X.;; NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 16 FEBRUARI 1926 UIT ONZE INDIEN. De Soerabajasche stakingen. Hoewel het voor de regeering vast staat. dat de thans geëindigde stakin gen te Soerabaja van communistische zijde zijn aangestookt, heeft de regee ring volgens een Aneta-bericht het niettemin wenschelijk gevonden 'n onderzoek te doen instellen, en een rapport te doen uitbrengen over de arbeidstoestanden in de industrie al daar, hetgeen opgedragen is aan het hopfd van het kantoor voor arbeid. Voor de leiding van het onderzoek te Soerabaja wees mr. Vreede aan den heer Van Ardenne, arbeidsinspecteur te Soerabaja, wien tijdelijk wordt toe- gevqegd de administratief ambtenaar P. de Kat Angelino. De geest op de .Java." Het A.I.D. had te Priok een kort on derhoud met den vlootpredikant ds. Bartlema. die zich tusschen Soerabaja en Batavia aan boord van den kruiser „Java bevond. Desgevraagd deelde ds. Bartlema omtrent den geest onder de opvarenden van de „Java" mede, dat deze oneindig veel beter is dan in som mige bladen wordt voorgesteld en dat de geste van sommige raddraaiers bij de marine niet de sympathie heeft van het personeel in het algemeen. Opmerking verdient, dat onder de gehuwde mariniers, die hun gezin in Indië hebben, volkomen tevredenheid heerscht. Vliegtocht van Iadië naar Nederland. Naar het Alg. Ind. Dgbl. vernam is bij de Luchtvaartafdeeling een voor- loopig plan uitgewerkt om met een es cadrille van 5 vliegtuigen een tocht naar Nederland en terug te maken. Men beschikt, zegt het blad, thans nog niet over apparaten, waarmede zulk een tocht met kans op succes kan worden aangevangen, gesteld, dat het voornemen de instemming der autori teiten heeft. Binnenkort echter zal men de be schikking hebben over de nieuwe „Fokker" type C IV, waarmee zeker wel 7 uur per dag aan één stuk gevlo gen kan worden. Is de gemiddelde snelheid 200 kilometer per uur, zoo zou de tocht in een dag of tien vol bracht kunnen worden. Er moet echter eerst worden nage gaan of de nieuwe vliegtuigen zoo gemakkelijk bestuurbaar zijn, dat de piloot 7 uur aan één stuk kan volhou den. En verder zijn er nog tal van voor bereidingen te treffen. Zoo moeten bui tenlandsche regeeringen toestemming geven aan de militaire vliegtuigen om hun grondgebied te passeeren. etc. Ofschoon het plan nog heel embryo naal is, vond het Alg. Ind. Dgbl. het belangwekkend genoeg, om er bekend heid aan te geven. De uitvoering zal nog wel langen tijd op zich doen wach ten. 1 Burgemeester van Gheribon. De heer R. A. Schotman, thans wd. burgemeester, is definitief benoemd tot burgemeester van Gheribon. Diamant op Borneo. De heer Krol, de leider van 't mijn- bouwbedrijf in Borneo, zeide in een in terview, naar aanleiding van berich ten, als zou de primaire vindplaats van diamant op dat eiland ontdekt zijn, dat hij deze berichten beslist ont kennen moest. Hij voegde daaraan nog toe, dat wat gevonden is, niet van be- teekenis moet worden geacht, aange zien de diamant voorkomt tezamen met korund, welke stof onsplijtbaar is. (Deze laatste opmerking lijkt ons wel wat al te sterk. Vergissen we ons niet, dan is ook amaril korund en am a ril is poedervormig. Men heeft dit des tijds pogen toe te passen bij het slijpen van diamant, doch het bleek niet zoo hard als diamant, zoodat het niet kon worden aangewend). Hygiëne in het Verre Oosten. Half Januari is uit Singapore terug gekeerd de hooflüinspecteur