Snijwonden PI/ROL NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 25 FEBRUARI 1926 DAG-AGENDA. Donderdag 25 Febr., 's av. acht uur. 'Ambachtsschool, Haagweg: Ledenver gadering dezer Vereen. Donderdag 25 Febr., 's avonds acht uur. Stadsgehoorzaal: Uitvoering van het Gemengd Koor „Sursum Corda". Vrijdag 26 Febr., 's avonds acht uur. Oosterkerk. Apologetische lezing door Ds. Goedhart van Maria-Hoorebeke (België) over: „De Volksopvoeding der R.-K. Kerk". Vrijdag 26 Febr., 's morgens elf uur. Café „Zomerzorg", Stationsweg: Verg. tot oprichting van een Bond van Pulp- verbruikers. Voorschoten. Vrijdag 26 Febr., s av. acht uur. Ned. Herv. Kerk: Samenk. Spr. Ds. J. G. Steenbeek Jr. Vrijdag 26 Febr., 's avonds acht uur. Geref. Kerk Hooigracht: Ds. Voor- steegh over „De daad", voor het Chr. Com. v. Winter!. Oegstgeest. Vrijdag 26 Febr., s avonds 8 uur. Rehoboth-kapelde heer. J. A. v. Herwaarden, over „Hoe staan wij tegenover de gelijkstelling van man en vrouw", voor de Ver. v. Chr. Be langen. Rijnsburg. Zaterdag 27 Febr., 's av. half acht. Zaal van den heer J. J. Ver- bree: de heer C. J. Smit van Groot Am- roers, over „Bijbel en Oorlog Zondag 28 Febr., 's avonds zeven u. „Jeruël", Middelstegr. 3. Samenkomst. Spr. de heeren Jantzen (Rus), Vergunst Van Londen en Mat. Schreuder van botterdam. Maandag 1 Maart 's avonds acht uur „Graanbeurs": Oud-min. J. J. C. van Dijk voor de A.-R. Kiesvereeniging. Dinsdag 2 Maart 's middags vier uur L. Broodfabriek (Vergaderzaal) Alg. Verg. v. Aandeelh. dezer fabriek. De avond-, nacht- en Zondag- dienst der apotheken wordt van Maan dag 22 Febr. tot en met Zondag 28 Febr. waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 8, Tel. 523. middelen: 154 porties vleesch, 24 por ties soep, 95 liter melk, 790 eieren, 150 pond rijst, 100 pond erwten, 390 broo- den, 50 pond spek, 14 porties eten, 2 flesschen wijn, Fruit. Voorts: 1 ledi kant, 2 kinderbedjes, 3 dekens, Spaar schoenen, 584 stuks kleeren, 1 luier mand met toehehooren en 1 kachel. Deze cijfers toonen duidelijk aan, hoeveel liefdewerk voor arme zieken door deze vereeniging wordt verricht. Wel is waar erkent zij niet dank- baaheid den milden steun van het Ge meentebestuur, maai* toch is zij hoofd zakelijk op de goede gaven der mede burgers aangewezen. Chr. Bewaarschool Oude Rijn. Den 23sten April a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. W. Kooy- man.s als bestuurslid van bovenge noemde Bewaarschool benoemd werd. De heer Kooymans heeft voor deze school heel veel gedaan en was gedu rende tal van jaren, voorzitter van het bestuur. Het zal den a.s. jubilaris op 23 AprU, stellig niet aan bewijzen van belangstelling ontbreken. Het Rusthuis. Dbor den Kerkeraad cler Geref. Kerk alhier, is op voordracht harer diaconie benoemd tot directrice van het Rusthuis, ^lej. H. Mulder te .Velp. De benoemde is de jongste dochter van wijlen docent Mulder aan deTheol. School te Kampen. Schaken. Competitiestand 3e klasse1, groep A. De stand in deze competitie is thans de volgende: Aantal punten gesp. gew. gel. verL voor tegen Tot. Voorsch, Sch. 3 3 17l/212,/a 6 L. S. G. II 3 2 1 161/!—13'/! 4 L. Stud. Sch. 2 1 1 10 —10 2 Leiderd. Sch. 3 1—2 15Vs—M'A 2 L. Schaakcl. „Philidor" 3 3 10l/«197« 0 Thans moeten in deze gi-oog nog drie wedstrijden gespeeld worden, n.l. Op 11 Maart Voorschoten-Leiderdorp J;e Leiderdorp. Op 15 Maart Philidor-L. Stud.