NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 18 FEBRUARI 1926 woonhuis bleef behouden. Eeuig land bouwgereedschap en een pariij karwij werd een prooi der vlammen. Verze kering dekt de schade. Kindermoo rd. De rechtbank te Leeuwarden veroordeelde gisteren de 42-jarige YVilhelmina v. G. te Lan- gedijke (1 r.) die haar zoontje van 8 maanden, da, bij haar sliep zoo lang en zoo stijt tegen haar aandrukte, dal het kindje stikte, tot (i maanden ge vangenisstraf. De eischt was 2 jaar gevangenisstraf. Een meevalle r. Men meldt aan de „Ned.", dat de heer O., vroe ger notaris te Buitenpost, eenige da gen geléden in de gevangenis over leden, voor zijn persoon levensverzeke ringen gesloten had tot een bedrag van ongeveer f 80.000. De curatoren m zijn faillissement hebben de premies doorbetaald, zoodat thans dit bedrag nog ten goede van de crediteuren zal komen. De uitkeering zal volgens schatting ruim 20 pet. van de vor deringen bedragen. Doodelijk ongeval. De ar beider N. Gagestein, werkzaam aan de Scheepsbouwwerf „Nieuwe Wa terweg" te Schiedam, was Dinsdag aan het bikken in de z.g. vullingen tusschen een tank toen plotseling, door onbekende oorzaak een stapel hout .n- stortte, die zich op twee liggers boven hem bevond. Toen de ongelukkige van onder de houtmassa was te voor schijn gebracht, bleek de dood reeds ingetreden. De aan lager wal geraakte broer. Een kleedingntagazijn te Rotterdam werd gisteren opgebeld door iemand die voor gaf, een leder- handelaar daar ter stede te zijn. Hij deed een verhaal van een aan lager wal geraakten broer, die bij de firma zou komen om zich van een nieuw pak te voorzien. Natuurlijk zouden de kosten voor rekening van den han delaar komen. De Boodschap, werd aangenomen, maar toen later bleek,, dat de milde lederhandelaar niet tot de klanten van het kleedingsnragazijn behoorde, belde men den „opdracht gever" eens op. Hem echter was van een pak voor „een aan lager wal ge raakten broer" niets bekend. 1 och verscheen na eentgen tijd de „broer" om zich van een nieuw cos- tuum te doen voorzien. Hij werd in de paskamer gelaten en terwijl hij be zig was uit een keur van colbert-cös- tumes een keus te doen, belde men de politie op. 1 oen dan de „aan lager wal ge raakte" zoo ongeveer tot een beslis sing gekomen wa verscheen, inp'aats van den coupeur, de politie in de pas kamer. De man die een 42-jarige bankwerker van het Boschpolderplein bleek te zijn werd aangehouden en wegens poging tot oplichting in bewaring gesteld. DoodenjK ant o-o n g e i u k. Gistermorgen had op de W'ouwsche baan te rvooseudaai een aa.o aanrij ding plaats tengevolge waarvan zckeie P. v. d. Bent ais slachtoffer is geval len. wonende te Wouw en werkzaam bij de fa. Gebr. Bischoft te Roosen daal, begat genoemde v. d. B. genowd en vader van drie kinderen, zich gis termorgen per rijwiei naar zijn werk toen hij op den weg door een uitwij kende auto van de familie R. uit IWouw werd aangereden en zoodanig tegen den grond geslingerd, dat hij bewusteloos bleet liggen. In deernis- wekkenden toestand werd het siacnt- ofter in café van Eekelen binnenge dragen, waar geeste.ijke en geneeskun dige hulp werd ontDoden. in den middag is het slachtoffer aan de gevolgen overleden. De auto, tvelke bij het uitwijken voor een melkwagen tegen een boom terzijde van den weg terecht kwam, Ijantelde de sloot in en bekwam ern stige averij. De chauffeur kwam er zonder verdere ongelukken af. Poging tot do odslag. Te middernacht werd