J® „PAÏRIA'-WAGEHS het beste adres voor mooie wiegen „De fsffEOWETEID^CHE COURANT VAN ZATERÜAG 30 JANUARI 1926 DAG-AGENDA. Zaterdag, 30 Jan. Stadsgehoorzaal. Pluimveetentoonstelling. Maandag 1 Febr., 's avonds acht uur. Volkshuis, Apoth. dijk. Lezing met lichtbeelden van de kVer. Dierenbe scherming. Sassenheim. Dinsdag 2 Febr. 's av. half. acht. Hotel „Het Bruine Paard", Ds. v. d. Valk van Rotterdam over „De ^al van het antieke en van het moder ne Babylon". Sassenheim. Dinsdag 2 Febr., 's av. half acht. Geref. Kerk. Samenk. Spr. de heer A. v. Rijn van Vlaardingen over „Levensroeping". Rijnsburg. Woensdag 3 Febr. 's av. zeven uur Geref. Kerk. Samenk. van de Chr. Oranje Ver. Spr. Ds. L. D. Poot v. Amsterdam, over: „Een kroon van fijn goud." Dinsdag 2 Februari. Abonnements concert: Rie Batenburg, Chopinavond. 8 uur Stadsgehoorzaal, Kleine Zaal. Donderdag 4 Februari, 's avonds 8 uur. Stadsgehoorzaal. Feestverg. der L. Chr. Oranjevereeniging. Voorschoten. Donderdag 5 Februari, 's avonds acht uur. Herv. Kerk. Uitv. van het Chr. Gem. koor „De Lofstem". De avond-, nacht- en Zondag- dienèt der apotheken wordt van Maan dag 1 tot en met Zondag 7 Februari a.s. waargenomen door de apotheek van den heer W. Felle, Kort Rapenburg 12, Tel. 594. A.s. Zondag, 31 Januari, zal de dienst worden waargenomen door Dr. Hovens Gréve, Kors, Janssens, Mulder en Veldhuyzen. De Geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen door Timmermans (Tel. 390). niemeester Baron van Hardenbroek van Lookhorst aan het Koninklijk Echtpaar voorgesteld. Bij de ont vangst waren verschillende leden van de hofhouding tegenwoordig. Pange- ran Arie Mataram, die vergezeld was van den oud-resident, den heer Oude- mang, optredende als zijn tolk, droeg het hof costume, genaamd „Pradjoeti- ran.." De prinses en de zoon van den Pa7igeran waren in kostbare Javaan- sche gewaden gekleed. In een korte rede in het hoog, Ja- vaansch bracht Pangeran Ario Mata- ram namens den Soesoehoenan een groet aan de Koningin over en de ge- lukwenschen aan Koningin en Prins hij gelegenheid van de herdenking van hun zilveren huwelijk, waarna hij me de uit naam van den Soesoehoenan als geschenk aan het Kon. Echtpaar aan bood een zeer fraai bewerkt zilveren theeservies, in een prachtig bewerkte cassette. De Koningin beantwoordde met een kort woord de toespraak en de aanbieding van het geschenk. Te vijf uur werd met hetzelfde ce remonieel door Koningin en Prins in audiëntie ontvangen Pangeran Ario Soerjodmingrat (broeder van Z. H. Ila- mengkoe Boewono VIII, sultan van Jokjakarta) majoor a-la suite van den Generalen Staf van het Ned. Indische Leger, werkzaam aan het agrarisch bureau te Jokjakarta, die vergezeld werd door den Regent Raden Toemeng goeng Poerbowinetd. De<ze pangeran kwam de Koningin en den Prins de gelukwenschen overbrengen van den Sultan van Jokjakarta. De Pangeran sprak in zijn toespraak tot de Konin gin in de Nederlandsche taal. Hij boorl namens den Sultan eenige kostbare zilveren voorwerpen aan. Ook zijn toe spraak werd door de Koningin met een kort woord beantwoord. De Pan geran en de Regent droegen ceremoni- eele Indische gewaden. «Kir. mr. G. Ruys de Beerenbrouck. Naar „De Tijd" verneemt is jhr. mr. G. L. M. H. Ruys de Beerenbrouck. oud minister van Justitie in het ministe- rie-Mackay en oud-commissaris van H. M. de Koningin in de provincie Lim burg, door ernstige ongesteldheid ge troffen. De voorzitter van de Ver. Commissie bij de Koningin. Gisteren heeft de Koningin een lang durige bespreking gehouden met den heer Walrave Boissevain, voorzitter van de Alg. Vereenigde Commissie tot het lenigen van rampen door waters nood in Nederland. De