-Soh. Op 20 April L. Stad.-Sch.-L. S. G. II. Deze laatste wedstrijd wordt vermoe- delgt reeds op 9 Maart gespeeld. BINNENBAND. SOCIALE VERZEKERINGSWETTEN Vereenvoudiging en bezuiniging? In overleg met de Bezuinigingscom missie in door den minister van Ar beid enz. ingesteld een commissie van deskundigen met opdracht, gegevens te verzamelen om na te gaan of, hetzij binnen het kader der tegenwoordige sociale verzekeringswetten, hetzij door wijziging daarvan, blijvend binnen de grenzen eener novelle,, vereenvoudi ging en daardoor bezuiniging in de thans geldende wijze van uitvoering vap de beginseen dier wetten verkre gen kunen worden. Aangewezen zijn daarin als voorzil- ter H. A. van IJselsteyn, oud-minister van Landbouw, en.z Als leden: mr. dr. H. L. van Duyl, bestuurslid der Rijks verzekeringsbank; G. v. Hemert, voor zitter van den Raad van Arbeid te Assen; Mr. H. W. Groeneveld, chef der Afdeeling Arbeidersverzekering departement van Arbeid, Mr. A. N. Molenaar, algemeen secretaris van het Verbond van Nederlandsche Werkge vers, Jhr. Mr. H. Smissaert, directeur Eerste Ned. en Nieuwe Eerste Neder- -afidsche en Mr. E. B. F. F, Baron Wit* RECLAME. geneest men spoedig met tert van Hoogland, voorzitter .van den Raad van Arbeid te Den Haag. Het secretariaat zal worden vervuld op de wijze, bepaald door de Bezuini gingscommissie in overleg met de thans ingestelde commissie. De Koninklijke Faoiiiie. Aan de Ned. Rotogravure Maat schappij is door H. M. de Koningin en door Z. K. H. den Prins toestemming verleend tot het in den ban lel bren gen van een serie prentbriefkaarten naar amateur-opnamen, vervaardigd met het toestel van H. AI. de Koningin voor één der ten paleize Het Leo aan wezigen, welke opnamen ter gelegen heid van het zilveren huwelijksfeest van de Koninklijke Familie zijn ver vaardigd. De Nederlandsche Rotogravure Maatschappij te Leiden heeft van. deze foto's fraaie prentbriefkaarten in ko perdiepdruk gemaakt. Het is het verlangen van II. M. en Z. K. H. dat deze briefkaarten tegen een bedrag, dat binnen ieders bereik valt, worden uitgegeven, vandaar dat de bruto-prijs is gesteld op 6 rt per kaart. an deze foto's welke buitengewoon goed geslaagd zijn, worden vjorloopig geen reproducties in de Nederiandsrhe bladen gepubliceerd. De boven omschreven prentbrief kaarten zijn in alle boekwinkels tegen verhielden prijs verkrijgbaar. Het Nederlandsch-Belgisëh verdrag. Het overleg tusschen Brussel en Den Haag over "t Nederlandsch-Fel- gisch verdrag#is, naar gemeld wordt, nog niet geëindigd. Alle mecRdeelin- gen over een aanvullend verdrag of een nadere overeenkomst, welke tot stand zou zijn gekomen, moeten dus als voorbarig worden beschouwd. Invoerrecht op vleesch. De minister van Financiën brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de commissie van deskundigen voor de vaststelling van de prijscourant ter berekening van hot invoerrecht op versch of gekoeld vleesch in hare ver gadering van 23 dezer bedoelde prijs courant heeft vastgesteld als volgt: Rund- en kalfsvleesch, versch of gekoeld, 100 Kg. f 90, paardenvleesch versch of gekoeld 100 Kg. f 45. Gedurende de maand Maart 1920 zal mitsdien het invoerrecht voor ue hierboven bedoelde vleesclisoorten bedragen 10 pet. van de hiervoor ver melde waarden. Besmettelijke ziekten. Bij de „Stcrt." van gister is gevoegd een opgave van het aantal aangege ven