Vrouwen PUROL - NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 1 FEBRUARI 1926 DAG-AGENDA. Maandag 1 Febr., 's avonds acht uur. Volkshuis, Apoth. dijk. Lezing met lichtbeelden van de Ver. Dierenbe scherming. Sassenheim. Dinsdag 2 Febr. 's av. half acht. Hotel „Het Bruine Paard", Ds. v. d. Valk van Botterdam over „De val van het antieke en van het moder ne Babyion", Sassenheim. Dinsdag 2 Febr., 's av. half acht. Geref. Kerk. Samenk. Spr. de heer A. v. Rijn van yiaardingen over „Levensroeping". Woensdag 3 Febr., 's avonds 8 uur, Chr. Geref. Kerk: Ds. de Vries van Rijnsburg, over „De Lichtende Gees tenwereld". Rijnsburg. Woensdag 3 Febr. 's av. zeven uur Geref. Kerk. Samenk. van de Chr. Oranje Ver. Spr. Ds. L. D. Poot v. Amsterdam, over; „Een kroon van fijn* goud." Dinsdag 2 Februari. Abonnements concert: Rie Batenburg, Chopinavond. 8 uur Stadsgehoorzaal, Kleine Zaal. Donderdag 4 Februari, 's avonds 8 uur. Stadsgehoorzaal. Feestverg. der L. Chr. Oranjevereeniging. Voorschoten. Donderdag 5 Februari, 's avonds acht uur. Herv. Kerk. Uitv. van het Chr. Gem. koor „De Lofstem". De avond-, nacht- en Zondag- dienst der apotheken wordt van Maan dag 1 tot en met Zondag 7 Februari a.s. waargenomen door de apotheek van den heer W. Felle, Kort Rapenburg 12, Tel. 594. crisis in de Ned. Communistische par- tij bevat, volgens het blad, de missive het volgende: ,-De Executieve keurt ide houding van de heeren Wijnkoop en Van RavS- steijn niet goed. Het Hollandsche par tijbestuur moet er moeite voor doen, om, ondanks het lijdelijk verzet van de Wijnkoop-groep, de beste elementen steeds meer aan de partijleiding te bibden en daardoor op Wijnkoop zelf zooveel druk te oefenen, dat hij tot' lo yale medewerking besluit en daardoor de splitsing vermeden en de crisis ge liquideerd. kan worden." „Wat betreft een congres, zoo is de leiding der Comm. Internationale van meening, evenals de vertegenwoordi ger der partijleiding, dat de bestaande geschillen door het partijcongres defi nitief beslist moeten worden. Het ko mende partijcongres zal zich ook een sterk partijbestuur moeten kiezen, waarin de verschillende richtingen vertegenwoordigd moeten zijn, echter niet als vijandige fracties, die elkaar bestrijden, maar in loyale samenwer king met elkaar vereenigd. Dit moet het voornaamste doel zijn van het ko mende partijcongres. Als 'dit niet be reikt zou kunnen worden, dan zou de partij voor een scheuringsgevaar staan. Daarom moet de partij vóór de bijeenroeping van een nieuw partijcon gres zekere garanties tegen dit gevaar verkrijgen. Voor dit doel is het noodzakelijk, 'dat "de Wijnkoopgroep zich zonder voorbehoud bereid verklaart m. de an dere richting cfer partij in het partijbe stuur samen te werken om de beslui ten van de commintern en van de par tijleiding door te voeren." y Niet-genoten Nieuwjaarsverlof. In de binnenkort verschijnende Le gerorders is opgenotnen een ministe- rieele beschikking, volgens welke aan de militairen, die overeenkomstig L.O. 1925 No. 440, in aanmerking kwamen voor verlof ter gelegenheid van den Nieuwjaarsdag en van dit verlof geen gebruik konden maken tengevolge van de in verband met den watersnood ge geven order om per korps 'n bepaald aantal militairen ter beschikking te houden, alsnog, voor zoover hun niet reeds verlof ter vervanging van het Nieuwjaarsverlof werd toegestaan, naar regelen, te stellen door den korps commandant, een verlof worden ver leend van gelijken duur als het ver; lof, dat zij zouden hebben genoten. In dat verlof moet mede een Zondag be grepen zijn. Vergunning tot terugkeer per eerste reisgelegenheid op den dag, volgende op den laatsten verlofdag, kan daarbij tevens worden verleend, voor zoover de betrokkenen daarvoor bij 't Nieuw