NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 25 JANUARI 192L DAG-AGENDA. Maandag 25 Jan., 's avonds acht uur. Nutszaal, Steenschuur. Lezing voor den Ned. Chr. Vrouwenbond door Mevr. Rauws van Den Haag over Bioscoopgevaar". Valkenburg. Maandag 25 Januari, s avonds half acht „Wapen van Val kenburg." Verg. der A. R. Kiesver. Spr. de heer R. A. den Ouden van Den Haag. Dinsdag 26 Jan., 's avonds 8 uur. Chr. School Kagerstr. 1: Jaarverg. der Ver. v. Chr. M. O. Noordwijk aan Zee. Donderdag 28 Jan, 's avonds half acht. Geref. Kerk, Uitv. Chr. Zangver. „Zingt den Heer'. Woensdag 27 Jan., 's avonds acht u. Volkshuis, Apothekersdijk 33. Lezing door Dr. Verhagen van Solo, over „Ons Zendingsterrein Solo', toegel. met lan taarnplaatjes. Donderdag 28 Januari, 's av. acht uur Geref. Kerk, Hooigracht, Samenkomst. Sprekers de heeren M. Germans en N. Baas van Amsterdam. Koudekerk. Vrijdag 29 Jan, "s avonds half acht. Koorzaal der Herv. Kerk. De heer H. J. Terwey over „De noodzake lijkheid van Chr. Vakorganisatie". Donderdag 4 Februari, 's avonds 8 uur. Stadsgehoorzaal. Feestverg. der L. Chr. Oranjevereeniging. De avond-, nacht- en Zondag- dienst der apotheken wordt van Maan dag 24 tot en met Zondag 31 Jan. a.s waargenomen door.de apotheken van de heeren: G. F. Reyst, Steenstraat 35, Tel. 13G en A. J. Douk, Doezastraat 31, Tel. 1313. )p zich te nemen, dan negen hrieven- Jestellers. Daartegenover krijgt men soms den indruk, dat negen ministers .Hinder zekerheid hebben van den dag van morgen, dan e enpostbesteller ge- liet. Actlii van Haringvisschers. Zaterdagavond werd te Vlaardingen •en door ongeveer 250 visschers be kochte vergadering gehouden. Door Kievit van den Centralen Bond van Transportarbeiders. J. v. d. Steen, van ien Chr. Zeelied enbond, en F. J. Linl- sen, van den R. K. Transportarbeiders jond, werd de stand van de actie te- 'en de Vlaardingsche reeders uiteen gezet. De organisatie heeft aangedrongen )p verbetering van de gages, die neer kwamen op het brengen van het loon imor de stoomloggers op- f 10 garantie )er week plus 1 pet., der bruto-besom- ning per matrozenaandeel; of 1" pet. ♦Toor de zeilloggers op f 12 garantie per veek plus 1 pet. der bruto-besomming; eventueel 2 1/4 tot f 30.000,.daarboven ^en half pet. per matrozenaandeel. Voorts is gevraagd om een aparte oerekening voor de kanaalvisscberij, jenevens eenige wenscben van meer ondergeschikt belang. De reeders hebben daarover een aan tal besprekingen gehad met de be stuurders Zij hebben in deze bespre kingen verklaard de eischen niet te kunnen inwilligen. Ten slotte nam de vergadering een notie aan, waarin als meening uit gesproken wordt, dat de huidige ar- jeidsvoorwaarden 'der zeevisschers jnvoldoende moeten worden genoemd om hun een eenigszins dragelijk be staan te garandeeren. In deze motie wordt den besturen opgedragen, de onderhandelingen met kracht voort te zetten. Voorts worden de ongeorganiseerde visschers opgeroepen deze actie te steu nen, door de organisaties te verster ken. Een ter vergadering aanwezige de legatie van Sclieveningsche visschers sprak haar sympathie uit met de ge voerde actie. Zij drong aan op samen werking met de Scheveningsche vis schers. Wachtgelders bij de Spoorwegen. In verband met het feit, dat