NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 25 FEBRUARI 1926 Belangrijk kastekort. Gis teravond is te Deventer een spoed- eischende vergadering van den ge meenteraad gehouden. De burgemees ter Jhr. Humalda van Eysingha. deel de mede, nadat de raad 'anderhalf uur in geheime zitting was geweest, dat hij tot zijn leedwezen eenige onregel matigheden op het kantoor van aen ontvanger haa moeten constateeren. Deze onregelmatigheden waren ge pleegd onder het beheer van den oud ontvanger. Spr. wenschte er dit uit drukkelijk bij te voegen, om geen ver keerden indruk te wekken. Het kas tekort bedraagt ongeveer f 66.0 JO De oud-ontvanger was in de gele- genneid gesteld om zich te verant woorden. Hij had bericht gezonden, dat hij heden in de vergadering van B. en W. zou verschijnen. Evenwel is hij niet verschenen, zoodat er niets anders overbleef, dan de zaak in han den van de Justitie te stellen. De meeste onregelmatigheden zijn van ouden datum, en gepleegd vóór 1914. Een enkele post Icwam nog in 1923 voor, doch bleek op een Verfris sing te 'berusten. Alleen in het Pen sioenfonds is na 1914 nog een onre gelmatigheid geconstateerd. De fraude loopt zelfs terug tot 1894, en voor dien tijd. Een en ander, aldus de burgemees ter, zal kunnen strekken tot een juis ter inzicht van de proporties dezer zaak voor het publiek. De oud-ontvanger E. K. heeft, naar nog wordt medegedeeld, gistermiddag omstreeks 12 uur de stad verlaten, vermoedelijk heeft hij den trein geno men in de richting Apeldoorn. R ij w i e 1 d i e v e n. Te Zaandam kwamen in den laatsten tijd herhaalde lijk diefstallen van rijwielen voor, zoo wel op den openbaren weg ais uit ge bouwen. Het is de politie gelukt in één week tijd3 achteneenvolgen^ drie „zwijntjes jagers" aan te hoden die ieder voor zichzelf dit bedrijf uitoefenden. L ij k opgehaald. Gisteren is m de nabijneid van Medemblik een in verregaanden staat van ontbinding verkeerend lijk drijvende in zee ge vonden. Vermoedelijk is dii een van de lijken van het op 17 November 1925'gezonken schip „De Hoop", schip per J. de Boer. Het lijk werd aan de politie te Me demblik overgeleverd. Door een paard gedood. De 40-jarige veehouder Th. V. te Tjerk gaart (Fr.J kreeg een trap van een paard tegen het hoofd, in gevolge waarvan de dood onmiddellijk intrad. Overreden en gedood. Na bij Hilversum is Dinsdagavond door trein 1675, die om 7 uur van Amster dam naar Amersfoort vertrekt, een circa 19-jarig jongmensch overreden en gedood. A a n r ij d i n g. Op de Hoogstraat te Velp werd een handwagen door een automobiel aangereden. De be stuurder van den handwagen, zekere S. uit Arnhem, kwam onder zijn kar terecht en liep een vrij ernstige hoofd wonde op. Vermoedelijk treft den chauffeur geen schuld. Plotselinge dood. Op "den Grondheerendijk te Rotterdam is tie 57-jarige P. v. G. uit de Sloiboom- straat plotseling in elkaar gezakt en overleden. Muzikale juffrou.w. De po litie te 's-Gravenhage heeft aangehou den en in verzekerde bewaring gesteld een zekere mej. G. V., wonende in de Zoutmanstraat, die in het afgeloo- pen jaar uit een zaak in de Prinse straat, waar zij werkzaam was, onge veer SOU gramofoonplaten heeft ont vreemd. Zij heeft bekend de platen mee naar huis te hebben genomen, waar zij zelf enkele voor haar eigen gramotoon ge bruikte en de rest verkocht. UIT DE OMGEVING. ZOETERWOUDE. Ze waren Zondagmorgen heel ge zellig bjj elkaar. Drie