van den dienst voor de Volksgezondheid, dr. G. J. van Lonkhuizen. Het doel van de reis van genoemden dienstchef was een bespreking betref fende het bureau van den Volkenbond voor de hygiëne in het Verre Oosten en thans hoorde het „Bat. Nwsbl." dienaangaande, dat de begrooting voor dat bureau voor het jaar 1926 op de gehouden bijeenkomsten is vastge steld. Zij sluit met een bedrag van 70.000 (Straits) dollars. Het aandeel, dat Ned. Indië hiervoor zal hebben bij te dragen, is nog niet bepaald. Nader overleg met de Indische en de moeder- landsche regeering is hiertoe nog nood zakelijk.. Er is ook nog gesproken over de mo gelijkheid van een uitbreiding der wer kingssfeer van genoemd bureau, voor namelijk op het gebied van de ver spreiding van draadloos nieuws op hygiënisch gebied, terwijl eveneens in overweging is genomen, door middel van dit bureau een nauwere samen werking tusschen alle onderzoekers op medisch gebied in het Oosten tot stand te brengen. GEMENGD NIEUWS. Zacht weer. Uit Siberië ko men opnieuw berichten over abnor maal zacht weder. De temperatuur is gemiddeld 5 graden boven het vries punt, met het gevolg, dat overal de sneeuw 'Bmielt een ongekend ver schijnsel in dezen tijd van het jaar. Russische studenten bij Ford. De Prawda maakt melding van een door de sovjet-regeering aan gegane overeenkomst met Henry Ford, ingevolge waarvan deze aan honderd technische studenten uit Rusland ge legenheid zal geven gedurende eenigen tijd op zijn fabrieken practisch werk zaam te zijn. Gedurende hun tewerk stelling zorgt Ford voor hun onderr houd, maar zij ontvangen geen salaris Tram en autobus. Het ge meentebestuur van Londen heeft aan de banken, die voor de exploitatie van de gemeentetram geld verschaffen, ver zocht, de credieten te verlengen, of schoon de exploitatie in het afgeloopen jaar een verlies van 235.836 heeft op geleverd. Daarbij werd medegedeeld, dat het aantal autobussen zal worden verminderd om de concurrentie tegen de trams minder scherp te maken. De „geluk-zoeke r". Een schuitenvoerder in Londen, die na zijn wettig huwelijk in 1918 nog met drie andere vrouwen was getrouwd, verontschuldigde zich bij den rechter met het Engelsche spreekwoord, dat wie geluk wil vinden, eerst de boete moet ondergaan. Dat hij dit spreekwoord ook in de practijk toepast, bewijst wel het aan tal gevangenisstraffen, dat deze on verbeterlijke bigamist heeft onder gaan, voor hij het ware geluk bij zijn vierde metgezellin heeft gevonden. Zijn wettig huwelijk had plaats in 1918, maar zijn echtgenoote was hem ontrouw en, zonder scheiding aan te vragen, trad O'Brien, aldus heet de „geluk-zoeker in 1920, weer in het hu welijk. Deze wetsovertreding moest hij met negen maanden dwangarbeid boeten. Nauwelijks uit de gevangenis ontsla gen, beproefde O'Brien in 1922 weer zijn geluk, doch de bruidegom had blijkbaar redenen aan zijn toekomstig geiuk te twijfelen, want direct na on- derteekening der trouwacte, verdween hij. Dit weerhield de justitie echter niet, hem wederom op te sporen en hem voor zijn tweede euveldaad twaalf maanden dwangarbeid op te leggen. Nu heeft hij voor den derden keer terechtgestaan en daar hij nu het ware geluk heeft gevonden en* ook de te genwoordige „echtgenoote" verklaar de, dat O'Brien voor haar en de twee kinderen een model-echtgenoot en va der was, roept hij de clementie van den rechter in. De wet is echter onverbiddelijk en O'Brien