gisteren te En schedé de 23-jarige P. S„ ondersteund door eenige personen, het politiebu reau binnengebracht, waar hij spoe dig door bloedveihes ineen zakte. _Dr. /oosten, die spoed.g ter p.aatse was, constateerde, dat hij een levens gevaarlijke wond aan den linkerkant van den hals had, bij fiet oor, waar de ha sslagader was doorgesneden, be nevens een steekwond in den nek, en een steek wond in het linkerschouder blad. S. kon nog verklaren, dat hij, na een huiselijke drmkpaitij, ruzie kreeg met zijn stiefvader, die hem daarna de wonden heeft toegebracht. Hij is naar het R.K. Ziekenhuis overgebracht,. Zijn toestand is ernstig. De stiefvader ter R. is wegens po ging to: doodslag gearresteerd. UIT DE OMGEVING. KOUDEKERK Vanwege de Oranjevereeniging had Maandagavond de aangekondigde ra dio-avond in de Ned. Herv. Kerk ter beluistering van het concert ter gele genheid van 't 25-jarig huwelijksfeest van H. M. de Koningin, gehouden in de Groote Kerk te Den Haag. Reeds te half acht, toen de deuren werden geopend, stroomde het publiek naar binnen en te acht uur. toen de deuren werden gesloten, was het kerk gebouw tot in alle hoeken bezet en moesten velen zich zelfs met een staan plaats tevreden stellen. De bijeenkomst werd geopend door 'den Burgemeester, die in zijn openings woord er op wees, dat het nu eenmaal noodzakelijk moge zijn, dat wij in ons gewone leven verdeeld zijn in groepee- Flngen van allerlei aard, naar rang, stand, godsdienst er. politieke gezind ten, doch dat er ook oogenblikken zijn, dat wij ons allen één voelen, hehooren- de tot een groote familie, „het Neder- landsche volk." Spr. achtte het een ge lukkig feit, dat men door een oranj e- vereeniging het doel bereikt had, dat men zich voor oogen stelt, n.l. het in standhouden en bevorderen van den band tusschen Nederland en Oranje. Spr. heette namens het bestuur der Oranj evereen. allen hartelijk welkom voor de groote opkomst bij dit concert. Spr. herinnerde er aan, dat voor 25 jaar in diezelfde kerk, waar thans het concert gegeven zal w;orden, door den hofprediker dominé van der Flier het koninklijk huwelijk werd ingezegend. Konden er toen weinigen daarvan ge tuige zijn, thans danken wij het aan de vorderingen onzer moderne weten schap, dat zooveel in den lande en ook wij hier van dit schoone concert kun nen genieten. Hoewel volgens spr. het zilveren ju bileumfeest van ons Koninklijk echt paar eigenlijk van intiem en huisel ij ken aard is, heeft toch het Nederland- sche volk van zijn gehechtheid en trouw aan 't Oranjehuis op duidelijke wijze blijk gegeven en geen wonder. Met dankbaarheid toch, zeide spr. mo gen wij gewagen van al het goede, dat wij in al die jaren mochten ondervin den. Met trots mogen wij daarom ook naar onze Koningin wijzen; denken wo slechts aan den watersnood en zoo veel waarin mannenmoed door onze Vorstin is aan den dag gelegd, vooral ook in het tijdvak 19141918. Zij pre fereert onder haar volk te zijn wan neer de nood op het hoogst is evenals haar Gemaal Prins Hendrik, hetgeen reeds is gebleken bij de ramp van de Berlin; ook de Prins wist zich in veler harten een .plaats te veroveren. Spr. meende niet te mogen eindigen, zon der ook m. dankbaarheid te gedenken aan onze Prinses Juliana, die naar wij hopen eens onze Vorstin zal worden en aan Hare Koninklijke Grootmoeder Emma, die langen tijd onze vorstin was. Spr. besloot zijn openingswoord met den wensch. dat de leus nog lang blijve: God, Nederland en Oranje! Nadat