jaarsverlof in aanmerking kwamen. Aan de militairen, die gevolg gaven aan de in de dagbladen geplaatste en aan den garnizoenscommandant ver strekte mededeeling, dat klein-verlof- gangers naar hun korps moesten terug keeren en daardoor een korter verlof genoten hebben dan huh was toege staan, kan op overeenkomstige wijze verlof worden verleend van gelijken duur, als waarmede het Nieuwjaars verlof -was verminderd. De voorjaarsbeurs te Utrecht. De groepsvorming ter Nederlandsche Jaarbeurs to Utrecht blijkt ook voor de aanstaande voorjaarsbeurs een succes te worden. De Meubelbeurs zal weder om de geheele vijfde verdieping van het Jaarbeursgebouw innemen. De ruimte bestemd voor de groep Bouw materialen i9 geheel verhuurd, 'niet- -riff 'iiihV RECLAME. r ■if'H' i en MeisjesI Er is geen deugdelijker middel voor het verkrijgen en be houden van een fraaie Huid van Handen en Gelaat, dan 30-60-90 ct. tegenstaande deze afdeeling met een nieuw paviljoen uitgebreid is gewor den, en de galanteriebeurs heeft der mate de belangstelling getrokken, dat thans ook een tweede voor deze groqp beschikbaar gesteld gebouw nagenoeg geheel verhuurd is. Aan de eerstkomende Jaarbeurs zal ook wederom de Zuid-Afrikaansche Regeering deelnemen met een inzen ding Zuidi-Afrikaansche vruchten, terwijl de Ned. Koloniën een geheel nieuwe expositie te zien zullen geven. Ned. Chr. Reisvereen. lm iTivoli te Rotterdam heeft Ide JNederléJndsche Christelijke Reis-ver- eeniging (N.C.R.V.j Zaterdagmiddag haar vierae algemeene vergadering gehouden. De voorzitter van de afdeeling Rot terdam, de heer H. van den Tol^ las, alvorens hij de vergadering met gebea opende, de verzen 1 en 4 van psalm 100. Vervolgens las hij een ge deelte van psalm 104. De heer van Tol sprak daarna'nog een begroetingswoord, waarin hij wees .op den snellen groei der vereeriiging, en met groote erkentelijkheid gewaag de van net werk, dat het bestuur en het bureau ill het af geloop-en. jaar ver richt heeft. De algemeene voorzitter, de heer A. van D e u r s e n, te Groningen, zette in zijn openingswoord uiteen, dat de idee van christelijke reisgroepen, reeds zeer oud is. Thans heeft men daarvoor onze organisatie. O.m. wijdde hij enkele woorden aan de nagedach tenis vail dr. De Moor en hij sprak de hoop uit, dat 1928 voor de NX.R.V. een goed jaar zal' zijn. Voor kennisgeving werd aangeno men de mededeeling betreffende ver plaatsing van het bureau naar het ge bouw van de Vereeniging 'van christ. jonge mannen te 's-Gravenhage; even eens de mededeeling, dat de betrokken commissie diligent blijft in [haar po gingen tot verkrijging van een eigen reislied en een eigen 'zangbundel. Goedgekeurd werd het jaarverslag van den secretaris den heer H. A. Dijkstra te* Den Haag. Daaruit blijkt o.m., dat het ledental van 3597 op 1 Jan. 1925 gestegen is 'tot 6002 op 1 Jan. jl1. Uitgevoerd zijn 62 reisplannen; aan de. reizen hebben 2087 l'eaen deel genomen. Het verslag over 1925 van den pen ningmeester, den heer N. -J. H. Bree- baart te Aerdenhout, dat /evenneens werd goedgekeurd, wijst uit, dat de ontvangsten f 20.742.90 hebben bedra gen, waarvan f8866.04 aan contribu ties, f2905.70 aan entrees, f8775.56 aan 4 pet. van de reissommen. Het batig saldo is f 113.89. Uitgegeven is o.m. aan salarissen f 3569.30, aan de propaganda f 3501.34, aan het orgaan f 4284.29. De balans per ,31 Dec. 1925 sluit op een bedrag vann f 4086.27. De jaarverslagen gaven aanleiding tot bespreking van eenige aangelegen heden van internenn aard. De begrooting werd vastgesteld in ontvangst gn uitgaaf op f20.975. Rotterdam had een voorstel inge diend om het vele werk, dat de se cretaris en de penningmeester van het hoofdbestuur en de secretaris van de commisssie voor de reizen in 1925 heb