kan weer gedurende negen maanden nadenken over het onvol maakte levensgeluk. Slachtoffers van hun be roep. Het ondersteuningsfonds voor het Engelsche spoorwegpersoneel publiceert het aantal ongevallen, bij de verschillende spoorwegmaatschap pijen, aan het personeel overkomen. In totaal werden over het jaar 1925 niet minder dan 127 man gedood, waarvan het leeuwenaandeel met 65 man, komt voor rekening van cic Lon don Midland Southern spoorweg maatschappij. Het aantal ongevallen, waarbij de slachtoffers voor ondersteuning door het fonds in aanmerking kwamen, bedraagt 5.349, terwijl 612 man stier ven ten gevolge van ziekten, die voor het meerendeel een gevoig waren van de werkzaamheden. Engelsche manieren. In het Britsche Lagerhuis heeft dezer da gen een grappige scène plaats gehad, even voordat de minister voor Schot land de vergadering sloot. Buchanan (Labour) wenschte nog een voorstel te doen. In overeenstem ming met de regels van het Huis moet in zoo'n geval het parlementslid zijn hoed opzetten, terwijl hij op zijn plaats blijft zitten. Buchanan kon, hoeveel moeite hij ook deed, maar geen hoed te pakken krijgen. Het lid Neil Maclean deed te vergeefs bij de ministerzetels een po ging om een hoed te leenen. Twee banken verder zat miss Wilkinson (Labour), met een zwarte toque op het hoofd. „Leen me je hoed even, Ellen", riep Buchanan en miss Wilkinson deed dit prompt. Buchanan zette daarop het zwart fluweelen dameshoedje op zjjn roode haardos en diende, onder $icotu vroolijkheid, zijn voorstel in. Bedriegster bedrogen. Bij Winschoten heette een vróuw door een rijwielhersteller aangerand te zijn. De „aanrander" is echter vrijgelaten, daar hét bleek, dat de juffrouw dit verhaaltje verzonnen had. Zij is nu op haar beurt wegens valsche aahgifte verbaliseerd. Lastig karweitje. -—Te Nij megen zou hij een bewoner in de ta tert een gerechtelijke verkooping plaats hebben. De bewoner en zijn beide zoons weigerden den deurwaar der en de politie echter den toegang. Met geweld moest de deur geopend, doch aan de binnenzijde was alles ge barricadeerd, zoodat men met een boom, gelijk de Watergeuzen voor Den Briel, ruim baan moest maken. Doch ook toen was men nog niet klaar, want de drie kerels verdedigden zich wanhopig met knuppels. Eerst na een verbitterd en bloedig gevecht werden ze overmeesterd. Een oude zeerob. Te Ter schelling is Zaterdag plotseling over leden de oude gezagvoerder de heer Jan Klijn, in leven kapitein van de postboot „Minister Krans"-. De kapitein van de Krans stond hij velen in hoog aanzien. Reeds 41 jaar nam hij den dagelijkschen dienst van Harlingen op Terschelling waar en miste in dien tijd slechts tweemaal op zijn post. Ernstig auto-ongeval. Zondagavond om kwart over 9 zou de heer A. v. Essen, inspecteur van dén Arbfeid, te Oversqhie, met een auto twee dames naar Hoek van Holland brengen, die bij hem gisteren te gast waren geweest. Toen men even voor de Zweth was, passeerde men een ande ren auto. Verblind door de lichten van den passeerenden auto, raakte v. E. zijn stuur kwijt en reed in de sloot langs den weg. De naast hem zittende heer I. J. de Bie, oud-raadslid van Overschie kwam onder den auto en was oogenblikkelijk dood. De overige personen zijn er met den schrik afge komen. Goudversmelters. Te Pa rijs zijn 4 personen, twee mannen er twee vrouwen; gearresteerd, die er hun werk van maakten, gouden mun ten en zilvergeld op te koopen en tc