toestand in de door den waters nood het zwaarst getroffen streken en de maatregelen ter voorziening In de vele behoeften aan steun kwamen hier bij ernstig ter sprake. Het kabinet-Limburg. De heer Limburg, aldus „Het Volk", heeft medegedeeld, dat hij nog met niemand definitief voor het minister schap afspraken heeft gemaakt. Toch zijn de berichten over personen, die hij polst, zeker niet alle uit de lucht gegrepen. En wat die personen betreft, bekruipt ons in de laatste dagen het gevoel, dat hij aan den verkeerden kant aan het zoeken is. Als het bijv. waar is, dat hij ook mr Schokking als minister op het oog heeft, zou men slechts kunnen zeggen, dat hij zijh kansen aan het bederven is. Wij zeggen dit niet, omdat mr. Schokking Christelijk-Historisch is. De keuze immers van den eveneens Chr.-Hist. lieer De Geer kunnen wij zeer goed begrijpen. Maar behalve, dat de heer Schokking voor het minister schap ten eenenmale onbekwaam is, he hoort hij ook reeds door zijn bange lijkheid om zich aan koud water te branden, tot de echt conservatief ge richte geesten. Een tweede editie van het kabinet- Colijn, zij het dan min of meer ge temperd, zou naar onze stellige over tuiging in de Kamer niet sterk staan. Het zou zich althans van onzen steun niets moeten voorstellen. Wanneer zelfs „de Tijd" verklaart, dat een de- mokratisch-gericht kabinet-Limburg in de Kamer de beste kansen zou ma ken, moet het, dunkt ons, voor den formateur duidelijk zijn, in welke rich ting hij het best zijn voelhorens uit steekt. Misschien geven in werkelijkheid de voornemens van den heer Limburg geen aanleiding tot deze opmerkingen en zijn het slechts de kranten die de verkeerde namen noemen. Dan zal het ons te liever zijn". De S.D.A.P. en de crisis. Naar aanleiding van de opmerkin gen in de „Telegr.", waarvan wij gis teren melding maakten, schrijft „Het Volk", dat de „Telegr." zich inderdaad aan een betrouwbare bron gelaafd heeft. „Ten einde het raadsel op te lossen, is het misschien het beste mede te dee- len, dat de sociaal-democratische Ka merfractie zich uitgesproken heeft te gen deelneming van sociaal-democra ten. Het partijbestuur heeft- echter nog niet over deze zaak beraadslaagd en reserveert zich natuurlijk zijn beslis sing. Wij kunnen hieraan wel toevoegen dat het al heel gek moest loopen, wan neer een sociaal-democraat met toe stemming der partij-leiding een even- tueele uitnoodiging van mr. Limburg waarvan intusschen tot dusver nog geen sprake is zou aanvaarden. Maar aangezien men nooit \veet, voor welke complicaties men nog eens ge steld zou kunnen worden, is er van een definitieve beslissing nog geen sprake" Onveilig strand. Het 's'trand is de volgende week te Katwijk onveilig, wegens schieten met geschut, op Maandag, Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag, tel kens van IIV2 uur v.m. tot 2Vfc uur nam. De aandacht wordt er op gevestigd, dat liet'strand slechts dan wedervoo. het publiek toegankelijk is, wanneer de vlaggen, waardoor de onveiligheid van het strand wordt aangeduid, zijn ingehaald. „De Maatschappij". No. 17 van „De Maatschappij", Christelijk Sociaal-Economisch week blad, uitgave van de Drukl^rij Oranje Nassau, te Baarn, bevat ere volgende groote artikelen: Vijftig vjaren geleden, door H. de Wilde; Het wetsontwerp betreffende Naamiooze Vennootschappen, door Mr. Dr. J. Donner; Het Cadeau-sy steem- door L. Atterna; Op en om ae Beurs, door C. de Neef; Het Schat- huis Insulinde, IV, door H. J. van der Munnik; Economisch overzicht; Uit Bladen en Tijdschriften; Finan cieel overzicht; Vrouwenbelangen. Kleinere artikelen bespreken: Kracht in isolement; Plakzegel voor wisselpro