het programma was afge werkt, dankte eveneens de Burg. de aanwezigen voor het aandachtig .en rustig verloop van dezen avond, even eens de firma de Vries en Stevens te Leiden, welke zich de laatste dagen zooveel moeite en tijd. had getroost om dezen avond zoo goed mogelijk te doen slagen. Op Woensdag 24 Febr. a.s. hoopt de Geref. Zangvereen. „Soli Deo Glo ria" een uitvoering te geven in de Ger. Kerk. Het programma belooft weer veel schoons, zoowel voor zang- als muziekliefhebbers, aangezien er behal ve zang ook een strijkorkest haar me dewerking zal verleenen. Het bestuur van de Oranjevere niging en dat der AntiRev. Kiesvereen. alhier, hebben ieder een dankbetui ging ontvangen voor de telegrafische gelukwenschen, Hare Majesteit en Z. Koninklijke Hoogheid aangeboden ter gelegenheid van de herdenking van 't 25-jarig huwelijk. De Chi'. Hist. Kiesvereniging hoopt Vrijdag 10 Febr. a.s. des avonds te 7 uur te vergaderen in de kerkeka- mer der Ned. Herv. Kerk. Op d& agen da komt voor: le. Opening, 2e. Notulen 3e. Verslag penningmeester, 4e Verkie zing-bestuursleden, wegens periodieke aftreding der heeren G. v. d. Bijl en G. J. B. Corts, welke laatste zich niet meer herkiesbaar stelt, 5e. bespreking brief Hoofdbestuur en 6e. Rondvraag. De schipper P. d. L. Jr. had deze week liet ongeluk vanaf het dek zijner schuit in het ruim te vallen, waardoor hij een arm kneusde en zich onder ge neeskundige behandeling moest stel len. Ned. Herv. Gem. Zondag 9.30 en 6.30 uur Ds. Israël. G-eref. Kerk. Zondag 9.30 en 6.30 uur Ds. Haspers. De Geref. Meisjesvereeniging „Ma ria en Martha" welke in haar bijeen komsten een 77-tal kleedingstukken heeft vervaardigd en aangeschaft, heeft die uitgedeeld aan weduwen, groote en behoeftige gezinnen, hetwelk voor velen een prettige verrassing bleek te zijn, en voor de meisjes een aangename taak zoo succesvol barm hartigheid te beoefenen. RIJNSBURG. De raad dezer gemeente zal vergade ren op Vrijdag, 19 Februari 1926, des namiddags drie uiir. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling instructie Gemeente-werklieden, 3. Wij ziging instructie Gemeente-ontvanger, 4. Mededeeling overeenkomst N. Z. H. Tramweg Maatsch. 5. Voorstel aanvul- ling besluit verbreeding Sandtlaan, 6 Verzoek om voorschot 1926 op de ver goeding aan schoolbesturen ing. art. 101 L.O. Wet 1920, 7. Aanvraag school besturen vergoeding over 1925 ing. art. 101 L.O. wet 1920. Ds. Hofstede van Noordwijker- liout sprak gisteravond in de Herv. Kerk alhier over de zending. Het H. Mannenkoor zong eenige liederen, ter wijl de directeur, de heer Verloop van Noordwijk, eenige nummers op het or gel speelde. De heeren J. G. Vreeswijk en C. H. A. Collee alhier, zijn herbenoemd als voorzitter en secretaris van de com missie tot wering van schoolverzuim alhier. De handel loopt vlot, er is goede vraag voor export, de prijzen zijn loo- nend voor het bedrijf. Dat is wel het voornaamste wat er van te zeggen is. De prijzen verschillen weinig met vo rige opgave* Gele Prins 66.30, La Reine 3.503.80, Prosperity 66.30, Mu rillo 4.90—6, Gramoisie Brillant 4.20— 4.80, Prins van Oostenrijk 67, Fla mingo 5-306.60, Couronne d' or 5.60 5.90, Herman Schiegel 4—4.90, Thee roos 8.8,20, William Copland 66.70, Bartigon 8.408.60. KATWIJK AAN DEN RIJN. Op 73-jarigen leeftijd is in Den Haag overleden Dr. H. J. van Rijn, ge pensioneerd dirigeerend officier van gezondheid le klasse bij de Nederl. Ma rine, tevens oud-gemeentearts te Har derwijk. De