schoonzoons •twee uit Leiden en eem uit Hazerswoude waren om een zaak. .jn het belang van hun reeds oude schoonouders (de familie BI.) alhier bijeengekomen. De flescn mankeerde daar niet bij en toen ze allen eem weinig te veel van 't vocht genoten hadden, bracht dit een eind aan de gezelligheid en ver anderde in een twist, die zóó hoog liep dat een der Leidsche schoonzoons, ge- fiaamd v. d. Zw., met een paar blauwe longen het huis van schoonpapa moest verlaten. De veldwachter, die er in ge moeid werd, wist te verschillende ge moederen weer wat te Jcalme^ren. Intusschen is door v. d. Zw. een klacht wegens mishandeling ingediend. WOUBRUOOE. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Chr. Jongelingsvereeniging „'Obadja", had zich een comité gevormd bestaande uit de hoeren Ds. Joh. Kfine, ,W. Buntsma en J. D. Zandstra, met het doel de vereeniging een nieuw orgel aan te biedent daar net oude niet bruik baar meer was. Deze aanbieding had plaats in het vereeniging8locaal „Immanuel" meteen toespraak van den eere-voorzitter, Ds. Joh. Kjjne, in tegenwoordigheid van de oud-leden en genoodigden. Na deze toe- Bpraak werd gezamenlijk onder bege leiding van het nieuwe orgel tot Gods eer een psalm aangeheven, gevolgd door het Bondslied. Hierna droeg de oud-voorzitter, de heer D. Wittebol', een. toepasselijk vers voor, en werden den grno'jdigdem eenige ververschingen toegediend, waarna Ds. Kjjne met dankzegging eindigde. Tal van bezoekers van het histo risch kerkgcbouV te Koudekerk, b zien pok de grafkapel' van het geslacht van Poelg.-i 3t en slaan buiten gekomen ook een blik 0 phtt daarbij liggende eiland je nut bouwvallig torentje, overblijf sel van het kasteel van het geslacht (de liefhebbers van oudheden te Koudekerk mogen dat eenig overb.ijfsel wel eensla- ten restaureerem) en doen de vraag hoe of dat alles zoo te niet is gegaan. De archivaris van Alphen, de heer Regt, heeft een afdoend historische be schrijving Laarvan gegeven. Doch hoe groot de schulden van de laatste, Gerrit van Poelgeest wel was, is niet algemeen bekend, onderstaande e- norme sommen geven ^en overzicht daarvan. Schulden van de huyse Poelgeest: de heer Adriaen Witbert f 26000, de heer Gorneiis Sprangh f 24500, l irfgenaeme va n v. Heus san 20000, Wed. Lire van Campen f 9000, Procureur Ravensteyn f 6000, Wed. Jacob Ringh f 16000, Erlgeiiaeme Corn, de Haes f 5000, lUifrouw Verzijden f 4000, Schout van Heyningen f 4000, BH Onsevaart i 31000, Samcfci f 145500, Verder nog: Mr. Martin van der Goes f Sooo, de heer van Matanesse 5000, Rentmeester van Arena 5000, Van Berkel 36000, de heer Jacob den Lubhedn,, 2000, Juffrouw van Zijll 2000, Notaris van Zwicten 1000, De Rentmeester Kanneman 1000, f 62000, Borghtogten Heynrich Heym,, 8000, voor de Gravin van Merode 17200, nogh voor de selve 2850, de selve aen sprongh 2000, f 92050, „Schuldigh aen de arme, mitsgaders de Kerck tot Koudekerck". Volgens uen heer Regt kregen deze laatste besturen, na drie jaren wach- tens, het hun toekomende terug. ALPHEN AAN DEN RIJN. Voor hei comité van Winterle- zingen trad alhier, op in het Nutsge- Ixuiw Dr. B. Wielouga van Amsterdam met het onderwerp: „De schoonheid van dan Bijbel". De neer J. v. d. Berg opende de ver gadering op de gebruikelijke wijze en sprak een inleidend woord. Dr. Wiel'enga verkreeg nu het woord en begon met er op te wijzen, dat we bij de behandeling van dit onderwerp ons op een ander