versmelten. Zij hebben bekend, in drie maanden tijd ongeveer 1200 kg., goud en zilver versmolten te hebben. Volgens de eerste uitslagen van het onderzoek zijn op deze wijze 272 niil- lioen francs in goud versmolten. Pagehaar. Dezer dagen kwam een ingezetene van Nieuw Helvoet den burgemeester vertellen, dat 's nachts iemand door openschuiving van een raam zich toegang had verschaft tot de slaapkamer van haar kinderen en haar 12-jarig dochtertje de haarvlecht hall afgeknipt. Bij het door de politie ingestelde onderzoek bekende evenwel de 12-jarige al spoedig dat zij het ver haal verzonnen had en zelve haar vlecht had afgeknipt, Haar ouders wilden niet hebben dat ze pagehaar droeg. Doodelijk ongeluk. Zater dagavond vond een droevig ongeluk plaats nabij DiéversbrUg te Meppel. De scheepsjager Gritter, van Uffelte, "was bezig een schip te sleepen en waar schijnlijk door -den dikken mist zag hij de tram van Smilde naar Meppel niet aankomen. Ook de machinist zag den man niet tijdig genoeg. Toen Gritter de lijn wou losmaken, was de tram al hij hem. Man en paard werden door de- tram gegrepen en gedood. Verzande terreinen. Nu het overstroomihgsw'ater in den Ooy- polder is weggevloeid, blijken in de streek van de doorbraak bij Erlecom vele landerijen onder zand en grint be dolven. Hier en daar staan de hoornen tot aan de kruinen in de zandmassa. Het gat bij Erlecom is nog niet ge- dicht. De Ooypolder heeft thans veel van het kwelwater te lijden, dat groote op pervlakten heeft blank gezet. Treinontsporing. Bij heit bin nenkomen op het station Meerló Tien- raai van den van Venlo komenden goe derentrein 6534 ontspoorden Zondag morgen ©enige goederenwagens, en ruk ten in hun vaart het er haast liggend hoofdspoor uit zijn verband. In verband hiermede maakte de stationschef be zwaar om den sneltrein Amsterdam- Maastricht, die dit station anders met volle snelheid passeert, te laten door gaan. uit vrees, dat deze eveneens zou puts oren. Dientengevolge werd aan Venlo een noodtrein, gevraagd, welke in zeer korten tijd ter' plaatse aankwam om de reizigers, alsmede de bagage over te nemen. Een en ander ging met ruim eëJn uur vertraging gepaard. Aanstonds is men begonnen met het herstellen, ofschoon toch de trein tot Venlo werd gebracht, om de reizigers Maastricht-Amsterdam, na overstapping in Venlo, verder te brengen. Inbraak in Postkantoor. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is te Utrecht ingebroken in het postkan toor (bijkantoor) in de de Sweelinck- straat aldaar. De inbreker is door een vrij nauw tuinielraam het gebouwtje binnengeko men, heeft daar, vermoedelijk met een schroevendraaier, het oude brandkast je geopend en een groote hoeveelheid postzegels en rentezegels van verschil lende waarde medegenomen tot een to taal bedrag van f 2000. Langs denzelfden weg is hij daarna weer uit het gebouwtje verdwenen. Uit het onderzoek, door de recherche ingesteld, bleek, dat men vermoedelijk hier met een vakman-inbreker te doen heeft, daar nergens vingerafdrukken ge vonden zijn. Tot nu toe heeft de recher che geen enkel spöor van detn dader kun nen vinden. Brutale st'raatr00ver. Te Neurenberg is een bediende der graan- firma Ch. Sachs, die bij de Rijksbank 18000 afgehaald had, door een man met een steen neergeslagen en beroofd. De overvallene kon zich echter op richten en liep terwijl het bloed uit zijn wonde stroomde, den roover na, die door toegeschoten