test; Faillissementen in 1925; Eenbe- langrijkei rede; Onze baksteen-indus trie; Uitnemend geantwoord. Behalve een drietal foto's uit In- dië, zijn een tweetal carricaturen op genomen. Grenswijziging. Gisteren is aan de gemeentebesturen van de gemeenten Den Haag, Rijs wijk, Voorburg, Delft en Waterin- fen het plan tot grenswijziging verzon en om krachtens art. 131 der Ge meentewet te worden gesteld in han den van de z.g. „dubbele raden", (den Gemeenteraad met een door de kie zers uit de ingezetenen te kiezen com missie) der betrokken gemeenten. Dit plan komt in hoofdzaak over een met het oorspronkelijke; alleen ten aanzien van een strook grond bij Wateringen wordt nog een wijziging voorgesteld, in dien zin, dat deze strook bij Den Haag gevoegd wordt. De ex-kroonprins. Naar gemeld wo.rdt, wordt de ex- kroonprins Dinsdag a.s. in Doorn ver wacht, waar hij een bezoek zal bren gen aan zijn vader. Het eerste millioen! Blijkens de negentiende verantwoor ding van de tot dusver door de Alge- meene Vereenigde Commissie, tot le niging van rampen door watersnood in Nederland ontvangen giften, is thans een bedrag binnen van ruim één millioen gulden (f 1.031.139.71s) Onnoodig te zeggen, dat tot leniging van den nood een nog veel grobteró som noodig zal zijn, weshalve zij op nieuw een beroep doen op de liefda: digheid van onze lezers. Het adres van den penningmeester is: Jhr. H. M. van Loon, Keizersgracht 579581, Amsterdam. BUITENLAND. DE CODIFICATIE VAN INTERN. RECHT. Be arbeid der Volkenbondscommissie. De Volkenbondscommissie voor de progressieve ontwikkeling van het vol kenrecht heeft gisteren haar tweede zitting, die bijna drie. weken geduurd heeft, beëindigd. RECLAME. N9EOWE RUU 8-10 IN DE NIEUWSTE MODELLEN Wagenvachten, Loophekken, I Kinderstoelen Acht van de tien vraagstukken, dio verleden jaar op een voorloopige lijst waren geplaatst, zijn thans definitief naar het inzicht der commissie, voor codificatie rijp verklaard. Alle regeeringen zullen thans wor den uitgenoodigd, voor vijftien Octo ber te verklaren, of zij zich ermede vereenigen kunnen, dat de volkenbond een internationale.conventie over de ze onderwerpen voorbereiden zal. Bij het sluiten der vergadering hul- .digde' voorzitter Hamarskjoeld uit al ler naam professor Van Hamel, die zeer tot leedwezen der commissie uit Genève naar Danzig vertrekken zal en dus de commissie zijn hooggewaar deerde diensten niet langer zal kun nen bewijzen. De onderwerpen welke voor codifi catie geschikt worden geacht, betref fen o.a. het nationaliteitenvraagstuk, de kwestie der diplomatieke voorrech ten en der diplomatieke indemniteit, de verantwoordelijkheid van een staat voor schade, op het gebied van dien staat aan buitenlanders berokkend, en de methode van werkzaamheden van internationale conferenties. DE FINANCIEELE CRISIS IN FRANKRIJK. Doumer's voorstellen. De Fransche minister van financiën Doumer heeft gisteren ih de Fransche Kamer zijn financieel ontwerp verde digd. Hij verklaarde in het verloop der zitting 0.111. dat er ondanks den gun- sfigen economischen toestand, geeri reden was tot optimisme. Wij kunnen, Zoo sprak» hij, het land niet blootstel len aan een nieuwe funeste inflatie. De minister legde nadruk op de noodzakelijkheid van evenwicht in de begrooting. Hij herinnerde aan de her vormingen der laatste jaren in de rich ting van'fiscale rechtvaardigheid en zette de détails der begrooting uiteen. Doumer wenscht evenals de commis sie, dat de belastingen het maximum opleveren, en dat de fraudes onder drukt worden. Het parlement kan rekenen op de energie en vastberadenheid der regeo- ring. Doumer zal de belasting op de beursoperaties doorzetten, zonder