overledene is de zoon van den hier nog bij velen goed bekenden gemeentearts Dr. van Rijn. woonachtig in de Kerkstraat. Dr. van Rijn Jr. was officier in de orde van Oanje-Nassau. De begrafenis zal plaats hebben op d» begraafplaats der Ned. Herv. gemeente alhier op Donderdag a.s. namiddag te half drie. Naar we vernemen zal de heer A. Schouten, controleur hij den plan- tenziektenkundigen dienst, op Vrijdag a.s. des avonds te acht uur, in het Ca fé de Kroon, een lezing houden over: Plantenziekten in bollen- en groenten- gewassen. Men verzoekt ons er aan te willen herinneren dat de leden van de Vei ling K. O. die voorstellen wenschen in te dienen voor de te houden leden vergadering, dit alsnog kunnen doen voor 1 Maart a.s. met eene vergezellen de memorie van toelichting. SASSËNHEIM. De Raad dezer gemeente zal a.s. Vrijdag 19 Februari, des voormiddags te 9.30 uur vergaderen. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken en mededeelin- gen. 2. Reductie grootverbruikers gas over 1925. 3. Uitkeering artikel1 101 der Lager Onderwijswet. 4. Bouwterrein „Kazerne". 5. Verhooging crediet trottoirs. o. Comptabiliteit 1925 en 1926. 7. Adressen dempen en niet dempen. Nieuwe Haven. 8. Salarisverhooging du Croix in ver band met waterbedrijf. Burgerlijke stand. Geboren: Dirk Sophidus, zoon van D. S. Wilbrink eti G. Staring. Overfed enAdrianus Gerardus van d. Zwet, 38 jaar, echtg. van W. H. Lan- gelaan. Laurens Rerjm, 66 jaar, wedn. van A. Hartendorp, te Haarlem. Gehuwd: Gerardus Vogelaar, 22 jaar en Jaooba Oudshoorn, 22 jaar. Gevestigd: Mej. C. J. van der Lans, Hoofdstraat 30, van Wassenaar. J. Broer en gezin, Kastanjelaan 9, van Leimuiden. Mej. H. de Jong, Hoofdstraat 119, van Am sterdam. Vertrokken: H. van 't Hart, van Zuiderstraat 31 naar Leiden. Mej. M. van Lugpen, van Hoofdstraat 67 naa r's Gravennage. E. J. van Dronkélaar, van Zuiderstraat 28 naar Utrecht. T. Klein, van Hoofdstraat 65, naar Haarlemmermeer. J. Vogelaar, geb. Oudshoora, van Tacoba van Beie- renlaan 6 naar Noordwijk. HAARLEMMERMEER. Geboren: Everdina Hendrika Wilhel mina, d. v. J. Roubos en A. M. van Loevestijn; Frans z, v. W. G. F. Sant en A. .Taufer; Antonlus Gerardus, zv. W. de,Boer en A. L. Nijssen; Jan, z. v. C. Bootsman en G. Hartkamp; He lena Johanna en Adrianus Johannes, tweeling van P. vap Oosten en C. Beijk Abraham Gerardus, z. v. C. Schouten en P. J. Brand; IJsbrand, z. v. H. C. Kemp en C. van der Blom; Geertruida Catharina, d. v. G. P. van der Zwet en M. C. le Feber; Wouter Jacobus, z. v. J. van Leeuwen en C. van Liempt; Ja cob, z. v. J. Verhagen en F. C. Sloo- ten; Dimphina, d. v. P. J. Rens en C. van Tilburgh; Jan Marinus, z. v. J. M. van de Pol en E. M. Houtkooper; Ja cobus, z. v. J. Olijerbroek en J. E. Th. d' Hane; Jannigje, d. v. J. de Moor en G. Harting; Pieter z. v. C. Bakker en P. G. Bunt. EEN HISTORISCHE HERINNERING. Mr. J. B. jo. schrijit ia de N. Crt.: Mocnt een nieuw Kabinet optreden, dan zou zich ten opzicnte van het uactaat me. Beigië, van April 192u, een dergelijke quaesiie voordoen als met het verdrag van 21 Sept. iö62 met dezelfde mogendheid gesluten. Het is bekend, dat dir tractaat een einde trachtte te maken aan de groote moeilijkheden, ontstaan door de om standigheid, dat de kanalen, door Beigië gemaakt, ter besproeiing van de dorre Kempen, zooveel water aan de Maas onttrokken, dat de scheep vaart m sommige jaargetijden op het Limburgsche deel dezer rivier onmo gelijk gemaakt werd. Nu was genoemd