NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 3 MAART 1926 DAG-AGENDA. Woensdag, 3 Maart, 's nam. 25 en *s avonds 710 uur „Irene", Haven 40, Bloemententoonstelling. Woensdag 3 Maart, 's avonds half negen. Pieterskergr. 11. Alg. Ledenver gadering v. d. Ver. „Schoolkindervoe- ding en Schoolkinderkleeding". Eazerswoude. Woensdag 3 Maart, 's avonds acht uur. Herv. Kerk: Uit voering v. li. Chi>. Strijkorkest „Entre Nous". Oegstgesst. Maandag 8 Maart, s av. acht uur. Hotel „Het Witte Huis", Verg. v. d. Neutrale Boerenleenbank „Oegst- geest". De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 1 Maart tot en met Zondag 7 Maart waargenomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Tel. 552. den Gemeentewerkman A. L., in de iKoóilaan, een ruit vernield. Hetzelfde leed overkwam een be woner van de Schelpenkade; H. J. 1W., in welk geval opgeschoten jon gens de bedrijvers van het kwaad wa ren. De Steenstraat schijnt gisteren het operatieterrein te zijn geweest van iemand die goed jassen gebruiken kon. Eerst vermiste gistermorgen een ze kere J. C. v. d. "W;., zijn jekker die hij tegenover l'Union even op een paal had gehangen,terwijl later de han delsagent van B., zijn jas vermiste, die hij 'had achtergelaten ini zijnauto» verwnl deze gedurende eenigen tijd on beheerd stond. Gistermorgen kreeg een 15-jarig meisje, E. B., in haar woning aan )de Raamsteeg een pan met heet wa ter over het bovenlijf terwijl ze deze Van een kooktoestel wilde af nemen. Hoewel de verwondingen niet van emstigen aard waren, achtte de Eerste Hulpdienst het toch gewenscht jhaar over te brengen naar het St. (Elisabethsgesticht, hetgeen dan ook gebeurde. Er zijn gisteren weer twee rij wielen gestolen. De heer J. D. M., vermiste zijn (karretje dat hij voor een winkel aan den Nieuwe Rijn had neergezet, en gis jteravend, omstreeks acht uur, heeft iemand een zwijntje „geschoten" in het voortuintje van de woning van de:-: iheer v. [W. aan den Zoeterwoudsche Singel., BINNENLAND. DE KABINETSCRISIS. Van betrouwbare zijde verneemt de (T e 1 e g r. over de mislukking van de kabinetsformatie-Limburg het volgen de: H<et was de bedoeling van mr. Lim burg om het gezantschap bij den Hei ligen Stoel integraal te herstellen en dus terug te komen op het bekende votum van de Tweede Kamer van 11 November j.L De heer Limburg stelde zich op het standpunt, dat deze aan gelegenheid eens en voor goed gere geld diende te worden. Van dit standpunt deed de heer Lim burg blijken in een bijeenkomst van candidaat-ministers, welke j.L Vrijdag in den voormiddag werd gehouden. Bovendien wenschte de heer Lim burg, dat het kabinet, wanneer de be kende gezantschapskwestie opnieuw in de Tweede Kamer in bespreking zou komen, b.v. hij de supple-toire be grooting, daarbij de portefeuillekwes- tie zou stellen. De kabinetsformateur rekende er op, dat de A.R. Tweede Kamerleden eerder geneigd zouden zijn te stemmen voor het integrale ge zantschap bij den Paus, dan voor de accrediteering van den gezant te Wee- nen of Bern bij het Vaticaan. Een der C .H. candidaat-ministers, n.l. prof. Slotemaker de Bruine, was het niet eens met de opvatting van mr. Limburg. Prof. Slotemaker de Bruine was n.l. van oordeel, dat, wan neer de Tweede Kamer den gezant- schapspost bij het Vaticaan opnieuw mocht afstemmen, het kabinet moest aanblijven. Hij wenschte derhalve, dat de portefeuillekwestie niet zou worden gesteld. Dit meeningsverschil, dat niet te overbruggen bleek en waarin beide R. K. ministers zich op de bewuste bij eenkomst niet hebben gemengd, is ten slotte de aanleiding geweest tot de mislukking van de pogingen van mr. Limburg. Ook de Maasbo d e betoogt dat, in ftegenstelling met een bericht in de N. R. Crt. gisteren door ons over genomen, het