voorbijgangers ge grepen en aangehouden werd. Het bleek een werkloos koopman te zijn. Tentoonstelling verbrand. Te Cairo zijn de gebouwen der land bouwtentoonstelling, waarvan de ope ning op 20 Februari was vastgesteld, in een 20-tal minuten tijds, door een hevigen brand vernield. Er is geen enkel slachtoffer, maai' de schade is belangrijk. Geen enkel tentoonstellingsobject be vond zich gelukkig in de gebouwen, die .in een schilderachtigen Oosterschen stijl waren opgetrokken. Vliegongeluk. Tijdens een proefvlucht nabij Salisbury (Eng.) is de eskaderleider van de Koninklijke lucht macht, Thornley Carr, gedood, doordat zijn toestel in een dikken mist verdwaal de en neerstortte. Effecten ver valse hers. De Parijsohe politie heeft Russische en Roemeensche staatsambtenaren gevan gen genomen, die eenige duizenden val sche waardepapieren van de Engelsche goudmijnmaatschappij in Rusland op de Fransche markt brachten. TWEE GELEERDEN VECHTEN OVER EEN BEEN. In Engelsche archaeologisehe krin- en wordt gedisputeerd over een geval at sterk herinnert aan het groote avon tuur van Dickens' Pickwick Club, waar in Pickwick 'n steen vindt met een ge heimzinnig ,5-regelig opschrift'. B.I.L.S.T. U.M.' P.S.ZJjT KM. E.R.K. en met deze vondst sensatie onder de oudheidkundigen verwekt. Wanneer dan later een boer komt Yerfc.eile% dat hij zelf deze woorden „Bill Stumps zjjii merk" in een verloren uur in dien grens steen heeft gehakt.weigeren de geleer den, deze platte verklaring te aanvaar den^ en verdedigen hartstochtelijk hun mcoi onbegrijpelijk opschrift. In 1914, vertelt de „Daily Chronicle" werd een door twee jongens van een school te Sherborne in Dorret gevonden been door gezaghebbende geleerden be zichtigd, en Sir Arthur Smith Wood ward beschreef de er in gegrifte tee- kening van een paardekop voor het ge ologisch genootschap als een voorbeeld van palaeolithisqh© kunst en publiceer de.er een monografie over: ,,Over een blijkbaar palaelithische teekemng op een been uit Dorset". Een maand geleden nu kwam een boek van Prof. Sollas uit, waarin ter loops vermeld werd, dat dit specimen van palaeolitisch© kunst „een namaak van een paar Schooljongens is"'. Sis Arthur Woodward schreef daar op in „Nature", dat ieder, die het been bestudeert, kan zien, dat het half ge fossiliseerd is, en dat de teekening er in gekrast moet zijn, toen het nog versch was; dat verder net Geologisch Genoot schap het als tot het steenen tijdperk behoorend aanvaard heeft. Hij wist ver der in verbinding te komen met den heer Cortesi, een van de schooljongens en deze verklaarde, dat de vondst echt was, en dat hij toenmaals, 15 jaar oud, tot zulk een truc niet de noodige vaar digheid zou gehad hebben. Prof. Sollas heeft nu echter den heer Bayzand van Oxford aan znn zjjde ge kregen, die ten tijde van do „ontdek-' king" aan de Sherbornesch school aan gesteld was om de. museum verzameling te ordenen. Hij vertelt, dat het heele geval geënsceneerd werd, om den na- tuurkuiide-teeraar te foppen, zonder dat iemand .dacht, dat het verdere conse quenties kon hebben. Men kan zich nog goed herinneren, dat de klas zich over het geval verheugde, en hij werd zelfs uitgenoodigd, om het namaaksel te ko men bekijken. Het been werd bij een hoop afval gevonden in 1912 of 1913, en hij had er later nooit meer aan ge dacht, tot hij verrast werd door de mededeeling van sir Arthur Woodward aan het Geologisch Genootschap. Prof. Sollas