dezer dagen eenige klerken op wachtgeld, die reeds geruimen tijd weder op ar beidscontract bij de Ned. Spoorwegen werkzaam waren, van hunne diensten worden ontheven, zoodat deze weder zonder emplooi komen, heeft liet hoofdbestuur van den B.A.N.S. zich tot de directie gewend en haar er op ge wezen, hoe steeds meerambtenaren door beambten worden vervangen. Daarbij is aangedrongen op herplaat sing in vasten dienst en verzocht om mededeeling, welke verwachting daar omtrent door bedoelde klerken konden worden gekoesterd. Op dit schrijven ontving het hoofd bestuur van den B.A.N.S. het navol gende antwoord van de Directie: „Naar aanleiding van uw schrijven deelen wij u mede, dat wij het begrij pelijk achten, dat de door u bedoelde wachtgelders gaarne eenige zekerheid omtrent het tijdstip eener eventueele herplaatsing bij onze Maatschappij wenschen te verkrijgen. Die zekerheid 'kunnen wij hun evenwel tot ons leed wezen niet geven, zooals wij reeds bij herhaling geantwoord hebben op tot ons gerichte verzoeken van dien aard. Ten tijde der onderwerpelijke op wachtgeldstelling koesterden wij de verwachting, dat het met ons bedrijf mettertijd beter zou gaan en binnen een niet al te lang tijdsverloop weder tot aanstelling van de op wachtgeld ge- telde klerken zou kunnen worden overgegaan. In die verwachting zijn wij teleurgesteld geworden. Zooais de toestand zich thans laat aanzien, is hun kans op wederaanstelling binnen de eerste jaren uiterst gering". BUITENLAND. KARDINAAL MERCIER OVERLEDEN Zijn laatste oogenblikken. Kardinaal Mercier is Zaterdagna middag om even over drieën zacht en kalm ontslapen, den blik gevestigd op het crucifix, dat zich voor hem bevond. Aan zijn sponde bevonden zich de kanunnik Dessain, de bisschop van Doornik, Mgr. Raseur, de moeder overste van het klooster,'waar de over ledene is verpleegd, alle leden van het kapittel Mechelen en zijn familieleden. De doodsklokken luidden tot tegen halfvier. Een ontzaglijke menigte ver drong zich voor het ziekenhuis; talrij ke persoonlijkheden gaven van «hun deelneming en belangstelling blijk. Reeds sedert Zaterdagmorgen wor stelde kardinaal Mercier met den dood. Na de mis, die in zijn kamer werd ge celebreerd, gaf de kardinaal aan alle aanwezigen zijn zegen, doch zelfs dit gebaar vermocht de stervende niet meer ten einde te brengen. Daarna ver zocht hij hem in vrede te laten sterven. Zijn levensloop. Désiré Joseph-Mercier werd 21-Nov. 1851 op een kasteeltje bij Braine d'Al- leud (enkele K.M. ten Zuiden van Brus-, sol) geboren. In 1870 ging hij naar het seminarie te Mechelen en werd in 1874 tot pries ter gewijd. Daarna zette hij zijn studie te Leuven voort, werd eerst leeraar in de philosophie aan het seminarie te Mechelen, en later (1882) te Leuven. In hetzelfde jaar werd hij eere-kanun- nik van Mechelen, in I860 huisprelaat van den Paus. Als leider van het Philosophisch instituut der Leuvensche Universiteit publiceerde hij verscheidene belangrij ke wijsgeerige werken. In 1906 volgde liij kardinaal Goosens op als aartsbisschop van Mechelen cn primaat van België. Een jaar later werd hij door het consistorie van 15 April 1907 in het college van kardina len opgenomen. Tijdens den oorlog brachten zijn her derlijke brieven, waarin hij de Belgen