gevallen van besmettelijke ziek ten over de week van 14 tot en niet 20 Februari j.l. Totaal van het Rijk werden aange geven: 21 gevallen van buik typhus.; 1 van encephalitis léthariga. BUITENLAND. DE VAL8CHE BANKBILJETTEN. Het rapport der parlementaire enquête commissie. In het meerderheidsrapport der par lementaire enquête-commissie naar de valsche-bankbiliettenaffaire wordt aan de Hongaarscne Kamer voorgesteld de conclusies der commissie te aan vaarden, en het onderzoek als geëin digd te beschouwen. Het rapport verklaart met nadruk, dat de commissie heeft vastgesteld, dat de regeering noch 'de parlements leden de schuldigen op eenigerlei "wij ze in bescherming hebben genomen, dat voorts de premier en de andere regeeringsleden alles gedaan hebben, om opheldering te verschaffen in de affaire, en dat het bijeengebrachte be wijsmateriaal geen enkele aanwijzing f^eeft voor de politieke verantwoord e- ïjkheid in dezen van een lid der re geering. Het minderheidsrapport. In het minderheidsrapport, dat de aanmaak der valsche francs-biljetten door de regeeringsautoriteiten, had moeten worden verhinderd. Als de eigenlijke man der in deze aangelegenheid gecompromitteerde au toriteiten moet de voormalige chet'der Hongaarsche staatspolitie, Nadossy, worSen beschouwd, die tijdens het on derzoek heeft getracht alle verant woordelijkheid op prins ;Windischgratz te schuiven. Het tweede gecompromitteerde re- geeringsorgaan is het cartografisch in stituut, het derde het Hongaarsche mi nisterie van Buitenlandsche Zaken, dat door den in 'Den Haag gearresteer den kolonel Jahkovicz in eeu zeer pijn lijke situatie is gebracht. Dit zou men hebben kunnen vermijden, indien "de eerste ïniicntingen over de betreffen de aangelegenheid ook ter kennis van den ministerraad zoüden zijn gébracht De leiders "der 'bankbiljettcn-verval- ecllïhgen hebben zidh jarenlang daar mede onder bescherming van Nados sy, dus als het ware onder politie toezicht en bijna in het openbaar bezig gehouden. Een Hongaarsch student bij Toulon gearresteerd. Te Hyeres, bij Toulon, is een Hon gaarsche student gearresteerd, die ver klaarde dat hij den 12en December uit Munchen in Frankrijk was geko men. Hij werd in het bezit gevonden van een bedrag \an ÏO'J.OOO francs, waar van 20:600 francs in goede enSO.OUo in valsche 1000 francs biljetten. Deze waren bestemd, in Spanje in omloop te worden gebracht. DE FRANSCHE FINANCIEELE CRISIS. Een Socialistische motie verworpen. De Fransche Senaat 'heeft met 280 tegen 20 stemmen een socialistische motie verworpen, welke den 'Senaat het recht betwistte de credièten te verhoogen, die door de Kamer zijn aangenomen en voorstelde het finan- cieele ontwerp terug te zenden naai de commissie. Doumer had de motie bestreden en daarbij uiteengezet, dat de Senaat vol komen vrij is in zijn beslissing over financieels voorstellen, die niet door de Kamer zijn aangenomen, doch wel door de regeering ingediend. NAAR DE STABILISEERING VAN DEN BELGISCHEN FRANK. De minister verwacht geen crisis. De Belgische Senaat heeft een aan vang gemaakt metNde bespreking van het wetsontwerp ter saneering van de bankbiljeUencirculatie en ter stabili seering der valuta, waarmee tegelijk in behandeling komt het wetsontwerp dat den duur van het octrooi der Na tionale Bank verlengt. De minister van Financiën, Janssen, zeide, dai. de stabilisatie van den franc een