afspringen van de on derhandelingen geheel buiten de Room 9chen is omgegaan. In een driestar in „De Standaard" kwam deze zinsnede voor: „Ons is be kend, dat van invloedrijke anti-revolu- siionaire zijde den heer Limburg de raad gegeven is om zoo het met de belde christelijk-historischen niet vlot te in hunne plaats twee linkschen uit tg. noodigen." Zijn-wij wel ingelicht, zegt het Hdbl. dan heeft mr. Limburg dezen raad inderdaad nog opgevolgd. In den loop der vorige week moet hij, toen hij een mislukking zijner pogingen tot oplos sing der crisis in de eerstgekozen rich ting zag aankomen, met twee heeren van links over de bezetting van de twee plaatsen der christelijk-histori schen hebben overlegd, aanvankelijk met, doch ten slotte zonder gunstig re sultaat. Het onverwachte slot. Naar de T e 1 e g r. vernam is het on verwachte einde van de Kamerzitting gisteren niet, zooals het aanvankelijk scheen, aan een toeval te wijten. De heeren Marchant en Dresselhuys, die heiden het plan hadden, naar aan leiding van het voorstel der socialisti sche fractie het hunne te zeggen, acht ten het den plicht der rechterzijde, den heer Albarda het eerst te antwoorden. De heer Marchant had de vergadering verlaten ten einde de woordvoerders der rechterzijde te dwingen hem voor te gaan. Ook dit was voor geen der le den van de rechtsche fracties aanlei ding om alsnog van houding te veran deren en zoo gebeurde het, dat over het voorstel van den heer Albarda la mort sans phrase werd uitgesproken in den 'meest letterlijken zin var»het woord. Van andere zijde wordt nog gemeld dat het bekend was, dat indien de heer Marchant gesproken had, ook de hee ren Snoeck Henkemans, Heemskerk en Dresselhuys het woord gevoerd zou den hebben. Bezuiniging sociale verzekerings wetten. Door het bestuur van het R. K. (Werkliedenverbond in Nederland is aan den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid een schrijven gezonden, waarin er op wordt gewezen, dat in de commissie van deskundigen om na te gaan of, vereenvoudiging en daardoor bezuiniging in de uitvoering van de sociale verzekeringswetten verkregen kan worden, de arbeiders, wier belan gen bij de uitvoering der verzekerings wetten ten nauwste betrokken zijn, geen vertegenwoordiging hebben. ,Dit schijnt ons, aldus adressant, toe een zeer ernstige fout te zijn, die nog meer op valt, waar de werkgevers wel vertegenwoordiging kregen. Wij dringen er daarom bij 'Uwe Ex cellentie beleefd op aan ook aan de arbeiders op dit terrein waar zij zulke groote belangen hebben, medezeggen schap te geven. De bevolking van Den Haag. Gisteren heeft het inwonerstal van Den Haag de 400.000 bereikt. Wanneer men in aanmerking neemt, dat ongeveer 30 jaar geleden de bevol king 100.000 zielen bedroeg, is dit on getwijfeld een zeldzame groei te noe men. Weinig gemeenten zullen in een zoo korten tijd een dergelijken aan was der bevolking aanwijzen. De annexatie (in hoofdzaak die van het dorp Loosduinen) speelt dajynn slechts een geringe rol. BUITENLAND. BE UITBREIDING VAN DEN VOL KENBONDSRAAD. Het Nederlandsche standpunt. De Nederlandsche regeering heeftin een schrijven aan het Volkenbonds secretariaat te -Genève, er haar ver wondering over uitgesproken, dat de buitengewone Volkenbondsvergade ring voor de toelating van Duitschland reeds tegen 8 Maart is bijeengeroepen. Zij is van oordeel, dat deze datum te weinig ruimte laat voor het plegen van overleg over de mogelijke wijzi ging in de samenstelling van den Vol kenbondsraad. Deze opmerking doelt, zooals men zal begrijpen, op de eventueele toela ting van andere landen dan Duitsch land tot permanent lid van den Raad. Dit punt van de agenda wordt ook ie Genève druk besproken en men krijgt den indruk, dat het