een crisis uit te lokken. Hij zal den tabaksprijs verhoogen, want er moeten onmiddellijke ontvang sten komen voor de schatkist. De minister zeide, dat de belasting op de betalingen den kleinhandel niet zou treffen. Hij achtte het mogelijk, een belasting in te stellen op de pro ductie en den groothandel. Doumer achtte het mogelijk, de be lasting op het zakencijfer binnenkort in het nieuwe belastingstelsel in te lasschen. De belastingen, door de com missie voorzien, leveren niet onmid dellijk inkomsten op. De minister spoorde de kamer met klem aan, een nieuwe inflatie-crisis te vermijden. KORTE BERICHTEN De Amerikaansche-Senaat heeft de credieten voor de delegatie naar de voorafgaande ontwapeningsbesprekin gen te Genève bekrachtigd. Naar verluidt, is Woe Pei Foe voornemens, een verbond van de Zuid- Westelijke provincies te sluiten, voor een offensief tegen Canton. Hongarije stemt toe in den Fran- scben eisch tot aanvulling van het on derzoek in de zaak der Fransche bank biljetten. De onderhandelingen over de Por tugeesche oorlogsschuld aan Engeland beginnen 20 Februari. Het bedrag is ongeveer 22 miljoen pond. Chamberlain is uit Parijs te Lon den aangekomen. De werkgevers in het Belgische metaalbedrijf hebben verklaard, dat ze niet kunnen ingaan op het bemidde lingsvoorstel van den Belgischen pre mier. De staking begint inmiddels te verloopen. UIT DE OMGEVING VOORSCHOTEN. Voor een stampvolle kerk hield gister avond Ds. P. N. Kruyswijk van Vlis- singen een rede over bovengenoemd onderwerp. Na het gezamenlijk zingen van Ps. 42:1 en. 3, las Ds. Kruyswijk Ps. 42 en ging in gebed voor. Hierna sprak spr. zijn blijdschap uit, dat hij weer eens op uitnoodiging van ■de Jongelings- en Meisjesvereen. in het midden zijner vroegere' Gemeente mocht Jfin. Tot zijn onderwerp komend zegt spr., dat een der schoonste stukken uit de mystieke letterkunde is, het gesprek tufischm Monica en Augustinus in 387 n. Chr. gehouden, toen zij na de be keering en doop van -Augustinus van Rome naar hun Vaderland reisden. Augustinus geeft daar een beschrij ving van» hoe onder -den indruk van het scheiden van Rome hun gedachten heengingen naar het Land, waar geen scheiding meer .zal zijn, Hoedanig zou het leven der gezaligden daar zijn? Met hun gedachten drongen zr in dit hoo- gere leven in, hun1 mystieke ervaring raakte het aan- alle vleescheljjke ban den zwegen en God alleen sprak. Augus tinus wenschte, dat dit altijd zoo mocht zijn. Het is niet te vehvonderen zegt spr., dat de moderne mensch tegenwoordig naar de taal der mystiek gegrepen heeft. Door materialisme en wereldoorlog naar omlaag gedrukt, verlangt hij een npl'eving in hoogere regionen. Welk© waarde heeft dat verschijnsel voor ons? Wij hebben ook wel eens gehoord van mystiek bidden en preeken, dat iets wii zijn, dat voor weinigen is weg gelegd. Hét is onder de Geref. de ge woonte te spreken van echte en valsche mystiek. Spr. schuift deze onderschei ding cp zij, want zij is tegen het Woord des Heeren, alleen'Gods Verborgen om gang is naar Gods Woord. Mystiek is een Grieksch werkwoord dat 'iets verborgens en geheimzinnigs aanduidt; men verstaat er onder een bepaalde verhouding tot het wezen van God, in Hem op te 'gaan. te versmelten, zelfs buiten den Christus om. Dit ver- Jangen is algemeen menschelijk, dat men ook vindt bij volken, die van den wa ren godsdienst verstoken zijn. Üok zou er .veei te zeggen zijn over de Room- sche sacramentsmystiek, die leert, dat men Goddelijke krachten krijgt door iets lichamelijks te eten. Spr. verklaart dan de mystiek van het Boeddhisme^ waar de geioovige net zoo lang op iels staart, toe l\jj het be wustzijn verliest en