tot volhardende vaderlandsliefde aan spoorde en zijn protesten tegen depor taties hem herhaaldelijk in conflict met de bezettingsautoriteiten. In September 1919 maakte hij eer. reis naar Amerika. Hij werd eerebur ger van New York en wist een groot bedrag mee naar België te brengen voor het herstel der Leuvensche Uuni versiteit. In 1921 en 1923 voerde hij te Meche len de hereenigings-besprekingen met de Anglicanen. In 1924 vierde hij zijn 50-jarig priesterfeest. België in rouw. Koning Albert en prins Leopold ar riveerden Zaterdagmiddag om 5 uur in het ziekenhuis, om aan het stoffelijk overschot van kardinaal Mercior de laatste eef te bewijzen. Daarop volgden nog verdere bezoeken, met name dooi' de presidenten van Kamer en Senaat en den premier Poullet. Het stoffelijk overschot van den kar dinaal werd Zaterdagavond naar Mechelen overgebracht, waar het in het aartsbisschoppelijk paleis op een praalbed is geplaatst. De kardinaal zal begraven worden in de St. Rombouts- kerk te Mechelen. De burgemeester van Brussel heeft gelast de Belgische vlag op het stad huis halfstok te hijschen. De in Brussel geaccrediteerde gezan ten en gevolmachtigde ministers heb ben hun rouwbeklag betuigd. De bladen wijden lange, in waardee- rende geest gestelde artikelen aan den ontslapen kardinaal. EEN ULTIMATUM AAN CHINA. De Sovjet-regeering stelt drie eischen. Tailsjerin heeft tot Toean-Tsji joe een nota gericht, die de volgende ei schen stelt, waaraan binnen drie da gen moet zijn voldaan: Volkomen or- deherstei in Mandsjoerije, uitvoering der overeenkomst en vrijlating van den leider van den Chineeschen Oos terspoorweg, Iwanof Verder wordt toestemming verzocht om eventueel met eigen troepen het handhaven van de overeenkomst en de bescherming der wederzijdsche be langen te verzekeren. Naar uit Moskou nog wordt gemeld, moest de telegrafische nota van Tsjits jerin niet alleen worden meegedeeld aan Toean Tsji Joei, maar ook aan Tsjang Tso Lin. Voor het geval de Chineesche regee ring om een of andere reden niet in staat zou zijn een vreedzame oplossing te verzekeren binnen den gestelden termijn var die dagen, vraagt de sov- jetregeering machtiging zélf op te tre den. DE VOORBEREIDING DER ONTWA PENINGSCONFERENTIE. Dultschland neemt de uitnoodiging aan. Het nieuwe Duitsche rijkskabinet heeft in zijn eerste zitting besloten, de uitnoodiging tot deelneming aan de in ternationale voorbereidingscommissie voor de ontwapeningsconferentie deel te nemen. Het antwoord aan Rusland. Antwoordend op den brief van Tsjits jerin heeft de secretaris-generaal van den Volkenbond dezen doen weten, dat de Raad met voldoening vernomen had, dat de commissaris van buiten- lanclsche zaken er geen bezwaar in zag, dat er uitnoodigingen gericht wei' den tot Gunsel en Kintsjoek om de sovjet-regeering te vertegenwoordigen in de voorbereidende commissie voor de internationale economische confe rentie, die niet vóór 15 April zal bij eenkomen en waarvan de plaats van samenkomst nog niet is vastgesteld. Bij uitstel nieis te winnen. Naar Reuter uit welingelichte krin gen te Londen verneemt, is de Engel- sche regeering van oordeel, dat er bij uitstel van de voorbereidende conferen tie voor de ontwapeningsconferentie niets te winnen is. KORTE BERICHTEN