Volken- bqndssecretariaat niet zeer enthousi ast is over liet vooruitzicht, dat de Raad vrijwel hals over kop met een zeker aantal nieuwe permanente le den zal worden uitgebreid. Niet zon der reden vreest men hier 'dat de Raad iop den duur een onhandelbaar li chaam zal worden, te meer waar op uitbreiding der vaste zetels noodzake lijk een toeneming van de losse leden moet volgen, wil de Volkenbond zich niet aan het verwijt bloot stellen, dat de groote mogendheden er de eerste viool spelen. Voor een wijziging in de samenstel ling van den Raad is een eenstemmig raadsbesluit noodig, henevens goed keuring door de meerderheid der Vol kenbondsvergadering. Daarom wordt op h$t oogenblik ook druk de vraag besproken, welke houding de kleine mogendheden, die in de vergadering de meerderheid hebben, zullen aan nemen. Wat het Nederlandsche standpunt betreft, kan worden opgemerkt, dat, toen tijdens de derde Volkenbondsver gadering het aantal losse zetels van vier tot zes is uitgebreid, de Neder landsche delegatie zich in de juridi sche commissie hij monde van prof. Struycken tegen uitbreiding der losse zetels heeft uitgesproken. Het is daar om niet uitgesloten, dat Nederland zich niet zal scharen aan de rijde van hen, die tegelijk met Duitschland ook nog aan enkele andere staten een per manenten zetel zouden willen toeken nen en in ieder geval wijst de opmer king van de Nederlandsche regeering over den datum van de vergadering er op, dat de Nederlandsche delegatie op uitstel van een dergelijke veelom vattende beslissing zal aandringen. Een Poolsche motie. De commissie voor de buitenland- sche politiek uit den Poolschen land dag heeft een motie (aangènomen, wel ke voor Polen een vasten zetel in den Raad van den Volkenbond eischt. De motie acht het een politieke nood zakelijkheid, dat alle factoren, die eer lijk hebben bijgedragen tot het tot standkomen van het verdrag van Lo carno. aen vasten zetel verkrijgen. RECLAME. MiJNHARDT's Zenuw-Tabletten 75 ci. Laxeer-Tabietten 60 ci. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Bij Apoth en Drogisten. De rol, die Polen, in Midden- en Oost-Europa speelt, is bovendien van algemeen belang. De motie zal vermoedelijk door den Landdag worden overgenomen. Met 18 tegen 1 stem heeft de com missie het verdrag van Locarno goed gekeurd. De tegenstemmer was de ver tegenwoordiger der Oekrainers. FRANKRIJK EN LOCARNO. De kamer ratificeert. Een heele dag is gisteren in de Fransche Kamer nog met het debat over Locarno heengegaan. Van nagenoeg alle partijen hebben leden het "woord gevoerd. Deze rede voeringen hadden slechts academische beteekenis, daar de aanneming met groote meerderheid en ettelijke blan co's bij voorbaat vaststond. De groepen grepen de gelegenheid aan hun standpunt ten opzichte van het vraagstuk van veiligheid en be perking van bewapening af te bake nen. Zij brachten Briand onder an dere tot de verklaring omtrent de wenschelijkheid van de uitbreiding van den Raad van den Volkenbond en tot ontkenning van het verband, dat ge legd was, tusschen de toelating van Duitschland en van Polen, alsof men zich dienaangaande te Locarno zou gebonden hebben. Dat Briand Polen met pleizier een zetel in de'h Raad zal zien bezetten, baart geen verras sing- j Bij dè uiteenzettingen van de vel schillende groepen in verband met hei- uitbrengen van -hun stem, verklaarden de communisten en een klein deel der rechterzijde te zullen tegenstem men, terwijl een ander deel der vech terzijde, waaronder de rechtsche El- zassische afgevaardigden, zeiden zich te zullen onthouden. De ratificatie van de accoorden. van Locamo werd aangenomen met 413 71 stemmen. Hedenmiddag begint het financieel debat. Een incident. Voor een komisch intermezzo zorg de de Elzasser communist