standpunt moeten plaatsen da.n in den gewonen zin. De Bijbel is Gods Woord. Dat staat voor ons vast, maar willen we de schoonheid ervan zien en genieten dan moeten we er zóó tegenover staan, als we dat doen b.v. tegenover den sterrenhemel. Voor al het Oude Testament is een boek van schoonheid. Het is het eenige boek dat uit den Joodschen volksziel is geboren. De geinspireerde schrijvers bieden ons naast historische feiten, sublieme schoon beid. Wat taal en stijl betreft, bestaat er seen to k Jat de i Bijb 1 evenairtviiiet- L-genstaande er bladzijden in voorko men, die de schoonheid van 'c proza missen. De spr. citeerde verschillende stukken luit den Bijbel, waardoor in het bizonder de schoonheid ons tegen- blinkt. Zoo werd in groote trekken, in grepen hier en daar genomen, ons een heerlijkheid getoond, die nergens elders aangetroffen wordt. Aan de hand van een kenner als Dr. Wielengda is het een genot om dit ter rein te onderzoeken. Onder ademloo- ze stilte werd er geluisterd en genoten. De spr. eindigde met dankgebed. OEQSTÖHESÏ. Onze haltechef gaat naar elders en als men spreekt van „onze haltechef" weet ieder, dat de heer Hofkes hier mede worat aangeduid. Deze tijding vonden we dezer dagen onder Kat- wijksch nieuws én we zijn den heer Hof kes gaan opzoeken, daar we het ons toch heuseh niet konden voorstellen. De tramdienstregeling zonder den heer Hofkes, heuseh dat kon niet. De heer Hofkes moest ons echter het be richt bevestigen. Zoowel als altijd, licht te hij ons dadelijk in en we laten hem Lier even aan 't woord: Ik kwam 12 Maart 1900 in dienst der N.Z.H.T. als machinist-bankwerker en werd in 1915 machinist ie kl. Vervolgens werd ik voorgesteld als ass. chef uitv. dienst te Velzen en werd in 1918 bevorderd- tot controleur 2de kl., standplaats Lei den, om in 1920 bevorderd te worden tot haltechef. Dat mijn diensten werden gewaardeerd, aldus de heer Hofkes, blijkt uit de welwillende houding van superieur en publiek, wat op een on dubbelzinnige wijze is gebleken bij mijn 25-jarige ambtsvervulling. Het valt me zwaar van mijn werkkring naar elders te gaan, doch als ambtenaar is mijn parool: „plicht en gehoorzaamheid" en och, het zal wel meevallen, aldus de heer Hofkes. Intusschen zal het voor het reizend publiek werkelijk vreemd zijn, daar de heer Hofman zijn taak op zoo'n bijzon der aangename, innemende wqze wist te vervullen ,dat we heuseh wel wat verwend zijn. Zijn opvolger wacht der halve een moeilijke taak. De heer Hofkes vond naast zijn func tie nog tijd zitting te nemen in het Be stuur van de bouwvereeniging „Bouw- lust" als penningmeester en was lid der Oudercommissie. Den heer Hofkes. die 1 April zijn func tie aanvaardt, zij alle goeds toegewenscht Dinsdagavond vergaderde in hotel Centraal de vereeniging ter bevordering en voorlichting van bloemen-, planten en bloembollenteelt. In verband met uitstedigheid van den voorzitter opende de waarnemend voor zitter, de héér Donk, omstreeks 8 uur de vergadering en heette allen hartelijk welkom, waarbij hij de hoop uitspralc, tdat de afwezige bestuursleden, de hoe ren Lubbe en den Hollander weer spoe dig hersteld moge zpn. Hierna lezing notulen, welke onver anderd werden vastgesteld. Vervolgens had uitkeering plaats ter zake het puntensbelsel. Ook werd een commissie benoemd, be staande uit drie personen, welke een plan zullen uitwerken voor het a.s. na zomerseizoen, om ecnige wedstrijden te