verklaart dan ook, dat hij het voorwerp als een vervalsching en zelfs een onhandige, beschouwd. Het wederwoord van de tegenpartij die zich haar been wel niet zoo maar zal laten ontrukken, wordt nu met eeni- geepanning verwaent. RECLAME. Mijnhardt's Hoofdpijntabletten Egg stillen spoedig de ergste hoofdpijn Stil Prijs 60ct. Bij Apoth.en Drogisten. B RECHTZAKEN. HAAGSCHE RECHTBANK. De politie rechter mr. Bommezijn veroordeelde N. van W., studentenop passer te L e i d e n, tot 2 maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk, omdat hij een viool, die hij in huurkoop had, verkocht had. Tevens werd aan het vonnis toege voegd dat van W. de f 34.50, die hij aan B. schuldig was, binnen 6 maanden moet betalen. Onbestelbare brieven en briefkaarten in de tweede helft van Januari. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zjjn. Terugontvangen in de tweede helft der maand Januari 1926. Brieven Binnenland: Willem, Zaal 134, Dordrecht. Dep. van Koloniën, 's Gravenhage. A. En- eisen, Lage Zwaluwe. Koning, Leiden. Kraijennoff v. d. Lee, Amsterdam (2 stuks). Inspecteur Dir. Bef., ie afd. Leiden. Mej. Liebenschutz, Rheden. Min van Koloniën, Den Haag. Pensioenraad. Den Haag. Heer Phu Leerdam. T. Meij er, Js Bosch. Mej. C. Noort, Hilversum J. Roose, Mengelbergsingel Ph. J. Smits, Haag. A. Vermeulen, Leiden. Briefkaarten. Binnenland: Gretha Fontpne, Schiedam. Mr. Fran boom, Haarlem. Mej. L. v. cj. Hoek, sen, Overschie. M. de GraafHoogen Haag. Mej. Rrayenhoff v. d. Leen, Amsterdam. J. - Kreuning, Haarlem. J. v. Oudheusden v. Seters, Haag. W; Schouwstra, Lobith. Brieven Buitenland Miss L. U. d'AndrectscL Thornhill. S. Krejjns, Arizon U. S. A. Mad. M. Roskam, Paris. L. v. Zujjlen, Semarang. 1 briefkaart zonder adres. LIJST VAN VESTIGING EN VERTREK. Gevestigd. A. L. Einthoven, Morschweg 66; K. J. de la Parra, Papengracht 26; C. ae Jong en familie, opzichter wasch inrichting, v. Lennepstraat 7a; C'. A. Halvemaan, d* ens L. ode, N. Rijn 62: M. E. Muhlau, Haarlemmerstraat 19; K. Brehm, dienstbode, Papengrachi 19; A. M. Stroct v.an oTLcier A. d. H., Langebrug 4; \f. Brouwers—ivUkmak Haari.straat'101;'D. E. Scliwenneker, verpleegster, zvpaci. Ziekenhuis; A. K. van Vugt en familie, chef kok, v. d. DuiiAstraat 10; P. J. van Tongeren, modiste, H. Morschweg -0a; G. J. de Vries, Rapenburg 38 M. v. Eg ten, officier L. d. H. Langebrug 4; A. VV. Philipsen en lam., marinier, W. Pyr- mpntstraat 5a; L. P. Touw eifJ tam. chauffeur, Acaciastraa. 1 T. C. Leer touwer, Haarl.straat 237; K. J. C. 'Beckmann en tam., kap.tèin infanterie Haagweg 80; S. G. Nijo Kiktjien, W. Singel il\ R. G, van den Bosch en tam. Steenschuur 13; A. M. Deihéma huishoudster, Rapenburg 213; _G. van Dijk en lam., touwslager. Seringen straat 61; B. Th. J. M. Wilmer, win kelbediende, Brefestraat 23; F. van Schooien, gasfitter, Hoi. van Venetië 8; E. v. a. Hoek, dienstbode, Joü- bertstraat 6a; J. G.-Zandbergen, dienst, bode, Vrouwensteeg P. v. d. Zwet, Atjenstraat 17a; W. M. en IV. Beun, Heerenstraat 18; T- W. \Wlchers, fee- raar Rapenburg .13; P. H. P. Schubert, koopman, Kóddesteeg 40; O. Schuma cher en gezin, controleur, B. B. met verlof, Oegstgeesterlaan 21; A. E. Ber nard, dienstbode, Rijnsburgerweg 84; A. A. M. Duijker, huishoudster, Ver verstraat 16; P. Olivier, verpleeg ster, Galgewater 5a; W. Houtman, de Bruin, Prinsenstraat 104; T. Wille, verpleegster, Acad. Ziekenbus; Wed. G. BijsterboschRoersma en tam., Pieterskerkhof 22; H. J. Biiderbeek, dienstbode, v. Limburg Stirumstraat 15; E. M. FreusbergEmmen, Rijn en Schiekade 49; C. P. Kruss, Hooi gracht 75; J. Th. A. Vos, arts, Ra penburg 32: M. F. Nagtzaam, Ka- gerstvaat no. 2E. Vertrokken. A. M. Wesselman, Leiderdorp, a. b. de Drie Gebrs.; Mej. J. M. van Dom burg, Alphen aan den Rijn Zijlma- kersstraat 29; Mej. M. J. Hagenaar, Den Haag, Borneostraat 1; H. 