Het proces wegens de vermoor ding van Matteotti zal, wanneer geen uitstel, intreedt, begin Maart voor de gezworenen te Chieti behandeld wor den. De civiele partij heeft haar aanklacht teruggenomen. De Chineesche regeering kan geen salaris aan haar ambtenaren betalen wegens gebrek aan geld. (Kent men daar het gebruik van de drukpers niet? Een post van 9 millioen dollar voor nieuwe luchtstrijdkrachten is van de Amerikaansche marinebegrooting geschrapt. Havas zegt, dat de stemming' te Washington,gunstig is voor de regeling der Fransche schuld aan de Vereenig- de Staten. De Engelsch-Italiaansche onder handelingen hebben nog niet geleid tot een overeenkomst. Totnogtoe is men er nog niet in geslaagd, de hoofdsom vast te stellen. Het aantal werkloozen is in de af- geloopen week te Berlijn van 190.060 tot 220.000 gestegen. UIT DE OMGEVING. SASSENHEIM. Vrijdagavond hebben wij in de groo- te zaal van liet K.S.A.-gebouw kunnen genieten van de „Groene Kruisfilm", welke is vervaardigd ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Ver- eeniging „Het Groene Kruis", welke vereeniging opgericht werd te Lange Ruige Weide. De Voorzitter der plaatselijke afdee- ling, de heer Dr. P. Ie Grand, sprak een openingswoord, waarin hij o.a. het welkom toeriep aan het Dagelijksc.Ii Bestuur de^er gemeente en mede deelde, dat na de 3e acte een collecte zou worden gehouden ten bate van het kind. Vervolgens werd de uit 5 acten be staande film afgedraaid door den film operateur, waaruit vooral bleek de goede werking van het Groene Kruis. De eerste film Verplaatste ons in een dagloonersgezin, waarin aan alles ge brek waS en waar, dank zij het ingrij pen van de wijkzuster van het Groe ne Kruis, in een minimum van tijd een betere toestand werd geschapen. De tweede film liet ons zien hoe men zich vroeger moest beheïpen 'wanneer een veldarbeider zich wondde met een zeis, hoe men dan in de grootste narig heid verkeerde, doordat .geen doelma tige hulp te bereiken was. De derde film vertoonde hoe, dank zij de werking van het Groene Kruis in dezen tijd, spoedig hulp wordt verleend aan personen, die plotseling door een ongeval worden getroffen. De vierde film demonstreerde hoe vroeger de bakers de baby's behandel den onder het gebruik van een koje koffie, hoe een in suiker gedoopte dot de. kleine kinderen in den mond werd geduwd en hoeveel klêeren de kleine schreeuwers' aan het lichaam hadden, terwijl daarna werd vertoond hoe het op de cursussen voor kraamvrouwver pleegsters toegaat, alwaar alles wordt ingeprent wat cfe menschheid ten goe de kan komen. Na beëindiging der voorstelling sprak de Voorzitter een woord van dank tot de aanwezigen, waarbij hij tevens wees op het goede, dat ook döor de plaatselijk? af deelingen Van het Groene Kruis in deze gemeente wdi tot stand gebracht en in de naaste toekomst nog zal geschieden. Nadat de Burgemeester nog een woord van-dank had gebracht aan het Bestuur voor het werk, dat, zij ver richtte in hét belang der menschheid, ging het publiek zëer voldaan huis waarts. Het was jammer, dat de opkomst niet schitterend was. De afwezigen hebben veel gemist. LISSE, Gisteren heeft Ds. C. S. v. d. Ven Chr. Geref. pred. alhier, zijn afscheids rede gehouden. Bij den aanvang dezer gewichtvolle