eind zal maken een het spel der geld-speculanten; hij geloofde, dat de stabilisatie, die reeds sedert 5 maan den verwezenlijkt is, slechts tot eenige malaise zal leiden, maar niet tot een crisis. De Nationale Bank is in het bezit van d'e noodige dollars tot dek king van het papiergeld. Ten slotte deed de minister een be roep op het gezond verstand der Bel gen, opdat zij er in slagen steeds het vertrouwen van het buitenland te ver dienen. TEGEN DE DICTATUUR. Protesfvergadering te Brussel. Onder zeer groote belangstelling is gisteravond in het Achturenhuis te Brussel, het lokaal van het nationaal vakverbond van het personeel van spoorwegen, telefonie, telegrafie, en posterijen, een openbare vergadering gehouden, georganiseerd door de Bel gische vereeniging voor dé verdedi ging van de rechten van den mensch, als protest tegen den geest van dic tatuur, die thans in een groot deel van Europa de vrijheid der volkeren en individuen bedreigt. In de zaal bevon den zich verscheidene socialistische Kamerleden en Senatoren. Na een inleidend woord van prof. Wilmotte, hoogleeraar te Luik, en voorzitter van de vereeniging, zetten Szende, gewezen minister van finan ciën van Hongarije, en Luigi Cam- polonghi, gewezen Parijsch redacteur van de Secoio, de toestanden uiteen door de dictatuur in Hongarije en Italië geschapen. De redevoeringen werden herhaal delijk door stormachtig handgeklap on der broken. De laatste spreker was prof. Aulard, van de Sorbonne te Pa rijs, wiens betoog voor het behoud van hec parlementarisme, dat echter steeds vatbaar dient te zijn voor verbetering en aanpassing aan de eischen van den tijd, eveneens luide werd toegejuicht. Aan het.slot van de vergadering werd een motie aangenomen, waarbij de 2000 toehoordèrs plechtig verze kerden, in den strijd voor het behoud Van de vrijheid nimmer te versagen. Na afloop trokken eenige honder den democraten onder het zingen van de- internationale, in optocht van het centrum van dé stad naar het volks huis. Hoewel èr nagenoeg geen po litie te zien was en de socialisten zelf voor de orde in de buurt van het Achturenhuis zorg droegen, deden er zich geen relletjes voor. DE VASTE ZETELS IN DEN VOL KENBONDSRAAD. Polen dreigt met afscheiding. De Evening Standard verzekert, dat graat Skrzynski, de Poolsche minis ter van'buitenlandsche zaken, denEn- gelschen gezant te Warschau, heeft medegedeeld, dat Polen zich uïl den Volkenbond zal terugtrekken,indien zijn eiscTi een permanecen zetel te ver krijgen, niet wordt ingewilligd. Frankrijk en Rusland. Inzake de onderhandelingen tus schen Frankrijk en Rusland, die mor gen zullen beginnen verneemt de „Pe tit Parisien", dat men er op voorbe reid moet zijn. Het zwaartepunt der onderhande lingen is te zoeken bij het vraagstuk der Russische schulden, die volgens deskundigen op 8 12 milliard goud francs worden geraamd. De sovjet-regeering zal vermoedelijk het voorstel doen, om het vraagstuk der schuldenregeling te verbinden met dat van het verleenen van ere die teil op langen termijn. De Fransche onderhandelaars zul len daarop waarschijnlijk antwoorden dat indien Moskou van goeden wil is, het zijn dwaling zal bekennen, en be ginnen moet den dienst der Russische schuld te heryatten. Een weigering tot erkenning van de schuld kan in Fransche financieele kringen onmoge lijk het vertrouwen, noodig voor net toéstaan van nieuw credieien wetti