tractaat gesloten door het Ministerievan Hall, en wel door den Minister van Zuylen van Nyevelt. Vóórdat het tractaat echter in de Kamer ter sprake was gekomen, was het Ministerie afgetreden en ver vangen door een kab.nnet-Thorbecke, waarin de heer van der Maesen de Sombreft de portefeuille van Buiten- landsche Zaken had op zich genomen. Deze nieuwe regeering keurde het ver drag af en vond daarin geen behoor lijke waarborgen voor de Nederland - sche belangen. De vraag rees toen of de regeering de goedkeuringsvoordracht kon terug nemen. Zij meende van neen," ter wille van onze vriendschappelijke verhou ding tot België, en achtte zich ver plicht om de artikelen, die goedkeu ring behoefden, aan het oordeel der Sta ten-Generaal te onderwerpen. Zelfs achtte zij het loyaal aan België mede te deelen, dat zij het tractaat niet wilde verdedigen, en in de open bare vergadering, waarin het goed- keuringsontwerp aan de orde kwam; sprak zij geen enkel woord ter ver dediging, waarna hei met 47 tegen 7 stemmen werd verworpen. In de Ivamer is 'toen veel gediscus sieerd of deze houding, reeds in de M. v. T. van het goedkeuringsont- werp aangenomen, correct was. De heer ,Yan Goltstein redeneerde aldus: Er is gecontacteerd met den Neder- landschen Staat, vertegenwoordigd door een regeering, die bevoegd was om te contracteeren en liet doet er niets toe of thans andere personen die regeering vormen. Al ontbreekt cle ratificatie, de overeenkomst be staat tusschen partijen. E11 de regee ring moet ratificeeren, omdat gehan deld is overeenkomstig haar lastge ving. Hij beriep zich op autoriteiten, als Vattel, Wheaton, Kiüber en Bijn- kershoek. Deze meening bleef niet onweerspro ken, de nieuwere schrijvers nemen in derdaad aan, dat niet-goedkeuring voor de Vertegenwoordiging een grond vcor niet-ratificatie van een ge sloten verdrag kan opleveren, maar reeds in de tweede helft der 19e eeuw kon men zich beroepen op voorstan ders der leer, dat, terwijl weigeren van ratificatie niet ongeoorloofd is, deze weigering op juiste motieven be rusten moét. Dat tot deze motieven behoort: niet-goedkeuring der conven tie door het parlement, behoeft geen betoog en wordt ook door sommige schrijvers uitdrukkelijk vermeld. Volgens den heer Mackay had de regeering den termijn van ratificatie moeten laten veriaopen, wat doorBel- fië als een onvriendelijke daad had urmen beschouwd worden. De vraag kwam nog ter sprake: wanneer onverhoopt "de Tweede en daarna de Eerste Kamer het verdrag hadden aangenomen, terwijl men wist, dat de regeering tegen ra tificatie was, zooals zij zich van te voren had uitgelaten, kan zij moeilijk den Koning tot ratificatie adviseeren, en een niet-ratificatie was schadelijk geweest voor onze betrekkingen met België. Daarom kon men niet anders dan de houding van het Kabinet goed keuren. De regeering had nog een anderen weg kunnen volgen; namelijk gedu rende de openbare behandeling schor sing der beraadslaging voorstellen om met de Belgische regeering over som mige details van het verdrag nader van gedachten te wisselen. Wellicht dat deze historische her innering sommigen belang inboezemt, wanneer de tegenwoordige crisis in dien zin wordt opgelost, dat een nieu we titularis voor Buitenlandsche Za ken optreedt, die over het tractaat van 3 April 1925 anders denkt, dan de tegenwoordige. RECHTZAKEN. Diefstal van stoom of warmte. Voor het Hot heeft in hooger be roep terecht gestaan W. H. D., wa&ch- industrieel te Wassenaar, terzake