organiseeren, w.o. biljard wedstrijd, scha ken, enz. Vervolgens verloting, die f 9 opbracht Tegen den heer v. d. H. is pror ces-verbaal opgemaakt wegens openba re dronkenschap. De heer Uittenbogaard had een belangrijke schadepost te boeken, daar n.l', een paard en veulen van hem zijn Land- en Tuinbouw. DE ZETEL VAN BLOEMBOLLEN CULTUUR. Haarlem of Hillegom? Door de Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer is aan verenigingsbe sturen in Haarlem een circulaire ge richt: „Voorbijgaand alle ideële belangen' zoo heet het in dit rondschrijven, „tracht een naburige Dorpsgemeente, daartoe aangespoord en daarin ge sterkt door een groep uit het bedrijf zelf, op de leden der Alg. Ver. van Bloembollencultuur, in de laatste tij den sterken aandrang uit te oefenen, daarbij steunende op een sterke fi- nancieele positie. En nu is het wel een zeer betreu renswaardig feit, dat men in de A'.ge- meene Vereeniging voor Bloembollen cultuur zelf, onder den drang der sterke behoefte aan een beursgebouw' van voldoende afmeting,, in de voor keur voor Haarlem begint te wanke len en wellicht binnenkort den blik naar elders wendt, zij het dan ook ten koste van niet te onderschatten eigen belang. Naar ons van zeer berouwbare zijde ter oore kwam, is de situatie tnans zeer critiek geworden en bet is niet voor niets, dat bet Hoofdbestuur der Alg. Vereeniging aan ons College van B. en W. om spoedig eindbescheid beeft verzocht. En nu vragen wij U, ingezetenen onzer Bloemenstad: zullen wij rustig blijven toekijken in het vertrouwen, dat alles wel in orde zal komen? Zul len wij riskeeren, dat wij straks voor het feit gesteld worden, dat de zetel van Blombollencultuur naar elders is verhuisd, dat een andere plaats het centrum van dit wereldbedrijf is ge worden? Een feit, waaraan dan niets meer te veranderen zou zijn. Er is dezer dagen in een bijeen^ komst, aan deze kwestie gewijd, ge zegd: „Verlies van den Zetel vau Bloembollencultuur, dat zou voor Haarlem, als Bloemenstad zijn, een schade, maar ook een., schande!" Zóó is bet inderdaad, een schade en een schande 1 Fcn schade vanwege de ideécie be langen, wanneer dit innige en üisto- risv h gegroeide verband zou worden verbroken. Een schade bovendien jn liooge mate, voor onze geheele stad, voor werkgever en werknemer! Immers, de zetel van Bloembollen cultuur brengt bét beele jaar doov dui zenden en duizenden vreemdelingen in onze stad, waarvan de geheele stad profijt heeft. Deze schade en deze schande, noch de eene noch de anaere mogen over Haarlem komen! En daarom dient thans onze gehee le Burgerij gemobiliseerd!" Om de actie ten gunste v9.11 Hille gom te verijdelen, zijn de besturen der Haarlemsche vereenigingen opge roepen tot een gecombineerde spoed vergadering, welke zal plaats hebben hedenavond te half negen in „De Kroon", ten einde een algemeene adres-beweging gericht aan den Raad der gemeente op touw te zetten. Een koolplanl-machine. Abbé Bacle van Treize-Vents in de Vendeé heeft, naar uit Parijs wordt gemeld, patent aangevraagd voor een machine om kool te planten. De eerste proeven .zouden bewezen licbben, dat deze machine veel nut zal kunnen stichten. Zoodra de priester een concreten vorm van zijn machine had uitge werkt wendde hij zich tot een jong ingenieur en een smid daar ter Het apparaat distribueert de kool- planten mechanisch, zij worden met een soort tang gegrepen, in den grond gezet en met aarde bedekt. Bij de eerste proefnemingen waren honderden landbouwers tegenwoor dig, die het experiment met belang stelling voegden. RECHTZAKEN. HAAGSCHE RECHTBANK. Diefstal en heling van diefstallen. Terecht hebben nog gestaan H. J. B barbier te Noordwijkerhout, gedeti neerd, .eveneens beklaagd van heling van gestolen bloembollen. Deze bekl. ondergaat thans een gevangenisstraf van ééh jaar wegens heling van bl.