ben verricht, op tastbare wijze te waar deeren. Na eenige discussie werd het principe van dit voorstel met alge meene stemmen aanvaard. Voorts werd besloten een .commissie te benoemen, bestaande uit de heeren gep. generaal .W.eber, te 's-Gravenhage Veldwijk te Utrecht en Top te Amster dam, die het bestuur zullen advisee- ren omtrent de personen en de hunn toe te kennen blijken van waardeering, waarbij zij zich dus niet tot de drie genoemden zal behoeven te bepalen. De periodiek aftredende l'eden van het hoofdbestuur, "de heeren N. J. H. Breebaart en A. ran Deursen wer den herkozen. Tn de vacature, ont staan door het bedanken van mej. J. .Volcklandt te Amsterdam, werd be noemd de heer H. van den Tol te Rotterdam. In de buitengewone vaca ture, ontstaan door de benoeming van den heer Westerhoud tot administra teur, werd \Joorzien door de benoe ming \;an den heer .N Schenkman te Amsterdam. Besloten werd als plaats voor de volgende vergadering Groningen aan te wijzen. Het concept-reisplan voor 1926 werd goedgekeurd. Onder applaus werd besloten, aan Koningin een telegram van hulde te -zenden. Nacjat het laatste vers van psalm 10^ was gezongen, werd de vergade ring met gebed gesloten. BUITENLAND. DE B ANKBILJETTEN VERVAL- SCHING TE BOEDAPEST. Ook Italiaansche Lires vervalscht. De „Corriere dela Sera" verneemt uit Boedapest, dat ook Italiaansche valsche lire-biljetten in groote hoee- vcalheden zijn aangemaakt en ln om loop gebracht. De Italiaansche regeering heeft een krachtige nota aan de Hongaarsche regeering Bethlen gezonden. Te Milaan gearresteerde personen moeten sensationeele onthullingen ge daan hebben, waardoor de arrestatie van hooggeplaatste regeeringsperso- nen in Hongarije onvermijdelijk is. GRIEKSCHE BEZUINIGING. 29.000 Ambtenaren ontslagen. De Gi'ieksche dictator, generaal Pan galos, heeft een verordening uitgevaar digd, waarbij niet minder dan 20.000 ambtenaren worden ontslagen. Dit is een zeer belangrijk percentage daar Griekenland in totaal nauwelijks meer dan 50.000 ambtenaren telt. Ech ter wordt door Pangalos verklaard, dat deze om bezuinigingsredenen nood zakelijke maatregel geen ernstige ge volgen voor den gang van zaken zal hebben. Zoo erg veel werk schijnen de hee ren dus niet te verzetten..— DE OPVOLGER VAN KARDINAAL MERCIER. Zal het een. Vlaming zijn? Volgens verschillende berichtgevers, die allen zeggen dit uit goede bron te weten, zal vermoedelijk tot opvolger van Kardinaal Merrier op den aarts- bisschoppelijken stoel van Mechelen worden behoemd Mgr. dr. Magister van Roey. Mgr. Van Roey is een der twee vi- caars-generaal, die kardinaal Merrier bij het beheer van het bisdom Meche len ter zijde hebben gestaan. Hij is van Vlaamsche afkomst en geniet groote waardeering van de zijde der Katho lieke bevolking. De beslissing van het Vaticaan zal binnenkort bekend worden gemaakt. DE ONTRUIMING VAN KEULEN. De bezetting vertrokken. Zaterdagmiddag 3 uur hebben de laatste Engelsche troepen Keulen ver laten en werd de Engelsche vlag op 't hotel Excelsior, het Engelsche hoofd kwartier, naar beneden gehaald. Te zelfder ure werden ook de vlag gen 'der Fransche en Belgische gealli eerden in de overige garnizoensteden van de Noordelijke Rijnlandzone inge haald. De laatste deelen van debezet- ting marcheerden af. Een ontzaglijke menschenmassa ver drong zich op het Domplein en in de aangrenzende straten. De Duitsche po litie kon slechts met moeite den orde dienst verrichten. Vijf minuten voor drie rukte de En gelsche compagnie met muziek aan en stelde zich, met het front naar het ho tel gekeerd, in vier gelederen op. Bij de officieren hadden zicli gevoegd de Engelsche consul-generaal te Keulen en de Engelsche districtsgedelegeerde kolonel Birch. De plechtigheid