dat hij zich aan diefstal subsidiair ver duistering vain stoom en warmte zou hebben schuldig gemaakt. Beklaagde bekende, dat hij op de stoomleiding van de wasscherij een radiator had geplaatst, waardoor hij zijn woonkamer boven de wasscherij had verwarmd. Hij beriep er zich op, dat hij vrij g^s had. Bekl. is door den Haagschen Po litierechter veroordeeld tot f 25 boete terzake van verduistering, van stoom. Hij is in hooger beroep gekomen van dit vonnis, omdat hij van meening is, dat hij zich niet aan een strafbaar feit heeft schuldig gemaakt en de stoom niet verduisterd heeft. De President wees beklaagde er op, dat de stoom door het feit, dat deze thans door den radiator ging, eenige graden warmte verloor. Bekl. gaf dit toe. Als getuige a décharge werd ge hoord de heer C. Hens ing, gewezen directeur der Koninklijke Édel-Me taalbedrijven Getuige verklaarde, dat hij in zijn kwaliteit van directeur van directeur van de zilverfabriek te Voor schoten de ervaring had opgedaan, dat het bijplaatsen van een radiator op de wijze, zooals bekl. aangaf, geen merk baren invloed uitoefent op het ko- lengebruik. De Procureur-Generaal eischte be vestiging van het vonnis a quo. Mr. de Clercq, advocaat te Leiden,- trad als verdediger op voor den "be klaagde, en wees op de belangstel ling, welke voor deze zaak bestaat, vooral in juridische kringen. PI. betoogde, dat de stoom, die bekl. door de radiator in zijn woon vertrek had geleid, weer verder ging naar daarachter liggende lokalen, die behoorden tot de faoriek. Er was der halve geen sprake van verduistering van stoom in de fabriekslokalen en eenige graden minder had dan wan neer zij niet door de radiator was gegaan. Er blijft dus alleen over "de vraag, ot warmte is gestolen. PI. zette uiteen, dat volgens natuurkundigen warmte is een bewegingsvorm van de moleculen. Dit kan men naar pl.'s meen ing, niet beschouwen als eenig „goed", dat vatbaar is voor weder rechtelijke toeëigening. PI. wees nog op het bekende arrest van den Hoogen Raad over diefstal van electriciteit. De Hooge Raad heeft daarbij' electriciteit wel als eenig goed beschouwd. Warmte kan men toen ze ker niet onder het begrip eenig „goed' brengen, zoodat bekl. te dien aanzien, naar pl. concludeerde, van rechtsver volging zal moeten worden ontslagen. Het Hot zal 24 Febr. a.s. uitspraak doen. Bella-donna-vergiftiging. Voor het hol is vandaag in hooger beroep behandeld de zaak tegen den 47-iarigen P. B., zonder beroep, in den Haag, die door de Haagsche rechtbank is vrijgesproken van aehem ien laste gelegde medeplichtigheid aan het bekende geval van bella-donna- vergiftiging dour zijn vrouw gepleegd in den zomer van 1922 tegen hete cht- paar Van Ooft, welk echtpaar een groentewinkel drijft in de Van der Neerstraat. De vrouw zag daarbij kans een nagenoeg waardeloos bannkbiljet van 1U0 roebel gewisseld te krijgen als ware hei een Nederlandsch bank biljet van 100 gulden. He O.M. dat jaar gevangenisstraf tegen den bekl. had geëischt, was van het vrijsp ekende -vonnis in hooger beroep gekomen. Evenals in eerste instantie gaf be klaagde te kennen, dat hij zich van het gebeurde niets meer kon herinneren; hij bleef als versuft in de beklaagden bank zitten. Als deskundige werd wederom ge hoord dr. J. Schokens, die volhardde bij 'het door hem uitgebrachte rap port. De deskundige acht bekl. wel toerekenbaar. Bekl.'s raadsman, mr. Bekker, '5eel- de mee, dat een door hem gedag vaarde deskundige a décharge wegens