- bollen, eveneens het vorig jaar te Noordwijkerhout gestolen. Bekl. ontkent het hem ten laste ge legde, waarop de Pres. hem vraagt, of hij vorig jaar Augustus van W. 16 zak ken bollen heeft gekocht voor f2395, waarop bekl. bevestigend antwoordt. Eveneens bekent hij van D. H. bóllen gekocht te hebben tegen f280 per H. L. doch hij heeft niet geweten en be grepen, dat zij van diefstal afkomstig waren. Op de veiling koopt men de bollen steeds duurder, betoogt bekl. Pres.: Ja, gestolen bollen zijn goed- kooper. Bekl. zegt nog, dat hij 1 bunder land heeft, waarvan een gedeelte is ver huurd. Hierna worden weer verschillende getuigen gehoord, o.m. de voerman v. d. Burg uit Noordwijkerhout, die op verzoek van bekl. twee partijen bollen voor bekl. naar diens huis heeft ver voerd. De Officier van Justitie zegt in zijn requisitoir het zeer onwaarschijnlijk te vinden dat bekl. bij aankoop van zoo'n groote partij hollen geen bewijs van koop gevraagd zou hebben. Wijl hij zulks niet deed, meent hij, dat bekl. wist, dat de bollen gestolen waren. Spr. noemt bekl. een groot gevaar voor de bollenstreek en eischt tegen hem twee jaar gevangenisstraf. De verdediger van bekl. mr, Bent- hem v. d. Berg bestrijdt allereerst de dagvaarding, welker redactie hij on juist vindt. Vervolgens zegt spr. dat bekl. den koop en het vervoer bekent, doch hij heeft de bollen niet heimelijk verbor gen, in de overtuiging eerlijk gehan deld te hebben. PI. legt de rechtbank een brief over, waarin medegedeeld wordt, dat bekl. van den heer Verdegaal te Noordwij kerhout voor ruim f 1100 bollen heeft gekocht buiten de veiling om. De verdediger komt ten slotte tot de conclusie, dat het bewijs van heling niet is geleverd en vraagt derhalve vrijspraak. Hierna stond terecht J. P. K. aanne mer te Leiden, beklaagd, dat hij van J. v. d. B. te Hillegom opzettelijk een door. diefstal verkregen hoeveel heid bloembollen heeft gekocht en dat hij aan J. H. te Oegstgeest uit winst bejag bollen heeft verkocht. Bekl. bekent de bollen gekocht te hebben, gezamenlijk ter waarde van ruim f2000. Op een vraag van bekl. aan de-n verkooper, antwoordde deze dat hij niet bang behoefde te wezen, dat de bollen gestolen waren. De pres. maakt er bekl. opmerk zaam op, dat hij vroeger verklaard heeft, dat hij, toen hij de bollen aan J. H. verkocht, begreep, dat ze van diefstal afkomstig: waren. Gehoord werden weer de getuigen v. d. B., H. en v. Zonneveld. Daarna J. Uitenboogaard, bloemist en land bouwer te Oegstgeesf, die een uitvoe rig verhaal doet van hetgeen bek), hem over de herkomst van de bloem bollen mededeelde. De Officier van Justitie merkt in zijn requisitoir allereerst op, hoe on betrouwbaar bekl. bij het onderzoek is gebleken. Hij heeft zichzelf herhaalde lijk tegengesproken en het spijt hem, dat bekl. ook thans weer een dergelij ke houding aanneemt. Bekl. was na zijn verhoor door den rechter-commis saris op vrije voeten gesteld, omdat hij aanvankelijk een goeden indruk maak •te. Toch meent de Officier, dat nu