Hueber, die evenals een vorig maal in het El zasser dialect, d.w.z. Duitsch wilde spreken. Ten slotte gaf de vergadering in beginsel toe, maar toen hij mpt veel moeite enkele woorden had uitge bracht, barstte zulk een spektakel los door de protesten der oppositie, de tegenbetooging van links en het ver woede klappen der communisten, die er zelf niets van begrepen, dat Her- rïot hem het woord ontnemen moest omdat de hem en anderemsprekers toe gewezen 5 minuten vol waren. Zelfs Herriot's argument, dat de Kamer geen voet moest geven aan het veel' verspreide misverstand, om trent de gelijkheid van dit dialect met Duitsch had niet gebaat. Spottend werd Hueber, met £en toe speling op Briands rede toegeroepen, dat hij ..Euiopeesch meest spreken". Italië en Midden-Europa. Volgens de Praagsche bladen zal de Grieksche minister van buitenlandsche zaken Roefos, binnenkort een bezoek te Rome brengen en besprekingen met Mussolini voeren. Men vermoedt, dat Italië, Frankrijk en de kleine entente overleg over een solidaire houding te Genève zullèn plegen. Italië aldus wordt .gezegd, was nog nooit zoozeer als thans het middel punt van de beweging van verdediging tegen het 'germanisme. Voorts wordt in de Praagsche pers opgemerkt, dat Italië een steeds groo- ter belangstelling voor Midden-Europa toont, waaruit men afleidt, dat Mus solini de positie van Italië in Midden- Europa hecht wil vestigen. KORTE BERICHTEN De Duitsche rijkskanselier verzet er zich in een toespraak te Hamburg tegen, dat Duitschlands toetreding tot den raad van den Volkenbond met andere wijzigingen gepaard zou gaan. Stresemann. zal Duitschland ver tegenwoordigen in den raad en ver moedelijk ook in de vergadering van den Volkenbond. De Belgische Senaat heeft de wet tot ratificatie van het tractaat van Locarno met algemeene stemmen aan genomen. Als de financieele wet, die nu weer bij de Kamer terug is, tijdig aan genomen wordt, zal Doumer de vol gende week zijn reeds lang aangekon digd bezoek aan Londen brengen ter bespreking van de schuldregeling. Het agentschap Roma meldt uit Kaboel, dat de regeering van Afgha nistan mobiliseert, in verband met de gespannen betrekkingen tot sovjet- Rusland. De Zwitsersche bevolking be droeg 1 December 1925 3.880.32U personen. Naar de Voss. Ztg. uit Genève verneemt zullen eerlang te Berlijn nieu we onderhandelingen tusschen Zwit serland en Sovjet Rusland beginnen over de bijlegging van het geschil in zake den moord c/p Wiorofski. Het aantal geregistreerde werk- loozen in Denemarken bedroeg in de afgeloopen week 79528 tegen 44600 op hetzelfde tijdstip in het afgeloo pen jaar en 102300 in 1922. UIT DE OMGEVING NGQRDWIJK. Gemeenteraad. De raad vergaderde Dinsdagmiddag onder leiding van den burgemeester, Jhr. W. C. v. Panhuijs. Afwezig de heeren Admiraal en Al kemade. Na de opening werd dadelijk aan de orde gesteld punt 4, de stichting van een eigen electriciteitsbedrijf in aan sluiting met de S. E. F. te Leiden. Ter toelichting van dit punt was aanwezig de technische adviseur dei- gemeente in deze zaak, Dr. Noom'e uit Utrecht. De voorzitter gat een overzicht van de gevoerde onderhandelingen met Leiden, die naar hij meende een voor oord wijk gunstig verloop heb ben gehad. De kosten hiervan zijn geraamd op f86993.90. De secretaris deed hierna voorlezing van de opgestelde concept-verorde ning. De heer v. d. Niet drong aan op de aanstelling van een speciaal admi nistrateur voor deze nieuwe bedrijfs tak. Z.i. zou door het voorstel van B. en W, het secretariepersoneel met werk worden overladen, en dat ter wijl er zooveel werklooze boekhouders zijn. De voorzitter wees erop dat het nog slechts een proefneming geldt, .Voorloopig moeten we roeien met de riemen die we hebben. Het is nu geen tijd om nieuwe verbintenissen aan te gaan. Nadat de heer Vink nog had ge zegd, dat hij aanvankelijk de meening van den heer v. d. Niet had gedeeld, doch daarvan bij nader inzien was te ruggekomen, ging de heer y. d. Niet voorloopig niet verder op dit punt in. Weth. v. Eed en gat in overwe ging een fonds te stichten met ge bruikmaking van de bedrijfswinst, waaruit dan pct.