Godsdienstoefening werd gezongen Ps. 32:4 en gelezen 1 Petrus 1. In de voorafspraak verhandelde Zijn perw. den weg in die drie jaren en drie maanden, dat Kg de Gemeente diende in dienst van zijn Zender. De Heere had hem geroepen en hij heeft de Gemeente gebracht het Evangelie van Jezus Chris tus en Dien gekruist. Spr. bracht in herinnering het lief en leed, dat lyj had ondervonden in zijn pastoraal werk. Na het gebed werd Psalm 89:7 en 8 gezongen en nam de scheidende leer raar tot tekst 1 Petr. 1:25: „Maar het Woord des Heeren blijft in der eeuwigheid en dit is het Woord, dat onder u verkondigd is. Ik verkondig u de blijmoedige bood schap ie. in haar goddelijkheid; 2e. in haar eeuwige vastheid; en 3e. in haar klemmende verantwoor delijkheid, aldus spr. Dit waren de clrie punten die spr. behandelde in zijn predicatie. Nadat Ps. 19:4 gezongen was, richt te spr. het woord tot de Gemeente en vroeg: wat hebben de roepstemmen uit gewerkt in uwe ziel in dien tijd, dat we hier. het Evangelie verkondigden? Een woord tot den Kerkeraad rich tend, dankte spr. voor de saamwerking en bidt de broeders Gods besten ze gen toe. Vervolgens §prak hij zijn collega, Ds. Zwiep van Hillegom toe als afge vaardigde der zustergemeente; daarna de afgevaardigden v. de Geref. Gemeen te toesprekende, verzocht spr. de groe ten en dank over te brengen. Van jeugdorganisatie en catechisan ten afsclieiu nemende, reept spr. de jon geren toe, trouw te blijven opkomen, Daarna het laatste woord tot de Ge meente richtend, zegt spr.: Eevestige U de Heere voor de eeuwigheid, want de tijd vergaat, maar het gaat al dichter eii nader tot Hem, Die u nooit ver laat. Dit is het laatste woord, >dat tot u verkondigd is. Daarna werd Ps. 122:3 gezongen. Broeder Mijndërs sprak vervolgens den scheidenden leeraar toe en liet zin gen uit Ps. 121: De Heer zal u steeds gadeslaan.' Daarna sprak Ds. Zwiep nog een woord van afscheid, memoreerende de samenwerking op alle geoied. De Ge meente van iiillegom dankt u voor uw bijstand, ook namens de classis Am sterdam. Dat u de regen des Geesces bedauwe, aidus Ds. Zwiep, die vervol gens Ps. 134 liet zingen. Ds. C. S. v. d. Ven dankte voor de hartelijke woorden tot hem gericht. Het kerkgebouw was zóó vol, dat er geen staanplaats over was. Druk werd gebruik gemaakt van de. gelegenheid cm afscheid te nemen in ue consistorie. Dle cporengst der collecte voor den watersnood-was 3170,23, bene vens kleeaing en een H. D. bruine boo- nen. Nagiften worden ingewacht bij dhr. J. P. Segers, penningmeester. Vrijdag slceg door sterk remmen en de gladheid van den weg de auto van mevr. D. over den kop. De auto werd deerlijk gehavend, maar mevr. D. kwam tr geluk.dg go.d af. De Chr. J. Y. „Obadja" hoopt 2 Fe'or. een uitvoering te geven ten bate van de slachtoffers van den wa tersnood, met welwillende medewerking van et volledig Haarlemsch Mando- linecrkest „Excelsior". Mej. v. d. V. op de Kanaalstraat kwam zoodanig te vallen door de glad heid, dat ze haar pols brak en zich onder geneeskundige behandeling stel len moest. Burgerlijke stand: Ondertrouwd: C. J. v. d. Eist cn P. v. Gastelen. G. v. Lcenen en A. J. Kulk. J. W. de Boer en J. H. Bergman. Geboren: Martinus, zoon van G. Boot en G. de Haas. Geirritje, dochter van C. de Vries