werd door dozijnen ^film-operateurs opgeno men. Precies om 3 uur presenteerden de manschappen het geweer en gaf de bevelvoerende officier, kolonel Thorpe, het commando over het inhalen van de vlag, welke langzaam daalde. Dit oogenblik symboliseerde de be vrijding van op drie na de grootste stad van het Rijk en de geheele Keul- sclie zone. Tienduizenden toeschou wers barstten spontaan in uitroepen los, welker karakter men niet kon vaststellen. De troep zette zich daarop in bewe ging naar het eenige honderden pas sen verwijderde station, dat zoowel voor burgers als voor spoorwegperso neel geheel was afgesloten. Om 3.36 vertrok de speciale trein in de rich- ting-Wiesbaden. Op hetzelfde oogen blik werd de afzetting op het Dom plein opgeheven. Op Hotel Excelsior werd vervolgens de wit-roode Keulsche vlag geheschen. Ook in de straten dér stad begon men te vlaggen. Een belangrijke episode in de geschie denis van Keulen was hiermee afge sloten. ANTI-RUSSISCHE DEMONSTRATIE TE PEKING. Tegen het „roode Imperialisme." Te Peking is een federatie gevormd tegen het „roode imperialisme." In het door deze federatie versprei de manifest wordt aan de Chineesche bevolking gevraagd, of het roode im perialisme minder verwerpelijk is dan het witte. Verklaard wordt verder, dat de rooden Mongolië bezet hebben en van de regeering te Kanton niet an ders hebben gemaakt dan een afdee ling van de Sovjet-regeering en ver der ook de werklieden, studenten en bandieten hebben omgekocht. Het manifest verwijst naar de bedoe lingen der bolsjewisten in Mandsjoe- rije en besluit met de woorden: „Broe ders, laat ons het roode imperialisme omverwerpen, in naam waarvan zoo veel misdaden in ons land begaan zijn." In de universiteit, waar de anti-En- gelsche agitatie onlangs zoo krachtig bloeide, heeft een massa-meeting der studenten plaats gehad, waar een re solutie werd ingediend, om het Chi- neesche volk op te wekken zich wel in acht te nemen voor de Russisch- Japansche aanmatiging en bedreiging. Tevens werden Karachan en Yosjiza- wa, de Russische en Japansche gezan ten, gewaarschuwd hun imperialisti sche oogmerken op te geven. Toen tegen deze motie geprotesteerd werd door de pro-bolsjewistische stu denten, die er zich tegen verzetten, dat de iSovjets in één naam werden genoemd met Japan, werd de verwij dering der pro-bolsjewisten uit de zaal geëischt. Een flinke vechtpartij volgde hierop, waarbij vier pro-bolsjewisten wei\en gewond. Daarna werd de motie aange nomen. DïAMANTSMOKKELAAR GESNAPT. Volgens een bericht uit New-York, is een inwoner van Antwerpen, Lieb Ritterman geheeten, aan de Canadee- sche grens aangehouden op het oogen blik, dat hij trachtte ruwe diamant ter waarde van 250.000 dollars in dé Ver. Staten binnen te smokkelen. Ritterman verklaarde aan den Ame- rikaanschen commissaris, dat hij met ongelukkige speculaties veel geld had verloren en dat het in beslag nemen van de bij hem gevonden diamanten ongetwijfeld het bankroet zal veroor zaken van de Antwerpsche^firma, voor welke hij handelde. Hij weigerde den naam dezer firma op te geven. Hij zelf is van Poolsche afkomst en men liad hem 500 dollar beloofd, indien hij 45.000 dollar invoer rechten ontdpok. t De diamanten werden gevonden in een zijden kous, in de zakken van een pyjama en in een doos talk. De koudte in Noord-Amerika. De koude in dé Ver. St. duurt voort Een koude wind gaat van kust naar kust. Bedroeg de temperatuur te Du- lutli (Minn.) 30 gr. beneden nul, te Wis consin is ze tot 25 gr. F. beneden nul gedaald. Te New-York zijn reeds zeven per sonen "gestorven. KORTE BERICHTEN De toestemmende antwoorden van de Amerikaansche en- Poolsche regeering op de uitnoodiging tot deel nemen aan de ontwapeningsconferen tie zijn te Genève