-géwijs de tarieven zouden kunnen worden verlaagd. De heer M e ij e r vroeg uitstel van de behandeling der verordening. De heer v. d. Wd e 1, het voorstel-v. d. Niet besprekende, vroeg een ande ren weg te zoeken om te voorkomen, eenerzijds dat het secretariepersoneel zou worden overbelast, en anderzijds dat iemand zou worden aangesteld op een salaris van f 350. Het voorstel-v. d. Niet werd niet gesteund en kwam dus niet in behan deling. Hetzelfde lot onderging het voor stel-v. Eed en. nadat de voorzitter er zijn spijl had aver uitgedrukt, dat de heer v. E. pas nu met dit voorstel kwam. Zonder bij de vaststelling der concept-verordening ooic iets in dien geest te hebben bepleit. De voorzitter maakte bezwaar tegen het voorstel-Meijer. i'.eeds lang heoben B. en \Y. van Leiden op een definitieve regering aangedrongen; aan vullende bepalingen zullen later toch nog wel eens moeten worden gemaakt.. Het maakt practisch ook weinig ver schil of de winst wordt gestort in een reservefonds of in de gemeentekas. De heer IVI e ij e r wees op den kor ten tijd van voorbereiding en vroeg voorloopig schrapping van ae arjike- len waarin de bestemming van de winst wordt omschreven. De voorzitter achtte di: niet mo gelijk. Ged. Staten zouden de veror dening niet goedReurèn. Weth. v. lieden zei ook te gevoe len, dat het moeilijk ging om nu als lid van B. en W. met een voorstel te komen en dit daarom te zullen intrek ken. De heer v. d. Wiel vroeg de be palingen voor het leveren van aanslui tingen zoodanig op te stellen dat het gebruik voor de z.g. contracten van al- stand waardoor de betrokkenen soms op hooge kosten worden gejaagd, ver meden wordt. Nadat de voorzitter had opge merkt, dat hierover nog weinig valt te zeggen, werd te dezer zake geen beslissing genomen. In antwoord op den heer D r. v. E s, deelde de voorzitter mede, dat de employé Hazebroek in algemeenen dienst van de gemeente Leiden blijft. De heer v. d. Niet zei onder pro test voor de verordening te zullen stem men. Spr. wilde niet den boel in 't honderd helpen jagen, maar z.i. had toch de boekhouding elders moete^ worden ondergebracht. Na artikelsgewijze behandeling werd de verordening z.h.s. aangenomen. De voorzitter bracht dr. Noome en in hem het Utr. Prov. Electrici teitsbedrijf dank voor de uitnemen de adviezen door hem verstrekt. Hierna werd in behandeling geno men punt 3a, de levering van drink water aan ingezetenen der gemeente Noordwijkerhout. Hiervoor is noodig de aanschaffing van lVs K.M. transportleiding. De gemeente Noordwijkerhout zal de waterleiding ook mogen gebrui ken voor brandbiusschen. In antwoord op een vraag van den heer den Hollander zei de voor zitter betreffende het verschil tusschen leidingaanleg via de duinen of via Noordwijkerhout, dat dit niet zuiver wordt weergegeven door de f15000, die de aanleg meer of minder zal kosten, al zal Noordwijkerhout als ver goeding voor de meerdere kosten i 15000 bijdragen in den vorm van rente en aflossing. De heer v. d. ,W:i el vciid dat Noord wijk te weinig zekerheid had van de rendabiliteit van het Noordwijkerhout- sche gedeelte, vooral nu die gemeente geen minimum afname heeft willen garandeeren. Weth. Liefferink zei over de winst nog niets te kunnen zeggenJvroo lijkheidj doch wel overtuigd te zijn, dat Radio-Programma. Wat er vanavond te booren is. BERLIJN, 505 en 576 M. 5.55 Lezing. 6.20 Lezing. 