en M. Alkema. Johannes Gerardus Petrus, zoon van P. J. v. de Hulst en J. v. d. Zwet. Maria So phia, dochter van G. A. Wegers en A. v. d. Meer. Overeen: Catharina, Jul ana Berk, eentg. van A. v. Diemen, 41 jaar. Cor nelia Zuiderwijk, echtg. van J. v. Kes teren, 65 jaar. VOORSCHOTEN. Een bekend en geacht ingezetene icnzer gemeente is ons door den dood ontvallen. Na een korte, doch hevige ongesteld heid is gister alhier overleden de heer N. D. Verstoep, in leven veeverloskun- dige. Op den leertijd van 42 jaren werd hii van de zijde zijner vrouw en vijf neg .jonge kinderen weggenomen. A.s. Donderdag zal het stoffelijk over schot ter aarde worden besteld. LEIMUIDEN. De korenmolenaar D. alhier, heeft aan B. en W. vergunning gevraagd zijn melen, welke zeer schilderachtig gele gen is aan hét riviertje De Drecht, van electrische motoren te mogen voor zien met behoud der windkracht. Daardoor blijft de fraaie korenmolen dus vcor het landschapsschoon behou den, BOSKOOP. Onze plaatsgenoot L. Windhorst behaalde dezer dagen het diploma boek houden van de vereeniging van leeraren in d e Handelswetenscnappen. Woensdag 27 Januari, n.m. 7 uur hoopt voor dé Vrije Geref. gemeente op te treden de heer Slgkhoven uit Driebergen. Het nieuwe bankgebouw van de firma T. Goedewaagen en Zoon nadert zijne voltooiing. A.s. Woensdag 27 Januari van v.m. 111 uur n.m. en van 24 uur zal1 het (gtebouw voor cliënten en belang stellenden ter bezichtiging gesteld wor- Iden. I11 de daarvoor gezellig ingerich te zaal van hotel „Neut" werd Donder dagavond de huishoudelijke vergade ring van den Bijz. Vrijw. Landstorm gehouden. Het openingswoord werd gesproken door den heer P. A. Colgn, burgemees ter dezer gemeente. Vérder werd het woord gevoerd door luitenant v. Mechelen en de heer kape laan v. Segeelen. Opgevoerd werd verder een toon.ee! stukje, getiteld „Frederik de Groote" wat veel bijval vond. Het was in één woord een gezellige avond. Burgerlijke stand. Overleden: Cor nelis van Wengerden, 33 jaar. Pieter Geers, 82 jaar. Willem v. Es, 82 jaar. BODEGRAVEN. Het bestuur van „Het Groene Kruis", afd. Bodegraven-Zwammerdam, Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. 5.NSF. Kinderuurtje door Ant. van Dijk. 5.20. (Brussel, 265 M.). Concert. 5.20 (Hamborg, 395 AI.) Lezingen. 5.2,0 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz. 5.20 (Bremen, 300 M.). Lezingen. 5.20 (Hannover, 395 M J. Lezingen. 5.35 (üaventry, 1600 MJ. Kinder uurtje, zang, lezing, muziek. 5.35 (Londen, 3(55 Mj. Kinderuurtje zang, lezing, muziel^ 6.20 (Berlijn, 505 MJ. Verschillende lezingen. 6.20 (Parijs, Eiffelicrcn, 2650 M.). Lezingen en orkestmuziek. 7.Hilversum, Radiopraatje door dhr A. v. Sluiters. 7.05 (München, '4S5 MJ. Concert. 7.20 (Hamburg, 395 MJ. Muziek. 7.20 (Stuttgart, 445 MJ. Concert. '7.20 Alle Lngelsehe stat.cns. i jjdsein nieuws, toespraken, L_1 ..,en. 7.30 (Hilversum, 1050 MJ. Politiebe richt, weerbericht. 7.45 Alle En'gebthe stations. Muziek. 7.45 (Hilversum, 1050 MJ. Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 7.50 (Berlijn, 505 MJ. Concert, 7.50 (Frankfort aan de Main, 470 MJ 7.50 Königswusterhausen (1300 MJ Concert. 7.50 (Munster, 410 MJ Concert of lezing. 7.50 (Zurich, 515 MJ. Concert of voordracht. 