gen. Seinlichten in de koffiekamer. De huishoudelijke commissie van de Fransche Kamer heeft in de koffieka mer seinlichten laten aanbrengen, zoo dat de leden, die zich daar verpoozen, kunnen nagaan' wat er in de verga derzaal omgaat. Een rood licht betekent stemming, een groen licht verandering van spre ker, een violet licht verandering van onderwerp van debat, een wit licht schorsing van de vergadering. KORTE BERICHTEN De Spaansche minister van oor log heeft den verlofgangers in Spanje gelast, met spoed naar Marokko terug te keeren. Plet Japansche vlootprogramma is tot betere tijden uitgesteld. Lord Cecil heetf in het Hooger- huis verzocht den Engelsclien gedele geerde in den Volkenbondsraad geen bindend mandaat mee te geven inza ke de uitbreiding der raadszetels. De Belgische minister Van de Vijvere treedt af. De departementen van laiidbouw en oeconomische zaken worden samengesmolten. De Belgische Senaat heeft de schuldregeling met de Ver. Staten goedgekeurd. Rijkspresident Von Hindenburg zal Dinsdag een bezoek brengen aan de Leipziger Messe. Den 15en Februari was het index cijfer voor geheel België 52G tegen 527 een maand te voren. Voor Antwerpen was het cijfer 549 (de vorige maand 548); voor Brussel 559 (560), Gent 529 (531), Luik 530 (531). Volgens een officieele mededee- ling hebben zich het vorig jaar 33.800 Joden mannen, vrouwen en kinde ren in Palestina gevestigd. 2140 Joden verlieten het land weer, zoo dat de aanwas van de Joodsche be volking 31.660 zielen bedroeg. Radio-Programma. UIT DE OMGEVING. KATWIJS AAN. DEN RIJN. .Dinsdagavond hield de veiling ver eeniging „Bloembollenteelteen belang rijke ledenvergadering in ,,De Roskam". De voorzitter, de heer Jac. Wassenaar opende de vergadering en licht het voor stel toe door het bestuur gedaan, n.l. om tot stichting van een gebouw over te gaan voor te veilen boileri en wel cp een terrein der Tuinbouw vereeni ging Katwijk en Omstreken, om bij aan neming van dit voorstel daarna over te gaan tot het combineeren der twee ver- lenigingen. in één vereéniging, n.l. te Katwijk en Omstreken. Voor de discussies te openen, meent de voorzitter even eenige vermeiende fyé zwaren, waarvan sprake is, te moeten wegnemen. Ten eerste, als zou men hierdoor verplicht worden als lid van Bloembollenteelt ook tevens lid te moe ten worden van K. en O. Bedoeling van het bestuur is de vereeniging te maken een groep leden, behoorende bij Bloem bollenteelt en idem een groep behoo rende bij Groenteteelt. Ten tweede het bezwaar, als zou men hoofdelijke aan sprakelijkheid aanvaarden. Volgens het bestaande reglement van K. èn O. is men aansprakelijk naar gelang van het bedrag, wat men •in het voorafgaande jaar heeft geveild. Vervolgens worde uitvoerig toegelicht de kosten van het gebouw, de exploitatie der afdeeling Bloembollenteelt, met welk bedrag de exploitatie gedekt kan wor den. Hoe met een heffing van 4 pet. veilingkosten zeer goed rente en aflos7 sing betaald kan worden. Men zal ech ter in een vergadering van Katwijk en O. die eventueel spceJig gehouden zou moeten worden, eenige zekerheid moe ten kunnen geven en bovendien reeds een bepaald bedrag kunnen aanbieden, joonreden _K. en O. betrekkelijk weinig belang bij deze zaak heeft en Bloembol lenteelt .veel. Na deze uitvoerige toelichting wer- iden zeer vele vragen gesteld, voorna melijk door'enkele leden, die bezwaren hadden