overgaat in het zalig niet-leven, zoo dat Go d alleen in hem leeft. Het Christendom, waar dit mysticis me binnendrong, heeft het veredeld; spr. teekent dit naar verschillende schrij vers. Dit mysticisme kent drie trap pen na elkaar: een werkend leven, een verlicht leven en een God-schouwend leven. Hun zielkunde gaat uit van de gedachte, dat ieder mensch een vonk goddelijk vuur bezit, daaromheen welt zich de ziel met al haar krachten. Dit alles moet wegvallen en alleen God overblijven. De eerste trap vereischt een dooden van al wat aardsch is, al het- stoffelijke, zij vraagt een leven van ascese. De tweede trap eischt overdenking en bidden, en mystiek zonder woorden en gedachten, waarin de wil op non- activiteit Wordt gezet en alleen lijde lijkheid overblijft. De derde trap is voor slechts enkelen weggelegd, het is een zien van God van aangezicht tot aangezicht* men be leeft onbegrijpelijke zaligheid, op de aarde slechts kort, doch in den hemel voortdurend. Men komt tot de wonderlijkste din gen. Zoo wordt verhaald van een non, die 35 dagen niets anders wenschte te gebruiken' dan het lichaam van Chris tus (de Hostie). Nonnen, die zich ver loven met Jezus en monniken met Maria De mystieken beroepen zich op het Hooglied van Salomo en op Jesaja 6 en op Daniël. Spr. citeert wat Dr. Kuyper hier over reeds 25 jaar geleden geschreven heeft. De ervaringen van Jesaja en an deren komen overeen met die der my stieken. Gcd heeft die ervrringen ge bruikt voor Zijn heilig dosi, maar geeft ze nu .niet meer. In de brieven der Apostelen lezen we er niet van, daarom 'dienen wij dubbel' voorzichtig te zijn. Na het' zingen van Ps. 119:53 zeg* spr., dat in de H. Schrift plaatsen zijn, die sterk Vijzen op een verborgen om gang met God, en wjj danken er Hem voor als wij zoo iets in ons eigen leven bemerken. Wij hebben die heerlijke psalmen 42 en 73. In het nieuwe testa ment het Evangelie van Johannes, waar in we in het 15 de Hoofdstuk lezen van het mystiek verband- van den wijn- stok met de sunken. Dan verstaan wij er ook iets van bij PaulUs in Galaten 220. Ik ben met Christus gekruisigd, enz. Er is hier echter geen sprake van vervloeien in God, geen uitcfooven van alle krachten: .ziel. verstand en hart worden juist tot de hoogste spankracht opgeyoercl. Heeft dit alles voor ons belang? vraagt spr. Zeer zeker, de mystiek leeft op in onze dagen en ook de Geref. blfj: ven er niet vrij van. Zij gaat soms sa men met waarachtige Godsvrucht.^pch het gevaar bestaat, dat men alleen maar Jaagt naar dingen,, die God heeft weg gelegd voor de hemelsche heerlijkheid. Men vergist zich in do verhouding van den gevallen mensch tot God. Men vergist zich in de verhouding van Se kinderen Gods tot God. Men vergist zich Ben derde omdat men al wat in ld ie. extase gezien wordt houdt als van God komende. Ten vierde vergist men zich door te meenen, dat er in het menschenhart iets zou zijn buiten de Schrift om. Men heeft tenslotte de H. Schrift niet meer noodig en leeft bp Radio-P r ogramm a. ZONDAG 31 JANUARI. 8.30 (Hilversum, 1050 M.). Morgen wijding. Spreker: Toh. de Heer, van Rijsen- burg. Redacteur van „Het Zoeklicht". Onderwerp: „Hot nieuwe lied". Zang door de Diaconessen van Hil versum on het echtpaar De Heer. RECLAME. IJZERSTERKE WOLLEN TRUI ËN A.Parmektier's Mag. BR EESTRAAT 123 Tel: 1936 inwendig licht en gebruikt de H. Schrift als ladder, om, eenmaal boven geko- ven, deze om te trappen. Men zegt dan: de Bijbel is een bij-bel, de hoof li bel is in mijn hart. De' kerk met zijn ambten wordt achter gesteld bij samen komsten in besloten kring. Hier komt deze mystiek in lijnrechte botsing met Gods Woord. Dat er wel schoone bloemen op dit veld te plukken zijn, toont spr. met enkele voorbeelden aan. Zoo moet het echter niet wezen. Wat er wel moet zijn noemt spr. geloovig realiteitsbesef. Is dit verkrijgbaar door den Middelaar? Ia jnaar het bliift ge loof. geen aanschouwen. Geloof in God is Go as verborgen omgang. Dit is geen •geloof in een doode waarheid,, maar, in een levenden God, in Vader, Zoon en H. Geest en spr. onderscheidt ook hierin drie S tukken, nïfet na elkaar, maar, door elkaar. Zonde en ellende, behoef te aan verlossing door Christus. 