7.50 Parijs, Eiffeltoren, 2200 MJ. "Concert. S.(Rome, 425 MJ. Concert. 8.10 (Hilversum, 1050 MJ. Concert. H.D.O.-orkest. 8.20' (Hamburg, 395 MJ. Concert. 8.20 (Bremen, 330 MJ. Concert. 8.20 (Hannover, 296 M.).. Concert. Concert of voordracht. 8.20 (Daventry, 1600 MJ. Concert en lezingen. 8.20 (Londen, 365 MJ. Concert en lezingen. S.35 (Brussel, 265 MJ. Concert, on derbroken door nieuws. 8.50 (Madrid 392 MJ. Concert. 8.50 (Parijs, .1750 MJ. Concert. 9.20 (Parijs, 345 MJ. Concert. 10.(Hilversum, 1050 MJ Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 10.20 Alle Engelsche stations. Tijd sein, weerbericht, nieuws, enz. heeft het nuttig geoordeeld den schit terenden Groene Kruis-film, die in ver schillende groote steden aller belang stelling trok, ook hier ter plaatse te vertoonen, en wel op Maandag 25 Jan. des avonds 8 uur. Deze film geeft aanschouwelijk te zien het Groene Kruiswerk gedurende zijn 25-jarig bestaan en zal nader wor den toegelicht. Voorts zal' deze avond nog veraange naamd worden door viool- en piano muziek. Personen boven de 16 jaar hebben vrij toegang. Bjj onderhandsche inschrijving is door de directie der Gemeente-plantsoa nen te 's Gravenhage aan de fa. M. H. van de Poll, Betonfabriek alhier, de levering van circa 3000 stuks ge wapend betonpalen, platen, enz. opge dragen. Op den 29sten Januari hoopt da Chr. Gem. Zangvereeniging Looft den Heere" te Meije, waarvan directeur is de heer G. Kramer, een uitvoering ta geven in de Chr. School aldaar. Programma's zijn verkrijgbaar h 50 leent. fn de laatst gehouden ledenver gadering der vereen, ter bestrijding der tuberculose, werd de begrooting voor het jaar 1926 ongewijzigd goedgekeurd. In de vacature D'. Turkenbui'g werd tot bestuurslid gekozen burgemeester Mr. C. S. van Dobben de Bruijn, dia deze benoemnig ook heeft aangenomen. RIJNSbüRG. Ten nadeele van dan haer V. D. alhier is een in uitstekenden staat ver- keerende rijjas ontvreemd, wellicht om dat deze bi] het zachte weer niet meer zoo noodig is, terwijl de heer N. Hoge- woning een paar konijnen vermist, dia Kerstmis overleefd hadden. ROELOFARENDSVEEN Tot verpleegster in dienst derR- K. Vereeniging het Wit-Gele Kruis al hier, vacature zuster de Bruyn, is be noemd zuster Louwerier uit Amster dam. NOORDWIJK AAN ZEE. Gistermiddag heeft ds. Vermeu len afscheid genomen van de Nederl. Herv. Gem. alhier. Een zeer groote schare was opgekomen om bij deze plechtigheid tegenwoordig te zijn, zoo dat velen zich met een staanplaats te vreden moesten stellen. Nadat was ge zongen Psalm 123 vs. 1 en gelezen de Geloofsartikelen en Handelingen 20 vs. 1738. ging ds. Vermeulen voor in ge bed .In een voorwoord bracht Zijn Eerw. de scheiding naar voren, maar ook den grooten zegen hem geschon ken gedurende het 4-jarig verblijf al hier. Hierna wilde de scheidende leeraar zijn gehoor bepalen bij 1 Joh. 2 vs. 28: En nu kinderkens, blijft in Hem, op dat wanneer Hij zal geopenbaard zijn, wij vrijmoedigheid hebben, en wij van Hem niet beschaamd gemaakt worden in Zijne toekomst." Het is, aldus spr. mij niet anders te doen dan om ook in deze laatste pre diking te wijzen op Hem, die altijd het middelpunt is geweest in alle predi kingen, nl. op Jezus Christus het Lam

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2