'R. Stehmann, Delft, Zuideind.54; H. G. Voogdgeert. Hengelo (O.j Ooijevaar- straat 23; Mej. A. F. iViakkaay, Mil- lingen, "bij de ouders; H. Hirschtekt,. Oegstgeest, v. Assendelftstraat 10; A. M. Blok, idem, idem; J. J. der We duwe, Schiedam, Parallelweg 226; H. Gh.( M. Bohemen, Zeist, Rozenstraat 8bis; Z. H. Hauser, Venlo, Genooier- straat 96; PI. Sikkema, Kmadijk?; E. Teuchner, Zijpe St. Maartensburg; C. jW. de Bock Den Haag, Stortenbeker straat 105; H. M. G. W. G. M. van iMulfien, Amsterdam, Waverstraat 521; Mej. A. v. d. Niet, Noordwijk, Binnenweg 8; S. Berkhout, Amster dam, Valeriusplein 9; B>. P. L. van Tilburg, Den Haag, Weimarstraat 268 Mej. A. C. M. Veen, Amsterdam. Blankenstraat 101; Mej. J. A. Die.- fenbach, Amsterdam, Grensstraat 45; G. J. van Donk, Schoten. Floriëstraat 86; Mej. T. Stam, Nieuwerkerk a. d. ÏTsel, 's-GravenwegH. W. J. van Duuren, voorhout, óerardus Gesticht', 'H. Meulenberg, Den Haag, Rozen burgstraat 49; A. Gijzenij-Ouwerkerlc Enschedé, Papaverstraat 134; Mej. J. Poort, Den Haag, St. Anna-Stich'ing; Mej. G. Servaas, Oegstgeest, Nassau- laah 7; Mej. P. J. de Graaf, Den iHaag, Laan van Meerdeivoort 615; Mej. P. Rijnsburberg, Leiderdorp, bi| de ouders; J. van Sloten, Baflo (Gr.)? J. G. Busch, Wageningen. Veerstraat 63; H. J. Hirsonmaim, Den Haag, Berkstraat 26; C. v. d. Akker, Zoè- terwoude, Hooge Rijndijk F103; A. van Gulik, Heusden, bij Dr. Auer; Mej. M. Goedhart, Den Haag, Jan van Oldenbameveldlaan 35; K. W, amann, Voorschoten. "Kinderhuis N, oordorp; J. Th. Balkestein, ITattem (G.), Huize Rodenihof; Mej. H. A. Kuijf, Alphen aan den Rijn, Juliana- straiat 7; H. Haus, idem idem; Fr. E. Vetter, Haarlen, St. Josephzieken- huis; Datoek Pamondjak, Amsterdam, v. Eeghenstraat 2; H. L Schefters, N. O. Indië, Tjandjong Priok. S cheeps tij dingen. HOLLAND-AMERIKA LIJN. BILDERDIJK, Rott. 11. Newport News pass. 13 Sable Island. BURGERDIJK, 14 v. New York n. Rot terdam. MAASDAM, V. Rott. n. N.-Orleans, 13 v. Vera Cruz. ROTTERDAM, v. New York n. d. Mid del. Zee 14 te Cadiz. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. BOETON (thuisreis) p. 14 Gibraltar. GROTIUS (uitreis) 14 v. Colombo. JOHAN DE WITT (thuisreis) 15 v. Port Said. VONDEL, 14 v. Batavia te A dam. BATOE, 14 V. A'dam te Batavia. KARIMOEN (thuisr.) 15 v. Batavia. KANGEAN (uitr.) 15 te Genua. SINGKEP (uitr.) 14 te Sabang. SOEMBA (thuisreis) pass. 14 Perlm. SUMATRA (uitreis) 15 te Londen. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. DELFLAND, 14 v. R'dam te Hamburg. FLANDRIA (thuisreis) 13 v. Pernam- buco. MONTFERLAND (thuisreis) pass. II Fern. Noronba. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BUITENZORG (thuisr.) 15 v. Belawau. KERTOSONO (thuisr.) 15 te Marseille SLAMAT, 13 X. Rott. te Batavia. TAMBORA (uitr.) 15 Perim. DELI (uitreis) 14 v. Catania. HOLLAND-AFR1KA-LIJN. BANKA (thuisr.) 14 v. Port Said n. Genua. NIJKERK (uitr.) te Port Natal. RANDFONTEIN (thuisr.) 14 v. Kaap stad.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6