en opzagen tegen de te maken kosten. Echter bleken na opheldering cok enkele leden tot een ander inzicht te zijn gekomen Na lange discussie, waarna bleek, dat het bestuur het voorstel wel zonder kans voor teleurstelling in stemming zou kunnen brengen, werd tot stemmen overgegaan, doch behield het bestuur zich het recht voor om bij onvoldoende Uitgebrachte stemmen voor het voor stel op de zaak niet verder in te gaan. Oordeelde het bestuur, dat met de plan nen kon worden voortgegaan na de stem ming, dan zou op Donderdag a.s. in ,,De RcsKam" een buitengewone vergadering van Katwjjk en Omstreken gehouden worden, om in die vergadering met de voorstellen van „Bloembollenteelt" te komen. De uitslag der stemming was, dat 45 voor en 18 tegen het voorstel van het bestuur waxen. Voor de rondvraag was er niets, zoo dat de vergadering hierna door den .voorzitter met dank voor de zakelijke en aangename discussie s werd gesloten. In een daarna gehouden bestuursver gadering werd besloten met de plannen door te gaan en op JD onder dag de ver gadering van K. en O. te doem plaats hebben, alwaar- hetzelfde voorstel ter tafel zal worden gebracht. Door onderhandsche verkoop is de heer J. de V. teValkenburg eigenaar geworden van het Noordwestelijk ge deelte van het pand van den heer G. v. d. P., n.l. een stuk bouwgrond met de daarachter staande groote schuur, waarin de veilingvereeniging „Bloem bollenteelt" tot heden steeas haar te veilen bollen bergde. LEIDERDORP. De jaarvergadering van de Anti- Rev. Kiesvereeniging „Vrijheid en Recht" alhier had gisteravond plaats. De voorzitter, de heer G. Los, open de de vergadering met gebed, na voor af een gedeelte uit Gods Woord te hebben gelezen en nadat gezongen was Ps. 846. De voorzitter begon met het verschil aan te toonen tusschen de jaarvergadering van verleden jaar bij nu; verleden jaar stond onze jaarver- f adering in net teeken 'van 'de ver- iezingen, nu zijn^deze nog maar pas achter den rug, of we zitten weer in een geweldige crisis. Verder wérdnog een enkei woord door den voorzitter gesproken naar aanleiding van het sterven van onzen ouden veteraan, den heer J. Moraal, die in zijn leven veel Wat er vanavond te hooren is. 5.(Hilversum, 1050 M.) Vooravond concert door het H.D.O.-orkest, onder leiding van Fr. Lupgens. 5.20 (Brussel, 265 M.J. Concert. 5.20 (Hamburg, 395 M.) Lezingen. 5.20 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz. 5.20 jBremen, 300 M.). Lezingen. 5.20 (Hannover, 395 M.). Lezingen. 5.35 (Davcntry, 1600 M.). Kinder uurtje, zang, lezing, muziek. 5.35 (Londen, 365 M.). Kinderuurtje zang, lezing, muziek. 6.20 (Berlijn, 505 M.). Verschillende lezingen. 6.20 (Pargs, Eiffel'.:ion, 2650 M.). Lezingen en orkestmuziek. 6.30 (Hilversum, 1050 M.). Fransche les, vanwege de taalafdeeling van den H.D.O. Leider Fred Fry. 7.05 (München, 485 M.). Concert. 7.20 Alle Engelsche stations. Tijdsein nieuws, toespraken, lc_l. Oon. 7.20 (Hamburg, 395 M.). Muziek. 7.20 (Stuttgart, 445 M.). Concert. 7.30 (Hilversum, 1050 M.). Politiebe richt, weerbericht. 7.45 (Hilversum, 1050 M.). Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 7.45 Alle Engel: ;i.c stations. Muziek. 7.50 KönigswusteHiausen (1300 M.) Concert. 7.50 (Berlijn, 505 M.). Concert. 7.50 (Frankfort aan de Main, 470 M.) 7.50 (Münster, 410 M.) Concert of lezing. 7.50 (Zurich, 515 M.). Concert of voordracht. 