een flinke straf niet mag uitblijven en eischt hij één jaar gevangenisstraf. De verdedigster van bekl. mej. Mr. Annie Labohm, schrijft de houding van bekl. toe aan zijn zenuwachtig heid en angst. Bekl. zocht telkens door andere gedachten het dreigend gevaar, dat hem en zijn gezin dreigde, af to weren. Pleitster zegt hekl's vrouw goed te kennen en zij weet, dat bekl. alles gedaan heeft om zijn voruw, die vorig jftar tevens moeder werd, ver driet te besparen. In zijn idee meende bekl. geen kwaad te kunnen doen met dezen koop. Pleitster wijst er voorts op, dat bekl. gunstig bekend staat. Zij begrijpt hem echter op het oogenblik zelf niet en hij weet niet wat hij zegt. Mej. Labohm bepleit tenslotte vrij spraak voor bekl., doch waar zij vreest, dat de Rechtbank hiertoe niet zal kunnen besluiten, wijst zij er op, dat bekl. door een veroordeeling drie dubbel gestraft wordt. Ten eerste, moet hij zelf uit de Mij. verdwijnen, ten tweede laat hij zijn vrouw en zijn kind hulpeloos achter en ten derde komt ook een arbeider van bekl, die een gezin met 12 kinderen heeft, zon der werk. Door de preventieve hechtenis heeft bekl. reeds veel schade geleden en v/aar het bovendien voor de eerste maal is, dat bekl. voor de rechtbank komt, verzoekt zij een voorwaardelijke veroordeeling, temeer wijl vrees voor herhaling is uitgesloten. Als zij voorts nog aanvoert met de fa Zonneveld en Filippo een regeling tot schadevergoe ding te willen treffen, gelooft pleitster met vertrouwen de uitspraak van de rechtbank tegemoet te mogen zien. Vervolgens stond terecht E. C. V. te N o 0 r d w ij k, beklaagd wegens het koopen van een zak bollen van den in den aanvang der zitting genoemden H. Bekl. ontkent zulks. H. heeft hem oen monster meegegeven, dat hij aan W. heeft overhandigd. Voor H. heeft hij toen de bollen verkocht aan v. D. Bekl. verklaart voorts, dat hij als meesterknecht in dienst bij v. Dijk en Vlasveld, zich vele vijanden had ver worven. Men noemde hem den bloed hond en men wilde hem nu in de ge vangenis brengen. De Rechtbank ging hierna in raad kamer, om te beraadslagen, of v. D. beklaagde in de volgende zaak, hier als getuige zou worden gehoord. De rechtbank maakte hiertegen echter be zwaar. Een broer van dezen v. D. de café houder G. v. Dam uit Noordwijkerhout verklaart vervolgens, dat zijn broer door V. bollen te koop zijn aange' den. De Officier an Justitie eischte tegen dezen beklaagde twee jaar gevangenis straf. Bekl's verdediger merkt op, hoe al len samenspanden tegen V. Mocht de rechtbank overgaan tot veroordeeling, clan hoopte pl. op een voorwaardelijke straf. Bekl. merkte nog op, dat men ge tracht heeft hem over te halen te gaan drinken. Tenslotte stond terecht P. v. D. ca féhouder te Haarlem, gedetineerd eveneens beklaagd van heling. Ook deze bekl. ontkent geweten te hebben, dat de hollen van diefstal af komstig waren. Bekl. kende V. niet, doch zijn broer bracht hem met dezen persoon in kennis. Verschillende getuigen worden weer gehoord en bekl. voert verder aan, dat hij 1300 stuks City of Haarlem heeft gekocht tegen een goeden prijs. Hij be taalde f 300 plus f 40 bij bloei, terwijl er f 425 was gevraagd. Dq verkooper V. die thans wegens bezwaar van de Rechtbank niet ge hoord werd als getuige, had vroeger verklaard f 100 ontvangen te hebben. Er was voorts geknoeid met de kwi tanties, die de. zaak nog wat ingewik kelder maakten. Vervolgens worden een viertal