2. Verlossing, dan wordt men gegre pen en opgevoerd tot gemeenschap met Jezus den Heere. 3. Dankbaarheid. Dit is de echte om gang met öod in Christus. Dan komt het gebedsleven, dat is nummer één. De mystiek Kent: knecht, zoon en vriend na elkaar. Die den Heere vreest kent dit ook, maar niet na, maar met elkaar. Knecht des Heeren, Kinderen God. Ziet, ik heb u vrienden genoemd. Dit is de volle glorie onzes Gods. Nadat gezongen was Ps. 23 :2 en Z eindigde spr. met" dankgebed. 'Met groote aandacht wertf ffeze schoone rede gevolgd. De moeilijke stof werd door spr. duidelijk uiteen gezet. KATWIJK AAN DEN RIJN. Woensdagavond werd alhier in de consistoriezaal der Geref. Kerk een Zendingsavond gehouden, die vrii goed bezocht was en als welgeslaagd mag worden beschouwd. De voorzitter, De. Metering, opende, nadat gezongen was Ps. 86:5 en 6, met gebed en zette, na de aanwezigen welkom te hebben geheeten, het doel van deze samenkomst uiteen, als zijn de de belangstelling voor onzen zen- dingsarbeid op te wekken en te ver sterken door meerderekennis van de zelve. In verband hiermede wees spr. op het groote gewicht van den arbeid der Zending, en hoe deze een ieder persoonlijk aangaat, omdaarna uiteen te zettenop welke wijze en waar thans zending gedreven wordt door de Geref. Kerken. Komende tot den Zendingsarbeid van wege de vier Classes, ressorteerende onder de Part. Synode van Zuid-Hol land (N. D1.), met als zendende Kerk, de Kerk van Delft, deelde spr. mede. dat de heer W. van Veen, Hoofd der School voor Geref. L. 0., alhier, zich on Z. Eerw. verzoek bereid had ver klaard met de aanwezigen een reisje op de kaart naar het Zendingsterrein op Java te maken en daarvan een en ander te vertellen. Alvorens dezen daartoe in de gelegen heid werd gesteld, zongen eenige jonge dochters op verdienstelijke wii ze een paar mooie Zendingsliederen, begeleid aoor orgelspel van Mej. R. Metering. Op zeer aangename en duidelijke wij ze gaf daarna de heer van Veen een overzichtvan de reis naar Indië en wees op een hiervoor op een bord ge- teekende kaart nauwkeurig het Zen dingsterrein „Soerakarta" aan, met ver melding van verschillende bijzonder heden omtrent het land en de bevolking aldaar. Het krachtig applaus bewees, dat het gesprokene door den heer van Veen had ingeslagen. Nadat door enkele bestuursleden van de Ger. Jonged. vereen, een kopje koffie was rondgediend, vervolgde de voorzitter zijn mededeelingen omtrent onzen zendingsarbeid op bovengenoemd terrein, wie aldaar werkzaam zijn, op welke wijze en door welke middelen ge arbeid wordt en hoe aldaar de arbeid gezegend wordt. Met een krachtige op wekking tot overvloediger belangstel ling en volmoedige dankbaarheid, be sloot spr. zijn belangrijke mededeelin- gen. Z. Eerw. gaf daarna de gelegenheid tot het stellen van vragen, vervolgen® zongen genoemde dames wederom een paar liederen, waarvan, de tekst onder de aanwezigen werd rondgedeeld. Hierna volgden de verslagen van dea secretaris, R. van Delft, en aen perming meester J. Korpelshoek, dei' Zendings- icommissie, welke eenige bespreking*)®

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2