ontvangen. De Italiaansche regeering heeft den Duitschen gezant te Rome haar leedwezen betuigd naar aanleiding van de anti-Duitsche incidenten. In meerdere steden van Italië hebben an ti-Duitsche manifestaties plaats gehad Naar verluidt zouden de bonden van hot Duitsche spoorwegpersoneel voornemens zijn, een demonstratie-sta king te organise eren, De Fransche Kamer heeft de al gemeene discussie over het financi- eele ontwerp beëindigd. Dinsdag zai de artikelsgewijze behandeling begin nen In Zweden is een pacificatie-com missie opgericht, welke den vrede in de arbeidswereld moet verzekeren. De Duitsche rijksdag beraadslaagt over een aanmerkelijke verzachting der huurwetten. De sovjet-regeering heeft den aan bouw van 10 onderzeeërs en 15 duik bootjagers bevolen voor die 'verdedi ging van Leningrad. Het verdrag van Locarno is door de Italiaansche Kamer aangenomen met 254 tegen 6 stemmen. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Loon op Zand, G. van Mon.lra s, te Sommel'sdijjk. Te »Kortgéne, J. Kramer, te Ëlden (bij Arnhem). Te Bussum, G. Bolke- stein te Apeldoorn. Bedankt: Voor Koudum, L:. Boer te Vriezenvpen. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: Te Genemuiden, en te Ridderkerk, M. Hofman, te Krab- bendijke. Bedankt: Voor Rijssen, J. Fraanje te Bameveld. Kerkinstitueering. Naar gemeld wordt, bestaan er te Hoofddorp (Haarlemmermeer) plan nen om te komen tot institueering eener Chr. Geref. Kerk. Reeds is een gebouw voor de bijeenkomsten aan gekocht. Buitengewone Part. Synode. De classis Dordrecht van Geref. Kerken heeft op haar agenda het vol gend voorstel Zwijndrecht inzake rege ling der bijeenroeping van buitenge wone Particuliere Synoden geplaatst: „De Part. Synode van Zuid-Holland (ten zuiden) bepale, dat afgezien van een Generale Synode voor de samenroeping eener Buitengewone Par ticuliere Synode minstens twee clas ses daartoe het verzoek, met gewich tige redenen omkleed, hebben in te dienen bij de roepende Kerk". Samenwerkende Zendingscorporaties. De Basler Mission is toegetreden tot de Samenwerkende Zendingcorporaties die haar Zendingsbureau te Oegstgeest hebben. Zooals men weet, heeft deze corporatie in 1925 het Zendingswerk op Borneo van de Rheinische Mission te Barmen overgenomen. Voor haren be- langloozen arbeid in Nederla,ndsch-In- dië heeft zij recht op steun van de Nederlandsche Christenheid. Voor het Zendingsbureau te Oegst geest brengt deze toetreding geen noe menswaardige vermeerdering van las ten of van arbeid mee. Het bureau zal de belangen der Basler Mission hier te lande trachten te dienen. Het zen- dingsbeleid blijft natuurlijk bij de di rectie te Basel; bet Zendingsbureau zal Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. 5.NSF. Kinderuurtje door Ant. van Dijk. 5.20 (Brussel, 265 M.). Concert. 5.20 (Hamburg, 395 M.) Lezingen. 5.20 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz. 5.20 -(Bremen, 300 M.). Lezingen. 5.20 (Hannover, 395 M.). Lezingen. 5.35 (Londen, 36? M.). Kinderuurtje zang, lezing, muziek. 5.35 (Daventry, 1600 M.). Kinder uurtje, zang, lezing, muziek. 6.20 (Berlijn, 505 M.j. .Verschillende lezingen. 6.20 (Parijs, Eiffeltoren, 2650 M.). Lezingen en orkestmuziek. 7.(Hilversum, 1050 M.). Radio kwartiertje, aangeboden door de N.V, Philips-Racfio. Lezing door den heer R. Swierstra. 7.05 (München, 485 M.). Concert. 7.20 Alle Engelsche stations. Tijdsein nieuws, toespraken, lc_t._-on. 7.20 (Hamburg, 395 M.). Muziek. 7.20 (Stuttgart, 445 M.). Concert. 7.30 (Hilversum, 1050 M.). Politiebe richt, weerbericht. 7.45 Alle Engelsche stations. Muziek. 7.45 (Hilversum, 1050 M.). Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 7.50 (Berlijn, 505 M.). Concert. 7.50 (Frankfort aan de Main, 470 M.) 7.50 (Münster, 410 M.) Concert of lezing. 