getui gen a décharge gehoord, die allen ver klaarden gehoord te hebben, dat V. aan v. D. zeide, dat het een eerlijke zaak was. De Of icier van Justitie betoogde.dat bekl. wordt verdacht zich den laatsten tijd op onrechtmatige wijze verrijkt te hebben. Van betrekkelijk arm is hij plotseling een tamelijk welgesteld man geworden. De Officier eischte ten slotte één jaar gevangenisstraf. De verdediger van bekl. mr. v. Vel zen, voert in zijn pleidooi aan, dat de Off. van Just, met een zeker vooroor deel is te werk gegaan. Spr. meent een beier inzicht in het karakter van bekl. te hebben dan de Officier van Justitie. Pl. deelt voorts mede inlichtingen ingewonnen te hebben bij andere des kundigen, die verklaarden, dat de prijs voor deze bollen niet zoo onmo gelijk was. Pl. betoogt tenslotte dat noch het willens en wetens koopen, noch dat het aan zijn schuld te wijten is dat er gestolen goed verkocht werd, noch dat er een niet-handelaar verkocht, be wijst, dat bekl. schuldig is, weshalve hij vrijspraak en onmiddellijke invrij- heidsstelling voor bekl. vraagt. De Rechtbank ging hierover in raad kamer, waarna de Pres. mededeelde, dat er geen termen gevonden werden om aan het verzoek van pleiter te vol doen. Uitspraak in al deze zaken over 14 dagen. Diefstal van stoom of warmte. Gisteren deed het Gerechtshof te s-Gravenliage uitspraak in de Izaak van W. H. D,. gewezen directeur van de Wassenaarsche wasscherij te Wassenaar, die terecht heeft ge staan voor diefstal suosi'air ver duistering van stoom of warmte. Het Hof vernietigde de uitspraak van den politie-rechter te 's-Graven hage, waarbij beklaagde was veroor deeld tot een boete van f 25 en op nieuw rechtdoende werd beklaagde ontslagen van rechtsvervolging, op grond, dat het bewezen verklaarde feit niet strafbaar was. Het Haagsche Gerechtshof heeft gisteren bevestigd een vonnis, waar bij A. A. J. v. d. O., koopman te Zwammerdam is veroordoe I d tot een gevangènisstraf voor den tijd van 1 jaar wegens bedreiging met een rmsdrijf tegen het leven gericht. Scheepstijdingen. HOLLAND-AME3XKA LIJN. ROTTERDAM, N.-York 11. jVIidd. Zee 24 te Napels. NliONIAN, 24 v. Antwerpen naar Rotterdam. MAASDAM, R'dam n. N .-Orleans, 23 v. Tampioo. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. BATOE, charter) 23 v. Soerabaja n. Bassein. KANGE&N, uitr., 24 v. Suez. PRINSES JULIANA, uitr., 23 v. Al giers. SUMATRA, uitr., pais. 23 Gibraltar. BOETON, thuisr., 24 v. Brest. KARIMOEN, thuisr., 23 v. Sabang. RADJA uitr., 22 v. Medan. J. P. 'COEN, 24 v. Batavia n. A'dam. MAPIA, 23 v. Batavia n. A'dam. ROEPAT, uitr., 24 te Ferrot. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. GAASTERLAND, 22 v. Corral n. B.. 'Ayres. DRECHTERLAND, uitr., 24 v. Rio Grande. FLANDRIA, thuisr., 23 v, Lissebon. GELRIA, thuisr., 23 v. Rio Janeiro, MAASLAND, thuisr., 23 v. Santos. IJSSELDIJK, 23 v. Hamburg naar Amsterdam. ROTTERDAMSGHE LLOYD. INSULINDE, 24 v. R'dam n. Ba tavia. SAMARINDA, thuisr., 2i te Marseille INDRAPOERA, uitr., pass. 24 Suez. KEDOE, thuisr., 23 v. Port Said. PATRIA, thuisr., pass. 23 Kaap del Armi. DE LI, uitr., pass. 24 Perim. POELDIJK, 22 v. Rio Grande te Buenos Ayres. HOLLAND-AFRIKA-LIJN. TOBA, uitr., 23 te Kilindini. KLIPFONTEIN, uitr., 23 te Kaap stad. JAGERSFONTEIN, uitr., 24 te Pt. Said. SPRINGFONTEIN, thuisr., 24 van Durban. SALABANGKA, 24 v. A'dam naar Beira.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6