7.50 (Parijs, Eiffeltoren, 2200 M.). Concert. 8.(Rome, 425 M.). Concert. 8.15 (Hilversum, 1050 M.). Aanslui ting van het concertgebouw te Am sterdam. 8.20 (Londèn, 3Ó5 M.). Concert en lezingen. 8.20 (Daventry, 1600 M.). Concert en lezingen. Koor en versterkt.orkest. 8»2o (Hamburg, 395 M.). Concert. 8.20 (Bremen, 330 M.). Concert. 8.20 (Hannover, 296 M.). Concert Concert of voordracht'. 8.35 (Brussel; 265 M.). Concert, on derbroken door nieuws. 8.50 (Madrid. 392 M.). Concert 8.50 (rarijs, 1750 M.). Concert. 9.20 (Parijs, 345 M.). Concert. '10.(Hiiversum, 1050 M.) Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 10.20 Alle Engelsche stations. Trjd- éein, weerbericht, nieuws, enz. voor de Anti-Rev. Kiesvereen. heeft gedaan. Moraal was een van de voor trekkers van onze partij te dezer plaat se. De voorzitter hoopte, dat wij maar steeds pal zullen blijven staan voor die beginéelën waar Moraal zijn be:te kradneii voor gegeven heeft. Daar na wérd het woorcl gegeven aan den secretaris, den heer A. Roest, die, de notulen van de laatste vergadering voorlas; hierna bracht d'e secretaris verslag uit van den toestand van de Kiesvereen. in het afgeloopen jaar, wat op een keurige wijze door hem werd Het verslag van den penningmees ter, den heer A. van Leeuwen, was uit den aard der zaak minder aan genaam, te meer omdat wij achter uit gegaan waren. Fladder wij ver leden jaar een batig saldo van fB2F0, nu hadden wij een tekort van f 17.96. Bij de daarna plaats gehad l^eb- bendfe bestuursverkiezing werden d^ heeren v. d. Beek en v. Leeuwen met groote meerderheid herkozen, en .voor den heer Jac. v. d. Stoel, die naar elders was vertrokken, werd in diens plaats gekozen de heer Snel, Van de rondvraag werd door enkele leden gebruik gemaakt. Hierna werd de vergadering door den secretaris, den heer A. Roest, met dankgebed gesloten, nadat nog gezongen was Psalm 89 1. HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. Vergadering van hedenmorgen. Voorzitter de burgemeester,' de heer J. v. d. Meulen. Aanwezig alle leden. Na 'opening met ambtsgebed worden de notulen der vorige vergadering on gewijzigd vastgesteld. Onder de ingekomen stukken is een mededeeling van Ged. Staten volgens welke het maximum aantal vergun ningen in deze gemeente is vastgesteld op 7. Goedgekeurd is de heffing van 75 opcenten op de vermogensbelasting. Uit de door den Min. v. Arbeid goed gekeurde rekening der woningstich ting blijkt, dat de exploitatie der 14 woningen van „Volksbelang" dit jaar een kleiner tekort had dan het vorig jaar. Van den heer S. Plomp was de me dedeeling ingekomen, dat hij zijn be noeming tot tolgaarder aanneem!. Naar aanleiding van een ingesteld onderzoek werd door de directie der P.T.T. medegedeeld,, dat de zware te lefoonpaal op den hoek der Gemeene- weg in de Dorpstraat, dien men in het belang van de verkeersverbetering graag wilde verwijderen, wel spoedig zal verdwijnen in verband met den aanleg van een ondergrondschen ka bel. Een adres van een vijftal inwo ners, waarin opheffing van de honden belasting werd gevraagd, zal eerst door B. en W. worden behandeld. Na de ingekomen stukken werd het definitieve voorstel tot het leggen van een brug in den Loeteweg besproken. Dit voorstel kwam voort uit een reeds in den vorigen zomer ingekomen adres van belanghebbenden, naar aanleiding^

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2