ziekte niet aanwezig konn zijn. Mr. Bekker verzocht het hof, hem alsnog in de gelegenheid te stellen, dezen deskundige te doen hooren. Na raadkamer deelde de president, mr. Abersoü, mee, dat het nof geen termen aanwezig acht, in dit stadium van de behandeling de zaak uit te stellen. Indien nader mocht blijken, dat het verhoor van den deskundige k décharge noodig is, zal het hof als nog ambtshalve dat verhoor gelasten. De procureur-generaal, mr. Royer, Enema, requisitoir nemende, zeide. niet te begrijpen, hoe de rechtbank dezen bekl., die voor den rechter-com- missaris, een volledige, omstandige bekentenis heeft afgelegtd en die vol gens de deskundigen een simulant is, heeft kunnen vrijspreken. Naar spr.'s meening zal die vrijspraak niet ge handhaafd kunnen blijven; hij" vroeg veroordeeling van den bekl. tot een gevangenisstraf van 4 jaar. Mr. Bekker verklaarde, dat hij zich in verband met de zoo juist door het' hof gegeven incidenteele beslissing, zou onthouden van psychiatrische be schouwingen. Pl. vertrouwde echter, dat het hof alsnog het verhoor van den deskundige a décharge noodig ral achten. De vrijspraak van de rechtbank is naar pl.'s meening in verband met hetgeen bekl. hier te laste gelegd is. In Amsterdam heeft men hem'dan ook heel wat anders te laste gelegd. Pl. zeide dat bewezen moet wor den, dat bel. objectief overtuigd was, van de schadelijkheid van "bella-cfonna Kan men dat hier aannemen, waar vaststaat, dat bekl. zelf meermalen om zoo te zeggen, voor rijh pl ei zier, bella donna heeft gebruikt? Nog betoogde pl., dat hetgeen de procureur-generaal een vqUecLige be kentenis noemt, dit naar zijn meening geenszins is. De uitspraak werd bepaald op 8 Maart. S cheepstij dingen. HOLLAND-AMERIKA LIJN. VOLENDAM, van Botterdam naar N, York, pass. 16 Febr. Kaa-v Race. BINNENDIJK, vam Botterdam naar New York, pa»9. 16 Felbr. Sablé Eiland. SILARUS, van Vancouver n. Rotter dam, 11 Febr. van Loe Angeles. MOERDIJK, vau Seattle naar Glas gow en Rotterdam, pass. 16 Febr. Fast net. NOORDERDIJK, van Rotterdam naar Vancouver, 17 Febr. te Antwerpen. GAASTERDJIJK, van Vancouver n. Rotterdam. 16 Febr. te Sati Francisco. DRECHTDIJK, van Rotterdam naar Vancouver, 12 Febr. van Cristobal. MARY'LAND, van Baltimore naar Rotterdam, 14 Febr. te Norfolk. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. PRINS DER NEDERLANDEN, uitreis 17 Febr. van Suez. PRINSES JULIANA, uitreis, 17 Febr. te Soutampttm. SUMATRA, uitreis, pass. 17 Febr. Gravesendi van Londen. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. ORANLA, 17. Febr. van Amsterdam tiaar B. Ayres. S ALL AND, uitreis, pass. 17 Febr. Dungeness. KRAKATAU, uitreis, 15 Febr. te Medan. ROTTERDAMSCHE LLOTD. KERTOSONO, thuisreis, 16 Febr. Marseille. PATRIA, thuisreis, pass. 16 Febr. Perim. 3 DJAMBI, 17 Febr. van Batavia te Soerabaia. MERAUKE, 17 Febr. van Rotter dam te Hamburg. DJEMBER, uitreis, 17 Febr. van P. Said. GORONTALO, uitreis, 17 Febr. v. P. Said. SAMARINDA, thuisreis, pass. 17 Feb. Suez. BANDOENG, uitreis, 17 Febr. te Ant werpen. KAWI, thuisreis, pass. 17. Febr. Fi* nisterre en wordt 19 Febr. te Cowes verwacht. TJERIMAI, 17 Febr. van Batavia n. Rotterdam. HOLLAND-AFR1KA-LIJN. SALEIEE. 16 Febr. van Rotterdam naar 0. Afrika. YIELISKERK, 17 Febr. van Rotter dam naar Hamburg. NIJKERK, 17 Febr. van Durban n. Delagoabaai. RIETFONTEIN, van Beira naar Rot terdam via Duinkerken, pass. 16 Febr. Niton

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6