7.50 .(Zurich, 515 M.). Concert of voordracht. 7.50 (Parijs, Eiffeltoren, 2200 M.J. Concert. 7.50 Königswusterliausen (1300 M.) Concert. 8.(Rome, 425 M.). Concert. S.io (Hilversum, 1050 M.). Concert. H.D.O.-orkest. Het Nederlandsch zangkwartet. 8.20 (Daventry, 1600 M.). Concert en lezingen. 8.20 (Hamburg, 395 M.). Concert. 8.20 (Bremen, 330 M.). Concert. 8.20 (Hannover, 296 M.). Concert. Concert of voordracht. 8.20 (Londen, 365 M.). Concert en lezingen. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, on derbroken door nieuws. 8.50 (Madrid- 392 M.). Concert. 8.50 (Parijs, 1750 M.). Concert. 9.20 (Parijs, 345 M.). Concert. 10.(Hilversum, 1050 M.) Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 10.20 Alle Engelsche stations. Trja- sein, weerbericht, nieuws, enz. alleen op verzoek 'der Basler Mission bij het Ministerie van Koloniën, in de commissie van advies, enz. vertegen woordigen. Verder zal het bedrag van f 60.000, dat in den laatsten tijd voor het werk der Rheinische Mission in Ned. Indië werd ingezameld, naar evenre digheid worden verdeeld tusschen deze corporatie en de Basler Mission. De beteekenis der toetreding ligt vooral hierin, dat het Zendingswerk zï.ch hoe langer hoe meer als eenheid open baart, waarbij alle op dit gebied onge- wenschte concurrentie wordt uitgesloten: en alleen het gemeenschappelijk doel in het oog wordt gevat. (J:1. Amende Honorable. In het „Handelsblad" van Zaterdag avond lezen wij het volgende: Wij gevoelen ons gedwongen nog een maal 'terug te komen op de onjuiste belichting, die wj] 'hebben geworpen op. de gebeurtenissen ter Synode van As sen op den dag van het droevig sterf geval van Dr. de Moor. Niet slechts over bet feit, dat onze berichtgever daar ons een voorstelling van zaken heeft gegeven, die volstrekt ten onrechte voor sommige leidende ge reformeerden kwetsend was, moeten wfl onze verontschuldigingen aanbieden aan onze lezers, ook ter redactie is een be treurenswaardige fout begaan. Het te- Jegram van bet moderamen, dat kort voor de sluiting der editie binnenkwam, kenschetste ons bericht als „leugenach tig". De gewoonte in telegrammen en brieven van berichtgevers dergelijke kwalificaties te verzachten, moge de fout verklaren, die wjj niet willen pogen te verontschuldigen, .van den redacteur, die dit woord verzachtte tot „in strijd met de waarheid". Dat men ons in sommige „christe lijke" kringen den opzet tot laster ten onrechte onderstelt,, mag Öns niet be letten inet leedwezen te erkennen» dat wiï .een ernstige fout hebben begaan. Radio-kerkdiensten. Ds. R. Dijkstra te Amsterdam, die de vorige week een radio-kerkdienst leidde, schreef naar aanleiding daar van in het Anisterdamsche „Predik beurtenblad": „De Radio-preek van Zondagavond. Ik ben verlegen met alle briefkaarten en brieven. Maar gelukkig,Viat ik bij 't uitspreken geen vol besef gehad heb van de uitwerking. Het had mij te sterk aangegrepen. 't Geloof als g r o n d en b e w ij s der onzichtbare dingen is mij deze week nog duidelijker geworden. De onzicht bare gemeenschap met den Heiland en de Zijnen, de dierbaarheid van Jezus Christus in Zijn onuitputtelijke gena de doet mijn hart opspringen van blijd schap. Vooral de brieven van zieken en oude menschen ontroerden mij tot in 't klokkenhuis der ziel. „Uit alle deelen van 't land hereik- ten mij berichten, dat van 't begin tot 't eind zang en spel en woord was ge hoord. Zelfs in België was alles duide lijk geweest, voor oude vrienden. En in mijn vorigen ring was een „derde" dienst georganiseerd met een stamp vol lokaal. Niemand miste ietsl Oud- Amsterdammers schrijven met hoeveel aandoening zij in 't midden hunner

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2