6.43 Lezing. 7.20 Lezing. 7.50 Orkestconcert. Daarms. nieuws.' 9.50 Kapolmuziek. i_ BRUSSEL, 262 M. 8.50 Concert dieren,tuinorkesfc van Antwerpen. 10.20 Nieuws. DAVENTRY, 1600 M. 5.35 Kincleruurtje. 6.20 Theatermuziek. 7; 13 Tuinpraatie. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht, nieuws. Lezing. 7.45 Preludes en fuga's van Bach. Piano. 8.20 Versterkt orkestconcert. 10.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. Lezing. 10.45 Weerbericht voor zieevarenden DORTMUND, 283 M. 6.50 Lezing. 7.20 Lezing. 7.50 Concert dbor den hamerzangid Tauber. 8.50 Zie Münster. 9.20 Concert. ELBERFELD, 259 M. 7.50 Auto-pianomuziek. 7.20 Inzing over de bestrijding der T.B.C. 8.50 Zie Münster.' 9.20 Muziek en liederen'. HILVERSUM, 1050 M. 5.Concert door het H.D.O. c k:st cncier leiding van F. Lupgens. 6.30 Duitsche les. 7.45 Persberichten. S.iö Programma va.n de Nel. Cnr. Radio-vereeniging. Sprekers: Ds. H. Knoop, over „Jezus Christus en ons leven"; en de heer T. Heidsma v. Amsterdam, over: a.. ,,TsjeS' moars sé-eangste", van Gijsbert Japiks. en b. „Earnst en Koartswyl". Zang en piano door mevr. A. H. Knoop-Wendelgeest. 10.- Persberichten. KöNIGS W STERH AU SEN, 1300 M. 7.50 Zie Berlijn. LONDEN, .365 M. 5.35 Kiideruurtje. 6.20 Tireatermuziek. 7.i3 ,Tuinpra:it e. 7.20 Tijdsein Big Ben, wvéiveiacht, nieuws. Losing. 7.45 Preludes en fuga's van Bach. Piano. 8.20 Orkest en koor. 9.35 Piano- en mandolincsolo's. 10.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. Lezing. MÜNSTER, 410 M. 4,50 Hebreeuwsche muziek'. 6.40 Lezing. 7.— Lezing. 7.20 Lezing. 7.50 Zie Dortmund. 8.50 Lezing. 9.20 Orkest. Militaire wijsje:;. PARIJS (Radio-Paris), 1750 M. 5.05 Orkestconcert. 0.05 Koersen en Havaspersber. 8.35 Keursen en Havaspersfcer. 8.50 Cello concert. ZüRIClI, 515 M. 5.35 Kinder uurtje, ó.ió Weerbericht en ni-U. 7.35 Lezing. 7.50 Orkestconcert. 9.10 nieuws. de leverantie aan Noordwijkerhout een goede zaak wordt. De heer van Nes liet een péssirpis- tisch geluid hooren en toonde zich aangaande de rendabiliteit niet erg gerust. Ook achtte spr. het nog de vraag, of Noordwijk bij een verhoog den afzet wel voldoende zal genie ten van de vermeerderde capaciteit der waterleiding. Winst verwachtte spr er heelemaal niet van. Als hij voor stemde, was dit alleen in het belang der hygiëne te Noordwijkerhout. De overeenkomst werd daarna z.h.s. goedgekeurd. Tevens werd besloten tot het makei; van een derde bron in het Langeveld- Het kan nu goedkoop gebeuren, tege lijk met het" boren der twee andere bronnen. De kosten zijn fl40U.f Bij de ingekomen stukken, die nu behandeld werden, werden de voor schotten aan de besturen der bijz. scho len krachtens art. 101 L.O.-wet vast gesteld, berekend naar de kosten per leerling van het Openb. L. Onder wijs, zijnde f 15.94V2. B. en W. deelden mede, dat op ver zoek van de pl. af deelingen van den bond St. Paultis en den Chr. Bond v. pers. in publ. dienst enkele ter sprake gebrachte grieven worden on derzocht. In een der volgende ver gaderingen zullen hieraangaande me- dedeelingen worden gedaan. Van Johs. v. Konijnenburg was een adres ingekomen betreffende den toe stand van de losplaats. De voorzitter klaagde over het gebrek aan medewerking van de be langhebbenden. Momenteel heeft de bazalt-maatschappij, 'die den weg her stelt een stuk van" het terrein in huur gevraagd. Is dat afgebakend dan kan aangaande het restant een beslissing genomen worden. De plannen voor verbetering zijn klaar. Tot weeshuismeester werd herbe noemd de heer P. de Groot Jr., die aan de beurt van periodieke aftre ding was. Na een geheime vergadering kwam punt 5, het voorstel tot invoering van een logeergastenbelasting in behande-J lias;,.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2