsvoor A. Focchetti Kleinhans, Vliet 51 G. Kling, Serin genstraat 35a B. W. F. Paaruve, Heerensteeg 4 P. C. van Boxtel, Ra penburg 17 A. van Mook en gezin, grondwerker, Rijnsburgerweg 59. Uit Leiden vertrokken. J. C. SchneiderBrouwer, Amster dam, Fazantenweg 79 G. J. J. Knol, Gorinchem, Langendijk B192 Mej. M. Bolmers, Den Haag, Barentzstr. 41 J. S. Fanier, Katwijk aan Zee, Stengelinstr. 3 J. J. Koet, Zuilen, Amsterd.straatweg 613 Mej. J. P. v. Hooidonk, Koudekerk Hoofd der school J. G. Ezerman, Zutphen, Oudewand 14 Mej. J. Th. M. Hogenboom, Rijp- wetering, bij C. Hogenboom J. Zijl, Driehuizen, Zeeweg 237 Abr. E. - te, Gemert (N.-B.), Nieuwstraat 251 J. Groenewegen, Halfweg, Amsterd.- str.weg 316 H. G. Timmermans, Dcu Haag, Nijverheidslaan 56 Mej. J. v. Egmond, Rotterdam, v. Duijlstraat f'3 J. Eising, Purmerend, Koemarkt 17 J. G. de Jongh, Rotterdam Leede 106 G. K. Zelders, Eindhoven, Hei merslaan 35 Mej. M. Dozy, Helmond Pr. Hendriklaan 21 L. A. Sieburgh, Utrecht, Sladh.laan 2 N. Abbink, Scholen, Middenweg 3 G. Gecr- linghs, Alphen a. d. Rijn, Aarkade 2 Mej. J. G. H. v. Meurs, Nijmegen, Burgh v. d. Bergstr. 50 Mej. C. S. Leget, Wassenaar, t Wijkhuis Molenweg J. A. M. Lichtveld, Apeldoorn, Maria- laan 3 Mej. M. J. R. Berkhout, Den Haag, Koningsstr. 84 Mej. A. Slin gerland geb. v. d. Biezen, Oegstgeest, H. Morsckweg 61 Mej. S. Sluijter, Voorschoten, Kerkwerf 98 Mej. S B. Voorzanger, Den- Haag, L. v. Meerder- voort 407 Mej. M. Ladage, Rotter dam, Haspelstr. 3 Sj. Spijkerman, Den Haag, Rijswijkscheweg H.T.O. -- H. Oostveen, Breda, Heemraadsingel 313 Mej. M. J. v. Anrooij, Den Kaag, Columbusstr. 88 Mej. M. Meeln ise, Oegstgeest, Geverstraat 40 u. Jel- gersma, id., id. H. W. W. J mnen, Sittard, St.-Josephstr. 11 Mej. P. Greneld, Breda, Hendrikstr. 6 W. M. Bodaan, Benschop, bij J. Boekraad E. J. v. d. Kam, Amsterdam Mau- ritskade 99III H. de Kruif, Deven ter, Rijsenburgerweg 25 Mej. M. W. H. Derksen, id., idem. Scheepstijdingen. HOLLAND-AMERIKA LIJN. DRECHTDIJK, 1 v. R'dara te Van- oouver. MAASDAM, 2 v. R'dam te New-Or- ROTTÈRDAM, (touristenvaart) 2 v. Pera. LEERDAM, R'dam n. New-Orleans 3 v. Bilbao. NAPIERIAN, 3 v, R'dam n. Anlw. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. BINTANG, uitr., 3 te Antwerpen. DARDANUS, v. Japnn n. R'dam, 3 te Londen verwacht. SOEMBA. thuisr., 2? te Genua. PRINSES JULIANA, uitr., 3 van Suez. KON. HOLLANDSGHE LLOYD. GAASTER LAND, Valparaiso n. B. Aires, pass. 2 Punta-Arenas. MAASLAND, thuisr.,'1 v. Bahia. ORANIA, uitr., pass. 2 FemanHoNo» ronha. ÊEMLAND, 3 v. Antw. n. R^am. iJSSELDIJK, uitr., '3 n.m. li. v. Antweruea. ROTTERDAMSCHE LLOYD. GORONTALO, uitr., pass. 2 Point de Galle. KERTOSONO, 3 v. R'dam n. Hamb. PATRIA, 3 v. Batavia te R'dam. BUITENZORG, thuisr., 3 v. Port Said. SLAMAT, 3 v. Batavia n. R'dam. HOLLAND-AFRIKA-LIJN. BAN KA, thuisr., 3 te Antwerpen. JAGERSFONTEIN, uitrf, 2 v. Port Soudan. KLIPFONTEIN, 3 v. Mosselbaai n. Port Amelia. MELISKERK, 3 v. Antw. n. A'dam. RAND FONTEIN, thuisr., pass. 2uU Eebr. Dakar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6